-

WN Southwest Airlines Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1967
Firma Merkezi
Teksas
Firma Kısaltması
Southwest
Çağrı Merkezi
WN
Uçak Sayısı
734
Çağrı Merkezi
Ort. Kullanıcı Puanı
4,6/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Southwest Airlines Hakkında

Southwest Airlines, bir grup yatırımcı tarafından 1966 yılında Teksas eyaletinde kurulmuştur. 47. yılında 100 milyonu geçen havayolu taşımacılığı hizmeti ile rekora imza atmıştır. Southwest Airlines, Amerika Birleşik Devletleri’nin en iyi havayolu olarak bilinmektedir.

ABD yurt içi taşımacılığında 101 varış noktasına sahiptir. Günde en az 4000 uçuş seferi yapan firma her geçen gün ağını genişleterek hizmet vermeye devam etmektedir. Aynı zamanda dünyan en büyük uçak filolarının olduğu bir uçak firmasıdır. Bu büyük taşıma uçaklarının hemen hepsinde ücretsiz internet olması ile birlikte müşterilerinin izlemek istedikleri dizi ve film arşivinin yer aldığı dokunmatik ekranlar sunulmaktadır.

Southwest Airlines uçak bileti için Biletall.com’dan rezervasyon yaptırmak mümkündür. Southwest Airlines uçak bileti fiyatları için Biletall.com’dan erkenden bilet rezervasyonu yaptırılabilmektedir. Konforlu uçuşlar ve uçak iç kabin rahatlığı ile keyifli yolculuklar yapılabilmektedir.

ABD Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan denetlemeler, firmanın almış olduğu en büyük ve en geniş ağa sahip ödülleri sayesinde güvenlik donanımı tamdır.

Yurt içinde ve yurt dışında farklı bölgelere varış noktaları vardır. 101 yurt içi, 300’den fazla yurt dışı uçuş ağına sahiptir.

Rahatlığı ve konforu seven yolcular için özel kabinler geliştirilmiştir. Uzun yolcuklarda Southwest Airlines uçak bileti rezervasyon işlemini gerçekleştirdikten sonra yeme ve içme, kişisel ihtiyaçlar ve eğlence kabinleriyle business ve standart üyeleri keyifli yolculuklar beklemektedir.

En büyük ve en geniş ulaşım ağına sahip olan firmanın, diğer kara ulaşımları için sunmuş oldukları taşıma hizmetleri de vardır. Teksas eyaletinde düzenli olan trafik ulaşımları sayesinde hızlı yolculuklar yapılabilmektedir.

Dünyanın en gelişmiş ve en büyük uçak filosuna sahip olan ödüllü firmalar arasındadır. Uçak filo modelleriyle uçuş güzergâhı ve hava koşullarına göre farklı model uçaklar tercih edilmektedir.

Yurt içi ve yurt dışına hava taşımacılığı için farklı uçak filoları tercih ediliyor. Southwest Airlines en ucuz uçak bileti olanlar için özel araç kiralama hizmetleri sunulmuştur.

Southwest Airlines Online Check - in

Southwest Airlines yolculara uçuştan 24 saat öncesinden başlayan check in yapma imkanı sunmaktadır.

Online rezervasyon, Southwest Airlines uçak bileti fiyatları ve online koltuk seçimleri, online içecek ve yiyecek menüsü, online kabin incelemesi için gerekli detaylar yer almaktadır.

 Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Eğer uçuş öncesinde Southwest Airlines’ın EarlyBird check in sistemini kullandıysanız sizin için otomatik olarak check in yapacak ve istediğiniz koltuk ayırtılacaktır. Fakat normal alımlarda firma açık koltuk prensibi uyguladığından dolayı koltuk seçimi yapılamamaktadır. Uçağa binildiğinde boş koltuklardan birine yerleşilebilmektedir. Southwest Airlines’ın önceden yemek sipariş sistemi yoktur. Hava yolu şirketinde ücretsiz olarak fıstık, kraker, kahvaltı barı ve birçok çeşit içeceklerin ikramı yapılmaktadır. Ayrıca uçağın içinde ücretli olarak özel içecekler de alınabilmektedir.

Southwest Airlines Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Konforu ile kendini kanıtlamış bir firmadır.
 2. Her zaman için sizin güvenliğinizi düşürür. Paranız boşa gitmez.
 3. Birçok yere aktarmasız uçar.
 4. Business Select özelliği ile bir adım önde olursunuz.
 5. İyi planlaması sayesinde uçuşlarınız gecikmez.
 6. Atıştırmalık servisi bir numaradır.
 7. Uçakları her zaman son modeldir.

