1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"We are travelers"
Scandinavian Airlines

Scandinavian Airlines Scandinavian Airlines Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1946
Firma Kısaltması
SAS
Firma Merkezi
Stockholm
IATA Kodu
SK
Uçtuğu Şehir Sayısı
37
Çağrı Merkezi
+46 (8 )797 00 00
Uçak Sayısı
158
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,8/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Scandinavian Airlines Popüler Uçak Seferleri

Oslo - Bergen
Uçak Bileti
02 Eyl 2020
Milano - Kopenhag
Uçak Bileti
25 Ağu 2020
Stockholm - Helsinki
Uçak Bileti
03 Eyl 2020
Dusseldorf - Stockholm
Uçak Bileti
01 Eyl 2020
Berlin - Stockholm
Uçak Bileti
28 Ağu 2020
Amsterdam - Kopenhag
Uçak Bileti
04 Eyl 2020
Oslo - Trondheim
Uçak Bileti
22 Ağu 2020
Berlin - Amsterdam
Uçak Bileti
10 Ağu 2020
Stockholm - Amsterdam
Uçak Bileti
30 Ağu 2020
Amsterdam - Vilnius
Uçak Bileti
02 Eyl 2020
Dusseldorf - Kopenhag
Uçak Bileti
09 Ağu 2020
Berlin - Paris
Uçak Bileti
19 Ağu 2020
Hamburg - Oslo
Uçak Bileti
10 Ağu 2020
Atina - Dusseldorf
Uçak Bileti
02 Eyl 2020
Stockholm - Dusseldorf
Uçak Bileti
31 Ağu 2020
Varşova - Paris
Uçak Bileti
16 Ağu 2020
Frankfurt - Aarhus
Uçak Bileti
17 Ağu 2020
Malmö - İstanbul
Uçak Bileti
14 Ağu 2020
Bergen - Antalya
Uçak Bileti
10 Ağu 2020
Trondheim - Alanya
Uçak Bileti
22 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Scandinavian Airlines Hakkında

Havacılık, İskandinav altyapısının hayati bir parçasıdır. SAS Scandinavian Hava Yolları, İskandinavya'ya giden ve en yüksek kalkış sıklığını koruyan, daha küçük bölgesel hava limanlarını daha büyük merkezlerle birleştirmektedir. Star Alliance'ın bir parçası olarak, müşterilerini dünya çapında 1300 noktaya uçuruyor. Seyahat, yılda 5'ten fazla yolculuk yapan 2 milyondan fazla İskandinav ile büyüyor. Günlük ortalama 791 gidiş ile SAS, İskandinavya'dan en iyi ağı sunuyor. Müşterilerine, sık uçuşlar ve destinasyon fazlalığı ile özgürce seçim yapma olanağı ve zamanı en iyi şekilde kullanma olanağı sunuluyor.

1950’li yıllarda, SAS Kuzey Kutbu’ndan ticari bir uçuşla geçen ilk havayolu şirketiydi. O zamandan bu yana, dünyanın dört bir yanındaki ittifaklar kurulmasında önemli bir rol oynadı ve bu sayede daha fazla insana dünyanın dört bir yanındaki daha fazla destinasyon için daha güvenilir bağlantılar sağladı. Tüm sektör için güvenilirlik ve müşteri memnuniyeti ölçütü olarak dakiklik gelmektedir. 2014 yılında, SAS daha da verimli bir üretim platformu yaratmak amacıyla maliyetleri düşürme ve esnekliği artırma çabalarını yoğunlaştırdı. Daha önceki yeniden yapılanma programını ek önlemler takip etti. Toplamda, yeni tedbirlerin 2017 yılında tam etkiyle 2,1 milyar SEK tutarında bir kazanç etkisi yarattı.

SAS, iş modelinin temel gücü olan diğer Nordic hava yolu şirketlerinden daha fazla destinasyon ve daha fazla kalkış sunmaktadır.Haziran 2013'te tamamen yeni bir ürün konsepti piyasaya sürüldü: SAS Go ve SAS Plus. Ürünler SAS müşterileri ile birlikte geliştirildi ve hem iş hem de zevk için daha kolay ve daha verimli seyahat için artan talebi karşılamayı hedefliyor. SAS ayrıca uçak filosunun yenilenmesi sürecindedir ve seyahatleri kolaylaştıran hizmetler geliştirmeye devam etmektedir.

Scandinavian Airlines Online Check - in

SAS Scandinavian Hava Yollarının online check-in hizmeti bulunmaktadır.

 • Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

SAS Scandinavian Hava Yolları online check-in hizmetinin yanında, siteden çıkmadan yemek siparişi ve koltuk seçimi de yapılabilmektedir.

