1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Precios Que Te Hacen Viajar."
Volaris

Volaris Volaris Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
2004
Firma Kısaltması
Volaris
Firma Merkezi
Mexico City
IATA Kodu
Y4
Çağrı Merkezi
+52 (55) 1102 80 00
Uçak Sayısı
72
Firma Yorum Sayısı
3
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,8/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Volaris Hakkında

2004 senesi itibariyle kurularak 2005 yılında taşımacılığa başlayan Volaris, Mexico City merkezlidir ve Meksika'da düşük maliyetli taşıyıcılık faaliyetleri yürütmektedir. Ülkedeki ikinci en büyük havayolu şirketi olarak Benito Juárez Uluslararası Havaalanı, Tijuana Uluslararası Havaalanı, Guadalajara Uluslararası Havaalanı ve General Mariano Escobedo Uluslararası Havaalanı merkezlerinden uçuşlar yapmaktadır. Volaris, üçte ikisi yerli olan 66 destinasyona 72 uçaklık bir filoyla uçmaktadır.

Volaris uçak bileti ile yapılan yerli ve uluslararası uçuşlara katılabilmektesiniz. Uluslararası destinasyonlar Kuzey ve Orta Amerika ile Karayipler'deki noktaları içermektedir. Meksika'nın belli bölgelerindeki 43 noktayı içeren seferler, uluslararası olarak 23 destinasyonu kapsamaktadır. Meksika'da Cacun ve Tijuana gibi şehirlere uçarken, uluslararası olarak Los Angeles ve Kaliforniya gibi kentlere uçuş yapılabilmektedir.

Volaris uçak bileti fiyatları için Türkiye'deki bilet satış desteğini Biletall.com'da bulabilmektesiniz. Biletler güncel fiyatlar üzerinde satışta olduğundan, erken dönemli yapılacak her bir rezervasyonun size daha ekonomik biletler sağlama avantajı bulunmaktadır.

Meksika'nın birçok bölgesini ziyaret etmek veya uluslararası uçuşlar gerçekleştirebilmek, Volaris'in uçuşlarıyla mümkündür. Volaris yolcularının her uçakta çeşitli müzik kanallarının keyfini çıkarma seçeneği bulunmaktadır. Uçak içi eğlence sistemleri olarak müzik dinleme seçeneği sunulmaktadır, böylelikle yapacağınız Economy Class yolculuklarında daha keyifli bir seyahat yapmanız amaçlanmaktadır. Sevdiğiniz bir ritmi seçerek uçuş boyunca müziğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Destinasyonların hem yerel hem de uluslararası gerçekleştirilmesi nedeniyle, Volaris uçak bileti rezervasyon ile biletinizi Biletall.com'dan ayırtabilirsiniz. Economy Class kabinleriyle dizayn edilen Airbus uçakları size konfor ve kalite sağlayacaklardır. Bu nedenle Volaris'in uçuşları ekonomik fiyatlar çerçevesinde yapıldığından bütçenizi zorlamayacak fiyatlara yer vermektedir. Bilet ayırtırken erken dönemli bir rezervasyon yaptırırsanız, bu durumda kampanyaları da değerlendirebilirsiniz.

Volaris en ucuz uçak bileti ile gidilebilecek hem yerli hem de uluslararası destinasyonlar sunulmaktadır. Volaris'in yan kuruluşu olan Volaris Costa Rica, size Kosta Rika'nın San Jose bölgesine uçuş tarifeleri sunmaktadır. Böylelikle Volaris'in ağı, yan kuruluşu olan Volaris Costa Rica ile daha da büyümektedir. Kosta Rika, Karayipler, Kuzey ve Orta Amerika'ya ekonomik koşullarda Volaris'le uçabilirsiniz. Ayrıca Meksika'da yerel 43 destinasyona uçma seçeneğiniz de olacaktır. VClub sadakat programının dahilinde aylık 49 USD ödeme yaparak yer alabilirsiniz. Bu sadakat programının size bagaj indirimleri, bilet indirimleri ve geçiş önceliği sağlaması söz konusu olmaktadır.

