1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Love where you're going"
WestJet

WestJet WestJet Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1996
Firma Kısaltması
WestJet
Firma Merkezi
Calgary
IATA Kodu
WS
Uçtuğu Şehir Sayısı
10
Çağrı Merkezi
+1 888 937 85 38
Uçak Sayısı
174
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,7/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

WestJet Popüler Uçak Seferleri

Ottawa - Toronto
Uçak Bileti
06 Mar 2020
Toronto - Ottawa
Uçak Bileti
09 Mar 2020
Toronto - Calgary
Uçak Bileti
07 Mar 2020
Toronto - Londra
Uçak Bileti
08 Mar 2020
Londra - Toronto
Uçak Bileti
13 Mar 2020
Londra - Vancouver
Uçak Bileti
13 Mar 2020
Londra - Phoenix
Uçak Bileti
09 Mar 2020
Paris - Houston
Uçak Bileti
23 Mar 2020
Vancouver - Amsterdam
Uçak Bileti
24 Mar 2020
Vancouver - İstanbul
Uçak Bileti
18 Mar 2020
Montreal - Kishinev
Uçak Bileti
24 Mar 2020
Calgary - İstanbul
Uçak Bileti
07 Mar 2020
Ottawa - İstanbul
Uçak Bileti
08 Mar 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

WestJet Hakkında

WestJet, Kanada'da düşük maliyetli olarak sürdürülen uçuşlara alternatif olarak 1996 senesinde kurulmuştur. 108 noktaya planlı ve charter uçuşlar gerçekleştiren firma Amerika, Orta Amerika, Meksika, Kanada, Karayipler ve Avrupa'da seferler düzenlemektedir.

174 uçaklık büyük bir filonun desteğiyle birlikte Kanada'nın ikinci en büyük havayolu firması olarak tanınmaktadır. Günlük ortalama 777 uçuş ve taşınan 66.130 yolcu ile yılda 24 milyondan fazla yolcuya ulaşabilmiştir.

WestJet uçak bileti ile seyahate çıkmak isteyen misafirler Biletall.com'dan hızlı bir şekilde rezervasyon yaptırabilirler. Türkiye'den WestJet uçak biletlerini Biletall.com'da bulabileceksiniz.

WestJet uçak bileti fiyatları için yapacağınız erken dönemli rezervasyonların Biletall.com'da çok daha ucuz biletleri size sunması söz konusu olacaktır. Böylelikle hem ekonomik hem de güvenli bir seyahat gerçekleştirmiş olursunuz.

WestJet şirketinin 108 farklı noktaya güvenli uçuş imkanı sağlar ve Amerika ile firma arasında 2008'de gerçekleştirilen uçuş anlaşmaları sayesinde Amerika'daki birçok farklı yere uçabilirsiniz.

Karayipler, Kanada, Avrupa, Orta Amerika ve Amerika'nın farklı yerlerine seyahat imkanı sağlayan WestJet şirketi, uçuşlarınızda size farklı özellikler sunar. Uçak içi eğlenceler konusunda birçok farklı televizyon kanalını izleyebilir, farklı film içeriklerini inceleyebilirsiniz.

2000 senesinden bu yana kazandığı birçok ödülle birlikte, WestJet uçak bileti rezervasyon işlemlerinizdeki maliyetler son derece düşük olacaktır. Gezginlerin seçimi ödülünü kazanan şirket size konforlu, güvenli ve eğlenceli bir yolculuk sunacaktır. Hem Business Class yolcularının hem de Economy Class yolcularının seferlerden maksimum keyif alabilmeleri uçak personelinin yardımlarıyla sağlanmaktadır.

WestJet firmasındaki ulaşım ağları Kanada'dan başlayarak Karayipler’e ve Avrupa'ya kadar uzanmaktadır. Bu nedenle uluslararası uçuşlarınız için WestJet firmasının uçaklarını rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Tarifeli ve charter uçuş hizmetleri sağlandığı için, varış noktasına hızlı ve emniyetli bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Emniyet ve profesyonelliğin benimsendiği WestJet firmasında, WestJet en ucuz uçak bileti aramalarınızı Biletall.com'da yapabilmektesiniz. Uçuşlara dair bilgiler, bilet fiyatları ve rotalar ayrıntılı olarak sizlere sistem üzerinde sunulacaktır. Böylelikle yapmanız gereken tek şey, WestJet firmasını seçip gitmek istediğiniz rotayı belirlemek olacaktır.

