1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Fly in good company"

Luxair Luxair Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1961
Firma Kısaltması
LGL
Firma Merkezi
Lüksemburg
IATA Kodu
LG
Uçtuğu Şehir Sayısı
1
Çağrı Merkezi
+352 (245) 642 42
Uçak Sayısı
16
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,7/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Luxair Popüler Uçak Seferleri

01 Eyl 2020
Salzburg - İstanbul
Uçak Bileti
15 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Luxair En Çok Sefer Yaptığı Şehirler

Luxair En Çok Sefer Yaptığı Ülkeler

Luxair Hakkında

Luxair hava yolları, Luxair Group bünyesinde çalışmaktadır. Grup hızlı hava taşımacılığı alanına bağlı dört ana faaliyet için şemsiye görevi yapmaktadır. Şirket, çok kültürlü ve dinamik bir ortamda çalışan yaklaşık 2.500 kişiyi istihdam etmekte ve günümüzün her zaman ve her zaman en iyisini isteyen sofistike müşterilerinin yüksek beklentilerini karşılamak için becerilerini ve bilgi birikimlerini müşterilerinin hizmetine sürekli olarak dahil etmektedir.

Luxair Luxembourg Airlines, LuxairGroup'un amiral gemisi faaliyetidir ve kuşkusuz en iyisi olarak bilinir. Avrupa'nın en büyük şehirlerinin, iş merkezlerinin ve uluslararası merkezlerin çoğuna hızlı hava hizmeti sunan bölgesel bir hava yolu olarak kendini tanımlar. Luxair, iş müşterilerine maksimum esneklik ve müşterilerine uygun fiyatla kaliteli seyahat sunmanın övünç kaynağıdır. Tur operatörü LuxairTours yılda yaklaşık 300.000 müşteri ile istikrarlı bir şekilde büyüyor ve Lüksemburg'da iyi bir konumda bulunuyor.

Şirketin iştiraklerinden olan, LuxairTours çok çeşitli paket fırsatları ve tematik tatiller sunmaktadır: plaj ve güneş, kültürel turlar ve çeşitli keşif gezileri, çok çeşitli tatil istekleri ve tüm bütçelere uyacak şekilde tasarlanmıştır. LuxairTours, hem uçakta hem de seçilen tatil yerinde kaliteli seyahat ve hizmetler sunmaya çalışmaktadır.

Hava taşımacılığı faaliyetinde 1970 yılından itibaren gelişen Luxair CARGO'nun dinamik gelişimi sayesinde Lüksemburg havalimanı, hava taşımacılığı hacminde en yoğun Avrupa havalimanlarından biridir. Dünya klasında son teknoloji terminali ve olağanüstü hava ve otoyol bağlantıları ile Cargo center, Avrupa'nın en büyük yük dağıtım merkezlerinden biridir. Luxair CARGO, her türlü ürünü, yüksek teknoloji ürünü ürünler, çabuk bozulan (gıda ve çiçek), hayvancılık ve tüketim malları gibi kolaylık ve verimlilikle idare etmektedir.

Ayrıca şirketin Hollandaca, Danca, Hırvatça, İzlandaca, Türkçe, Arapça, Çince, Çekçe, İbranice, Fince, Lehçe, Yunanca, Çince, Hintçe Punjabi, Filipino, Cape-Verdian ve Rusça dillerini akıcı bir şekilde konuşabilen satış personeli, uçuş ve yer personeli vardır

Luxair Online Check - in

Luxair Hava Yolları ile seyahat için biletini online satış sitelerinden alan yolcular, aynı siteler üzerinde e-bilet numaraları ile soyadlarını girerek, zorunlu süreler içinde check-in yaptırmak zorundadırlar.

 • Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Luxair Hava Yolları ile hava yolu seyahati yapacak yolcular, zorunlu olarak check-in yaparlarken, yiyecekleri yemekleri önceden uygun fiyata belirleyebilir ve istedikleri koltuk numaralarını alabilirler.