Volaris Online Check - in

Volaris'te uzun kuyruklarda beklemenize gerek kalmadan direk biniş kapısına ulaşmanızı sağlayabilecek web ve mobil check in işlemleri sunulmaktadır.

Volaris uçak bileti fiyatları ile akıllı telefonlardan, tabletlerden veya bilgisayarlardan check in işlemi yapabilmektesiniz. Volaris APP'yi indirdiğiniz zaman check in işlemleri yapabilmektesiniz. Ayrıca uygulamada özel bildirimler, ek avantajlar, güzergah güncellemeleri gibi birçok bilgiyi sağlayabilmektesiniz. Koltuk seçiminizi web ya da mobil check in işlemlerinde yapmalısınız. Ayrıca uçuşlarda In The Clouds adı verilen atıştırmalık menülerini de ayırtabilirsiniz.

 Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Taze yemekler içeren menüleri seçmek ve koltuk seçmek için web veya mobil check in işlemlerinizi kullanmanız gerekecektir. Menü seçimleriniz için isterseniz online ödeme yapabilirsiniz isterseniz de uçakta ödemelerinizi nakit olarak gerçekleştirebilirsiniz. Nakit ödemelerde yalnızca Meksika'nın para birimi olan Meksika Pesosu'nun kabul edileceğini unutmamalısınız.

Volaris Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Meksika'da 43 ve uluslararası 23 destinasyonu içermektedir.
 2. Karayipler, Kosta Rika gibi popüler tatil beldelerine uçuşlar sağlamaktadır.
 3. 100'ü aşkın seferi günlük olarak gerçekleştirebilmektedir.
 4. Yan kuruluşu olan Volaris Costa Rica ile uçuş ağı oldukça genişletilmiş seçenekler sunmaktadır.
 5. Rahat, eğlenceli bir yolculuk yapabilmektesiniz.
 6. Airbus uçakları son teknolojiyi kullanmaktadırlar.
 7. Economy Class uçuşlarında rahat ve hesaplı seyahatler yapabilmektesiniz.

Volaris Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Yerel ve uluslararası uçuşlar için Volaris'te bagaj politikaları farklılık göstermektedir.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Bir adet 55 pound ağırlıktaki ve 62 inç boyutlarındaki bagajı taşıyabilirsiniz. Aşan ağırlıklar ekstra ücrete tabi olacaktır.

KABİN/EL BAGAJI: Ek ücret ödemeden 22 pound ağırlıkta iki adet çantayı 57x40x30 santim ölçüleriyle taşıyabilirsiniz.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

 El bagajlarında veya kargo bagajlarında 55 pound ağırlığa sahip 5 ekstra bagaj taşıyabilirsiniz. Toplam boyut 62 inç olmalıdır. Bu ağırlıkları aşarsa, Volaris bagajı reddetme hakkına sahiptir. 350-1.100 MNX gibi ücretleri ekstra bagaj taşırken ödemek durumundasınızdır.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Olası yaşanabilecek bagaj hasarı, gecikmesi veya kaybı gibi durumlarda Volaris size bagajınızı teslim etmek konusunda detaylı bir çalışma gerçekleştirecektir. 3 gün sonra bulunamayan bagajlarda şikayet formunu firmadan talep etmeli veya e-mail adresi aracılığıyla firmaya e-posta göndererek talep yapılmalıdır. Hassas içeriklerin yanlış ambalajlanması, bagajlarda görülebilen çizik veya çukurlaşma gibi zararlarda Volaris'i sorumlu tutamazsınız.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Benzin, metanol, kerosen, sprey boyalar, yapıştırıcılar, solventler, sıvı ve katı piller, klorlu ürünler, dezenfektanlar, aşırı ısınma tehlikesi barındırması sebebiyle hoverboardlar, kimyasal veya radyolojik malzemeler, ticari veya tıbbi izotoplar, test laboratuvarı örnekleri, zehir taşınmasına Volaris izin vermemektedir. Bunlar haricindeki bazı ürünleri kargo bagajlarında taşıyabilmektesiniz.

