1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!

Shiraz Uçak Bileti

Shiraz Para Birimi
İran Riyali (IRR)
Shiraz Zaman Dilimi
GMT +3.30
Shiraz Şehri En İyileri
Cennet Bahçeleri, Kerim Han Kalesi, Fesanjan
Shiraz Hava Durumu (30 Ekim) 22°C Açık
Shiraz Hava Durumu (31 Ekim) 23°C Güneşli

En Ucuz Shiraz Varışlı Uçak Seferleri

Alanya - Shiraz
Türk Hava Yolları
03 Kas 2020
İstanbul - Shiraz
Qatar Airways
30 Eki 2020
Ankara - Shiraz
Qatar Airways
06 Kas 2020
06 Kas 2020
Dubai - Shiraz
Oman Air
09 Kas 2020
30 Eki 2020
Montreal - Shiraz
Air Canada
03 Kas 2020
04 Kas 2020
Doha - Shiraz
Qatar Airways
27 Kas 2020
Şangay - Shiraz
Türk Hava Yolları
30 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Shiraz Kalkışlı Uçak Seferleri

Shiraz - Dubai
Fly Dubaı
21 Kas 2020
Shiraz - Ankara
Qatar Airways
06 Kas 2020
Shiraz - İzmir
Qatar Airways
20 Kas 2020
Shiraz - Paris
Qatar Airways
06 Kas 2020
Shiraz - Antalya
Qatar Airways
23 Kas 2020
Shiraz - Doha
Qatar Airways
18 Kas 2020
Shiraz - Hamburg
Qatar Airways
24 Kas 2020
Shiraz - Frankfurt
Türk Hava Yolları
24 Kas 2020
Shiraz - İstanbul
Qatar Airways
21 Kas 2020
Shiraz - Karachi
Qatar Airways
20 Kas 2020
Shiraz - Kuala Lumpur
Qatar Airways
19 Kas 2020
Shiraz - Houston
Qatar Airways
23 Kas 2020
Shiraz - Montreal
Qatar Airways
23 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Shiraz Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Shiraz Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Shiraz Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
IR
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Farsça
Toplu Taşıma Fiyatı
5.000 IRR
Yemek Fiyatı
200.000 UAH
Alkolsüz İçecek Fiyatı
6.000 IRR

Shiraz’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Shiraz uçak bileti kullanarak Shiraz'a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Kurak bir iklimi olan şehirde kışlar sert ve soğuk yazlar ise sıcak geçmektedir. Kış aylarında sıcaklıklar 0 dereceyi görmektedir. Yazın ise bu sıcaklık 35 derecelere çıkmaktadır. Şehir en çok kış aylarında yağış almaktadır.

şehir için en güzel zamanlar ilkbahar ve sonbahar olmaktadır. Rahatça gezmek istiyorsanız bu mevsimlerde şehre gidebilirsiniz.

Shiraz Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Shiraz uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 5.000 IRR

Toplu taşıma ile havalimanından Shiraz şehir merkezine gitmek tercih edebilmektedirler. Otobüs en düşük maliyetli olan ulaşım aracıdır. Çok fazla bagajınız bulunmuyorsa otobüs ile şehir merkezine gidebilirsiniz. Fazla bagajınız bulunuyorsa otobüse durağı biraz uzak olduğundan sizin için zor olabilir. Havalimanından ortalama süre: 20 dakika Havalimanından uzaklık: 8 km
Taksi

Ortalama Fiyatı: 100.000 IRR

Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen kişiler taksi ile kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Genel olarak en yaygın ulaşım aracı taksilerdir ve pazarlık imkanı da bulunmaktadır.
Araç Kiralama
Çok sayıda yerel araç kiralama şirketi bulunmaktadır. Bu nedenle kolaylık araç kiralayarak daha rahat bir yolculuk imkanı bulabilirsiniz.
Metro
Havaalanından şehir merkezine yolculuk yapmak için bir diğer alternatif metro olacaktır. Hem hızlı hem de rahat olması nedeniyle tercih edilmektedir.

Shiraz Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Shiraz'da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Shahid Dastgheib Havalimanı'dır. Shiraz uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Shiraz Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 8 km olduğu için havalimanından kolaylıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Havaalanında bekleyen yolcular için her imkan bulunuyor. Alışveriş alanlarında birçok hediyelik eşya bulabilmeniz mümkün. Bilindiği gibi Şeriat ile yönetilen bir şehir olması sebebiyle bayan yolcuların havaalanında başını örtme zorunluluğu bulunmaktadır.

