1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Greece closer together"
Olympic Air

Olympic Air Olympic Air Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
2009
Firma Kısaltması
Olympic
Firma Merkezi
Spata
IATA Kodu
OA
Çağrı Merkezi
+90 (212) 465 4585
Uçak Sayısı
32
Firma Yorum Sayısı
23
Ortalama Kullanıcı Puanı
5/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Olympic Air Hakkında

Olympic Airlines, 6 Aralık 2009'da 2010-2012 arasında üç yıllık bir süre için Helenik Olimpiyat Komitesi'nin resmi taşıyıcı olarak seçildiğini duyurdu. Bu sponsorluk sayesinde, Olympic Air, 2010 Kışına Yunan Olimpiyat delegasyonlarının ücretsiz taşınmasını sağlamayı taahhüt etti. 10 Aralık 2009 tarihinde şirket, Atina Havalimanı'ndan kalkan uçuşlar için cep telefonu check-in işleminin yapılacağını duyurdu ve bu hizmeti sunan ilk Yunan havayolu şirketi oldu. Kurumsal sorumluluk programının bir parçası olarak OAL, 29 Ocak 2010 tarihinden başlayarak, Atina'daki 3500 öğrenciyi Atina'daki yeni Akropolis Müzesi'ne taşıyan "Müzede Bir Gün" adlı bir eğitim programı başlatılacağını duyurdu.

 2011 yılında Olympic Air, iş sınıfı hizmetine ek olarak, yerli ve seçkin uluslararası uçuşlar için Bombardier Q400 uçak filosunda premium ekonomi hizmetinin başladığını duyurdu ve şirket 1 Şubat 2014 tarihinden itibaren ana şirketi olan Aegean Airlines’ın, tüm uluslararası uçuşların uçuş ön ekini taşıyan bir servis sağlayıcısı olarak Aegan Airlines tarafından satın alındı. Taşıyıcı, iç hatların işletmeye devam ediyor.

Piyasaya sunulduğundan bu yana Olympic Air, bir dizi ödül aldı:

2010 - Kurumsal İletişimde Gümüş Effie Ödülü

2010/2011 - ERA Gümüş Ödülü: Yılın Havayolu

2011 - Condé Nast Traveler 2011 Okuyucular Seçimi Ödülleri : Top İç Hatlar

Olympic Air Online Check - in

Olympicair.com üzerinden bilgisayar, tablet veya akıllı telefon kullanarak Olympic Air uçuşu için online check-in yapılabilir.

Online Check-in, uçuştan 48 saat ila 30 dakika arasında yapabildiği için süreden tasarruf edilmesini sağlar ve tercih edilen yeri seçme ve Boarding Pass'ı alma seçeneği vardır.

Online Check-in adım-adımı kılavuzu:

“Check-in” seçeneğini seçilir ve soyad, rezervasyon referansı veya bilet numarası girilir.

Otomatik olarak ayrılmış koltuk onaylanır veya seyahat edecek kişi çin başka bir koltuk seçilir.

Akıllı telefonlardaki biniş kartı, bir Mobil Biniş Kartı olarak alınır veya yazdırılır. Bir başka seçenek de, Boarding Pass'ı bir havaalanı Kiosk veya check-in kontuarından almaktır.

Bagajlarda bulunan havaalanlarındaki özel "Drop-off" sayaçlarına götürülür. Bagaj yoksa, doğrudan kapıya doğru ilerlenir.

Olympic Air Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Olympic Air, şu an dünyanın en güvenilir havayolu şirketlerinden biri olarak hizmet vermektedir.
 2. Olympic Air, yolcuları için dünyanın birçok noktasına çok sayıda uçak seferi seçeneği sunmaktadır. Havayolu firması, günün her saati, gerek yurtiçi, gerekse yurtdışı onlarca uçak seferi ile aralıksız olarak yolcularına hizmet vermeye devam etmektedir.
 3. Olympic Air personellerinin tamamı aynı hizmet kalitesi ve anlayışını benimsediği için uçak seyahati ile ilgili sürecin başından sonuna kadar tüm personeller yolcularını memnun etmek adına yapılması gereken tüm hizmetleri vermektedir.
 4. Olympic Air ile seyahat eden yolcular Miles+Bonus ayrıcalıklarından da yararlanabilmektedir.
 5. Olympic Air özellikle erken tarihli bilet alımlarında yolcularına ekonomik fiyatlarla uçak yolculuğu deneyimi yaşatmaktadır.
 6. Havayolu şirketi yolcularının seyahatleri sırasında yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını da en kaliteli besinler aracılığı ile karşılamalarını sağlamaktadır.
 7. Olympic Air engelli yolcuları için özel indirimler sunmaktadır. Ayrıca engelli yolcuların her uçuşta belge göstermelerinin önüne geçmek için Miles+Bonus ile birlikte ortak bir çalışma başlatmıştır.

Olympic Air Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

OAL bagaj hakkı ile de yolcularına ayrıcalıklı hizmetler sunuyor.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

OAL, yolcuları için kabin ve check in bagaj hakkı olmak üzere iki farklı bagaj hakkı tanıyor.

