Güney Afrika Cumhuriyeti Uçak Bileti

Güney Afrika Cumhuriyeti Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Güney Afrika Cumhuriyeti Hakkında Bilgiler

Güney Afrika Cumhuriyeti Afrika'nın güneyinde yer almaktadır.

Düzenli olarak Güney Afrika Cumhuriyeti uçak bileti İstanbul havalimanlarından çeşitli hava yolu şirketlerinde bulunuyor. ülkeye, havayolu ile seyahat etmek isteyenler için gereken Güney Afrika Cumhuriyeti uçak bileti havalimanına gitmeden Biletall.com'dan kolaylıkla alınabiliyor. Bu sayede Güney Afrika Cumhuriyeti uçak bileti rezervasyon işlemi de anında yapılıyor.

Atatürk Havalimanı'ndan, Güney Afrika'ya çok uçuş yapan havayolu şirketleri arasında Qatar Airlines, Türk Hava Yolları, Lufthansa gibi çeşitli şirketler bulunuyor. Her gün ve yaklaşık her saat aktarmalı ve aktarmasız olarak uçuş bulmanız da mümkün oluyor. Seyahat edecek olan yolcular, özellikle çok Türk Hava Yolları şirketini tercih ediyorlar. Bunun sebebi Güney Afrika Cumhuriyeti uçak bileti THY seçeneği daha güvenilir. Biletall.com'dan da Güney Afrika Cumhuriyeti Türkiye uçak bileti fiyatları sıralanarak bütçenize uygun bileti alabilirsiniz.

Aynı zamanda Güney Afrika Cumhuriyeti uçak bileti Pegasus Biletall.com'dan da (uçuş saati, yeri, aktarmalı veya aktarmasız uçuş ve fiyatları) gibi ayrıntılı bilgiler elde edilebilir. Biletall.com'da Güney Afrika Cumhuriyeti Türkiye uçak saatleri doğru bir şekilde veriliyor.

Gün içinde yaklaşık olarak 100 adet Güney Afrika Cumhuriyeti Türkiye uçak seferleri bulunuyor.

Türk vatandaşları Güney Afrika Cumhuriyeti'ne vizesiz girme hakkına sahipler, Güney Afrika Cumhuriyeti uçak bileti fiyatları da oldukça uygun oluyor.

Doğa gezileri için kış mevsimi tercih edilirken festivaller için yaz ayları tercih ediliyor.

Afrika kıtasının nüfus açısından kalabalık bölgesidir. Safari turları, ulusal parkları çok ziyaret edilen bölgeleri arasında yer alır.

Güney Afrika Cumhuriyeti Başkenti

Güney Afrika Cumhuriyeti 3 farklı başkente sahiptir. Pretoria, Bloemfonteion ve Cape Town.

Güney Afrika Cumhuriyeti Nüfusu - Güney Afrika Cumhuriyeti Resmi Dili

Güney Afrika Cumhuriyeti nüfusu 50 milyonun üzerindedir. ülkenin 11 adet resmi dili vardır. Bunlar; Afrikaanca, Güney Ndebele dili, Güney Sotho dili, İngilizce, Kuzey Sotho dili, Swati dili, Tsonga dili, Tswana dili, Venda dili, Xhosa dili, Zuluca

Güney Afrika Cumhuriyeti Para Birimi

Güney Afrika Cumhuriyeti, Rand (ZAR) olarak kendi para birimini kullanır. Bizim para birimimiz yaklaşık 2 katıdır.

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Saat Kaç?

Güney Afrika Cumhuriyeti ile aramızda saat fark vardır. Güney Afrika Cumhuriyeti Türkiye saat farkı 1 saattir. Türkiye'de saat 23.00 iken Günay Afrika'da 22.00'dır.

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Ne Ucuz? Güney Afrika Cumhuriyeti'nden Gelirken Ne Getirilir?