Shiraz’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Shiraz uçak bileti avantajlarından yararlanarak Shiraz'a gitmek için en önemli nedenler arasında alışveriş seçeneklerinin çeşitliliği bulunuyor. Bilindiği gibi halıları ve kilimleri oldukça ünlü olan şehirde alabileceğiniz çok çeşitli ürünler bulunuyor. Shiraz halılarının kendine has özellikleri bulunuyor. Shiraz' a geldiğinizde alışveriş için uğramanız gereken ilk mekan Vekil çarşısı olacaktır. Kışın sıcak yazın serin kalan mimari yapısı ve güzelliği ile dikkat çeken bu çarşıda birbirinden çeşitli kıyafet, halı, el iş satan dükkanlar bulabilirsiniz.
 2. Şehir' de düzenlenen birçok farklı festival bulunuyor. Ateş festivali burada görmeniz ve katılmanız gereken festivaller arasında bulunuyor.
 3. İrem Bahçesi, Türkçe adıyla ''Cennet bahçesi'' UNESCO Dünya Mirası listesinde ve koruma altında. Dünya üzerinde görmeniz gereken en güzel bahçelerden biri olan İrem Bahçesi Shiraz'a gitme nedenleri arasında yer alıyor.
 4. Mimari yapıları ve tarihi geçmişi ise birçok eser barındıran şehir, tarih gezisi için oldukça uygun olmaktadır. Şehirde görmeniz gereken oldukça ünlü ve güzel tarihi yapılar bulunuyor.
 5. Shairaz'a gelme başlıca sebepleri arasında yer alan Persapolis şehir için oldukça önemli bir alan. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi kapsamında bulunan tarihi mekan, Türkçede ''Pers Şehri'' olarak bilinmektedir.

Shiraz Hakkında

Bozulmamış dokusuyla turistlerin ilgisini çeken Shiraz İran'ın Ana vatanı Fars bölgesinin merkezinde bulunuyor. İran'ın en güzel ve en çok turist çeken bölgesi olarak bilinen Shiraz İran'ın kültür başkenti, şairler şehri ve güller şehri gibi unvanlarla anılır. Köklü tarihi boyunca pek çok kez İran' başkentlik yapan şehir, bir buçuk milyona yaklaşan nüfusuyla İran'ın en büyük altıncı kentidir.

Şehirde el işçiliğinde öne çıkan birçok ürün bulunmaktadır. Gümüş işleri, mozaik işleri, kilimcilik ve halı dokumacılık en fazla bilinenleridir. Şehrin tarihi M.Ö 2000 yıllara kadar dayanmaktadır.

İran'ın en büyük şairlerinden olan Hafız ve şeyh Sadi-i Shiraz da ünlenmişlerdir. Ayrıca Shirazlı Astronomi, fizik ve matematik alanlarında 13. yüzyıl alimleri vardır. 1946 yılında kurulan Shiraz üniversitesi şehrin en büyük ve prestijli üniversitesidir.

Şehrin en büyük geçim kaynağı tarımcılım dır. Bol suyu ve iklimi sayesinde tarıma elverişli olan şehirde en çok Shiraz üzümleri yetişmektedir.

Şehirde Müslümanlar çoğunlukta olsa da Hıristiyan ve Yahudi nüfusu da vardır. Ayrıca Zerdüştlük inancına sahip insanlarda bulunmaktadır. 15 farklı dil konuşulan Shiraz'da Farsça dili resmi dil olarak kabul edilmektedir.

Shiraz Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
5.000 IRR
Taksi
5.000 IRR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde en fazla kullanılan tolu taşıma araçları otobüsler olmaktadır. İstediğiniz bir çok yere rahatlıkla otobüs ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehrin farklı noktalarında yer alan duraklar sayesinde ucuz bir şekilde ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca şehirde taksi kullanımı da oldukça yaygındır. Taksi ücretleri çok pahalı değildir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehrin farklı noktalarına gitmek için otobüs ve taksi dışında metro kullanmanız da mümkün olmaktadır. Gelişen metro ağı ile şehrin birçok noktasına rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Shiraz Vize Şartları

İran Vize İstiyor mu?
Hayır
İran Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
İran Vize Detayları
Pasaportunuzda İsrail vizesi ya da damgası kesinlikle bulunmamalı. Eğer İsrail giriş-çıkışınız varsa pasaportunuzu değiştirmelisiniz.

