1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Questo Ve Chiama Volare."

Meridiana Meridiana Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1963
Firma Kısaltması
ISS
Firma Merkezi
Olbia
IATA Kodu
IG
Çağrı Merkezi
+39 (0789) 526 82
Uçak Sayısı
11
Firma Yorum Sayısı
2
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,6/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Meridiana Hakkında

Meridiana S.P.A. şirketinin kuruluşu olan Meridiana havayolu firması, İtalya merkezli olarak Olbia'da kurulmuştur. 1963 senesinden bu yana istikrarlı olarak bir büyüme sağlayan firma ilk uçuşunu 1964 senesinde gerçekleştirmiştir. Eski adı ile Air Italy olan firmanın, daha sonra Meridiana adını alarak uçuş operasyonlarına devam ettiği görülmektedir. Ana üs havaalanı Olbia Costa Smeralda Havalimanı'dır. Avrupa ve belli bazı kıtalara charter ya da tarifeli seferler Meridiana havayolları tarafından düzenlenmektedir.

Meridiana uçak bileti ile firmanın küçük bir filoya yer verdiği görülmektedir. Ancak firmanın kapsadığı rota sayısı 66'dır. Bu nedenle Biletall.com'da yapılacak aramalarda havayoluna dair uçuşlar kolaylıkla bulunabilmektedir.

Meridiana uçak bileti fiyatları için rezervasyonunuzu erken dönemli olarak yaptırırsanız, indirimli uçak bileti fiyatlarıyla alışverişinizi tamamlamış olursunuz. Ayrıca Meridiana Club üyesi olarak da uçuşlarınızı daha indirimli fiyatlara gerçekleştirmeniz mümkün olabilmektedir. Seyahat planınızı yaparken Meridiana Club özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Meridiana firması, Meridiana S.P.A.'nın bir kuruluşudur ve eski adı Air Italy'dir. Bu nedenle firmayı aradığınız zaman Air Italy adıyla da karşılaşabilmektesiniz. Uçuş rotaları Tayland, Roma, İtalya, Mısır, Rusya, Moldova, Katar, Nijerya, Birleşik Krallık ve İspanya gibi birçok ülkeyi kapsadığı için seyahat edebileceğiniz onlarca farklı rota seçeneğiniz olacaktır. İtalya çıkışlı olan seferler ve İtalya'ya yapılan seferler de bulunabilmektedir. Ayrıca bilet ayırtırken bütün rezervasyon işlemlerinizi bu ülkeleri değerlendirerek yapma imkanınız olacaktır.

Meridiana uçak bileti rezervasyon ile farklı kıtalara seyahat edebilirsiniz. Avrupa'dan başlayan rotalar Asya ve Afrika'ya kadar uzanmaktadır. Bu nedenle uzun mesafeli uçuşlar Meridiana tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Uluslararası uçuşlar konusunda size ayrıcalıklı avantajlar sağlamakta olduğu için, Meridiana firmasını tercih ederek seyahat edebilirsiniz. Ayrıca Meridiana Club özellikleri de size farklı avantajlar ve hizmetler sağlayacaktır.

Meridiana en ucuz uçak bileti ile firmanın filoları küçük olsa da, günlük 100'e yakın sefer düzenlenebilmesi söz konusu olabilmektedir. 66 rotanın sağladığı yurt dışı seferlerinin firma bünyesinde direkt ve aktarmalı olarak yapılması, size çoğu uçuşta direkt seferlere yer bulma imkanı sağlamaktadır.

Meridiana Online Check - in

Meridiana, online yapılabilen check in hizmetlerini müşterilerine sunmaktadır. Meridiana uçak bileti fiyatları incelemeleri müşterilere web check in hizmetinin devrede olduğunu gösterecektir. Bu check in işlemlerinde 7 günden 24 saate kadar işlem yapılabilmektedir. Yani uçuşa en erken 7 gün ve en geç 24 saat kala online check in işlemleri yapılabilmektedir. Check in yapmazsanız, firma size rastgele bir koltuk ataması yapacaktır, bu nedenle web check in işlemlerinden yararlanmak oldukça önemlidir. Meridiana Club avantajlarını da bu check in işlemlerinde görüntüleyebilirsiniz.

 Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Orta mesafeli uçuşlarda ücretsiz ikramlıkların yanı sıra, soğuk öğünlerin servisi yapılmaktadır. Ayrıca uzun mesafeli uçuşlarda on-board menü kapsamlarında yemek siparişi alınabilmektedir. Bu nedenle check in hizmeti kapsamında yemek siparişi belirtilmelidir. Özel yemeklerin servisinin yapılabilmesi için firmaya 48 saat önceden bilgilendirme yapmanız gerekmektedir.

Meridiana Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Avrupa, Asya ve Afrika kıtasında uçulabilecek onlarca rota sunar.
 2. Uzun mesafeli uçuşlarda yemek seçebilirsiniz.
 3. Filosu küçük olmasına karşın günlük 100'e yakın sefer yapmaktadır.
 4. Seçilecek farklı mevkileri vardır.
 5. Filolarında son model uçaklara yer verilmektedir.
 6. Son model uçakların emniyetli bir uçuş sağlamaları söz konusu olmaktadır.
 7. Ücretsiz Wi-Fi ve uçak içi eğlenceleri her mevkide bulabilirsiniz.

Meridiana Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Meridiana, mevkilere göre ücretsiz bagaj taşıma haklarını farklı şekillerde sunmaktadır.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

 BAGAJ: Kontrol edilen her bagajda koşullar uçuş türüne göre farklılık gösterebilmektedir. Ancak standart uygulanan koşullar 23 kg ağırlığa yer vermektedir. Ağır bagajlarda ise maksimum 32 kg'a kadar ağırlık olmalıdır. Yükseklik, boy ve genişlik olarak da 158 santim bir ölçü bulunmalıdır.

KABİN/EL BAGAJI: Kabinde taşınabilecek bel çantası, el çantası, evrak çantası gibi kişisel eşyalarda boyutlar 40x30x15 santim olmalıdır ve ön koltuğun altına sığabilmelidir. Bu nedenle her yolcu 8 kg'ı aşmayacak bir el bagajı bulundurabilir.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Economy Class müşterileri 2. ekstra bagaj ve aşan parçalarda 65 Euro, Business Class müşterileri 3. ve aşan parçalarda 75 Euro ödeme yapmaktadır. Bu nedenle Business Class uçuşlarında 2 adet bagajı ücretsiz olarak taşıyabilirsiniz. Toplamda iki bagajın ağırlığı en fazla 32 kg olabilir.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Hasarlı, kayıp veya geç teslim edilen bagajlara dair Meridiana yetkililerini havalimanında bilgilendirmeniz gerekmektedir. Talepler kayıp eşya bürosuna yapılmalıdır ve bunun için bir rapor düzenlenmesi söz konusu olmaktadır. 5 gün içerisinde kayıp veya hasarlı bagajlar konusunda tarafınıza Meridiana'dan bilgi iletilecektir.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Hoverboard, oyuncak tabancalar, makas, şırınga, iş araçları, sapan, beysbol sopaları, kağıt bıçaklar ve razor bıçaklar Meridiana'da taşınamaz. Eğer sağlık sertifikası sunulursa el bagajlarında şırınga taşımanıza izin verilecektir.

Meridiana Yiyecek, İçecek ve İkram

Orta mesafeli uçuşlar kapsamında kahve, çay, meşrubatlar, meyve suları ücretsiz servis edilmektedir. Ayrıca soğuk öğünleri satın alabilirsiniz. Uzun mesafeli uçuşlarda ise yemek siparişi vermeniz web check in işlemlerinde mümkün olabilmektedir.

