1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Now we can all fly."
Wizz Air

Wizz Air Wizz Air Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
2003
Firma Kısaltması
Wizz
Firma Merkezi
Budapeşte
IATA Kodu
W6
Çağrı Merkezi
0 (850) 390 19 48
Uçak Sayısı
100
Firma Yorum Sayısı
3
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,9/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Wizz Air Hakkında

Wizz Air, Macar menşeili bir hava yolu firmasıdır. Merkezi ise Macaristan'ın merkezi olan Budapeşte'dir. Ancak bu firmanın tüm seferlerinin Budapeşte merkezli olarak icra edildiğini ifade etmek de doğru olmamaktadır. Zira Avrupa'nın ve hatta Asya Kıtası'ndaki pek çok yerin sefer ağı bu firma sayesinde sağlanmaktadır. Bu firmanın ön plana çıkan bir diğer özelliği ise uygun fiyatlı uçuşlar icra etmekte oluşudur. Uygun fiyatlı uçuşları zaman zaman o denli düşük fiyattan icra edilmektedir ki 5 Euro'ya varan fiyatlardan dahi Wizz Air uçak bileti bulmak mümkün olabilmektedir.

Bu firma bir zamanlar Türkiye'ye de Budapeşte'den sefer icra etmekte idi. Ancak bu seferler belirli bir süre evvelinde durdurulmuş bulunmakta. Bu seferlerin tekrar başlayıp başlamayacağı ise henüz tam olarak bilinmemektedir. Öte yandan firmanın filosu da her geçen gün genişlemeye devam etmekte. Tamamı bir low cost hava yolu firmasına göre konforlu kabul edilebilecek uçaklardan meydana gelen bu firmada Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün ve İzlanda gibi pek de işlek olmayan rotalara dahi Avrupa'dan uçuş icra edilebilmekte ve Wizz Air uçak bileti fiyatları pek çok zaman şaşırtıcı derecede ucuz fiyatlar ile seyretmekte.

Wizz Air'ı low cost firmaları arasında en kaliteli olanlardan bir tanesi olarak değerlendirmenin mümkün olduğunu da unutmamak gerekmektedir. Bu firmanın yolcular tarafından takdir edilmesinin en önemli sebeplerinden bir diğeri ise pek çok low cost firmanın aksine herhangi bir şekilde bagajların uçak yanında uçak altına verilme zorunluluğu bulunmamakta oluşudur. Şüphe yok ki bu durum kabin bagajlarının çok daha güvende taşınmasını ve yolcuların içinin daima rahat olmasını sağlamaktadır. Wizz Air en ucuz uçak bileti bu eşsiz kolaylığı da sağlaması yönünden son derece cazip görünmektedir.

Nihayetinde Wizz Air bünyesindeki personeller de tam olarak işlerinin ehlidir. Kabin ekibinden kokpit ekibine dek tüm personel son derece kibar ve deneyimlidir. Firmanın simge haline gelmiş olan pembe ve mor tonlarındaki renkleri de son derece içten bir anlayış yansıtır ve yolcular tarafından hoş karşılanan bir diğer özellik olarak gösterilmektedir. Tüm bunlara yönelik Wizz Air uçak bileti rezervasyon işlemleri Biletall.com'da rahatlıkla yapılabilmektedir.

Wizz Air Online Check - in

Wizz Air Hava Yolları, yolcularına internet ve mobil uygulama üzerinden check-in yapma imkanı tanımaktadır. Buna ek olarak mobil biniş kartı temin etmek de uygulama üzerinden mümkün olabilmektedir.

Wizz Air uçak bileti fiyatları içerisinde uçak içi ikramlar ve bagaj hakkı yer almamaktadır. Check-in sırasında yolcuların bu hususlara yönelik de ücret mukabilinde tercih yapması mümkün olabilmektedir.

 Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Online check-in sırasında yolculara koltuk seçimi imkanı tanınmaktadır. İşte bu bağlamda koltukların her birinin ücreti farklı olabilmektedir. Söz misali acil çıkış kapılarında yer alan koltuklar farklı, cam kenarları farklı, ön sıralardaki koltuklar farklı fiyatlar üzerinden satışa sunulmaktadır. Buna ek olarak yemek seçimleri konusunda da misafirler çok geniş seçenekler beklememektedir. Esas olarak bu firmada önceden tercih edilebilen yemek imkanı da mevcut değildir. Ancak yolculara uçuş esnasında son derece lezzetli sıcak ve soğuk yemek seçenekleri sunulmaktadır. Bu menülere de şirkete ait web sitesinde yer alan menülerden erişilebilmektedir.

Wizz Air Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Deneyimli ve kibar firma personeli ile ayrıcalığı hissetmek mümkün olabilmektedir.
 2. Bagajları kabinde taşıma imkanı sayesinde eşyalardan gözleri ayırmamak mümkün hale gelebilmektedir.
 3. Makul fiyatlar sayesinde para farklı yerlere harcanabilmektedir.
 4. Uygun fiyatlı koltuk seçimi ile çok daha konforlu bir uçuş deneyimi yaşanabilmektedir.
 5. Geniş uçuş ağı ile dünyanın pek çok yerine uygun fiyata uçulabilmektedir.
 6. Konforlu ve yeni uçaklar ile uygun fiyata kaliteyi satın alınabilmektedir.
 7. Tam vaktinde iniş ve kalkışlar ile zamandan tasarruf edilebilmektedir.

Wizz Air Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Wizz Air, bagaj politikası olarak standart low cost politikasını uygulamaktadır.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Wizz Air yolcularına ücretsiz check-in bagajı hakkı sunan bir firma olarak ifade edilmemektedir.

KABİN/EL BAGAJI: Kabin bagajı sınırı 8 kilogramdır ve yalnızca bir adet çantaya müsaade edilmektedir. Bu çantanın ölçüleri kapı bölgesindeki sistem sayesinde ölçülebilmektedir.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Wizz Air düşük sezon ve yüksek sezonlarda ayrı bagaj ücreti uygulamaktadır. Wizz Air internet sayfasından yapılacak bagaj rezervasyonunda düşük sezon için 14, yüksek sezon için ise 19 Euro ücret talep edilmektedir.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Wizz Air, yolcularına kabin bagajlarını yanlarında taşıma imkanı sunmaktadır. Bu nedenle kabin bagajlarının kaybolma riski çok düşüktür. Ancak check in bagajları kaybolacak olur ise Wizz Air müşteri hizmetleri ve yer hizmeti personeli tarafından gerekli prosedürler yürütülmektedir. Ne de olsa check in bagajları etiketleri muhafaza edildiği sürece firmanın sorumluluğu altındadır ve bu durum uluslararası düzenlemeler ile korunmaktadır.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Bagaj kısıtlamaları konusunda genel olarak tedavülde olan uluslararası düzenlemeler geçerlidir. Bu düzenlemeler kapsamında uçağa 100 ml ve yukarısındaki paketlenmemiş sıvılar tek bir kabın içerisinde kabine alınmamaktadır. Keza gerek kabin bagajı, gerekse check in bagajı için kesici ve delici aletler ile yanıcı maddelerin alınması yasaktır. Nihayetinde radyoaktif maddelerin de hiçbir şekilde taşınması söz konusu olamamaktadır.

Wizz Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Wizz Air, ücretsiz yiyecek ve içecek servisi uygulayan bir firma değildir. Aynı zamanda özel yemek siparişleri ya da uçuş öncesinde sunulan ön sipariş seçenekleri Wizz Air bünyesinde yolculara sunulmamaktadır.

Economy Class İkramlar

Low cost konseptinden dolayı uçaktaki her türlü koltuk ekonomi sınıfıdır ve tüm uçağa aynı yiyecek ve içecekler sunulmaktadır.

Business Class İkramlar

Wizz Air tarafından benimsenmiş olan düşük fiyatlı hava yolu anlayışı gereği business class adında bir uçuş sınıfı hiçbir şekilde mevcut değildir.

