1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Tunus

Tunus Cumhuriyeti Uçak Bileti

Tunus Cumhuriyeti Nüfusu
11 Milyon
Tunus Cumhuriyeti Başkenti
Tunus
Tunus Cumhuriyeti Resmi Dili
Arapça
Tunus Cumhuriyeti Zaman Dilimi
GMT +1
Tunus Cumhuriyeti Para Birimi
Tunus Dinarı (TND)
Ortama Yemek Fiyatı
6 EUR
Tunus Cumhuriyeti Telefon Kodu
+216
Ortama İçecek Fiyatı
1 EUR
İstanbul - Tunus Uçuş Süresi
3 Saat
İstanbul - Tunus Uçuş Mesafesi
2.200 Km

En Ucuz Türkiye - Tunus Cumhuriyeti Uçak Seferleri

İzmir - Tunus
Deutsche Lufthansa
05 Haz 2020
İstanbul - Tunus
Aegean Airlines
23 Haz 2020
Ankara - Tunus
Türk Hava Yolları
05 Haz 2020
Konya - Tunus
Türk Hava Yolları
01 Haz 2020
Kayseri - Tunus
Türk Hava Yolları
01 Haz 2020
Hatay - Tunus
Türk Hava Yolları
07 Haz 2020
Antalya - Tunus
Türk Hava Yolları
02 Haz 2020
Gaziantep - Tunus
Türk Hava Yolları
14 Haz 2020
Adana - Tunus
Türk Hava Yolları
28 May 2020
Iğdır - Tunus
Türk Hava Yolları
14 Haz 2020
İstanbul - Cerbe
Tunis Air
02 Haz 2020

En Ucuz Tunus Cumhuriyeti Kalkışlı Uçak Seferleri

Tunus - Paris
Tunis Air
20 Haz 2020
Tunus - Casablanca
Tunis Air
29 May 2020
Tunus - İstanbul
Royal Jordanian Airline
07 Haz 2020
Tunus - İzmir
Deutsche Lufthansa
20 Haz 2020
Tunus - Beyrut
Tunis Air
05 Haz 2020
Tunus - Antalya
Türk Hava Yolları
19 Haz 2020
Tunus - Gaziantep
Türk Hava Yolları
24 Haz 2020
Tunus - Adana
Türk Hava Yolları
15 Haz 2020
Tunus - Ankara
Türk Hava Yolları
30 May 2020
Tunus - Kayseri
Türk Hava Yolları
05 Haz 2020
Tunus - Dakar
Royal Air Maroc
01 Haz 2020
Tunus - Konya
Türk Hava Yolları
05 Haz 2020
Tunus - Hatay
Türk Hava Yolları
25 Haz 2020
Tunus - Tokyo
Türk Hava Yolları
29 May 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Tunus Cumhuriyeti Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Tunus'a Nasıl Gidilir?

Tunus'a gitmek için iki ayrı hava yolu firması seçeneği mevcuttur. Bunlardan bir tanesi Türkiye’nin bayrak taşıyıcı firması olan Türk Hava Yolları, bir diğeri ise Tunus'un bayrak taşıyıcı firması olan Tunisair'dır. Tunus uçak bileti bu firmalardan bir tanesinden temin edildikten sonra gezginler Tunus'a hangi havalimanından gidebileceklerini merak ederler. Bu uçuşlar sadece İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan icra edilmekle beraber her gün uçuş mevcut olduğunu ifade etmek de gerekir. Tunus Türkiye uçak bileti için gezginler Biletall.com’u ziyaret edebilir.

Tunus'u ziyaret edecek olanların Tunus ucuz uçak bileti arayışından dolayı bazı Low Cost firmaların varlığını merak etmesi son derece normaldir. Ancak bu ülkeye Türkiye'den direkt olarak Low Cost uçak seferi mevcut olmamakla beraber diğer bazı ülkelerden aktarmalı olarak Low Cost seferler bulunabilir. Lakin bu şekilde bir aktarmanın fiyatları katlayacağını da göz önünde bulundurmak lazımdır. Seyahat edenlerin en çok merak ettiklerinden biri ise Tunus uçak bileti Pegasus bulunup bulunmadığıdır. Her ne kadar Tunus uçak bileti fiyatları Pegasus ile daha ucuz şekilde tahmin edilse dahi Pegasus'un Tunus'a uçuşu yoktur.

