Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Yardım Merkezi

Öne Çıkan Sorular
 • Biletall.com’da herhangi bir komisyon ücreti var mıdır?

  Biletall.com’da komisyon ücreti bulunmamaktadır. Taşıyıcı firmalar tarafından satışa sunulan, tavsiye edilen bilet ücretleri üzerinden satış yapılmaktadır.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • 2+1 otobüsten bilet satın almıştım ancak 2+2 otobüs geldi. Ne yapabilirim?

  Taşıyıcı firmalar tarafından operasyonel sebeplerden dolayı araç tiplerinde değişiklikler yapılabilmektedir. Bu tarz durumlarda sefere katılmadan önce 0850 360 32 58 numaralı çağrı merkezimizi arayarak birçok otobüs firması için farklı bir alternatif sefere bilet değişikliği ya da talebinize göre bilet iptali yapabilirsiniz. Sefer öncesi biletlerde gerçekleştirebileceğiniz işlemler firmaların iptal/değişiklik politikalarına göre firmalar arası farklılık gösterebilmektedir. Seyahatinizi gerçekleştirdikten sonra biletinizde işlem yapılamaz.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • Rezervasyon yaptığım biletin fiyatı değişmiş. Ne yapmalıyım?

  Otobüs biletlerinde, rezervasyon tercih ettiğiniz koltuklar için geçerlidir. Tarafınıza bildirilen opsiyon süresi boyunca seçtiğiniz koltuklar sizin adınıza saklanacaktır. Ancak fiyat satın almak istediğiniz günkü güncel fiyat üzerinden gerçekleştirilecektir.

  Uçak biletlerinde, opsiyon tarihiniz içerisinde herhangi bir fiyat değişikliği olması durumunda 0850 360 32 58 numaralı çağrı merkezimizi arayarak fiyat farkından etkilenmeden işlem yaptırabilirsiniz.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • Satın aldığım otobüs biletini iptal edebilir miyim?

  Seferi gerçekleştirecek olan taşıyıcı firmanın iptal prosedürüne göre bilet iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sistemimize üye birçok otobüs firmasının biletlerini sefer saatinize 1 saat kalana kadar iptal edebilirsiniz. Sefer saatine 1 saat kala iade yapılamayıp farklı iptal/iade prosedürleri uygulayan otobüs firmaları şöyledir;

  Ağrı Kösedağı Turizm, Aksakal Seyahat, Alaşehir Sarıkız Turizm, Amasya İtimat Turizm, Antalya Net, As Turizm, Bayburt Turizm, Cesur Bingöl, Cizre Nuh İtimat, Dadaş Turizm, Dağıstanlı Turizm, Dilek Seyahat, Doğu Kars, Doğuş Iğdır Turizm, Elazığ Hazar Turizm, Elazığ Murat Turizm, Erzincan Başak Turizm, Esadaş, Fındıkkale Turizm, Gökbey Seyahat, Güney Akdeniz, Has Turizm A.Ş., Hatay Günsas Turizm, Hedef Turizm, Jet Turizm, Kahramanmaraş Mehteroğlu Turizm, Kanberoğlu, Kaptanoğlu Seyahat, Kargı Turizm, Kars Kalesi, Kastamonu Güven Turizm, Lider Ağrı Doğuş Turizm, Lider Elbistan, Lider Muş Tur, Lider Siirt Turizm, Lüks Barış Turizm, Lüks Erzincan, Lüks Gümüşhane, Lüks Mersin, Lüks Niksar Turizm, Mardin Seyahat, Martur Trz.Ltd.Şti., Mersin Travel Turizm, Midyat, Midyat Güneydoğu Seyahat, Muş Yolu Turizm, Net Turizm, Öz Elazığlılar Seyahat, Öz Elbistan, Öz Erzincanlılar, Öz Sivas Seyahat, Özdeş Vip, Özen Turizm, Özlem Adana Turizm, Özlem Cizre Nuh, Özlem Seyahat, Rh Turizm, Safran Turizm, Sas Seyahat, Siirt Baykan Jet Turizm, Siirt Petrol, Şimşek Seyahat, Star Batman, Star Diyarbakır, Süha Turizm, Süzer Seyahat, Tokat İmparator Turizm, Tokat Kale Seyahat, Tokat Seyahat, Tokat Yıldızı, Tosya Seyahat, Tuncelililer, Turay Turizm, Turgut Reis, Ulusoy Seyahat, Ünlü Seyahat, Vanyolu Seyahat, Villa Seyahat, Vip Lüks Adana, Vip Malatyalılar Turizm, Yeni Barış Turizm, Yeni Diyarbakır, Yeni Sivas Turizm, Yeşil Erciş Seyahat, Metro Turizm, Anadolu Ulaşım, Sakarya VIB, Balıkesir Turizm, Kale Seyehat, Efetur, Gürkan Turizm, İzmit Seyahat, Özemniyet, Lüks Artvin Seyahat, Balıkesir Uludağ, Kontur Turizm, Balikesir Vip Turizm, Lüks Yonca Seyahat, Balıkesir Uludağ Vip, Yatağan Koop., Mercan Turizm, Ege Seyahat, Taç Tur, Lüks Kahramanmaraş, Yolunda Turizm, Üstündağ Turizm, Düzce Güven, Pamukkale Turizm, Malatya Zafer Turizm, Kastamonu Özlem Seyahat, Beydağı Turizm, Fındıklı Toros

