1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Valletta

Malta Cumhuriyeti Uçak Bileti

Malta Cumhuriyeti Nüfusu
437 Bin
Malta Cumhuriyeti Başkenti
Valletta
Malta Cumhuriyeti Resmi Dili
İngilizce
Malta Cumhuriyeti Zaman Dilimi
GMT +1
Malta Cumhuriyeti Para Birimi
Euro (€)
Ortama Yemek Fiyatı
10 EUR
Malta Cumhuriyeti Telefon Kodu
+356
Ortama İçecek Fiyatı
2 EUR
İstanbul - Valletta Uçuş Süresi
2 Saat 25 Dk
İstanbul - Valletta Uçuş Mesafesi
1.376 Km

En Ucuz Türkiye - Malta Cumhuriyeti Uçak Seferleri

İstanbul - Malta
Alitalia Linee Aeree Italiane
04 Eki 2020
Ankara - Malta
Deutsche Lufthansa
03 Eki 2020
Antalya - Malta
Türk Hava Yolları
10 Eki 2020
Konya - Malta
Türk Hava Yolları
16 Eyl 2020
İzmir - Malta
Türk Hava Yolları
04 Eki 2020
Denizli - Malta
Türk Hava Yolları
13 Eki 2020
Adana - Malta
Türk Hava Yolları
23 Eyl 2020
Elazığ - Malta
Türk Hava Yolları
14 Eki 2020
Gaziantep - Malta
Türk Hava Yolları
23 Eyl 2020
Şanlıurfa - Malta
Türk Hava Yolları
25 Eyl 2020
Malatya - Malta
Türk Hava Yolları
16 Eyl 2020

En Ucuz Malta Cumhuriyeti Kalkışlı Uçak Seferleri

Malta - Milano
Air Malta
09 Eki 2020
Malta - İstanbul
Alitalia Linee Aeree Italiane
18 Eyl 2020
Malta - İzmir
Türk Hava Yolları
30 Eyl 2020
Malta - Hatay
Türk Hava Yolları
18 Eyl 2020
Malta - Diyarbakır
Türk Hava Yolları
14 Eki 2020
Malta - Trabzon
Türk Hava Yolları
05 Eki 2020
Malta - Ankara
Deutsche Lufthansa
13 Eki 2020
Malta - Elazığ
Türk Hava Yolları
02 Eki 2020
Malta - Antalya
Deutsche Lufthansa
03 Eki 2020
Malta - Kayseri
Deutsche Lufthansa
13 Eki 2020
Malta - Denizli
Deutsche Lufthansa
10 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Malta Cumhuriyeti Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Malta Cumhuriyeti Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Malta’ya Nasıl Gidilir?

Malta Türkiye saat farkı 1 saattir. Türkiye Malta’dan 1 saat öndedir. 437 bin nüfusa sahip olan Malta adası Avrupa’nın güneyinde yer alan, Avrupa Birliği ülkesi ve beş takımadadan oluşan bir ada ülkesidir bu yüzden Schengen vize politikasını uygulamaktadır. Ulaşımlar deniz ve hava yolu ile yapılmaktadır. İstanbul’dan Malta’ya genelde günlük iki uçuş düzenlenir. Türkiye’nin birçok şehrinden de aktarmalı olarak uçuşlar mevcuttur.

Malta Türkiye uçuş süresi direkt uçuşlarda 1 saat 37 dakika sürerken, aktarmalılarda 2 saat 25 dakika kadar sürebilmektedir. Malta Türkiye uçak seferleri Air Malta, Lufthansa, Alitalia ve Türk Hava Yolları uçak şirketleri ile yapılmaktadır. Malta uçak bileti almak isteyenler Biletall.com’dan üzerinden işlemlerini yapabilir.

Malta uçak bileti rezervasyon yapmak isteyenler, Biletall.com aracılığıyla rezervasyonlarını gerçekleştirebilir. İstanbul’dan Malta’ya uçmak isteyenler uçak biletlerini genellikle Malta uçak bileti THY firmasından aldıkları bilinmektedir. Türk Hava Yolları ülkemizin ve dünyanın en büyük hava yolu şirketi olduğu ve dünyanın her yerine uçuşları bulunduğu için en fazla tercih edilen hava yolu şirketidir. Malta uçak bileti fiyatları uçuşun planlandığı, mevsime, aya ve güne hatta uçuş saatine göre değişkenlik gösterir.