Tunus'a gidecek olanlar Biletall.com’da Tunus uçak bileti THY araması yaptıktan sonra ilgili seferlere ulaşabilir ve sefer saatlerini görüntüleyebilirler. Biletall.com internet sitesinde her türlü firmaya ait biletler satıştadır. Tunus en ucuz uçak bileti de bu sayede bulunabilir.

Tunus Cumhuriyeti Vize Şartları Neler?

Tunus Cumhuriyeti Vize İstiyor mu?
Hayır
Tunus Cumhuriyeti Vizesiz Kalınabilecek Süre
30 Gün
Tunus Cumhuriyeti Vize Şartları

Tunus Türkiye uçak bileti fiyatları zaman zaman ucuza bulunsa dahi seyahat edenler bu fiyatların üzerine vize ücretinin eklenmesinden çekinir. Oysa Tunus vize isteyen ülkeler arasında yer almaz.

Tunus, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize isteyen ülkeler arasında yer almaz. Bundan dolayı da gezginler son derece rahat bir şekilde pasaportlarını alıp bavullarını topladıktan sonra içleri rahat bir şekilde yola koyulabilirler.

Tunus'a gidilirken vize rejimine tabi olunmadığından dolayı herhangi bir ücret ödenmesine de lüzum yoktur. Yalnızca yurt dışı çıkış harcı bedeli olan 15 TL'nin ödenmesi yeterli olacaktır.

Tunus’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Aralık

Tunus'a gitmedeki amaç sadece ülkeyi keşfetmek ise gezginlerin burayı yaz aylarında ziyaret etmesi pek de akıllıca olmayacaktır. Ne de olsa ülke son derece sıcak bir iklime sahiptir. Buna ek olarak gezginler Kış mevsiminde hem en ucuz Tunus uçak bileti fırsatını yakalamış olacak hem de ziyaret etmek için en iyi mevsimi yakalamış olacaktır. Öte yandan gezginlerin en ucuza bilet bulabileceği gün de hafta ortası olan Çarşamba günüdür. Ancak Tunus Türkiye uçak saatleri açısından bazı fiyat farklılıkları söz konusu olabilir. Biletall.com’da sizler için uygun biletler mevcuttur.

Tunus Cumhuriyeti Hakkında Bilgiler

Tunus, Kuzey Afrika'da yer alan bir ülkedir. Ülkenin pek çok bölümü çöl olsa dahi Akdeniz'e kıyısı bulunduğundan dolayı Akdeniz iklimi de bilhassa kıyı bölgelerinde belirgin şekilde hissedilir.

 Tunus'un Başkenti

Tunus'un başkenti, havalimanından 20 kilometre uzakta olan Tunus'tur.

Tunus Nüfusu - Tunus Resmi Dili

Tunus'un nüfusu 11 milyondan fazladır. Resmi dil olarak ise Arapça mevcuttur.

Tunus Para Birimi

Tunus, milli para birimi olan Tunus Dinar'ını kullanır.

Tunus'ta Saat Kaç?

Tunus Türkiye saat farkı +2'dir. Yani şu anda Türkiye'de saatin 00.00 olduğu farz edilirse aynı anda Tunus'ta saatin 22.00 olduğu farz edilecektir.

Tunus'ta Ne Ucuz? Tunus'tan Gelirken Ne Getirilir?

Tunus'ta hurma ve doğal yağlar ile imal edilen parfümler son derece ucuzdur. İşte bu parfümlerden ve bol miktarda hurmadan alınabilir. Aynı zamanda Tunus'tan gelirken nargile ve benzeri otantik eşyaların alınması da mümkündür. Nihayetinde bakır ve pirinç süs eşyaları da pek çok yerde uygun fiyatlıdır.

Tunus Cumhuriyeti Nerede?

Tunus’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Vizesiz Seyahat
• Lezzetli Yemekler
• Sokak Lezzetleri
• Uygun Fiyatlar
• Deniz Turizmi
 1. Tunus, Türk vatandaşlarından vize istemeyen bir ülke olduğundan sadece bavulunu toplayan gezginler yola çıkabilir.
 2. Tunus'un et ve sebze ağırlıklı yemekleri ve hamur işi herkese kendini sevdirecek türdendir. Muhakkak bu lezzetlerin tadına bakılmalıdır.
 3. Tunus'ta çok sayıda sokak lezzeti mevcuttur. Her biri sokaklara hoş kokular yayar. Aynı zamanda bu sokak lezzetleri de ağırlıklı olarak tatlılardan oluşur.
 4. Her ne kadar Tunus Dinarı Türk Lirası karşısında bir miktar değerli de olsa pek çok batı ülkesinin aksine Tunus'ta son derece uygun fiyatlar söz konusudur. Bu sayede çok ucuza çok kaliteli otellerde konaklamak mümkün olabilecektir.
 5. Tunus'ta her bir sahil ayrı ayrı keyifler vaat eder. İşte bu sahillerde uzanmak ve denize girmek ise ayrıca keyiflidir. Gezginler Tunus'ta deniz turizmi için mutlaka yaz aylarından yana tercihlerini kullanmalıdır.

