1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
"Going beyond expectations"
Malaysia Airlines

Malezya Hava Yolları Malezya Hava Yolları Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
2015
Firma Kısaltması
MAS
Firma Merkezi
Subang
IATA Kodu
MH
Uçtuğu Şehir Sayısı
12
Çağrı Merkezi
+603 78 433 000
Uçak Sayısı
75
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,8/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Malezya Hava Yolları Popüler Uçak Seferleri

Bangkok - Kuala Lumpur
Uçak Bileti
02 Kas 2020
Phuket - Singapur
Uçak Bileti
06 Kas 2020
30 Eki 2020
Kuala Lumpur - Jakarta
Uçak Bileti
28 Eki 2020
06 Kas 2020
Kuala Lumpur - Phuket
Uçak Bileti
09 Kas 2020
Kuala Lumpur - Bangkok
Uçak Bileti
28 Eki 2020
18 Eki 2020
Phuket - Doha
Uçak Bileti
26 Eki 2020
Kathmandu - İstanbul
Uçak Bileti
24 Eki 2020
25 Eki 2020
Sidney - Ankara
Uçak Bileti
21 Eki 2020
Melburn - Ankara
Uçak Bileti
31 Eki 2020
Singapur - Sapporo
Uçak Bileti
30 Eki 2020
Singapur - Guangzhou
Uçak Bileti
25 Eki 2020
Kuala Lumpur - Conakry
Uçak Bileti
06 Kas 2020
Phnom Penh - İzmir
Uçak Bileti
20 Eki 2020
Guangzhou - İstanbul
Uçak Bileti
02 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Malezya Hava Yolları Hakkında

Malezya Havacılık Grubu (MAG), hava taşımacılığı hizmetleri, yer hizmetleri, uçak kiralama ve yetenek geliştirme gibi dört ayrı iş dalında organize edilen iştirakleri ve sermaye yatırımları ile küresel bir havacılık örgütüdür. Malezya Hava yolları, Malezya'nın bayrak şirketi ve oneworld hava yolu ittifakının bir üyesidir. Malezya Hava yolları Sistemi (MAS), 2014 yılında Malezya Malezya'dan feshedi ve daha sonra 31 Ağustos 2015 tarihinde faaliyetlerini durdu. Malezya Hava yolları Berhad (MAB) şirketi, 1 Eylül 2015 tarihinde ulusal hava yolu şirketi olarak faaliyetlerine başlamıştır.

Güvenlik, Malezya Havayollarının hizmet sunumunun ayrılmaz bir parçasıdır ve havayolu, sıkı yasal gerekliliklere ve yükümlülüklere sıkı bir şekilde uyularak bakım yapılmasını sağlar. Havayolu aynı zamanda eğitimi çok ciddiye alıyor ve kendi simülatör merkezi, uçuş görevlilerini eğitme akademisi ve mürettebat ve mühendisler için bilgisayar tabanlı eğitim gibi eğitim tesislerine yatırım yapıyor. Kargo işleyicileri bile IATA tarafından zorunlu kılınan tehlikeli mal taşıma konusunda eğitilmektedir.

Malezya Havayolları, Malezya'nın zengin geleneklerini, kültürlerini, mutfaklarını ve sıcak misafirperverliğini yakalayan inanılmaz çeşitliliğini somutlaştırmaktadır. Bunu gerçekleştiren ödüllü uçuş görevlileri, geleneksel sarong kebaya'yı üniforma olarak giyerler. Malezyalı gelenek ve kültürde gurur duyulacak şekilde tasarlanmıştır. Batik motif ve tasarım öğeleri, cempaka, yasemin ve ebegümeci gibi yerel çiçekleri içerir.Şirketin, lüks ve geniş koltukları, kaliteli yemek servisi, cömert bagaj indirimleri ve premium check-in hizmetleriyle oldukça dikkat çekmektedir.

Malezya Havayolunun İmzası Satay çubukları sevgiyle ve özenle hazırlanan - tavuk, sığır eti veya her ikisinden de baharatlı yer fıstığı sosu ve garnitür ile servis edilir. First veya Business sınıfına uçuş yapan yolcuların, havayolu şirketinin Chef-on-Call Service'inden ve kalkıştan 24 saat önce 20'den fazla lezzetli seçeneğin ön siparişini alabilirler. Havayolu, Malezya’nın farklı zenginliğinden esinlenen unutulmaz yolculuklarda günlük 40.000 konukla uçuyor. Malezya Havayolları, Malezya'nın inanılmaz çeşitliliğini, zengin geleneklerini, kültürlerini, mutfaklarını ve sıcak misafirperverliğini bir araya getirirken, Malezya'nın diğer şirketlerinden daha fazla noktaya uçmaktadır.

