1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!

Zaporozhe Uçak Bileti

Zaporozhe Para Birimi
Grivna (UAH)
Zaporozhe Zaman Dilimi
GMT +3
Zaporozhe Şehri En İyileri
Yerel Yemekler, Dinyeper Nehri, Zaporozhe Mantısı
Zaporozhe Hava Durumu (16 Ekim) 11°C Sağanak Yağmur
Zaporozhe Hava Durumu (17 Ekim) 8°C Sağanak Yağmur

En Ucuz Zaporozhe Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Zaporozhe
Türk Hava Yolları
11 Kas 2020
Antalya - Zaporozhe
Türk Hava Yolları
17 Eki 2020
10 Kas 2020
25 Eki 2020
03 Kas 2020
Gaziantep - Zaporozhe
Türk Hava Yolları
01 Kas 2020
İzmir - Zaporozhe
Türk Hava Yolları
28 Eki 2020
Kayseri - Zaporozhe
Türk Hava Yolları
14 Kas 2020
Kahramanmaraş - Zaporozhe
Türk Hava Yolları
17 Eki 2020
Elazığ - Zaporozhe
Türk Hava Yolları
17 Eki 2020
Malatya - Zaporozhe
Türk Hava Yolları
17 Eki 2020
Cezayir - Zaporozhe
Türk Hava Yolları
28 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Zaporozhe Kalkışlı Uçak Seferleri

25 Eki 2020
01 Kas 2020
Zaporozhe - Gaziantep
Türk Hava Yolları
29 Eki 2020
01 Kas 2020
Zaporozhe - Konya
Türk Hava Yolları
18 Eki 2020
Zaporozhe - Şırnak
Türk Hava Yolları
29 Eki 2020
Zaporozhe - Moskova
Belavia - Belarusian Airlines
18 Eki 2020
Zaporozhe - Varşova
Türk Hava Yolları
18 Eki 2020
Zaporozhe - Erbil
Türk Hava Yolları
19 Eki 2020
Zaporozhe - Cezayir
Türk Hava Yolları
18 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Zaporozhe Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Zaporozhe Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
UA
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Ukraynaca
Toplu Taşıma Fiyatı
3 UAH
Yemek Fiyatı
120 UAH
Alkolsüz İçecek Fiyatı
7,50 UAH

Zaporozhe’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Pazartesi
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Zaporozhe uçak bileti kullanarak Ukrayna'ya gitmek isteyen yolcuların mutlaka en uygun zamanı bilmesi gerekmektedir. Aksi halde orada canları çok sıkılacaktır. Zaporozhe'ye gitmek için en uygun mevsim yazdır ve en mükemmel ay ise Temmuzdur. Fakat tarihi gezi ve müzeler için gidiliyorsa en uygun ay olarak Eylül ve Ekim önerilmektedir.

Şehir kış ayında çok sıkıcı ve boş olmaktadır. Gece hayatı için Temmuz, Ağustos ayları, müze gezisi için ise Eylül, Ekim ayları seçilmelidir. Bir kaç günlüğüne gece hayatı için gelecek olanlar ise mutlaka Cumartesi ve Pazar gecesinde gelmelidir diğer günler gece kulüpleri az sayıda müşteriye sahip olmaktadır.

Zaporozhe Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Zaporozhe uçak bileti ile yolculuk yapan yolcular şehir merkezine gitmek için aşağıdaki ulaşım araçlarını kullanabilirler.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 60 UAH

havaalanı içerisinde bulunan özel şehir merkezi otobüsleriyle ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu şirketler özel olup bavulunuzu bagaja yerleştirerek rahat yolculuk yapmanızı sağlamaktadır. Bilet alarak otobüse bindikten sonra dolmasını bekleyin. Rahat ve güvenli bir şekilde şehir merkezine gidecektir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 3 UAH