 Economy Class İkramlar

Ücretsiz sunulan içeceklerin tamamını alabilirsiniz ve 48 saat önceden özel yemek siparişi verebilirsiniz. Bu konuda firmanın bilgilendirilmesi gerektiğini unutmamalısınız. Alakart menüleri ve on-board menüleri Economy Class'ta sipariş edebilirsiniz.

 Business Class İkramlar

Business Class uçuşları için makarna, et ve balık yemekleri, peynir tabakları sunulmaktadır. Ayrıca espresso ve gurme dondurma servisi yapılabilmektedir. İçeceklerin birçoğu ise Business Class müşterilerine ücretsizdir.

 Özel Yemek Servisi

Özel yemek servisi yapılabilmesi için Meridiana'nın 48 saat önceden bilgilendirilmesi gerekecektir. Sağlık ve dini ihtiyaçlar gibi seçenekleri göz önünde bulunduran firma alerjisi bulunan yolculara özel de yemekler hazırlamaktadır. Ayrıca vejetaryen yemekleri de seçebilmektesiniz.

Meridiana: Business Class

İç hat ve uluslararası uçuşlarda kullanılan Airbus A330 uçaklarıyla birlikte Business Class yolcularına maksimum konfor sağlanmaktadır.

 Koltuk Diz Mesafesi

Gece uçuşlarında Business Class müşterilerinin maksimum konfora kavuşabilmeleri için 180 derecelik açıya sahip olan koltuklara Meridiana'da yer verilmektedir. Bu sayede 78 inçlik bir alana sahip olabilirsiniz.

 Yiyecek, İçecek ve İkram

Yiyecek ve içecek ikramlarında içecekler, özel menüler ve birçok farklı seçenek Business Class müşterilerine sunulduğu için, uçuştan maksimum keyif almanız sağlanmaktadır.

 CIP Salonu / CIP Lounge

Fly Pass Gold müşterileri VIP özellikli salonlarda uçuşlardan önce dinlenebilme imkanlarına sahiptirler. Ayrıca bu özel salonlarda Bangkok, Kahire, Lagos, Miami, Milan, Venedik, Napoli gibi birçok noktada yer almaktadır.

Meridiana Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Meridiana havayolları, müşterilerinin maksimum konforla uçmaları için ağlarını ve uçak sayısını sürekli olarak arttırmaktadır. Bu nedenle firmanın filolarında uçak sayısı az olmasına karşın günlük 100'e yakın uçuş gerçekleştirilebilmektedir. Sizler de Meridiana'nın ayrıcalıklı uçuşlarında yerinizi almak istiyorsanız, Biletall.com'daki rezervasyon imkanlarını değerlendirmelisiniz.

 Meridiana Seferleri

Meridiana'da 66 farklı rota bulunmaktadır. Meridiana uçak seferleri bulmak bu kadar rota ve günlük 100'e yakın sefer ile oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken Biletall.com'da Meridiana firmasının uçuşlarını aramak ve size uygun rotaya biletinizi hesaplı avantajlar ile almaktır.

 Meridiana Rezervasyon

Meridiana'nın uçuşlarına rezervasyon yaptıran Türkiye'deki misafirler Roma, İtalya, Mısır, Rusya, Moldova, Katar, Nijerya, Birleşik Krallık gibi farklı rotalara uçabilirler. Bu nedenle firmanın uçuşlarının sizi bambaşka kıtalara ve ülkelere götürmesi konfor çerçevesinde gerçekleşecektir. Sunulan tüm avantajlar müşterilerin rahatı ve konforu için bir araya getirilmiştir.

 Meridiana Bilet Al

Economy Class veya Business Class uçuşlarını Meridiana'da bulabilirsiniz. Böylece Business Class'ın farklı avantajlarıyla tanışabilir, ayrıcalıklı bir müşteri olarak seyahat edebilirsiniz. Meridiana'nın yaptığı seferler 66 rotayı kapsamakta ve çoğu sefer doğru planlamalar sayesinde aktarmasız bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu avantajları biletinizi hemen ayırtarak deneyimleyebilirsiniz.