Scandinavian Airlines Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. SAS Scandinavian Hava Yolları, çok uygun fiyatlara seyahat etme imkanı sağlamaktadır.
 2. SAS Scandinavian Hava Yollarının filosundaki uçakların yeniliği ve güvenliği tercih sebeplerinin başındadır.
 3. SAS Scandinavian Hava Yollarının, özellikle yurt dışı uçuşlardaki ikramları, diğer firmalarla kıyaslanamayacak kadar çoktur.
 4. SAS Scandinavian Hava Yollarının çocuklu ailelere sağladığı olanaklar, zevkli bir seyahat yapılmasına imkan vermektedir.
 5. SAS Scandinavian Hava Yollarının yeni modern kabinleri her türlü konfora sahiptir.
 6. SAS Scandinavian Hava Yollarının zamanında kalkış ve varış oranları çok yüksektir.
 7. SAS Scandinavian Hava Yolları, kaliteli yer hizmetleri ile de çok beğenilmektedir.

Scandinavian Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

SAS Scandinavian Hava Yollarının, kabin ve Cargo bölümünde bagaj hakkı uygulamaları mevcuttur.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

SAS Scandinavian Hava Yolları, yolcuları için avantajlı bagaj hakkı uygulamalarına sahiptir.

Bagaj: SAS Scandinavian Hava Yolları, Economy class yolcularına 1 parça ve 23 kg., Plus yolcularına 2 parça ve 23 kg. ile Business Class yolcuları için 2 parça ve toplamda 32 kg . bagaj hakkı tanımaktadır. 2 yaşından küçük bebekler 23 kg. ağırlığa kadar bir parça kontrol edilmiş bagaj getirebilir. Maksimum 115 cm boyutlarında bebek arabası ücretsizdir. Bagaj parçalarının boyutu toplamda 158 cm olmalıdır (genişlik + yükseklik + derinlik). Keskin nesneler güvenli bir şekilde bagaja zarar vermeyecek ve taşıyanı veya hava limanı personelini yaralamayacak şekilde paketlenmeli. Kırılgan veya değerli eşyalar, bagajda olmamalıdır. Masaüstü bilgisayarlar, televizyonlar ve mikrodalga fırınlar gibi eşyalar bagaj olarak kabul edilmez. EuroBonus Gold & Diamond üyeleri, iki ekstra bagaj eşyalarını ücretsiz olarak getirebilirler. EuroBonus Silver üyeleri ve Star Alliance Gold üyeleri, ekstra bir adet bagajdan ücretsiz olarak yararlanabilirler. Bisiklet, golf çantası, kayak ekipmanı veya müzik enstrümanı gibi eşyalarla seyahat ediliyorsa, ürün bilette bulunan kontrol edilen bagajın limiti dahilinde olduğu sürece ek ücret alınmıyor. Ancak, biletin izin verdiğinden daha fazla bagaj oluyorsa ekstra ödeme yapmak gerekecektir. Bisikletler yalnızca uygun bir koruyucu bisiklet çantası, bisiklet kartonu veya benzeri bir konteynere konulması durumunda taşınabilmektedir.

Kabin/El Bagajı: SAS Scandinavian Hava Yolları, kabin ve el bagajı hakkı olarak, 1 parça, 8 kg ve 118 cm ebatlarında bagaj hakkı tanıyor. Bu bagaja ek olarak, tüm yolcular ücretsiz olarak bir çanta veya küçük bir dizüstü bilgisayar çantası getirebilmektedir. 100 ml / 3.38 oz'dan daha büyük kaplarda sıvı ve jellere izin verilmemektedir. Uçakta gümrüksüz alanlarda satın alınan içecekler getirilebilmektedir. ABD uçuş bağlantısı olsa bile, Stockholm veya Kopenhag'da sıvı, jel ve sprey şişeleri dahil olmak üzere satın alınan gümrüksüz mallar taşınabilmektedir. Elektronik sigaralar, pipo veya purolar SAS Scandinavian Hava Yolları uçaklarında kullanılamaz, bu ürünler yolculuk sırasında paketlenmeli.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: SAS Scandinavian Hava Yolları yurt içi uçuşları için bagaj aşım ücreti olarak 34 $ ile 65 $ arası bir ücret istemektedir.

Yurtdışı: SAS Scandinavian Hava Yolları yurt dışı uçuş yapan yolcularından bagaj aşım ücreti olarak, 40 $ ile 90 $ arası bir ücret talep etmektedir.