WestJet Online Check - in

WestJet şirketi, yolcuların check in yapmaları için online bir sisteme sahiptir ve bu sistem en geç 60 dakikaya kadar kullanılabilmektedir.

Online rezervasyonlar, WestJet uçak bileti fiyatları ve check in işlemleriyle birlikte koltuk seçebilme imkanı tanımaktadır. Bu online hizmetle, 24 saatten 60 dakikaya kadar check in işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Uçağınız kalkmadan en geç 60 dakikaya kadar WestJet bünyesinde check in yapılabilmektedir. Böylelikle koltuğunuzu kendiniz belirleyebilmekte ve kabin içi bilgilerini alabiliyorsunuz.

 Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

WestJet şirketi, uçuş durumuna göre check in işlemlerinde yemek siparişi kabul etmektedir. 1-2.5 saatlik olan uçuşlarda online yemek siparişine yer verilmemekte ve standart ücretli veya ücretsiz ikramlıklardan yararlanabiliyorsunuz. 2.5 saatten uzun olan uçuşlarda veya Londra Gatwick çıkışlı olan uçuşlarda check in yaparken yemek sipariş edebilme imkanınız vardır. Check in işlemlerinizi bu durumda uçuştan 48 saat öncesinde gerçekleştirmeli ve yemek siparişinizi de bu sırada oluşturmalısınız. Menülerde sandviçler, tavuklu dürüm ve özel Bistro tabaklarına yer verilmektedir. Check in işlemi sırasında koltuğunuzu da mutlaka belirlemeniz gerekmektedir. WestJet ile uçacak yolcular check in işlemi yapmadılarsa, bu durumda uygun olan boş bir koltuğa yerleşmeniz söz konusu olacaktır. Bu nedenle yemek siparişinde bulunacaksanız 48 saat öncesine kadar, yalnızca koltuk seçimi gerçekleştirecekseniz 60 dakika öncesine kadar check in işlemi yapmalısınız.

WestJet Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

  1. Seferleriniz, farklı sınıf bünyesinde seyahat etseniz bile konforludur.
  2. Uçuşlarda yer alan personeller işinin uzmanı oldukları için, kaliteli bir uçuş deneyimi yaşarsınız.
  3. Amerika, Avrupa, Karayipler gibi farklı bölgelere uçma imkanınız olur.
  4. Seferlerin planlamaları WestJet tarafından özenle gerçekleştirildiğinde sefer iptali yaşanmaz.
  5. Tarifeli ve charter uçuş seferlerine katılabilirsiniz.
  6. Uçuş saatine göre yemek siparişinde bulunabilme imkanınız olur.
  7. Günlük gerçekleştirilen 700'ü aşkın sefere sahiptir.

WestJet Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

WestJet firmasında ücretsiz kişisel bagajlar her yolcu için bir adet çanta ile sınırlandırılmaktadır.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Sırt çantası veya bavullarda 62 inç sınırlandırma söz konusu olacaktır. Ağırlığın ise 50 Pound’dan fazla olmaması gerekmektedir.

KABİN/EL BAGAJI: El bagajlarında 21x15x9 ve 16x13x6 inç boyutlara yer verilmektedir. Evrak çantası, kamera çantası, diz üstü bilgisayar çantası gibi çantalardan yalnızca birini taşıyarak yanınızda bulundurabilme imkanınız olacaktır.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Ücretsiz olarak taşınabilecek bagajlarda belli ağırlık 50 pound olmalıdır. 21x15x9 boyutlarını aşan bagajlarda veya fazladan bagajlarda ekstra ücret talebi gerçekleştirilmektedir. Buna göre, 50 pound ağırlığı aşan her bagajda 51-100 pound ağırlık arasında 75 CAD ücretlendirme yapılmaktadır. 100 poundu aşan bagajlar ise uçuş seferine alınmayacaktır.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Hasarlı veya kaybolan bagajlara firmanın uçuşlarında rastlanmaması için büyük bir çaba harcanmaktadır. Fakat bazı durumlarda müşterilerin bagajları kaybolabilmekte veya hasar görebilmektedir. Bu durumda, WestJet firması işlemlerin hızlı bir şekilde ve verimli olarak gerçekleştirilmesi için tutanak tutmaktadır. Bagajınız hasarlıysa veya kaybolmuşsa, firma ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Kayıp eşyalar bulunduğu takdirde 14 gün süreyle firmanın kayıp eşya bürosunda saklanır ve sizinle irtibata geçilir. Kaybolan eşyalar bulunmazsa, bu durumda 21 gün içerisinde bir tutanak tutturmak için WestJet ile irtibata geçmelisiniz.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