Toplu taşıma ile havalimanından Zaporozhe şehir merkezine gitmek isteyen kişiler toplu taşıma yani halk otobüslerini kullanabilirler. Zaporozhe şehrindeki halk otobüsleri oldukça eskidir ve çok yavaş gitmektedir. Yerel halk sürekli bu toplu taşıma aracını kullandığı için bavullarınız ile sıkıntı yaşamanız mümkündür. Gezi amaçlı gelen kişilerin tercih etmediği fakat oldukça ucuz olan ulaşım aracıdır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 90 UAH

havalimanından şehir merkezine daha çabuk gitmek isteyenlerin tercihi olan taksi birçok noktada bulunmaktadır. Havaalanının dışında durak vardır. Sınırlı sayıdaki taksi yolculara yetmediği için bir süre havaalanı önünde taksi beklemeniz gerekecektir. Bazı taksilerde Euro geçmektedir. Mutlaka yanınızda Euro bulundurmanızda fayda var. 1 km başına 1 Euro yazmaktadır.

Araç Kiralama

iç terminal hatlarında bulunan araç kiralama merkezlerinden araba kiralayarak ulaşımı kendiniz yapabilirsiniz. Şirketin markası, arabanın modeli ve kiralama günü fiyatları etkilemektedir. Lüks bir şehir olmayan Zaporozhe orta halli bir araç işinizi görec

Zaporozhe Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Otel
Emanet Eşya

Zaporozhe havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanın ismi Motor-Sich Airlines'dir. Zaporozhe uçak bileti bonuslarından yararlanmak isteyen yolcular isterlerse başka havayolunu da tercih etme lüksüne sahiplerdir.

Motor-Sich Airlines'in şehir merkezine olan uzaklığı 16 km olduğu için havalimanından kent merkezine taksi ulaşımıyla 22 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabilirler

Motor-Sich Airlines iç hatlar terminali yolcular için havaalanı konaklama imkânı, araç kiralama, kafe ve lokanta hizmeti vermektedir.

Zaporozhe’ye Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Zaporozhe uçak bileti avantajlarından yararlanarak Zaporozhe'ye gitmek için en önemli sebeplerden biri şehrin aktif olan gece hayatı. Birçok turist bu sebeple buraya gelmektedir.
 2. Şehir ülkenin tarihi merkezi olarak da bilinmektedir. Holy Protection Cathedral Zaporozhe'de görünmesi gereken ilk yerlerden biridir.
 3. Nehir kenarı şehri olduğu için sahil gezintisi mutlaka yapılmalıdır. Şehrin tamamını kaplayan nehir kenarı yürüyüşleri oldukça popüler bir aktivitedir.
 4. Tarihi boyunca çok fazla savaş gören Zaporozhe'de Muzey Tekhniky Bohuslayeva, Faeton museum ve Khortitsa önemli müzelerinden biridir.
 5. Zaporozhe dediğimizde aklımıza gelen ilk lezzet Borsch çorbası oluyor. Balkan yemeklerinin bir versiyonu olan yerel yemeklerde Vareniky isimli mantının başka bir versiyonu dikkat çekmektedir.

Zaporozhe Hakkında

Ukrayna'da Dinyeper Nehri'nin kenarında bulunan Zaporozhe küçük sakin bir şehirdir. Türkçede bilinen ismi ise Zaporijya olarak isimlendirilir. 1921 yılında bu ismi almıştır daha önce ise Alexandrovsk olarak bilinmekteydi.

Sahil kenarını baştan sona kaplayan şehir genel olarak sanayi ve yerleşim yeri olarak bilinmektedir. Gece hayatının düşük olduğu fakat ülkenin en önemli birkaç gece mekanının burada olduğu bilinmekte. Demir yoluna önem veren şehirde Motor-Sich isimli uçak motoru fabrikası bulunmaktadır. Bu fabrika şehirdeki en büyük çalışma alanı olarak bilinir. Birçok Ukraynalı bu fabrikada çalışarak geçimini sağlamaktadır.

