-

Online Otobüs veya Uçak Bileti Satın Almak

İnternetten nasıl bilet alınır diye endişelenmenize gerek yok. Artık Biletall.com yanınızda, cebinizde ve her yerde. Sizler için hazırladığımız 'Nasıl Bilet Alınır?' yazımızdan görselli anlatım şeklinde nasıl bilet alacağınızı öğrenebilirsiniz.

Biz sizlere anlatım yaparken 1 Nisan tarihinde Ankara - Eskişehir otobüs bileti üzerinde resimli anlatım yapacağız.

 

1. Online bilet satın almak için öncelikle Biletall.comadresine giriniz.

2. Öncelikle ana ekranda beliren ulaşım seçeneklerinden size en uygun olan ulaşım aracını seçin. Eğer karar veremediyseniz veya karşılaştırma yapmak istiyorsanız 'Tümü' bölümünden belirlediğiniz rotada ki tüm ulaşım araçlarının seferlerini listeleyebilirsiniz.

Ulaşım Aracı Seçimi

 

3. Ulaşım aracı seçimini yaptıktan sonra hemen altında ki kırmızı ile belirtilmiş olan alanlardan 'Nereden - Nereye' gitmek istediğiniz alanlarını doldurun. Kalkış ve varış için seçimlerinizi tamamladıktan sonra hangi tarihte seyahat etmek istediğinizi 'Gidiş Tarihi bölümüne tıklayınca açılan takvim üzerinden seçebilirsiniz. Eğer 'Gidiş-Dönüş' sefer aramak istiyorsanız gidiş tarihinizi seçtikten sonra ‘Tek Yön’ ibaresinin hemen altında yer alan 'Gidiş-Dönüş' yazısına tıklamanız yeterlidir. Tarih seçimini yaptıktan sonra kırmızı  'Bileti Ara' butonuna tıklayarak bir sonraki seferlerin listelendiği sayfaya otomatik yönlendirileceksiniz.

Mobil arama paneli alanları

 

4. Bilet sorgulaması yaptıktan sonra, karşınıza arama yaptığınız rota için firmaların seferleri karşınıza çıkacaktır.

Mobil Seferler

 

5. Biletall.com sizlere çeşit çeşit kolaylıklar sunmaktadır. Ekranın sağ üstündeki 'Fiyatlar' butonundan aylık fiyat grafiğini görebilirsiniz. Ekranın alt tarafında bulunan 'Fiyata Göre Sırala ve Filtreler' butonları sayesinde kendinize uygun bileti daha kolay bulabilirsiniz. Hızlı filtreler sayesinde sefer zamanınızı seçerek günün o bölümündeki seferleri listeleyebilirsiniz.

Mobil Filtreler

 

6. Seferler arasından kalkış saati, fiyatları ve otobüs firmasını karşılaştırıp, size en uygun olan seferi seçebilirsiniz. Seçtiğiniz seferin detaylarına bakmak için 'Koltuk Seç' butonuna tıklayın.

Mobil Otobüs Detayları

 

7. Sağ üst bölümde yer alan 'Sefer Detayı' yazısına tıklayarak sefer detaylarına ve otobüs özelliklerine ulaşabilirsiniz. Sefer seçiminin ardından, aşağıda açılan otobüs koltuk planına göre istediğimiz koltuğa tıklıyor ve Kadın/Erkek seçeneğinden cinsiyet seçimi yapıyoruz. Koltuk numaramız belirlendikten sonra otobüs koltuk planının alt tarafında bulunan Devam Et butonuna tıklıyoruz.

Mobil Otobüs Koltuk Seçimi

 

8. Koltuk seçiminin ardından, açılan pencerenin en üst kısmında seçmiş olduğunuz seferin bilgileri yer almakta, onun hemen altında ise yolcu bilgileri alanı bulunmaktadır. Yolcu bilgileri alanında kırmızı ile belirtilmiş olan alanları doldurup sayfanın alt kısmına geçin.

Mobil Yolcu Bilgileri

 

9. Karşımıza çıkan ekranda öncelikle Seyahat Sigortası(Seyahat Sigortası istiyorsanız 'Sigorta Ekle' butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.) seçimi yapıyoruz. 

Sigorta seçiminin altında yer alan 'Ödeme Bilgileri' kısmına gelerek 'Kart numarası, Son kullanma tarihi ve Güvenlik kodu (CVC)' alanlarını doldurduktan sonra 'Hizmet Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.' alanından sözleşmeyi okuyup, onaylıyoruz. Ardından hemen aşağıda yer alan 'Satın Al' butonuna tıklıyoruz.

Mobil Ödeme Bilgileri

 

10. Biletall.com İle Tüm İşlem Bu Kadar!

Biletall.com'dan güvenli bir şekilde online otobüs bileti satın aldınız.

İlgilinizi Çekebilecek Diğer Püf Noktalar
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=80443

Arayın, Otobüs Biletiniz için Yardımcı Olalım!

+90 (850) 360 32 58
True
Biletini daha hızlı satın al
Biletall uygulamasını indir
80443