Cezayir Uçak Bileti

Cezayir Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Cezayir Hakkında Bilgiler

Afrika'nın kuzeydoğusunda, Akdeniz kıyısında kurulmuş bağımsız bir yönetimdir. Batıda yer alan dar bir sınırı bulunmaktadır. Az miktarda doğal limanı bulunan Cezayir ülkesinin Akdeniz kıyılarında bulunan toprakları verimli olmaktadır. İç coğrafyalarda bulunan göller ve bataklıkları ayırmakta olan yüksek ovalar bulunmaktadır.

Cezayir genel olarak kurak bir ülke olmaktadır. Kıyı şeritleri yağmur almaktadır. Sağanak yağışların günler boyu sürdüğü yağmur mevsiminin dışında olan sıcak ve yağışsız olmaktadır. Tropik iklimin yer aldığı güney coğrafyada yaz mevsimleri oldukça sıcak geçmektedir. Yaprak dökmemiş olan, kalın kabuklu ve meşe ağacından oluşmakta olan muhteşem ormanlar bulunmaktadır. Şehirde yaşayan kişi sayısının yüzde 80'ini Arap kökenli insanlar oluşturmaktadır. Şehirde ki büyük azınlık ise Berberilerden oluşmaktadır ve Cezayir'in eski halkı olarak bilinmektedir.

Şehirde yaşayan Araplar ve berberiler Müslümanlardır. Nüfusun küçük az bir bölümünü ise Fransız,İspanyol ve İtalyan kökenli kişiler oluşturmaktadır. çok tercih edilen yerleşim yeri kıyı düzlüklerinde ve Tel Atlaslarıdır. Bu bölgeler sulak olduğu için tarım ve bahçecilik oldukça gelişmiştir. Birçok kişinin geçimini çiftçilik mesleği ile sağlamasına rağmen kente doğru sık sık göç vardır.

Cezayir Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Cezayir Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Houari Boumediene Havalimanı
flight
ba-favicon-white