1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
"From Lebanon to the World"
Middle East Airlines

Middle East Airlines Middle East Airlines Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1945
Firma Kısaltması
MEA
Firma Merkezi
Beyrut
IATA Kodu
ME
Uçtuğu Şehir Sayısı
19
Çağrı Merkezi
+961 (1) 628 888
Uçak Sayısı
20
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,6/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Middle East Airlines Popüler Uçak Seferleri

Amman - Beyrut
Uçak Bileti
23 Kas 2020
Beyrut - Kahire
Uçak Bileti
30 Eki 2020
İstanbul - Beyrut
Uçak Bileti
30 Eki 2020
Abu Dabi - Beyrut
Uçak Bileti
20 Kas 2020
Beyrut - Kathmandu
Uçak Bileti
01 Kas 2020
İstanbul - Dubai
Uçak Bileti
14 Kas 2020
Beyrut - Delhi
Uçak Bileti
20 Kas 2020
Beyrut - Dubai
Uçak Bileti
15 Kas 2020
Beyrut - Astana
Uçak Bileti
28 Eki 2020
Beyrut - Abuja
Uçak Bileti
02 Kas 2020
İstanbul - Basra
Uçak Bileti
29 Eki 2020
Beyrut - Casablanca
Uçak Bileti
15 Kas 2020
Dubai - Doha
Uçak Bileti
07 Kas 2020
Beyrut - New York
Uçak Bileti
27 Eki 2020
Beyrut - Niamey
Uçak Bileti
07 Kas 2020
Doha - Cidde
Uçak Bileti
30 Eki 2020
Beyrut - Toronto
Uçak Bileti
15 Kas 2020
Dubai - İstanbul
Uçak Bileti
02 Kas 2020
Erbil - Almatı
Uçak Bileti
29 Eki 2020
Beyrut - Caracas
Uçak Bileti
24 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Middle East Airlines Hakkında

1945 yılında Orta Doğu Havayolları, Beyrut'tan komşu Suriye, Kıbrıs, Mısır, daha sonra Suudi Arabistan, Kuveyt ve Körfez'deki diğer destinasyonlara ilk hizmetini kurmuş ve uçuşlara başlamıştır. 1963 yılında, Air Liban ile birleşme sonrasında, Middle East Airlines dünya çapındaki ağına yeni Avrupa, Orta Doğu ve Batı Afrika destinasyonlarını ekledi. 1975-1990 yılları arasında Lübnan’ın iç savaşında Beyrut Uluslararası Hava alanının kapanmasına rağmen, MEA uçakları kiralayarak ve personeli uluslararası hava yolu şirketlerine göndererek hayatta kalmayı başardı. 1990 yılında normale dönerken, MEA önceki tüm varış noktalarına hizmetlerini geri getirmeyi başardı, ağını Avrupa, Orta Doğu ve Körfez'e güçlendirdi ve geliştirdi.

1998'den 2002'ye kadar, MEA, en büyük yeniden yapılanmayı, şirketin 2003 yılındaki net karı olan 22 Milyon Dolarlık bir kar elde etmek için 1997'de 87 milyon dolara ulaşan devasa yıllık kayıplardan geri döndürdü. 2004'te MEA, 50 Milyon dolarlık net kar elde etti. İş planı, MEA'nın ağının rasyonalizasyonunu, satın alma politikasını, havayolunun her seviyesinde maliyet azaltmayı, sık uçuş programı programının ve getiri yönetim sistemlerinin başlatılmasını ve modernizasyonu ve yeniden yapılandırılmasını hedefleyen bir dizi önlemi içeriyordu. Temmuz 2006 savaşının başlangıcında, İsrail hava saldırısında vurulacak ilk hedef Refik Hariri Uluslararası Havalimanı-Beyrut oldu. 12 Temmuz 2006'dan 16 Ağustos 2006'ya kadar süren saldırganlık sırasında MEA, Damascus Uluslararası Havalimanı'na ve daha sonra da empoze edilen hava blokajına meydan okuyan Amman Havaalanı'na düzenli seferler düzenledi.

Ocak 2016'nın ilk haftasında MEA Group, São José dos Campos Brezilya'daki Embraer'den teslim edilen ilk Legacy 500 OD-CXJ özel Jet tescilini aldı. Yeni Legacy 500, VIP özel jet seyahatine görevlendirildi ve Middle East Airlines iştiraki olan Cedar Executive'de VIP charter hizmetlerini yapmaktadır. MEA, yeni imkanlar, açık büfe, açık bar, spa ve iş merkezi gibi olağanüstü olanaklar sunan MEA yeni Cedar Lounge'un ilk aşamasını açtı.

