1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
"The Heart of the Filipino"
Philippine Airlines

Philippine Airlines Philippine Airlines Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1935
Firma Kısaltması
PAL
Firma Merkezi
Pasay
IATA Kodu
PR
Uçtuğu Şehir Sayısı
12
Çağrı Merkezi
+632 855 88 88
Uçak Sayısı
90
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,7/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Philippine Airlines Popüler Uçak Seferleri

Davao - Manila
Uçak Bileti
05 Kas 2020
Manila - Davao
Uçak Bileti
03 Kas 2020
Kuala Lumpur - Manila
Uçak Bileti
04 Kas 2020
Bangkok - Manila
Uçak Bileti
02 Kas 2020
Bangkok - Nagoya
Uçak Bileti
03 Kas 2020
Hanoi - Bangkok
Uçak Bileti
14 Kas 2020
Hong Kong - Phuket
Uçak Bileti
06 Kas 2020
Singapur - Phuket
Uçak Bileti
11 Kas 2020
Tokyo - Doha
Uçak Bileti
07 Kas 2020
Manila - Amsterdam
Uçak Bileti
05 Kas 2020
Doha - Manila
Uçak Bileti
12 Kas 2020
Nagoya - Manila
Uçak Bileti
14 Kas 2020
Davao - Ankara
Uçak Bileti
08 Kas 2020
Cagayan - İstanbul
Uçak Bileti
19 Eki 2020
Manila - İstanbul
Uçak Bileti
21 Eki 2020
Toronto - Manila
Uçak Bileti
06 Kas 2020
Tokyo - Honolulu
Uçak Bileti
02 Kas 2020
Davao - İstanbul
Uçak Bileti
08 Kas 2020
Davao - Adana
Uçak Bileti
20 Eki 2020
İstanbul - Tokyo
Uçak Bileti
01 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Philippine Airlines Hakkında

Filipin Hava yolları (PAL), uluslararası hava taşımacılığı derecelendirme kuruluşu olan SKYTRAX tarafından 4 yıldızlı hava yolu kalitesiyle sertifikalandırılmıştır. Bu 4 yıldızlı hava yolu reytingi, hem Onboard hem de Airport ortamı için farklı değerlendirme kategorilerinde mükemmel ürün ve personel hizmet standartlarını kabul eden bir kalite ayrımıdır. Philippine Havayolları, müşterilerine çok daha iyi ürün ve hizmet kalitesi standartları sağladığını belirtmiştir. Skytrax, hava yolu kara ve iç hat uçuşları için uçak içi ve yer hizmetleri konusunda titiz bir denetim gerçekleştirdikten sonra Filipin Hava yolları bu takdire layık görüldü.

2016'dan günümüze kadar PAL Group, filo sayısını Filipinler'deki en büyük filo olan 88 uçağa ulaştıran Airbus A350'ler, A321'ler, Boeing 777'ler ve Bombardier Q400 Yeni Nesil uçakların filo siparişlerini tamamladı. Havayolu şirketinin 15 Airbus A330'undan sekizi, tek bir ekonomiden tüm sınıflarda maksimum konfor sağlayan üç sınıf bir kabine kadar toplam kabin dönüşümü geçirdi. En yeni Boeing 777'ler ve gelen Airbus A350'ler, havayolu şirketinin uzun mesafeli uluslararası rotaları için PAL filosunu daha da geliştirecek. PAL, birçok uçağının tüm sınıflarında, dokunmatik ekranlı monitörler aracılığıyla yolculara geniş bir yelpazedeki film, müzik ve TV şovlarına erişim sağlayan myPAL eSuite kişisel TV hizmetini sunarken, myPAL Player yolcuların uçuş cihazlarını kullanarak uçuş eğlencesini arttırmaktadır. MyPAL Wi-fi erişimi, yolcuların sörf yapmasına, göz atmasına ve bağlı kalmasına olanak tanımaktadır.

Havaalanlarında daha iyi yer hizmetleri için PAL, NAIA Terminal 2'deki terminaller arası transit salonunu yeniledi, Business Class check-in ürününü geliştirdi, daha verimli bir biniş prosedürü getirdi ve yolcu konforu için havalimanı terminali tabelalarını oluşturdu. Bir sonraki büyük adım 2018'in ikinci çeyreğinde açılacak yeni, daha büyük ve daha sofistike bir Mabuhay Lounge. PAL, şu anda 4 yıldızlı derecelendirme sertifikasına sahip olarak, New York ve Brisbane'e kesintisiz servislerin yanı sıra Hindistan'a uçuşlar ve Japonya ve Çin'e 2018'de ek güzergahlar da dahil olmak üzere yeni ürünleri ve genişleyen yolları ortaya çıkarmaya devam ederken çabaları yoğunlaştırmayı hedefliyor.