 

Meridiana Bilet İptal/İade Prosedürü

Meridiana'da biletinizi satın aldıktan sonra belli bir süreç kapsamında rezervasyonu iptal edebilme hakkınız olacaktır. Biletin iptali sonucunda belli bir ödeme yüzdesi kesilerek size geri ödemeniz gerçekleştirilecektir. Firmadan hızlı bilet iadesi sağlayabilmek için gerekli bilgileri almak üzere müşteri hizmetlerine başvurmanız gerekmektedir.

Meridiana Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Economy Class müşterilerinin koltukları 18 inç genişliktedir ve standart koltuklardır. Ayrıca 31-36 inç mesafeye yer verilmektedir. Business Class uçuşlarının 22 inç genişlikteki koltukları 180 derecelik bir açıyla kullanılabilmektedirler ve bu koltuklarla 78 inçlik mesafeyle yolculuk edebilirsiniz.

 Bebek ve Çocuk Yolcular

Meridiana'nın çocuklara yönelik politikasında 2 yaşına kadar olan çocukların yetişkinlerle ücretsiz seyahatine imkan tanınmaktadır. Ayrıca 5-13 yaş arasındaki refakatsiz küçük yolcuların 18 yaşında bir yetişkinin refakatinde seyahat etmeleri mümkündür. Refakatsiz küçük çocuklar hakkında hizmet alınabilir ve uluslararası uçuşlarda 75 Euro, kıtalararası uçuşlarda 125 Euro ödeme talep edilir.

 Hamile Yolcular

Hamile bayanların Meridiana'da uçabilmeleri doğuma en geç 8 gün kalaya kadar mümkün olabilmektedir, ancak bu durumda uçuşa uygun olduğunun belirtildiği bir rapor alınmalıdır. Doğuma 7 gün veya daha az bir süre bulunan anne adaylarının ise seyahat etmeleri tavsiye edilmemektedir ancak tıbbi bir form teslim ederseniz Meridiana ile uçabilirsiniz.

 Hasta ve Engelli Yolcular

Hareket kabiliyeti kısıtlı olan yolcular konusunda Meridiana havayollarına bilgi sağlanması gerekmektedir. Böylelikle uçuşta personel bu yolculara yardımcı olabilmektedirler. 7 gün önceden Meridiana'ya tıbbi bir rapor sunulursa, engelli ve hasta yolcuların uçmaması için hiçbir sebep yoktur.

 Evcil Hayvanlar

Veteriner tarafından alınan bir sağlık raporu Meridiana'ya teslim edilmelidir. Ayrıca Avrupa'ya yapılan seyahatler için evcil hayvanın aşıları da tam olmalıdır. 48x33x29 boyutlarındaki bir taşıma çantası 10 kg'dan ağır olmamalıdır.

 Seyahat Sigortası

Seyahat sigortasının kapsamları Meridiana'da her müşteriye sunulmaktadır, fakat yararlanmama hakkı sizin seçiminize bırakılmıştır.

Meridiana Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Meridiana kaç yılında kuruldu?

  1963 yılında kurulmuştur.
 • Meridiana firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Olbia şehrindedir.
 • Meridiana IATA kodu nedir?

  IG uluslar arası IATA kodudur.
 • Meridiana çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +39 (0789) 526 82

Meridiana Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (47)
İyi (33)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%59
%41
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
80 Değerlendirme
M*** D***
22 Mart Cuma
güzel hizmet almak için bu firmayı tercih edin
M*** M***
30 Mart Cumartesi
çok memnun kalarak seyahat ettim
2
2
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Meridiana sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Meridiana Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 14.08.2020 04:45:30 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531