1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Maskat Uçak Bileti

21 Kasım
Bugün
Sağanak Yağmur
23°C
22 Kasım
Yarın
Parçalı Bulutlu
23°C
23 Kasım
Cumartesi
Güneşli
23°C
Para Birimi
Umman Riyali (OMR)
Zaman Dilimi
GMT +4
Maskat Şehri En İyileri
  • Ticaret Kenti
  • Sultan Kabus Camii
  • Kabsa

En Ucuz Maskat Varışlı Uçak Seferleri

Dubai - Maskat
Swiss International Air Lines
24 Kas 2019
12 Ara 2019
Adana - Maskat
Pegasus
05 Ara 2019
Doha - Maskat
Oman Air
04 Ara 2019
Delhi - Maskat
Kuwait Airways
23 Kas 2019
Amman - Maskat
Fly Dubaı
30 Kas 2019
Tahran - Maskat
Fly Dubaı
01 Ara 2019
Gaziantep - Maskat
Atlasglobal
25 Kas 2019
Shiraz - Maskat
Qatar Airways
15 Ara 2019
Hatay - Maskat
Türk Hava Yolları
28 Kas 2019
Rabat - Maskat
Royal Air Maroc
19 Ara 2019
Londra - Maskat
Saudi Arabian Airlines
04 Ara 2019
08 Ara 2019
Toronto - Maskat
Delta Air Lines
21 Kas 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Maskat Kalkışlı Uçak Seferleri

01 Ara 2019
Maskat - Ankara
Pegasus
18 Ara 2019
Maskat - Kuveyt
Kuwait Airways
19 Ara 2019
Maskat - Shiraz
Fly Dubaı
18 Ara 2019
Maskat - Amman
Fly Dubaı
04 Ara 2019
Maskat - Tahran
Fly Dubaı
30 Kas 2019
27 Kas 2019
Maskat - Entebbe
Fly Dubaı
10 Ara 2019
Maskat - Milano
Alitalia Linee Aeree Italiane
17 Ara 2019
Maskat - Frankfurt
Air Serbia
01 Ara 2019
Maskat - Londra
Etihad Airways
23 Kas 2019
Maskat - Adana
Oman Air
08 Ara 2019
Maskat - Hatay
Türk Hava Yolları
03 Ara 2019
Maskat - Toronto
Egyptair
13 Ara 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Maskat Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Maskat Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Maskat Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Maskat Havaalanları
Ülke Kodu
OM
Priz Voltajı ve Tipi
240v
Resmi Dil
Arapça
Toplu Taşıma Fiyatı
20 OMR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
15 OMR

Maskat’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Ekim

Fazlasıyla sıcak bir iklime sahip olan Maskat, sıcaklıkların düştüğü dönemlerde turist akınına uğramaktadır. Sonbahar mevsiminde ısının dengelenmesiyle çok sayıda turistin şehri ziyaret ettiği bilinmektedir. Kasım aylarında Maskat İstanbul uçak biletleri diğer aylara göre daha çok alınmaktadır. Bunun sebebi Maskat İstanbul uçak bileti fiyatları kasım ayında düşüş göstermektedir. Maskat İstanbul arası uçakla kaç saat diye düşüncelere giren kişilerin, ekim veya kasım aylarında şehri ziyaret etmesi tavsiye edilmektedir. Ekim ve kasım dönemlerinde havanın fazla sıcak olmaması turistlerin ziyaret etmesini sağlıyor. Ayrıca bu aylarda düzenlenen festivaller, şehri ziyaret etmeye zorluyor.

Maskat Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Maskat şehir merkezine ulaşım sağlamak oldukça kolaydır. THY gibi firmaları tercih ederek şehre gelen yolcuların 14 kilometrelik yolu, ulaşım araçlarıyla 15 dakika içerisinde bitirmeleri mümkündür. Toplu taşıma araçlarını kullanabilmek için kart veya bilet alınması gerekmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 20 OMR

Hava limanı çıkışında bulunan otobüsler, şehir merkezine ulaşım sağlayan en iyi alternatiflerden biridir. Otobüslerin gündüz saatlerinde yoğun olduğunu ve fazla insan taşıdığını da söylemek gerekir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 20 OMR

Metro, tramvay ve tren gibi ulaşım araçları şehir merkezine ve şehrin diğer ilçelerine ulaşım sağlamaktadır. Bu ulaşım araçları tek yön biletler veya diğer kartlarla kullanılabilmektedir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 80 OMR

En konforlu ulaşım aracı olan taksiler, toplu taşımadaki yoğunluktan kurtulmak için tercih edilmektedir. Yanında birden fazla valiz bulunan yolcuların tercih ettiği ulaşım araçlarından biri taksilerdir.