THY ve Avrupa’nın birçok hava yolu şirketinin İstanbul Malta arası uçuşları bulunmaktadır. Malta Türkiye uçak saatleri THY uçuşları günde 2 defa ve saat 10:50 ile 18:55 saatlerinde yapılır. Malta Türkiye uçak bileti fiyatları konusunda Biletall.com’dan bilgi edinilebilir. Türkiye’den Malta’ya gitmek isteyenler uçak yolculuğunu tercih etmek isterlerse, Malta Türkiye uçak biletleri almak için en ekonomik uçak biletlerinin yer aldığı Biletall.com’u ziyaret etmelerinde fayda var.

Malta Cumhuriyeti Vize Şartları Neler?

Malta Cumhuriyeti Vize İstiyor mu?
Evet
Malta Cumhuriyeti Vize Ücreti
80 EUR
Malta Cumhuriyeti Vize Şartları

Malta uçak bileti alan ve vize işlemlerini tamamlayan Türk vatandaşları Malta gezilerini aldıkları Schengen Vizesi ile rahatlıkla yapabilirler. Schengen vizesine sahip olan insanlara Malta’da 90 gün konaklama süresi tanınmaktadır.

Malta vizesi Malta Konsoloslukları vize işlemleri bölümünden verilir. Malta konsolosluklarına yapılan vize müracaatlarının sonuçlanması ortalama 3 hafta kadar sürmektedir.

Malta vizesi Türk vatandaşlarına ücretlidir ve Schengen vize ücreti 60 Euro’dur. Vize işlemlerinde zorunlu seyahat sigortası yaptırılması da istenmekte ayrıca yaş gruplarına göre ücretler değişmektedir.

Malta’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Cumartesi
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Malta ada ülkesi olduğu için deniz meltemi nedeniyle kış ayları sürekli yağışlı geçmekte ve bu aylarda yapılacak geziler tavsiye edilmemektedir. En uygun dönemler ilkbahar ve sonbahar başlarıdır.

Malta Cumhuriyeti Hakkında Bilgiler

Malta resmi dili İngilizcedir. Beş takımadadan oluşan bir ülkedir ve ülkenin nüfusu 437 bin olarak dünyanın en küçük ülkeleri grubundadır.

Malta’nın Başkenti

Malta’nın başkenti Valletta şehridir. Ülke Malta, Gozo ve Comino isimli üç büyük ada ve iki küçük adadan oluşmaktadır. Başkent en büyük ada Malta adasında bulunmaktadır. Ülkenin en eski şehridir ve 16. yüzyılda kurulmuştur.

Malta’nın Nüfusu – Malta’nın Resmi Dili

Malta’nın nüfusu ortalama 437.000 ve Malta resmi dili İngilizce'dir.

Malta’nın Para Birimi

Malta’da para birimi Avrupa Birliği ülkesi olduğu için Euro kullanılmaktadır.

Malta’da Saat Kaç?

Malta Türkiye saat farkı 1 saattir. Türkiye saat olarak Malta’dan 1 saat ileridedir. Malta Türkiye arası uçakla kaç saat diye merak edenler için direk uçuşlar 1 saat 37 dakika aktarmalılar ise 2 saat ile 2 saat 30 dakika arasında değişmektedir.

Malta’da Ne Ucuz? Malta’dan Gelirken Ne Getirilir?

Malta gezisinde Pazar günleri kurulan ikinci monti pazarından birçok ürün satın alabilirsiniz. Hediyelik olarak almayı düşündüğünüz ürünlerin başında Malta’nın simgesi haline gelmiş şövalye bibloları, çeşitli peynirli yiyecek türlerini satın alabilirsiniz. Ayrıca el ürünü dantel ve nakış işleri türlerinde çok sayıda hediyelik eşya bulu bilirsiniz.

Malta Cumhuriyeti Nerede?

