-
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Yardım Merkezi

Genel Sorular ve Cevapları
 • Biletall.com’da herhangi bir komisyon ücreti var mıdır?

  Biletall.com’da komisyon ücreti bulunmamaktadır. Taşıyıcı firmalar tarafından satışa sunulan, tavsiye edilen bilet ücretleri üzerinden satış yapılmaktadır.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • Tek seferde en fazla kaç adet bilet satın alabilirim?

  Aynı anda otobüs biletlerinde 5, uçak biletlerinde ise 7 yolcu için bilet satın alabilirsiniz. Dilerseniz farklı işlemlerde istediğiniz kadar yolcu için bilet alabilirsiniz.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • Satın aldığım otobüs biletinin koltuk numarası bilgim olmadan değiştirilmiş. Nasıl olabilir?

  Biletall.com tarafından yolcunun onayı olmadan bilet üzerinde işlem yapılmamaktadır. Ancak taşıyıcı firmalar tarafından operasyonel sebeplerden dolayı biletinizde değişiklik yapılabilir.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • 2+1 otobüsten bilet satın almıştım ancak 2+2 otobüs geldi. Ne yapabilirim?

  Taşıyıcı firmalar tarafından operasyonel sebeplerden dolayı araç tiplerinde değişiklikler yapılabilmektedir. Bu tarz durumlarda sefere katılmadan önce 0850 360 32 58 numaralı çağrı merkezimizi arayarak birçok otobüs firması için farklı bir alternatif sefere bilet değişikliği ya da talebinize göre bilet iptali yapabilirsiniz. Sefer öncesi biletlerde gerçekleştirebileceğiniz işlemler firmaların iptal/değişiklik politikalarına göre firmalar arası farklılık gösterebilmektedir. Seyahatinizi gerçekleştirdikten sonra biletinizde işlem yapılamaz.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • Çocuklar için bilet almalı mıyım? İndirimli nasıl bilet alabilirim?

  Otobüs biletlerinde, 6 yaşından küçük çocuklar kucakta seyahat edebilirler. Ayrı koltuk talep ediyorsanız çocuk yolcular için de bilet almalısınız. 6 yaşından büyük her yolcu için ayrı bilet alınması zorunludur. Çocuk indirimli biletlerde satış sırasında kimlik ibrazı gerektiğinden dolayı çocuk yolcular için internet üzerinden indirimli otobüs bileti satışı yapılamamaktadır.

  Uçak biletlerinde, her bir yolcu için ayrı bilet satın alınmalıdır. 0-2 yaş arası çocuklar için bebek yolcu tipini, 2-12 yaş arası çocuklar için ise çocuk yolcu tipini seçerek indirimli bilet satın alabilirsiniz.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • Öğrenci ve engelli indirimli nasıl bilet alabilirim?

  Otobüs biletlerinde, indirimli bilet satışı sırasında kimlik ibrazı gerektiği için internet üzerinden indirimli bilet satışı yapılamamaktadır.

  Uçak biletlerinde, THY ve Anadolujet uçuşlarında Miles&Smiles üyesi yolcular için öğrenci ya da engelli indirimi yapılabilmektedir. Bunun için Miles&Smiles hesabınızda ilgili indirimin havayolu tarafından tanımlanmış olması gerekmektedir.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • Rezervasyon yaptığım biletin fiyatı değişmiş. Ne yapmalıyım?

  Otobüs biletlerinde, rezervasyon tercih ettiğiniz koltuklar için geçerlidir. Tarafınıza bildirilen opsiyon süresi boyunca seçtiğiniz koltuklar sizin adınıza saklanacaktır. Ancak fiyat satın almak istediğiniz günkü güncel fiyat üzerinden gerçekleştirilecektir.

  Uçak biletlerinde, opsiyon tarihiniz içerisinde herhangi bir fiyat değişikliği olması durumunda 0850 360 32 58 numaralı çağrı merkezimizi arayarak fiyat farkından etkilenmeden işlem yaptırabilirsiniz.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • Kartımdan ücret tahsil edildi, ancak henüz bir onay için SMS yada E-posta almadım.