Bagaj: Yolcular OAL ile gerçekleştirdikleri gerek yurtiçi, gerekse yurtdışı uçuşlarda Economy sınıfını tercih ettiklerinde 23 kg, Business sınıfını tercih ettiklerinde 32 kg bagaj haklarına sahiptir. Bunların dışında OAL seyahat güzergahına göre bagaj hakkı belirleyebilmektedir.

Kabin/El Bagajı: OAL kabin içinde ise Business sınıfı yolcularına 2 adet 8 kg kapasiteli, Economy sınıfı yolcularına ise 1 adet 8 kg kapasiteli bagaj hakkı tanımaktadır. Bunların dışında seyahat güzergahına göre bagaj hakları değişiklik gösterebilmektedir.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: İç hatlarda bagaj hakkının aşılması durumunda her bir kilo ücreti 12€’dan 50€’ya kadar değişiklik göstermektedir.

Yurtdışı: Yurtdışı fazla bagaj ücretlendirmesi 30€’dan 80€’ya kadar değişiklik göstermektedir.

 • ABD Bagaj Kuralları

OAL tarafından ABD'ye gerçekleştirilen seyahatlerde ise Economy sınıfı yolcuları kabinde 8 kg, check in için 23 kg, Business sınıfı ise kabinde 8 kg, check in için 32 kg bagaj hakkı bulunmaktadır.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

OAL, yolcularının bagajlarını büyük bir özenle taşımaktadır ancak yine de herhangi bir olumsuzluk durumunda yolcular böyle bir durumla karşılaştıklarında OAL’a ait Kayıp ve Buluntu Eşya Ofisi'ne başvurabilmektedir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

OAL Seyahatlerin sırasında kabin içinde zehirli spreyler, çakmak, biber gazı, para çantaları, radyoaktif madde içeren ekipmanlar ve sivri uçlu cisimler taşımak yasaktır. Ancak kesinlikle yasak olan biber gazı vs gibi maddelerin dışındaki eşyalar yolcuların kayıtlı bagajlarında taşınabilmektedir.

Olympic Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Olympic Air yolcularına yiyecek, içecek ikramı anlamında da seyahatleri boyunca ayrıcalıklar tanıyor. Seyahatin başından sonuna kadar havayolu firmasının ikramlarından yararlanılabilmektedir.

 • Economy Class İkramlar

Olympic Air Economy sınıfı yolcularına iç hat uçuşlarında farklı içeriklerde sıcak sandviç ikram etmektedir. Bunun dışında kek ve uçak seferi saatine göre kahvaltı ve yemek ikramları da bulunmaktadır.

 • Business Class İkramlar

Business Class yolcuları iç hatlarda ilk olarak içecekler ile karşılanıyor. Uçak seferi saatine göre sefer süresince yolculara özel yemekler sunuyor.

 • Özel Yemek Servisi

Olympic Air seyahatlerinde özel yemek siparişi veren yolcularının isteklerini de memnuniyetle karşılamaktadır. Bebek yemeği, deniz ürünleri yemeği, sindirimi kolay yemek ve az yağlı yemek gibi farklı menülerde yemek siparişi verilebilmektedir.

Olympic Air: Business Class

Olympic Air yolcularına farklı sınıflarda seyahat etme olanağı sunmakla birlikte Business Class sınıfındaki yolcularına daha farklı ve önemli ayrıcalıklar göstermektedir.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Masaj özelliğine sahip olan Business Class sınıfındaki koltuklar aynı zamanda yatar pozisyona getirilebiliyor. Ayrıca koltuklar arasındaki diz mesafesi de Business Class sınıfında daha fazladır.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Business Class sınıfındaki yolcular havada uçan aşçılar tarafından hazırlanan birbirinden lezzetli yemekleri ve içecekleri ikram olarak tüketebilmektedirler.

 • Business Class Salonu

OAL Business Class yolcuları uçakların kalkmasını beklerken Business Salonu avantajlarından yararlanabilmektedir.

 • Diğer Özellikler

Bunların yanı sıra Business Class yolcuları daha fazla bagaj hakkı ve Miles+Bonus ile daha fazla mil kazanma şansına da sahiptirler.

Olympic Air: Miles and Bonus

Olympic Air’in farklı ve özel yolcu programı olan Miles and Bonus ile havayolu firmasını tercih eden yolcular özel avantajlardan yararlanabiliyor.

Ödül bilet, ücretsiz servis, rezervasyon önceliği ve ekstra bagaj hakkı bu avantajlardan birkaç tanesidir.

Olympic Air Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Dünyanın sayılı havayolu firmalarından birisi olan Olympic Air bünyesinde her gün yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere yüzlerce sefer düzenlenmektedir.