WestJet şirketinde uygulanan politikalar dahilinde tehlikeli maddeler, güvenlik ve sağlık tehdidi oluşturabilecek her türlü ürünün taşınması kısıtlanmaktadır. Bu tür maddelerin taşınması hava sıcaklığını, hareketi ve basıncı tehlikeli bir biçimde etkileyebilmektedir. Bu yüzden tehlikeli madde taşınması kesin olarak yasaklanmıştır. Ayrıca Note 7 sahibiyseniz, bu cihazların uçağa alınması da yasalar çerçevesinde mümkün olmayacaktır.

WestJet Yiyecek, İçecek ve İkram

Online olarak yapacağınız check in işlemlerinde 2.5 saati aşan uçuşlar için yemek siparişi verebiliyorsunuz.

Economy Class İkramlar

1-2.5 saatlik uçuşlarda WestJet tarafından meşrubat, meyve suyu, kahve ve çay servisi gerçekleştirilmektedir. Ayrıca tatlı veya tuzlu atıştırmalıklardan da ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Business Class İkramlar

Ücretsiz olarak WestJet uçak personeli tarafından yapılan servis haricinde, ücretli olarak içeceklerden alabiliyorsunuz. Ayrıca tatlı ve tuzlu atıştırmalıklar da ücretsiz servis edilmektedir.

Özel Yemek Servisi

Uçakta yemek servisi, 2,5 saati aşan yolculuklarda ve Londra Gatwick çıkışlı olan uçuşlarda bulunmaktadır. Buna göre online olarak yemek siparişi verebilirsiniz.

WestJet: Business Class

WestJet Biz adı verilen kurumsal ortaklıklar sayesinde, iş uçuşlarınızda firma ile seyahat etme imkanınız bulunmaktadır.

Koltuk Diz Mesafesi

Business Class olarak yolculuk yapmak isteyen misafirler, WestJet firmasında lay-flat koltuklarla seyahat edebiliyorlar. 36 inçlik bir koltuk diz mesafesi de bu koltuklarda sağlanmaktadır.

Yiyecek, İçecek ve İkram

WestJet ile Business Class seyahat ettiğiniz zaman, ücretsiz içecekler, WestJet Encore menüleri gibi farklı özelliklerden yararlanabiliyorsunuz. Bu menüler belli bir ücret karşılığında satılmaktadır.

CIP Salonu / CIP Lounge

Business Class yolcuları Calgary, Edmonton, Kingston, Londra, Montreal, Toronto gibi uçuş noktalarında özel salonlardan yararlanabiliyorlar.

WestJet Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

108 uçuş noktasının Amerika, Avrupa, Karayipler, Kanada ve Orta Amerika rotaları ile farklı bölgelere seyahat edebilirsiniz. WestJet size bu özellikleri sağlamasının yanı sıra, güvenli bir uçuş gerçekleştirmenizi kesin kurallar çerçevesinde sunmaktadır. Bu nedenle firmanın uçuşlardaki belli koşullar dahilinde uçakları arasında seçim yapma hakkı bulunmaktadır.

 WestJet Seferleri

Günde gerçekleşen 700'ü aşkın seferle birlikte WestJet uçak seferleri her gün bulunmaktadır. Böylelikle uçmak istediğiniz rotalara dair seferleri firmada kolay bir şekilde bulabileceksiniz. Uçuşlar 1-2,5 saat, 2,5 saati geçen ve Londra Gatwick çıkışlı seferler olmak üzere kategorilendirilmektedir. Böylelikle uçuşunuza göre size farklı hizmetler sunulmaktadır.

 WestJet Rezervasyon

Amerika'nın eyaletlerine, Karayipler’e, Avrupa'ya veya Kanada'ya uçmak için WestJet'i tercih edebilirsiniz. Biletall.com'daki aramalarla birlikte firmaya ait uçak biletlerini kolaylıkla bulabilecek ve günün her saatinde düzenlenen seferlere katılabilme imkanına ucuz bilet fiyatları sayesinde kavuşabileceksiniz.

