1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Vuela Ecuador !"

Tame Tame Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1962
Firma Kısaltması
Tame
Firma Merkezi
Quito
IATA Kodu
EQ
Çağrı Merkezi
+593 (170) 050 08 00
Uçak Sayısı
13
Firma Yorum Sayısı
2
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,7/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Tame Hakkında

Tame Air, Ekvador merkezli bir hava yolu firması olarak bilinmektedir. Genel olarak yakın bölgelere uçuşu mevcut olan hava yolu firması, yolcularını konforlu ve güvenli bir şekilde ulaştırmaktadır. Bunun yanı sıra daha uzun menzilli kabul edilebilecek noktalara da uçuşları bulunmaktadır.

Hava yolu firması tarafından Florida’ya da uçuşlar icra edilmektedir. Aynı zamanda Peru ve Kolombiya gibi ülkelere de yılın her dönemi karşılıklı olarak uçuşları bulunmaktadır.

Tame Air uçak bileti fiyatları konusunda endişe etmekte olan gezginler, biletlerini çok daha erken temin etmeleri durumunda bu endişelerinden de kurtulabilmektedirler. Ne de olsa Biletall.com, biletlerini erken alan yolcularına her zaman için çok daha makul fiyatlar sunmaktadır.

Ekvador hükümeti başta olmak üzere pek çok sivil havacılık otoritesi tarafından hava yolu firması düzenli bir şekilde denetim altında tutulmaktadır. Hal böyle olunca da bu firmada herhangi bir güvenlik sorunu mevcut değildir.

Tame Air tarafından yurt içi uçuşlar da icra edilmektedir. Ekvador çok da küçük bir ülke olmadığından dolayı bu şekilde uçuşların mevcut olduğu çok sayıda varış yeri mevcuttur.

Tame Air, yolcularına olağanüstü kalitede bir Business Class deneyimi de sunmaktadır. Bu deneyim sayesinde yolcular çok daha rahat bir uçuş geçirebilmekte ve ayrıcalığı hissedebilmektedir. Tame Air uçak bileti rezervasyon işlemlerini gerçekleştirmekte olan yolcular, son derece rahat bir şekilde uçuş kabini seçimlerini de icra edebilmektedirler.

Uçtuğu bölgeler dikkate alındığı zaman son derece geniş bir filoyu barındırmakta olan Tame Air, bu filosunu her daim en modern ve en konforlu uçaklardan meydana getirmektedir.

Tame Air tarafından uçak içerisinde sunulmakta olan hizmetler de uçulmakta olan hatta göre değişkenlik arz etmektedir. Tame Air en ucuz uçak bileti olan yolcular, bu hizmetlerden istifade edebilmektedir.

Tame Online Check - in

Tame Air ile seyahat etmek isteyen yolcuların online check in yapması da mümkündür. Online check-in hizmeti, uçuştan yirmi dört saat önce başlamakta ve üç saat öncesinde de sona ermektedir.

Online check-in, Tame uçak bileti fiyatları ve koltuk seçimleri ile özel yemek siparişlerine dair detaylar ifade edilmektedir.

 Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Online check in sırasında yolculara koltuk seçimi imkanı tanınmaktadır. Aynı zamanda yolcuların koltuk seçimlerin daha geniş diz mesafesine sahip olan ön sıraları ve acil çıkış kapılarını da tercih etmesi mümkün olabilmektedir. Ancak bu koltuklar için genelde ek ücret talep edilmektedir. Bu ücretler de son derece yüksek meblağlara konu olabilmektedir. Yemek çeşitleri için firmanın herhangi bir kanalında seçim imkanı yer aldığına dair bir bilgi yer almamaktadır. Ancak yolculara sunulan yemekler arasında birden fazla seçenek olduğu bilinmekte ve bunlar arasından tercih yapılmasının mümkün olabileceği kabul edilmektedir.

Tame Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Yemekleri, yolcular tarafından son derece lezzetli kabul edilmektedir.
 2. Makul fiyatları ile takdir toplamaktadır.
 3. Aktarmasız uçtuğu çok sayıda nokta bulunmaktadır.
 4. Bölgesindeki en aktif hava yolu firmaları arasında yer almaktadır.
 5. Rötar ve benzeri durumlar ile son derece nadir karşılaşılmaktadır.
 6. Kabin ekiplerinden yer hizmetlerine kadar tüm personelinin deneyimi takdir toplamaktadır.
 7. Güvenli ve yeni uçaklar ile ulaşım sağlamaktadır.

Tame Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Tame Air tarafından uygulanmakta olan bagaj politikası genel hatları ile standart olarak ifade edilmektedir.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Firma, uluslararası uçuşlarda her biri 23 kilogram ağırlıktan toplamda iki bagaj hakkı tanımaktadır.

