1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"It’s Scandinavian."
Norwegian Air Shuttle

Norwegian Air Shuttle Norwegian Air Shuttle Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1993
Firma Kısaltması
Norwegian
Firma Merkezi
Barum
IATA Kodu
DY
Çağrı Merkezi
+47 214 900 15
Uçak Sayısı
54
Firma Yorum Sayısı
3
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,6/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Norwegian Air Shuttle Hakkında

Norwegian Air Shuttle, Norveç'teki Barum kentinde şirket merkezini kurmuştur ve 1993 senesinde havayolu firmalarının arasına katılmıştır.

54 uçakla ve 153 farklı seyahat noktası ile firmanın geniş kapsamlı olarak bir uçuş hizmeti sağladığını söyleyebilmek mümkündür. 2002 senesinde Boeing 737 uçak modellerini bünyesine alan firma, günümüzde en hızlı büyüyen havayolu firmaları arasında yer almaktadır.

Norwegian Air Shuttle uçak bileti ile filoların uçuşlarında sürekli yeni rotalar belirlenmektedir. Bu yeni ve farklı rotalara Biletall.com'daki aramalarla ulaşabilmeniz mümkündür.

Norwegian Air Shuttle uçak bileti fiyatları için yapacağınız her rezervasyonunuz sizi Avrupa, Asya ve Amerika'daki farklı rotalara götürecektir. Biletinizi Biletall.com'dan detaylı olarak yapılan aramalar sonucunda bulabilmektesiniz.

Norwegian Air Shuttle'ın dünya genelinde birçok farklı rotaya uçması söz konusudur. Ayrıca firma her geçen günle birlikte büyüyen yapısıyla yeni destinasyonlara da uçuşlar düzenlemektedir. Amerika, Asya ve Avrupa'daki pek çok farklı yere uçabilme imkanı Norwegian Air Shuttle ile mümkün olacaktır.

Norwegian Air Shuttle, sizlere hem ekonomik hem de konforlu bir uçuş deneyimi yaşatmak için seferler düzenlemektedir. Konuklar seçtikleri uçuş türü ne olursa olsun, maksimum konfor ile rahatlığı elde edebilmektedirler.

Norwegian Air Shuttle uçak bileti rezervasyon ile Premium kabinlere ve Economy Class kabinlerine yer verilmektedir. Uçuş türünüze göre farklı özellikler elde edebilmektesiniz. Örneğin ücretsiz Wi-Fi özelliği birçok uçuşa dahil edildiğinden, kendi cihazınız ile internete bağlanabilirsiniz. Ayrıca canlı TV ve uluslararası uçuşlarda ödüllü eğlence sistemlerine yer verilmektedir.

Norwegian Air Shuttle'ın ulaşım ağlarında kapsamlar Norveç'ten başlayarak Amerika'ya ve Asya'ya kadar uzanmaktadır. Farklı 153 destinasyonun uçuşları havayolu firmasının bünyesinde gerçekleştirilmektedir ve uçuşlarda konforlu ve emniyetli bir seyahat vaat edilmektedir.

Norwegian Air Shuttle en ucuz uçak bileti ile firmadaki uçaklar yakın dönemde yenilenmiştir ve Boeing 737 gibi uçaklarla 787 Dreamliner uçaklarına yer verilmeye başlanmıştır. Bu uçaklar genellikle uzun mesafelerde tercih edilmektedir.

Norwegian Air Shuttle Online Check - in

Norwegian Air Shuttle, internet üzerinden check in işlemleri için pratik üç yöntem sunmaktadır. Norwegian Air Shuttle uçak bileti fiyatları araştırması kapsamında uçuşunuza en geç 24 saat kala check in gerçekleştirmelisiniz. Eğer internetten check in yapamıyorsanız, bu durumda SMS bileti veya seyahat asistanı uygulaması gibi yöntemler ile check in yapabilmektesiniz. Rezervasyon işlemlerinde cep telefonu numarası ibrazı yapan misafirler, kalkışa 2 saat kala SMS ile bilgilendirilmektedirler. Böylelikle bu SMS'teki check in bağlantısını açarak check in yapabiliyorsunuz. Seyahat asistanı uygulaması, Norwegian Air Shuttle'ın yer verdiği bir özelliktir ve akıllı telefon veya tabletlerden bu uygulamaya giriş yapılabilir. Uygulamada online check in yapma şansınız da bulunmaktadır.

 Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Norwegian Air Shuttle, farklı yöntemler ile yapılmasına izin verdiği check in işlemlerinde uluslararası uçuşlara yemek servisi imkanı sunmaktadır. Standart ve kısa mesafeli uçuşlarda yemek servisi bulunmamaktadır. Bu durumda aperatifler ve ikramlıklar servis edilecektir.

Norwegian Air Shuttle Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Asya, Avrupa ve Amerika'nın birçok yerine seyahat edebilmektesiniz.
 2. Uçuş noktası ağı oldukça geniştir ve genişlemeye devam etmektedir.
 3. Mevkiiniz ne olursa olsun, rahat ve emniyetli bir uçuş sağlamaktasınız.
 4. Filolardaki uçaklar yakın dönemde yenilenmiştir, böylelikle ucuz maliyetli uçuşlar yapabilmektesiniz.
 5. Uluslararası uçuşların yemek servis hizmeti bulunmaktadır.
 6. Uçuş planlamaları sayesinde gecikmeler yaşanmamaktadır ve rotanıza belirlenen saatte varırsınız.
 7. Dünyanın en düşük maliyetli seferlerine yer veren yüksek standartlı bir havayolu firmasıdır.

Norwegian Air Shuttle Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Norwegian Air Shuttle, yapılacak uçuşun uzunluğuna göre ücretsiz bagaj kapsamlarında farklı politikalar uygulamaktadır.

Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Economy Class'ta 1 adet 20kg bagaj ve Economy Plus ile Flex müşterilerinin 2 adet 20 kg'lik bagaj taşıma hakkı bulunmaktadır. Tek bir bagajın ağırlığı 2-32 kg aralıkta olmalıdır ve kontrol edilen toplam bagaj 64 kg'ı aşamaz.

KABİN/EL BAGAJI: 55x40x23 santim ve maksimum 10 kg ağırlıkta bir el bagajı taşınabilmektedir.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

2 bagajı aşan eşyalarda, kg başına 9 İngiliz Sterlini ücret ödemesi yapılmaktadır ve ücretli olarak maksimum 20 kg'a kadar ekstra ağırlık taşınabilmektedir.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Kayıp ya da hasarlı olan çantaların mutlaka havalimanındaki Norwegian Air Shuttle temsilcilerine iletilmesi gerekmektedir. Kayıp veya çalıntı ihbarlarında Gayrimenkul Düzensizliği Raporu (PIR) oluşturulmakta ve müşteriye verilmektedir. Bagajınız bulunana veya kayıp olduğu kesin olarak belirlenene kadar bu raporu saklamalısınız.

Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Bagajlarda taşınabilen sıvılar 100 ML’i aşmamalıdır. Ayrıca tabanca, av tüfeği, ateşli silah parçaları, zıpkın, şok tabancaları, biber gazı, göz yaşartıcı gazlar ve spreyler, tıraş bıçağı, levye, çivi tabancası gibi malzemelerin taşınması Norwegian Air Shuttle uçuşlarında yasaktır.

Norwegian Air Shuttle Yiyecek, İçecek ve İkram

Önceden sipariş verdiğiniz zaman uluslararası uçuşlarda yemek siparişi oluşturabilmektesiniz. ABD, Kanada, Arjantin, Tayland, Karayipler ve Singapur gibi uçuşlar uluslararası uçuş kapsamına girmektedir.