  Çok nadiren de olsa tutar, kartınızdan bloke edilmesine rağmen bilet satışı gerçekleşmeyebilir. Bu tarz durumlarda belli bir süre içerisinde bloke tutarınız bankanız tarafından tekrar limitinize eklenecektir. Provizyon süreleri bankalara göre farklılıklar gösterebilmektedir. Blokenizin ne zaman kaldırılacağı ile ilgili bankanızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Onay e-postasının tarafınıza ulaşmamasının birçok nedeni olabilir. Tekrar işlem yapmadan önce satış işleminizin onaylanıp onaylanmadığı ile ilgili çağrı merkezimizden bilgi almanızı tavsiye ederiz.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • Başka birisi için bilet satın alabilir miyim veya bilet ayırtabilir miyim?

  Gerekli bilgileri eksiksiz doldurmanız durumunda herhangi bir başkası için de seyahat bileti satın alabilirsiniz.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • Otobüste bir eşya unuttum, ne yapmalıyım?

  Kişisel eşyalarınızı güvenliğiniz için mümkün olduğunca yanınızdan ayırmamalısınız. Olası bir kayıp – çalıntı durumunda ilgili taşıyıcı firmanın çağrı merkezini arayarak durumu aktarabilirsiniz.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • 2+1 ve 2+2 otobüs nedir?

  2+1 ve 2+2 terimleri doğrudan ilgili otobüsün koltuk düzenini ifade etmektedir. 2+1 ibaresi bulunan otobüslerde aracın bir tarafında 2, orta kısımda koridor ve diğer tarafında 1 sıra koltuk olmak üzere her sırada toplam 3 koltuk bulunmaktadır. 2+2 otobüslerde ise koridorun her iki tarafında ikişer adet koltuk olmak üzere her sırada toplam 4 koltuk mevcuttur. 2+1 otobüsler 2+2 otobüslere göre daha konforludur.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • Rezervasyon ne anlama gelir?

  Rezervasyon, en kısa tanımı ile yer ayırtmak demektir. Rezervasyon yaptığınız durumda herhangi bir ücret ödemeksizin belirtilen opsiyon süresi dahilinde bilet hakkınız saklı kalır, koltuğunuz/biletiniz başka birisine satılmaz. Belirtilen opsiyon süresi dolduğunda biletinizi satın almamışsanız rezervasyonunuz otomatik olarak iptal edilir.

  Önemli Not: Rezervasyon ile satış arasındaki sürede bilet fiyatında herhangi bir değişiklik meydana gelirse yeni bilet ücretiniz; yurt içi uçak biletiniz için rezervasyon fiyatı baz alınarak, yurt dışı uçak biletiniz için (değişiklik varsa) güncel kur üzerinden, otobüs biletiniz için güncel fiyat üzerinden hesaplanır.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • Esnek bilet ne demek?

  Esnek biletler, belli koşullar çerçevesinde iptal, değişiklik ya da iadesi yapılabilen biletlerdir. Esnek bilet ücreti standart biletlerden daha yüksektir.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • Promosyonlu bilet ne demek?

  Promosyonlu biletler, fiyat olarak standart biletlere göre daha ucuz olan biletlerdir. Satın almış olduğunuz bilet promosyon sınıfında yer almakta ise biletiniz üzerinde iptal, iade ya da değişiklik işlemi gerçekleştirmeniz mümkün değildir.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • PNR numarası nedir?

  Passanger Name Record (PNR) Türkçesi “Yolcu Adı Kaydı”, biletin satın alındığı firma tarafından elektronik ortamda biletin takibi amacı ile oluşturulan, herhangi bir kelime anlamı içermeyen harf ve rakam kombinasyonlardır. Rezervasyon kodu olarak da bilinen PNR kodu yardımı ile online olarak biletinizin takibini yapabilir ve taşıyıcı firmadan bilet çıktınızı alabilirsiniz. PNR kodunuz bilet rezervasyonu gerçekleştirdiğinizde ya da satın aldığınızda tarafınıza SMS ve E-Posta yolu ile gönderilir.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • Opsiyonlu bilet ne demek?

