1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
"Say yes to the world"
Lufthansa

Lufthansa Lufthansa Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1926
Firma Kısaltması
DLH
Firma Merkezi
Köln
IATA Kodu
LH
Uçtuğu Şehir Sayısı
176
Çağrı Merkezi
+90 (212) 354 8888
Uçak Sayısı
432
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,8/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Lufthansa Popüler Uçak Seferleri

İstanbul - Edinburgh
Uçak Bileti
15 Eki 2020
Hamburg - Ankara
Uçak Bileti
24 Eki 2020
İstanbul - Catania
Uçak Bileti
01 Eki 2020
Strazburg - İstanbul
Uçak Bileti
12 Eki 2020
İstanbul - Valencia
Uçak Bileti
29 Eyl 2020
Sofya - Ankara
Uçak Bileti
21 Eki 2020
Podgorica - Ankara
Uçak Bileti
03 Eki 2020
İstanbul - Las Vegas
Uçak Bileti
06 Eki 2020
İstanbul - Salzburg
Uçak Bileti
08 Eki 2020
12 Eki 2020
Toronto - Ankara
Uçak Bileti
17 Eki 2020
Leipzig - İstanbul
Uçak Bileti
25 Eki 2020
06 Eki 2020
Ankara - Toronto
Uçak Bileti
09 Eki 2020
İstanbul - Orlando
Uçak Bileti
30 Eyl 2020
İstanbul - Dortmund
Uçak Bileti
05 Eki 2020
Dresden - Antalya
Uçak Bileti
20 Eki 2020
Dortmund - İstanbul
Uçak Bileti
15 Eki 2020
İstanbul - Malmö
Uçak Bileti
07 Eki 2020
Ankara - Phoenix
Uçak Bileti
06 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Lufthansa Hakkında

Avrupa'da 2. dünyada 9. sırada yer alan yıllık cirosu en yüksek hava yolu şirketi, yarı özel yarı kamusaldır. Büyük bir marka haline gelen hava yolu şirketi, 432 uçağı ile 217 noktaya uçuş ağı bulunur. Boeing ve Airbus yolcu uçaklarının yanında, kargo taşımacılığı da yapan hava yolu, Almanya'nın Ulusal Hava yolu şirketi olmuştur. 1954 yılında tekrar açılan ve çok hızlı şekilde büyüyen şirket, Swiss İnternational Airlines ve Austrian Airlines hava yolu şirketlerini de bünyesine ekleyerek, son 18 yılın en karlı şirketlerinden biri olmuştur. Uçak filosu, Frankfurt Havalimanında bulunan şirket, 1997 yılından bu yana "en iyi transatlantik" seçilmektedir. Charter hizmeti bulunan şirket, anlaşmalı hava yollarına personeli ile birlikte uçak kiralama hizmeti verir. Genç filosuna her yıl yeni uçaklar ekleyen şirket, hem kısa menzilli uçuşların hem de uzun menzilli uçuşların vazgeçilmez adresi olmuştur.

Lufthansa Online Check - in

Online check-in işlemi, uçuş saatinden en geç 23 saat öncesinde yapılması gerekir. Şirket kuralları gereği, online işlemler en az bir gün öncesinden yapılmalıdır. Havalimanlarında Check-in işlemi yapacak Lufthansa yolcuları, uçak kalkışına 30 dakika kala check-in işlemini tamamlamaları gerekir.

 • Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Online check-in sırasında, diledikleri koltukta seyahat etmek isteyen yolcular, seçim yapabilirler. Ücret karşılığı yapılan bu işlem sırasında yemek seçimi de yapılabilir. Yemek Siparişi verebilmek için uçuş saatinden 48 saat öncesinde online sipariş vermeleri gerekir.