Araç Kiralama

Hava limanında hizmet veren araç kiralama firmaları her bütçeye ve her ihtiyaca uygun araçları bünyelerinde bulundurmaktadır. Dünyaca ünlü olan markalar, hava limanı içerisinde bulunmaktadır.

Maskat Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Maskat hava limanında zaman geçirebilmek için yolculara çok sayıda imkan sunulmuştur. Bu imkanların en başında ise sessiz dinleme salonları gelmektedir. Maskat uçak bileti rezervasyon yaparak şehre gelen yolcuların sessiz dinleme salonunda istedikleri kadar zaman geçirmeleri mümkündür. Maskat İstanbul uçak bileti alıp, şehir merkezine ulaşım sağlamak isteyen kişilerin kart veya toplu taşıma tek yön bilet alması gerekmektedir. Maskat en ucuz uçak bileti aldıktan sonra şehirde nasıl ulaşım sağlayacağını bilmeyen yolcuların tabelalar yoluyla ulaşım sağlaması mümkündür. Hava limanı çıkışında bulunan toplu taşıma araçları, taksiler ve servisler ulaşımı sağlayabilmek için hizmet vermektedirler. Mesafenin kısa olması ulaşımın uzun sürmesine engel olmaktadır.

Maskat’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Şehir merkezinde kurulan pazarlar ve alışveriş merkezleri alışverişin kalbi olarak nitelendiriliyor. Maskat ucuz uçak bileti alıp, şehirde ekonomik alışveriş yapmak isteyen kişilerin haftalık kurulan pazarları ziyaret etmesi gerekir. Haftalık kurulan pazarlarda tüm yiyecek ürünleri satışa sunulmaktadır.
  2. Şehrin en önemli bölgelerine tur yapan firmalarla iletişime geçildiğinde şehir hakkında detaylı bilgi toplanabilir. Maskat uçak bileti THY firmasıyla şehre gelen yolcuların tura katılması, yerli halk tarafından tavsiye edilmektedir. Turlar, tarihi mekanlara ve kültür merkezlerine de gezi düzenlemektedir.
  3. Maskat Uluslararası Festivaline katılmak, şehrin sahip olduğu kültürü tanımanın en iyi yoludur. Maskat uçak bileti Pegasus ile şehre gelen kişilerin festivallere katılması, şehirde mükemmel zaman geçirmesine sebebiyet verecektir. Ayrıca festival hakkında araştırmaların yapılması gerekmektedir.
  4. Şehrin tarihini anlatan ve kuruluş dönemindeki yapıtları bugüne kadar getiren tarihi mekanlar bulunmaktadır. En ucuz Maskat uçak bileti alarak şehre gelen kişilerin, mutlaka bu bölgeleri ziyaret etmesi gerekmektedir. Tarihi mekanlar, halkın saygı duyduğu ve kültürünü oluşturan temel yapı taşlarıdır.
  5. Şehrin mutfağı çok sayıda turistin ilgisini çekmiştir. Maskat uçak bileti fiyatları konusunda araştırma yapan turistlerin, Maskat mutfağı da ilgilerini çekmiştir. Şehrin restoranlarında bu lezzetlere ulaşabilmek mümkündür.

Maskat Hakkında

Liman kenti olan Maskat, Umman'ın başkentidir. Umman'ın başkenti olmasının yanı sıra ticaret merkezi olarak da bilinmektedir. Maskat uçak bileti alarak şehre gelen çok sayıda iş adamı, ticaret amaçlı ziyaret yapmaktadır. Ticaretin gelişmiş olması, şehrin ekonomik anlamda da gelişmiş olduğunun göstergesidir. Limandaki ticaretin yüksek düzeyde olması, şehrin geçim kaynağını göstermektedir. Maskat aynı zamanda sahip olduğu konumla, çok sayıda turistin Maskat uçak bileti almasını sağlamaktadır. Maskat uçak bileti alıp, deniz manzarasına karşı tatil yapan çok sayıda turist bulunmaktadır. Umman'ı tanımanın en iyi yolu, Maskat'ı ziyaret etmektir. Ayrıca şehrin sahip olduğu kültür, birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Turistlerin bu merakı gidermesi için tarihi mekanları ve şehrin kültür merkezlerini ziyaret etmesi gerekmektedir. Umman'ın en görkemli şehri olan Maskat, her yıl turistlerin ziyaret etmesine ve turistlerin zaman geçtikçe artış göstermesine sebebiyet vermektedir.

Maskat Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
20 OMR
Taksi
5,70 OMR/Km
Tramvay
20 OMR
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

En popüler ulaşım aracı otobüslerdir. Maskat İstanbul saat farkı ile uyumlu hizmet veren otobüsler, şehrin her bölgesine tek yön bilet ile ulaşım sağlamaktadır. Otobüslerle şehrin diğer ilçelerine ulaşım sağlanabilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Metro, taksi ve tramvay gibi ulaşım araçları gecenin geç saatlerinde sıklıkla kullanılan ulaşım araçlarıdır. Otobüslerin hizmet verdiği saat bittikten sonra metro ve taksilerin sıklıkla tercih edildiği görülmektedir.