KABİN/EL BAGAJI: Yolculara kabin bagajı olarak tüm uçuşlarda sekiz kilogramlık bir üst sınır tanınmaktadır.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

YURTİÇİ: Ekvador içi uçuşlarda yolcuların her bir fazla bagaj için 50 USD ödemesi gerekmektedir.

YURTDIŞI: Uluslararası uçuşlarda yolcuların her bir fazla bagaj için 75 USD ile 150 USD arası ödemesi gerekmektedir.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Tame Hava Yolları, alanda geciken ya da hasar alan bagajların telafisi için yolculara tam garanti sunmaktadır. Tüm telafilerin yapılacağı esaslar firma tarafından önceden belirlenmiştir. Buna ek olarak yolcuların kayıp bagajlarını bulabilmek için alan görevlilerine başvurmaları gerekmektedir. Akabinde alan görevlileri olay ile ivedilikle ilgilenecek ve bagajın sahibi olan yolcuya bu konunun takibi adına bir yerel telefon numarası verecektir.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Tame Air, uygulamakta olduğu bagaj politikaları gereği bagajlar arasında hiçbir zaman yanıcı, patlayıcı ve kıvılcım alma riski bulunan maddeleri kabul etmemektedir. Buna ek olarak kesici ve delici aletlerin yanı sıra radyoaktif maddelerin de hem uçak altı bagajı hem de kabin bagajında taşınması mümkün olamamaktadır. Buna ek olarak kabin bagajındaki sıvı kısıtlaması ile alakalı uluslararası düzenlemelere de mutlak suretle dikkat edilmesi gerekmektedir.

Tame Yiyecek, İçecek ve İkram

Tame Air tarafından yolculara ücretsiz bir şekilde ikram servisi yapılmakta birlikte özel yemek seçenekleri bulunmamaktadır.

 Economy Class İkramlar

Ekonomi sınıfında yolculara sunulmakta olan ikramlar, yolculuğun süresine göre değişkenlik arz etmektedir. Kısa mesafelerde atıştırmalık yiyecekler ve bazı içecekler sunulmakta iken uzun mesafeli uçuşlarda sıcak ve soğuk yemek seçenekleri de yer almaktadır.

 Business Class İkramlar

Tame Air tarafından Business Class yolculara yemekler çok geniş bir seçenek imkanı ile özel yemek takımlarında sunulmaktadır.

 Özel Yemek Servisi

Firmaya ait bilinen bir özel yemek siparişi imkanı mevcut olmadığından dolayı yolcular uçak içerisinde sunulan seçenekler arasından özel yemek tercihlerini gerçekleştirebilmektedirler.

Tame Air: Business Class

Tame Air yolcularına Business Class kabininde en seçkin imkanlar sunulmaktadır.

 Koltuk Diz Mesafesi

Business Class koltuklarındaki diz mesafesi pek çok zaman iki metreye kadar yaklaşabilmektedir. Aynı zamanda yatak halini alma özelliğine sahip koltuklar da uçakta yer almaktadır.

 Yiyecek, İçecek ve İkram

Yiyecek ve içecekler her zaman için en geniş seçenekler ile yolculara sunulmaktadır. Buna ek olarak yiyecek ve içecekler özel yemek takımları ile yolculara servis edilmektedir.

 CIP Salonu / CIP Lounge

Quito and Guayaquil havaalanlarında Business Class yolcular için özel salonlar yer almaktadır. Aynı zamanda Business Class yolcuları daha pek çok alanda da lounge hizmetlerinde ücretli ya da ücretsiz şekilde yararlanma imkanına sahip olmaktadırlar.

Tame Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Tame Air, hem yurt içinde hem de yurt dışında son derece geniş bir alanda hizmet sunmaktadır. Aynı zamanda bu bölgede yer almakta olan en aktif hava yolu firmaları olarak da ifade edilmektedir. Nihayetinde bu firmanın sahip olduğu uçaklar, en konforlu ve en güvenli şekilde ulaşılmasını sağlamaktadır. Biletall.com, gerekli olan her türlü detayı düşünerek yolcuların kolayca rezervasyonlarını yapabilmesi ve biletlerini satın alabilmesini sağlamaktadır.

 Tame Air Seferleri

Yılın her günü uçak seferleri Tame Air tarafından son derece düzenli bir şekilde icra edilmektedir. Buna ek olarak bu seferlerin icrası sırasında yolcuların rahat etmesi adına her detay düşünülmektedir. Nihayetinde Tame Air uçak seferleri pek çok noktaya direkt ulaşım imkanı sağlamakta olduğundan dolayı da yolcular son derece memnuniyet duymaktadırlar. Bu noktalar arasında Güney Amerika ülkelerine ek olarak ABD de yer almaktadır.