 • OAL Seferleri: Olympic Air her gün çok sayıda uçak seferleri düzenleyerek havayolu ulaşımı konusunda profesyonel olarak hizmet vermektedir.
 • OAL Rezervasyon: Olympic Air’e ait uçak seferlerinin biletlerine online olarak Biletall.com'dan rezervasyon yapılabilmektedir.
 • OAL Bilet Al: Havayolu firması tarafından düzenlenen uçak seferleriyle seyahat etmek için ihtiyaç duyulan uçak biletleri de Biletall.com üzerinden online bir şekilde alınabilmektedir..

Olympic Air Bilet İptal/İade Prosedürü

Olympic Air’e ait olan uçak biletlerinin iptal ya da iade edilmesi gerektiği durumlarda havayolu firmasının çağrı merkezi ya da Biletall.com ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Havayolu firması Business Class biletlerinin iadesinde uçuş saatinden 12 saat ya da daha uzun sürede işlem yapılması durumunda %20 kesinti ile iade alır. Uçuşa 1-2 saat kala yapılan iade işlemlerinde ise %40 kesinti yapılmaktadır. Ancak tüm koşullarda yolculara biletleme servis ücreti iade edilmemektedir. Yurtdışı uçuşlar için iptal ve iade işlemi yapılmamakta,sadece vergi ücreti iade edilmektedir.

Economy Esnek biletlerinin iadesinde uçuş saatinden 12 saat ya da daha fazla zaman varken işlem yapıldığında ise %20 kesinti ile iade alınmaktadır. Uçuşa 1-2 saat varken yapılan iade ve iptal işlemlerinde ise %40 kesinti yapılmaktadır. Dış hat uçuşlarına ait biletlerde ise iade ve iptal işlemi yapılmamakta, ancak yolculara vergi bedelleri iade edilmektedir.

Olympic Air Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Maksimum konfor sağlayan koltuklar özelliğine göre masaj koltuğu olarak kullanılmaktadır. Ayrıca okuma lambası ve elektrik bağlantısı da koltukların özelliklerinden birkaç tanesidir.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebek ve çocuklu ebeveynler çocukları için özel kemer kullanabilir ya da ayrı koltuk talep edebilirler. Uçağın yanına kadar bebek arabalarının kullanılabilmesi ve bebekler için mama siparişinin verilebilmesi bebek yolcuların ayrıcalıklarındandır.

 • Hamile Yolcular

28-35. hafta arasındaki dönemde olan hamile yolcular "uçakla seyahat edebilir " ibareli doktor raporu ile seyahat edebilmektedir. 36. haftadan sonra ya da iki bebek taşıyan ve 32.haftada olan anne adayları raporları olsa da uçamamaktadır.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta ve engelli olan yolcular ise sahip oldukları hastalıklara göre kendi başlarına, doktor raporu ile ya da refakatçileri ile birlikte seyahat edebilmektedir.

 • Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanın ve kutunun maksimum ağırlığı 8 kiloyu geçmemelidir. Evcil hayvan kutusu sadece kabin bagajı olarak taşınabilir ve koltuğun altına yerleştirilmelidir.

PETC: Kilo cinsinden ağırlık, evcil hayvanın ağırlığına ve maksimum 40x25x25 ebadındaki pet taşıyıcı / kabın ağırlığına işaret eder.

Canlı hayvanların bagaj alanında evcil hayvan taşımacılığı, Olympic Air Flights'ta sunulmamaktadır. Ücretler rota (yön) ve konteynır başına geçerlidir.

Eğer evcil hayvanı transfer edilmek istenirse, evcil hayvanı tescil ettirmek ve (eğer mümkünse) her bir uçuşta izin verilen evcil hayvan sayısı sınırlı olduğundan, taşıma işlemini onaylamak için, kalkıştan en az 48 saat önce Rezervasyon Departmanı ile irtibata geçilmelidir.

 • Seyahat Sigortası

Olympic Air ile seyahat eden yolcular havayolu şirketinin anlaşmalı olduğu Allianz Sigorta avantajlarından yararlanarak seyahat sırasında beklenmeyen durumlar için ücret karşılığında sigorta yaptırabilmektedir.

Olympic Air Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Olympic Air kaç yılında kuruldu?

  2009 yılında kurulmuştur.
 • Olympic Air firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Spata şehrindedir.
 • Olympic Air IATA kodu nedir?

  OA uluslar arası IATA kodudur.
 • Olympic Air çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +90 (212) 465 4585

Olympic Air Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (90)
İyi (2)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%98
%2
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
92 Değerlendirme
S*** S***
27 Kasım Salı
İlk defa yurtdışına çıkarken binmiştim personel güler yüzlü ve ilgili
B*** Ü***
27 Kasım Salı
İkramlar güzel firma kaliteli personel biraz daha ilgili olabilir
A*** B***
26 Kasım Pazartesi
Fiyatları biraz fazla ama hakkını veriyor, kaliteli bir firma
M*** D***
20 Kasım Salı
Biz severek tercih ediyoruz kaliteli bir firma personeller ilgili
E*** K***
19 Kasım Pazartesi
Klimalara laf edenleri görüyorum hiçbir sıkıntı yok klimalar da
2
23
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Olympic Air sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Olympic Air Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 14.08.2020 03:18:29 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531