1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!

Meshed Uçak Bileti

Meshed Para Birimi
İran Riyali (IRR)
Meshed Zaman Dilimi
GMT +4
Meshed Şehri En İyileri
Kış Sporları, İmam Rıza Türbesi, Hormeh Sabzi
Meshed Hava Durumu (25 Ekim) 25°C Açık
Meshed Hava Durumu (26 Ekim) 21°C Parçalı Bulutlu

En Ucuz Meshed Varışlı Uçak Seferleri

Ankara - Meshed
Qatar Airways
11 Kas 2020
İstanbul - Meshed
Qatar Airways
03 Kas 2020
İzmir - Meshed
Pegasus
12 Kas 2020
Al Najaf - Meshed
Türk Hava Yolları
29 Eki 2020
Dubai - Meshed
Oman Air
11 Kas 2020
Samsun - Meshed
Pegasus
21 Kas 2020
Adana - Meshed
Pegasus
03 Kas 2020
Alanya - Meshed
Pegasus
05 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Meshed Kalkışlı Uçak Seferleri

Meshed - Ankara
Türk Hava Yolları
27 Eki 2020
Meshed - İzmir
Qatar Airways
25 Eki 2020
Meshed - İstanbul
Qatar Airways
22 Kas 2020
Meshed - Lefkoşa
Qatar Airways
20 Kas 2020
Meshed - Kabil
Türk Hava Yolları
30 Eki 2020
Meshed - Amsterdam
Qatar Airways
25 Eki 2020
Meshed - Londra
Qatar Airways
06 Kas 2020
Meshed - Maskat
Qatar Airways
22 Kas 2020
Meshed - Dubai
Qatar Airways
11 Kas 2020
Meshed - Bağdat
Qatar Airways
11 Kas 2020
Meshed - Al Najaf
Qatar Airways
11 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Meshed Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Meshed Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
IR
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Farsça
Toplu Taşıma Fiyatı
5.000 IRR
Yemek Fiyatı
200.000 IRR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
16.000 IRR

Meshed’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Ağustos
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Meşhed uçak bileti kullanarak Meşhed'e gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de Meşhed'e ziyaret ve yolculuk yapmak için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Meshed Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Meşhed uçak bileti ile seyahat eden yolcular Meşhed Uluslararası havalimanından kent merkezine gitmek için şehirde bulunan her türlü ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 5.000 IRR

Meşhed Uluslararası Havalimanından Meşhed kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından en çok tercih edileni Meşhed otobüsleri. Meşhed Uluslararası Havalimanı'na inen tüm uçuşlardan 40 dakika sonra Meşhed Uluslararası havalimanından şehir merkezinin farklı noktalarına giden otobüs seferleri düzenlenmektedir.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 5.000 IRR

Toplu taşıma ile Meşhed Uluslararası havalimanından Meşhed şehir merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüslerini kullanarak da Meşhed Uluslararası havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilirler. Farklı otobüs hatlarını kullanarak kısa sürede havalimanından şehrin değişik noktalarına ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanından ortalama süre: 10 dakika ile 20 dakika arası ulaşılabilmektedir. Havalimanından uzaklık: 5,1 km
Taksi

Ortalama Fiyatı: 12.000 IRR

Meşhed Uluslararası Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak yerine daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen yolcular için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Meşhed Uluslararası Havalimanından günün her saati bulunan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşılabilmektedir.
Araç Kiralama
Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra Meşhed Uluslararası havalimanına iniş yapan yolcular Meşhed Uluslararası havalimanının iç ve dış hatlar terminal bölümünde yer alan araç kiralama şirketlerinden istedikleri özelliklerde olan lüks modell

Meshed Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Meşhed'e havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Meşhed Uluslararası Havalimanıdır. Meşhed uçak bileti avantajlarından yararlanarak Meşhed Uluslararası havayolu ile Meşhed şehrine gelen yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular Meşhed Uluslararası havalimanını kullanmaktadır.

Meşhed Uluslararası Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 5,1 km olduğu için Meşhed Uluslararası havalimanından kent merkezine 10-20 dakika gibi kısa bir sürede ulaşılabilmektedir.

Meşhed Uluslararası Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere hava alanına yolcu giriş ve çıkışlarının ayrıldığı terminal bölümlerine sahiptir. Meşhed Uluslararası hava alanında İç hatlar terminal bölümünde yolcuların alış veriş yeme ve içme gibi ihtiyaçları için cafeler, büfeler, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi ve emanet eşya ofisi gibi olanaklar bulunmaktadır.

