1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Sunexpress Sunexpress
Uçak Bileti

"Sunexpress’le Güneşe Doğru"
Kuruluş Tarihi
1989
Firma Merkezi
Antalya
Firma Kısaltması
Sun
IATA Kodu
XQ
Uçak Sayısı
70
Uçtuğu Şehir Sayısı
58
Çağrı Merkezi
Ort. Kullanıcı Puanı
4,8/5
SunExpress

Sunexpress Popüler Uçak Seferleri

Adana - Antalya
Uçak Bileti
19 Eyl 2019
Adana - İzmir
Uçak Bileti
16 Eyl 2019
Gaziantep - Antalya
Uçak Bileti
19 Eyl 2019
Antalya - Gaziantep
Uçak Bileti
15 Eyl 2019
Samsun - İzmir
Uçak Bileti
21 Eyl 2019
İzmir - Samsun
Uçak Bileti
16 Eyl 2019
Antalya - Diyarbakır
Uçak Bileti
21 Eyl 2019
İzmir - Gaziantep
Uçak Bileti
12 Eyl 2019
Diyarbakır - Antalya
Uçak Bileti
19 Eyl 2019
Diyarbakır - İzmir
Uçak Bileti
16 Eyl 2019
İzmir - Diyarbakır
Uçak Bileti
18 Eyl 2019
Gaziantep - İzmir
Uçak Bileti
18 Eyl 2019
İzmir - Malatya
Uçak Bileti
16 Eyl 2019
İzmir - Erzurum
Uçak Bileti
18 Eyl 2019
Malatya - İzmir
Uçak Bileti
15 Eyl 2019
İzmir - Van
Uçak Bileti
18 Eyl 2019
Van - Antalya
Uçak Bileti
19 Eyl 2019
Antalya - Van
Uçak Bileti
21 Eyl 2019
Erzurum - İzmir
Uçak Bileti
20 Eyl 2019
Van - İzmir
Uçak Bileti
21 Eyl 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Sunexpress Hakkında

SunExpress, dünyanın önde gelen hava yolu şirketlerinden biri olan Lufthansa ile yaptığı ortaklık çerçevesinde 1989 yılında Antalya ilinde kuruldu. 1990 yılında ilk uçuşunu yapan şirket, faaliyetlerini Türk ve Alman sivil havacılığının bilgi birikimlerinden faydalanarak sürdürmektedir.

Başta Almanya olmak züre, Antalya Avrupa seferleri olarak olarak turistik charter düzenleyen Sunexpress, 2001'de başlattığı Frankfurk-Antalya uçuşları ile yurt dışı tarifeli seferlerine başlayan ilk özel hava yolu şirketidir. 2006 yılında ikinci merkezini İzmir ilinde açan Sunexpress, İzmir ilinde başlangıcını yaptığı iç hat seferlerine başlamıştır.

Sunexpress, Türkiye'nin ve Almanya'nın en iyi hava yolu şirketleri kategorisine alınarak çeşitli ödüllerle de ödüllendirilmiştir. Bunların yanı sıra, Sunexpress uçak içi eğlence konusuna da yeni bir konsept getirerek yolcuların daha kaliteli bir şekilde seyahat edebilmelerine olanak sağlamıştır.

Sunexpress Online Check - in

Sunexpress şirketine ait olan uçak biletlerini kullanabilmek için hava yolunun belirlemiş olduğu süre zarfında check-in işlemlerinin yapılması gerekir. Check-in işlemi, hava yolu firmasının gişeleri üzerinden yapılabildiği gibi, internet sitesi üzerinden online olarak yapılabilmektedir. Sunexpress avantajlarından faydalanarak hava yolu üzerinden seyahat gerçekleştirmek isteyenler, check-in işlemlerini yapabilmek için sitede bulunan uygun alanlara biletlerine ait bilgileri girmelidirler.

 • Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

 Sunexpress'i tercih ederek yolculuk yapmak isteyenler, check in işlemlerini yaptıkları sırada isterlerse seyahat etmek istedikleri koltuklarını da kendileri seçebilmektedirler. Ayrıca yolculuk sırasında yenilecek yemeklerin seçimleri ve sipariş işlemleri de, yine check in işlemleri yapılırken belirtilebilmektedir.

