1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"The Hometown Airline."
Sun Country Airlines

Sun Country Airlines Sun Country Airlines Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1982
Firma Kısaltması
Sun
Firma Merkezi
Minessota
IATA Kodu
SY
Çağrı Merkezi
+1 800 924 61 84
Uçak Sayısı
25
Firma Yorum Sayısı
2
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,6/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Sun Country Airlines Hakkında

Sun Country Airlines, Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan ve düşük maliyetli uçuşlara yer veren bir havayoludur. Minneapolis-Saint Paul bölgesinde kurulan şirket, genellikle tatil bölgelerini kapsayan 47 rotaya sahiptir.

Sun Country Airlines uçak bileti ile 47 farklı rotaya uçabilir ve Amerika Birleşik Devletleri, Kosta Rika, Meksika ve Karayipler gibi tatil yapabileceğiniz güzel mekanları ziyaret edebilirsiniz. Firmanın uçuşları genellikle bu bölgeleri kapsamaktadır ve Minneapolis çıkışlı uçuşlar sizleri farklı kıtalara götürmek için yapılmaktadır.

Sun Country Airlines uçak bileti fiyatları için Biletall.com’daki farklı avantajları değerlendirebilirsiniz. Eğer biletinizi erken dönemde ayırtmayı seçerseniz, sistemde daha indirimli fiyatları elde edebilme şansınız olacaktır.

Sun Country Airlines, geçtiğimiz yıllar içerisinde rota kapsamını genişleterek bazı farklı bölgeleri daha rotaları içerisine katmıştır. Nashville ve Portland gibi bölgeler bu rotalara dahil edilmiştir. Bu nedenle popüler tatil beldelerini Sun Country Airlines’in uçuşlarını kullanarak ziyaret etme imkanına sahipsinizdir.

Sun Country Airlines uçak bileti rezervasyon ile yapılan uçuşlar hem tarifeli hem de charter seferlere yer vermektedir. Böylelikle seyahat acenteleriyle anlaşmalar gerçekleştirilerek de belli bölgelere uçuşlar yapılabilmektedir. Bu uçuşlara katılma imkanını bulabilirseniz, oldukça ucuz maliyetlerle ziyaret etmek istediğiniz birçok bölgeyi görebilme avantajınız olur. Ayrıca tarifeli seferlerin de havayolunun düşük maliyetleri benimsemesinden ötürü hesaplı fiyatlara yer verdiği görülebilmektedir. 1983’ten bu yana faaliyette olan ve hesaplı fiyatlar sunan bir havayolunun müşterisi olarak memnun bir şekilde uçuştan ayrılırsınız.

Sun Country Airlines en ucuz uçak bileti ile havayolunun kapsamında toplamda 47 rota bulunmaktadır. Uçak sayısı 25 olsa da, günlük yapılan seferlerle birlikte bilet bulmanız oldukça kolay olacaktır. 65’ten fazla direkt uçuş ile günde 460 uçuş gerçekleştiren firmanın uçuş trafiği son derece yoğun bir şekilde gerçekleşmektedir.

Sun Country Airlines Online Check - in

Sun Country Airlines, internetten yapılabilen check in hizmetleriyle birlikte koltuk seçme ve belli opsiyonlara yer vermektedir.

Sun Country Airlines uçak bileti fiyatları içeriklerini incelemeniz esnasında, firmadan bilet ayırtmaya karar verirseniz check in yapmayı unutmamalısınız. Uluslararası uçuş yapacaksanız, uçağa binmeden önce yapılacak işlemlerle check in gerçekleştirip koltuğunuzu ayırtabilirsiniz. Online check in işlemlerinin yalnızca iç hat uçuşu yapan yolcular için geçerliliği vardır ve 24 saat önceden yapılması gerekmektedir.

 Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Sun Country Airlines’ın önceden yemek sipariş sistemi bulunmamaktadır. Yapılan uçuşlarda atıştırmalıklar ve içecek servisi gerçekleştirilmektedir. Ayrıca uluslararası uçuşlar için online check in gerçekleştirmeye gerek yoktur, yalnızca iç hat uçuşlarının 24 saate kadar check in gerçekleştirmesi şartı bulunmaktadır. Bu nedenle Türkiye’den Sun Country Airlines’ı tercih eden misafirler, uçuştan önce bankolarda check in işlemi yaptırarak koltuk seçimi yapabilirler. Her mevkideki yolcu için bankolardan check in işlemi alınmaktadır.

Sun Country Airlines Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Popüler tatil bölgelerine uçmak için iyi bir seçenektir.
 2. Emniyetli uçuşlar gerçekleştirmenizi sağlamaktadır.
 3. Günlük 400’den fazla uçuş yapılabildiği için bilet bulmanız kolaydır.
 4. Servis edilen atıştırmalık ve içeceklerin çeşitleri geniş bir yelpazeyi kapsar.
 5. Farklı mevkilerde uçarak farklı avantajlar elde edebilirsiniz.
 6. Uçak içi eğlenceleri konusunda en güncel içeriklere yer verilmektedir.
 7. Uçak içerisinde kredi kartı ödemeleri de kabul edilmektedir.