Aynı şekilde Meşhed Uluslararası hava alanında dış hatlar terminal bölümünde de yolcuların kullanması için sağlık ünitesi, gazete büfesi, araç kiralama ofisi ve restoran bulunmaktadır.

Meshed’e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Meşhed uçak bileti avantajlarından yararlanarak Meşhed'e gitmek için en önemli nedenlerden birisi yörenin dünyaca ünlü olan geleneksel el dokuması halılarıdır. Ticaret yolu üzerinde olan bu şehirde el dokuması halıların ticareti yapılmaktadır.
 2. Halı müzesi Meşhed’de 1998 yılında açılmıştır. Bu şehirde Kaçar döneminin örgü ve iğne oyası yapılmış el işleri sergilenmektedir. Müzenin en çok ilgi çeken eseri (Yedi Sevgili Şehrin Halısı) denilen ünlü halıdır. Bu halının el ile dokunması 10 bin kişinin çalışması ve halının tamamlanması 14 yılda olmuştur. Müzenin sergilenen bu değerli Halıda 30 milyon düğüm bulunuyor.
 3. Gowharshad Camisi İmam Rıza Türbesinin hemen güneyinde yer almaktadır. İran’da çok özel olan bu cami Timur’un büyük oğlu Shahrokh Mirzanın eşi olan Gowharshad hatunun ismi verilmiştir. Sanata önem veren ve İslam tarihinin en önemli kadınlarından birisi olan Gowharshad hatunun camisi 1405-1418 yılları arasında inşa edilmiştir.
 4. Merkez Müzesi Şehrin en büyük müzelerinden birisidir. Bu merkez müzesi 3 kat olarak tasarlanmıştır. Birinci katında bir tarafı altın bir tarafı ise gümüş kaplamadan yapılmış kapı sergilenir. Kapının hemen yan tarafında 18.yüzyıldan kalma bir sürü minik inciler ile süslenmiş olan tarihi seccade bulunur. Ayrıca birinci taka sergilenen minyatür sanatçısı Mahkud’un önemli eserlerinin bazı orijinalleri görücüye çıkmaktadır.
 5. Astaane müzesine yakın olan Kur’an Müzesi de ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Bur müzede bazı ünlü imamların yaldızlı el yazması kuranları, Glorious yazdığı değerli muhafaza edilip sergilenmektedir. Kutsal imamın birinci yüz yıla ait geyik derisi üzerine yazılı kufi komut olan en değerli eseri de bu müzede sergileniyor.

Meshed Hakkında

Meşhed İran ülkesinde bulunan Horasan eyaletinin merkezidir. Aynı zamanda Meşhed İran’ın ikinci en büyük şehri olmaktadır. Meşhed ili yaşadığı tarih boyunca hem ipek yolu hem de baharat ticareti yapan tüccarların geçit yolu olduğu için İran ve ticaret adamları için çok önemli olmuştur.

Meşhed sürekli ticaret yapan yolcuları ağırladığı için yapılan ticaretlerinden kendisi de faydalanmıştır. Ticaretin getirdiği zenginlikle gelişen bu şehir yabancıların işgallerine maruz kalıp sürekli hedef olmuştur. Meşhed’den üzerinden geçen ticaret yapan kervan yolu Hindistan’dan Türkistan’a ve Anadolu’dan ve Arap Denizi’ne doğru uzanırdı.

Meşhed’in ticaret yolundan başka diğer bir önemli konumu ise Şii inancının en önemli ibadeti olan hac yerinin bünyesinde olmasıdır. Meşhed Şehrine girildiğinde en çok dikkati çeken camilerin altın kubbeleri ve muhteşem görünümlü nakışlar işlenmiş minareleri göze çarpıyor.. Meşhed’i Mukaddes (Kutsal Şehit) anlamına gelen kelime İran’ın bu şehre de verdiği isim olmuştur.

Meşhed’in önemi İran’da devletin Şii inancını benimsedikten sonra kadar kutsal bir şehir olup yoğun ziyaretçi alması ile önemli bir kent konumunu almıştır. 16. yüzyılda Safevi devletinin kurulmasının ardından devlet adamlarının Meşhed’e kutsal ziyaretler yapması ile Meşhed oldukça mühim bir şehir oluvermiştir.

Meshed Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
6.500 IRR
Taksi
7.000 IRR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Meşhed'de şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı otobüstür. Şehrin tüm merkezi noktalarından gittiği için Meşhed halkı tercih edilmektedir. Meşhed Havalimanına inen yolcular otobüs hattını kullanarak havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilirler.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Meşhed Kentinin farklı noktalarına onlarca sefer düzenlenen raylı sistem ulaşım araçları ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Maliyet olarak daha yüksek olsa da konfor anlamında daha rahat olan taksi seçeneğinin bulunduğunu da belirtelim.

