1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

St. Petersburg Uçak Bileti

16 Eylül
Bugün
Sağanak Yağmur
12°C
17 Eylül
Yarın
Gök Gürültülü Fırtına
11°C
18 Eylül
Çarşamba
Gök Gürültülü Fırtına
10°C
Para Birimi
Rus Rublesi (RUB)
Zaman Dilimi
GMT +3
St. Petersburg Şehri En İyileri
  • Dünya Mirasları
  • Çarlık Sarayı
  • Faberge
St. Petersburg

En Ucuz St. Petersburg Varışlı Uçak Seferleri

Moskova - St. Petersburg
Ural Airlines
01 Eki 2019
Krasnodar - St. Petersburg
Aeroflot Russian Airlines
25 Eyl 2019
19 Eyl 2019
26 Eyl 2019
Ankara - St. Petersburg
Azerbaijan Airlines
21 Eyl 2019
Bakü - St. Petersburg
Belavia - Belarusian Airlines
01 Eki 2019
Tahran - St. Petersburg
Azerbaijan Airlines
29 Eyl 2019
Ordu - St. Petersburg
Türk Hava Yolları
29 Eyl 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz St. Petersburg Kalkışlı Uçak Seferleri

St. Petersburg - Moskova
Utaır Avıatıon Jsc
18 Eyl 2019
27 Eyl 2019
St. Petersburg - Krasnodar
Aeroflot Russian Airlines
17 Eyl 2019
St. Petersburg - Surgut
Aeroflot Russian Airlines
12 Eki 2019
St. Petersburg - İstanbul
Aegean Airlines
07 Eki 2019
20 Eyl 2019
St. Petersburg - Ukhta
Utaır Avıatıon Jsc
17 Eyl 2019
St. Petersburg - Bakü
Belavia - Belarusian Airlines
23 Eyl 2019
St. Petersburg - Ankara
Azerbaijan Airlines
22 Eyl 2019
St. Petersburg - Ordu
Türk Hava Yolları
03 Eki 2019
St. Petersburg - Trabzon
Türk Hava Yolları
04 Eki 2019
St. Petersburg - Tahran
Türk Hava Yolları
28 Eyl 2019
St. Petersburg - Gaziantep
Türk Hava Yolları
13 Eki 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

St. Petersburg Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

St. Petersburg Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

St. Petersburg Şehri İçin Faydalı Bilgiler

St. Petersburg Havaalanları
Ülke Kodu
RU
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Rusça
Toplu Taşıma Fiyatı
25 RUB
Yemek Fiyatı
500 RUB
Alkolsüz İçecek Fiyatı
35 RUB

St.Petersburg’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
pazar
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz St. Petersburg uçak bileti kullanarak St Petersburg’a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu seçerek gitmektir.

Normal şartlarda kentin en uzun günlerinin yaşandığı beyaz geceler döneminde beyaz geceleri yaşamak adına en uygun mevsim günlerin uzun olduğu yaz aylarıdır. Ancak kış aylarında kente yoğun yağan kar keyfini yaşayarak kızak kaymak için St Petersburg’a gitmek karlı günlerin tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler kış mevsiminde de rahatlıkla St Petersburg’u ziyaret edebilirler.

St. Petersburg Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

St Petersburg uçak bileti ile seyahat eden yolcular Pulkovo havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 25 RUB

Havalimanından St Petersburg kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi St Petersburg otobüsleridir. St Petersburg Havalimanı'na inen tüm uçuşlardan 15 dakika sonra havalimanından şehir merkezinin farklı noktalarına otobüs seferleri düzenlenmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 30 RUB

Toplu taşıma ile St Petersburg Pulkovo havalimanından St Petersburg şehir merkezine gitmek isteyen yolcular üç farlı belediye otobüsünden yararlanarak Pulkovo havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. Üç farklı otobüs hattını kullanarak kısa sürede havalimanından şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlanmaktadır. St Petersburg Pulkovo Havalimanından yapılan otobüs hizmetleri için yolcular 39 numaralı otobüs hatlarından gidecekleri istikamete uygun olan seferleri tercih edebilmektedirler. Havalimanından ortalama süre: 30-35 dakika Havalimanından uzaklık: 14 km

Taksi

Ortalama Fiyatı: 30 RUB

St Petersburg Pulkovo Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. St Petersburg Pulkovo Havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra St Petersburg Pulkovo havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerinden istedikleri özelliklerde a

St. Petersburg Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

St Petersburg hava yolu ulaşımı için kullanılan hava limanı St Petersburg Pulkovo Hava limanıdır. St Petersburg uçak bileti avantajlarından yararlanarak hava yolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular St Petersburg Pulkovo Hava limanını kullanmaktadır.