2014 yılında Yevromeydan hareketi sırasında 4.500 protestocu ülke başkanına karşı eylemler düzenlemiştir. Avrupa Birliği anlaşmasını imzalamayan Başkan, o bölgedeki işsiz kişilerin hedefi olmuştur. Büyük bir iç çatışma yaşayan ülkeye Rusya müdahale etmiştir.

Şehir hakkında şaşırtan bir gerçek ise burada yaşayanların Türkleri çok sevmesidir. Ukrayna geneline bakıldığında Zaporijya'da yaşayan kişiler Türkler gördüğünde çok mutlu oluyor ve tanışmak, sohbet etmek için hemen yanına geliyor. Türk olduğunuz öğrendiklerinde size yardım etmek için ellerinden geleni yapacaklardır.

Zaporozhe Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
5 UAH
Taksi
5 UAH/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Zaporozhe'de popüler ulaşım aracı toplu taşıma yani belediye otobüsleri olmaktadır. Yerel halk bu ulaşımı tercih ederken otobüslerin eski ve konforsuz olması turistleri taksiye yönlendiriyor. Daha hızlı ve kolay ulaşım aracı olarak en popüler taksi diyebiliriz. Hemen hemen her noktada taksi durağı görmek mümkündür. Bazı taksiler resmi para birimi Grivna'yı kullanırken çoğu taksi ödemeyi Euro üzerinden hesaplamaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Taksi dışında ulaşım yapabileceğiniz araçlardan biri de araba kiralamak. Havaalanı içinden araç kiralayabilirsiniz. Yolların boş olması sizi rahatlatacaktır. Diğer şehir için ulaşım aracı ise turistleri pek tercih etmediği belediye otobüsüdür. Çok eski olması, hızlı gitmemesi ve içerisinin kalabalık olması turistlerin çekindiği bir ulaşım aracıdır.

Zaporozhe Vize Şartları

Ukrayna Vize İstiyor mu?
Hayır
Ukrayna Vizesiz Kalınabilecek Süre
60 Gün
Ukrayna Vize Detayları
Pasaportunuz olmadan yeni çipli kimlik kartınız ile giriş-çıkış yapabilirsiniz. Ukrayna’da 60 günden fazla bir süre kalmayı planlıyorsanız vize almanız gerekmektedir.

Zaporozhe’de Gezilecek Yerler

Dinyeper Nehri
Muzey Tekhniky Bohuslayeva
Alışveriş Yeri Dnepropetrovsk
Borsch Çorbası
Tarihi Silah Müzesi
Yürüyüş İçin En İyi Yer; Dinyeper Nehri

Şehir bu nehrin kıyısında kaldığı için ulaşımı yürüyerek de yapabilirsiniz. Şehri boydan boya kaplayan bu nehir kenarında yürümek orada yürüyüş, spor yapanlarla sohbet etmek iyi bir aktivite olacaktır.

Muzey Tekhniky Bohuslayeva Savaş ve Teknoloji Müzesi

Savaş silahları, tanklar ve diğer teknolojik aletlerin bulunduğu bir müze. Buraya gelen kişiler ortalama 1 saat içinde burayı gezebiliyor. Savaş malzemelerine meraklı olanlar ve Ukrayna savaşının derinliklerini anlatan fotoğraf ve yazıları okumak isteyenler için güzel bir yerdir.

Alışveriş İçin Dnepropetrovsk

Şehir merkezinde bulunan bu bölge restoran, kafe, yemek lokantaları ve alışveriş mağazalarıyla ünlüdür. Şehrin merkezinde bambaşka bir görsel sahip olan Dnepropetrovsk'da istediğiniz hediyelik eşyayı bulabilir, yerel yemeklerin tadına bakabilir ve kendiniz için alışveriş yapabilirsiniz.