MEA, Yeşil Bina'nın köşe taşını da belirleyerek, atık minimizasyonu, su ve enerji tasarrufu gibi sürdürülebilirlik konularını dikkate almıştır. Bu yapının ana özelliklerinden bazıları su verimliliği, enerji tasarrufu, malzeme geri dönüşümü ve kaynak verimliliği ile iç mekan çevre kalitesini içermektedir. Middle East Airlines Beyrut ve aşağıdaki varış noktaları arasında doğrudan bağlantılar sunmaktadır: Brüksel, Larnaca, Paris, London, Frankfurt, Rome, Milan, Atina, Cenevre, Dusseldorf, Nice, Kopenhag, Cidde , Riyad, Dubai, Abu Dabi, Dammam, Kuveyt, Doha, Medine, Abidjan, Lagos, Akra.

Middle East Airlines Online Check - in

MiddleEastAirlines Hava Yollarının biletlerini satan online siteler üzerinden ve hava alanındaki cihazlardan, online check-in yapma imkanı bulunmaktadır. Yolcular soy adları ve biletin üzerindeki numara ile çok kısa sürede işlemlerini yapabilmektedir.

 • Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

MiddleEastAirlines Hava Yolları biletlerinin, uçuş için kullanılabilir hale getirmek maksadı ile online check in yapılırken, yemek siparişi ve koltuk seçiminde de bulunulabiliyor.

Middle East Airlines Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. MiddleEastAirlines Hava Yolları, uyguladığı ucuz fiyat politikası sayesinde müşteri sayısını gün geçtikçe arttırmaktadır.
 2. MiddleEastAirlines Hava Yollarının filosundaki uçakların en fazla 6 yaşında olması, yolcuların bu şirkete ilgisini çekmektedir.
 3. MiddleEastAirlines Hava Yollarının, yöresel yemeklerden oluşan lezzetli yemekleri de yolcuların beğenisini kazanıyor.
 4. MiddleEastAirlines Hava Yollarının uçaklarındaki emniyet ve güvenlik sistemi, şirketin uçuşlarındaki talep sayısını olumlu yönde etkilemektedir.
 5. MiddleEastAirlines Hava Yollarının konforlu yolculuk için her şeyi barındıran kabinleri bulunmaktadır.
 6. MiddleEastAirlines Hava Yollarının hava alanındaki dinlenme ve transfer olanakları oldukça fazla seçeneklerle doludur.
 7. MiddleEastAirlines Hava Yolları, kaliteli ve deneyimli yer ve kabin personeli, yolculuk esnasında yolcuların rahatlığına çok büyük katkı sağlıyor.

Middle East Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

MiddleEastAirlines Hava Yollarının, bagaj hakkı uygulamaları uçuş sınıflarına ve ayrıcalık tanıyan bazı kart ve üyeliklere göre değişmektedir.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

MiddleEastAirlines Hava Yolları, uçuş için şirketlerini seçen yolculara diğer şirketlere nazaran daha fazla bagaj hakkı tanımaktadır.

Bagaj: MiddleEastAirlines Hava Yolları, mesafelere göre değişmekle beraber ortalama olarak; Economy class yolcularından herhangi bir kartı olmayanlara 30 kg., Platinum Gold & Presidents Club kart sahiplerine ve Skyteam Elite Plus yolcularına 50 kg. ve Silver & Presidents Club kart sahiplerine ve Skyteam Elite yolcularına 40 kg., herhangi bir kartı olmayan Business class yolcularına 60 kg., Platinum Gold & Presidents Club kart sahiplerine ve Skyteam Elite Plus yolcularına 80 kg. ve Silver & Presidents Club kart sahiplerine ve Skyteam Elite yolcularına 70 kg. bagaj hakkı tanımaktadır. Şirket el bagajına konmasını yasakladığı kesici ve delici aletlerin, diğer bagajlara ve taşıyıcılara zarar vermeyecek şekilde uygun ambalajlanması halinde bagajlarda taşınmasına izin vermektedir.

Kabin/El Bagajı: MiddleEastAirlines Hava Yolları, kabin ve el bagajı hakkı olarak, 10 kg ve 115 cm ölçülerinde bagaj hakkı tanımaktadır. Şirket kabin ve el bagajlarında; balta ve balta gibi ürünler, satırlar, buz kırıcılar, tıraş bıçağı, kutu kesiciler, 6 cm'den uzun bıçaklar ve makaslar, keskin kenarlı dövüş sanatları ekipmanı, kablosuz taşınabilir matkaplar dahil olmak üzere matkaplar ve matkap uçları, kullanıldığında önemli yaralanmalara sebep olabilecek aletler ve diğer kesici maddelerin taşınmasına izin vermemektedir. Kabin bagajında 23 kg ağırlığında spor malzemelerinin de ücretsiz olarak taşınmasını sağlayan şirket, çocuk koltukları ve çocuk arabaları ile yürüme engelli yolcular için tekerlekli sandalyelerinde kabinde taşınmasına izin vermektedir. Bebekli yolcular için ise, mama ile süt ve türevi malzemelerin taşınmasına müsaade edilmektedir.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: MiddleEastAirlines Hava Yolları, yurt içi uçuşları için, uygulanan bagaj hakkını ağırlık olarak aşan yolculardan her kilogram için bagaj aşım ücreti olarak 3 $ ile 5 $ arası, parça ve ölçü olarak aşımlarda ise 35 $ bir ücret almaktadır.