Malta’ya Uçmak İçin 5 Sebep

• Valletta ve Malta Şövalyeleri
• Temel Reis Köyü
• Gozo Adası
• Mavi Pencere
• Ggantija tapınakları
 1. Malta başkenti Valletta ismini tarihimizde yer alan ve Osmanlı donanmasının kuşatmasını geri püskürtmesi ile bilinen şövalye Jean de Valletta’dan almaktadır. Malta tarihinde önemli bir yeri vardır.
 2. Dünya genelinde çocukların en çok sevdikleri çizgi film kahramanı olan Temel Reis filmlerinin çekildi set olan ve Malta’da bulunan film seti köyü 40 yıl önce yapılmasına rağmen tüm özelliklerini aynen korumaktadır. Malta’ya gelen turistlerin büyük ilgisini çekmekte ve yapılan gezilerde mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.
 3. Malta’nın ikinci büyük adasıdır ve 67 kilometrekare yüz ölçüme sahiptir. İlk yerleşim M.Ö 5000 yıllarına dayanmaktadır. Gozo adası yapı olarak sakin ve kırsal bir yapıya sahiptir. Tatilde kafa dinlemek için en ideal yerdir.
 4. Gozo adasının kuzeyinde yer almakta ve muhteşem görünümlü devasa kayalıklardan oluşmaktadır. Birçok film sahnelerine konu olan kayalıkları çıplak gözle görmek için görülmesi gereken yerlerdendir.
 5. Gozo adası başkenti Victoria yakınlarında bulunan Ggantija Tapınakları, dünya tarihinde bilinen en eski yapılardan birisidir. Neolitik dönemde yapıldığı bilinmekte ve Unesco dünya mirası listesinde yer almaktadır.

Malta’nın En Güzel Şehirleri

Biletall.com’dan Malta en ucuz uçak bileti alarak tarihi ve kültürel turizm yapmak amacıyla Malta’nın her noktasını gezebilirsiniz.

Valletta

Malta Cumhuriyeti'nin başkentidir. 1566 yılında Fransız asıllı Jean Parisot de la Valletta tarafından kurulmuştur. Şehir kurulduktan sonra ve şövalyeler şehirden ayrıldıktan sonra İngiliz mimari etkisini göstermiş ve günümüzde çok sayıda İngiliz mimarisi bulunmaktadır. St. James Cavalier Hisarı görülmesi gereken yerlerdendir.

Marsaxlokk

Ülkenin güney doğusunda yer alan ve balıkçılık ile geçinen bir kasabadır. Antik roma dönemine dayanan bir geçmişe sahiptir. Burada Malta’nın en iyi balıklarını bulabilir ve balık yemeklerini yiyebilirsiniz.

Cottonera

Senglea, Vittoriosa ve Bormia gibi tarihi kasabaları bulunan ve Angola Sakson mimarisine ev sahipliği yapan bir şehirdir. Malta’nın görülmesi gereken en güzel yerlerinden birisidir. Kumsalları ile en iyi denize girilecek yerdir.

Malta’da Gezilecek Yerler

Malta ucuz uçak bileti alarak Akdeniz turizmine çıkan insanlar tarih, kültür ve doğa güzelliklerini bir arada görebilecekleri bir gezi yapacaklardır. Malta en ucuz uçak bileti fiyatları Biletall.com’dan yapılabilmekte ya da günler öncesinden rezervasyon yapmak mümkündür.

Malta’da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Malta’nın en güzel şehirlerinden olan Cottonera, Malta’da denize girilebilecek en güzel şehirlerden birisidir. Akdeniz’in mavi suları ve sıcak kumsalları ile ünlüdür.

Malta’dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Malta tarihi dokusu oldukça geniş bir yerdir. Malta’ya gelen turistler anı için çeşitli hediyelik eşyaları semt pazarlarından ucuza alabilmektedirler. Hediyelik eşya olarak Malta’nın simgesi durumunda olan şövalyelere ait biblolar, çeşitli süs eşyaları ve yiyecek olarak peynir çeşitleri gelen turistler tarafından en fazla alınan hediyelik eşyalardır.

Malta’nın Doğal Güzellikleri

Malta Türkiye uçak bileti aldıktan sonra İstanbul’dan direk olarak uçuş yapacaksanız yaklaşık 1 buçuk saat sonra Malta’da olacaksınız. Akdeniz iklimine sahip bir ada ülkesi olduğu için gezi için en uygun zamanlar ilkbahar ve sonbahar başları olarak gösterilmektedir. Kış aylarında sürekli yağış durumu söz konusu olduğundan bu mevsimlerde gezi için tavsiye edilmemektedir. Tarihi dokusu çok olan bu küçük ülkede denizcilik ve şövalyeler hakkında çok geniş bilgilere rastlayacaksınız. En güzel balık yemekleri ve sahilleri ile görülmesi gereken ülkelerden birisidir.