Southwest Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Southwest Airlines’te standart bagaj sistemi uygulanmaktadır.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Havayolu firmasının belirlemiş olduğu ücretsiz bagaj hakkı en fazla 50 pound ve 62 inçtir.

KABİN/EL BAGAJI: El bagaj hakkı ise 24 inç uzunluk, 16 inç genişlik ve 10 inç yükseklik ile sınırlıdır.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Ücretsiz bagaj hakkını geçen ekstra bagajlar ve belirlenen sınırlardan büyük ya da ağır bagajlar için nesne başına 75 dolar ücret alınmaktadır.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Kayıp, hasarlı, eksik ve geç bagajlar için havaalanını terk etmeden Southwest Airlines müşteri servisi ile görüşülmelidir.  Görevli sizin için havaalanında kayıp bagajı bulmaya çalışacak ya da duruma göre tutanak tutacaktır. Eğer kayıp bagajınıza orada ulaşılamadı ise 30 gün içinde havayolu sizinle iletişime geçecektir.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Uçağın kalkışını ve hareket şeklini olumsuz yönde etkileyecek zararlı eşya ve ürünler alınmamaktadır. Bütün yolcuların seyahat sırasında can ve mal güvenlikleri havayolu firmasına ait olduğu için delici, yanıcı, kesici ve diğer radyoaktif ürünler bagaj kabinine dâhil edilmemektedir. Havana’ya giden yolcular için bagaj ambargosu uygulanmaktadır. Note 7 sahibi müşteriler telefonları ile uçağa binememektedir.

Southwest Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Southwest Airlines ikram servisi uygulamaktadır. Önceden yemek siparişi bulunmamaktadır.

Economy Class İkramlar

Southwest Airlines’ın önceden yemek sipariş sistemi yoktur. Havayolu şirketinde ücretsiz olarak fıstık, kraker, kahvaltı barı, Coca Cola ve Dr.Pepper gibi Amerikan markası olan birçok çeşit içeceklerin ikramı yapılmaktadır.

Business Class İkramlar

Southwest Airlines Business Class müşterilerine Bloody Mary, Jack and Coke gibi özel içeceklerin ikramı yapılmaktadır.

Özel Yemek Servisi

Uçağın içinde ücretli olarak özel içecekler de alınabilmektedir. Nakit kabul edilmemektedir, ancak kredi kartı kullanılabilmektedir.

Southwest Airlines: Business Select

Southwest Airlines Business Class biletlerine Business Select şeklinde hitap etmektedir.

Koltuk Diz Mesafesi

Southwest Airlines’ta Business Class ile normal bilet arasında koltuk diz mesafesi arasında fark yoktur. Koltuk aralarında 31 ile 33 inç mesafe vardır.

 Yiyecek, İçecek ve İkram

Southwest Airlines Business Select müşterilerine özel içecek ikramı yapmaktadır. Bu özel içecekler değişmektedir.

CIP Salonu / CIP Lounge

Southwest Airlines Business Select müşterilerine özel salon sunmamaktadır. Ancak bu özel salonlar havalimanlarından ücret karşılığı kiralanabilmektedir.

Southwest Airlines Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Yurt dışına geniş uçak ağları ile seyahat avantajları vardır. Uçuş güzergâhları hava koşulları ve mesafesine göre belirlenmektedir. Bu durum uçak filolarında da firmanın seçim yapma hakkını sağlar. Bu sayede yolcuların güvenliği, konforu ve diğer olası durumlara karşı önlem alınması sağlanmaktadır. ABD içerisinde 101 ağ noktası ile ABD ve Teksas eyaleti içerisinde rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir.

 Southwest Airlines Seferleri

Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere her saat aralığında bulacağınız sefer yer almaktadır. Southwest Airlines uçak seferleri Amerika Birleşik Devletleri’ndeki birçok eyalet arasında düzenlenmektedir. Farklı eyalet saatleri ve ulaşım imkânlarına göre düzenlenmiş olan uçuş stratejileri ile birlikte seferler aksamadan gerçekleşmektedir.

 Southwest Airlines Rezervasyon:

Yurtdışından bu bölgeleri ziyaret etmek isteyen turistlerin Biletall.com’dan  rezervasyon yaptırması mümkündür. Ucuz uçak biletleri için istediğiniz zaman rezervasyon yaptırılabilmekte ve online EarlyBird check in sayesinde uçuş öncesi koltuk ayrılabilmektedir.  İstenilen koltuk ancak bu şekilde seçebilmektedir.

 Southwest Airlines Bilet Al:

Online bilet almak ve indirimli fiyatlardan faydalanmak için Southwest Airlines üyesi olunabilmektedir. Aynı zamanda Biletall.com’dan inceleme yaparak istediğiniz yolculuk için önceden bilet alınabilmektedir. Biletler genellikle önceden alındığında daha ucuz olmaktadır.