Meshed Vize Şartları

İran Vize İstiyor mu?
Hayır
İran Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
İran Vize Detayları
Pasaportunuzda İsrail vizesi ya da damgası kesinlikle bulunmamalı. Eğer İsrail giriş-çıkışınız varsa pasaportunuzu değiştirmelisiniz.

Meshed’de Gezilecek Yerler

İmam Rıza Türbesi
Hacı Rabi Kabri
Meşhed Pazarı
Nadir Şah Türbesi ve Müzesi
Tus
İmam Rıza Türbesi

Meşhed Şehrinin en önemli tarihi şahsiyetlerinden birisi olan İmam Rıza'nın türbesi Meşhed şehrinde görülebilecek olan en önemlilerinden birisi bu türbedir. Aynı zamanda her yıl bütün dünyadan çok sayıda Müslüman ziyaretçiyi çekiyor.

Hacı Rabi Kabri

Meşhed Şehrinin en önemli kabristanlarından birisi olan bu kabristanda çok sayıda önemli kişinin kabri bulunmaktadır. Meşhed şehrinde ziyaret edilecek kutsal bir yer olan kabristanda önemli şahsiyet olan Hacı Rabi'nin kabri de bu kabristanda bulunmaktadır.

Meşhed Pazarı

Meşhed Şehrini gezmeye gelenlerin alışveriş yapmaları acısından en önemli ve en renkli yerlerden bir diğeri de Meşhed Pazarıdır. Bu pazarda taze meyvelerden tutunda birbirinden renkli giysilere, hediyelik eşyalara kadar her şey bulunmaktadır. Meşhed Şehrinden bir hatıra almak isteyen misafirlerin ilgilerini çekecek şehri anlatan pek çok şey bulabilirler.

Nadir Şah Türbesi ve Müzesi

Eski çağlarda İran’ın kullandığı silahların sergilendiği bu müze de aynı zamanda birde türbe bulunmaktadır. Müzeye ismini de veren önemli şahsiyet Nadir Şah'ı türbesi bu müzede yer almaktadır.

Tus

Meşhed Şehrinin yakınında bulunan ve küçük bir yerleşim yeri olan tarihi Tus şehri de Meşhed'de gelenlerin mutlaka ziyaret ettikleri yerler arasında bulunuyor. Tus'ta ünlü şair Firdevs'in türbesi olduğu için Tus’a gezmeye gidenler bu türbeyi de ziyaret ediyorlar. Ayrıca Tus şehrinde birde görülmesi gereken İran tarihini anlatan güzel bir Müzede bulunuyor.

Meshed’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Abgoosht
İran Kebapları
Hormeh Sabzi
Heimeh

Meşhed’in ekonomisi açısından son derece önemli bir yemeği olan Dizi yani Abgoosht yemeği Meşhed’in dünyaca ün yapmış lezzetlerinden birisidir. Meşhed uçak bileti olanakları ile sadece Abgoosht yemek için bile dünyanın bir ucundan Meşhed şehrini ziyaret eden çok sayıda misafir bulunmaktadır. Bu yemek kuzu incik ve haşlanmış nohut ile yapılmaktadır.

İran Kebapları

Meşhed halkı çok sık olmasa da özel misafirlerine ve özel günlerinde kebap yapmaktalar.

Meşhed’liler kebaplarına Koobideh ismini vermişler. Bu popüler Koobideh kebabını dana veya kuzu eti ince kıyılmış soğan, tuz ve karabiber ile karıştırıp beklettikten sonra mangalda pişiriyorlar.

Hormeh Sabzi

Hormeh Sabzi isimli yemek Meşhed yerli halkı tarafından en çok tercih edilen İran yemeklerinden birisidir. Çok sevilen bu Hormeh Sabzi yemeği barbunya fasulyesi ve et karışımı ile yapılıyor. Yalnız bu yemeğin servis edilmesi mutlaka pilav eşliğinde yapılıyor.

Heimeh

Heimeh yemeği bezelye ile pirinç, patates ve kızarmış patlıcan karışımından oluşan yöreye ait ünlü bir güveç yemeğidir. Bu yemeğin olmazsa olmaz olan özel baharatları tarçın ve safrandır. Meşhed’de ünlü yemekler arasında önemli bir yere sahip olan Heimeh güveci yerli halk tarafından özel günlerde pişirilmektedir.