Lufthansa Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Dünyanın en iyi hava yolu şirketi, Avrupa'nın 2. en büyük hava yolu şirketi olan Lufthansa, dünyadaki 9. en büyük hava yolu şirketidir. Çözüm odaklı şirket, iş ortakları ile birlikte yola çıktığı bu serüvende, yolcularını rahat ettirmek ve güvenli seyahatin kapılarını açar.
 2. 6 kıtaya seyahat imkanı ile 250 ye yakın uçuş rotası bulunan hava yolu şirketi, uçmanın en kolay ve keyifli yolunu, yolcularının hizmetine sunmuştur. Aktarmalı uçuşlarda, anlaşmalı firmalarla iş birliği yapan Deutsche Lufthansa,
 3. Deneyimli pilot ve kabin ekibi ile hizmet veren hava yolu şirketi, toplam 118.000 personeli ile hem karada hem de havada kaliteli hizmetini sürdürmeye devam ediyor.
 4. Lezzetli ikramlar, tüm sınıf uçuşlarda yiyecek ve içecek ikramları ücretsiz olan gurme menüleri ile ünlü Deutsche Lufthansa, uçuş saatine 4 gün önceden açılan alışveriş sitesi ile yolcuların siparişlerini alarak, uçuş saatinde hazır hale getirir.
 5. Miles & More programı ile bedava uçuşlar kazanabilmek oldukça kolaydır. Ayrıca bu program kapsamında kazanılan miller ile uçak içi alışveriş yapmak, yemek siparişi vermek ve koltuk seçmek mümkündür. Miles & More sanal kart uygulamasını başlatarak, her uçuşta ve alışverişte mil kazanma şansını katlamıştır.
 6. Esnek bagaj kuralları; Avrupalı Hava Yolu şirketleri arasında bagaj kurallarında esneme olan tek şirket Lufthansa olarak bilinir.
 7. Uçuş sonrası hizmetler; Lufthansa Hava Yollarını tercih eden yolcular, seyahat sırasında araç kiralayabilir, konaklama ayarlayabilir. Lufthansa Hava Yolları hizmetlerinden biri olan havalimanı transfer hizmeti de oldukça büyük ilgi görür.

Lufthansa Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne kadar?

Ücretsiz bagaj hakkı, Lufthansa Hava Yollarında, gidilecek rotaya ve biletin sınıfına göre farklılık gösterir.

Bagaj: Lufthansa Hava Yolları bagaj uygulaması, Economy Class'ta tek bavul 23 kg, Preimum Economy Class'da ise 2 adet bavul her biri 23 kg olarak belirlenmiş. Business Class 2 bavul, ikisinin toplam ağırlığı 64 kg, firts class koltuklar içinde 3 bavul her biri 32 kg şeklinde belirlenmiştir.

Kabin/ El Bagajı; El bagajlarında özellikle çocuklu ailelerde esnek olabilen şirketin el bagaj uygulaması; Economy Class yolcuları 8 kg el bagajı kabine alabilirken, Business Class yolcular 12 kg, first class yolcuları ise 15 kg'lık el çantaları ile seyahat edebilirler. Bebek yolcuların araç ve gereçleri ( puset, bebek çantası, oyuncak, alt değiştirme gereçleri) 5 kg geçmeyecek şekilde olursa kabine alınabilir.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Fazla bagaj olan yolcular, dilerlerse Lufthansa web adresinden faydalanarak, ek bagaj satın alımını havalimanına gelmeden alabilirler. Fazla bagaj ücretleri yurt içi, yurt dışı ve ABD, Kanada rotalarında farklı olarak ücretlendirilir.

Yurtiçi: Avrupa içi yolculuklarda fazla bagajı bulunan Lufthansa bilet sahipleri, kg başına 10 € ödeyerek, paket halindeki fazla bagaj hakları satın alınabilir.

Yurtdışı: Yurt dışı, Kıtalar arası uçuşlarda fazla bagaj ücretleri, 5 kg özel paketler halinde satılır. 5 kg paket ücreti; 20 € şeklinde ayarlanmıştır. Lufthansa web sitesinde fazla bagaj paketlerinden her hangi birini online olarak alma imkanı bulunur.