Sunexpress Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Antalya merkezli hizmet veren Sunexpress hava yolu şirketi, dünyanın en iyi üçüncü hava yolu şirketidir. Şirketin bu başarısı, Skytrax tarafından önemli bir ödülle taçlandırılmıştır.
 2. Yurt dışı severleri ve Türkiye'de yurt içi seferleri konusunda en çok tercih edilen şirket olan Sunexpress, özellikle Almanya seferlerinde büyük başarılara imza atmıştır. Yalnızca Almanya değil, Avrupa ülkelerini birçoğunan sefer düzenleyen şirket, günün neredeyse her saatinde yurt içi ve yurt dışı seferleri ile aktif olarak tercih edilen bir hava yolu şirketidir.
 3. Sunexpress firmasının personellerinin tamamı, hizmet anlayışı ve kalitesi bakımından aynı fikre ve potansiyele sahiptirler. Yolculuğun başlangıcından bitimine kadar, tüm yolcular ile tek tek ilgilenen Sunexpress personelleri, yolcuların memnuniyetlerini herşeyin üzerinde tutmaktadırlar.
 4. Sunexpress, Miles&Smiles ayrıcalıklarını da yolcularına sunarak daha kaliteli bir seyahat gerçekleştirmelerine olanak vermektedir.
 5. Sunexpress, erken bilet alımı yapan yolcuları için oldukça ekonomik fiyatlarla uçma imkanı vermektedir. Yurt içi ve yurt dışı olmak üzere erken bilet avantajları sunan şirket, bu kapsamda uygun fiyatlı uçuş deneyimi yaşatmaktadır.
 6. Sunexpress, yolcuların yaptıkları seyahatlar esnasındaki tüm içecek ve yiyecek ihtiyaçlarını kaliteli besinlerden sağlamaktadır. Yolcular, tüketmek istedikleri yiyecek ve içecekleri önceden sipariş verme hakkına da sahip olmaktadırlar.
 7. Şirketin en önemli faaliyetlerinden birini de engelliler oluşturmaktadır. "Engelsiz hava sahası" sloganı ile büyük başarılara imza atan Sunexpress, başlattığı kampanyalar ışığında Türkiye'nin en fazla engelli taşıyan hava yolu şirketi olma özelliğine de sahiptir.

Sunexpress Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Sunexpress yolcuları için kabin ve bagaj hakkı olmak üzere iki bagaj hakkı sunulmaktadır.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

 Bagaj: Seyahat edecek yolcular, Sunexpress ile gerçekleştirecekleri yurt içi ve yurt dışı uçuşlarında özellikle SunEco sınıfını tercih ettiklerinde 20 kg, SunClassic sınıfını tercih ettiklerinde 25 kg, SunPremium sınıfını tercih ettiklerinde ise 30 kg bagaj hakkı elde edebilmektedirler.

 Kabin/El Bagajı: Sunexpress, kabin içerisinde en fazla 8 kg ağırlığında bagaj kabul etmektedir. Yolcuların kabin içi bagajlarının ölçülerinin ise 55x40x20 cm'yi geçmemesi gerekmektedir.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: İç hatlardaki bagaj hakkını aşan yolcular, mevcut bagajlarının kilosu kadarında ek ücret ödemelidirler. Bu rakam, tüm uçuşlarda eşit olmak üzere kilo başına 6 TL şeklinde belirlenmiştir.

 Yurtdışı: Fazla bagaj ücretleri, yurt dışına seyahat eden yolcular için Euro bazında sabitlenmiştir. Kilo başına alınan yurt dışı fazla bagaj ücreti 10 Euro'dur.   

 • ABD Bagaj Kuralları

 Sunexpress üzerinden ABD'ye gitmek isteyen yolcuların bagaj kuralları, genel yurt dışı bagajları ile aynı doğrultudadır. SunEco sınıfındaki yolcular 8 kg kabin check in için 20 kg, SunClassic sınıfında olan yolcular 8 kg kabin ve check in için 25 kg, SunPremium yolcuları ise yine 8 kg kabin ve 30 kg check in bagaj bulundurma hakkında sahiptirler.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

 Öncelikle Sunexpress yolcularının tüm bagajlarının özenle ve titizlikle taşındığını belirtmek gerekir. Ancak, bagajlar hakkında olumsuz bir durumla karşılaşan yolcuların, Kayıp Eşya Ofisine başvurarak hasarlı veya kayıp bagaj raporunu tutturmaları gerekmektedir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

 Uçuş yönetmelikleri gereği, uçuşlardaki emniyetin artırılması ve olası risklerin minimize edilebilmesi için uçuşlarda tehlikeli madde kategorisine giren maddelerin uçağa alınmama durumu söz konusudur. Tehlikeli madde kategorisine giren maddeler; yanıcı maddeler, patlayıcılar, oksitleyiciler, gazlar, organik peroksitler, bulaşıcı ve zehirli maddeler, aşındırıcılar, lityum bataryalar, radyoaktif maddeler ve manyetik maddelerdir.

Sunexpress Yiyecek, İçecek ve İkram

Sunexpress, yiyecek ve içecek ikramları konusunda yolcularına son derece kaliteli imkanlar sunmaktadır. Seyahat başlayan yolcular, bu ihtiyaçlarının tamamını hava yolu şirketinin genel ikramlarından karşılamaktadırlar.