Adeta Bir Sanat Eseri: Borsch Çorbası

Most City olarak bilinen ve şehrin tam ortasında yer alan bölgede birçok yerel lezzetin yanı sırada Türk restoranlarını da ziyaret edebilirsiniz. Zaporozhe denildiğinde akla gelen ilk yemek olan Borsch çorbasını beğenmemek elde değildir. Defne yaprağı, ismi verilmeyen ot karışımları ve içerinde büyük bir et parçası çorbanın tadı kadar rengi de ilgi çekici.

Silahlara Merakı Olanlar İçin Tarihi Silah Müzesi

Bilinen ismi The Weapon History Museum olan müzede Ukrayna tarihinde kullanılmış geçmişten bugüne olan bütün silahlar yer almaktadır. Otomatik silahlardan, bıçak ve el yapımı ilkel silahlara kadar her savaş aletinin bulunduğu müze. Silah meraklısı olan kişilerin mutlaka görmesi gerektiği yerler arasında gelmektedir.

Zaporozhe’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Zaporozhe Mantısı
Borsch
Kotleta po-kyivsky
Zavyvantsi
Zaporozhe Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Borsch

Zaporozhe'nin en iyi yemeklerinden ilk sırada olan çorba türü et ve çeşitli otlardan yapılan mükemmel bir tat diyebiliriz. Zaporozhe uçak bileti ile bu şehre gelenlerin ilk yaptığı şeylerden biri olan Borsch yemek vazgeçilmez bir aktivite diyebiliriz.

Kaşık Sayısı Belli: Zaporozhe Mantısı

Zaporozhe'nin mantısı olarak bilinmektedir. Bizim Anadolu'da yapılan mantılardan biraz farklıdır. Görsel olarak tam bir tatlıya benzeyen ve insanı kendisine çeken yemek türüdür. Ana malzemeleri et, patates ve vişneden oluşmaktadır.

Tavuk Eti ile Yapılan Kotleta po-kyivsky

Dereotu ve tane tane hale getirilmiş tavuk etinin bol tere yağda pişirildiği yemektir. Kaşık daha dokunmanız ile doğal olan tereyağı yemeğin içerisinden akmaya başlayacaktır.

İçi Dolu Et Yemeği Zavyvantsi

Uzun süre dövülen ve ince bir hale gelen etin içerisine doldurulan soğan, peynir, yumurta, mantar vs. gibi ürünlerle yapılan yemek türü. İçi doldurulan et, yaprak sarması gibi sarılarak fırında kızartılır. Oldukça lezzetli ve doyurucu bir yerel yemektir.

Konaklama İçin Zaporozhe Otel Seçenekleri

Ucuz Zaporozhe uçak bileti ile bu şehre gelen yolcuların iş, gezinti ve gece hayatı için uygun oteller seçeneği oldukça fazladır.

Teatralny Hotel
4 yıldızlı ve 109 odalı bir oteldir. İçerisinde restoran ve barı mevcut olup her sabah ücretsiz açık büfe kahvaltı sunmaktadır. Konum olarak şehrin ortasındadır ve çoğu müzeye, nehir kıyısına ve park alanlarına yakındır.
&23 Troitska St. (Chekistov St.) 69063
Venecia Hotel & SPA
4 yıldızlı ve 20 sigara içilmeyen odaya sahiptir. Plaja ve şehir merkezine yürüme mesafesi ile 13 dakika uzaklıktadır. Birçok müzenin ortasında yer alır. En uzak kaldığı yer kültür merkezidir ve yürüme mesafesi 36 dakikadır.
&Nizhnedneprovskaya 1B, Zaporozhye, 69001
Intourist Zaporozhie
4 yıldızlı ve 155 odaya sahip büyük bir otel. Şehrin tam göbeğinde olduğu için bütün tarihi mekanlar, müzeler ve alışveriş merkezlerine yürüme mesafesi yakındır. En yakın yer Zaporizhya Bölgesi Sanat Müzesi 9 dakika yürüme mesafesinde olurken en uzak yer ise Khortitsa 12,7 km uzaklıktadır.
Lenina Avenue 135 69005 Zaporozhye