Luxair Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Luxair Hava Yolları, uçuşlarındaki zamanında kalkış oranı % 100’e yakındır.
 2. Şirketin Konforlu koltukları özellikle uzun mesafeli yolculukları dinlenmeye çevirmektedir.
 3. Luxair Hava Yolları, yemek menüleri ile her türlü zevk ve ihtiyaca hitap etmektedir.
 4. Şirketin yer hizmetleri ve kabin görevlileri uçuş yapan yolculara kendi dilleri ile yardım edebilecek seviyede ve kalitededir.
 5. Luxair Hava Yolları, uçak filosunun modernliği güvenli bir uçuş imkanı sağlamaktadır.
 6. Şirketin bilet fiyatları emsalleri arasında çok daha ucuzdur.
 7. Luxair Hava Yolları, dinlenme salonları ve tesisleri ile de tercih sebebi olmaktadır.Luxair Havayolları Bagaj Hakkı ve ÜcretlendirmeLuxair Hava Yollarının, bagaj hakkı uygulamaları ile bagaj aşım ücretleri, uçuş sınıflarına göre düzenlenmiştir.

Luxair Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Luxair firması ayrıcalıklı olarak özel hizmetler sunmaktadır.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Luxair Hava Yolları, yolcuları için, uçuş sınıfları ve Miles & More card üyeleri için alternatifli bagaj hakları uygulaması sunmaktadır.

Bagaj: Luxair Hava Yolları, Economy class yolcularına 23 kg ağırlığında 1 adet bagaj, Business class yolcularına ise 32 kg maksimum ağırlığında 2 adet bagaj ve 1 adet golf ekipmanı taşıma hakkı vermektedir.

Kabin/El Bagajı: Luxair Hava Yolları bileti ile uçuş yapan Economy class yolcularına, 1 adet 8 kg ağırlığında bagaj ve bir küçük ebatta personel malzemesi (el çantası, laptop çantası, gümrüksüz alışveriş çantası, kamera, çanta veya şemsiye) Business class yolcularına ise Economy class yolcularının hakkından farklı aynı kiloda olmak şartı ile 2 adet bagaj hakkı tanımaktadır. Ayrıca, bebekli yolcular için bir adet bebek koltuğu veya bebek arabasına da izin verilmektedir. Miles & More card sahiplerine ise uçuş sıklığı ve kart cinsine göre değişen ilave bagaj hakları da tanımaktadır. Ayrıca, şirket kuralları gereği; kabin bagajı sıkı sıkıya uygulanan boyut ve ağırlık kısıtlamalarına uygun olmalı, havalimanındaki test ünitelerinin içine sığmalı ve daha küçük kişisel eşyalar öndeki koltuğun altına istiflenmeli ve üst dolapta kabin bagajı için yer bırakılmalıdır. Kabin bagajında taşınan tüm sıvılar, her biri maksimum 100 ml hacme sahip münferit konteynerler olmalıdır. Tekrar kapatılabilen şeffaf plastik bir torbada, maksimum 1 litre hacimde (bir dondurucu torba gibi) taşınmalıdır ve inceleme için güvenlik personeline gösterilmelidir.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: Luxair Hava Yolları yolcularının yurt içindeki bagaj aşım ücretleri, 50 € ile 75 € arasında ilave ücret almaktadır.

Yurtdışı: Luxair Hava Yolları yolcularının yurt dışındaki bagaj aşım ücretleri, 100 € ile 300 € arasında ekstra ücret almaktadır.

 • ABD Bagaj Kuralları

Luxair Hava Yollarının, ABD uçuşları için uyguladığı kurallar, yurt dışı uçuşlarda uyguladığı ile aynıdır.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Luxair Hava Yolları, yolcularının eşyalarını bir canlı titizliğinde güvenli bir şekilde taşımakta ve tüm bagaj hareketlerini, son teknoloji yazılıma sahip olan bagaj takip sistemi ile izlemektedir. Yolcular, bagaj kartı ve uçak bileti ile en geç 3 gün içinde bagajlarının kaybolduğunu, bagaj takip ofislerine bildirmelidirler, ofis sistemden bagajın en son bulunduğu yere ulaşarak, bagajın yolcunun iletişim adresine gecikme bedeli ile ulaşmasını sağlamaktadır. 15 gün içinde bulunamayan bagaj ise kayıp olarak kabul edilerek, yolcuya bedelinin tamamı banka hesabı yolu ile ödenmektedir. Hasarlı olan bagajlar onarımı müteakip teslim edilmekte, onarılamayan bagajların ise müşteri ile mutabık kalınan yenileri alınarak teslim edilmektedir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Luxair Hava Yolları, her türlü yangına sebep olabilecek katı, sıvı ve gaz maddelerin, silah olarak kullanılabilecek malzemelerin, zehirli özellikteki maddelerin ve uçağın seferine tehlikeye düşürebilecek özellikte olan elektronik cihazların ve uluslararası standartlar dahilinde taşınmasına izin verilmeyen malzemelerin bagajda taşınmasına izin vermemektedir.