Volaris Yiyecek, İçecek ve İkram

Uluslararası uçuşlar kapsamında yemek servisi yapılabilmektedir. Ayrıca kabinde satın alınabilecek veya ücretsiz sağlanabilecek bazı ikramlıklar bulunmaktadır.

 Economy Class İkramlar

Müşterilerin seyahatleri Volaris'te Economy Class'la yapıldığından, alabileceğiniz ikramlıklar standarttır. Ayrıca cips, tuzlu krakerler, cappucino, çay, kahve, kurabileyeler, muffinler ve combo paketler ücretlidir. Alakart siparişler veya menü siparişleri oluşturmak mümkündür. Çocuklara Volaris sırt çantası alabilirsiniz ve eğlenceli oyunlar ile boyama kitaplarıyla çocukların uçuş sırasında eğlenmesini sağlayabilirsiniz.

 Business Class İkramlar

Volaris'in kısa veya uzun mesafe uçuşlarının hiçbiri Business Class içermemektedir.

 Özel Yemek Servisi

Firma bünyesinde sipariş edilebilecek veya uçakta alınabilecek yerleşik menülere yer verilmektedir. Bu yüzden vejetaryen, koşer veya diyabetik yemekler gibi özel siparişler alınamamaktadır.

Volaris: Business Class

Volaris'in uçuşları düşük maliyetle gerçekleştirildiğinden, Business Class ayrıcalıkları bulunmamaktadır.

 Koltuk Diz Mesafesi

Yerel ve uluslararası uçuşlarda Business Class seçenekleri bulunmamaktadır. Ancak seçebileceğiniz ekstra alan sağlamakta olan Premium koltukları ayırtabilirsiniz. Belli bir ücret karşılığında 2-3-4. satırlarda ekstra alanlı koltuklara sahip olabilmektesiniz. Standart koltukların 18 inç genişlikleri ve 30-32 inç mesafeleri vardır. Premium koltuklarda 35-36 inç alanınız olacaktır.

 Yiyecek, İçecek ve İkram

Yerleşik menüleri uçakta satın alabilir veya önceden sipariş oluşturabilirsiniz. Uçakta alabileceğiniz menüleri farklı paket seçenekleri halinde alabilmektesiniz ve ödemelerde nakit olarak Meksika Pesosu kabul edilmektedir. İkram olarak içecek veya yiyecek sunulabilmektedir.

 CIP Salonu / CIP Lounge

OMA VIP Premium Lounge olarak adlandırılan hizmetle üç farklı havaalanında Volaris'in özel salonları bulunmaktadır. Monterey Uluslararası Havaalanı, Culiacan Uluslararası Havaalanı ve Mazatlan Uluslararası Havaalanı'nda bu özel salonları bulabilmektesiniz. Salonlara giriş için erişim hakkı satın almanız gerekmektedir.

Volaris Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Volaris, bölgesel ve uluslararası yaptığı taşımacılık sayesinde Meksika'da yükselişte olan bir firmadır. Meksika'da 43 ve uluslararası 23 destinasyona yapılan uçuşların sayesinde geniş bir ağa yer verilmektedir. Ayrıca Volaris Costa Rica olarak bir yan kuruluşa sahiptir ve bu yan kuruluşun da 10 destinasyonu bulunmaktadır. Bu sayede firmanın uçuş ağı daha da büyümektedir.

 Volaris Seferleri

Meksika'da 43 destinasyonla Karayipler, Kosta Rika, Kuzey ve Orta Amerika gibi uluslararası uçuşlar yapılabilmektedir. Volaris uçak seferleri ile Volaris Costa Rica yan kuruluşunun da desteği alınarak 100'ü aşkın sefere günlük olarak yer verilebilmektedir. Böylelikle sefer ve destinasyon sayısı artmaktadır. Volaris'e bilet ayırtmak ve ekonomik uçuşlar yapmak bu sayede kolaylaşmaktadır.

 Volaris Rezervasyon

Rezervasyonlarınızı Volaris'e yaptırmanız için Biletall.com'u kullanabilmektesiniz. Yapılacak aramalarda kampanyalar, indirimler ve fırsatlar erken dönemli rezervasyonlarla elde edilebilmektedir.

