1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Red. Hot. Spicy."
SpiceJet

SpiceJet SpiceJet Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
2004
Firma Kısaltması
SEJ
Firma Merkezi
Gurgaon
IATA Kodu
SG
Çağrı Merkezi
+91 (987) 180 33 33
Uçak Sayısı
58
Firma Yorum Sayısı
3
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,7/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

SpiceJet Hakkında

SpiceJet havayolu, Hindistan'da düşük maliyetli olarak hizmetlerini sürdüren bir havayolu firmasıdır. Hindistan'daki Gurgaon kenti merkezli olarak kurulan SpiceJet, ülkedeki en büyük dördüncü havayolu firması olarak tanınmaktadır. %13.3 pazar payına sahip olan ve giderek bu pazar payını büyüten SpiceJet, Hindistan'da 47 ve uluslararası olarak da 7 varış noktasına sahiptir. Günlük gerçekleştirilen 312 uçuşla birlikte biletinizi SpiceJet'ten alabilirsiniz.

SpiceJet uçak bileti ile misyonu Hindistan'da tercih edilen düşük maliyetli havayolu olmak olan bir firma ile uçabilirsiniz. 2004 yılında kurulan SpiceJet, Chennai Uluslararası Havaalanı, Indira Gandhi Uluslararası Havaalanı, Rajiv Gandhi Uluslararası Havaalanı ve Chhatrapati Shivaji Uluslararası Havalimanı gibi havalimanlarına seferler gerçekleştirmektedir. Firmanın toplamda 51 farklı uçuş noktasına sahip olması, size Hindistan ve uluslararası uçuşlarda farklı seçenekler tanımaktadır.

SpiceJet uçak bileti fiyatları için Afganistan, Maldivler, Nepal, Umman, Sri Lanka, Tayland ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi destinasyonlara uçabilirsiniz. Ayrıca 40'tan fazla yerli Hindistan destinasyonuna hizmet vermektedir. Modern filosu sayesinde uçuşlarınız güven içerisinde gerçekleştirilmektedir. SpiceJet'in bütün uçakları tek bir Ekonomi Class kabin ile yapılandırılmıştır.

SpiceJet firması, Hindistan'da 47 ve uluslararası olarak 7 varış noktası üzerinde uçmaktadır. Bu da günlük 312 sefer düzenlenmesini sağlamaktadır. Büyük bir filosu bulunduğu için, düşük maliyetli seferlerinizi SpiceJet ile gerçekleştirebilirsiniz. Tek bir kabinden oluşan uçuşlarda standart özellikler tanındığı için ve firmanın politikası düşük maliyetleri benimsemekte olduğundan, uçuşlara yer bulmak ve bunları avantajlı fiyatlara bulmak oldukça kolaydır.

SpiceJet uçak bileti rezervasyon ile düşük maliyetlerle uçabilirsiniz. Bu nedenle firmanın uçuşları müşterileri memnun edecek şekilde konforlu ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Economy Class olarak tasarlanan her uçak, son model teknolojileri kullandığı için uçuşlar konusunda emniyet endişesi taşımak zorunda kalmazsınız.

SpiceJet en ucuz uçak bileti ile günlük 312 sefere yer verildiği görülmektedir. Ayrıca Hindistan'dan başlayan ve uluslararası uçuşları da kapsayan bir ağa SpiceJet yer vermektedir. Böylelikle direk olarak veya aktarmalı olarak yapılan seferlere katılabilirsiniz. Firmanın yaptığı uçuşlara son yıllarda 20'yi aşkın direkt uçuş eklendiği için, çoğu uçuşta direkt seferler bulunabilmektedir.

SpiceJet Online Check - in

SpiceJet firmasının check in işlemleri internette veya Android ile iOS tabanlı olan mobil uygulamada yapılabilmektedir. Web check in hizmetinin kapsamında gidilecek şehir, koltuk, yolcu detayları ve kabin bilgileri gibi standart bilgiler görüntülenebilmektedir.

