1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Utair Utair
Uçak Bileti

"Utair - the easy way to get closer"
Kuruluş Tarihi
1991
Firma Merkezi
Rusya
Firma Kısaltması
UTA
IATA Kodu
UT
Uçak Sayısı
77
Uçtuğu Şehir Sayısı
21
Çağrı Merkezi
Ort. Kullanıcı Puanı
4,8/5
Utair

Utair Popüler Uçak Seferleri

18 Eyl 2019
Surgut - Moskova
Uçak Bileti
28 Eyl 2019
Moskova - Rostov
Uçak Bileti
28 Eyl 2019
Moskova - Ufa
Uçak Bileti
28 Eyl 2019
Moskova - Grozni
Uçak Bileti
03 Eki 2019
Novosibirsk - Moskova
Uçak Bileti
28 Eyl 2019
Moskova - Nahçivan
Uçak Bileti
06 Eki 2019
Krasnoyarsk - Moskova
Uçak Bileti
28 Eyl 2019
Taşkent - Moskova
Uçak Bileti
05 Eki 2019
Nahçivan - Moskova
Uçak Bileti
06 Eki 2019
Erivan - Kazan
Uçak Bileti
19 Eyl 2019
Erivan - Rostov
Uçak Bileti
19 Eyl 2019
Surgut - İstanbul
Uçak Bileti
16 Eyl 2019
Makhachkala - Bakü
Uçak Bileti
16 Eyl 2019
Minsk - Taşkent
Uçak Bileti
19 Eyl 2019
03 Eki 2019
Surgut - Antalya
Uçak Bileti
28 Eyl 2019
Krasnoyarsk - Ankara
Uçak Bileti
28 Eyl 2019
Duşanbe - Ankara
Uçak Bileti
28 Eyl 2019
Nahçivan - Antalya
Uçak Bileti
06 Eki 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Utair Hakkında

UTair, piyasalardaki uçuş pazar faaliyetlerine önem vererek, kaliteli yolcu hizmeti seviyelerini sağlayan birinci sınıf bir havayolu şirketi olarak kendini tanıtır. Rus havayolu şirketi olmasını ifade etmesinin yanı sıra, modern yapılı uçakları ve rekabetçi çalışmalarıyla piyasalardaki yerini aldığını da ifade etmektedir. 1991 senesinde kurulmuş olan UTair havayolu şirketi çeşitli ülkelere uçuş gerçekleştirmenin yanı sıra müşteri beklentilerine uygun olarak faaliyetlerini de sürdürdüğünü açıklar.

UTair aynı zamanda uçuş güvenliğini sağlamak için önemli adımlar attığını ve müşterilerinin gelen talepleri de en iyi şekilde gerçekleştirmeye çalıştığını ifade eder. Aynı zamanda 2000’e yakın olan personel çalışanları ile 50’den fazla uçak ile hizmet vermesi UTair’in hizmet kapasitesini göstermektedir. Ayrıca 250’yi bulan helikopter sayısı da UTair havayolu şirketini ne kadar geniş bazda bir hizmet sağladığını her açıdan gösteren faktörler arasında yerini alır.

Utair Online Check - in

UTair sizler için uçuş deneyimini sağlama ve bunu etkin kılma yolunda bir takım faaliyetleri takip eder. Bu nedenle kalkıştan önce online olarak check-in işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kalkıştan 24 saat önce başlamakta olan check-in işlemleri mutlaka kalkıştan son 45 dakikaya kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda online check-in yanı sıra kalkış alanında check-in işlemlerinizi uçağın kalkış saatinden 50 dakika öncesinde de yapılabilmektedir. Yine de online olarak da kolay bir şekilde check-in işlemlerinizi gerçekleştirerek uçuş için hazır olabilirsiniz.

 • Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

UTair havayolu şirketi sizlere online check-in işlemlerinde pratik bir şekilde koltuk seçimi hizmeti verir. Koltuk seçimlerini boş olanlar üzerinden ya da özel ayrılmış olanların arasından yaparak uçuş öncesi kararlarınızı verebilirsiniz. Ayrıca yemek sipariş hizmetleri de yine UTair firması üzerinden alabileceğiniz hizmetler içerisindedir.