 • SunEco İkramlar

 SunCafe bünyesinde verilen yiyecek ve içeceklere ek olarak, SunEco sınıfında yolculuk eden yolculara uçuşlardan önce SunLight Bistro Deluxe menüsü sunularak bu menüde bulunan yiyecek ve içeceklerinden dilediklerini alabilme olanağı sunulmaktadır.

 • SunClassic İkramlar

 SunClassic yolcuları için hazırlanan birbirinden lezzetli sandviçler ve çikolataların yanı sıra iki adet alkolsüz içecek seçme imkanı sunulmaktadır.

 • SunPremium İkramlar

 Yolcuların tercih ettikleri iki adet sıcak menunün dışında, uluslararası uçuşlarda olmak üzere 2 adet, Türkiye'deki uçuşlarda ise yine 2 adet içecek ikram edilmektedir.

 • Özel Yemek Servisi

 Sunexpress yolcuları, yolculukları başlamadan önce istedikleri yemekleri ve içecekleri sipariş verebilmektedirler. Yolcuların bu istekleri hemen karşılanır. Yiyecek ve içecek talepleri her yaş için belirlenebilir.

Sunexpress : SunPremium

Sunexpress bünyesinde birbirinden farklı sınıflarda yolculuk yapma imkanı bulunmaktadır. Bu kapsamda, SunPremium yolcularına daha fazla önem ve ayrıcalık verilmektedir.

 • Koltuk Diz Mesafesi

 Sunexpress Sunpremium sınıfındaki yolcuların oturacakları koltukların tamamı masaj özelliğine sahiptir. Yatar pozisyona da getirilebilen koltuklar, rahat ve son derece konforludur.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

 SunPremium sınıfındaki yolcular, uçakta bulunan aşçılar tarafından özel olarak hazırlanan yemek menüleri içerisinde diledikleri yemekleri talep edip tüketebilmektedirler.

 • CIP Salonu/ CIP Lounge

 Sunexpress şirketinin SunPremium yolcuları, kalkış saatinden önce CIP salonunun çeşitli avantajlarından da yararlanabilmektedirler. Bu salonlarda, duş, yemek ve çeşitli eğlence olanakları bulunmaktadır.

Sunexpress: Miles and Smiles

Sunexpress yolcu programları kapsamında Miles&Smiles üzerinden firmayı tercih eden yolcular, birbirinden özel ve farklı avantajlardan da yararlanabiliyorlar. Ödül bilet, ekstra bagaj ve rezervasyon önceliği, sunulan bazı avantajlar arasındadır.

Sunexpress Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Türkiye'nin ve Almanya'nın en önemli hava yolu şirketlerinden biri olan Sunexpress, günün her saatinde onlarca yurt içi ve yurt dışı seferi düzenlemektedir. Hava yolu şirketi, ABD, Almanya, Fransa, Belçika gibi onlarca farklı ülkeye uçak seferi düzenlemektedir.

 • Sunexpress Seferleri: Sunexpress, her gün çok sayıda sefer düzenleyerek profesyonel bir hizmet anlayışı ile hareket etmektedir. Dünyanın önde gelen ülkelerinin birçoğuna düzenli aralıklarla uçuş seferleri düzenlenmektedir.
 • Sunexpress Rezervasyon: Sunexpress uçak biletlerine rezervasyon yaptırmak için Biletall.com web sitesi, çağrı merkezi ve uygulamaları kullanılabilmektedir.
 • Sunexpress Bilet Al: Sunexpress tarafından düzenlenen uçuşlar için bilet almak isteyen yolcular, Biletall.com üzerinden online olarak biletlerini satın alabilirler.

Sunexpress Bilet İptal/İade Prosedürü

Sunexpress şirketine ait olan uçak biletleri, yolcular tarafından iade ya da iptal edilme hakları verilerek satılmaktadır. Biletlerini iptal etmek ya da iade etmek isteyenlerin, doğrudan Biletall.com sitesi ya da Sunexpress çağrı merkezi ile irtibat kurarak bu işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekir. Şayet bilet iadele ya da iptalleri uçuşlardan 12 saat önce gerçekleşmiş ise, toplam ücretin %10'u kesintiye uğramaktadır. Uçuşa 4 saatten az bir süre kala yapılan bilet iade ya da iptal durumlarında bu oran %30 şeklinde olmaktadır. Sunexpress şirketinin yurt dışı uçak biletlerinde herhangi bir iptal ve iade söz konusu olmamaktadır.

