1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Sao Paulo

Sao Paulo Uçak Bileti

Sao Paulo Para Birimi
Brezilya Reali (BRL)
Sao Paulo Zaman Dilimi
GMT -2
Sao Paulo Şehri En İyileri
Kolonyal Mimarileri, Paulista Caddesi, Camaro
Sao Paulo Hava Durumu (15 Eylül) 21°C Bulutlu
Sao Paulo Hava Durumu (16 Eylül) 31°C Parçalı Bulutlu

En Ucuz Sao Paulo Varışlı Uçak Seferleri

Paris - Sao Paulo
Air Europa Lineas Aereas
09 Eki 2020
Madrid - Sao Paulo
Lan Chile
19 Eyl 2020
Barselona - Sao Paulo
Air Europa Lineas Aereas
07 Eki 2020
Kahire - Sao Paulo
Royal Air Maroc
27 Eyl 2020
Ankara - Sao Paulo
Türk Hava Yolları
08 Eki 2020
Antalya - Sao Paulo
Türk Hava Yolları
16 Eyl 2020
Adana - Sao Paulo
Türk Hava Yolları
27 Eyl 2020
27 Eyl 2020
İzmir - Sao Paulo
Türk Hava Yolları
04 Eki 2020
Tiflis - Sao Paulo
Air France
17 Eyl 2020
Bakü - Sao Paulo
Türk Hava Yolları
06 Eki 2020
Duşanbe - Sao Paulo
Ural Airlines
15 Eyl 2020
Macau - Sao Paulo
Air Macau
18 Eyl 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Sao Paulo Kalkışlı Uçak Seferleri

Sao Paulo - Lizbon
Air Europa Lineas Aereas
10 Eki 2020
20 Eyl 2020
Sao Paulo - İzmir
Lan Chile
02 Eki 2020
Sao Paulo - Adana
Air Europa Lineas Aereas
22 Eyl 2020
25 Eyl 2020
18 Eyl 2020
Sao Paulo - Kahire
United Airlines
15 Eyl 2020
Sao Paulo - Tiflis
United Airlines
10 Eki 2020
Sao Paulo - Gaziantep
Türk Hava Yolları
11 Eki 2020
Sao Paulo - Bakü
Qatar Airways
06 Eki 2020
Sao Paulo - Ankara
Lan Chile
05 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Sao Paulo Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Sao Paulo Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Sao Paulo Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Sao Paulo Havaalanları
Ülke Kodu
BR
Priz Voltajı ve Tipi
127v / 220v
Resmi Dil
Portekizce
Toplu Taşıma Fiyatı
4 BRL
Yemek Fiyatı
20 BRL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4,70 BRL

Sao Paulo’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Nisan
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Ucuz Sao Paulo uçak bileti kullanarak Sao Paulo’ya gitmek isteyen yolcuların en dikkat etmeleri gereken noktalardan bir tanesi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Olağan şartlarda şehrin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim yaz aylarıdır.

Sao Paulo Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Sao Paulo uçak bileti ile seyahatlerini gerçekleştiren yolcuların kent merkezine gitmek için birçok farklı seçeneği bulunmaktadır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 5 BRL

Havalimanından Sao Paulo kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan en iyi ulaşım araçlarından birisi 257 Havaalanı otobüsleridir. Aeroporto de São Paulo Campo de Marte Havalimanına inen tüm uçuşlardan birkaç dakika sonra havalimanından şehir merkezinin farklı noktalarına otobüs seferleri düzenlenmektedir. 5 real ücreti olan bu yol şehir merkezine gitmenin en ucuz ve pratik yollarındandır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 3,50 BRL

Toplu taşıma ile havalimanından Sao Paulo kent merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüsleri gibi toplu taşıma araçlarından yararlanarak da havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. Büyük bir metropol olduğundan birçok farklı toplu taşıma araçları bulunmaktadır. Havalimanından yapılan otobüs hizmetleri için yolcular 257 numaraları otobüs servisini kullanabilirler. Havalimanından ortalama süre: 8 dakika Havalimanından uzaklık: 5 km

Taksi

Ortalama Fiyatı: 155 BRL

Havalimanından kentin merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmaktan çekinen ve daha rahat bir şekilde seyahat etmek isteyen yolcular taksileri kullanabilirler. Havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde şehrin her noktasında kolay ve hızlı bir ulaşım olanağı sağlanmaktadır.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havalimanına iniş yapan yolcular havalimanının iç hat ve dış hat terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak da yolcul

Sao Paulo Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Sao Paulo havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Aeroporto de São Paulo Campo de Marte Havalimanı'dır. Sao Paulo uçak bileti avantajlarından faydalanarak havayolu ile kente seyahat etmek isteyen yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen ziyaretçiler havalimanını kullanmaktadır.