Economy Class İkramlar

Economy Class uçuşlarının atıştırmalıklar ve kahve veya çay servislerine yer vermesi söz konusudur. Uluslararası yapılacak uçuşlarda menülerden yemek seçimi gerçekleştirilebilmektedir.

Business Class İkramlar

Norwegian Air Shuttle, Business Class yolculuklarının eğlenceli ve rahat geçmesi için ikramlıklara yer vermektedir. Ayrıca yine uluslararası uçuşlarınızda 3 farklı çeşitte yemek siparişi verebilmektesiniz.

Özel Yemek Servisi

Özel yemek siparişleri yalnızca uzun mesafe uçuşları için geçerli olmaktadır. Check in işlemleri esnasında servis edilen 3 farklı yemekten dilediğiniz bir tanesini seçebilirsiniz. Bunun için Economy Class veya Premium uçuşlarda yer almanız fark etmemektedir.

Norwegian Air Shuttle: Premium Class

Premium Class olarak adlandırılan özellikli uçuşlarda Flex müşteri olarak anılırsınız.

Koltuk Diz Mesafesi

Premium özellikli kabinler Norwegian Air Shuttle'ın bünyesinde 360 derecelidir. Ayrıca 43-46 inç koltuk genişliğiyle 55 inç koltuk diz boşluğuna yer verilmektedir. Böylelikle Premium kabinlerde ayrıcalıklı bir uçuş gerçekleştirirsiniz.

Yiyecek, İçecek ve İkram

Ücretsiz içeceklerin yanı sıra akşam yemeği ve kahvaltı gibi servislerden Norwegian Air Shuttle'da yararlanabilmektesiniz.

CIP Salonu / CIP Lounge

Premium olarak uçan yolcuların özel dinlenme salonlarında içecek, atıştırmalık, sıcak yemek, ücretsiz internet gibi hizmetlerden yararlanmaları söz konusu olabilmektedir. Salonlar Londra Gatwick, Kopenhag, Oslo, Los Angeles gibi 10'dan fazla havalimanında bulunmaktadır.

Norwegian Air Shuttle Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Dünyanın pek çok noktasını ziyaret edebilmeniz Norwegian Air Shuttle'ın uçuşlarıyla mümkün olabilecektir. 153 farklı rotanın sunduğu imkanlar ile günlük 20'den fazla sefer gerçekleştirilmektedir. Böylelikle ABD, Kanada, Asya, Avrupa'daki farklı bölgelere uçabilirsiniz.

Norwegian Air Shuttle Seferleri

Uçuşlar günde 20'den fazla seferi ve haftalık 100'ü aşan seferleri kapsamaktadır. Bu nedenle Norwegian Air Shuttle uçak seferleri haftanın her gününde bulunabilmektedir.

Norwegian Air Shuttle Rezervasyon

Biletall.com'da indirimli Norwegian Air Shuttle seferlerini bulabileceğiniz aramalar mevcuttur. Firmanın gerçekleştirdiği bütün seferleri kategorilere ayırabildiğiniz aramalar sayesinde bulabilir, gidilecek destinasyonların günlük hangi bölgeleri kapsadığını görüntüleyebilirsiniz.

Norwegian Air Shuttle Bilet Al

Norwegian Air Shuttle'da Economy, Economy Plus ve Flex adı verilen Premium uçuşlara yer verilmektedir. İndirimli fiyatları Biletal.com'da bulabilir ve Flex uçuşlarına bile ekonomik bilet ayırtma avantajı sağlayabilirsiniz. Bütün uçuşlar Norwegian Air Shuttle'ın emniyeti ve konforu sayesinde güvenlik içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Norwegian Air Shuttle Bilet İptal/İade Prosedürü

Biletler arasında Economy, Economy Plus ve Flex olarak değişim yapmanıza kalkıştan 30 dakika öncesine kadar izin verilmektedir. Ayrıca bileti rezerve ettikten en geç 4 saat sonrasına kadar iptal işlemi gerçekleştirebilmektesiniz. ABD'den yapacağınız uçuşlar için bu işlem süresi en fazla 24 saattir.