Luxair Yiyecek, İçecek ve İkram

Luxair Hava Yolları, yolcularına değişik çeşit ve miktarlarda ikramlarda bulunmaktadır.

 • Economy Class İkramlar

Luxair Hava Yolları, Economy sınıf yolcularına sadece yurt dışı uçuşlar için yemek ve atıştırmalık ikramları olmaktadır.

 

 • Business Class İkramlar

Luxair Hava Yolları, Business class yolcuları için dünyanın çeşitli bölgelerinden hazırladığı yemek ve içecekleri ücretsiz olarak ikramlarda bulunmaktadır.

 • Özel Yemek Servisi

Luxair Hava Yolları, her yaşa ve isteğe uygun olarak hazırladığı ve özel isteklere uygun olarak değiştirilebilen özel yemek menüleri mevcuttur.

Luxair : Business Class

Luxair Hava Yolları, Business Class yolcularına konfor ve ayrıcalıklı hizmeti birlikte yaşatmaktadır.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Luxair Hava Yollarının Business Class bölümünde komşu koltuk yoktur ve koltuklar tamamen açılarak yatağa dönüşebilen özellikte ve vücut pozisyonuna göre ayarlanabilmektedir. Ayrıca, koltuğun önündeki masada ise her türlü dinlenme ve eğlenme imkanı sağlayan imkanlar bulunmaktadır.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Luxair Hava Yollarının Business class yolcuları için yiyecekler, “Lunch box” un yerine porselende servis edilen bir tabak gurme tepsiyle ikram edilmektedir. Günün saatine ve uçuş saatine bağlı olarak kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği veya atıştırmalıklar sunulmaktadır. Güvenilir kaynaklı yerel ürünlerle hazırlanan ev yapımı yemeklerle de hizmetin kalitesi artmaktadır.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

Luxair Hava Yolları, Business class uçacak yolculara özel olarak hazırladığı CIP Salonunda, medyanın her çeşidinden, zengin ikramlara ve iletişim araçlarına kadar oldukça fazla olanak sunulmaktadır.

 • Diğer Özellikler

Lüksemburg havaalanında Business check-in masası, kalkıştan 30 dakika öncesine kadar hizmet vermekte, kabinde bulunan özel bar bünyesinde içecekler ile her çeşit kahve ve çay seçenekleri, otel ve hava alanı transferleri ve kargo avantajları bulunmaktadır.

Luxair Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Luxair Hava Yolları, birçok Avrupa şehrine ve büyük iş merkezlerine ya direkt uçuşlar ya da ortak havayolları ile kod paylaşımı uçuşları yapmaktadır.

 • LG Seferleri: Şirket, bağlı olduğu grup ve ortakları ile 400’ün üzerinde sefer icra etmektedir.
 • LG Rezervasyon: Luxair Hava Yolları ile seyahat etmek isteyen yolcular, rezervasyonla ilgili tüm işlemlerini, online olarak yapabilmektedir.
 • LG Bilet Al: Luxair Hava Yolları ile seyahat etmek için gerekli olan uçak biletleri online olarak alınabilmektedir.

Luxair Bilet İptal/İade Prosedürü

Luxair Hava Yolları için uçuş bileti olup biletlerini şahsi sebeplerden iptal etmek isteyenler, şirketin iptal işlemlerinde uyguladığı prosedürü takip ederek, süre ile ilgili orak yaptığı kesintiler sonucunda ücretlerini almaktadırlar.

İptal şirket tarafından olmuş ise, kesinti yapılmadan bilet ücretleri iade edilmektedir.