Aeroporto de São Paulo Campo de Marte Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 5 km olduğundan dolayı havalimanından şehir merkezine 8-10 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı iç hat terminali ve dış hat terminali olmak üzere iki farklı terminale sahiptir. İç hatlar terminalinde yolcular için kafe, büfe, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi ve emanet eşya ofisi mevcuttur.

Aynı biçimde dış hat terminalinde de sayıları birer adet olmak üzere sağlık birimi, gazete büfesi, araç kiralama ofisi ve lokanta bulunmaktadır.

Sao Paulo’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Sao Paulo uçak bileti ile şehre gitmenin en büyük avantajlarından biri de Portekiz kolonyal mimarisini yerinde görmek ve sokaklarda gezinerek tarihi dokuyu hissetmektir.
 2. Şehir ile özdeşleşmiş lezzetleri tatmak da şehirde yapılabilecek önemli şeyler arasındadır. Birçok tanınmış yemeğe sahip olan Sao Paulo özellikle kırmızı ette çok başarılı mutfağa sahip.
 3. Sao Paulo misafirperver insanları ile görülmesi gereken şehirlerden biri olmak karşımıza çıkmaktadır.
 4. Sao Paulo futbol takımı maçlarını izlemek ve ezeli rekabetleri gözlemlemek için bile şehre gidebilir.

Sao Paulo Hakkında

Brezilya’nın uçsuz bucaksız ülkenin güney kısımlarında deniz kıyısında bulunan Sao Paulo şehri, birçok yabancı tarafından ülkenin en tanınan şehirlerinden bir olarak gösteriliyor. Şehir aynı zamanda 20 milyonluk nüfusu ile Güney Amerika’nın ve haliyle de Brezilya’nın en büyük metropol alanıdır. Sadece kent merkezi 12 milyon insan barındırıyor. Şehrin kuruluşu ise 1554’te Portekizli papazlarca kurulmasına dayanıyor. Bu tarihte Sao Paulo şehri, Serra do Mar adı verilen tepeler üzerine kurulmuştur.

1700’lerin başında oldukça küçük bir kasaba olan Sao Paulo, daha sonradan çeşitli özellikleri nedeniyle hep bir çekim merkezi olarak kaldı ve nüfusu hızla arttı. Bunda verimli toprakları ve sıcaklardan arınmış yüksek rakımı sayesinde gelişen kahve üretimi ve ticareti yatar. 1800’lü yıllarda ise kahve ticaretinin getirdiği zenginlikle sanayi, ticaret ve bankacılık gibi yönlerde de oldukça gelişti. İlk kurulduğundan itibaren yoğun göç alan şehir İtalyan, Portekiz, İspanyol ve Almanlar'ın yoğun göçüne sahne oldu.

Sao Paulo, Brezilya’nın 26 eyaletinden birinin de başkentidir. Yakınındaki işlek bir liman kenti olan Santos’a elektrikli tren hatları ve otobanlar ile bağlanmıştır. Karnavallarıyla ünlü şehir Rio de Janeiro ise Sao Paulo şehrine 355 kilometre uzaklıkta yer alır. Kentin sanayisi dokumacılık ürünleri, elektrikli ve mekanik aletler, ilaç, mobilya ürünleri ve gıda maddeleri gibi birçok ayrı kola ayrılır. Ayrıca ülkenin en büyük petrol rafinerisi de şehirde bulunmaktadır. Tarımsal anlamda da gelişmiş olan şehirde kahve, şeker kamışı, pirinç, pamuk ve mısır gibi önemli gıda maddeleri üretilir.

Şehirde sanat faaliyetleri de oldukça gelişmiştir. Ayrıca birçok tarihi eserin de mevcut olduğu Sao Paulo şehri, İspanyol ve Portekiz mimarisinden de oldukça etkilenmiştir. Kentin şekillenmesinde Portekizliler'in önemli katkısı olmuştur.

İnsanları, doğası ve tarihi ile Sao Paulo şehri, dünyadaki en önemli turist çekim alanlarından birisidir. Cana yakın insanları ile oldukça hoş bir şehir olarak görülmeye değer.

 

Sao Paulo Fotoğraf Galerisi

Sao Paulo Nerede?