Malezya Hava Yolları Online Check - in

Malezya Hava Yolları biletlerinin check-in yapılması için gerekli süre kısıtlamaları bulunmaktadır. Bu süreler biletin alındığı site ve firmalarda güncel olarak bulunmaktadır.

 • Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Malaysia Hava Yolları biletlerini online check in yaptıran yolcular, bu işlemleri yaparken oturmak istedikleri koltukları belirleyebilir ve yemek listesinden, çocuk ve yetişkin menülerini seçebilirler.

Malezya Hava Yolları Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Malaysia Hava Yolları, partnerleri ile dünyanın çok fazla noktasına uçuş yaptığından, daha çok kişi tarafından tercih ediliyor.
 2. Şirketin kaliteli hizmetleri, özellikle bekleme yerlerinde kendisine daha çok müşteri çekmektedir.
 3. Malaysia Hava Yollarının filosundaki uçakların özellikleri, güvenli ve rahat bir uçuş imkanı vermektedir.
 4. Şirketin yemeklerinin çeşitliliği ve lezzetleri ise neredeyse tek başına bir tercih nedeni olmaktadır.
 5. Malaysia Hava Yollarının söz verdiği saatte yolculuğu sonlandırması özellikle iş seyahatlerinin tercih sebeplerindendir.
 6. Şirketin kabinlerde sunduğu konfor ve ayrıcalıklar her gün daha da artmaktadır.
 7. Malaysia Hava Yollarının yıl boyunca yaptığı özel ve büyük indirimler de sitesinden sürekli takip edilmektedir.

Malezya Hava Yolları Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Malezya Hava Yollarının, boyut ve ağırlık olarak ve uçuşlara göre değişen bagaj hakkı standartları bulunmaktadır.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Malaysia Hava Yolları, gidilecek ülkelerin kurallarına, mesafeye ve uçuş sınıfına göre değişen bagaj hakları tanımaktadır.

Bagaj: Malezya Hava Yolları, ölçü toplamı 158 cm’yi geçmemek koşulu ile economy sınıf için 30 kg, Business Class için 40 kg ve First Class için ise 50 kg ücretsiz bagaj hakkı tanımaktadır. Bebekli yolculara ise bebek için 10 kg ağırlıkta bir bagaja izin verilmektedir.

Kabin/El Bagajı: Malezya Hava Yolları economy sınıf için 1 adet 7 kg, diğer sınıflar için ise 2 adet ve toplam 14 kg el ve kabin bagajına izin vermektedir. Bagajın ölçülerinin ise toplam 115 cm olması gerekmektedir. Kabinlerde kamera çantası, bebek malzeme çantası ve laptop çanta ile bulundurulabilmektedir.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: Malezya Hava Yolları, yurt içi uçuşlar için, bagaj aşım ücreti olarak kg başına 8 dolar ücret almaktadır.

Yurtdışı: Malezya Hava Yolları, yurt dışı uçuşlar için ise kg başına 13 ile 55 dolar arasında değişen bagaj aşım ücreti almaktadır. Uçuş noktalarına göre değişen bu fiyatlar, detaylı olarak sitesinde çizelge olarak açıklanmıştır.

 • ABD Bagaj Kuralları

Malezya Hava Yollarının, ABD uçuşları için uyguladığı kurallar sitesinde yer almaktadır.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Malezya Hava Yolları yolcularının bagaj ile ilgili problemlerini uluslararası standartlara uygun olarak çözmektedir. Bagajına ulaşamayan yolcular bagaj fişi ile kayıp bürosuna müracaat ediyor, iletişim telefonu ve adresi bırakıyor. Bagaj, online izleme sistemi ile izlenerek bulununca yolcunun adresine teslim ediliyor, teslim edilme süresine göre değişen ücretler de şirket tarafından yolcuya ödeniyor. Bagaj 21 gün içinde bulunmadığı takdirde ise kayıp kabul edilerek, müşteri ile mutabakat sağlanan kayıp ücreti ödenmektedir. Hasarlı bagajlarda ise, öncelikle onarma yoluna gidiliyor, onarılamayacak kadar hasar gören bagajların ise yenisi alınarak yolcuya teslim edilmektedir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Malezya Hava Yolları uluslararası hava yolları taşımacılık kuralları kapsamında yasaklanan malzemelerin taşınmasına izin vermiyor. Bunlardan bazıları; her türlü patlayıcı, yanıcı ve yakıcı maddeler, silahlar ve silah olarak kullanılabilecek malzemeler, gazlı maddeler ve gazlar, askeri ekipmanlar, zehirli ve bulaşıcı maddeler, kimyasallar ve uçuş güvenliğini sekteye uğratacak elektronik cihazlar olarak sıralanabilir.

Malezya Hava Yolları Yiyecek, İçecek ve İkram

Malezya Hava Yolları uçuş esnasında yaptığı ikramlarda, uçuşun özelliği ve sınıfını gözetmektedir.