 • ABD Bagaj Kuralları

ABD uçuşlarında, check in işlemleri uçuşa 3 saat kala başlar ve 45 dakika kala check-in bankoları kapanır. ABD bagaj kuralları ise; elektronik tüm cihazlar, kontrol edilmiş bavullarda taşınması kesinlikle yasaktır. Bütün elektronik cihazlar mutlaka şarj edilmelidir. Kontrol cihazlarından geçtikten sonra pc, telefon, tablet gibi cihazlar çalıştırılıp güvenlik güçleri tarafından kontrol edilecektir. ABD uçuşlarında tüm elektronik cihazlar kabine alınmalıdır. Ateşleyici ve delici cihazların uçağa alınması için belli izin belgeleri gerekir. Ayrıca ABD ve Kanada uçuşlarında özellikle kış aylarında bot ve çizme gibi kalın kıyafetler mutlaka kontrol edilir.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Kayıp, eksik ve hasarlı bagajların, havalimanında tespitinden hemen sonra ilgili büroya bildirilmesi gereklidir. Büro görevlilerince hazırlanan dosyada, kimlik fotokopisi, biniş kartının fotokopisi ve bagaj etiketi eklenir. Bagaj özellikleri yazılır ve yolcuya verilen kod ile bagaj takibi yapılır. Online yapılan bagaj takibi, yolcunun bulunduğu noktaya kargo hizmeti ile teslim edilir. Bulunamayan bagajlar için şirket politikası gereği yolcuya ödeme yapılır. Doğada belirtilen iban numarasına, bagaj bedeli belirlenerek hesaba 15 iş günü içerisinde yatırılır. Geç teslim edilen bagajlar mutlaka kontrol edilerek alınmalıdır.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Bagaj kısıtlamaların, sivil havacılık kurallarının hemen hemen hepsini içerir. Uçuş sırasında, yolcuların hayatını tehlikeye atacak araç ve gereçlerin uçağa alınması, bazı araç gereçlerin kabine alınması yasaktır. Sıvı kısıtlaması, 75 ml ve üzeri, parfüm deodorant, traş köpüğü, el kremi gibi kozmetik ürünlerin taşınması yasaktır. Ateşleyici silah ve delici aletlerin kabinde taşınması kesinlikle yasaktır. Silah ile uçağa binecek yolcuların Silah Teslim Noktasına, form doldurarak gerekli belgelerin beyanı ile teslim etmeleri gerekir. Gidecekleri rotaya vardıklarında tekrar havalimanında bulunan silah teslim noktalarından teslim almaları sağlanır. Spor malzemeleri belli bir ücret karşılığı kargo bölümünde taşınabilir.

Lufthansa Yiyecek, İçecek ve İkram

Gurme menüleri ile dikkat çeken hava yolu firmasında yiyecek ve içecek servisi ücret alınmadan yapılır. Farklı lezzetler tatmak isteyen yolcular, Lufthansa internet sitesinde bulunan Shoping marketten millerini kullanarak alış veriş yapabilir ve aldıkları ürünleri uçakta teslim alabilirler.

 • Economy Class İkramlar

Sabah uçuşlarında kahvaltılık sandviç ve içecek servisi yapılır. Uzun menzilli uçuşlarda akşam yemeği için bir menü ve içecek hakları bulunur. Sadece servis saatlerinde ikramlar verilir.

 • Business Class İkramlar

Business Class ve first class yolcuları, gurme menülerden faydalanabilir. Servis saatleri dışında ne zaman isterlerse kabin ekibinden servis isteme hakları bulunur. Içecek servislerinde alkolü ve alkolsüz ikramlardan herhangi birini seçebilirler.

 • Özel Yemek Siparişi

Diyet, vegan ve vejetaryen menülerin daha önceden sipariş edilmesi gerekir. Özel durumları bulunan Lufthansa yolcuları uçuş saatinden 48 saat önce menülerini seçmelidirler.

Deutsche Lufthansa: Business Class

 • Koltuk Diz Mesafesi

Business Class koltuk diz mesafesi 75 cm olarak belirlenmiştir. Deutsche Lufthansa first class koltuklarda ise 85 metre olarak dizayn edilmiştir. Business ve fisrt class koltukları çember şeklinde yatak olma özelliğine sahiptir.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Gurme menülerin lezzeti, Lufthansa yolcuları tarafından bilinmektedir. Özel yemekler ile özel servisleri olan hava yolu şirketi, memnuniyeti arttırmak adına her uçuşta mutfaklarda sıcak olarak hazırlanan yemekleri ile dikkat çeker

 • CIP Salon / VIP Lounge

Ücretsiz olarak business ve first class yolcularının faydalandıkları salonlarda, dinlenme odaları, restoranlar, banyolar ve cafeler bulunur. Uçağa ilk ya da son olarak binme şansı olan yolcular uçuş saatine kadar bu özel salonlarda misafir edilir.

Deutsche Lufthansa Uçuş Programı Miles & More

Lufthansa Hava Yolları ve anlaşmalı diğer hava yollarından uçak bileti alan program üyeleri, mil kazanmaktadır. Biriken miller ile uçak bileti, uçak içi alışveriş ve bagaj hakkı alınabilir.