Malta’da Gezilecek Tarihi Yerler

Malta’nın tarih ve kültür yapıları görülmesi gereken yerlerdendir. Buralar arasında Büyük üstatlar sarayı, St. John Katedrali, üç şehir, Marsaxlokk, Blue Grotto (mavi pencere), Tarxien Tapınakları görülmesi ve gezilmesi gereken yerlerdir.

Malta Gezi Rehberi

Malta ulaşım konusunda hiç sorun olmayan en rahat ülkelerdendir. Ulaşım için birkaç seçenek bulunmaktadır. Taksi ile ulaşım, havalimanından şehir merkezine 20 dakika sürmektedir. Taksi ücreti ise ortalama 20 Euro civarında olmaktadır. Otobüs ile toplu taşıma daha ekonomik bir tercihtir. Otobüs numaraları X2, X3 şeklinde gidilecek yere göre numaralandırılmıştır.

Toplu taşıma bilgileri için mobil uygulamalar bulunmakta ve herkes cep telefonlarından otobüsler hakkında bilgi edinebilmektedir. Otobüs bilet fiyatları yaz aylarında 2 Euro, kış aylarında ise 1.5 Euro olarak satılmaktadır. Adalar arası ulaşım ise tekneler ile sağlanmaktadır. Tekne biletleri 10 ile 25 Euro arasında değişmektedir. Bazı teknelerde pazarlık imkânı vardır.

Malta’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Dul Kadın Çorbası
Tortatal – Lampuki
Timpana
Pastizzi

En ucuz Malta uçak bileti günler öncesinden Biletall.com üzerinden alarak geldiğiniz Malta’da çeşitli yemekleri yiyebilirsiniz.

Malta Mutfağının Olmazsa Olmazı Dul Kadın Çorbası

Malta’nın otantik ev yemeklerindendir ve Malta sokaklarında gezerken kokusunu hissedersiniz. Bu koku karşı konulmaz bir güzelliktedir. Zengin proteinlerden ve sebzelerden yapılır ve sıcak olarak servis edilir. İçerisinde, beyaz ve yeşil sebzeler, havuç, patates, bezelye türü malzemeler bulunmaktadır.

Balığın Vazgeçilmez Adı Tortatal - Lambuki

Kelime olarak hala canlı anlamına gelen bu yemek türü taze balık yemeğidir. En iyi balık çeşitleri fırında kızartılarak pişirilir ve domates soslu olarak servis edilir.

Pazar Günü Yemeği Timpana

Malta’da geleneksel olarak pazar günleri yapılan bir yemek türüdür. Sicilya mutfağından geldiği söylenmektedir. Öğle yemeği olarak tüketilmektedir. Makarna, domates, kıyma et sosuyla hazırlanır ve yumurta, peynir gibi ürünlerde eklenebilir.

Lezzetli Atıştırmalık Pastizzi

Akdeniz adaları ve Malta’da en lezzetli atıştırmalık yiyecek olarak bilinir. Kruvasan benzeri bir yiyecektir. İçerisinde tuzlu ricotta, bezelye bulunmaktadır. Her köyde bir köşede bulabilirsiniz.

Tavşan Eti Sevenler İçin Fenkata

Ortaçağ dönemlerinde alt sınıf et yemeği olarak kullanılmaya başlamış ancak adada tavşan türünü korumak için şövalyeler tarafından belirli bir dönem yasaklanmıştır. 18. yüzyıldan sonra tekrar sıkça kullanılmaya başlamış lezzetli bir et yemeğidir.

Malta’da Yenecek En Güzel Yemekler

Malta mutfağı en doğal deniz ürünlerinin ve sebze ürünlerinden yapılan yemekleri ile meşhurdur. Küçük kasabalardan oluştuğu için yöresel ve geleneksel yemek türlerini bulmak mümkündür. Dul kadın çorbası, tavşan güveç bunlardan bazılarıdır.