Luxair Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Luxair Hava Yollarının koltukları, kaliteli ve ergonomik bir yapıya ve kaliteli tasarıma sahiptir, ayrıca film seyretmek veya oyun oynamak için de üzerinde ekran bulunmaktadır.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Hava Yolları, çocukların güvenliği maksadı ile 2 yaşından küçük çocuklar için “kanguru kemerleri” sağlar, böylece yolculuk sırasında çocuklar ailelerinin kucağında rahatça oturabilirler ve kendi koltuklarına ihtiyaçları yoktur. 2 yaşın üzerindeki çocuklar normal bir koltuğa sahiptir ve kabin personelinden de özel bir hediye alırlar. Boeing 737'de, Tom & Jerry veya Road Runner ve Coyote gibi harika Warner Bros çizgi filmlerinin tadını çıkarırlar. Bebekler için ayrıca acil mama yardımında da bulunulmaktadır.

 • Hamile Yolcular

Luxair Hava Yolları, sorunsuz hamileliklerde 36. haftaya kadar özel koşullar olmadan uçma imkanı tanımakta, hamilelik sorunlu ise veya doğumdan sonraki 7 gün içinde uçmak isteniyorsa, 7 günden daha kısa bir süreli bir sağlık raporu istenmektedir.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Luxair Hava Yolları, yürüme engeli olan yolcular için tekerlekli sandalye sağlamakta ve yolcuların şahsi araçlarına ise uygun ebatlarda olması şartı ile izin vermektedir. Diğer yolcuların sağlığına zarar verebilecek hastalığa sahip olanlar, psikolojik olarak yalnız yolculuk yapamayacak olanlar ve yüksek tansiyon hastası olanlar ise doktor raporu ile yolculuk yapabilmektedir.

 • Evcil Hayvanlar

Hava Yolları, belirli koşullar altında uçakta evcil hayvanlara izin vermektedir (Londra ve Dublin'e uçuşlar hariç). Uçaklardaki evcil hayvanlar hakkındaki kurallar ülkeler arasında farklılık göstermektedir. Gerekli tüm belgelerin asıl nüshalarına mutlaka yolcunun yanında olmalıdır (uçuştan 30 gün ile 3 yıl öncesine tarihlere kadar ihracat, ithalat veya transit izni, sağlık sertifikası ve kuduz aşılama sertifikası). Avrupa içi yolculuklar için hayvanların Avrupa pet pasaportu olmalıdır. Ayrıca 8 kg’a kadar olan ağırlıklar için 50 €, 8 kg’dan fazla ağırlıklar için ise 100 € ücret alınmaktadır.

 • Seyahat Sigortası

Luxair Hava Yolları, indirimleri ile uçuş yapan tüm yolcular, şirketin anlaşmalı olduğu AXA sigorta tarafından sigortalanmaktadır, ayrıca yolcular isterlerse değişik sigorta paketlerinden de indirimli olarak faydalanabilmektedirler

Luxair Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Saarbruecken - İstanbul 2.219,53 TL 24 Saat 5 Dakika
Salzburg - İstanbul 4.342,96 TL 24 Saat 35 Dakika

Luxair Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Luxair uçak bileti ne kadar?

  Luxair firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Saarbruecken - İstanbul olup, bilet fiyatı 2.219,53 TL'dir.
 • Luxair kaç yılında kuruldu?

  1961 yılında kurulmuştur.
 • Luxair firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Lüksemburg şehrindedir.
 • Luxair IATA kodu nedir?

  LG uluslar arası IATA kodudur.
 • Luxair çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +352 (245) 642 42

Luxair Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (66)
İyi (26)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%72
%28
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
92 Değerlendirme
Ş*** E***
16 Ekim Salı
Geç gelmesi dışında bir problem yaşamadık herşey çok güzeldi teşekkürler.
Z*** G*** B***
26 Eylül Çarşamba
Firmayı yurtdışına çıktığım da tercih etmiştim güzeldi personel güler yüzlü
Ü*** D***
3 Eylül Pazartesi
Fiyatlar çok pahalı ama yine de kaliteli bir firma biz memnun kaldık fiyatlar fazla geldi
M*** B*** T***
28 Ağustos Salı
Bir daha bineceklerimin arasın da yerini aldı ben beğendim şahsen.
M*** N*** S***
4 Ağustos Cumartesi
Yurtdışı gezilerin de özellikle içecekler konusun da biraz problem yaşadım ama onun dışında gayet güzeldi
2
26
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Luxair sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Luxair Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 12.08.2020 02:28:47 )

Saarbruecken, (SCN)
SCN
DE
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=57800
/ True
57800