Sun Country Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Sun Country Airlines’ın bagaj politikalarında standart ağırlık ve ölçülere yer verilmektedir.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Hangi mevkide uçuyorsanız uçun, 50 pounddan ağır ve 62 inç boyutlarından büyük olan bagajlar için ekstra ücret talebi yapılacaktır.

KABİN/EL BAGAJI: Kişisel eşyalarda boyutlar 17x13x9 inçten büyük olamaz ve koltuk altında taşınabilir bir boyutta olmalıdır. Taşıma çantalarında da 24x16x11 inç boyutlar kabul edilmektedir.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yolculuklarınızda 1 ekstra bagaj için 25, ikinci ekstra bagaj için 35 dolar ödeme talep edilmektedir. Taşıma çantalarında aşan her parçada 40 dolar ücret talep edilecektir.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Sun Country Airlines'te kayıp bir bagajın hemen firma yetkililerine bildirilmesi gerekmektedir. Eksik bütün eşyalar için firma çalışanları tarafından geniş kapsamlı bir aram başlatılır ve kayıp eşyaların bulunup size teslim edilmesi sağlanır. Bulunamayan eşyalar belli bir süre sonucunda kayıp olarak değerlendirileceğinden, doldurulan kayıp bagaj formunu saklamanız gerekmektedir.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Sun Country Airlines’in taşıyamayacağı ürünler arasında yanıcı maddeler, patlayıcılar, oksidanlar, zehirler, sıkıştırılmış gazlar, korozivler, radyoaktif maddeler, aerosoller, elektro şok cihazları, havai fişekler bulunmaktadır. Ayrıca Note 7 sahibi müşterilerin bu cihazı taşıma bagajlarında, kişisel çantalarında uçağa sokmaları yasaktır.

Sun Country Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Sun Country Airlines'ta bazı ürünlerin ücretsiz servisi gerçekleştirilirken, bazı ürünleri kredi kartı veya nakit ödemeler ile satın alma imkanınız vardır.

 Economy Class İkramlar

Economy Class uçuşları seçmişseniz, glütensiz veya gurme usulü atıştırmalıklar alabilirsiniz. Ayrıca çocuklar için bebek mamaları, ezme ve hayvan şekilli krakerler verilmektedir.

 Business Class İkramlar

Business Class ve First Class yolculuklarınızda özel içeceklerden ikramlar alabilirsiniz. Ayrıca hem Economy Class hem de Business Class yolcularına Coca Cola, çay, kafeinsiz kahve, meyve suyu gibi ikramlar gerçekleştirilmektedir.

 Özel Yemek Servisi

Tarifeli uçuşlarda önceden yemek siparişi gerçekleştirilememektedir. Ancak charter seferler için yemek siparişi alınarak servis yapılabilmektedir. Bu nedenle katılacağınız uçuş türüne göre yemek siparişi verebilme hakkınız vardır.

Sun Country Airlines: Business Class

First Class ve Business Class müşterileri Sun Country Airlines’la ayrıcalıklı uçmaktadırlar.

 Koltuk Diz Mesafesi

Kullanılan uçağa göre bu mesafe değişkenlik göstermektedir, fakat 35-39 inç mesafeye yer verilmektedir. Ayrıca koltuk genişlikleri de 17-21 inçtir.

 Yiyecek, İçecek ve İkram

İkramlıklar arasından birçok içecek ve yiyecek alabilirsiniz. Ayrıca kredi kartı veya nakit ödemelerle birlikte satın alabileceğiniz standart yiyeceklere yer verilmektedir. Cips, kraker, meyve suları, Coca Cola gibi ürünleri ücretsiz alabilirsiniz.

CIP Salonu / CIP Lounge

Sun Country Airlines’te Business Class ve First Class yolculuklara yer veriliyor olsa da, özel salonlar bulunmamaktadır. Bu nedenle bu özellik firmanın bünyesinde yer almamaktadır.

Sun Country Airlines Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Popüler tatil beldelerini ziyaret etmek için Sun Country Airlines’ı seçebilirsiniz. Firmanın uçuşları rahat gerçekleştiğinden ve günde 400’den fazla sefer yapılabildiğinden bilet bulma ve rezervasyon yaptırma konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Firmanın bütün uçuşları için kolaylıkla bilet bulabilir, böylelikle tatil bölgelerine düşük maliyetlerle uçmuş olursunuz.

 Sun Country Airlines Seferleri

 Günlük 400’den fazla sefer yapma imkanına sahip olan Sun Country Airlines uçak seferleri sayesinde bilet bulmak kolaydır. Ayrıca 64’ten fazla seferin direkt olarak gerçekleştirilmesi sayesinde gideceğiniz yere hızlı ve konforlu bir seyahat sonrasında varmış olursunuz.