Malta Cumhuriyeti Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Londra - Malta 604,13 TL 3 Saat 15 Dakika
İstanbul - Malta 706,55 TL 13 Saat 10 Dakika
Ankara - Malta 1.115,55 TL 17 Saat 30 Dakika
Antalya - Malta 1.218,49 TL 13 Saat 20 Dakika
Diyarbakır - Malta 1.456,22 TL 30 Saat 15 Dakika
Konya - Malta 1.877,87 TL 22 Saat 55 Dakika
İzmir - Malta 1.909,29 TL 6 Saat 15 Dakika
Denizli - Malta 1.912,71 TL 16 Saat 30 Dakika
Adana - Malta 1.984,86 TL 6 Saat 50 Dakika
Elazığ - Malta 1.987,71 TL 23 Saat 20 Dakika
Gaziantep - Malta 1.990,79 TL 6 Saat 40 Dakika
Şanlıurfa - Malta 2.001,19 TL 8 Saat 35 Dakika
Malatya - Malta 11.341,67 TL 27 Saat 15 Dakika

Malta Cumhuriyeti Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Malta Cumhuriyeti uçak bileti ne kadar?

  Malta Cumhuriyeti varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Malta olup, bilet fiyatı 706,55 TL'dir.
 • Malta Cumhuriyeti uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air Malta, Alitalia Linee Aeree Italiane, Deutsche Lufthansa, Klm, Pegasus, Türk Hava Yolları.
 • Malta Cumhuriyeti ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?

  İstanbul - Valletta arası 2 Saat 25 Dk uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Malta Cumhuriyeti ne zaman gidilmeli?

  Yılın en uygun zamanı Mayıs ayıdır.
 • Malta Cumhuriyeti başkenti neresidir?

  Başkent Valletta şehridir.
 • Malta Cumhuriyeti para birimi nedir?

  Ülkenin resmi para birimi Euro (€)
 • Malta Cumhuriyeti nüfusu kaçtır?

  Nüfusu 437 Bin kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Malta Cumhuriyeti ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Adım Adım Tatil Planlama: 10 Adımda Hazırsınız! (İnfografik)
Adım Adım Tatil Planlama: 10 Adımda Hazırsınız! (İnfografik)
01 Haziran 2020
Dünyanın en keyifli aktivitelerinden biridir tatil yapmak, eğer planlama kısmını saymazsanız! Merak etmeyin, o aşamayı kolaylaştıracak kılavuzu hazırladık! İşte adım adım tatil planı hazırlama. Gid
Yıllarca Dayanacak Bavul Nasıl Seçilir?
Yıllarca Dayanacak Bavul Nasıl Seçilir?
25 Şubat 2020
Konforlu bir yolculuğun olmazsa olmazlarından biri de bavulunuzdur. Yeri geldiğinde yolculuğunuzu çekilmez bir çile dönüştüren bavullarınız, yeri geldiğinde bir seyahatin en konforu unsuru da olabilir
Denizli'de Gezilecek Yerler: Denizli'de Nereye Gidilir?
Denizli'de Gezilecek Yerler: Denizli'de Nereye Gidilir?
03 Şubat 2020
Pamukkele travertenleri ile ünlü olan Denizli, bundan çok daha fazlasını vadediyor. Horozu, kaplıcaları, antik kentleri ve doğal güzellikleri bunlardan birkaçı sadece. Denizli’de gidilecek yerleri in
2020 Yılbaşında Nerelere Gidebilirsiniz? (Yurt Dışı Öneriler)
2020 Yılbaşında Nerelere Gidebilirsiniz? (Yurt Dışı Öneriler)
06 Aralık 2019
Gelenekler ve alışkanlıklar değişebilir, değişmeyen tek şey yılbaşının dünyanın dört bir yanında sevinçle ve eğlenceli aktivitelerle kutlandığı! “Yılbaşı tatili için nereye gidilir?” derseniz size bir

Malta Cumhuriyeti Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

G*** Y***
21 Ağustos Salı
Malta
Dili olsa neler anlatır kimbilir dediğim yerlerden birisi kesin gidin ve görün
V*** Ö***
18 Ağustos Cumartesi
Malta
Evlenme teklifini burada yapacağım, gerçekten çok araştırdım burayı çok güzel gözüküyor
O*** Ç***
11 Temmuz Çarşamba
Malta
Ben giderken çok tereddüt ediyordum ama güzel geçti teşekkürler
B*** E*** T***
5 Kasım Pazartesi
Malta
Tarihi dokuları çok güzeldi, bol bol resim çekildik.
M*** T***
1 Ekim Pazartesi
Malta
Tur ile gittik çok keyiif aldık gerçekten güzeldi
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Malta Cumhuriyeti Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 15.09.2020 07:57:55 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Malta, (MLA)
MLA
MT

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=19363
/ True
19363