Konaklama İçin Meshed Otel Seçenekleri

Homa 1 Hotel Mashhad
Meşhed şehrinde bulunan Homa 1 Hotel Mashhad modern bir konaklama olanağı sunulmaktadır. Olanaklarından bazıları: Bir adet yüzme havuzu, ücretsiz kablosuz internet bağlantısı ve ücretsiz özel otoparktır. 5 yıldızlı bu otelin odalarında jakuzi ve bahçesinde açık tenis kortu bulunmaktadır.
Razavi Khorasan Province, Mashhad, District 1, Ahmadabad Blvd, İran
Pardisan Hotel 
Meşhed şehrinde yerel kafeleri gezmekten zevk alan konuklar için yakın mesafede gidebilecekleri pek çok kafe vardır. Meşhed Hava alanı ile otel arasında 15 dakikadan daha az bir sürüş mesafesi bulunmaktadır.
Meşhed, Razavi Horasan Eyaleti, İran
Razavieh Hotel
Razavieh Hotel, Meşhed şehir merkezinde yer alan bu otel misafirleri için her şey dahil yemek planı sunmaktadır. Bu otelde toplantı salonları ve kapıcı hizmeti sağlamaktadır.
Meşhed, Razavi Horasan Eyaleti, İran

Meshed Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Meshed 3.826,09 TL 7 Saat 35 Dakika
İstanbul - Meshed 3.829,05 TL 25 Saat 5 Dakika
İzmir - Meshed 3.861,53 TL 11 Saat 25 Dakika
Samsun - Meshed 4.292,85 TL 12 Saat 50 Dakika
Adana - Meshed 4.317,48 TL 24 Saat 10 Dakika
Alanya - Meshed 4.638,19 TL 15 Saat 15 Dakika
Al Najaf - Meshed 3.932,05 TL 17 Saat 10 Dakika
Dubai - Meshed 3.996,05 TL 25 Saat 5 Dakika

Meshed Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Meshed uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Oman Air, Pegasus, Qatar Airways, Türk Hava Yolları.
 • Meshed yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Meshed varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Ankara - Meshed olup, bilet fiyatı 3.826,09 TL'dir.
 • Meshed şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Ağustos ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Meshed ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

23 Nisan’a Özel: Çocuklarla Evde Yapılabilecek Aktiviteler
23 Nisan’a Özel: Çocuklarla Evde Yapılabilecek Aktiviteler
22 Nisan 2020
Hem kendimizin hem de çocuklarımızın sağlığı için olabildiğince evdeyiz. Bu sene 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda 31 ilde sokağa çıkma yasağı gelmesi sebebiyle, diğer illerimizde de olab
Kadınlar Günü’ne Özel: Dağları Delen 10 Kadın Gezginimiz
Kadınlar Günü’ne Özel: Dağları Delen 10 Kadın Gezginimiz
02 Mart 2020
Gezmek, yeni yerler görmek, gezerken öğrenmek ne kadar güzel şeyler değil mi? Hatta gezginliğin günümüzde bir meslek dahi olduğunu söyleyebiliriz. Büyük kitlelere sahip olan bu kişiler, dünyada en çok
Öğretmenler Günü Ne Zaman 2020?
Öğretmenler Günü Ne Zaman 2020?
24 Kasım 2019
Öğretmenler Günü 24 Kasım tarihinde olmakla beraber, 2020 Öğretmenler Günü Pazar gününe denk gelmektedir. Dolayısıyla hafta sonu olması sebebiyle 2 günlük bir tatile denk gelmektedir. Öğretmenler Gün
Ilgaz Kayak Merkezi
Ilgaz Kayak Merkezi
08 Kasım 2019
Ilgaz Kayak Merkezi Hakkında Kastamonu il sınırları içerisinde yer alan Ilgaz sıradağlarında konumlanan Ilgaz Kayak Merkezi, muhteşem doğası ile 2850 metre rakıma sahiptir. Gerek sempatikliği ger

Meshed Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (48)
İyi (39)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%55
%45
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
87 Değerlendirme
E*** B***
5 Kasım Pazartesi
Gerçekten büyüleyici bir şehir, otelin manzarası çok güzeldi
F*** T***
21 Ekim Pazar
Ailem ile birlikte kurban bayramında farklılık olsun diye gitmiştik, güzeldi
A*** Ç***
8 Temmuz Pazar
Haftasonu nereye gidelim diye düşünme, biletlerini al ve burayı kesin gör!
M*** S*** Ö***
20 Ağustos Pazartesi
Sevgilim ile kamp yapmaya gitmmiştik gerçekten çok güzüeldi
E*** Ö***
9 Eylül Pazar
Çok farklı biryer gerçekten çok keyif alacağınız biryer
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Meshed Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.10.2020 03:40:25 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Meshed, (MHD)
MHD
IR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293