Southwest Airlines Bilet İptal/İade Prosedürü

Southwest Airlines henüz kullanılmamış, özel bir durumu olmayan biletleri farklı bir yolculuk için değiştirme ya da iade etme hakkı verir. Biletlerin iadesi ya da değişimi uçağın kalkışından en geç 10 dakika önce yapılmalıdır.

Southwest Airlines Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Southwest Airlines Business ya da normal biletler için koltuk özelliklerinde bir değişiklik yapılmamaktadır. Koltuk genişlikleri 15.5 inç ve 17.8 inç arasında değişmektedir.

Bebek ve Çocuk Yolcular

Yetişkinler dışında bebek ve çocuklar için de seyahat yapılmaktadır. Southwest Airlines bu konuda farklı bir sistem de oluşturulmuştur. 5 ila 11 arasındaki ve yanında 12 yaşından büyük bir velisi olmayan çocuk yolcular için 50 dolar ücret karşılığında çocuklara sahip çıkılmakta ve yolculuklarının güvenli, konforlu olması sağlanmaktadır. Çocuk gideceği yere ulaşana kadar her ihtiyacı karşılanmaktadır. Bir kabin görevlisi ona eşlik etmektedir. Çocukların güvenle uçağa tek başlarına bu servis ile binmesi mümkün olmaktadır.

 Hamile Yolcular

 Hamile yolcuların uçak firması ile seyahat edebilmesi için doktorlarından 28. hafta başından ve 35. haftanın sonuna kadar seyahat engeli olmadığına dair rapor almaları gerekiyor. Hamilelik riski olan yolcuların uçağa dâhil edilmesi mümkün olmayabilir. Bu durumda önceden havayolu firması ile iletişime geçip özel durumunuzu bildirmeniz gerekmektedir. Havayolu firması ona göre hazırlıklar yapacak, sizin Southwest Airlines havayolu firması ile uçmanızın mümkün olup olmadığını söyleyecektir.

 Hasta ve Engelli Yolcular

 Engelli ve hasta yolcular için Southwest Airlines’a uçuş öncesi bir bilgilendirme yapıldığı takdirde havayolu şirketi ücretsiz olarak söz konusu hasta ya da engelli yolcunun ihtiyaçlarına göre bir düzenleme yapmaktadır.

 Evcil Hayvanlar

Southwest Airlines evcil hayvanlar konusunda farklı bir politika izlemektedir. Aşılanmış küçük köpek ve kedilerinizin önünüzdeki koltuğun altında yolculuk etmesini sağlayabilirler. Evcil hayvanların uygun bir taşıyıcı içinde bulunması gerekmektedir. Uçuş başına 6 hayvan taşıma sınırı vardır. Havayolu agresif davranış sergileyen evcil hayvanları uçağa almama hakkına sahiptir. Uluslararası yolculuklarda evcil hayvanların kabin içinde seyahat etmelerine izin verilmemektedir. Hayvan taşıyıcısı başına da 95 dolar ücret alınmaktadır. Hayvan taşıyıcınızı Southwest Airlines sizler için ayarlayabilir. Kişilerin kendi taşıyıcısını getirmesi durumunda en fazla 18.5 inç uzunluğunda, 8.5 inç yüksekliğinde ve 13.5 genişliğinde hayvan taşıyıcıları kabul edilmektedir.                                                                                                                                                 

Seyahat Sigortası

 Yolculuğa başlamadan önce can ve mal güvenliği için sigortalama işlemleri vardır. Bu durum yolcuların kendi seçimlerine bırakılmıştır.

Southwest Airlines Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Southwest Airlines kaç yılında kuruldu?

  1967 yılında kurulmuştur.
 • Southwest Airlines firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Teksas şehrindedir.
 • Southwest Airlines IATA kodu nedir?

  WN uluslar arası IATA kodudur.
 • Southwest Airlines çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +1 800 435 97 92

Southwest Airlines Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (56)
%64
İyi (32)
%36
Orta (0)
%0
Kötü (0)
%0
Çok Kötü (0)
%0
Ortalama Puan
4,6
88 Değerlendirme
Yorum Yap
A*** T***
1 Kasım Cuma
ikramların çeşitliliği çok iyi
F*** Ş***
19 Haziran Çarşamba
mükemmel ikramlar yapıldı
Y*** Ö***
10 Eylül Salı
kahvaltı verdiler güzeldi
2
3
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Southwest Airlines sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Southwest Airlines Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 12.08.2020 05:17:58 )

https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=57800

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
/ True
Biletini daha hızlı satın al
Biletall uygulamasını indir
57800