 • Economy Class İkramlar

Malezya Hava Yolları, Economy class olarak uçuş yapan yolcularına ülke içindeki uçuşlarda ufak ikramlarda, yurt dışı uçuşlarda ise akşam yemeği ve daha zengin ikramlarda bulunmaktadır.

 • Business Class İkramlar

Tüm First ve Business Class yolcularına özel olarak, özel hazırlanmış gurme yemekler arasından seçim yapma özgürlüğü bulunmaktadır. Bu yemekler dünya mutfaklarından seçilmiş ve ünlü şeflerin eserlerindendir. Tamamen ücretsiz olarak seçilen yemeklerin yanında, bu sınıf yolcular için, Malezya Hava Yollarının değişik ve çeşitli ikramları da mevcuttur.

 • Özel Yemek Servisi

Malezya Hava Yollarının, 36.000 feet te bile, sadece lezzetli ve sağlıklı değil, aynı zamanda gıdaya olan ülke sevgisinin gerçek bir yansıması olan bir menünün önemini görülmektedir. Dini, tıbbi veya diyet gereksinimleri nedeniyle özel talepler, kalkıştan 24 saat öncesine kadar sipariş edilebilmektedir. First ve Business Class ile uçan yolcular için, daha kişiselleştirilmiş bir yemek deneyimi için 25 güzel hazırlanmış yemekle kendi Chef-on-Call menüsü vardır.

Malaysia : Business Class

Malezya Hava Yolları, Business Class yolcuları için bir çok özel imkan sunmaktadır.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Yatağa dönüşebilen, elektronik dinlenme ve eğlenme cihazları ile donatılmış, vücut şekline göre ayarlanabilen masajlı koltuklar, Business class yolcuları tarafından çok beğenilmektedir.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Yolcular, dünyaca ünlü ve çok lezzetli yemeklerini, muhteşem bir ortam ve zengin sunumla yiyebilmektedir.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

Malezya Hava Yollarının Business Class ve First class yolcuları tarafından kullanılabilen CIP salonları, ikram ve konforu ile diğer şirketlere nazaran çok daha fazla konfor sağlamaktadır.

 • Diğer Özellikler

Malezya Hava Yollarının Business class yolcuları için sağladığı imkanlar daha hava alanına ulaşmadan başlıyor. Bunlar, istenilen yerlerden özel araçlarla hava alanına ulaştırma, hava alanında karşılama, check in işleminin beklemeden yapılması, bagajların taşınması, kabinde bulunan özel barlar ve lüks malzemelerden oluşan hediye kitler olarak sıralanabilir.

Malezya Hava Yolları Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Malezya Hava Yolları, Malezya Havacılık Grubu ortakları ile dünyanın en çok noktasına uçuş yapan şirketler arasında yer almaktadır.

 • Malezya Hava Yolları Seferleri: Şirket, diğer ortakları ile irtibatlı olarak günlük 600’e yakın tarifeli seferler yapmaktadır.
 • Malezya Hava Yolları Rezervasyon: Malezya Hava Yolları biletleri için, Biletall.com çağrı merkezinden ve online olarak rezervasyon yapılabiliyor.
 • Malezya Hava Yolları Bilet Al: Malezya Hava Yolları uçuş biletleri Biletall.com web sitesi ve mobil cihazlardan online olarak indirimli şekilde alınabiliyor.

Malezya Hava Yolları Bilet İptal/İade Prosedürü

Malezya Hava Yolları biletleri, şirketin mecbur kaldığı koşullar neticesinde iptal edildiğinde, bilet ücretinin tamamı yolcuya iade ediliyor ve yolcuların talebi doğrultusunda başka bir sefer için değişim yapılabildiği gibi, konaklama ve konaklama yerine ulaşım gibi bir çok hizmet sağlanmaktadır. Yolcu tarafından iptal edilmek istenen biletlerden ise belirli bir işlem ücreti kesilerek iücret iadesi yapılmaktadır. Bu kesintiler, iptal talebi ile uçuş zamanı arasında kalan süre, gidilecek mesafe ve uçuş sınıflarına göre değişiklik göstermektedir. Bilet iptal işlemleri, biletlerin alındığı firmalardan veya online bilet satış sitelerinden de gerçekleşebilmektedir.

Malezya Hava Yolları Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Malezya Hava Yolları koltuklarında üst derece konforu planladığından, ünlü modacıların tasarımına ve birçok teknolojik özelliğe sahip koltukları bulunmaktadır.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Malezya Hava Yolları, bebekleri ile uçan yolcular için 10 kg ağırlığı geçmeyen bebek yataklarına ve koltuklarına izin vermekte, bununla birlikte, bebeğin rahatlığını sağlamak için sınırlı sayıda bebek maması, peçete, şişe ve fırça dahil olmak üzere yiyecek ve temel malzemeler sunulmaktadır. Şirket yalnız uçuş yapan yolcular için hava alanından varış noktasına kadar her türlü ihtiyacı karşılayabilecek, özel yardım ekibi bulunmaktadır. Ayrıca bebekli ve çocuklu yolcular uçağa öncelikli olarak binme ve inme hakkına da sahiptir.