 Sun Country Airlines Rezervasyon

Biletall.com'daki aramalarınızı Sun Country Airlines olarak yaparsanız, firmanın uçtuğu bütün rotaları görebilme şansınız olacaktır. Böylelikle tatil planlarınızı bu rotalara göre düzenleyebilirsiniz. Karayipler, Amerika, Meksika gibi birçok bölgeye ulaşım imkanı Sun Country Airlines’te sizlere sunulmaktadır.

 Sun Country Airlines Bilet Al

Sun Country Airlines’te Economy Class veya Business Class uçuşlara katılırsınız. Ayrıca firma charter seferler de yaptığı için, seyahat acentelerinin tur seyahatlerine katılma şansınız olacaktır. Böylelikle biletiniz daha da ucuz maliyetlere gelecektir. Uçuşunuzu seçerken biletinizin tarifeli mi yoksa charter mı olduğunu kontrol ederek yer ayırtabilirsiniz.

Sun Country Airlines Bilet İptal/İade Prosedürü

Sun Country Airlines'ten alacağınız biletinizi değiştirme hakkına sahipsinizdir. Economy Class uçuş tercih etmişseniz, bu uçuşu Business Class olarak da değiştirebiliyorsunuz. Firmada rezervasyon iptali gerçekleştirilememektedir, ancak bilet değişimi yapma hakkı tanınmaktadır. Belli bir ücret kapsamında değişiklik uygulanabilmektedir. Ücretleri öğrenmek için firmanın müşteri hizmetleriyle bağlantıya geçmeniz gerekecektir.

Sun Country Airlines Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Sun Country Airlines’te uçuşlarda kullanılan uçağa göre koltuk özelliklerinde farklılıklar olabilmektedir. Ancak Economy Class yolculuklarında 15-17 inçlik koltuk genişliği bulunurken, Business Class’ta 17-21 inçtir.

 Bebek ve Çocuk Yolcular

Sun Country Airlines’te çocuklarla seyahatlerde 2 yaşından küçük çocukların bir yetişkinin kucağında ücretsiz olarak seyahat etmesi uygun görülmektedir. 17 yaşını doldurmamış çocuklar Kosta Rika, Meksika ve Karayipler gibi rotalara yalnız olarak seyahat edemezler. Bu nedenle 17 yaşından küçük çocukların yanında mutlaka yetişkin bir birey bulunmalıdır.

 Hamile Yolcular

Anne adayları Sun Country Airlines'te doğuma 7 gün kala uçamazlar. Ayrıca 7 günden küçük olan çocuklar da uçuşlara kabul edilmemektedir. Bunların haricinde hamile bayanların 72 saat önceden uçuşa uygun olduğunu belirten bir doktor raporunu firmaya sunmalıdırlar.

 Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta veya engelli yolcuların Sun Country Airlines'te herhangi bir acil yardım gerektirmedikleri sürece uçmalarında bir sorun görülmemektedir. Ancak bu konuda firmaya 72 saat öncesinden mutlaka bilgi verilmelidir. Tekerlekli sandalye yardımı veya görme engelli yolcular için yardım talebi yapılabilmektedir.

 Evcil Hayvanlar

Uçuş başına kabul edilecek maksimum evcil hayvan sayısı 4’tür. Ekstra bagaj olarak kabul edilecekleri için 125 dolar ve 4 hayvan için toplamda 199 dolar ödeme yapmanız gerekmektedir. Hayvan taşıma çantasının boyutları ise 17x13x9 boyutlarını aşmamalıdır. Yani taşıyıcı yolcunun önünde yer alan koltuğun altına sığabilecek bir boyutta olmak zorundadır.

 Seyahat Sigortası

Sun Country Airlines'in bünyesinde seyahat eden yolcuların seyahat sigortasından yararlanma hakları bulunmaktadır. Ancak bu hizmeti tercih etmiyorsanız, yaptırmamak konusunda serbestsinizdir.

Sun Country Airlines Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Sun Country Airlines kaç yılında kuruldu?

  1982 yılında kurulmuştur.
 • Sun Country Airlines firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Minessota şehrindedir.
 • Sun Country Airlines IATA kodu nedir?

  SY uluslar arası IATA kodudur.
 • Sun Country Airlines çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +1 800 924 61 84

Sun Country Airlines Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (50)
İyi (34)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%60
%40
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
84 Değerlendirme
Ç*** B***
25 Mart Pazartesi
bu firmayla cenazemizi taşıdık çok ilgilendiler sağolsunlar
T*** A***
7 Haziran Cuma
her zaman tercih ettiğim bir firma
2
2
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Sun Country Airlines sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Sun Country Airlines Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 12.08.2020 05:16:59 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=57800
/ True
57800