1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Smooth as Silk"
Thai Airways

Thai Airways Thai Airways Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1960
Firma Kısaltması
Thai
Firma Merkezi
Bangkok
IATA Kodu
TG
Uçtuğu Şehir Sayısı
1
Çağrı Merkezi
+66 023 561 111
Uçak Sayısı
102
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,5/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Thai Airways Popüler Uçak Seferleri

Phnom Penh - İstanbul
Uçak Bileti
07 Eyl 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Thai Airways En Çok Sefer Yaptığı Şehirler

Thai Airways En Çok Sefer Yaptığı Ülkeler

Thai Airways Hakkında

Thai Airways International, 1960 yılında, Tayland'ın yurtiçi nakliyecisi Thai Airways Company (TAC) ve İskandinav Havayolları Sistemi (SAS) ile başlangıçta ortak girişim olarak kuruldu. 1977'de, SAS ile 17 yıllık sermaye katılım ortaklığı sonrasında, Tayland Hükümeti SAS'ı satın aldı ve THAI tamamen Taylandlılar’ın oldu.

1960 yılında, tüm Asya Bölgesi'nde Bangkok'tan 9 denizaşırı noktaya uçuşlar başladı. Kıtalararası hizmetler 1971'de Avustralya'ya, ardından 1972'de Avrupa'ya ve 1980'de Kuzey Amerika'ya genişledi.

Günümüzde 102 adet modern uçak filosuna sahip olan Thai Havayolları, yurt içi ve yurt dışı olmak üzere, günlük ortalama 156 adet uçuş yapmaktadır. Çevre korumaya çok önem gösteren firma, tüm faaliyetlerini uluslararası çevre koruma yasa ve yönetmeliklerine uygun olarak yürütmektedir.

Biletall.com’dan çok uygun fiyatlara Thai Airways uçak bileti alınabilmektedir. Biletall.com’da firmaya ait olan uçak biletleri özel indirimlerle satışa sunulmaktadır.

Biletall.com’daki Thai Airways uçak bileti fiyatları güncel ve detaylı olarak bulunmaktadır. Fiyatların üzerine tıklandığında fiyata dahil olan her şey görülebilmektedir.

Yılda 22 milyondan fazla yolcunun taşınmasını sağlayan Thai Airways, bu yolcuları yurt içinde 10 yurt dışında ise 63 noktaya ulaştırmaktadır.

Eğlenceli ve üst seviyede konfora sahip olarak seyahat etmek isteyen yolcuların, seyahat planlarına uygun uçuş biletlerini elde etmek için, Thai Airways uçak bileti rezervasyon işlemlerini önceden yaptırmaları gerekmektedir.

Thai Airways özellikle uzak mesafeli uçuşlarda yolcularının daha iyi vakit geçirmesi maksadı ile donattığı kişisel ekranlarda 1000 saatten fazla vizyonda bulunan film, oyun ve müzik bulundurmakta, bunların seçimi kişisel olarak yapılabilmektedir.

Thai Airways konforda sınır tanımayarak, merkezinden yapılan uçuşlarda dünyanın en ünlü masajının yapıldığı Thai Spa uygulamasını da misafirlerine sunmaktadır. Bu merkezde yolculuğun yorgunluğu özel masajlarla çıkarılırken, buhar ve sauna terapisi ile de mükemmel bir rahatlama sağlanmaktadır.

Seyahatlerini daha uygun fiyatlara yapmak isteyenler için, Biletall.com’da Thai Airways en ucuz uçak bileti kampanyaları yıl boyunca sürmektedir.

Thai Airways Online Check - in

Thai Airways, uçuşlardan 48 saat öncesinde check in yapma imkanı tanımaktadır. Check in işlemleri esnasında, güncel Thai Airways uçak bileti fiyatları, uçuş yapılacak uçağın genel ve kabin özellikleri, koltuk durumları, yemek menüleri ve ikramlar ile sağlanan hizmetler de görsel olarak incelenebilmektedir. Firma check in yapmak için bilet numarası, referans numarası ve sık uçanlar için yolcu numarası seçenekleri sunmaktadır. Bu üç seçimden birine girilerek kolayca check in işlemi gerçekleşmektedir.

Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Thai Airways ile seyahat edecek yolcular için online check in yaparken kullanabilecekleri değişik seçim imkanları da mevcuttur. Online işlemler esnasında çıkan uçak kabini şemasından boş olan koltuklardan istenilen miktarda koltuğun seçimi yapılabilmektedir. Firma yolcularına sunduğu ücretsiz ikramların yanı sıra, seçim yapılarak alınabilecek özel yemek menüleri de sunmaktadır. Online check in yapan yolcular aynı zamanda bu menüleri inceleyerek, yolculukları esnasında herhangi bir ödeme yapmadan ve sıra beklemeden hizmet alabilmektedir. Yapılacak tüm seçimlerin ödemeleri de check in işlemi esnasında gerçekleştirilebilmektedir.

Thai Airways Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Firma konfor konusunda kıyaslanmayacak kadar özelliğe sahiptir.
 2. Uçaklarının bakımlı ve yeni olması güvenlik açısından tereddüt bırakmamaktadır.
 3. Uçaklarının kalkış ve varış saatleri, neredeyse sıfır gecikme oranı ile gerçekleşir.
 4. Uçuş sınıflarına uyguladığı ayrıcalıklar ile kendinizi özel hissedersiniz.
 5. Kabin hizmetlilerinin çok dil bilmesi ve samimi yaklaşımları yolculuğa zevk katmaktadır.
 6. Yer hizmetlerinde sağladığı ayrıcalıklarla, uçuş saatini beklemek keyifli bir zamana dönüşür.
 7. Yolculuk esnasında sunduğu eğlence sistemi ve ikramlar ile yolculuklar, bir tatile dönüşmektedir.

Thai Airways Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Thai Airways, bagaj hakkı ve ücretlendirmesinde uluslararası standartları uygulamakta, uçuş sınıflarına göre değişen ilave haklar tanımaktadır.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Firma uçuş sınıflarına göre değişik bagaj hakları tanımaktadır. Royal First Class ve Royal Silk Class yolcularına iki parça ücretsiz bagaj hakkı verilmektedir. Her bir parçanın ağırlığı 32 kg'ı aşmayacak ve ölçüleri (uzunluk + genişlik + yükseklik) 158 cm'yi geçmeyecek şekilde olmaktadır. Ekonomi sınıfı üzerinden seyahat eden yolculara da, iki parça için ücretsiz bagaj hakkı verilmektedir. Her bir parçanın ağırlığı 23 kg'ı geçmemeli ve her parçanın ölçüleri 158 cm'yi aşmamalıdır.

KABİN/EL BAGAJI: Havayolu firmasının kurallarına göre, kontrol edilen bagaj hakkına ek olarak her yolcunun, maksimum 56 cm uzunlukta, genişliği 45 cm, kalınlığı 25 cm olan ve 7 kg ağırlığında bir el bagajı taşıma hakkı vardır. Yolcuların bagajı tavan bölmesine veya önlerindeki koltuğa yerleştirmeleri gerekmektedir.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

YURTİÇİ: Thai Airways yurt içi uçuşlarında fazla bagaj için kg. başına 40 dolar ücret almaktadır.