Maskat Vize Şartları

Umman Vize İstiyor mu?
Evet
Umman Vize Süresi
30 Gün
Umman Vize Ücreti
20.000 OMR
Umman Vize Detayları
Tc vatandaşlarına 30 günlük kapı vizesi verilmektedir. Umman E-vize sitesinden vize başvurusu yaparak 30 günlük vizenizi alabilirsiniz.

Maskat’da Gezilecek Yerler

Sultan Kabus Camii
Souk
Mutrah Bölgesi
Bait Al-Zübeyir Müzesi
Royal Opera House
Orta Doğu'nun En Büyük İkinci Camisi: Sultan Kabus Camii

Sultan Kabus Camii, Maskat'ın en çok ziyaret edilen turistik bölgesi olarak bilinmektedir. Yerli halk tarafından saygı duyulan bu cami, Orta Doğu'nun en büyük ikinci camisidir. Sahip olduğu görüntü ve içerisinde bulundurduğu materyaller, ziyaret edilme sebepleridir.

Maskat'ın Alışveriş Bölgesi: Souk

Yiyecekten, tekstil ürünlerine kadar satışa sunulan ürünler; Souk'da satışa sunulmaktadır. Ekonomik alışveriş yapmak isteyen turistlerin burayı ziyaret etmesi gerekmektedir. Pazarlarda fiyatta anlaşma bile yapılmaktadır. Bu da esnaf samimiyetini ön plana çıkarmaktadır.

Mutrah Hisarına Bakış Açısı Sunan ve Dinlenme Mekanı Olan: Mutrah Bölgesi

Mutrah hisarına manzarası olan bu bölgede çeşitli restoranlar, yürüyüş yolu ve dinlenme mekanları bulunmaktadır. Şehirde zaman geçirebilmek için en ideal mekanlardan biri olduğunu söylemek gerekir.

Umman Tarihi Yapıtlarına Ev Sahipliği Yapan: Bait al-Zübeyir Müzesi

Umman tarihi hakkında bilgi almak isteyen kişilerin bu müzeyi ziyaret etmesi gerekir. Umman geçmişinden bugüne kadar çok sayıda tarihi eser, müzede sergiye sunulmaktadır. Ziyaret etmek için kabul saatlerine göz atmak gerekir.

İslam ve İtalyan Mimarisiyle Yapılan Opera Evi: Royal Opera House

Kültürel miraslardan biri olan Royal Opera House, çeşitli tiyatroların düzenlendiği ve opera gösterilerinin yapıldığı bir kültür merkezidir. Burada geçirilen zaman, turistler için verimli olarak nitelendirilmektedir.

Maskat’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Fattoush Salatası
Qabuli
Makbus
Lam Shwa

Umman mutfağında çeşitli tatlılar, kahvaltılıklar ve en ilginç görüntüye sahip olan yemekler bulunmaktadır. Maskat İstanbul uçuş süresi sırasında mutfak hakkında bilgi toplanmalıdır. Toplanacak bilgiler, daha kolay karar vermeyi sağlayacaktır.

Çeşitli Baharatlarla ve Zeytinyağıyla Yapılan Salata: Fattoush Salatası

Ekmek, karabiber, zeytinyağı, çeşitli baharatlarla yapılan bu salata en çok sevilen salatalardan biridir. İçerisinde bulunan baharatlar, lezzetini ön plana çıkarmaktadır. Sahip olduğu görüntüyle lezzetli olduğunu göstermektedir.

Maskat Geleneksel Yemeği: Qabuli

Sarı renkte olan pilav, çeşitli baharatlarla hazırlanmaktadır. Farklı bir şekilde servis edilmesi, insanların ilgisini çekmektedir. İsteğe göre içerisine et veya tavuk konulabilmektedir. Tüm restoranlarda bu pilavı bulabilmek mümkündür.

Turuncu Renge Sahip Olan Muhteşem Pilav: Makbus

Sebzelerle yapılan bu pilavın içerisinde aynı zamanda Maskat baharatları bulunmaktadır. Sebze seçimini kişinin kendisi yapabilmektedir. İçerisine genellikle biber, domates ve buna benzer sebzeler konulmaktadır.

Maskat'ın Ünlü Et Yemeği: Law Shwa

Etin yapılış tekniğinden, yanında servis edilen soslara kadar mükemmel olduğunu söylemek gerekir. Soslar kişinin tercihine bırakılmaktadır. Acılı ve acısız baharat, sos kullanılmaktadır.