SpiceJet uçak bileti fiyatları kapsamında check in işleminizi gerçekleştirmelisiniz. Böylelikle firmanın size rastgele bir koltuk atamasının önüne geçmiş, kendi koltuğunuzu kendiniz seçmiş olursunuz. Bu nedenle yapacağınız uçuşlarda web veya mobil check in işlemlerinizi mutlaka yapmalısınız.

 Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

SpiceJet'in önceden siparişle yiyecek servisi yapması söz konusu olmaktadır. Sunulan yemekleri görüntüleyebilir ve seçiminizi check in işleminde yapabilirsiniz. Ayrıca koltuğunuzu da check in işlemlerinde ayırtabilirsiniz. SpiceJet firmasının SpiceJet Max adını verdiği yolculuklar bulunmaktadır. Bu yolculuklar kapsamında ön sıralarda oturma imkanınız olur ve yemek siparişini de ücretsiz olarak yapabilirsiniz. SpiceJet Max müşterisi olmak için detayları müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

SpiceJet Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Hindistan ve uluslararası 7 noktaya uçuş imkanı tanımaktadır.
 2. Önceden siparişle yemek seçilebilmektedir.
 3. Filosunun uçakları modern bir teknolojiye yer vermektedir.
 4. Economy Class tek mevkidir ve düşük maliyetli seferlerin kapsamında biletiniz oldukça hesaplı bir fiyata denk gelmektedir.
 5. Planlı uçuşlar kapsamında onlarca direkt uçuş yapılmaktadır.
 6. Emniyetli bir uçuş geçirirsiniz.
 7. Varış noktalarına zamanında ulaşmanızı sağlar.

SpiceJet Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

SpiceJet tek bir Economy Class kabinine yer verdiği için, her yolcunun bagaj kapasitesi standarttır.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Rezervasyonlarda 15 kg'lık bagajlar maksimum 22 kg'a kadar taşınabilmektedir. Bu nedenle yolcu başına en fazla ağırlık 22 kg olabilir.

KABİN/EL BAGAJI: El bagajlarınızın ağırlığı 7 kg'ı aşamaz ve toplamda 115 santim boyutları olmalıdır. Ayrıca Boeing uçaklarıyla yapılan uçuşlarda bu boyut 108 santim olarak belirlenmektedir. Jammu ve Srinagar&Leh Havalimanlarından yapılan seferler için kabinde bagaj taşınamaz.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Bagaj hakkında daha fazlasını taşıyorsanız, bu durumda ücretler kg başına 400 Hinditan Rupisi olarak ödenmelidir.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Yolcu Hizmet görevlilerine bagaj kayıp ve hasarı havalimanındayken iletilmelidir. Firma tarafından 7 gün içerisinde bagajınız bulunamadığı zaman kg başına 200 Hindistan Rupisi bagaj tazminatı firma tarafından size ödenecektir.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

SpiceJet'in kabinde taşımaya izin vermediği ürünler arasında asitler, alkaliler, fişekler, boş kartuşlar, civa içerikli aparatlar, hafif yakıtlar, kibritler, incelticiler, yangın söndürücüler, zehirli maddeler, makas, keskin aletler bulunmaktadır.

SpiceJet Yiyecek, İçecek ve İkram

SpiceJet'te yapacağınız uçuşlarda yemek siparişinizi verebilmektesiniz. Ayrıca uçuşta belli standart ikramlıklar yolculara servis edilecektir.

 Economy Class İkramlar

Uçaktaki menülerden yiyecek satın alabilir veya ücretli atıştırmalıkları deneyebilirsiniz. Ayrıca uçuştan önce yemek siparişi verebilirsiniz. Siparişinizi ve koltuk seçiminizi web ya da mobil check in işlemleri esnasında yapmalısınız.