YURTDIŞI: Firma yurt dışı uçuşlarında fazla bagaj için, uçuş mesafelerine göre değişmekle beraber, kg. başına 55 dolar ile 70 dolar arasında ücret talep etmektedir.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Thai Airways kayıp, hasarlı, eksik ve geç teslim edilen bagajlar için standart kuralları uygulamaktadır. Bagajlarında sorun tespit eden yolcular, firmanın sitesinde yayınladığı formu doldurarak yer görevlisine teslim etmek zorundadırlar. Firma elektronik sistemler üzerinden yaptığı kontroller sonucunda, bagaj hakkında karar vermekte ve gerekli ödemeleri yapmaktadır.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Thai Airways kuralları uyarınca, entegre ve kurulu lityum piller, motorlar, güç bankaları, GPS, GSM, Bluetooth, RFID veya Wi-Fi teknolojili bagajlar, uçak sistemlerine müdahale eden elektromanyetik alanları yayabilecek cihaz ve ekipmanlar mutlaka uçağa binmeden önce kontrol ettirilmelidir. Bunların dışında; patlayıcılar, gazlar, yanıcı ve yakıcı maddeler, zehirli ve radyoaktif maddeler, aşındırıcılar ve silahlar ile her çeşit mühimmat ve firmanın sitesinde liste halinde belirttiği maddelerin uçağa sokulması kesinlikle yasaklanmıştır.

Thai Airways Yiyecek, İçecek ve İkram

Thai Airways, özellikle uzak mesafeli uçuşlarda zengin ikramlarda bulunmaktadır. Bu ikramların yanı sıra ücret ödeyerek yenilebilen özel yemek menüleri de bulunmaktadır.

 Economy Class İkramlar

Ekonomi Sınıfı yolcuları, uçuş süresine bağlı olarak tüm THAI uçuşlarında atıştırmalıkların veya sıcak yemeklerin tadını çıkarabilmektedir. THAI'nin şefleri, Tayland'ın lezzetlerinden ve dünya mutfaklarından sık sık mevsimsel malzemeleri ve yıl boyu favori lezzetleri vurgulayan menüler oluşturmaktadır. Bu menüler, ana yemek ve taze salata, ekmek ve taze meyve ya da bir tatlıdan oluşmaktadır.

 Business Class İkramlar

Thai Airways, business class yolcularını içecekler ile karşılamakta ve çok zengin yemek menüleri ile atıştırmalıklar ikram etmektedir.

 Özel Yemek Servisi

Firmanın sunduğu değişik ülkelerin lezzetleri ile yöresel yemek çeşitlerini içeren menüler, önceden ödeme yöntemi veya uçakta ödeme yöntemi ile alınabilmektedir. Bu menüler içinde özel diyet menüleri ve sağlık sorunları olanlar için hazırlanmış özel menüler de mevcuttur.

Thai Airways: Royal First Class

Thai Airways Business Class sınıfı olarak Royal First Class adında uygulama yapmaktadır.

 Koltuk Diz Mesafesi

Thai Airways, Royal First Class yolcularına uçak modellerine göre değişen koltuk diz mesafeleri sunmaktadır. Firmanın birçok uçağında bu bölümler 10 ile 12 kişiden oluşmakta, diğer uçaklarda ise 50 cm ile 70 cm arasında değişen koltuk diz mesafeleri bulunmaktadır.

 Yiyecek, İçecek ve İkram

Firma Royal First Class yolcularına, özel servisler eşliğinde sıcak yiyecek ve mezeler ile çeşitli salata ve tatlılar ikram etmektedir. İçecek ikramları ise açık büfe şeklindedir.

 CIP Salonu / CIP Lounge

Firmanın CIP lounge çeşitleri hava limanlarına değişiklik göstermektedir. Bu salonlarda SPA merkezlerinden, dinlenme, yemek ve eğlenceye kadar ultra lüks hizmetler verilmektedir.

Thai Airways Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Thai Airways firması ile seyahat gerçekleştirmek için online olarak rezervasyon ve bilet alma işlemleri yapılabilmektedir.

 Thai Airways Seferleri

Thai Airways uçak seferleri yurt içinde 10 yurt dışında ise değişik ülkeleri kapsayan 63 rotadan oluşmaktadır. Sefer saatleri ise uçuş mesafelerine uygun olarak düzenlenmektedir.

Thai Airways Rezervasyon

Thai Airways firmasının uçuşları için Biletall.com’dan rezervasyon için gerekli işlemlerin tümü online olarak yapılabilmektedir.