Maskat'ın En Sevilen Tatlısı: Khbeesa

Çikolata toplarıyla yapılan bu tatlının yanında, çikolata parçaları da servis edilmektedir. Üzerine çikolata veya karamel sosu eklenebilmektedir. Ayrıca tatlının yumuşak olması, tercih edilme sebeplerinden biridir.

Konaklama İçin Maskat Otel Seçenekleri

Maskat şehrinde her kesime hitap edecek otel seçenekleri bulunuyor. Maskat İstanbul uçak saatleri ne olursa olsun, şehre gelen kişilerin otel bulması mümkündür. Otellerde müşterilerin tüm ihtiyaçları profes

Shangri-La Barr Al Jissah Resort & Spa
Maskat plajına yakın olan otel, beş yıldızlı oteller kategorisinde bulunuyor. Müşterilerin tüm ihtiyaçlarını en güzel şekilde karşılaması ve müşterilerin sosyal yaşamlarını kaliteli hale getirmesi, tercih edilmesini sağlıyor. Fiyatları 1400 ile 2000 TL arasında değişiyor.
PO Box 644, Al Jissah, 100, Muscat, Umman
The Chedi Muscat
Kaliteli hizmetleriyle ve şehir merkezine olan yakınlığıyla bilinen otel, beş yıldızlıdır. Sunduğu hizmetler, müşterilerin memnun kalmasını sağlamakta ve otelin tavsiye edilmesine sebebiyet vermektedir. Fiyatları 1800 ile 2000 TL arasında değişmektedir.
North Ghubra 32, Way No. 3215 18th November Street, 133, Muscat, Umman
Sheraton Oman
Beş yıldızlı olan otel, müşterilerinin otelin her bölgesinde İnternet erişimi sağlamasına imkan sunuyor. Ayrıca otelin sahip olduğu konum, eğlence merkezlerine ve şehir merkezine yakındır. Fiyatları 750 ile 1200 TL arasında değişmektedir.
P.O. Box 3260, Ruwi, 112, Muscat, Umman

Maskat Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Dubai - Maskat 642,98 TL 1 Saat
İstanbul - Maskat 744,90 TL 4 Saat 50 Dakika
Kuveyt - Maskat 934,21 TL 2 Saat 10 Dakika
Adana - Maskat 975,85 TL 18 Saat
Doha - Maskat 1.305,39 TL 1 Saat 30 Dakika
Delhi - Maskat 1.326,43 TL 14 Saat 45 Dakika
Amman - Maskat 1.330,86 TL 8 Saat 45 Dakika
Tahran - Maskat 1.559,46 TL 14 Saat

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Maskat ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Doğa Aşığı Bir Gezgin: Christopher Johnson Mccandless’ın Filmlere Senaryo Olmuş Hikayesi
Doğa Aşığı Bir Gezgin: Christopher Johnson Mccandless’ın Filmlere Senaryo Olmuş Hikayesi
04 Kasım 2019
Christopher Johnson Mccandless’ın kimdir? Cristopher Johnson Mccandless 12 şubat 1968’de doğmuştur. 1990 yılında Emory Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra üniversite hayatı boyunca biriktirdiğ
Elmadağ Kayak Merkezi
Elmadağ Kayak Merkezi
02 Kasım 2019
Elmadağ Kayak Merkezi Hakkında Elmadağ kayak merkezi Ankara’nın 17 kilometre güneydoğusunda yer almaktadır. Elmadağ’ın kuzey yamacına kurulan kayak merkezi ilçe olan Elmadağ ile karıştırılmaktadı
29 Ekim’de Şehirden Kaçış: 7 Öneri
29 Ekim’de Şehirden Kaçış: 7 Öneri
09 Ekim 2019
2019 yılında salı gününe denk gelen 29 Ekim, birçokları için Pazartesi gününü de izin alıp 4 günlük tatil yapmak anlamına geliyor. Peki 29 Ekim tatilini nasıl değerlendirebiliriz derseniz her zevke uy
Aksaray'da Gezilecek Yerler: Aksaray'da Nereye Gidilir?
Aksaray'da Gezilecek Yerler: Aksaray'da Nereye Gidilir?
23 Eylül 2019
Aksaray’ın adı Hitit tabletlerinde Kurşura, İlk Çağ’da ise Garsaura olarak geçmekte. Türklerin Anadolu’ya geçmesi ile birlikte adı Aksaray olmuş. İlk çağlara uzanan geçmişi sebebiyle Aksaray’da gezile

Maskat Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
G*** B***
22 Ekim Pazartesi
Herşey çok güzeldi, insanları çok farklı kültürü çok farklı.
B*** T***
17 Ekim Çarşamba
Farklı yerleri seviyorum görmeyi de gezmeyi de burasıda onlardan birisi bence
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Maskat Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 21.11.2019 16:30:47 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Muscat, (MCT)
MCT
OM

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=95226
/
95226