 Esnek biletlerin iptali ya da iadelerinde ise uçuşlardan en az 12 saat öncesinden bildirimin yapılması gerekmektedir. 12 saat önce yapılan bilet iade ve iptal durumlarında %20 ücret kesintisi yapılmaktadır. Ancak uçuşlara daha az süre kalmış ise bu kesintinin oranı %40 olmaktadır. Esnek bilet alan yolcuların yurt dışı bilet iptali ve iadelerinde de herhangi bir iptal işlemi söz konusu olmamaktadır. Yolculara vergi bedellerinin iadesi yapılmaktadır.

Sunexpress Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

 Sunexpress uçaklarında maksimum konfora sahip ola koltuklar sayesinde, Premium yolcuları masaj hizmetlerinden yararlanarak yolculuklarını tamamlamaktadırlar. Aynı zamanda tüm koltuklarda okuma lambalarının yanı sıra elektrik bağlantıları da bulunmaktadır.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

 Çocuklu ve bebekli ebeveynler koltuklarda bulunan özel kemerleri kullanabildikleri gibi ayrı koltuk tercihinde de bulunabilirler. Sunexpress uçaklarında bebekler için mama siparişleri de verilebilir.

 • Hamile Yolcular

 Sunexpress ile yolculuk yapan anne adaylarının, 35. haftalarına kadar herhangi bir doktor raporu olmadan da yolculuk yapabilmektedirler. Bu sürenin dışında kalan anne adayları Sunexpress uçakları üzerinden yolculuk yapamamaktadırlar.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

 Engelli olan ya da hasta olan yolcular, hastalıklarının durumlarına, doktorların raporlarına göre Sunexpress üzerinden seyahat edebilirler. Ancak, hastaların ya da engelli yolcuların yanlarında mutlaka refakatçi olması gerekmektedir.

 • Evcil Hayvanlar

 Evcil hayvanları bulunan yolcular, uçuş tarihinden 3 gün önce bildirimde bulunmaları gerekmektedir. Uçuş yönetmeliğine göre taşınabilen evcil hayvan sayısı 1'dir. Evcil hayvanlar, yolcular ile birlikte kabinde bulundurabildikleri gibi, uçağın kargo bölümüne de alınabilmektedir.

 • Seyahat Sigortası

 Sunexpress'i tercih ederek seyahat eden yolcuların tamamı şirketin anlaşmalı olduğu sigorta firmalarından faydalanabilirler. Seyahat sırasında meydana gelebilecek ekstra durumlar için ayrıca ücret tahsil ederek sigorta da yaptırabilirler.

Sunexpress Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Adana - Antalya 85,99 TL 1 Saat 10 Dakika
İzmir - Antalya 115,99 TL 1 Saat 5 Dakika
Antalya - İzmir 115,99 TL 1 Saat 10 Dakika
Konya - İzmir 125,99 TL 1 Saat 15 Dakika
İzmir - Konya 139,99 TL 1 Saat 10 Dakika
Adana - İzmir 175,99 TL 1 Saat 35 Dakika
Gaziantep - Antalya 189,99 TL 1 Saat 25 Dakika
Antalya - Gaziantep 189,99 TL 1 Saat 15 Dakika
İzmir - Samsun 235,99 TL 1 Saat 35 Dakika
Samsun - İzmir 235,99 TL 1 Saat 45 Dakika

Sunexpress İle Seyahat Eden Yolcularımızın Yorumları

Çok İyi (20)
İyi (4)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
24 Değerlendirme
Firmadan memnun kalmadık bizce güzel değildi
Koridorlar biraz daha geniş olabilirdi ama yine de güzeldi
Personeller çok bakımlı ve güler yüzlü bence kaliteli bir firma
Herşey çok güzeldi teşekkür ederiz, biz memnun kaldık.
Parası biraz daha ucuz olabilir diye düşünüyorum ama yine de çok iyi
Herşey keyifli ve güzeldi teşekkürler.
Koltuklara laf edenler var ne bekliyorlar anlamadım
Firmayı yurtdışı tatilim için tercih etmiştim memnun kaldım
İkramlara laf edenler var biz çok memnun kaldık teşekkürler.
İkramlar güzeldi fakat personel biraz daha güler yüzlü olabilir
Personel ilgili, firma kaliteli teşekkürler
Kaliteli hizmet güvenilir firma uygun fiyatlar daha ne olsun
İçecekleri değiştirdikleri sürece her zaman tercih ederim
Firma uçağa hayvan kabul ediyor bu güzel bir şey teşekkürler
Baş yapıt :) On numara hizmet, on numara imkanlar
2
24
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Sunexpress sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Sunexpress Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir.

24.08.2019 08:39:53
Adana, (ADA)
ADA
TR
İzmir, (ADB)
ADB
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=42194
/
42194