 Business Class İkramlar

Business Class yolculukları SpiceJet'te yer almamaktadır. Bu nedenle yalnızca Economy Class kabinlerine firma bünyesinde yer verilmektedir. Ancak uçuşlarınız Economy Class bünyesinde yapılsa da, ayrıcalıklı avantajlarınız olacaktır. SpiceJet Max yolculukları Economy Class yolculuklarında avantajlı olmanızı sağlamaktadır.

 Özel Yemek Servisi

Özel yemek siparişi, yapılacak ön sipariş ile firmaya belirtilmelidir. Bu nedenle uçuştan önceki check in işlemleriniz esnasında bu durumu belirtmeniz gerekmektedir.

SpiceJet: Max

İç hat ya da uluslararası uçuşlar kapsamında SpiceJet'te Business Class yolculukları yapılmamaktadır. SpiceJet Max yolcusu olarak seyahat edebilir ve ücretsiz yemekler ile özellikli koltuklara sahip olabilirsiniz.

 Koltuk Diz Mesafesi

Koltuklar standart özellikler ile 17 inç genişliktedir ve koltuk diz mesafesinin kapsamı 29 inç'tir. SpiceJet Max uçuşlarınızda ön koltuklarda oturabilirsiniz ve ekstra mesafe olarak 6 inç elde etmiş olursunuz. Ayrıca SpiceJet Max size havaalanlarında öncelikli check in işlemleri de sağlamaktadır.

 Yiyecek, İçecek ve İkram

Business Class seçeneklerine SpiceJet'te yer verilmemektedir, ancak bütün müşteriler önceden yemek sipariş ederek menü alabilmektedirler. Ayrıca ücretli olan atıştırmalık ve içecekleri alabilirsiniz. SpiceJet'in hiçbir uçuşu alkollü içecek satışı gerçekleştirmemektedir.

 CIP Salonu / CIP Lounge

Business Class uçuşlarının bulunmaması, SpiceJet'in özel salonlara sahip olmadığı anlamını taşımaktadır. Bu nedenle yolculara özel salon olanakları tanınmamaktadır.

SpiceJet Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

SpiceJet havayollarının düşük maliyetli uçuşlarıyla Hindistan'a veya uluslararası kapsamdaki 7 farklı rotaya uçabilirsiniz. Firmadan vize işlemlerine dair bilgi alabilir veya gidilen rotaları sorgulayabilirsiniz. Ayrıca rotaların tüm dökümünü Biletall.com'da da görüntüleyebilme imkanınız olmaktadır. Uluslararası rotaların kapsamı Bangkok, Dhaka, Dubai, Kabil, Muscat ve Colombo'dur. Böylelikle farklı bölgelere SpiceJet'in güvenli uçuşlarıyla varabilirsiniz.

 SpiceJet Seferleri

SpiceJet'in yaptığı seferler günlük 312'dir. Bu sayede, SpiceJet uçak seferleri bulmanız günlük yüzlerce seferin kapsamında oldukça kolaydır. SpiceJet'in yer verdiği uçuşlar Hindistan'dan başlayarak uluslararası hatta uzandığı için, kültür turizmi açısından tercih edebileceğiniz lokasyonları barındırmaktadır.

 SpiceJet Rezervasyon

Hindistan'da 47 ve uluslararası kapsamda 7 rotanın uçuş imkanlarını SpiceJet'te bulabilirsiniz. Firmanın ağı Asya kıtası kapsamlı gerçekleştiği için, Asya'nın en güzel kentlerine ve ülkelerine seyahat şansınız olacaktır. Ayrıca Biletall.com'dan yapılacak aramalar size SpiceJet'in hesaplı biletlerini bulma konusunda yardımcı olacaktır.

 SpiceJet Bilet Al

SpiceJet havayolu, Economy Class uçuşlara yer vermektedir. Ayrıca SpiceJet Max kapsamında daha rahat bir yolculuk yapma imkanınız olacaktır. Ayrıca check in ile önceden sipariş oluşturabildiğiniz yemekleri menü olarak uçakta alabilirsiniz. Bu nedenle firmanın uçuşları düşük maliyetli fakat konforlu uçuşlar yapmanızı sağlayacaktır.