Sao Paulo Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
4 BRL
Taksi
2,75 BRL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Sao Paulo’da kent içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı otobüstür. Şehrin tüm merkezi yerlerinden geçen otobüsler 1333 hatta sahiptir. Bu nedenle Sao Paulo ziyaretçileri tarafından en çok tercih edilen toplu ulaşım aracıdır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı noktalarına çeşitli ulaşım araçları da mevcuttur. Taksilerle ulaşım şehrin her tarafına sağlanabilmektedir.

Sao Paulo Vize Şartları

Brezilya Vize İstiyor mu?
Hayır
Brezilya Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
Brezilya Vize Detayları
90 Günlük izin sadece turistik tek giriş için gereklidir.

Sao Paulo’da Gezilecek Yerler

Paulista Caddesi
Estadaçao Da Luz
Mercado Municipal
Vila Madalena
Şehrin Merkezi: Paulista Caddesi

Ulaşımı oldukça kolay olan Paulista Caddesi şehrin tam göbeğinde bulunuyor. Oldukça güvenli bir yer olan cadde aynı zamanda oldukça da işlek. Yaklaşık 3 km uzunluğundaki caddede ilginç mimariye sahip sanat galerileri de bulunmaktadır. Ayrıca şehirde ticaretin kalbinin attığı önemli yerlerden birine de ev sahipliği yapan bir mekan olarak dikkat çekmektedir.

Mercado Municipal

Mercado Municipal, kent pazarı olarak da bilinir. Sao Paulo şehrini ve insanlarını tanımak amacıyla ziyaret edilebilecek en iyi yerlerden olan kent pazarı, Cantairera caddesinde yer alıyor. Pazara girince insanları ağır bir balık kokusu karşılıyor. Daha sonra aktarlar ve yörenin tropikal meyvelerinin satıldığı stantlar görülüyor. Burada sayısız meyve çeşidi bulunmakta. Özellikle Mamao ve Jabuticaba meyveleri dikkat çekiyor.

Bohem Semt Villa Madalena

Bohem bir semt olarak bilinen Villa Madalena Sao Paoulo şehrinde gezilip görülmesi gereken önemli mekanlardan bir tanesi olarak göze çarpıyor.

Sao Paulo’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Tropikal Meyveler
Kırmızı Et
Camaro
Cachacca
Sao Paulo Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Füme Etli Siyah Fasulye Güveci

Brezilya ve Sao Paulo şehrinin en bilinen yemeklerinden olan füme etli siyah fasulye güveci oldukça lezzetli ve kente gelen ziyaretçiler tarafından tüketilmektedir.

Deniz Mahsullü Camaro

Sao Paulo’da denize kıyısı olduğundan deniz mahsullü yemeklere de sahip bir şehir. Moqueca de Peixe, karides ve bamyanın karıştırılmasından oluşan lezzetli bir Latin Amerika yemeğidir.

Tropikal Meyveler

Ziyaretçiler, mango, ananas, papaya, guaya ve gradinalla gibi birçok farklı tropikal meyveyi yerinde ve taze aynı zamanda kaliteli olarak tüketme şansına sahiptirler.

Yerli Likör Cachacca

Yerli bir içki olan likör sınıfındaki Cachacca mutlaka denenmesi gereken içeceklerden biridir.

Konaklama İçin Sao Paulo Otel Seçenekleri

Ucuz Sao Paulo uçak bileti ile hem iş hem de özel amaçlı seyahatlerde konaklama olanağı açısından birçok farklı seçenek göze çarpmaktadır.

Maison Florense Hotel
Sao Paulo’nun Expo Center Norte Kongre merkezine 1 km uzaklıkta yer alan otel, konum olarak oldukça iyi yerde bulunuyor. Ücretsiz açık büfe kahvaltı ve ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunulmaktadır. Tüm odaları klimalıdır. Uydu TV, çalışma masası ve banyo içeren odalar oldukça kullanışlıdır.
Av. General Ataliba Leonel, 1484, Vila Guilherme
Hotel Guaiauna
Sao Paulo’daki Hotel Guaiauna, Tatuape Outlet’e 3,2 km, Expo Centre Norte’ye ise 7 km uzaklıkta yer almaktadır. Tesiste ortak salon ve ücretsiz Wi Fi erişimine sahip odalar mevcuttur. Tüm odalarda kablolu kanalları izlenebilen bir TV ve özel banyo bulunmaktadır. Tesis, Zona Leste bölgesinde, Lar Center Alışveriş Merkezi'ne 7 km mesafede yer almaktadır.
Rua Guaiaúna 403
Hotel Diamante
Zone Leste Bölgesinde bulunan hotel bu açıdan ulaşım açısından oldukça iyi bir yerdedir. Ortak bir lobisi olan otel, Tatuape Outlet tesisine 3 km uzaklıktadır. Tüm odalar düz ekran TV ve çalışma masasına sahiptir. Her sabah ücretsiz kahvaltı servisi vardır. Resepsiyonistler ve diğer personel müşterileri her türlü konuda yardımcı olabilir. Havalimanına uzaklığı ise 14 kilometredir.
Rua Diamante Preto 1067 Tatuapé

