1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Our heart is in the country"
Regional Express

Regional Express Regional Express Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
2002
Firma Kısaltması
REX
Firma Merkezi
Mascot
IATA Kodu
ZL
Çağrı Merkezi
+61 (2) 6393 55 50
Uçak Sayısı
54
Firma Yorum Sayısı
1
Ortalama Kullanıcı Puanı
5/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Regional Express Hakkında

Regional Express, Yeni Güney Galler merkezli olarak 2002 yılında kurulmuştur. Avustralya bölgesel taşıyıcısı olan firma, Adelaide Havaalanı, Sydney Havaalanı, Townsville Havaalanı, Melbourne Havaalanı ve Cairns Havaalanı merkezlerinden çalışmaktadır. Kısaca REX adıyla da tanınan firma, bölgesel bir taşıyıcı firma olarak dünya çapında en büyük Saab 340 filosunun sahibidir.

Regional Express uçak bileti ile yapılan Avustralya merkezli uçuşlara katılabilirsiniz. Genellikle kısa ve orta mesafede gerçekleşen uçuşlar sebebiyle, çoğu seferin aktarmasız olarak yapılması sağlanabilmektedir. Avustralya'nın bölgesel turizmini ve adaların muhteşem doğasını keşfetmek için, Regional Express'in konforlu ve hesaplı uçuşlarını tercih edebilirsiniz.

Regional Express uçak bileti fiyatları için bilet satış desteği Biletall.com'da verilmektedir. Böylelikle Avustralya merkezli yapılacak seyahatlerin daha hesaplı fiyatlarla sizlerle buluşması mümkün olabilmektedir. Türkiye'den Regional Express uçuşlarına bilet bulmak, bütün kategorileri sunan aramalarla oldukça kolaydır.

Turistik bir gezi için veya iş için Avustralya'yı ziyaret edecekseniz, Regional Express en uygun firmalardan birisi olarak size hizmet verecektir. Firma Yeni Güney Galler, Victoria, Güney Avustralya, Tazmanya ve Kuzey Queensland'de 58 noktaya uçmaktadır. 54 uçakla dünyadaki en büyük Saab 340 filosunun sahibidir. Uçakların her biri Economy Class kabin ile yapılandırıldığından, eşitlik ilkesiyle hizmet verilmektedir. Dilerseniz ekstra bir ücret karşılığında fazla mesafeli koltuklar size Rextra adı ile tahsis edilebilmektedir. Bu koltuklar ön sıralarda yer almaktadır ve 6 inç gibi ekstra bir alanı size sağlayarak daha rahat bir yolculuk geçirmenize imkan tanıyacaklardır.

Yıllık yapılan kısa ve orta mesafeli uçuşların sayesinde, Regional Express uçak bileti rezervasyon ile biletinizi hemen ayırtabilirsiniz. Günlük firmaya dair onlarca uçuşa Biletall.com'da yer verilmesi, sizin firmaya bilet bulmanızı kolaylaştıracaktır. Böylelikle Avustralya'ya yapacağınız seyahatleriniz kampanyalarla ekonomik gerçekleşebilmektedir.

Regional Express en ucuz uçak bileti ile kullanılan Saab 340 uçaklarında yalnızca Economy Class kabinleri bulunmaktadır. Bu nedenle uçuşlarınız her müşteride olduğu gibi tarafsızlık ilkesinin çerçevesinde sağlanabilecektir. Ekstra alan isterseniz, bu durumda Rextra koltuklarını belli bir ücret ödeyerek ayırtabilirsiniz. Düşük maliyetli bir taşıyıcı olmasından ötürü, uçak içi eğlence sistemleri bulunmamaktadır. Rex Flex üyelikleriyle firmanın sadakat programına katılabilirsiniz.

Regional Express Online Check - in

Regional Express'te uçuşlardan önce check in yapabilme imkanlarını internette ve havalimanı kontuarlarında bulabilmektesiniz.