Philippine Airlines Online Check - in

Philippine Hava Yolları ile seyahat için bileti olan yolcuların, uçuştan önce verilen sürelerde biletlerini check-in yaptırmaları gerekmektedir.

 • Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Philippine Hava Yolları uçuşlarını seçen yolcular, biletlerini check in yapmaları esnasında, yemek bölümünden istedikleri yemeği seçebilir ve koltuk tercihinde bulunabilirler.

Philippine Airlines Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Philippine Hava Yolları, zamanında kalkış ve zamanında varış oranlarının çok yüksek olmasından dolayı, çok talep almaktadır.
 2. Şirketin özellikle uzun mesafeli uçuşlar için sağladığı olanaklar oldukça beğenilmektedir.
 3. Philippine Hava Yollarının muhteşem yemek ve ikram menüleri dünya çapında ünlenmiştir.
 4. Şirketin çok kaliteli yer hizmetleri, eksik bir şey bırakılmadan planlanmış ve uygulanmaktadır.
 5. Philippine Hava Yollarının uçak filosunun yeni olması, uçuş güvenliğine çok etkilemektedir.
 6. Şirketin yaptığı indirimler de tüm yıl devam etmekte ve uçuşlarını cazibeli hale getirmektedir.
 7. Philippine Hava Yollarının özellikle transfer ve check in hizmetlerinin hız ve kalitesi yolcu sayısına olumlu etki yapmaktadır.

Philippine Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Philippine Hava Yollarının, kendisini tercih ederek uçuş yapan yolcularına, nokta nokta belirtilen bir çizelge ile bagaj hakları sitesinde açıklanmıştır.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Philippine Hava Yolları, uçuş yapan yolcularına, gidilecek ülkeye, uçuş sınıflarına ve ölçü ve ağırlık aşımına göre değişen bagaj aşma ücretleri almaktadır.

Bagaj: Philippine Hava Yolları, bagaj hakkı oranlarını da uçuş sınıflarına uygun olarak belirlemektedir. Ekonomi sınıf için bu ağırlık 24 kg, Business sınıf için ise 33 kg olarak uygulanmaktadır. Bagajlarda ölçü olarak ise uluslararası standart ölçü olan 158 cm’yi baz almaktadır.

Kabin/El Bagajı: Philippine Hava Yolları bileti ile uçuş yapan yolcuların, 1 adet 7 kg ve 115 cm toplam ölçülere sahip, kabin veya el bagajı hakkı bulunmaktadır. Ayrıca, yolcular yanlarında; cep kitabı, el çantası, mont veya battaniye, küçük ebatlarda kamera veya dürbün, laptop çantası ve uygun miktarda okuma malzemesinden iki tanesini de ilave olarak ücret ödemeden kabinde taşıyabilmektedir.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: Philippine Hava Yolları, yolcularının şirketleri ile yaptıkları yurt içindeki bagaj aşım ücretlerini, 100 ile 300 dolar arası değişen aralıklarla uygulamaktadır.

Yurtdışı: Philippine Hava Yolları, yurt dışı uçuşlar için ise, ekonomi sınıf için 24 ile 45 kg arası için 150 $,46 ile 55 kg arası için ise 300 $, aynı sınıf yolcuların bagajlarının hem ağırlık hem ölçüyü aşmaları halinde ise 450 $ ile 600 $ arasında ücretler talep etmektedir. Business class yolcuları için, 33 ile 45 kg arası için 150 $, 46 ile 55 kg arası için ise 300 $, aynı sınıf yolcuların bagajlarının hem ağırlık hem ölçüyü aşmaları halinde ise ekonomi sınıftaki yolcuların ödeyeceği ücreti almaktadır. Bu rakamlar uçuş rotalarına göre belirli oranlarda artmaktadır.

 • ABD Bagaj Kuralları

Philippine Hava Yollarının, ABD uçuşları için de uyguladığı kurallar, sitesindeki çizelgede detaylı olarak bulunmaktadır