 WestJet Bilet Al

WestJet'in uçuşlarına ve uçak saatlerine ulaşmak Biletall.com'daki işlemlerle son derece kolaydır. Yapmanız gereken rotanızı belirlemek ve WestJet firmasını seçmek olacak. Bunun karşılığında yapabileceğiniz bütün uçak seferleri size sunulacaktır.

WestJet Bilet İptal/İade Prosedürü

WestJet'in iptal ve iade prosedürleri uçuştan 24 saat önce gerçekleştirilmelidir. Uçuş için ödenen bedel 24 saat içerisinde tarafınıza iade edilir.

WestJet Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Koltuklarda, Economy Plus yolcularında 4-8 inç ekstra genişlik bulunmaktadır. Economy Class yolcularının koltuklarında standart birim uygulanır ve 17 inç genişliğe yer verilmektedir.

 Bebek ve Çocuk Yolcular

WestJet, vasisi olmadan seyahat eden ve 12 yaşından küçük olan çocuklar için refakatçi programı uygulamaktadır. Böylelikle çocuklar yanlarında vasileri olmadan da seyahat edebilirler. Bunun için 24 saat önceden bilgi girişi yapılmalı ve 100 USD ödeme gerçekleştirilmelidir.

 Hamile Yolcular

Hamileliğinin en geç 36. haftasında bulunan anne adayları, doktor onayı alarak WestJet ile seyahat edebilirler. Hamile bayanlara genellikle firma bünyesinde koridor üzerinde bir koltuk ayarlanmaktadır. Eğer check in işlemi gerçekleştirilmezse, bu durumda WestJet ile müşteri hizmetleri numarasından iletişime geçmeli ve firma tarafından koltuğunuzun ayırtılmasını sağlamalısınız.

 Hasta ve Engelli Yolcular

Özel yardıma ihtiyaç duyan müşterilere özel olarak birden fazla politika yürüten WestJet, bu müşterilerin 7 gün veya en geç 24 saat öncesinden firmaya bildirilmesini talep etmektedir. Uçuşlarda bu müşterilerin yanına bir yardımcı tahsis edilmesini istemeniz durumunda, firmaya 48 saat öncesinden bu gerekliliği belirtmelisiniz.

 Evcil Hayvanlar

Evcil hayvan taşıma çantaları, müşterilerin bagajı olarak sayılmaktadır. Bu nedenle evcil hayvan taşıma çantalarından ekstra bagaj ücreti talebi yapılabilir. 16x8.5x10 inç boyutlarda bir taşıma çantası bulundurabilirsiniz.

 Seyahat Sigortası

Seyahat sigortası kapsamlarına WestJet firmasında yer verilmektedir. Ancak tercih etmeyen müşteriler bu seyahat sigortası paketlerini anlamayabilirler.

WestJet Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ottawa - Toronto 458,09 TL 1 Saat 10 Dakika
Toronto - Ottawa 687,14 TL 1 Saat 4 Dakika
Toronto - Calgary 766,18 TL 2 Saat 25 Dakika
Toronto - Londra 1.210,00 TL 11 Saat 20 Dakika
Londra - Toronto 1.593,55 TL 3 Saat 47 Dakika
Londra - Vancouver 2.067,06 TL 28 Saat 38 Dakika
Londra - Phoenix 2.854,55 TL 7 Saat 31 Dakika
Paris - Houston 2.932,58 TL 21 Saat 46 Dakika
Vancouver - Amsterdam 3.385,93 TL 50 Saat
Montreal - Kishinev 3.773,65 TL 36 Saat 39 Dakika

WestJet İle Seyahat Eden Yolcularımızın Yorumları

Çok İyi (2)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%67
%33
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
3 Değerlendirme
G*** T***
22 Mart Cuma
uçaktan hediyelik eşyalar dahi alabiliyorduk
S*** B***
28 Temmuz Pazar
çok güzel hizmet anlayışına sahipler
2
3
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com WestJet sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. WestJet Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 27.02.2020 20:48:38 )

Toronto, (Tümü)
YTOT
CA
Calgary, (Tümü)
YYCT
CA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=97415
/
97415