Tahta süs eşyaları ve boncuklar oldukça ucuzdur. özellikle pazarlık yapılması da gerekiyor. Sanat eserleri ve el işçiliği olan ürünler, sepetler, devekuşu yumurtaları, cüzdan, ayakkabı, kemer oldukça ucuz oluyor.

Güney Afrika Cumhuriyeti'ne Biletall.com'un sunduğu en ucuz Güney Afrika Cumhuriyeti uçak bileti ile havayolu üzerinden gelecek misafirler oldukça hızlı, güvenilir ve ekonomik bir seyahat gerçekleştirmiş oluyor. Biletall.com müşterilerine Güney Afrika Cumhuriyeti uçak bileti fiyatları için uygun sıralamayı sunmaktadır.

Afrika'nın büyük milli ve ulusal parkı olan Kruger her yıl binlerce safari meraklısına ev sahipliği yapıyor.

Hem penguenler hem de plajın birleşimi; penguenler ile birlikte yüzme imkanı kazanıyorsunuz.

El yapımı oymaların ve işlemlerin satıldığı bir pazar. Tamamen el yapımı sanatsal ürünler bulunuyor.

ülkede çok et yemekleri tüketiliyor. Marcos African Pleace yemek yenmesi önerilen yerler arasında yer alıyor. Big Mac menü yaklaşık olarak 4-5 Euro arasında değişiyor.

Buraya günlük olarak feribot turları vardır. Irkçılığı ortadan kaldırmak için yapılan mücadelenin bir müzesi niteliğindedir. Pek çok tarihi yapı bulunur. Cezaevi, kilise, deniz feneri gini pek çok yapıyı bir arada görmeniz de mümkün.

Biletall.com'dan kolaylıkla ulaşabileceğiniz Güney Afrika Cumhuriyeti ucuz uçak bileti aramaları sonucunda, sizin için uygun uçak biletleri sayesinde Güney Afrika Cumhuriyeti'ni ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda Biletall.com'da ülke hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Cape Town

Cape Town'da özellikle Robben Adası mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri oluyor. Halkının samimi ve içten oluşu da turistlerin özellikle gözünden kaçmıyor. Yaklaşık 4 milyon nüfusu vardır ve Masa Dağı ile de oldukça ünlüdür. Afrika'nın güzel liman kentlerinden biri unvanına sahip. Aynı zamanda da ülkenin başkentlerinden biri olan Cape Town oldukça samimi ve iyi halkı ile dikkatleri topluyor.

Boulders Beach

Hem penguenler hem de plajın birleşiminden oluşuyor. İnsanlar penguenler ile birlikte yüzme imkanı kazanıyor.

İki Okyanus Akvaryumu

Yetişkinler için ücreti 106 Rand'dır. 3 binden fazla deniz canlısını görebileceğiniz eşsiz ve oldukça büyük bir akvaryumdur. Dalmaya merakı olanlar için dalış bölümleri de mümkün oluyor. Pek çok canlı türünü beslenirken izleyebiliyorsunuz. Aynı zamanda da onlarla yüzme imkanını da buluyorsunuz.

ülkeye, Güney Afrika Cumhuriyeti ucuz uçak bileti avantajları ile gelen misafirler, beklentilerinin çok üstünde bir ülkeyle karşılaşacaklar. Hem doğası hem festivalleri hem de tarihi yapısı ile oldukça farklı bir deneyim elde edeceksiniz.

Güney Afrika Cumhuriyeti Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Güney Afrika Cumhuriyeti deniz için de ziyaret edilebiliyor. Muazzam doğal güzelliklere sahip sahil ve plajları bulunuyor. Muizenberg, Cape Town, Boulders Beach, ümit Burnu bunlar arasında yer alıyor.