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • İptal ettiğim biletimin ücreti ne zaman hesabıma yatar?

  Bankanızın çalışma şekline göre kredi kartlarında 7 iş gününü, banka kartlarında ise 15 iş gününü bulabilmektedir. Aynı gün sonu içerisinde yapılan satış ve iptal işlemlerinde ise bankalar tutarı limitinize ekledikleri için hesabınızda çekim ve iade işlemi göremezsiniz.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • Biletimi seyahat sigortası ekleyerek satın almıştım. Bileti iptal etmem durumunda seyahat sigortası için ödediğim tutar da iade edilecek mi?

  Bilet iptalinizi gerçekleştirdikten sonra, poliçe numaranızla birlikte travel.tr@gulfsigorta.com.tr adresine mail göndererek ya da 444 12 44 numaralı Gulf Sigorta çağrı merkezini arayıp seyahat sigortanızın iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • Açık Para nedir?

  Açık para, Biletall.com üzerinden satın alınan bir biletin iptal edilmesi ve bilet için ödenen tutarın başka bir seyahatte kullanmak üzere Biletall sistemlerinde bekletilmesidir.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • Biletall.com’dan otobüs bileti satın aldım. Faturasını nasıl alabilirim?

  Otobüs biletlerinde seferinize son 1 saat kala taşıyıcı firma tarafından yazdırılan bilet çıktınız fatura değeri taşımaktadır. Seyahatinizden hemen önce ilgili firmanın yazıhanesinden ya da araç içerisindeki görevliden bilet çıktınızı mutlaka talep ediniz.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • Biletall.com’dan uçak bileti satın aldım. Faturasını nasıl alabilirim?

  Biletall.com’dan satın aldığınız uçak biletiniz için biletinizi satın aldıktan 24 saat sonra e-posta adresinize e-faturanız gönderilmektedir.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • Biletall.com’a nasıl üye olabilirim?

  Biletall.com ana sayfasında bulunan ‘Üye Girişi’ üzerinden ‘Kayıt Ol’ seçeneğini seçerek üye olabilirsiniz.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • PNR numarası nedir?