Utair Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. UTair havayolları, müşterilerine her zaman en iyi ve kaliteli hizmeti verebilme anlamında çalışma yürüttüğünü aktarır. Geçmişten bu güne hem uçak hem de helikopter hizmetleri sağlamasının yanı sıra binlerce personelinin olması, şirketin tercih edilmesi arasındaki temel nedenler içerisindedir.
 2. UTair havayolu şirketi önemli uçak ve helikopter filosuna sahip olarak kendini ön plana koymaktadır. Çeşitli eyaletlere uçuş imkanı sağlamasının yanı sıra, müşterileri memnuiyetinden uzaklaşmayan bir sistemi de barındırır.
 3. UTair havayolları aynı zamanda 320 helikopteri barındırır ve çeşitli hizmetleri bu bağlamda verir. Ayrıca Birleşmiş Milletler ile işbirliği içerisinde barışı koruma misyonlarını takip eden havacılık desteğini de sağlamaktadır.
 4. UTair Havayolları için eğer normalden daha erken bir tarihli bilet satın alırsanız sizlere ekonomik fiyat avantajlarını sunar. Böylece daha uygun fiyatlara kaliteli bir uçuşu UTair farklı ile yakalamanızda mümkün olabilecektir.
 5. UTair Havayolu Firması aynı zamanda yolculuklarda beklentilerinizi karşılayan yeme-içme ve ikram sunma olanaklarını size sağlar.
 6. UTair Havayolu Şirketi, kaynaklarını her zaman çeşitlendiren, ulusal ve uluslararası alandaki ekonomik riskleri baz alarak bunlardan en az şekilde etkilenme adına bir iş modeli üzerinde kurularak inşa edilmiştir. Böylece uçuş olanağında rekabet etkilerini sektörel bağlamda müşteri memnuiyeti ilkelerine dayanarak sağlamaktadır.
 7. UTair Havayolu Firması her zaman Rusya içinde ve diğer ülkeler adına etkin bir uçuş güzergahlarına sahip olur, her zaman sizler için hizmet veren güler yüzlü ekipler oradadır ve size kaliteli bir uçuş deneyimi verebilmeyi amaçlarlar.

Utair Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

UTair etkin bir şekilde bagajlar üzerinde hangi adımların atılıp atılmaması gerektiği konusunda gerekli açıklamaları detaylı bir şekilde ifade etmiştir.

Bagaj: Geçerli olan Ekonomi Sınıfı için 1 adet bagajın kilo sınırı 23 kg olmaktadır. Ekonomi rahatlığı için tercih edilen sınıfta 2 adet bagaj için 23 kg olarak belirlenmiştir. Business-İş sınıfı için ise 2 adet bagajlarda her biri için ağırlık 32 kg olarak taşınabilirlik kuralları geçerlidir. Aynı zamanda bagajların ölçüleri yükseklik + genişlik ile derinlik baz alınarak 203 cm olmalı ve bu hususu geçmemelidir.

Kabin/El Bagajı: UTair kabin içinde geçerli olan 1 adet bagaj hakları için 10 kg taşıma sınırı kuralını uygulamıştır.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: Rusya içerisinde gerçekleştirilen uçuşlarda bagaj için 23 kg’dan fazla ise Direkt 2500 RUB ile Aktar 5000 RUB etmektedir. Eğer ki 30 kg üzeri bagaj varsa ve 50 kg’dan fazla deği ise 5000 RUB direkt, 10.000 RUB aktar olarak ücretlendirme yapılmaktadır.

Yurtdışı: Gerçekleşecek olan uçuşan genel haline göre geçerli olan kurallar değişebilmektedir. UTair ülkelere göre farklı fiyatlandırmaları ek bagajlar için aktarır.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Eğer ki bagajlarınız kaybolmuş ise mutlaka kısa süre içerisinde UTair’in yetkili personellerine durumu bildirmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda UTair havayolu şirketi yaşanan tüm bagaj sorunları için sizden özür dilemektedir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

UTair daha güvenli bir uçuş imkanının oluşturulması için yasalara bağlı olarak da gelişen bir takım bagaj kısıtlamalarına sahiptir. Bu nedenle patlayıcı maddeler, sıkıştırılmış ve yoğunlaştırılmış gazlar, yanıtı katı maddeler, oksitleyici madde ve organik peroksitler, zehirli ve radyoaktif maddeler, lityum piller ile çalışan kompakt araçlar ile silahların taşınması yasaklanmıştır.