Özel Yemek Servisi

Wizz Air, özel yemek servisi icra etmemektedir. Ancak uçak içerisinde yapılan servisler sırasında yolcular koltuk ceplerinden ya da hava yolu firmasına ait olan uygulamadan menüyü edinerek birtakım sıcak ve soğuk yemek siparişlerini iletebilmektedir. Aynı zamanda atıştırmalık, sıcak ve soğuk içecek çeşitlerinden de satın alabilmektedirler.

Wizz Air: Business Class

Wizz Air'da herhangi bir şekilde business class uygulaması mevcut değildir. Zira Wizz Air düşük bütçeli uçuşlar icra etmektedir. Ancak buna karşın ek ücret karşılığında birtakım ek hizmetler de satın alınabilmektedir.

Koltuk Diz Mesafesi

Wizz Air tarafından sunulan koltuk mesafesi standardın belirli bir miktar altında olsa dahi bu mesafe son derece tatmin edici olarak bilinmektedir. Aynı zamanda ek ücret mukabilinde daha geniş diz mesafesine sahip olan koltukların ön sıralardan ya da acil çıkış kapısı hizasından satın alınması mümkün olabilmektedir.

Yiyecek, İçecek ve İkram

Wizz Air bünyesinde özel yemek seçimi mümkün değildir. Ancak yolcular uçak içerisinde icra edilen servis sırasında arzu ettikleri yemekleri zengin menüden tercih edebilmektedirler.

CIP Salonu / CIP Lounge

Wizz Air tarafından sunulan özel bir salon uygulaması mevcut değildir. Ancak yolcular uçaklarını beklerken hava meydanlarında ek ücret karşılığında girilen salonlardan istifade edebilmektedirler. Wizz Air'ın indiği çok sayıda hava meydanında da bu salonlardan bulunmaktadır.

Wizz Air Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Wizz Air, son derece geniş bir uçuş ağına sahiptir ve sadece Avrupa ile sınırlı kalmamayı en iyi şekilde başaran low cost hava yolu firmalarından bir tanesi olarak tanınmaktadır. Biletall.com'da bu firma adına satışa sunulan çok sayıda makul fiyatlı biletler mevcuttur. Bunun üzerine gezginlerin Biletall.com'da pek çok zaman aradıklarını tam olarak bulabilmesi mümkün olabilmektedir

 Wizz Air Seferleri

Wizz Air uçak seferleri son derece çeşitlidir. Öyle ki Orta Doğu'nun da aralarında yer aldığı çok sayıda ülkeye ve bu ülkelerin çok sayıda şehrine Wizz Air ile uçmak mümkün olabilmektedir. Aynı zamanda bu seferlerin sıklığı da son derece tatmin edici olduğundan pek çok saate uygun sefer bulunabilmektedir.

 Wizz Air Rezervasyon

Rezervasyon işlemleri son derece rahat bir şekilde Biletall.com adresinden icra edilebilmektedir. Biletall.com'dan temin edilen bilet için online check in yapılması hatta mobil biniş kartı sayesinde doğrudan kapıya gidilmesi de mümkün olabilmektedir.

 Wizz Air Bilet Al

Online bilet almak Wizz Air firmasında mümkündür. En uygun fiyatlı biletler, en geniş seçenekler ve en kolay satın alma yöntemleri ile Biletall.com'da bulunmaktadır. Aynı zamanda tamamıyla güvenli ödeme de Biletall.com'da mevcuttur. Bilet satın alımı sonrasında Wizz Air mobil uygulama üzerinden mobil biniş kartı da temin edilebilmektedir.

Wizz Air Bilet İptal/İade Prosedürü

Wizz Air'dan satın alınan biletlerin değiştirilmesi ya da iptal edilmesi mümkün kılınmış bulunmaktadır. Ancak şu halde çok ciddi miktarda yüksek meblağların ceza olarak kesilmesi icap edecetir. Öyle ki Wizz Air zaman zaman birkaç Euro'ya dahi uçak bileti satışı icra eden bir firmadır. Bundan dolayı iade ve değişiklik yapılması pek çok zaman anlamsız kalabilmektedir.