 Tame Air Rezervasyon

Rezervasyon yapılması için kullanılması mümkün olan en mantıklı seçenek şüphe yok ki Biletall.com’dur. Üstelik Biletall.com sadece en makul fiyatları göstermemekte, aynı zamanda hava yolu firması tarafından icra edilmekte olan birtakım kampanyalara da sitesinde yer vermektedir.

 Tame Air Bilet Al

Bilet almak için Biletall.com’u tercih etmekte olan yolcular, son derece güvenli ödeme yöntemleri ile biletlerini temin edebilmektedirler. Bunun yanı sıra bu biletlerin uzun süre öncesinde alınması halinde çok daha ucuza mal edileceği de bilinmektedir. Bu nedenle Biletall.com, biletlerin erken teminini tavsiye etmektedir.

Tame Bilet İptal/İade Prosedürü

Tame Air, farklı tarifeler ile biletlerini satışa sunmaktadır. Söz misali bu biletlerin esnek bir tarife ile satın alınmış olması halinde herhangi bir şekilde tazminat benzeri durumlar söz konusu olmayacaktır. Ancak promosyon biletler ya da esnek olmayan diğer tarifelerde şüphesiz ki ek ücretler ve cezalar gündeme gelmektedir. Nihayetinde Tame Air’dan kaynaklanmakta olan durumlarda kesintisiz iade sağlanmaktadır.

Tame Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Koltuk genişlikleri, 77 cm ile 82 cm arasında değişkenlik arz etmektedir. Buna ek olarak Business Class koltuklarında koltuklar yatak halini dahi alabilmektedir.

 Bebek ve Çocuk Yolcular

Uçak ile seyahat etmekte olan çocuk yolcular, yalnız başlarına seyahat edebilmek için en az yedi yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Buna ek olarak bebek yolcuların iki yaşından küçük olması durumunda ek bir koltuk ayrılmasına lüzum bulunmamaktadır. Ancak bebek yolcu iki yaşını tamamlamış ise ayrı koltuk rezerve edilmesi gerekmektedir. Ayrı koltuk alınmadan seyahat etmekte olan iki yaşından küçük çocuklar için emniyet kemerleri ve can yelekleri yolculara kabin ekiplerince verilmektedir.

 Hamile Yolcular

Hamile yolcuların Tame Air uçuşlarına kabul edilebilmesi için belirli bir süre sınırı mevcuttur. Bu süre aşıldıktan sonra doktor raporu gerekmektedir. Bu rapor, en geç on gün içerisinde alınmış olmakla birlikte resmi olması gerekmektedir. Buna ek rapor gerektiren sürenin yirmi sekiz gün olduğunu ifade etmekte de yarar bulunmaktadır. Ancak şüphe yok ki bu süre tek bebeğe hamile olan yolcular açısından söz konusudur.

 Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta ve engelli yolculara yönelik özel hizmetler, Tame Air tarafından alanda yolculara sağlanmaktadır. Bu özel hizmetler, uçağa iniş ve binişin yanı sıra biletleme ya da buna benzer durumlar için de sunulmaktadır. Nihayetinde yolcuların havalimanındaki formalitelerinde de özel desteğin hasta ve engelli yolculara sunulması mümkün olabilmektedir.

 Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanların taşınmasının mümkün olduğu uçak tipleri bellidir. Bunlar; Airbus A330, A320, A319 ve E90 olarak belirlenmiştir. Bunun haricinde ATR42 tipi uçaklarda uçak başına sadece tek bir evcil hayvan taşınabilmektedir. Evcil hayvan taşınması ücrete tabi olmak ile birlikte, manevi ya da fiziksel destek sağlaması maksadı ile taşınması icap eden evcil hayvanların yalnızca bir tanesinden herhangi bir ek ücret talep edilmemektedir.

 Seyahat Sigortası

Seyahat sigortası, tamamıyla yolcuların inisiyatifinde olan bir husustur. Yolcular bu olanağı diledikleri şekilde kullanabilmekle birlikte, makul bir ücret ödemeleri gerektiğini de unutmamaları gerekmektedir.

Tame Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Tame kaç yılında kuruldu?

  1962 yılında kurulmuştur.
 • Tame firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Quito şehrindedir.
 • Tame IATA kodu nedir?

  EQ uluslar arası IATA kodudur.
 • Tame çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +593 (170) 050 08 00

Tame Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (62)
İyi (29)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%68
%32
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
91 Değerlendirme
M*** A***
27 Temmuz Cumartesi
bu konfor bu ikram başkasında yok
N*** R***
24 Mart Pazar
daha konforlu seyahat etmemiştim
2
2
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Tame sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Tame Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 14.08.2020 02:41:30 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531