Regional Express uçak bileti fiyatları ile Burketown'a uçacaksanız 1 saat önceden, diğer varış limanlarında ise varış noktasına göre 20-30 dakika önceden işlemlerinizi check in kontuarlarında yaptırabilmektesiniz. Online check in yapılabilmesi 48 saat ile 60 dakika zaman aralığına tabi tutulmuştur.

 Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Yerel bir havayolu firması ağı işletilmesinden ötürü, firmanın check in işlemlerinde yemek siparişi verememektesiniz. Bunun yerine kısa ve orta mesafede gerçekleştirilen uçuşlarda ikramlıklar ve ücretli atıştırmaları alabilirsiniz. Her uçuşta ücretsiz hafif atıştırmalık ve içecekler sunmaktadır. Bunun yanı sıra koltuğunuzu seçme işleminizi, bagaj kontrolü, kabin bilgileri gibi işlemlerinizi yapacağınız check in işlemlerinde öğrenebilirsiniz.

Regional Express Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Avustralya'da gidilebilen 58 noktaya sahiptir.
 2. Bölgesel bir havayolu firması olarak oldukça işlek bir ağa sahiptir.
 3. Her gün 100'e yakın bileti satışa çıkmaktadır.
 4. Bölgesel bir işletme olmasına karşın filosu büyük ve gelişmiştir.
 5. Kısa ve orta mesafedeki uçuşların çoğu aktarmasız gerçekleştirilmektedir.
 6. Bünyesinde bulunduğu holdingde anlaşmalı uçuşlar yürüttüğü ortaklıkları vardır.
 7. Tarafsızlık ilkesine bağlı olarak seyahat edersiniz.

Regional Express Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Regional Express'te Rex Flex üyelerinin bagaj hakkı daha yüksektir, diğer biletler için standart bagaj prosedürlerine tabi tutulmaktasınız.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Kontrol edilen bagajların Rex Flex üyeliklerine tanıdığı hak 23 kg'dır ve 140 santim boyutlar standarttır. Diğer bilet sahipleri 15 kg ağırlıkla 140 santim boyutlarında bir bagaj taşıyabilirler.

KABİN/EL BAGAJI: Kabin içerisinde taşınabilecek bir bagajın 23x34x48 boyutlarıyla en fazla 7 kg ağırlığa sahip olması gerekmektedir.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Fazla olan her ilave kg'da 7.70 USD ödemeniz talep edilmektedir. Ayrıca boyut sınırlarının aşılması halinde 16.50 USD talep edilecektir. Bu nedenle bagajlarınızın doğru boyutlarda olduğundan emin olmalısınız. Toplamda taşıyabileceğiniz ekstra bagaj ağırlığı 32 kg'dır.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Firma nedeniyle hasar gören veya kaybolan bagajınıza dair, havalimanına varışınızdan en geç 3 güne kadar bilgileri dosyalayıp firma yetkililerine teslim etmelisiniz. Ayrıca varış havaalanında Regional Express yetkilileriyle direk iletişime geçerek size sağlanacak formları doldurma opsiyonuna da sahipsinizdir. 3 gün içerisinde rapor edilmeyen veya Regional Express'in ihmalinden kaynaklanmayan durumlarda ödenek almanız söz konusu olamayacaktır. Seyahatle ilgili risklere dair Bagaj Sigortası işlemlerinden yararlanabilirsiniz.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Hoverboard, gübre, fişekler, hidrojen peroksit, böcek veya ot öldürücüler, araba aküleri, yanıcı sıvılar, elektro şok silahları, yağ bazlı boya, kendiliğinden şişen can kurtaran botları, maytaplar, endüstriyel temizlik ürünleri gibi içeriklerin Regional Express'te taşınması söz konusu olmayacaktır.