Tunus’un En Güzel Şehirleri

Tunus'ta gezip keşfetmeye değer çok sayıda şehir mevcuttur. Bu şehirlerin başında elbette başkent Tunus gelir. Ancak bunun haricinde daha pek çok şehir mevcuttur.

Tunus

Tunus, ülkenin başkenti ve en büyük şehridir. Bu şehirde ulaşım da çok kolay olmak ile beraber bu ulaşım araçları ile şehrin hemen her yerine ulaşmak mümkün olacaktır. Bu şehirde görülecek çok sayıda tarihi ve turistik yer ile çok sayıda müze mevcuttur. İşte bu müzelerin başında da Bardo Ulusal Müzesi yer alır. Buna ek olarak Aziz Vincent de Paul Katedrali de başkentin görülmesi gereken bir diğer simgesel yapısı olarak gösterilebilir. Öte yandan Tunus'a çok yakın bir yerde bulunan Kartaca şehri de muhakkak görülmeye değerdir. Kartaca, bir zamanların koloni hayatının yaşandığı ve halen daha çok sayıda tarihi dokunun bulunduğu eşsiz bir bölgedir.

Manastır

Tunus'a deniz turizmi için gelen gezginlerin uğrak noktalarından bir tanesi de burasıdır. Manastır, gezginlere çok şey vaat eder. 40 bin kişi nüfusa sahip bu küçük şehirde çok sayıda tarihi eser ve turistik alan da yer alır. Aynı zamanda gezginler bu şehrin kendine has safi kültürünü de muhakkak deneyimlemek isteyecektir.

Tunus’da Gezilecek Yerler

Tunus'ta çok sayıda gezilecek yer ve çok sayıda keşfedilmeye değer bölge vardır. Tunus Türkiye uçuş süresi olan 3 saatin sonunda bu yerlerin tamamını görmek için gezginler adeta can atacaktır.

Tunus'ta Deniz Turizmi İçin Nereye Gidilir?

Tunus'un deniz turizmi için ziyaret edilmesi durumunda yaz aylarından yana tercihin kullanılması yerinde olacaktır. Bunun için başkent Tunus ve çevresindeki alanlar tercih edilebilir. Aynı zamanda Hammemet ve Manastır şehirleri de bu güzel ülkenin deniz turizmi ile ön plana çıkan yerleri arasında yer alır.

Tunus'tan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Kişiler, Tunus uçak bileti rezervasyon işlemlerini tamamladıktan sonra alışveriş yapacakları yerleri de merak ederler. İlk olarak alışveriş için en ideal yerin başkent Tunus olduğunu ifade etmekte de yarar vardır. Buna ek olarak Tunus'taki Kadınlar Pazarı bölgesinde tekstil ürünleri ve kumaşlar satın alınabilir. Bunun yanı sıra Al-Zaytuna Camii çevresinde de yöresel ürünlerin satın alınabileceği çok sayıda yer mevcuttur.

Tunus'un Doğal Güzellikleri

Tunus'ta çok sayıda tarihi yer vardır. İşte bunlardan bir tanesi de Tunus'un kıyısında yer aldığı Akdeniz'dir. Deniz Turizmi de bu nedenle Tunus'ta yapılmaya elverişlidir. Aynı zamanda Sahra Çölü de Tunus'un en güzel yerleri arasındadır. Nihayetinde Chebika'da Tunus'un en güzel yerleri arasında bulunmaktadır. Bu bölgede oldukça fazla sayıda şelale mevcuttur. Aynı zamanda bu bölgenin adeta bir vahayı andırdığını ifade etmek de yanlış olmayacaktır.