  Opsiyonlu bilet, diğer adı ile rezervasyonlu bilettir. Taşıyıcı firmaların rezervasyonlu bilet için belirlediği son satın alma tarihine kadar kalan süreye "opsiyon süresi" denir. Bu süre boyunca bilet satın alınmadığı taktirde otomatik iptal olacaktır. Opsiyon tarihleri veya saatleri uzatılamaz.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • HES Kodu Nedir?

  Covid-19 (Koronavirüs) sebebi ile 4 Haziran'dan itibaren şehirler arası yolculuklar için bilet alım işleminde, her yolcu için HES (Hayat Eve Sığar) kodu bildirilmesi zorunludur. HES Kodu, Covid-19 normalleşme sürecinde alınan yeni kararlar sonucu hava yolu ve kara yolu ile seyahat etmek isteyen yolcuların seyahat için sağlık engeli bulunup bulunmadığının denetlenmesini sağlayan koddur. Uçak ya da otobüs ile seyahat edecek tüm yolcuların seyahatleri öncesinde HES Kodu temin etmiş olması gerekmektedir.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • HES Kodu Nereden ve Nasıl Alınır?

  HES Kodu, Hayat Eve Sığar mobil uygulaması ile e-devlet üzerinden alınabileceği gibi, doğrudan SMS yolu ile de temin edilebilir.  Örnek mesajda görüleceği gibi, “HES”, T.C. kimlik numaranız, kimlik seri numaranızın son 4 hanesi ve HES Kodu’nun geçerli olmasını talep ettiğiniz gün süresini aralarında boşluk bırakıp yazarak 2323’e kısa mesaj gönderebilir, HES Kodu temin edebilirsiniz.

  Örnek SMS: HES 12345678901 1234 15

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • HES Kodunu Kimler Alabilir?

  Seyahat edecek (0-2 yaş arası bebek yolcular hariç) herkesin HES Kodu almış olması gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı’nın Covid-19 (koronavirüs) açısından şüphe duymadığı herkes HES Kodu ile seyahat edebilir.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • HES Kodu İle İlgili Nelere Dikkat Edilmeli?
  • HES Kodu’nu alınırken seyahat süresini kapsadığına dikkat edilmelidir. Gidiş-dönüş seyahatler için dönüş tarihini de kapsayacak şekilde HES Kodu temin etmelisiniz.
  • Seyahat edecek her bir yolcu bu kodu ayrı ayrı, bireysel olarak temin etmelidir.
  • 0-2 yaş arası bebek yolcular için HES Kodu alınmasına gerek yoktur.
  • HES Kodu alınırken T.C. kimlik numarası, seri numarasının son 4 hanesi gibi bilgilerinizi yanlış girmeniz ya da bu alanlara başka bilgiler girmeniz durumunda kodunuz geçerli olmayacaktır.
  • Biletinizi aldıktan sonra yolculuğunuza kadar sağlık durumunuz HES Kodu ile periyodik olarak Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenecek, olası bir şüphe durumunda ise seyahate çıkmanıza izin verilmeyecektir. Bu uygulama, otobüste ve uçakta bulunan tüm yolcuların korunması amaçlanarak Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilmiştir.
  Seyahat Edebilmek İçin Sadece HES Kodu Yeterli Midir?

  HES Kodu, Seyahat İzin Belgesi yerine geçmemektedir.

  Yukarıdaki bilgilere göre temin edebileceğiniz HES kodu seyahatiniz için gereklidir.

  Önceden Satın Alınmış Biletler İçin HES Kodu Nereye Girilir?

  Yurt içi uçuşlarınız için biletinizi önceden satın almış olmanız durumunda HES Kodu’nuzu check-in aşamasında sisteme girebilirsiniz.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=57800

Arayın, Otobüs Biletiniz için Yardımcı Olalım!

+90 (850) 360 32 58
/ True
Biletini daha hızlı satın al
Biletall uygulamasını indir
57800