Yurtdışı: MiddleEastAirlines Hava Yolları, yurt dışı uçuş yapan yolcularından, bagaj hakkını ağırlık olarak aşan yolculardan her kilogram için bagaj aşım ücreti olarak 5 $ ile 7 $ arası, parça ve ölçü olarak aşanlarda ise 55 $ ile 150 $ arasında ücret talep ediyor.

 • ABD Bagaj Kuralları

MiddleEastAirlines Hava Yolları, ABD’ne yolculuk yapan yolcuların, bu ülke kanunlarına uygun olrak, akıllı telefonların, tablet ve laptopların, klavyelerin, harici hard disk ve güç aktarma kablolarının kabinde, güç bataryaları ve yedek bataryaların ise bagajda bile taşınmasına izin vermemektedir.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

MiddleEastAirlines Hava Yolları bagaj takip sistemini her uçuşunda kullanmaktadır. Bagajını bulamayan yolcular için bagaj bölümünde yardım etmek maksadı ile yer hizmetlisi görevlileri bulunmakta ve kendilerine müracaat olduğu anda bagaj takip sistemi ve uçak içindeki personelle irtibat kurarak bagaja ulaşmaya çalışmaktadır. Bagaj, yolcunun hava alanından ayrılmasından önce bulunmaz ise, yolcunun bagaj fişi ve iletişim bilgileri bir matbu forma işlenerek yolcunun zaman kaybetmeden konaklama yerine gitmesi sağlanır. Daha sonra bagajın takıldığı yer sistemden tespit edilip, hava alanına getirilir ve şirketten kaynaklanan gecikmeden dolayı gecikme ücreti ile bagaj yolcunun konaklama yerine ulaşılarak teslim edilir. Bagaj 3 hafta içinde bulunamaz ise kayıp olarak kabul edildiğinden, bagajın içindekiler ve bagaj, yolcunun beyan ettiği malzemeler esas alınarak yolcuya ücreti banka hesabı üzerinden ödenmektedir. Yolcunun bagajında içindekilerden dolayı değil de taşınmadan dolayı hasar oluşmuş ise, bagajın hasarlı kısmı onarılarak yolcuya en kısa sürede uygun bir ücretle verilir, onarılması mümkün değil ise bagajın yenisi alınarak teslim edilir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

MiddleEastAirlines Hava Yolları; taşınması için özel izin alınmamış tüm silahların ve mühimmatların, patlayıcıların, yanıcı ve yakıcı maddelerin, sıkışarak patlamaya sebep olabilecek gaz ve sıvıların, asit ve civa gibi bazı kimyasal malzemelerin, radyasyon içerebilen tüm maddelerin, içinde virüs ve bakteri gibi bulaşıcılık özelliği olan malzemelerin, uçaktaki uçuş ile ilgili elektronik cihazların düzgün çalışmasına engel olabilecek elektronik cihazların ve uluslararası hava taşımacılığının taşınmasına izin vermediği malzemelerin de taşınmasına izin vermemektedir.

Middle East Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

MiddleEastAirlines Hava Yolları, özellikle uzun mesafeli uçuşlarda, uçuş sınıflarına göre değişik ikramlarda bulunmaktadır.

 • Economy Class İkramlar

MiddleEastAirlines Hava Yolları, Economy Class yolcularına, yurt dışı uçuşlarda, yemek saatlerine uygun menüler ikram etmektedir.

 • Business Class İkramlar

MiddleEastAirlines Hava Yolları, Business class yolcularına; sabah uçuşlarında brunch servisi yapıyor: taze meyve suyu, ana yemek, ardından taze meyveler, akşam yemeklerinde ise ana yemeğin yanında, salatalar ve tatlılar ikram ediliyor.

 • Özel Yemek Servisi

MiddleEastAirlines Hava Yolları, özel yemek servisinde; Asya Vejetaryen Yemekleri, Bebek Maması, Çocuk Yemekleri, Diabet, alçak kalorili ve az yağlı yemekler, tuzsuz ve düşük laktozlu yiyecekler, deniz ürünleri ve meyve tabağı gibi bir çok menü bulunuyor.

Middle East Airlines : Business Class

MiddleEastAirlines Hava Yolları, Business Class yolcularına diğer sınıflara nazaran daha kapsamlı ve farklı hizmetler sunuyor.