Wizz Air Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Wizz Air bünyesinde tek tip koltuk bulunmaktadır. Zira firmanın asıl amacı düşük bütçeli uçuşlar icra edilmesidir. Ancak bazı koltukların ön sıralardaki ekstra diz mesafesine sahip olması ya da acil çıkış kapısı hizasında bulunması daha farklı bir seyahat deneyimi sunabilmektedir.

 Bebek ve Çocuk Yolcular

Wizz Air, sıfır ile iki yaş arasındaki çocuklardan sadece çocuk ücreti alarak bu çocukların annelerinin kucağında özel bir kemer ile bağlı olmak şartı ile seyahat edebilmelerini mümkün kılmıştır. Ancak iki yaşından büyük çocuklar açısından bu gibi bir durum söz konusu olamamaktadır. Buna ek olarak yalnız seyahat eden çocukların da en az 14 yaşında olması lazımdır. Öte yandan bir çocuğun sorumluluğunu alacak olan diğer yolcu da en az 16 yaşını doldurmuş olmalıdır.

 Hamile Yolcular

Wizz Air uçuşlarına hamile yolcuların kabul edilmesi mümkün olabilmektedir. Ancak 28. hafta ile 35. hafta arasında muhakkak doktordan alınmış, uçakla seyahat edilmesine dair bir engelin mevcut olmadığı raporunu ibraz etme zorunluluğu bulunmaktadır. Sonraki haftalarda rapor sunulsa dahi yolcunun uçağa kabulü söz konusu olmayabilir. Buna ek olarak 28. haftadan öncesinde herhangi bir rapora kural olarak gerek duyulmayacaktır. Bu konuda pek çok zaman uluslararası sivil havacılık kuralları işletilecektir.

 Hasta ve Engelli Yolcular

Wizz Air tarafından engelli ve hasta yolculara yönelik birtakım özel hizmetler mevcuttur. İşte bu ek hizmetlerden hiçbir şekilde ek ücret talep edilmesi söz konusu olmamaktadır. Ancak önceden hava yolu firmasına bilgilendirme yapılması da şarttır.

 Evcil Hayvanlar

Wizz Air bünyesinde köpek ya da kediler uçağa hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. Öyle ki kabin ya da check-in bagajı tarzında olması hiçbir surette fark etmemektedir. Buna ek olarak rehber köpeklerin gerekli evrakların yer alması durumunda uçuşa kabul edilme durumları da söz konusu olabilmektedir. Ancak rehber köpeğin havalimanında yetkililere gösterilmiş ve tanıtılmış olması gerekmektedir.

 Seyahat Sigortası

Seyahat sigortası pek çok alanda destek sağlamaktadır. Bu alanlar arasında bagaj kaybı hatta uçağın kaçırılması gibi durumlar da mevcuttur. Buna ek olarak seyahat sigortasının isteğe bağlı bir husus olduğu da belirtilmelidir.

Wizz Air Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Wizz Air kaç yılında kuruldu?

  2003 yılında kurulmuştur.
 • Wizz Air firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Budapeşte şehrindedir.
 • Wizz Air IATA kodu nedir?

  W6 uluslar arası IATA kodudur.
 • Wizz Air çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası 0 (850) 390 19 48

Wizz Air Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (74)
İyi (12)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%86
%14
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
86 Değerlendirme
F*** K***
14 Mayıs Salı
sağlıksız hiçbir şeye yer vermemişler etkilendim
Y*** G***
17 Nisan Çarşamba
çok şaşırdım daha önce böyle hizmet görmemiştim
L*** Y***
7 Ekim Pazartesi
hosteslerin davranışları beni çok etkiledi
2
3
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Wizz Air sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Wizz Air Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 15.07.2020 02:50:00 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=69158
/ True
69158