 Volaris Bilet Al

Volaris'in Türkiye'ye açık olarak bilet satışlarını gerçekleştirdiği kanal Biletall.com'dur. Yer ayırtmak, firmanın uçuşlarına yer bulurken kampanyalarla tanışmak ekonomik koşullar çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Bu sayede Volaris'in ekonomik seferleri size avantajlı fiyatlar sunabilmektedir.

Volaris Bilet İptal/İade Prosedürü

Volaris'te iptal veya geri ödeme işlemlerine yer verilmemektedir. Ancak biletlerde tarih, rota gibi değişiklikler yapılmasına imkan tanınabilmektedir. Rezervasyon iptali için, biletinizi satın aldıktan sonraki 24 saat içerisinde veya en az 7 gün önce iptal işlemi yaparsanız herhangi bir ceza ödeme durumunda kalmadan iptal gerçekleştirebilirsiniz. Bu gibi durumlar için firmanın esnek politikaları bulunmaktadır.

Volaris Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Standart koltukların mesafe ve genişlik kapsamları 30-32 inç ile 18 inç'tir. Ekstra alan özellikli Premium koltuklar uçaklarda 2-3-4. satırlarda yer almaktadır ve 35-36 inç alan sağlamaktadırlar.

 Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebekler ile seyahat etmek, 2 yaş altı çocukların bebek kabul edilmesi sebebiyle ücretsizdir. Bebek bezi çantası gibi eşyalarda 9.8x15.7x15.7 inç boyutlar olmalıdır. Refakatçisiz çocukların Volaris Seninle hizmetleri kapsamında taşınabilmesi sağlanabilmektedir. 5-11 yaş aralığına Meksika içindeki seferlerde 499 MNX, uluslararası uçuşlarda 49.99 USD'ye refakat edilecektir.

 Hamile Yolcular

Hamile bayanların uçuş sırasında emniyetli bir yolculuk yapmaları için, hamileliğin 7. ayından doğuma 7 gün kalana kadar rapor almaları halinde seyahat etmeleri mümkündür. Raporların firma için geçerliliği 5 gündür, bu nedenle rezervasyonunuzda yakın tarihli raporunuzu mutlaka firmaya iletmelisiniz.

 Hasta ve Engelli Yolcular

İşitme ve görme engelli veya fiziksel engelli yolcularda Volaris'e bilgilendirme yapılmalıdır. Özel yardımlar için firmaya bilgilendirme yaparsanız, firma da kolay bir uçuş sağlanması için gerekli hizmetleri gerçekleştirmek için elinden geleni yapacaktır. Rehber hayvanlarla en iyi konumda seyahat etmeniz de bu sayede mümkün olabilecektir.

 Evcil Hayvanlar

Yalnızca sertifikalı kedi ve köpeklerin taşınmasına izin verilmektedir. Rehber köpeklerle seyahat etme imkanı sağlanmaktadır. Hayvanın ve taşıyıcı çantanın toplam ağırlığı 22 pound olmalıdır. 17.5x12x7.5 inç ölçülerindeki bir kafes, kabin içerisinde taşınabilir.

 Seyahat Sigortası

Güvenliği konusunda endişe duyan müşterilerin Volaris'te seyahat sigortası yaptırmaları ve daha güvenli uçmaları sağlanmaktadır.

Volaris Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Volaris kaç yılında kuruldu?

  2004 yılında kurulmuştur.
 • Volaris firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Mexico City şehrindedir.
 • Volaris IATA kodu nedir?

  Y4 uluslar arası IATA kodudur.
 • Volaris çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +52 (55) 1102 80 00

Volaris Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (72)
İyi (23)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%76
%24
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
95 Değerlendirme
C*** A***
22 Mart Cuma
çok güzel kahvaltı seçeneklerinin olması mükemmel
A*** H***
17 Haziran Pazartesi
menüde vegan seçeneklerin olması mükemmel
M*** Y***
23 Mayıs Perşembe
yemekleri sanki aşçılar yapıyor gibi
2
3
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Volaris sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Volaris Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 15.07.2020 02:49:38 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=69158
/ True
69158