Güney Afrika Cumhuriyeti Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Güney Afrika Cumhuriyeti özellikle gece pazarları ile oldukça ünlüdür. Bu pazarlarda pazarlık yaparak fiyatı 2 ya da 3 kat indirmek de mümkün oluyor. Genel olarak el sanatları ürünleri satılıyor. El yapımı cüzdan, kemer, ahşap işlemeler çok alınan ürünler arasında. Deve kuşu yumurtası ve bu yumurtanın kabuğundan yapılan ürünler de çok fazla tercih ediliyor. Bunun yanı sıra boncuk ürünleri de oldukça dikkat ve ilgi çeken ürünler arasında. Bu boncuklardan yapılan kolyeler, bilezikler oldukça otantik ve aynı zamanda da sağlıklı.

Güney Afrika Cumhuriyeti Doğal Güzellikleri

Güney Afrika Cumhuriyeti neredeyse tüm sahilleri ile olağanüstü doğal güzelliklere sahiptir. Plajlarının yanı sıra doğal yaşam parkları, ülkenin doğal güzellikleri arasındadır. Kuş ve maymun parkı özellikle ziyaret edilmesi gereken yerler arasında gösteriliyor. Kışın seyahat edecek olanlar için safari turları oldukça büyük önem taşıyor. Oldukça farklı hayvan ırklarını bir arada ve doğal yaşam alanlarında görme imkanı elde ediyorsunuz.

Güney Afrika Cumhuriyeti Gezilecek Tarihi Yerler

Güney Afrika Cumhuriyeti doğa güzelliklerinin yanı sıra tarihi açıdan da oldukça önemli bir yere sahiptir. örneğin Roben Adası ırkçılığı ortadan kaldırmak için yapılan mücadelenin bir müzesi olarak her yıl binlerce turist ağırlıyor. Bu adaya feribotlar aracılığı ile ulaşıyorsunuz. Pek çok tarihi yapı yer alıyor; ceza evi, kilise, deniz feneri bu yapıların hepsi bir arada bulunuyor. Dünya Miras Alanı listesinde de yer alıyor.

Güney Afrika Cumhuriyeti Gezi Rehberi

Gezilecek oldukça farklı mekanları bulunan Güney Afrika Cumhuriyeti'nde isterseniz doğa ile iç içe vakit geçirebiliyorsunuz isterseniz de tarihi mekanları geziyorsunuz. 11 adet uluslararası havalimanı olduğu için uçak ile seyahatlerde hiçbir sorun yaşamıyorsunuz. Güney Afrika'da gemilerle de seyahat edebiliyorsunuz özellikle Cape Town bunların başında yer alıyor. çok sorulan sorular arasında Güney Afrika Cumhuriyeti Türkiye arası uçakla kaç saat sorusu bulunuyor, Güney Afrika Cumhuriyeti Türkiye uçuş süresi yaklaşık 12 saat sürmektedir.

Teleferik ile de ulaşım sağlayabileceğiniz yerler mümkün oluyor. Masa Dağı çok ziyaret edilen alanlardan biri. Masa isminin verilmiş olma nedeni üstünün masa gibi düz bir şekilde olmasıdır. Daha çok teleferik ile çıkılan bir yerdir ve doğa güzelliği açısından muhteşemdir.

BazBus çok tercih edilen seyahat seçeneklerinden biri oluyor. Tren ağı çok gelişmediği için genellikle BazBus kullanılıyor. Ekonomik minibüslere göre daha çok tercih edilme sebebi de güvenilir olması oluyor.

İki Okyanus Akvaryumu da oldukça dikkat çekiyor. Belirli bir ücret karşılığında içeri girebiliyorsunuz. Hint ve Atlantik Okyanuslarında yaşayan canlıları barındırdığı için 'İki Okyanus Akvaryumu' denmiştir. Her iki okyanusun canlısına da ev sahipliği yapıyor. 1995 yılında kurulmuştur. Galeriler, Deniz Yosunu Ormanı, Holcim Aktivite Alanı, Yırtıcılar Bölümü, Sappi Nehri Menderes Sergisi, ve Cape Fur Fok Sergisi olmak üzere 7 farklı bölümü bulunuyor. İsterseniz bu odacıklara dalış yapma imkanınız ve yırtıcı hayvanlar ile birlikte yüzmeniz de mümkün kılınıyor.