 • Hamile Yolcular

Malezya Hava Yolları, hamile yolcular için uluslararası standartları uygulamakla beraber, 35 haftadan fazla hamilelerin uçuşlarına müsaade etmemektedir. Şirket check in safhasında gerek gördüğü takdirde doktor raporu da talep edebilmektedir.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Malezya Hava Yolları, yolcularının hareketlilik düzeyinize bağlı olarak, uçuş için özel düzenlemeler yapmaktadır (özellikle de oturma ile ilgili olarak). Çoğu uluslararası havalimanı, ortak tesislere erişim kolaylığı ile tekerlekli sandalye dostudur. Yerde veya uçuş sırasında ek desteğe ihtiyaç varsa, daha fazla yardım için servis ekibi ile iletişime geçilmesi yeterli olmaktadır. Şiddetli derecede anemi, ağır otitis media ve sinüzit vakaları, yüksek tansiyon hastaları, refakatçisi olmayan bazı ruh ve sinir hastalığı olanlar ve bulaşıcı hastalaığı olanlar gibi rahatsızlıkları bulunanların ise uçuşlarına izin verilmemektedir.

 • Evcil Hayvanlar

Malezya Hava Yolları, uluslararası hava yolları standartlarına uygun olarak evcil hayvanların taşınmasına izin vermekte, bu hayvanlar için sağlık raporu, sertifika, yurt dışı çıkış ve giriş izin belgesi istemektedir. Şirket refakat maksatlı kullanılan köpeklerin kabin içinde ve yolcu ile birlikte yolculuğuna gerekli koşulların sağlanması ile müsaade etmektedir.

 • Seyahat Sigortası

Malezya Hava Yolları bileti alarak seyahat eden tüm yolcular, şirketin anlaşmalı olduğu firma tarafından sigortalanmaktadır. İlave koşullar isteyenler ise ek ücret ödeyerek daha farklı sigorta alma hakkına sahip olmaktadır.

Malezya Hava Yolları Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Bangkok - Kuala Lumpur 1.141,59 TL 3 Saat 20 Dakika
Phuket - Singapur 2.339,34 TL 17 Saat 25 Dakika
Ho Chi Minh City - Jakarta 2.674,30 TL 27 Saat 45 Dakika
Kuala Lumpur - Jakarta 2.754,71 TL 1 Saat 5 Dakika
Ho Chi Minh City - Bangkok 2.755,95 TL 23 Saat 15 Dakika
Kuala Lumpur - Phuket 2.776,15 TL 25 Dakika
Kuala Lumpur - Bangkok 2.931,66 TL 1 Saat 15 Dakika
Phuket - Doha 3.791,59 TL 9 Saat 45 Dakika
Kuala Lumpur - Guangzhou 4.305,43 TL 29 Saat
Melburn - Ankara 5.938,97 TL 32 Saat 20 Dakika

Malezya Hava Yolları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Malezya Hava Yolları uçak bileti ne kadar?

  Malezya Hava Yolları firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Bangkok - Kuala Lumpur olup, bilet fiyatı 1.141,59 TL'dir.
 • Malezya Hava Yolları kaç yılında kuruldu?

  2015 yılında kurulmuştur.
 • Malezya Hava Yolları firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Subang şehrindedir.
 • Malezya Hava Yolları IATA kodu nedir?

  MH uluslar arası IATA kodudur.
 • Malezya Hava Yolları çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +603 78 433 000

Malezya Hava Yolları Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (73)
İyi (15)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
88 Değerlendirme
F*** Ö***
6 Kasım Çarşamba
uzun süredir seyahat eden bir insanım, birçok firma arasında en beğendiğim oldu.
N*** S***
28 Kasım Çarşamba
Camlar biraz daha büyük olabilirdi ama ilgi alaka on numara personel güler yüzlü
Z*** E***
7 Kasım Çarşamba
Camları biraz ufak gibi ama olsun yine de güzel personel güler yüzlü
Ü*** A***
2 Kasım Cuma
Yiyecekler biraz daha iyi olabilir pek bana uygun değildi. Ama yine de kaliteli bir firma
S*** A***
30 Eylül Pazar
Ben şahsen koltukların dışında başka bir rahatsızlık göremedim
2
26
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Malezya Hava Yolları sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Malezya Hava Yolları Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 17.10.2020 11:37:19 )

Melburn, (MEL)
MEL
AU
Ankara, (ESB)
ESB
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961