Shiraz’da Gezilecek Yerler

Kerim Han Kalesi
Şah-e Çerağ Türbesi
Hafız-ı Şirazi ve Şeyh Sadi-i Şirazi Anıt Mezarları
Nasir Al- Mülk Cami
Vekil Cami Kompleksi
Zend Hanedanı Dönemi: Kerim Han Kalesi

Kerim Han Zend tarafından 1766 yılında yapılan kalenin toplam alanı 4000 metrekaredir. Tamamı tuğladan yapılmış olan kalenin surlarının yüksekliği 12 metredir. Surların köşesinde 14 metre yüksekliğinde 4 burç bulunmaktadır. Bu burçlardan biri ise eğiktir.

Şiiliğin En Önemli Ziyaret Yeri: Şah-e Çerağ Türbesi

Şiiliğin en önemli isimlerinden olan ve 12 imamdan biri İmam Rıza'nın öz kardeşi Seyid Emir Ahmed 835 yılında Shiraz da öldürülmüştür. 14. yüzyılda ise onun anısına mezarının bulunduğu yere türbe yapılmıştır. Onun anısına yapılan bu türbe enteresan ve farklı bir dekora sahiptir. Milyonlarca küçük ayna ve mozaik şeklinde işlenmiş olan bu yapı ''Işıkların Şahı'' olarak adlandırılır.

Şehrin En Önemli Şairlerinin Mezarları: Hafız-ı Şirazi ve Şeyh Sadi-i Şirazi Anıt Mezarları

Şehirde en çok ziyaret edilen yerlerden biri olan anıt mezarlar, İran'ın gelmiş geçmiş en önemli edebiyatçıları arasındadır. İranlılar bu alanı bulaşma alanı olarak kullanmaktadır.

Pembe Cami: Nasie Al- Mülk Cami

Pembe çinili iç dekoru nedeniyle Pembe Cami olarak bilinen Cami şehirdeki en güzel yapılardan biri olarak dikkat çekiyor. 1876- 1888 yılları arasında yapılmıştır. Sabahın erken saatlerinde ziyaret ederseniz iç dekoru dizaynı nedeniyle güneş ışığının görsel şölenini fotoğraflama şansı bulabilirisiniz. İran'ın en fotojenik cami beş iç bükeyli dizaynı ile ziyaretçilerini büyülüyor.

Arabesk Motifli: Vekil Cami Kompleksi

Vekil çarşısı yanında bulunan yapı Eyvan stili mimarisi ile yapılmış olup, Kaçkar döneminden arabesk motifli çinilerle süslenmiş duvarlara sahiptir. Süslü tavanı ve mimarisi ile dikkat çeken yapı, görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Shiraz’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Khoresh-e Mast
Fesanjan
Gaz
Enfes Koyun Eti: Beryouni

Shiraz'da oldukça sevilen bu lezzet, koyun eti ve akciğerinin tarçınla pişirilmesinden elde edilmektedir. Taftoon denilen ekmekle yenilmektedir.

Şehre Özgü Özel Lezzet: Khoresh-e Mast

Şehre özgü olan bu lezzet genellikle bir garnitür olarak ana yemeklerle servis edilir ve tatlı puding kıvamında bir lezzettir.

Milli Yemek: Fesanjan

Şehirde bilinen diğer bir milli yemek Fesarjan pilav ile servis edilmektedir. Nar pekmezi ve çekilmiş ceviz ile pişirilen ördek, kuzu yada tavuk eti kullanılarak yapılmaktadır.

Bitki Filizleri: Gaz

Gül suyu, fıstık, safran ve badem ile pişirilen bitki filizinde oluşan bu lezzet yerli halk tarafından çok sevilmektedir.