  Passanger Name Record (PNR) Türkçesi “Yolcu Adı Kaydı”, biletin satın alındığı firma tarafından elektronik ortamda biletin takibi amacı ile oluşturulan, herhangi bir kelime anlamı içermeyen harf ve rakam kombinasyonlardır. Rezervasyon kodu olarak da bilinen PNR kodu yardımı ile online olarak biletinizin takibini yapabilir ve taşıyıcı firmadan bilet çıktınızı alabilirsiniz. PNR kodunuz bilet rezervasyonu gerçekleştirdiğinizde ya da satın aldığınızda tarafınıza SMS ve E-Posta yolu ile gönderilir.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • HES Kodu Nedir?

  Covid-19 (Koronavirüs) sebebi ile 4 Haziran'dan itibaren şehirler arası yolculuklar için bilet alım işleminde, her yolcu için HES (Hayat Eve Sığar) kodu bildirilmesi zorunludur. HES Kodu, Covid-19 normalleşme sürecinde alınan yeni kararlar sonucu hava yolu ve kara yolu ile seyahat etmek isteyen yolcuların seyahat için sağlık engeli bulunup bulunmadığının denetlenmesini sağlayan koddur. Uçak ya da otobüs ile seyahat edecek tüm yolcuların seyahatleri öncesinde HES Kodu temin etmiş olması gerekmektedir.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • HES Kodu Nereden ve Nasıl Alınır?

  HES Kodu, Hayat Eve Sığar mobil uygulaması ile e-devlet üzerinden alınabileceği gibi, doğrudan SMS yolu ile de temin edilebilir.  Örnek mesajda görüleceği gibi, “HES”, T.C. kimlik numaranız, kimlik seri numaranızın son 4 hanesi ve HES Kodu’nun geçerli olmasını talep ettiğiniz gün süresini aralarında boşluk bırakıp yazarak 2323’e kısa mesaj gönderebilir, HES Kodu temin edebilirsiniz.

  Örnek SMS: HES 12345678901 1234 15

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • HES Kodunu Kimler Alabilir?

  Seyahat edecek (0-2 yaş arası bebek yolcular hariç) herkesin HES Kodu almış olması gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı’nın Covid-19 (koronavirüs) açısından şüphe duymadığı herkes HES Kodu ile seyahat edebilir.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
 • HES Kodu İle İlgili Nelere Dikkat Edilmeli?
  • HES Kodu’nu alınırken seyahat süresini kapsadığına dikkat edilmelidir. Gidiş-dönüş seyahatler için dönüş tarihini de kapsayacak şekilde HES Kodu temin etmelisiniz.
  • Seyahat edecek her bir yolcu bu kodu ayrı ayrı, bireysel olarak temin etmelidir.
  • 0-2 yaş arası bebek yolcular için HES Kodu alınmasına gerek yoktur.
  • HES Kodu alınırken T.C. kimlik numarası, seri numarasının son 4 hanesi gibi bilgilerinizi yanlış girmeniz ya da bu alanlara başka bilgiler girmeniz durumunda kodunuz geçerli olmayacaktır.
  • Biletinizi aldıktan sonra yolculuğunuza kadar sağlık durumunuz HES Kodu ile periyodik olarak Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenecek, olası bir şüphe durumunda ise seyahate çıkmanıza izin verilmeyecektir. Bu uygulama, otobüste ve uçakta bulunan tüm yolcuların korunması amaçlanarak Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilmiştir.
  Seyahat Edebilmek İçin Sadece HES Kodu Yeterli Midir?

  HES Kodu, Seyahat İzin Belgesi yerine geçmemektedir.

  Yukarıdaki bilgilere göre temin edebileceğiniz HES kodu seyahatiniz için gereklidir.

  Önceden Satın Alınmış Biletler İçin HES Kodu Nereye Girilir?

  Yurt içi uçuşlarınız için biletinizi önceden satın almış olmanız durumunda HES Kodu’nuzu check-in aşamasında sisteme girebilirsiniz.

  Bu içeriği faydalı buldunuz mu?

Arayın, Otobüs Biletiniz için Yardımcı Olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=19363
/ True
19363