Regional Express Yiyecek, İçecek ve İkram

Regional Express'in kısa, orta mesafede gerçekleşen uçuşları yemek siparişi içermemektedir. Bu nedenle ikramlıkları veya ücretli ürünleri uçaktayken alabilirsiniz.

 Economy Class İkramlar

Regional Express, uçuşlarında ücretsiz hafif atıştırmalık ve içecekler sunmaktadır. Bütün kabinlerin sadece Economy Class olmasından ötürü, yapılacak uçuşlarda her müşteriye aynı ayrıcalıklar tanınacaktır. Ücretli olarak farklı atıştırmalıkları alabilirsiniz. Kek, çikolata, kurabiye, tuzlu atıştırmalıklar alınabilmektedir.

 Business Class İkramlar

Regional Express'in hiçbir uçuşu Business Class özellikli değildir. Ancak sadakat programı üyesi olarak Rex Flex özelliğiyle daha ayrıcalıklı uçuşların bünyesinde yer alabilirsiniz. Rex Flex'in size sağlayacağı avantajlar ekstra ağırlık taşıma, hızlı geçiş gibi özellikler olacaktır.

 Özel Yemek Servisi

İkram edilen atıştırmalık ve içecekleri alabilir ya da ücretli satılan ürünleri nakit ödemeler ile satın alabilirsiniz. Bölgesel orta, kısa mesafeli uçuşlar için bu ayrıcalıkların oldukça yeterli olduğu düşünülmektedir. Bu nedenle özel yemek servisi yapılmamaktadır.

Regional Express: Business Class

Regional Express'te Business Class uçuşları bulunmamaktadır.

 Koltuk Diz Mesafesi

Saab 340 uçaklarıyla oluşturulan filolarda Economy Class koltukları standarttır, sadece Rextra koltukları size ekstra mesafe sağlayacaktır. 17-18.5 inç genişlikte olan koltuklarda 30 inç standart mesafe vardır. Ekstra mesafeli Rextra koltukları ilk sıra ve 6. sırayı kapsar, 4.80 USD ödeyerek bu koltukları kullanabilirsiniz. Mesafede sağlayacağı miktar 35-36 inç olacaktır.

 Yiyecek, İçecek ve İkram

Tarafsızlık ilkesinden ötürü Business Class uçuşları yapmayan firmada ücretsiz atıştırmalıklar ve ücretli standart atıştırmalıklardan alabilirsiniz. Ödemelerinizi nakit yapabilirsiniz.

 CIP Salonu / CIP Lounge

Business Class uçuşları yapılmıyor olsa da, Regional Express'in Rex Lounge adını alan salonları bulunmaktadır. Bu salonlara Regional Express'le seyahat ettiğiniz zaman 33 USD ödeyerek girebilmektesiniz. Yıllık veya aylık üyelik gibi satışlarla bu özel salonlara erişiminizi her zaman gerçekleştirebilirsiniz. Aperatifler, çay, kahve, içecekler, dergi ve gazeteler, plazma TV özellikleri bu salonlarda bulunmaktadır.

Regional Express Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Regional Express bölgesel bir taşıyıcı olduğundan Avustralya'daki seyahatlerinizi firmayla kolaylıkla gerçekleştirebilmektesiniz. Firmanın sadakat programı Rex Flex'e katılarak daha ayrıcalıklı imkanları elde edebilirsiniz. Ayrıca firmayla uçtuğunuz zaman Economy Class bünyesinde olmanıza karşın özel salonları belli bir ücret ödeyerek kullanma hakkınız olacaktır.

 Regional Express Seferleri

Regional Express'in uçuşları sizleri Yeni Güney Galler, Victoria, Güney Avustralya, Tazmanya ve Kuzey Queensland gibi popüler bölgelere ulaştırmaktadır. Regional Express uçak seferleri için yapılan kısa, orta mesafeli uçuşlarla günlük 100'e yakın bilet sunulabilmektedir. Bu sebeple biletinizi ayırtmak için hemen fiyat değerlendirmesi yapmaya başlayabilirsiniz.