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Philippine Hava Yolları, uçuşlarını şirketlerini seçerek yapan yolcularının bagajlarına özel bir dikkat göstererek taşımakta ve bagaj takip sistemi ile de bagajla ilgili tüm hareketleri kontrol etmektedir. İniş yerinde bagajını bulamayan yolcuların 5 gün içinde bagaj fişleri ve uçuş biletleri ile, bagaj takip bürolarına başvurmaları gerekmektedir. Baraj bulunduğu anda, gecikme süresine bağlı olarak ödeme ile birlikte yolcunun bildirdiği adrese teslimi gerçekleşmektedir. Bagaj bulunamaz ise kamera kayıtları ve içindekilerin görüntüleri ve yolcu beyanı esas alınarak, yolcunun zararı ödenmektedir. Şirket zarar gören bagajları imkan dahilinde onarmaya çalışmakta, onaramaz ise yenisini yolcusuna teslim etmektedir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Philippine Hava Yolları, yolcularının bagajları ile ilgili dünya standartlarında olan kısıtlamaları uygulamaktadır. Bunların başında; patlayıcı ve patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler, zehirli gaz ve sıvılar, bulaşıcı hastalık taşıyan maddeler, yanıcı ve yakıcı özelliğe sahip malzemeler ile elektronik olarak uçağın cihazlarını etkileyebilecek ekipmanlar olarak sayılabilir. Taşınması yasak olan malzemelerin tümü ise, şirketin sitesinde maddeler halinde açıklanmıştır.

Philippine Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Philippine Hava Yolları yolcularına, uçuş planına ve sınıfına uygun ikramlarda bulunmaktadır.

 • Economy Class İkramlar

Philippine Hava Yolları, yolcularından ekonomi sınıfını seçerek uçanlara yurt içi uçuşlarda aperatif tarzında, yurt dışı uçuşlarında ise menü şeklinde yemek ikramında bulunmaktadır.

 • Business Class İkramlar

Philippine Hava Yolları'nın, uçuşlarını Business class olarak yapan yolcularına ikram ise çok daha fazla olmaktadır. Bu sınıf yolculara yurt içi uçuşlarda sandviç tarzı atıştırmakların yanında salata ve içecekler, yurt dışı uçuşlarında ise, zengin çeşitliliğe sahip değişik yemek menüleri ile içecekler ikram edilmektedir.

 • Özel Yemek Servisi

Philippine Hava Yolları'nın, tüm yolcuları için online olarak veya uçakta sipariş ederek alabilecekleri özel yemek servisi de bulunmaktadır. Bu yemek menülerinin içinde; vejetaryen ve vegan tarzında yemekler ile bebek ve çocuk menüleri, diyet yemekleri, daha az kalorili ve daha az tuzlu yemekler ile dünya mutfağı ile yöresel yemeklerin oluşturduğu özel menüler bulunmaktadır.

Philippine Hava Yolları: Business Class

Philippine Hava Yolları, Business Class yolcuları için ayrıcalıklarla dolu hizmetler vermektedir.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Çok geniş diz mesafesine sahip ve tamamen yatabilen, eğlence ve dinlenme amaçlı olarak dizayn edilmiş koltuklar, Business class yolcularını, seyahatlerinin rahat ve zevkli geçmesini sağlamaktadır.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Philippine Hava Yolları, özellikle uzun mesafeli olarak gerçekleşen yurt dışı uçuşları yapan bu sınıf yolcularına, zengin bir yelpazeye sahip yemek ve içecek ikramlarında bulunmaktadır.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

Philippine Hava Yollarının Business Class olarak uçuş yapacak olan yolcuları için hazırladığı CIP salonları, hizmet kalitesi ve sunulan imkanlarla, her türlü ihtiyacı karşılamaktadır.

 • Diğer Özellikler

Philippine Hava Yolları, bazı uçaklarında özel banyo ve süit oda kalitesinde mekanları ve bu mekanlarda bir çok konforu, Business class yolcuları için sağlamaktadır. Ayrıca yer hizmetlerinde de kişisel hizmetlerle yolcuların her türlü işlemlerine yardımcı olunmaktadır.

Philippine Airlines Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Filipin Hava Yolları, yaptığı sefer sayıları ile yolcularının ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlamaktadır.

 • Filipin Hava Yolları Seferleri: Şirket, iştirakleri ve partnerleri ile günlük 300’ün üzerinde dünyanın bir çok noktasına seferleri mevcuttur.
 • Filipin Hava Yolları Rezervasyon: Philippine Hava Yolları uçak biletlerine rezervasyon yaptırmak için Biletall.com web sitesi, çağrı merkezi ve uygulamaları kullanılabilmektedir.
 • Filipin Hava Yolları Bilet Al: Philippine Hava Yolları tarafından düzenlenen uçuşlar için bilet almak isteyen yolcular, Biletall.com üzerinden online olarak biletlerini satın alabilirler.

Philippine Airlines Bilet İptal/İade Prosedürü

Philippine Hava Yolları ile seyahat için bilet almış olan yolcular, biletlerini iptal etmek istediklerinde, bilet aldıkları firmalardan veya hava alanındaki şirketin gişelerinden, şirketin iptal prosedürüne uygun olarak gerekli kesintiler yapıldıktan sonra, iptal işlemini yaparak iade ücretlerini alabilirler. Şirket kaynaklı iptallerde ise ödenen ücretin tamamı vergiler dahil geri ödenmektedir.