Utair Yiyecek, İçecek ve İkram

Keyifli bir yolculuğun sürdürülebilmesi için UTair en iyi uçuş olanaklarına sahiptir. Bunun için yiyeceklerden ikramlara kadar en iyi seçenekleri müşterileri için sunar.

 • Economy Sınıfı İkramlar

UTair Havayolları müşterilerine hem iç hat hem de dış hat uçuşlarında çeşitli ikram olanaklarını sunar. Ayrıca taleplere bağlı olarak yeme ve iç hizmetlerini de bulabilmeniz mümkündür.

 • Business Class İkramlar

İşini bilen şeflerin hazırlamış olduğu ikramlar sizlere Business Sınıfı yolculuğunda keyifli bir uçuş olanağını sağlayacaktır. İçecekler ve çeşitli ikramların her birini uçuş güzergahına uygun bir şekilde bulabilirsiniz.

 • Özel Yemek Servisi

UTair her zaman müşterilerine farklı yemek alışkanlıklarına göre özel yemek siparişini verme imkanını sağlar.

UTair: Business Sınıfı

UTair müşterilerine Business sınıfı üzerinden yolculuk yapma olanağını verir. Bu sınıfta çeşitli avantajlar sizler için sağlanmaktadır.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Kaliteli bir uçuş yakalayabilmeniz için uçakların koltuk düzeni özel olarak tasarlanmıştır. Böylece oturma pozisyonu ve kendinizi rahat hissetmeniz için hafif yatar pozisyonlar koltuklar üzerinden sağlanabilmektedir.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

İşinin ehli olan aşçılar tarafından sizlere en kaliteli yiyecek ve ikram olanakları sunulur. Ayrıca damak tadınıza hoş gelen içecekleri de yine bu Business Sınıf yolcuğunuzda bulabilirsiniz.

UTair: Yolcu Sınıfları

Beklentilerinizi karşılayan yolculuk adına, sizlere Economy, Economy (geliştirilmiş), Business sınıfları ile yolculuk yapma imkanı verilir. Her birinde bagaj haklarınız farklı olduğu gibi, uçuşa konu olan yeme-içme-ikram olanakları da farklılık gösterebilmektedir.

Fakat tümü sizlere en iyi şekilde uçuş deneyimi kazandırma olanağında kaliteli bir hizmet anlayışı ile verilir.

Utair Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Çeşitli ülkelere ve yurtiçinde UTair firması etkin bir hizmeti sunar. Profesyonel havayolu şirketi olma hususunda ise gerekli tüm niteliklere sahip olarak faaliyetlerini sürdürmekte olduğunu da açıklamaktadır.

 • UTair Seferleri: UTair, dünya üzerinde pek çok ülkeye uçuş güzergahı belirlemektedir. Bakü, Berlin gibi bölgeler dahil olmak üzere, Rusya’nın çeşitli bölgelerine de uçuş olanağı UTair Havayolu Şirketi tarafından gerçekleştirilir.
 • UTair Rezervasyon: UTair için satın almak istediğiniz biletleri, online olarak rezervasyon yaptırarak Biletall.com'dan hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
 • UTair Bilet Al: Gitmek istediğiniz yerlere göre düzenlenen seferler için uçak biletlerinizi online olarak Biletall.com'dan kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Utair Bilet İptal/İade Prosedürü

UTair, yaşanabilecek bir takım problemlere karşı bilet iptallerine ve iade prosedürlerine önem vermektedir. Bu tür yaşanan sıkıntılar için mutlaka 24 saat içerisinde gerekli bildirimleri gerçekleştirmelisiniz. Eğer ki biletinizi Biletall.com sitesi üzerinden almışsanız, biletin iptali ve iade prosedürlerini doğrudan Biletall.com üzerinden yapmanız gerekmektedir.