Norwegian Air Shuttle Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Koltuklar Premium kabinlerinde 43-46 inç genişliktedirler ve 55 İNÇ koltuk diz mesafesi bulunmaktadır. Diğer uçuş kabinlerinde koltuk diz mesafeleri 46 İNÇ'tir. Koltukların genişlikleri ise 17.2 ile 19 İNÇ arasında farklılık gösterebilmektedir.

Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebek ve çocuklar ile uçuşlarda 2 yaş altındaki çocuklar ücretsiz seyahat etmektedir. Uçuş destinasyonuna göre vergiler uygulanabilmektedir. Ayrıca 5-11 yaş arasındaki çocuklara refakatçisiz çocuk hizmeti uygulanmaktadır. 15 yaş üzerindeki çocuklar yalnız seyahat edebilmektedirler. Refakatçisiz çocuk hizmetlerinin ödemeleri 45 İngiliz Sterlini'dir.

Hamile Yolcular

Anne adayları doğumun gerçekleşmesine 4 hafta kalıncaya kadar Norwegian Air Shuttle'la uçabilmektedirler. Ancak bir doktor raporu bu durumda gereklidir. Ayrıca doğuma 4-2 hafta arasında süre kalmışsa, bu durumda sağlık sertifikasının hamile bayanın yanında bulunması gerekmektedir. 2 haftadan az bir süresi bulunan anne adaylarının ise Norwegian Air Shuttle'la uçmaları söz konusu olmamaktadır.

Hasta ve Engelli Yolcular

İşitme bozukluğu, görme bozukluğu ve hasta yolcuların uçuştan 48 saat öncesinde Norwegian Air Shuttle iletişim merkezine bildirilmesi gerekmektedir. Böylelikle bu yolcuların sorunsuz olarak uçuş yapmaları için hazırlıklar gerçekleştirilmesi imkanı olmaktadır. Uçağa yolcuların 30 dakika öncesinden yerleştirilmesi ve rahat bir şekilde yerleştiklerinden emin olunması, Norwegian Air Shuttle'daki personeller tarafından sağlanacaktır.

Evcil Hayvanlar

Norwegian Air Shuttle'ın evcil hayvanları kargo ile taşıma servisi bulunmaktadır. Bunun için online rezervasyon yaptırdığınız zaman 55-70 İngiliz Sterlini, havaalanında işlem yaptırdığınız zaman ise 65-80 İngiliz Sterlini ödersiniz. Kabin içerisinde evcil hayvan taşımanız için, 125x81x86 santim ölçülerinde bir taşıma çantasına sahip olmalısınız. Ayrıca evcil hayvan çantaları bagaj kapsamına dahil olmadığı için ek olarak ücret ödersiniz. Çevrimiçi 38-55 İngiliz Sterlini olan bu ücret, havaalanlarında 47-66 İngiliz Sterlini'dir.

Seyahat Sigortası

Seyahat sigortası, isteyen müşterilerin belli bir ödeme yapması sonucunda uygulanmaktadır.

Norwegian Air Shuttle Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Norwegian Air Shuttle kaç yılında kuruldu?

  1993 yılında kurulmuştur.
 • Norwegian Air Shuttle firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Barum şehrindedir.
 • Norwegian Air Shuttle IATA kodu nedir?

  DY uluslar arası IATA kodudur.
 • Norwegian Air Shuttle çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +47 214 900 15

Norwegian Air Shuttle Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (54)
İyi (43)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%56
%44
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
97 Değerlendirme
S*** P***
19 Ağustos Pazartesi
restoranda yemek yesem ancak bu kadar güzel olunur
H*** B***
9 Mart Cumartesi
firmanın yemekleri çok lezzetliydi
S*** K***
19 Mayıs Pazar
kaliteli hizmet veriyolar
2
3
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Norwegian Air Shuttle sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Norwegian Air Shuttle Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 14.08.2020 02:23:56 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531