 • ABD Bagaj Kuralları

Elektronik cihazlar üzerinde ekstra güvenlik kontrolleri, SAS Scandinavian Hava Yollarının Stockholm ve Kopenhag'dan ABD'ye yapılacak uçuşlar için kalkış kapılarında yapılacaktır. Cep telefonlarının, tabletlerin, dizüstü bilgisayarların ve diğer elektronik cihazların şarjlı olması ve normal şekilde çalıştığı gösterilmelidir.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

SAS Scandinavian Hava Yolları Avrupa Birliği ülkelerinin kullandığı bagaj takip sistemini kullanmaktadır. Bu sistemle, bagajın check in bölümünden uçaktan indirilmesine kadar tüm hareketleri online olarak izlenebilmektedir. Yolcular iniş noktasına vardıklarında, bagajlarını bulamazlar ise, bagaj fişleri ve uçuş biletleri ile yer hizmetleri görevlisine müracaat etmelidir. Bagaj yine de bulunamazsa, bagaj kayıp formu doldurularak, bagaj takip bürosuna teslim edilmelidir. Bagaj daha sonra bulunduğu anda gecikme ücreti ile birlikte, yolcunun verdiği adrese şirket tarafından ulaştırılmaktadır. Eğer 21 gün içinde bagaja ulaşılamaz ise, bagajın kayıp olduğu resmi olarak kabul ediliyor ve bagaj beyanı esas alınarak, bagaj ve içindeki malzemelerin fiyatı yolcuya ödenmektedir. Bagajda şirketin taşımasından kaynaklanan hasarlar ise onarılarak teslim edilmekte, hasar onarılamayacak kadar fazla ise yeni bagaj alınması veya ücretinin ödenmesi ile sorun çözülmektedir. Bütün ödemeler, banka hesaplarına yapıldığından, doldurulan forma mutlaka banka hesap numarası yazılmalıdır.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

SAS Scandinavian Hava Yolları tarafından, kauçuk çimento, boru çimento, bazı süper yapıştırıcılar, sprey boya, sprey nişasta, pişirme spreyi, anti-statik sprey, % 70'den fazla alkol içeren içecekler, propan, beyaz gaz, Coleman yakıtı, Sterno, katı yakıtlar, yakıt içeren sobalar, tehlikeli içerik taşıyan kimyasal kitler, havai fişek ve roketler, boya ve solventler, silah ve mühimmatlar ile yanıcı ve yakıcı maddeler, zehirli maddeler ve bulaşıcı maddelerin bagajlarda taşınmasına izin verilmemektedir.

Scandinavian Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

SAS Scandinavian Hava Yolları, kıtalararası uçuşlarda tüm rezervasyon sınıflarında yiyecek, atıştırmalık ve içecekler ücretsiz olarak ikram edilmektedir. Seçim ve çeşitlilik, uçulan günün saatine ve SAS Go veya SAS Plus üyeliğine göre değişmektedir. Yurt içi uçuşlarda ise atıştırmalıklar ikram edilmektedir.

 • Economy Class İkramlar

SAS Scandinavian Hava Yolları, Economy Class yolcularına, yurt içi uçuşlarda sandviç ve alkolsüz içecek, yurt dışında ise yemek ve alkolsüz içecek ikram etmektedir.

 • Business Class İkramlar

SAS Scandinavian Hava Yolları, Business class olarak uçan yolcularına ise, yurt dışı uçuşlarından daha zengin yemek çeşitleri ile tüm içecekler de ikram edilmektedir.

 • Özel Yemek Servisi

SAS Scandinavian Hava Yolları, özel yemek servisinde yöresel ve dünya mutfağından seçilmiş yemek menülerini sunmaktadır.

SAS Scandinavian Hava Yolları: Business Class

SAS Scandinavian Hava Yolları, Business Class olarak uçuş yapan yolcularını bazı ayrıcalıklı hizmetler vermektedir.

 • Koltuk Diz Mesafesi

SAS Scandinavian Hava Yolları Business Class yolcularına rahat, tamamen düz bir yatağa kolayca dönüşebilen masaj koltuğu özelliğinde koltuklarda seyahat imkanı tanıyor.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

SAS Scandinavian Hava Yolları Business Class yolcuları için ücretsiz olarak, muhteşem yemek ve içecekler sunmaktadır.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

SAS Scandinavian Hava Yolları, Business class yolcularının uçuş saatine kadar tüm ihtiyaçlarını konforlu bir şekilde, CIP Salonu hizmetleri ile karşılamaktadır.

 • Diğer Özellikler

SAS Scandinavian Hava Yolları, Business class yolcularına çeşitli şaraplar, alkolsüz içecekler, meyve, kahve ve çay içeren tüm uçuş boyunca hizmet veren açık büfe ve ücretsiz hızlı internet gibi birçok ayrıcalık sağlamaktadır.