 • Koltuk Diz Mesafesi

MiddleEastAirlines Hava Yolları Business Class yolcularının koltuk diz mesafeleri, diğer sınıflara oranla iki katından daha fazladır.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

MiddleEastAirlines Hava Yolları Business Class yolcularına, her türlü ikramını ücretsiz olarak vermektedir.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

MiddleEastAirlines Hava Yollarının, yenilenen modern CIP Salonu, Business class yolcularına uçuş saatine kadar ayrıcalıklı imkanlar sunmaktadır.

 • Diğer Özellikler

MiddleEastAirlines Hava Yolları, Business class yolcularına ayrıca, işlemler ile, uçağa iniş ve binişte öncelikler tanımaktadır.

Middle East Airlines Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

MiddleEastAirlines Hava Yolları, birçok şirketin seferleri olmayan bölgelere seferleri bulunuyor.

 • MEA Seferleri: Şirket iştirakleri olan firmalarla birlikte günde yaklaşık 50 sefer yapmaktadır.
 • MEA Rezervasyon: MiddleEastAirlines Hava Yolları için online olarak rezervasyon yapılabilmektedir.
 • MEA Bilet Al: MiddleEastAirlines Hava Yolları biletleri hava alanına gidilmeden online olarak alınabilir.

Middle East Airlines Bilet İptal/İade Prosedürü

MiddleEastAirlines Hava Yolları biletlerini iptal etmek isteyen yolcular, çağrı merkezlerinden veya online sitelerden yasal kesintiler sonunda, ücret iadesini alabilirler.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

MiddleEastAirlines Hava Yolları, Bebek ve çocuk yolculara özel menülerden, eğlenceli film ve oyun imkanlarına kadar bir çok imkan sağlıyor.

 

 • Hamile Yolcular

MiddleEastAirlines Hava Yolları, 34 haftalık normal hamilelikler için uçuşa izin vermektedir.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

MiddleEastAirlines Hava Yolları, önceden şirketin bilgilendirilmesi durumunda, hasta ve engelli yolcular için çeşitli imkanlar tanıyor.

 • Evcil Hayvanlar

MiddleEastAirlines Hava Yolları, 10 kg. ağılığa kadar evcil hayvanların taşınmasından ilave ücret almamaktadır.

 • Seyahat Sigortası

MiddleEastAirlines Hava Yolları ile uçan yolcular, uçuş esnasında meydana gelebilecek kaza ve yaralanmalara karşı şirket tarafından sigortalanmaktadır.

Middle East Airlines Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Amman - Beyrut 1.440,86 TL 1 Saat
Abu Dabi - Beyrut 1.917,63 TL 1 Saat 30 Dakika
Beyrut - Delhi 2.454,09 TL 20 Saat 40 Dakika
Beyrut - Astana 2.907,47 TL 19 Saat 20 Dakika
Beyrut - Abuja 3.168,00 TL 15 Saat 5 Dakika
İstanbul - Basra 3.195,80 TL 5 Saat 10 Dakika
Beyrut - Casablanca 3.330,39 TL 18 Saat 35 Dakika
Dubai - Doha 3.856,72 TL 15 Saat 45 Dakika
Beyrut - New York 4.254,51 TL 22 Saat 10 Dakika
Beyrut - Niamey 4.384,38 TL 18 Saat 35 Dakika

Middle East Airlines Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Middle East Airlines uçak bileti ne kadar?

  Middle East Airlines firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Amman - Beyrut olup, bilet fiyatı 1.440,86 TL'dir.
 • Middle East Airlines kaç yılında kuruldu?

  1945 yılında kurulmuştur.
 • Middle East Airlines firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Beyrut şehrindedir.
 • Middle East Airlines IATA kodu nedir?

  ME uluslar arası IATA kodudur.
 • Middle East Airlines çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +961 (1) 628 888

Middle East Airlines Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (55)
İyi (30)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%65
%35
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
85 Değerlendirme
C*** C***
22 Kasım Perşembe
Firma fiyat konusunda biraz pahalı ama yine de sundukları hizmete değer
A*** Y***
2 Kasım Cuma
Saatlerine laf edenler lütfen farklı firmalardan kalitesiz hizmet alsınlar çok güzel bir firma
Z*** S*** G***
24 Haziran Pazar
Firma gerçekten kaliteli personel biraz daha güler yüzlü olabilir
E*** K***
12 Haziran Salı
Hiçbir zaman hizmetinden ve kalitesinden ödün vermeyen firmaların başında gelmektedir.
Ş*** Y*** Ö***
29 Temmuz Pazar
Yemekleri bana uygun gelmedi ama olsun yine de denenebilir.
2
25
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Middle East Airlines sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Middle East Airlines Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 27.10.2020 03:26:09 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Basra, (BSR)
BSR
IQ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293