Tunus Gezilecek Tarihi Yerler

Tunus'ta gezilecek çok sayıda tarihi yer vardır. Tunus Türkiye uçak biletleri ile bu tarihi yerlerin tamamını keşfetmek mümkündür. İşte bu yerlerin başında da Sidi İkba Ulu Camisi yer alır. Müslüman bir ülke olan Tunus'ta bu cami halen daha son derece önemli bir değerdir. Öte yandan El Cem Tiyatrosu da Tunus'un simge yapılarından bir tanesi haline gelmiştir. Nihayetinde Tunus'a gelen gezginler Bardo Ulusal Müzesi'ni gezerek de tarihi keşfedebilirler.

Tunus Gezi Rehberi

Tunus, tarihe dair pek çok önemli değeri barındıran bir şehirdir. Bu şehirde en çok görülmesi icap eden yerlerden bir tanesi ise bir dönem koloni merkezi olarak kurulan Kartaca şehridir. Havaalanı da buradadır. Aynı zamanda Başkent Tunus'u ve Manastır kentini de görmek lazımdır. Şehir içinde ulaşım her ne kadar pek çok ülkeye kıyasla fazla gelişmiş olmasa dahi Afrika ülkeleri arasında son derece gelişmiş bir ulaşım ağı mevcuttur.

Tunus'ta en popüler şehir içi ulaşım aracı otobüstür. Otobüsleri tabelaları Arapça yazıldığından dolayı gezginlerin bu otobüs hatlarının nerelere ulaştığını gösteren bir harita bulundurmaları her daim gereklidir. Aynı zamanda otobüslerin en büyük avantajlarından bir tanesi de çok ucuz olmasıdır. Ayrıca ucuz olmasıyla beraber şehrin pek çok yerine de otobüsler ile gitmek mümkün olabilir. Bu durum en başta başkent Tunus'ta dikkat çekecektir.

Tunus'ta şehir içerisinde çalışan tramvay ile de şehrin pek çok bölgesine ulaşılması mümkündür. Bu bölgeler arasında birtakım banliyöler olmakla beraber çok sayıda turistik güzergâh da yer alır. Öte yandan gezginler taksiler ile de ulaşım sağlayabilir. Ancak Tunus en ucuz uçak bileti almış olan yolcular açısından taksi çok da ekonomik bir seçenek olmayacaktır. Taksilerde taksimetre olmasına da ayrıca dikkat edilmelidir. Taksiler genelde yirmi dört saat çalışırlar.

Tunus’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Harissa
Kefta
Kuskus
Ojja
Tunus'un En Ünlü Mezesi

Harissa, Tunus'ta pek çok lokantada ve hemen her evin mutfağında yer alan popüler bir meze. Sarımsak, kurutulmuş domates, yağ ve baharatlar ise bu yemeğin temelini meydana getiriyor.

Köftenin Farklı Bir Türü

Tunus'un milli yemeği olarak da değerlendirilmesi mümkün olan Kefta, dana ya da kuzu eti ile hazırlanıyor. Kıyma olarak çekilen etin içerisine baharatlar ve kıyılmış soğan ekleniyor ve yoğrulduktan sonra küçük parçalar halinde yuvarlanıyor. En ucuz Tunus uçak bileti bulan kişilerin bu yemeği muhakkak tatması gerekiyor.

Sadece Hamur Değil

Kuskus her ne kadar sadece hamur olarak tanınsa da bu durum Tunus açısından farklı. Tunus'ta kuskus içerisinde çeşitli etler de yer alabiliyor ve bu bir ana yemek seçeneği olarak sunuluyor.

Tunus Usulü Güveç

Tunus'un en ünlü yemeklerinden bir tanesi olan Ojja esasında son derece lezzetli. Bu yemeğin yapılmasında daha ziyade et ve yumurta kullanılıyor. Ancak domates başta olmak üzere çok sayıda sebzeden ve baharatlardan da yararlanılıyor.

Mechouia

Mechouia, bir çeşit salata olarak biliniyor. Ancak bunu başlangıç yemeği olarak nitelendirenler de mevcut zira hem sıcak hem de soğuk olarak servis ediliyor. Bu yemek, domates ve biberden oluşuyor ve pek çok lokantada aperatif olarak sunuluyor.

Tunus'ta Yenecek En Güzel Yemekler

Tunus'ta genel olarak sebzelerden ve etten oluşan yemekler mevcuttur. Bunların başında Harissa, Kefta, Kuskus, Ojja ve Mechouia gelir.