Ulusal parklara ulaşabilmek için araç kiralamanız öneriliyor. Araç kiralama fiyatları oldukça uygun olduğu için uzun süre yolda olacak kişiler genellikle araç kiralıyor. Kruger Ulusal Parkı Afrika'nın büyük milli parklarından biri olma özelliğine sahiptir. UNESCO tarafından 1926 yılında ulusal park ünvanlını almıştır.

Şehir güvensiz olarak anılsa da aslında oldukça güvenilir sadece bilmediğiniz ara sokaklara girmemeniz öneriliyor. Yemeklerin de oldukça ucuz olması sebebi ile maddi açıdan da rahatlıkla gezebileceğiniz yerler arasında bulunuyor.

Mutfağı kendine özgü ve oldukça farklı olan ülkeye en ucuz Güney Afrika uçak bileti alarak gelenlerin, tatları damağında kalacak birçok geleneksel yemek çeşidi bulunuyor. Biletall.com ile Güney Afrika Cumhuriyeti Türkiye uçak bileti seçeneklerini rahatlıkla görebilirsiniz.

Kırmızı Etin Güzel Hali, Boerewors

Güney Afrika'da insanların çok tükettiği yemeklerden biridir; boer çiftçi, wors ise sosis demektir. Sarmal yapısı ve baharatı ile sucuğu andırıyor.

Farklı Bir Tat, Malva puding

Bir Afrika'n tatlısı; kayısı marmelat ile pişirilen ıslak kekten oluşuyor. Bu kek sıcak krema ile birleşiyor ve efsane bir lezzet sunuyor.

Balığın Sosla Birleşimi; Snoek Balığı

Bu balık oldukça çok tüketiliyor. Genellikle kayısı marmelatlıyla dolduruluyor ve mangada pişiriliyor.

Farklı Bir Et Menüsü; Biltong

Biltong, Türkçe kuru et demek ve oldukça eski bir yemek buzdolabı olmadığı zamanlarda etlerin bozulmaması için tuzlanması gerekiyordu o zamanlardan günümüze kadar gelmiş bir lezzet. Et tamamen yağsız bir et genellikle antilop eti kullanıyor. Oldukça az yağ içeriyor ve protein açısında da yüksek bir besin niteliğinde.

Et Tüketmeyenler İçin; Chakalaka ve Pap

Soğuk olarak tüketilen bir yemektir. Soğan, domates, biber, havuç ve içinde bol miktarda baharatın karışımı bulunuyor Chakalka'nın içinde. Pap beyaz mısır unundan yapılan bir yiyecek.

Güney Afrika Cumhuriyeti Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Güney Afrika Cumhuriyeti Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Wonderboom Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Polokwane Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Pietermaritzburg Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nelspruit Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kimberley Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Grand Central Havalimanı
Johannesburg Havalimanı
Lanseria Havalimanı
Rand Havalimanı
Bloemfontein Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Cape Town Havalimanı
Alexander Bay Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Aggeneys Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bhisho Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Durban Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Virginia Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
East London Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
George Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hoedspruit Afb Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kleinsee Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ladysmith Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Margate Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Messina Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Oudtshoorn Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Phalaborwa Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Pilanesberg Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Queenstown Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Richards Bay Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Springbok Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sishen Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Skukuza Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tzaneen Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Prince Mangosuthu Buthelezi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Upington Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mthatha Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Vryburg Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Welkom Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mmabatho Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Malamala Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kruger Mpumalanga Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ellisras Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Alldays Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ficksburg Sentra Oes Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Harrismith Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hazyview Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hluhluwe Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Randburg Heliport Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
KOMATIPOORT Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kuruman Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Plettenberg Bay Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Iscor Heliport Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Central Hpr Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Langebaanweg Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Secunda Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Thaba Nchu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
P R Mphephu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Vryheid Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Waterkloof Airport Fawk Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white