1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Stockholm

Stockholm Uçak Bileti

Stockholm Para Birimi
İsveç Kronu (SEK)
Stockholm Zaman Dilimi
GMT +1
Stockholm Şehri En İyileri
Müzeler, Gamla Stan, Kannelbulle
Stockholm Hava Durumu (22 Ekim) 11°C Bulutlu
Stockholm Hava Durumu (23 Ekim) 10°C Sağanak Yağmur

En Ucuz Stockholm Varışlı Uçak Seferleri

13 Kas 2020
15 Kas 2020
16 Kas 2020
06 Kas 2020
19 Kas 2020
25 Eki 2020
31 Eki 2020
Kayseri - Stockholm
Türk Hava Yolları
05 Kas 2020
Şırnak - Stockholm
Türk Hava Yolları
16 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Stockholm Kalkışlı Uçak Seferleri

02 Kas 2020
31 Eki 2020
31 Eki 2020
31 Eki 2020
27 Eki 2020
02 Kas 2020
Stockholm - Erbil
Türk Hava Yolları
03 Kas 2020
Stockholm - Pekin
Deutsche Lufthansa
26 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Stockholm Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Stockholm Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Stockholm Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Stockholm Havaalanları
Ülke Kodu
SE
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İsveçce
Toplu Taşıma Fiyatı
31 SEK
Yemek Fiyatı
100 NOK
Alkolsüz İçecek Fiyatı
21 SEK

Stockholm’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Stockholm uçak bileti kullanarak Stockholm’e gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi de ziyaretleri ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu saptamaktır. Normal şartlarda kentin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim yaz aylarıdır. Kış aylarında yapılacak bir ziyaret fazla önerilmez çünkü Kuzey Avrupa’nın dondurucu soğuğu kendisini çok fazla hissettirmekte olup ülkemizin ılıman yapısı ile uyuşmamaktadır. Bu nedenle kente gidilecek en uygun mevsim yaz olarak görülür.

Stockholm Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Stockholm uçuş bileti ile yolculuk yapan yolcular havalimanından şehir merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 280 SEK

Toplu taşıma ile havalimanından Stockholm kent merkezine gitmek isteyen ziyaretçiler belediye otobüslerinden yararlanarak da havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. Stockholm Arlanda Havalimanından Stockholm şehir merkezine seyahat etmek için 10 dakika gibi kısa aralıklar ile kalkan belediye otobüsleri kolay bir çözüm olmaktadır. Diğer ulaşım araçlarına göre daha ucuz bir tercih olduğu için sıkça tercih edilen belediye otobüslerinin şehir merkezine yolculuk süresi ise yaklaşık olarak 40 dakikadır. Havalimanından ortalama süre: 40 dakika Havalimanından uzaklık: 40 km

Taksi

Havalimanından kent merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmaktan çekindiği için bazı yolcular için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Havalimanından günün her anında kalkan taksiler ile şehir merkezine ulaşım oldukça kolay ve hızlı bir şekilde sağlanmaktadır.

Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 150 SEK

Express tren dışında normal banliyö treni seçeneği de bulunmaktadır. Her 30 dakikada bir seferi bulunan yolculuk 35 dakika sürüyor. Banliyö trenlerinde öğrenciler için indirimli bilet de bulunmakta.

Raylı Araçlar

Stockholm Arlanda Havalimanı'ndan Stockholm kent merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüsleri yerine Arlanda Express adındaki tren hattını da kullanabilir. Yolculuk yalnızca 20 dakika sürüyor. Ayrıca tren durmaksızın çalı

Stockholm Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Stockholm şehrinde havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Stockholm Arlanda Havalimanı'dır. Stockholm uçak bileti avantajını kullanan yolcular çeşitli özel ya da toplu ulaşım araçları ile havalimanından şehir merkezine kolaylıkla seyahat edebilmektedir.

Stockholm Arlanda Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 40 km olduğu için havalimanından kent merkezine 20 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Stockholm Arlanda Havalimanı toplam dört adet uçuş terminaline sahiptir. Bu terminallerden Terminal ve 5 uluslararası uçuşlar için kullanılır. Yurt içi uçuşlar ise Terminal 3 ve 4’ten yapılmaktadır.

Dört terminal de çeşitli olanaklara sahiptir. Her terminalde sağlık ünitesi, kafeteryalar ve lokantalar, araç kiralamak için ofisler ve ayrıca emanet eşya ofisleri de bulunmaktadır. Bu açıdan Stockholm Arlanda Havalimanı oldukça gelişmiş bir havalimanı olarak gösterilebilir.