Tunus Cumhuriyeti Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İzmir - Tunus 766,58 TL 17 Saat 15 Dakika
Casablanca - Tunus 1.056,94 TL 2 Saat 35 Dakika
İstanbul - Tunus 1.135,41 TL 4 Saat 39 Dakika
Ankara - Tunus 1.248,81 TL 21 Saat 50 Dakika
Kahire - Tunus 1.577,65 TL 3 Saat 15 Dakika
Konya - Tunus 1.863,05 TL 10 Saat 25 Dakika
Kayseri - Tunus 1.971,45 TL 6 Saat 45 Dakika
Hatay - Tunus 1.997,48 TL 7 Saat 20 Dakika
Münih - Tunus 2.098,81 TL 4 Saat 25 Dakika
Kiev - Tunus 2.237,72 TL 6 Saat 10 Dakika
Dubai - Tunus 2.479,39 TL 8 Saat 30 Dakika
Tallinn - Tunus 2.595,62 TL 16 Saat 25 Dakika
Antalya - Tunus 2.922,01 TL 15 Saat 35 Dakika
Stuttgart - Tunus 3.373,71 TL 9 Saat 55 Dakika

Tunus Cumhuriyeti Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Tunus Cumhuriyeti uçak bileti ne kadar?
  Tunus Cumhuriyeti varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu İzmir - Tunus olup, bilet fiyatı 766,58 TL'dir.
 • Tunus Cumhuriyeti uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Asiana Airlines, Deutsche Lufthansa, Egyptair, Royal Air Maroc, Royal Jordanian Airline, Türk Hava Yolları.
 • Tunus Cumhuriyeti ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?
  İstanbul - Tunus arası 3 Saat uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Tunus Cumhuriyeti ne zaman gidilmeli?
  Yılın en uygun zamanı Aralık ayıdır.
 • Tunus Cumhuriyeti başkenti neresidir?
  Başkent Tunus şehridir.
 • Tunus Cumhuriyeti para birimi nedir?
  Ülkenin resmi para birimi Tunus Dinarı (TND)
 • Tunus Cumhuriyeti nüfusu kaçtır?
  Nüfusu 11 Milyon kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Tunus Cumhuriyeti ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Doğu Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
Doğu Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
17 Mart 2020
Doğu Ekspresi 2016-2017 yılları arasında popülerleşmiş ve "Kars'a giderken Erzurum'dan Cağ kebabı yesek mi?" söylemi ile herkesi heveslendiren bir seyahat trendidir. Özellikle kar eşliğindeki manzaral
Sevgililer Günü Ne Zaman 2021?
Sevgililer Günü Ne Zaman 2021?
14 Şubat 2020
Sevgililer Günü her yıl olduğu gibi bu yıl da 14 Şubat’ta kutlanacak. Siz de 14 Şubat Sevgililer günü öncesinde güzel bir seyahat planı yaparak en güzel Sevgililer Günü hediyesini eşinize armağan edeb
2020 Yılbaşında Nerelere Gidebilirsiniz? (Yurt İçi Öneriler)
2020 Yılbaşında Nerelere Gidebilirsiniz? (Yurt İçi Öneriler)
04 Aralık 2019
Her geçen senede olduğu gibi, yılbaşının yaklaşması ile plan yapma baskısını üzerimizde hissetmeye başladık. Birinci çinko, ikinci çinko, tombala! Eğer bu kelimeler sizi heyecanlandırmıyorsa işte yurt
Havaist Nedir? Fiyatları Nelerdir? Havaist Hareket Saatleri
Havaist Nedir? Fiyatları Nelerdir? Havaist Hareket Saatleri
24 Ekim 2019
76,5 milyon metrekarelik alanıyla dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğine sahip İstanbul Havalimanı, 29 Ekim’de Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’dan, Moldova Cumhuriyeti Gagauz Özerk Yeri Başk

Tunus Cumhuriyeti Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

H*** Ö*** K***
23 Ekim Salı
Tunus
Kesinlikle gitmeniz görmeniz dolaşmanız gereken yerlerin başında gelmekte bence
A*** F*** Y***
7 Ekim Pazar
Tunus
Arkadaşımın yanına gitmiştim herşey çok güzeldi teşekkürler
Ö*** G***
13 Temmuz Cuma
Tunus
Biz çok keyif aldık gerçekten çok farklı çok güzel biryer
C*** S***
23 Ağustos Perşembe
Tunus
İnsanları çok sevecen ve masum gerçekten güzel bir şehir
D*** N*** K***
3 Ekim Çarşamba
Tunus
Sevgilim ile birlikte gideceğiz gerçekten çok güzel.
2
17
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Tunus Cumhuriyeti Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 28.05.2020 03:29:08 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Tunus, (TUN)
TUN
TN

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678