St Petersburg Pulkovo Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 14 km olduğu için havalimanından kent merkezine 10 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

St Petersburg Pulkovo Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminale sahiptir. İç hatlar terminalinde yolcular ihtiyaç gidermeleri için cafeler, büfeler, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi kabini ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Aynı şekilde St Petersburg Pulkovo Havalimanı'nın dış hatlar terminalinde de sayıları birer adet olmak üzere sağlık ünitesi, gazete büfesi, araç kiralama ofisi ve restoran bulunmaktadır.

St.Petersburg’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. St Petersburg uçak bileti avantajlarından yararlanarak St Petersburg’a gitmek için en önemli nedenlerden birisi kültür ve eğlence olmaktadır. St. Petersburg şehri oldukça zengin bir kültüre sahip olmaktadır. Kültür gezileri için en çok ziyaretçi alan bu şehir misafirlerine kültürel gezi olarak; Tiyatrolar, konser salonları, edebi eserler galeriler ve kent kültürünü sunmaktadır. St. Petersburg’da dünyaca ünlü Mariinsky Tiyatrosu'ndan başka daha 40’dan fazla tiyatro bulunmaktadır.
  2. Neva Nehri üzerindeki ikinci köprü Liteyny Köprüsü'dür. Bu köprü Lteyny Prospekt ile Vyborgsky bölgesini birbirine bağlamaktadır. Ayrıca köprünün nehir üzerindeki gösterişi ziyaretçilerin beğenisini almaktadır. Özelliklede köprünün geceleri ışıklar içinde duruşu muhteşem bir görsellik sergilemektedir.
  3. St. Petersburg şehrinin merkezinde yer alan Catherina the Great Statue yer alan Büyük Katherina Heykeli meydandaki çok önemli bir heykeldir. Meydanda ihtişamla duran bu heykel şehrin simgesi haline gelmiştir.
  4. Şehrin merkezinde olan yaz sarayları Summer Palaces’nın önündeki en eski Yaz Bahçesi olarak şehre park hizmeti vermektedir. Şehre gelen turistler için müthiş manzaralarıyla dikkati çeken bu yaz bahçesi İyi vakit geçirmek isteyen şehir halkının en çok tercih ettiği parklardan birisidir.
  5. Kentin batı bölgesinde yer alan Petrodvores Sarayları, Büyük Peter lakabı ile bilinen Peter the Great tarafından inşa edilmiştir. Bulunduğu alanın büyük bir bölümünde fıskiyelerin çalıştığı saray bahçesinde büyük bir şelale ve su bulvarı bulunmaktadır. Sarayın içinde Büyük Peter’in yaşadığı orijinal villası da yer almaktadır.

St. Petersburg Hakkında

1703 yılında Petro tarafından kurulan St. Petersburg Rusya’nın kuzeybatısında yer almaktadır. Petro Avrupa gezilerinden sonra gördüğü Venedik’e olan hayranlığından dolayı St. Petersburg’a da kanallar açarak Venedik’e benzetmek istemiştir. Yaklaşık 5 milyon nüfusu ile Rusya’nın 2. büyük kenti olan St. Petersburg Avrupa’nın 4. en büyük şehridir.

St. Petersburg şehri kültürel merkez olmanın yanı sıra tarihi binalarıyla da ünlüdür. St. Petersburg’da kentin merkezinde olan Nevsky Caddesi kentin can damarı olarak şehrin en hareketli kısmı ve hayatın 24 saat aktif yaşandığı yerdir. Bu ünlü cadde toplam 4.7 km uzunluğundadır. Cadde üzerindeki binaların hepsi eski dönemlerde Çarlıklılar'dan kalan yapılardan oluşmaktadır. St. Petersburg’un para birimi Rus Rublesid'ir. Rusya’nın bu şehrinde en yaygın ulaşım aracı olarak metro kullanılmaktadır.

St. Petersburg Fotoğraf Galerisi

St. Petersburg Nerede?

St. Petersburg Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
25 RUB
Taksi
18 RUB/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

St. Petersburg şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı tramvaydır. Şehrin tüm merkezi noktalarından geçtiği ve trafikte öncelikli olduğu için St Petersburg halkı diğer ulaşım araçlarına göre tramvayı tercih etmektedir. St Petersburg Pulkovo Havalimanına inen yolcular tramvay hattını kullanarak havalimanından St Petersburg kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı noktalarına çok sayıda düzenlenen belediye otobüsleri seferleri ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Maliyet olarak daha yüksek fiyatta olsa da konfor anlamında daha rahat olan taksi seçeneğinin de sıkça kullanıldığını belirtelim.