 Regional Express Rezervasyon

Regional Express'in uçak biletlerini, satış desteği veren Biletall.com'dan alabilirsiniz. Avustralya'daki seyahatleriniz kampanyalarla birleştirildiği zaman oldukça uygun maliyetlere size bir bilet sağlayacaktır.

 Regional Express Bilet Al

Biletall.com'da Regional Express'in yaptığı bütün seferleri bulabilmektesiniz. Kampanyaları takip ederseniz, biletinizi daha hesaplı fiyatlara alabilirsiniz.

Regional Express Bilet İptal/İade Prosedürü

48 saat ve 60 dakika öncesine kadar bilette isim, tarih ve zaman değişikliği yaptırabilmektesiniz. Bu işlemler Rex Flex üyeliklerine Regional Express tarafından ücretsiz sağlanmaktadır. Standart biletlerinizde 12 saat önceden işlem yapmalı ve belli bir ücret ödemelisiniz. Ücretlere dair detaylı bilgileri Regional Express çağrı merkezlerinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca yapılacak işlemlerin online ortamda yapılması size daha düşük maliyetli ücretlerle yansıtılabilmektedir.

Regional Express Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Standart koltuklar 17-18.5 inç genişlik, 30 inç mesafeye sahiplerdir. Ekstra mesafeli Rextra koltukları 4.80 USD ödenerek alınabilmektedir ve mesafede sağlayacağı miktar 35-36 inç'tir.

 Bebek ve Çocuk Yolcular

2 yaşını aşmamış çocuklarda kucakta seyahat etmeye izin verilmektedir ve tek yetişkin bir bebek taşıyabilmektedir. 5-12 yaş grubu aralığı için rezervasyon yaptırırken bilgi sağlamanız halinde refakatçisiz çocuk yardımı sağlanmaktadır. Uçuş başına 33 USD ücret talep edilmektedir.

 Hamile Yolcular

Tek gebeliklerde 36. hafta ve sonrasında, çoğul gebeliklerde bütün haftaları kapsayacak şekilde rapor alınmalıdır. 24. haftasını geçen bayanların acil çıkış kapısı sırasına oturmasına izin verilmemektedir. Firmanın sağladığı Rex Medical Sertifika bir doktor tarafından uygun şekilde doldurulmalı ve firmaya teslim edilmelidir.

 Hasta ve Engelli Yolcular

Tekerlekli sandalye kullanan yolculara sandalye sağlanabilmektedir. Bu sandalyeler Saab 340 uçaklarında yolcuların rahat bir şekilde hareket etmelerine imkan tanımak için özel olarak tasarlanmışlardır. Çağrı merkezine hasta ve engelli yolcular konusunda bilgi verilmelidir.

 Evcil Hayvanlar

Sağlık sertifikasıyla birlikte en az 72, en fazla 48 saat önceden uçuş onayı verilen hayvanların taşınabilmesi sağlanmaktadır. Ekstra bagaj kapsamında bulundukları için kg başına ekstra ücret istenebilmektedir. Tırnaklı hayvanların hiçbiri Regional Express uçuşlarına kabul edilemezler.

 Seyahat Sigortası

Can ve mal güvenliğinizin ekstra korunması için size seyahat sigortası işlemleri yaptırma hakkı tanınmaktadır.

Regional Express Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Regional Express kaç yılında kuruldu?

  2002 yılında kurulmuştur.
 • Regional Express firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Mascot şehrindedir.
 • Regional Express IATA kodu nedir?

  ZL uluslar arası IATA kodudur.
 • Regional Express çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +61 (2) 6393 55 50

Regional Express Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (82)
İyi (2)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%98
%2
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
84 Değerlendirme
M*** İ***
6 Mayıs Pazartesi
vegan yemek seçeneği sunması çok güzel
2
1
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Regional Express sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Regional Express Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 14.08.2020 03:21:27 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531