Utair Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Keyfinizi bozmadan en üst düzey baz alınarak koltuk dizaynı ve rahatlığı sağlanmıştır. UTair yolcu sınıfları sizlerin her zaman daha iyi bir deneyim yakalayabilmesi adına gereken önlemler alınarak, koltuk tasarımları buna paralel olarak geliştirilmiştir.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Bir çocuk için seyahat etme kuralları, 12 yaşından küçük olması durumunda yetişkin birinin ona eşlik etmesiyle mümkün olur. Fakat 12 yaşından büyük ise tek başına seyahat etme olanağı da bulunmaktadır. Fakat Rusya dışında farklı ülkelere yapılan uçuşlarda ebeveyn izninin olması gerektiğinin de unutulmaması gerektiğinin altı çizilmektedir. Ayrıca bebek için mutlaka refakat eden birinin olması gerekiyor. Ayrıca bebeği olanlar uçuş sırasında ihtiyaç duyulan bebek beslenme ürünlerini görevlilerden temin edebilmektedirler.

 • Hamile Yolcular

Hamile bir kadının belirli koşullara göre seyahat etme hakkı bulunmaktadır. Özellikle annelerin kendisinin ve çocuğunun hayatlarını tehlikeye atan durumların yaşanmaması gerekli hassasiyetlerin yapılması uyarısı yapılır. Bu yüzden uçuş için bir sorunun yaşanmayacağına dair bir tıbbi bildirimin uçuştan önce mutlaka UTair temsilcilerine yapılması gerektiği ifade edilir. Ayrıca check-in sırasında mutlaka özel sağlık beyannamesinin doldurulması da talep edilen kurallar arasındadır

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Engelli yolcular için tüm gerekli desteğin ise UTair tarafından sağlandığı ifade edilir. Mutlaka bileti satın aldıktan sonra UTair’in müşteri hizmetlerine bu konuda bildirim yapılmalıdır. Size uçuş öncesi ve sonrası boyunca UTair’in profesyonel ekipleri hizmet vererek ihtiyaçlarınızı da karşılamaktadır.

 • Evcil Hayvanlar

Uçak kabinlerinde şartlara uygun olarak kedi ve köpeklerin taşınmasına izin verilir. Fakat diğer evcil hayvanların kuşlarında da dahil olmak üzere bagaj bölümünde taşınmasına izin verilir. Bazılarının ise kargo olarak taşınmasına izin verilir.

Utair Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
St. Petersburg - Moskova 345,53 TL 1 Saat 25 Dakika
Surgut - Moskova 371,95 TL 1 Saat 20 Dakika
Moskova - Rostov 406,95 TL 1 Saat 50 Dakika
Moskova - Ufa 459,95 TL 4 Saat
St. Petersburg - Samara 663,46 TL 8 Saat 20 Dakika
Moskova - Grozni 723,53 TL 2 Saat 20 Dakika
Novosibirsk - Moskova 865,46 TL 9 Saat 50 Dakika
Moskova - Nahçivan 888,86 TL 3 Saat 50 Dakika
Krasnoyarsk - Moskova 918,46 TL 28 Saat 30 Dakika
Taşkent - Moskova 1.007,10 TL 2 Saat 15 Dakika

Utair İle Seyahat Eden Yolcularımızın Yorumları

Çok İyi (18)
İyi (5)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%78
%22
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
23 Değerlendirme
Herşey güzeldi teşekkürler, personel güler yüzlü pilotlar çok nazik
Koltuklar biraz daha rahat olabilirdi ama yine de güzel personel güler yüzlü
Fiyatlar konsunda abartılacak bir şey yok hizmete göre fiyat belirlemiş adamlar.
Yiyecekler pek bana uygun değildi ama yolculuk çok keyifliydi
Herşey güzel fakat fiyatlar gereksiz pahalı
Kaliteli hizmet güler yüzlü karşılandık teşekkürler
Ben şahsen memnun kaldım
Gayet güzel bir yolculuktu ben keyif aldım
İkramlar çok güzeldi fiyatlar güzel personel güler yüzlü
Firma hizmet konusunda gerçekten kendini kanıtlamış durumda
Firma hizmet konusunda kendini kanıtlamış durumda anlatmaya gerek yok
Personel biraz daha ilgili olabilir ve uçak yarım saat geç geldi
Sunulan ikrama göre alınan ücret çok diyenleri görüyorum şaka gibi
Firma gerçekten kaliteli dediler ama ben aradığımı bulamadım.
Yemek konusunda kendilerini biraz daha geliştirmeleri gerekmekte onun dışında güzel
2
23
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Utair sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Utair Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 15.09.2019 17:55:05 )

Taşkent, (TAS)
TAS
UZ
Moskova, (Tümü)
MOWT
RU

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=66350
/
66350