St. Petersburg Vize Şartları

Rusya Vize İstiyor mu?
Evet
Rusya Vize Süresi
30 Gün
Rusya Vize Ücreti
280 USD
Rusya Vize Detayları
Vize başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir. Konsolosluk yırtık, deforme ve tahriş olmuş pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.

St.Petersburg’da Gezilecek Yerler

Beyaz Geceler Tekne turu
Smolny Katedrali
St. Isaac Katedrali
State Hermitage Müzesi
Yusupov Sarayı
Beyaz Geceler Tekne Turu

Gün batımında başlayıp gün doğumuna kadar alacakaranlıkta süren muhteşem bir yolculuk Beyaz Geceler. St Petersburg’da kesinlikle beyaz geceler kanal turu gezintisi yapılması önemle tavsiye edilmektedir.

Smolny Katedrali

St. Petersburg’u kuşbakışı seyretmek için kente gelen ziyaretçilere önerilen yerlerden birisi de Smolny Katedralidir. Bahçesine girildiğinde etkisi altına alan bu görkemli yapı, kentteki birçok tarihi eser gibi İtalyan mimar Bartolomeo Rastrelli’nin imzasını taşımaktadır. Mavi beyaz bu katedral kızlar için rahibe okulu olarak Elizaveta tarafında tasarlanmış. Ziyarete gelen misafirlerin üşenmeden 277 basamağı çıktıktan sonra Katedralin 50 metrelik çan kulesinde inanılmaz bir manzara görmeye ulaşmış oluyorlar.

St. Isaac Katedrali

St. Petersburg şehrini yüksekten izlenebilecek yerlerden bir diğeri de St. Isaac Katedrali olmaktadır. Bu yapı Ortodoks dünyasının en yüksek katedrali olarak biliniyor. Bu yapıya gelen misafirler iki bilet almak zorundalar biletlerden birisi müze için diğeri de katedralin tepesine çıkmak için. Burada da katedralin tepesine çıkmak için 300 basamak çıkmak gerekiyor. Sabırla tırmanıldığında iki farklı manzara görülmektedir. Bu görülmesi gereken manzaralardan birisi muhteşem Neva nehri öbürü de Peter Paul Kalesi olmaktadır.

State Hermitage Müzesi

Hermitage Müzesi dünyanın en büyük olarak 1754 yılında Büyük Katerina tarafından kuruldu. Dünyadaki en büyük müzesi olarak sergilediği resim koleksiyonunu da toplam üç milyon kadar resim öğeyi barındırmaktadır. Hermitage müze kompleksindeki bölümleri Kış Sarayı, Küçük Hermitage, Eski Hermitage, Yeni Hermitage ve Hermitage Tiyatrosu, olarak hizmet vermektedir. Yabancı turistlerin giriş bileti Rus vatandaşlarının ödediği ücretten biraz daha pahalıdır.

Yusupov Sarayı

Moika Nehri yakınlarında yer alan bu saray daha Rusya tarihinde 1916’da yılında işlenen Rasputin’in cinayeti gibi önemli bir anıya şahitlik etmiştir. Yusupov ailesinin yaşadığı bu saray mimari yapı güzelliğin yanı sıra tarihi hikâyeleri ile de ilgi çekmektedir.

St.Petersburg’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Rus Kahvaltısı
Pelmeny
Golubtsi
Blini
St. Petersburg Denince Akla İlk Gelen Lezzet: deniz ürünleridir

St. Petersburg’un ekonomisi açısından son derece önemli bir besin olan deniz ürünleri, kentin dünyaca ün yapmış lezzetlerinden birisidir. St. Petersburg uçak bileti olanakları ile sadece deniz mahsulleri yemek için bile dünyanın bir ucundan şehri ziyaret eden çok sayıda ziyaretçi bulunmaktadır.

St. Petersburg’da kahvaltı farkı

Ruslar'ın kahvaltı alışkanlığı çok farklıdır. Ruslar kahvaltılarında bilindiği gibi zeytin peynir değil de, havyar, lakerda ve balık ürünleri yemekteler.

Pelmeny rus mantısı

Ruslar'ın Pelmeny ismini verdikleri bu yemek aslında hamur işidir. pelmeny bizim bildiğimiz gibi mantı ancak Ruslar'ın mantısının farklı olan yanı değişik soslar ile servis yapılmasıdır. Rus mantısında kullandıkları soslar; krema, domates sosu, mantar sosu, mayonez, sirke, tere yağ gibi malzemelerin karışımından elde edilen soslardır.

Golubtsi sarma

Golubtsi yemeği Türkiye’deki lahana sarmasıdır. Anca Ruslar lahana sarmasını bizdekinden farklı olarak sarmanın iç malzemesine kuru erik de ekliyor olmalarıdır. Ruslar bu sarmayı genellikle özel günlerinde özel bir yemek olarak yapmaktadırlar.