Stockholm’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Stockholm uçak bileti ile Stockholm’e gitmenin belki de en önemli nedenlerden biriside muhteşem yapıdaki evleridir.
 2. Şehir ile özdeşleşmiş yerlerden birisi de eski şehir olan Gamla Stan adasıdır. Stockholm tarihine yönelik birçok izin bulanabileceği ada görülmeye değer yapıları ile de dikkat çekmekte.
 3. Dünyaca ünlü Nobel Ödülleri İsveç’te verilmektedir. Nobel Ödülleri'nin verildiği bina da Stockholm’de bulunmakta olup düzenli olarak çeşitli dallarda başarı göstermiş bilim insanı ya da diğer insanlara ödüller verilir.
 4. Stockholm aynı zamanda müzeler şehri olarak da bilinmektedir. 70 civarındaki müze sayısıyla büyüklüğüne oranla çok fazla müze barındırmakta.
 5. Stockholm şehrinin adalar ve kanallar üzerine kurulmuş yapısı ve 1200’lere dayanan tarihi de ziyaretçileri kendisine çeken önemli unsurlar arasındandır.

Stockholm Hakkında

Kuzey Avrupa’da İskandinavya Yarımadası’ndan yer alan ülke olan İsveç meşruti monarşi ile yönetilmektedir. Stockholm ise ülkenin başkenti ve en büyük şehridir. Şehirde merkezde 1,3 milyon olmak üzere çevresi ile beraber toplam 2 milyon nüfusa sahiptir. İsveç’in kültür, siyaset ve ekonomi merkezi olan şehir 1200’lü yılardan beri İsveç ülkesi açısından önemi korumaktır.

Kent, anakarasının dışında on dört adaya sahiptir. Ayrıca Malaren Gölü’nün denizle birleştiği bir de kanal vardır. Kentin kanallara ve adalara yayılmış olması nedeni ile “Kuzeyin Venedik’i” adı da verilmiştir.

Oldukça gelişmiş bir şehir olan Stockholm, parkları, mimari yapıları, tarihi, eğitim merkezleri ve yeşil alanları ile Avrupa’nın en büyük şehirlerden biridir. Kent yıllık 1 milyondan fazla yabancı turist çekmekte olup, İskandinavya’nın en büyük turist destinasyondur. Kent, ayrıca kendiyle aynı adda olan Stockholm ilinin de yönetim merkezidir.

Kentin tarihi hakkında ilk bilgiler Norveç efsanelerinde geçmektedir. Zamanın efsanevi kralı Agne’nin de bulunduğu bu efsaneler ancak sözlerde kalsa da yazılı kaynaklar Stockholm tarihi hakkında kesin bilgi vermekte olup bu kaynaklar da 13. Yüzyıla dayanmaktadır. Kentin adı ise Stock yani İsveççe “kütük”, holm yani İsveççe “ada” anlamına gelen kelimelerden türemiştir. Kentin kuruluş amacının ise Birger Jarl tarafından İsveç ülkesini yabancı düşmanlardan korumak maksadıyla yapıldığı anlaşılmaktadır.

Stockholm Fotoğraf Galerisi

Stockholm Nerede?

Stockholm Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
36 SEK
Taksi
15 SEK/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Stockholm şehrinde kullanılan en popüler toplu ulaşım aracı metrodur. Şehrin her tarafına yayılmış ve oldukça düzenli işleyen metrosu her daim ziyaretçilere hızlı bir ulaşım olanağı sunmaktadır. Toplam yedi hattı bulunan metronun ilk hattı 1950’de açılmıştır. Metro istasyonlarının içi normal bir metro istasyonu gibi olmayıp sanatsal çalışmalar ve grafitiler ile doludur.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı noktalarına seyahat eden çeşitli ulaşım araçları bulunmaktadır. Uber ve Careem gibi hizmetler bunlar arasında gösterilebilir.

Stockholm Vize Şartları

İsveç Vize İstiyor mu?
Evet
İsveç Vize Ücreti
80 EUR
İsveç Vize Detayları
Schengen ülkelerinden olduğundan yeşil ve gri pasaport sahiplerinden vize istememektedir. Turistik amaçla gitmek isteyenler için Schengen vizesi orada kalacağı gün süresince verilir.