Thai Airways Bilet Al

Biletall.com’dan Thai Airways firmasının uçuşları için rezervasyon yaptıran yolcular, seyahat tarihlerinin kesinleşmesi halinde online olarak biletlerini de alabilmektedirler.

Thai Airways Bilet İptal/İade Prosedürü

Thai Airways, belirttiği koşullar dahilinde, uçuşlar gerçekleşmeden önce bilet iadesi ve iptalini kabul etmekte, yolcudan kaynaklanan iadelerde yasal kesintiler uygulamaktadır.

Thai Airways Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Thai Airways firmasının koltuk özellikleri, uçuş sınıfına göre konfor ve donanım açısından değişmektedir. Firmanın koltuklarının tümü ergonomik ve rahat bir yolculuk için tasarlanmıştır.

Bebek ve Çocuk Yolcular

Thai Airways firmasının uçuşlarında çocuklar, aile üyesi, vasi veya diğer atanmış kişilerle yolculuk yapabilmektedir. Ancak, çocuk tek başına seyahat edecekse, ebeveynlerin refakatçisiz küçük hizmeti almak için firmaya başvurması gerekmektedir. 5 ila 17 yaş arasında seyahat eden çocuklar için rezervasyon yaptırmak ve refakatçisiz çocuklar için özel bir yardım ve taşıma formu talep etmek için yerel THAI ofisi ile temasa geçmek gerekmektedir.

Hamile Yolcular

Thai Airways hamile yolcuların taşınmasında, uluslararası standartları uygulamaktadır. 32. haftadan sonraki uçuşlarda ise doktor raporu istemektedir.

 Hasta ve Engelli Yolcular

Firma bulaşıcı hastalığı olan ve durumunda şüphe duyduğu hastalar için doktor raporu talep edebilmektedir. Tekerlekli sandalye ihtiyacı olan yolcular, bilet rezervasyonu esnasında bunu belirtmek zorundadırlar. İstekleri halinde kendi tekerlekli sandalyelerini de uçağa getirebilmektedirler.

 Evcil Hayvanlar

Thai Airways evcil hayvanların, uluslararası standartlara uygun taşıma çantaları ile kabinlerin hemen altında bulunan bir bölümde taşınmasına müsaade etmektedir. Firmanın taşınmasına izin verdiği evcil hayvan çeşitleri ile uyulması gereken koşullar sitesinde detaylı olarak açıklanmaktadır. Firma, kabinlerde ise sadece zorunlu olan rehber ve asistan köpeklere müsaade etmektedir.

 Seyahat Sigortası

Thai Airways tüm yolcularını standart sigorta kapsamına almaktadır. Yolcuların istemesi durumunda anlaşmalı olduğu sigorta acenteleri ile daha kapsamlı bir sigorta yapılmasına yardımcı olmaktadır.

Thai Airways Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Phnom Penh - İstanbul 3.116,33 TL 21 Saat 45 Dakika

Thai Airways Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Thai Airways uçak bileti ne kadar?

  Thai Airways firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Phnom Penh - İstanbul olup, bilet fiyatı 3.116,33 TL'dir.
 • Thai Airways kaç yılında kuruldu?

  1960 yılında kurulmuştur.
 • Thai Airways firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Bangkok şehrindedir.
 • Thai Airways IATA kodu nedir?

  TG uluslar arası IATA kodudur.
 • Thai Airways çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +66 023 561 111

Thai Airways Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (46)
İyi (40)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%53
%47
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,5
86 Değerlendirme
M*** S***
27 Temmuz Cumartesi
host ve hosteslerin tavırları çok güzeldi
M*** Ç***
3 Eylül Salı
yeterli bir hizmet vardı
2
2
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Thai Airways sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Thai Airways Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 12.08.2020 02:35:08 )

Punom Pen, (PNH)
PNH
KH
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=57800
/ True
57800