Sao Paulo Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Sao Paulo 2.378,85 TL 30 Saat 5 Dakika
Ankara - Sao Paulo 5.351,86 TL 37 Saat 30 Dakika
Diyarbakır - Sao Paulo 5.538,09 TL 56 Saat 15 Dakika
Antalya - Sao Paulo 5.552,23 TL 55 Saat 45 Dakika
Gaziantep - Sao Paulo 5.554,91 TL 41 Saat 50 Dakika
Adana - Sao Paulo 6.037,34 TL 37 Saat 50 Dakika
İzmir - Sao Paulo 6.407,47 TL 30 Saat 35 Dakika
Kayseri - Sao Paulo 6.455,99 TL 28 Saat 45 Dakika

Sao Paulo Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Sao Paulo uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air Europa Lineas Aereas, Klm, Lan Chile, Royal Air Maroc, Tap Air, Türk Hava Yolları.
 • Sao Paulo yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Sao Paulo varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Sao Paulo olup, bilet fiyatı 2.378,85 TL'dir.
 • Sao Paulo şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Nisan ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Sao Paulo ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Yaz Bitti Diye Üzülmeyin: Eylül Ayının En Sıcak Beş Şehri
Yaz Bitti Diye Üzülmeyin: Eylül Ayının En Sıcak Beş Şehri
14 Eylül 2018
Her sene heyecanla beklediğimiz yaz tatilinin büyük bir kısmı sona ermiş durumda. Hatta çoğu insan Eylül ayında yaz sezonunu kapatıp gelecek yaz tatilini beklemeye başlıyor. Yaz bitti diye üzülmeyin,
Sadece Müzeleri İçin Ziyaret Etmek İsteyeceğiniz 5 Şehir
Sadece Müzeleri İçin Ziyaret Etmek İsteyeceğiniz 5 Şehir
13 Şubat 2018
Müzeler, kültürün ve tarihin sergilendiği, milletlerin geçmişlerini bugünlere taşımaya aracı olan önemli sanat merkezleridir. Her kültür, kendince değerli olan sanat eserlerini, kültürel miraslarını m
En İyi Sokak Sanatına Sahip Şehirler
En İyi Sokak Sanatına Sahip Şehirler
06 Temmuz 2017
Sokak sanatı modern zamanın sanatlarından biridir ve her yerde bulunabilir. Başlangıçta toplumsal ya da siyasi protesto ifade etme şekli olan sokak sanatı dünyası Banksy ve Shepard Fairey gibi ünlü sa
2016 Yılında Gezmek İsteyeceğiniz 10 Yer
2016 Yılında Gezmek İsteyeceğiniz 10 Yer
07 Ocak 2016
İRLANDA Avrupa’nın kuzeybatısında bulunan adalarla çevrili mitler ve masalar ülkesi İrlanda, 2016 yılında gezilmesi gereken ülkelerin başında gelmektedir. Bir kültür başkenti olan Dublin, adanın

Sao Paulo Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (52)
İyi (41)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%56
%44
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
93 Değerlendirme
G*** S***
28 Ekim Pazar
Annemi tatil için götürmüştüm, çok mutlu oldu haliyle bende mutlu oldum
U*** C*** U***
6 Ekim Cumartesi
Sevgilim ile gitmiştik yağmur yağdı 2 gün ama olsun son gün çok eğlendik
R*** G*** A***
16 Eylül Pazar
Gerçekten güzel bir şehir, gidilip gezilmesi lazım herşey çook güzeldi.
A*** M*** E***
20 Temmuz Cuma
Hep üzerinden uçuyorduk bu hafta buraya gideceğiz kısmetse
N*** S***
18 Ağustos Cumartesi
İnsanları biraz korkuttu beni ama olsun yine de keyifliyid
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Sao Paulo Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 15.09.2020 09:08:56 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Sao Paulo, (Tümü)
SAOT
BR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=19363
/ True
19363