Zaporozhe Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Zaporozhe 474,85 TL 2 Saat
Bodrum - Zaporozhe 687,80 TL 18 Saat 20 Dakika
Antalya - Zaporozhe 815,98 TL 19 Saat 10 Dakika
Konya - Zaporozhe 882,73 TL 8 Saat 30 Dakika
Trabzon - Zaporozhe 891,75 TL 6 Saat 35 Dakika
Ankara - Zaporozhe 930,90 TL 8 Saat 25 Dakika
Gaziantep - Zaporozhe 969,82 TL 16 Saat 15 Dakika
İzmir - Zaporozhe 976,36 TL 5 Saat 15 Dakika

Zaporozhe Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Zaporozhe uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Belavia - Belarusian Airlines, Pegasus, Türk Hava Yolları.
 • Zaporozhe yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Zaporozhe varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Zaporozhe olup, bilet fiyatı 474,85 TL'dir.
 • Zaporozhe şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Ekim ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Zaporozhe ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

23 Nisan’a Özel: Çocuklarla Evde Yapılabilecek Aktiviteler
23 Nisan’a Özel: Çocuklarla Evde Yapılabilecek Aktiviteler
22 Nisan 2020
Hem kendimizin hem de çocuklarımızın sağlığı için olabildiğince evdeyiz. Bu sene 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda 31 ilde sokağa çıkma yasağı gelmesi sebebiyle, diğer illerimizde de olab
Güney Kurtalan Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
Güney Kurtalan Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
06 Mart 2020
Kalkış Şehir: Ankara Varış Şehir: Siirt Rota Uzunluğu: 1140 Km Yolculuk Süresi: 23 Saat 35 Dakika Güney Kurtalan Ekspresi Nedir? Güney Kurtalan Ekspresi, 1944 yılından beri Ankara’dan başlayıp
Elazığ’da Gezilecek Yerler: Elazığ’da Nereye Gidilir?
Elazığ’da Gezilecek Yerler: Elazığ’da Nereye Gidilir?
29 Şubat 2020
Doğu Anadolu Bölgemizin Yukarı Firat Bölümü’nde yer alan Elazığ, Milattan Önce 3000li yıllarda kurulduğu düşünülen Harput kentinin bölgesinde kurulmuştur. Bu sebeple uzun yıllar boyunca Harput adıyla
Seyahatlerinizde Alabileceğiniz Hediye ve Hatıra Eşyaları Nelerdir?
Seyahatlerinizde Alabileceğiniz Hediye ve Hatıra Eşyaları Nelerdir?
15 Ocak 2020
Seyahat ederken hatıra eşyası toplamak hem gezerken hem de sonrası için çok eğlenceli bir etkinlik olabilir. Ücretsiz, ucuz ya da pahalı, seyahatlerinizde topladığınız tüm eşyalar gezinin üzerinden za

Zaporozhe Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (82)
İyi (7)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%92
%8
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
89 Değerlendirme
A*** T*** Z***
9 Ekim Salı
Biz tur ile beraber gitmiştik, ucuza gittik bayada öneririz
E*** G***
27 Ağustos Pazartesi
Bi daha ki hafta gidiyoruz, gerçekten güzel mi göreceğiz
M*** K***
20 Eylül Perşembe
Benim gibi gezmeyi seveen bir tipseniz kesinlikle gidin
Ö*** Ş***
29 Ağustos Çarşamba
Konuşsa neler anlatabilecek belki de , kesin gidin..
D*** B***
2 Eylül Pazar
Herşeyi çok farklı büyüsü var sanki şehrin
2
5
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Zaporozhe Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 16.10.2020 03:47:17 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Zaporijya, (OZH)
OZH
UA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961