Stockholm’da Gezilecek Yerler

Gamla Stan
Nobel Ödülleri Müzesi
Kraliyet Sarayı
Katarina Asansörü
Eski Şehir Stokcholm: Gamla Stan

Stockholm şehrinin tam ortasında bulunan ada olan Gamla Stan, tarihi yapısı ile şehrin en çok ziyaret edilen mekanlarından. Dar sokakları, eski ve geniş meydanları, gösterişli ve mimari açıdan harika olan yapıları, müzeleri ile dikkat çekiyor. Adeta 13. Yüzyıl atmosferi yaşatan bu mekan şehirde mutlaka gezilip görülmesi gereken bir mekan.

Nobel Ödülleri Müzesi

Dinamitin mucidi olan Alfred Nobel adlı bilim insanı kazandığı parayı çocukları olmadığından, her yıl insanlığa hizmet etmiş bilim adamlarına verilmesi gereken bir ödül olarak bırakmayı vasiyet emiştir. Bu nedenle öldükten sonra her yıl ödüller verilmeye başlanmış olup şu an toplam altı dalda Nobel Ödülü verilmektedir. Her yıl Nobel Ödülleri'nin verildiği bu mekanı ziyaret etmek ve Nobel Ödülleri hakkında geniş bilgi almak mümkün.

Katarina Asansörü: Katarinahissen

Gerçek adı Katarinahissen olan Katarina Asansörü, zamanında aslında şehirde yaşayanların hayatını kolaylaştırmak amacıyla yapışmış olsa da sonradan şehri ziyarete den yabancı turistlerin şehrin manzarasını seyretmek için geldikleri önemli bir nokta haline gelmiştir. 19 Mart 1983 tarihinde açılan asansör ilk başlarda günde 1500 kişi taşıyordu.

Stockholm’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Somon
Deniz Ürünleri
Kannelbulle
İsveç Köftesi
Stockholm Denince İlk Akla Gelen Lezzet: İsveç Köftesi

Stockholm ve İsveç mutfağı açısından önemli bir yere sahip olan İsveç köftesi dünya çapında bilinmektedir. Hiç şüphesiz ki bu bilinirliği yaratan şey İsveçli İkea firmasının mağazalarında İsveç Köftesi servis etmesidir. Bu şekilde bilinirliliği tüm dünyaya ulaşan İsveç Köftesi lezzetiyle de insanlar tarafından tercih edilmektedir.

İsveç Demek Balık Demek

İsveç ve Stokcholm halkının en çok tükettiği besinlerden biri de kuşkusuz balıktır. Birçok deniz ürünü üreten ülke bu ürünlerin tüketiminde de oldukça ileridir. Ülkede birçok balık yemeği vardır. Balıklar genelde haşlama ya da kızartma olarak yenir.

Konaklama İçin Stockholm Otel Seçenekleri

Ucuz Stockholm uçak bileti ile hem iş hem de özel amaçlı turistik ziyaretlerde tercih edilebilecek birçok farklı konaklama seçeneğine sahip olup, ziyaretçiler bu konuda herhangi bir sıkıntı &

Hotel Birger Jarl
Stockholm gibi oldukça pahalı olan bir şehirde konaklama açısından en iyi yollardan biri de ücretsiz yemekli olan otelleri tercih etmektir. Çünkü bu tip şehirlerde basit yemekler bile ziyaretçiler için çok fazla masrafa neden olabilmektedir. Oldukça şık olan ve mükemmel bir konumda bulunan Hotel Birger Jarl geleneksel İsveç yemekleri sunan ve ücretsiz Wi-Fi özelliği bulunan bir oteldir. Odaların her biri ayrı tasarlanmış olup her odada uydu TV, mini bar ve rahat koltuklar vardır. Stockholm şehrindeki gece kulüplerinin ve alışveriş merkezlerinin bulunduğu Stureplan'a yürüyerek 10 dakikada ulaşılabilir.
Tulegatan 8, Vasastan, 104 32 Stockholm, İsveç
Hotel Tegnerlunden
Tegnérlunden Parkı'na bakan bu otel, Drottninggatan alışveriş caddesine 150 metre uzaklıkta ve Stockholm garına 10 dakika yürüme mesafesinde yer almaktadır. Hotel Tegnerlunden ücretsiz Wi Fi, bar ve mini bir spor salonu sunmaktadır. Şık ve modern tasarıma sahip odalar bulunmaktadır. Eşsiz Stockholm manzarası ile kahvaltınızın tadını çıkarabileceğiniz salonu da vardır.
Tegnerlunden 8, Vasastan, 11359 Stockholm, İsveç
Mornington Hotel Stockholm
Otel, Stureplan meydanına 5 dakika yürüme mesafesinde uzaklıktadır. Ücrestiz internet ve düz ekran TV mevcuttur. Her oda ayrı tasarlanmış olup her odada koltuk kanepe ve çay kahve makinesi de bulunmaktadır. Ücretsiz spor salonu ve saunası ile dikkat çeken otel Östermalmstorg Metro İstasyonu sadece 150 metre uzaklıktadır.
Nybrogatan 53, Östermalm, 11440 Stockholm, İsveç