Konaklama İçin Shiraz Otel Seçenekleri

Ucuz Shiraz uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Shiraz'a giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Chamran Grand Hotel
Havaalanına yarım saatlik yürüme mesafesinde bulunan otel masa, sauna ve jakuzi imkanı sağlamaktadır. Klimalı ve geniş oda seçenekleri sunan otelde İtalyan yemekleri deneme fırsatı bulabilirsiniz.
Fars Province, Chamran Blvd. Shiraz/ İran
Sasan Hotel
Havaalanına 20 dakika gibi kısa yürüyüş mesafesinde bulunan tesis şehri keşfetmek ve seyahatinizi kolaylaştırmak için her imkanı sunuyor. Shiraz uçak bileti ile şehre gelenlerin tercih ettiği otelde toplantı odaları da bulunmaktadır.
Fars Province, Districh 2, Zand Ave, Anvari St. Shiraz/ İran
Aryo Barzan Hotel
4 yıldızlı misafirlerine 24 saat hizmet sunuyor. Tesiste ücretsiz internet, odalarda klima ve dola bulunmaktadır. Oldukça rahat olan tesis havaalanına 20 dakikalık mesafede yer alıyor.
Roodaki Avenue Shiraz/ İran

Shiraz Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Alanya - Shiraz 2.738,02 TL 12 Saat 40 Dakika
İstanbul - Shiraz 3.793,35 TL 13 Saat 49 Dakika
Ankara - Shiraz 3.829,27 TL 13 Saat 44 Dakika
Kayseri - Shiraz 4.143,61 TL 16 Saat 39 Dakika
Antalya - Shiraz 4.202,12 TL 12 Saat 54 Dakika
Denizli - Shiraz 4.507,56 TL 18 Saat 19 Dakika
Dubai - Shiraz 4.169,59 TL 22 Saat
Montreal - Shiraz 4.441,51 TL 44 Saat

Shiraz Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Shiraz uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air Canada, Fly Dubaı, Oman Air, Pegasus, Qatar Airways, Türk Hava Yolları.
 • Shiraz yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Shiraz varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Alanya - Shiraz olup, bilet fiyatı 2.738,02 TL'dir.
 • Shiraz şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Şubat ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Shiraz ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Hatay’da Gezilecek Yerler: Hatay’da Nereye Gidilir?
Hatay’da Gezilecek Yerler: Hatay’da Nereye Gidilir?
22 Mayıs 2020
Aklınız hayalinizin duracağı onlarca medeniyete el sahipliği yapmış olan Hatay, Türkiye’nin en güneyinde, Akdeniz’in doğu kıyılarında yer almaktadır.  Araştırmalara göre M.Ö. 40000 ile 10000 yılları a
Tatilden Kilo Almadan Nasıl Dönülür: Tatilde Kilo Almaktan Kaçınma Rehberi
Tatilden Kilo Almadan Nasıl Dönülür: Tatilde Kilo Almaktan Kaçınma Rehberi
16 Aralık 2019
Hepimiz tatilden döndükten sonra tartıya çıktığımızda gördüğümüz kabus gibi manzaraya aşinayız değil mi? Bir daha ne zaman buraya geleceğim, bu tadı bir daha bulamam biraz daha yiyeyim ya da biraz dah
Saklıkent Kayak Merkezi
Saklıkent Kayak Merkezi
04 Kasım 2019
Saklıkent Kayak Merkezi Hakkında Saklıkent kayak Merkezi, Akdeniz Bölgesi'nde Antalya'nın batısına doğru olan Beydağları üzerinde yer almaktadır. Antalya ilinin merkezine 35 km, Antalya Havaalanı
Alışveriş Yapmadan Gelemeyeceğiniz 10 Dünya Alışveriş Merkezi
Alışveriş Yapmadan Gelemeyeceğiniz 10 Dünya Alışveriş Merkezi
12 Nisan 2016
Dünya'nın En Ünlü 10 Alışveriş Merkezi.. Alışveriş merkezleri,  renkli vitrinleri, harika mimarileri, devasa oyun parkları, restoran ve kafeleri ile ve ürün çeşitliliği sunması bakımından, alışveriş

Shiraz Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (73)
İyi (22)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%77
%23
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
95 Değerlendirme
R*** S***
9 Kasım Cuma
Şehrin gürültüsünden kaçmak isteyenler için vazgeçilmez bir yer bence kesin gidin
İ*** K***
9 Ekim Salı
Annemi kurban bayramı için buraya göndereceğim gitsin gezsin kadıncağız.
M*** S*** A***
4 Ağustos Cumartesi
Biz gittik fakat pek keyif alamadık gibi ama yine de güzeldi
S*** N*** S***
12 Temmuz Perşembe
Muazzam güzellikte bir şehir. Arkadaşım ile birlikte gitmiştik
L*** S*** E***
20 Haziran Çarşamba
Otobüs ile şehrin içinde gezmek çok keyifliydi gerçekten güzeldi
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Shiraz Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 30.10.2020 03:11:12 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Şiraz, (SYZ)
SYZ
IR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293