Scandinavian Airlines Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

SAS Scandinavian Hava Yolları, 1300 noktaya sefer yapabilmekte ve sürekli olarak uçuş sefer sayılarını ve noktalarını arttırmaktadır.

 • SAS Seferleri: Şirket ortakları ile günde 18,400 sefer yapmaktadır.
 • SAS Rezervasyon: SAS Scandinavian Hava Yolları bilet rezervasyonlarını online olarak Biletall.com'dan yapma imkanı mevcuttur.
 • SAS Bilet Al: SAS Scandinavian Hava Yolları biletleri Biletall.com'dan, şirketin uyguladığı indirimlerden daha ucuza alınabilmektedir.

Scandinavian Airlines Bilet İptal/İade Prosedürü

SAS Scandinavian Hava Yolları ile uçuş yapmak için bilet alan yolcuların, biletlerinin iptalini talep etmesi durumunda, iptal süresi ve uçuş noktasına göre değişen kesintilerden sonra bilet ücretlerinin iadeleri yapılmaktadır.

Scandinavian Airlines Diğer Önemli Bilgiler

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

SAS Scandinavian Hava Yolları, henüz 12 yaşına girmemiş olan 2-11 yaş arası yolcular için indirimli çocuk bileti vermektedir. Şirket bebek ve çocukların güvenli ve eğlenceli bir seyahat etmeleri için yaptığı faaliyetlerini sitesinde detaylanmıştır.

 • Hamile Yolcular

SAS Scandinavian Hava Yolları, doğuma 4 haftası kalan hamile yolculardan doktor raporu istiyor, 2 hafta ve daha az zamanı kalanlara ise uçuş izni vermemektedir.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

SAS Scandinavian Hava Yolları, uçuştan 48 saat önce haber verildiğinde hasta ve engelli yolcular için AB standartlarında destek vermektedir.

 • Evcil Hayvanlar

SAS Scandinavian Hava Yolları, evcil hayvanların taşınması hakkında gerekli standartları sitesinde açıklamaktadır. Kedi ve köpeklerin kabinde taşınmasına da izin vermektedir.

 • Seyahat Sigortası

SAS Scandinavian Hava Yolları ile uçan yolcular, biletleri karşılığında sigorta edilmektedir.

Scandinavian Airlines Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Oslo - Bergen 501,41 TL 50 Dakika
Oslo - Aalesund 501,41 TL 55 Dakika
Milano - Kopenhag 506,62 TL 2 Saat 5 Dakika
Stockholm - Kopenhag 514,13 TL 1 Saat 10 Dakika
Stockholm - Helsinki 519,08 TL 1 Saat 55 Dakika
Dusseldorf - Stockholm 581,25 TL 1 Saat 55 Dakika
Kopenhag - Berlin 586,08 TL 55 Dakika
Stockholm - Brüksel 593,23 TL 2 Saat 10 Dakika
Berlin - Stockholm 593,76 TL 1 Saat 35 Dakika
Amsterdam - Kopenhag 599,12 TL 1 Saat 25 Dakika

Scandinavian Airlines Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Scandinavian Airlines uçak bileti ne kadar?

  Scandinavian Airlines firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Oslo - Bergen olup, bilet fiyatı 501,41 TL'dir.
 • Scandinavian Airlines kaç yılında kuruldu?

  1946 yılında kurulmuştur.
 • Scandinavian Airlines firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Stockholm şehrindedir.
 • Scandinavian Airlines IATA kodu nedir?

  SK uluslar arası IATA kodudur.
 • Scandinavian Airlines çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +46 (8 )797 00 00

Scandinavian Airlines Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (75)
İyi (23)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%77
%23
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
98 Değerlendirme
P*** Ö***
27 Kasım Salı
Hollandaya giderken tercih etmiştik, başka firma ile gidiyorduk ama bu firma ondan daha iyi
O*** P***
31 Ekim Çarşamba
Kaliteli hizmet sunuyorlar fakat personel biraz daha güler yüzlü olabilirdi
M*** K***
14 Ağustos Salı
Sunulan hizmete göre alınan parayı haketmiyorlar, bizce olumsuz bir deneyim oldu
M*** D*** Ş***
6 Ağustos Pazartesi
Firma her hizmeti ile on numara personel güler yüzlü biz memnun kaldık
P*** M***
25 Temmuz Çarşamba
Firma gerçekten işini biliyor bazen geç geliyor o kadar onun dışında sıkıntı yok
2
26
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Scandinavian Airlines sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Scandinavian Airlines Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 8.08.2020 05:29:44 )

Atina, (ATH)
ATH
GR
Dusseldorf, (Tümü)
DUST
DE

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=57800
/ True
57800