Lufthansa Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

 • Deutsche Lufthansa Seferi 200'den fazla noktaya uçuş rotası olan hava yolu şirketi, anlaşmalar yaparak rota ağını arttırmaktadır.
 • Deutsche Lufthansa Rezervasyon: Biletall.com'dan online ve çağrı merkezinden uçak rezervasyonu yapılabilir. Rezervasyon biletler uçuş gününden en az 3 gün önce alınmalıdır.
 • Deutsche Lufthansa Bilet Al: Biletall.com online, çağrı merkezi ve mobil uygulama Lufthansa Uçak Bileti alma imkanı bulunur.

Lufthansa Bilet İptal/İade Prosedürü

Deutsche Lufthansa Havayolları'nda promosyon biletlerin iptalinde, sigorta bulunmaması durumunda bilet iptallerinde belli bir ücret karşılığında yapılır.

Lufthansa Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Economy Class koltuklarında, diz mesafesi 55 cm'dir. Kulaklık girişi olan koltuklar check-in işlemi sırasında ücretli olarak seçilebilir. Okuma ışığı ve elektrik girişi olan koltukların 15 cm açılabilme özelliği bulunur.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Deutsche Lufthansa, minik misafirler için ebeveyn kucağında yolculuk edecekler için sonradan takılan emniyet kemerleri uçuştan önce verilir. Koltukları bulunan çocuk yolcular, yine kabin ekiplerince kontrol edilir.

 • Hamile Yolcular

34 hafta ve üzeri gebeliklerin, uçak seyahatleri risk olarak bilindiğinden, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 haftalık gebe yolcuların mutlaka doktor raporu ile havalimanlarına gelmeleri gerekir.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Özel durumları bulunan yolcuların yardımına yer ekipleri yetişir. Yer ekiplerince check in işlemleri yapılan hasta, engelli ve yaşlı yolcular uçağa özel araçlar ve tekerlekli sandalyelerle taşınır. İlk olarak uçağa alınan özel durumlu yolcular, varış noktasında tüm yolcular indikten sonra yine yer ekiplerince terminal binasına kadar taşınır.

 • Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanları ile seyahat eden yolcular, 25×44 cm boyutlarına sahip kafesler ile kabinde yolculuk yapabilirler. Bu ölçülerin üstündeki kafesler kargo bölümüne taşınır ve tüm güvenlik önemleri alınır.

 • Seyahat Sigortası

Deutsche Lufthansa, Travel Guard şirketi ile çalışmaktadır. Lufthansa yolcuları seyahatleri boyunca sigortalıdır.

Lufthansa Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Dublin - Berlin 400,03 TL 5 Saat
Berlin - Dublin 600,04 TL 3 Saat
Berlin - Münih 690,75 TL 1 Saat 10 Dakika
Berlin - Frankfurt 701,06 TL 1 Saat 10 Dakika
Frankfurt - Berlin 786,81 TL 1 Saat 10 Dakika
Ankara - Bilbao 798,53 TL 9 Saat 20 Dakika
Kiev - Frankfurt 847,74 TL 1 Saat 45 Dakika
İstanbul - Edinburgh 904,29 TL 8 Saat 30 Dakika
Hamburg - Ankara 915,11 TL 6 Saat 30 Dakika
Ankara - Sofya 943,57 TL 28 Saat 15 Dakika

Lufthansa Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Lufthansa uçak bileti ne kadar?

  Lufthansa firmasının popüler seferlerinden en ucuzu İstanbul - Edinburgh olup, bilet fiyatı 904,29 TL'dir.
 • Lufthansa kaç yılında kuruldu?

  1926 yılında kurulmuştur.
 • Lufthansa firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Köln şehrindedir.
 • Lufthansa IATA kodu nedir?

  LH uluslar arası IATA kodudur.
 • Lufthansa çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +90 (212) 354 8888

Lufthansa Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (60)
İyi (20)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%75
%25
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
80 Değerlendirme
M*** M***
27 Kasım Salı
Camlar biraz daha büyük olabilirdi ama ilgi alaka on numara personel güler yüzlü
M*** C***
25 Kasım Pazar
Hizmetler gerçekten güzel biz çok memnun kaldık güzeldi yani.
Ş*** K***
21 Kasım Çarşamba
Köpeğimi alamadım yanım da istanbulda bırakmak zorunda kaldım
H*** S***
17 Kasım Cumartesi
Yemekler son sefer de nedense kötü denk geldi ama güzel gibiydi
V*** E*** Ö***
6 Ekim Cumartesi
Ben şahsen firmadan paramın tam karşılığını aldım memnun kaldım
2
25
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Lufthansa sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Lufthansa Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 27.09.2020 16:29:21 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Salzburg, (SZG)
SZG
AT

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=19363
/ True
19363