Philippine Airlines Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Philippine Hava Yollarının konforlu bir seyahat için ve uzun mesafeli yolculuklar düşünülerek tasarlanan koltukları, bir çok ödüle sahiptir.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Philippine Hava Yolları, yolculuklarını bebekleri ile yapan aileler için ilave bagaj ve mama temini gibi bir çok olanaklar sağlamaktadır. Yalnız seyahat eden çocuklar için refakatçi hizmeti vererek, çocuğun aile bireylerine teslimine kadar bu refakatçi yanından ayrılmamaktadır.

 • Hamile Yolcular

Philippine Hava Yolları, hamile olarak seyahat etmek isteyen özellikle yurt dışı uçuş yapacak yolculardan, seyahatin uygunluğuna dair doktor raporu talep etmekte ve 35 haftadan daha fazla hamileliği olanların uçuşlarına izin verilmemektedir.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Philippine Hava Yolları, bulaşıcı hastalığı olan, ateşli ve ağrılı vakalar, refakatçisiz olan sinir hastalarının ve doktor raporu olmayan kritik bazı hastalıklara sahip kişilerin yolculuğuna izin vermemektedir. Ani durumlarda müdahale için ise kabin personeli ilk yardım eğitimli olduğundan müdahale edebilmekte ve kabindeki tıbbi malzemeleri kullanabilmektedir. Engelli hastaların ise engel durumuna uygun yardımlarda bulunulmaktadır, özellikle yürüme engelliler için bir çok uçağında tekerlekli sandalye bulunmakta, bulunmayan uçuşlar için ise önceden bildirilmek şartı ile kendi tekerlekli sandalyeleri ile seyahatlerine izin verilmektedir.

 • Evcil Hayvanlar

Philippine Hava Yolları, evcil hayvanların kabin ve kargo bölümünde taşınması ile ilgili uluslararası standartlara uygun olarak hizmet vermekle beraber, sitesinde yayınladığı belgeleri, özellikle yurt dışı uçuşlar için, uçuş öncesinde talep etmektedir.

 • Seyahat Sigortası

Philippine Hava Yolları, kendisini tercih eden tüm yolcularını, ferdi kaza sigortası kapsamında, iştiraklerinden olan sigorta şirketi vasıtası ile sigorta etmektedir.

Philippine Airlines Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Davao - Manila 882,99 TL 1 Saat 55 Dakika
Manila - Davao 1.201,39 TL 17 Saat 30 Dakika
Kuala Lumpur - Manila 1.363,08 TL 3 Saat 45 Dakika
Bangkok - Manila 1.820,05 TL 4 Saat 20 Dakika
Bangkok - Nagoya 1.917,25 TL 21 Saat 30 Dakika
Hanoi - Bangkok 3.127,71 TL 21 Saat 49 Dakika
Hong Kong - Phuket 3.486,40 TL 24 Saat 10 Dakika
Singapur - Phuket 3.530,94 TL 28 Saat 50 Dakika
Tokyo - Doha 3.837,12 TL 28 Saat 10 Dakika
Manila - Amsterdam 4.100,70 TL 12 Saat

Philippine Airlines Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Philippine Airlines uçak bileti ne kadar?

  Philippine Airlines firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Davao - Manila olup, bilet fiyatı 882,99 TL'dir.
 • Philippine Airlines kaç yılında kuruldu?

  1935 yılında kurulmuştur.
 • Philippine Airlines firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Pasay şehrindedir.
 • Philippine Airlines IATA kodu nedir?

  PR uluslar arası IATA kodudur.
 • Philippine Airlines çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +632 855 88 88

Philippine Airlines Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (54)
İyi (27)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%67
%33
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
81 Değerlendirme
S*** Ö***
28 Kasım Çarşamba
Personel biraz daha ilgili olabilidi ama yine de güzeldi teşekkürler
İ*** Ö***
23 Kasım Cuma
Hizmette eksikler var. Personel biraz daha ilgili olabilirdi.
S*** N*** D***
20 Eylül Perşembe
Fiyatları düşürmeleri gerektmekte onun dışında idare eder sanırım
S*** A***
17 Haziran Pazar
Rahatlık arayanlar bence düşünmeden bu firmadan alabilir biletini
A*** T***
30 Temmuz Pazartesi
Kaliteli hizmet arıyorsanız bu firmayı tercih edebilirsiniz
2
25
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Philippine Airlines sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Philippine Airlines Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 17.10.2020 04:43:26 )

Davao, (DVO)
DVO
PH
Ankara, (ESB)
ESB
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961