Blini krep

Blini ismini verdikleri hamur işi olan bu yemek aslında bizimde bildiğimiz kreptir. Ruslar krepi gayet ince olarak yapıp içerisine Somon balığı, tere yağı, krema, havyar, kıyma, mantar gibi birçok değişi malzeme ilave ediyorlar.

Konaklama İçin St. Petersburg Otel Seçenekleri

Angleterre Hotel
Otelin verdiği hizmetlerden bazıları şunlardır; Ücretsiz Wi-Fi internet bağlantısı, Ücretsiz otopark, Yüzme havuzu, Havaalanı servisi, Sigara içilmeyen odalar, Fitness merkezi, Bar.
Bolshaya Morskaya Str.39, Admiralteyskiy, 190000 Sankt Petersburg
Saint Petersburg Hotel
Otelin verdiği hizmetlerden bazıları şunlardır; Ücretsiz Wi Fi internet bağlantısı, Otopark, Evcil hayvan girebilir, Sigara içilmeyen odalar, Restoran, 24 saat açık resepsiyon, Bar.
Pirogovskaya Naberezhnaya 5/2, Vyborgsky district, 194044 Sankt Petersburg
Akyan St.Petersburg
Otelin verdiği hizmetlerden bazıları; Ücretsiz Wi Fi internet bağlantısı, Havaalanı servisi, Sigara içilmeyen odalar, Restoran, 24 saat açık resepsiyon, Oda servisi
Ulitsa Vosstaniya 19, Tsentralny district, 191036 Sankt Petersburg

St. Petersburg Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Moskova - St. Petersburg 282,79 TL 1 Saat 30 Dakika
Krasnodar - St. Petersburg 461,06 TL 2 Saat 50 Dakika
Astrakhan - St. Petersburg 860,33 TL 10 Saat 35 Dakika
Antalya - St. Petersburg 863,05 TL 11 Saat 5 Dakika
İzmir - St. Petersburg 905,74 TL 3 Saat 55 Dakika
İstanbul - St. Petersburg 967,09 TL 23 Saat 50 Dakika
Erivan - St. Petersburg 969,70 TL 22 Saat 40 Dakika
Ankara - St. Petersburg 1.226,27 TL 16 Saat 40 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek St. Petersburg ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Kurban Bayramı Yaklaştı! İşte Herkese Uygun Tatil Önerilerimiz
Kurban Bayramı Yaklaştı! İşte Herkese Uygun Tatil Önerilerimiz
02 Ağustos 2019
Kurban Bayramı yaklaşıyor. Tam da güzel bir tatil zamanı gelmemiş miydi? Keyifli bir tatil bizleri bekliyor. Kurban Bayramı 2019’da Ne Zaman &  Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak? Verelim müj
Seyahat Sırasında Yapılması Gerekenleri Öğrendik, Peki Yapılmaması Gerekenler?
Seyahat Sırasında Yapılması Gerekenleri Öğrendik, Peki Yapılmaması Gerekenler?
18 Mart 2019
Dünya genelinde her gün milyonlarca insan çeşitli nedenler dolayısıyla seyahat ediyor. Eğer bu yazıyı okuyorsanız sizin de bu insanlardan biri olma ihtimaliniz oldukça yüksek. Şu ana kadar çoğunlukla
Türkiye'den Önce Yeni Yıla Girecek Ülkeler
Türkiye'den Önce Yeni Yıla Girecek Ülkeler
20 Aralık 2018
Dünya öyle bir yer ki biz gündüz arkadaşlarımızla kafede muhabbet ederken aynı zamanda başka bir ülkede insanlar uykularının en derin aşamalarında olabiliyorlar. Ya da biz her sabah güne başlarken far
Yelkenler Fora, Bodrum Cup 2018 Yaklaşıyor!
Yelkenler Fora, Bodrum Cup 2018 Yaklaşıyor!
15 Ekim 2018
Klasik yatların yelken yarışı yaptığı bir etkinlik olan Bodrum Cup, 30 senedir devam etmektedir. Era Bodrum Yelken Kulübünün hayata geçirdiği organizasyon yelkenciliğin tanınmasında ve sevilmesinde bü

St. Petersburg Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Farklılık seviyorsanız kesinlikle buraya gidin
Herşey için teşekkürler, yemekleri ve insanları çok farklı ve güzel
Gerçekten anlatılamayacak kadar güzel biryer.
Güzel bir tatil oldu bizim için keyifliydi
Ben pek beğenmedim gibi ama yine de güzeldi teşekkürler.
Güzel bir gezi oldu, böyle ara ara kamplara kaçmak güzel oluyor
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. St. Petersburg Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 16.09.2019 19:50:02 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
St.petersburg, (LED)
LED
RU

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=66350
/
66350