Stockholm Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Stockholm 383,90 TL 3 Saat 40 Dakika
Alanya - Stockholm 706,90 TL 9 Saat 10 Dakika
Antalya - Stockholm 720,90 TL 8 Saat 20 Dakika
Ankara - Stockholm 834,90 TL 8 Saat 5 Dakika
Adana - Stockholm 904,75 TL 9 Saat 50 Dakika
İzmir - Stockholm 927,90 TL 10 Saat
Diyarbakır - Stockholm 979,65 TL 10 Saat 10 Dakika
Konya - Stockholm 994,73 TL 7 Saat 40 Dakika

Stockholm Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Stockholm uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air Baltic, Deutsche Lufthansa, Klm, Pegasus, Sas Scandinavian Airlines, Türk Hava Yolları.
 • Stockholm yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Stockholm varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Stockholm olup, bilet fiyatı 383,90 TL'dir.
 • Stockholm şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Stockholm ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Tasarımlarıyla Sizi Büyüleyecek 10 Metro İstasyonu
Tasarımlarıyla Sizi Büyüleyecek 10 Metro İstasyonu
09 Temmuz 2018
Yeni bir şehre giderseniz, özellikle kuruluşu eskilere dayanan şehirlerin tarihi birikimine ilgi gösterirsiniz. Sizin gittiğiniz o şehirde yaşayan insanların, tarihlerine ne kadar önem verdiklerini ve
Interrail Nedir? Tadını Doyasıya Çıkaracağınız Interrail Rotaları
Interrail Nedir? Tadını Doyasıya Çıkaracağınız Interrail Rotaları
04 Haziran 2018
Interrail; basit anlatımıyla, tren ile Schengen üyesi ülkeleri seyahat etme fırsatıdır. Bu seyahat kapsamında birden fazla ülkeyi görebilirsiniz. Interrail’de tam 7 farklı bilet türü mevcut. Bütçenize
Birçok Seyahat Severin Gözünden Kaçan 4 Muhteşem Baltık Ülkesi
Birçok Seyahat Severin Gözünden Kaçan 4 Muhteşem Baltık Ülkesi
05 Nisan 2017
Baltık Denizi’ne kıyısı olan bağımsız devletlerin oluşturduğu Baltık ülkeleri turistik açıdan çok değerli bir ülke birliğini işaret ediyor. Başlangıçta sadece Estonya, Letonya ve Litvanya ülkelerini k
Kış Aylarında Avrupa’da Mutlaka Ziyaret Etmeniz Gereken 8 Şehir
Kış Aylarında Avrupa’da Mutlaka Ziyaret Etmeniz Gereken 8 Şehir
16 Aralık 2016
Kış aylarına girdik ve yeni yıla da hızlı adımlarla ilerliyoruz. Peki, sizin kış aylarında Avrupa’ya küçük bir kaçamak yapmak gibi bir planınız var mı? Eğer henüz net bir planınız yoksa, sizler için h

Stockholm Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (50)
İyi (41)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%55
%45
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,5
91 Değerlendirme
B***
25 Eylül Salı
Eğer bal ve cevizli meşhur yunan yoğurdunu tatmak istiyorsanız bu şehri ziyaret etmelisiniz
R*** S***
20 Eylül Perşembe
Sokakları çok farklı tarihi dokuyu seven varsa kesin gitmeli
L*** F***
26 Ağustos Pazar
Tur ile gittik, gerçekten güzeldi. İkramlar falan on numaraydı
E*** E*** Y***
17 Ekim Çarşamba
Farklı insanlar ve kültürler tanıdık güzel oldu bizim için.
F*** H*** K***
15 Ekim Pazartesi
Sevgilime sürpriz yapıp onu buraya götüüreceğim haftaya
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Stockholm Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 22.10.2020 02:25:35 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Stockholm, (Tümü)
STOT
SE

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961