SpiceJet Bilet İptal/İade Prosedürü

Tarifeli seferler kapsamında uçuştan 45 dakika öncesine kadar iptal veya iade işlemi yapmazsanız, bilet ücretinin tamamı kaybedilecektir. Bu nedenle uluslararası uçuşlarda kalkıştan 4 saat öncesine kadar işlem yapmanız şartı bulunmaktadır. Rezervasyonunuzu iptal ederseniz, tek yön kişi başı kesinti ücreti 300 Hindistan Rupisi'dir. Ayrıca bilet değişim talepleri de uçuştan 45 dakika öncesine kadar SpiceJet'e bildirilmelidir.

SpiceJet Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

SpiceJet'in Economy Class olarak standart koltuklara yer vermesi nedeniyle 17 inç genişlikle ve 29 inç mesafeyle uçarsınız. Ayrıca SpiceJet Max yolculukları tercih ederseniz, mesafe 35 inç olacaktır.

 Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebeklerin uçuşlarda yer almaları için 7 günlükten büyük olmaları gerekmektedir. Ayrıca 2 yaş altındaki çocuklara ayrı koltuk satın almaya gerek yoktur, ebeveynleriyle birlikte seyahat edebilmektedirler. Tek bir yetişkinin yalnızca bir 2 yaş altında çocuk taşıyabilme şansı olduğu için, seyahatlerde bu durum dikkate alınmalıdır. 2 yaş üzeri her çocuk yolcu için bilet alınmalıdır.

 Hamile Yolcular

Bebek bekleyen bayanların 36. haftasına kadar uçmaları elverişli şartları taşıması ve doktor raporu sunulması dahilinde mümkündür. Sunulacak doktor raporunun 2 haftadan eski olmamasına dikkat edilmelidir. Ayrıca 37. haftasında ve doğuma daha erken bir dönem kalan anne adayları SpiceJet'le uçamazlar.

 Hasta ve Engelli Yolcular

Uçuştan 24 saat öncesine kadar tekerlekli sandalye kullanan engelli yolcuların SpiceJet'e bildirilmesi gerekmektedir. Böylelikle firmayı yolcu konusunda bilgilendirmiş olursunuz. Ayrıca binişlerde 45 dakika önce bu yolcuların havalimanında bulunması, yolcunun koltuğuna yerleştirilmesi konusunda firmaya zaman tanıyacaktır.

 Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanları SpiceJet'te taşımanız için belli politikalarla karşılaşabilirsiniz. 12 haftalıktan küçük olan yavru köpeklerin taşıması yapılmaz. Ayrıca melez ve agresif davranışlara sahip olan evcil hayvanların uçuşlara kabulü gerçekleştirilmeyecektir. Buldoglar, Chow Chow, Pitbull, Rottweiler, Shih Tzu, gibi köpekler yolculuklarda taşınmamaktadır. Taşıma çantaları 18x18x12 inç boyutlarında olmalıdır.

 Seyahat Sigortası

SpiceJet'in yolculuklarında seyahat sigortası yaptırma tercihi müşterilerin seçimine bırakılmaktadır.

SpiceJet Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • SpiceJet kaç yılında kuruldu?

  2004 yılında kurulmuştur.
 • SpiceJet firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Gurgaon şehrindedir.
 • SpiceJet IATA kodu nedir?

  SG uluslar arası IATA kodudur.
 • SpiceJet çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +91 (987) 180 33 33

SpiceJet Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (65)
İyi (33)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%66
%34
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
98 Değerlendirme
K*** İ***
7 Temmuz Pazar
yeğenimle eğlenceli yolculuk oldu benim için
M*** E***
16 Haziran Pazar
meyve sularını çok severek içtim
H*** K***
28 Ağustos Çarşamba
severek yolculuk ettik
2
3
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com SpiceJet sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. SpiceJet Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 14.08.2020 03:05:50 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531