1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Flag Carrier of Libya"

Libyan Airlines Libyan Airlines Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1964
Firma Kısaltması
LAA
Firma Merkezi
Tripoli
IATA Kodu
LN
Çağrı Merkezi
0 (212) 247 23 44
Uçak Sayısı
8
Firma Yorum Sayısı
2
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,8/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Libyan Airlines Hakkında

Libyan Airlines, modern filosu ve geniş uçuş ağı ile çok sayıda noktaya direkt uçuşlar icra etmektedir. Buna ek olarak hava yolu firmasının Rusya, Hollanda ve Hindistan da dahil olmak üzere uzak kabul edilebilecek destinasyonlara da uçuşları bulunmaktadır. Başka bir deyiş ile üç kıtada aktif olarak faaliyet icra edilmektedir.

Libya Hava Yolları, yolcularına uçak içerisinde birtakım ayrıcalıklı hizmetler de sağlamaktadır. Birtakım atıştırmalık yiyecekler, çeşitli sıcak ve soğuk yemek seçenekleri ile içecek çeşitleri uçak içerisinde yolculara sunulmaktadır.

Libyan Airlines uçak bileti için rezervasyon yapmanın en kolay yolu Biletall.com’u ziyaret etmektir. Bunun yanı sıra bu uçak biletlerinin temin edilmesinde birtakım makul fiyatlardan da yararlanmak mümkün olabilmektedir.

Libyan Airlines uçak bileti fiyatları erken alındığı sürece çok daha uygun fiyatlı olarak temin edilebilmektedir. İşte bu uygun fiyatlı uçak biletleri, daha ziyade Biletall.com’da bulunmaktadır.

Devlet makamları ve sivil havacılık otoriteleri tarafından sürekli olarak denetlenmekte ve kontrolleri yapılmakta olan bir hava yolu firması söz konusudur. Bu nedenle güvenlik bakımından herhangi bir eksiklik de söz konusu olmayacaktır.

Pek çok alana uçuşu bulunan firma, daha ziyade Afrika ve Avrupa üzerinde yoğunlaşmaktadır. Ancak Hindistan başta olmak üzere birtakım Asya ve Ortadoğu ülkelerine de karşılıklı seferler icra edilmektedir.

Yolculara sunulan kabin seçenekleri de tek bir adet ile sınırlı değildir. Libyan Airlines uçak bileti rezervasyon işlemini gerçekleştiren yolcular, bir üst kabin olan Business Class seçeneğinden de istifade edebilirler.

Hem Libya içinde hem de Libya dışında son derece modern uçaklar ile seferler icra edilmektedir. Libyan Airlines en ucuz uçak bileti alan gezginler, bu uçaklar ile konforu deneyimleme imkanı elde etmektedirler.

Libyan Airlines Online Check - in

Libyan Airlines tarafından yolculara online check-in benzeri bir imkan sunulmamaktadır. Bu nedenle yolcular check-in işlemlerini alanda icra etmektedirler.

Libyan Airlines uçak bileti fiyatları ve check-in ile alakalı hususlar ifade edilmektedir.

 Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Libyan Airlines, yolcularına online check-in imkanı tanımamaktadır. Bu nedenle yolcuların formaliteleri alanda icra etmesi gerekmektedir. Yolcular uluslararası uçuşlardan üç saat önce, iç hat uçuşlarında ise uçuştan iki saat önce başlayan check-in işlemlerini icra edebilmektedirler. Koltuk seçimi ancak bu esnada olabilmektedir. Yolculara özel yemek seçeneklerinin sunulmasına dair herhangi bir bilgilendirme ya da talepte bulunma bağlantısı hava yolu firması tarafından sunulmamıştır. Ancak şüphe yok ki uçak içerisinde sunulan birden fazla yemek seçeneği arasında tercih yapılabilmektedir.

Libyan Airlines Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Libya ile pek çok ülkeyi direkt olarak bağlayan ender firmalar arasında yer almaktadır.
 2. Uçaktaki ikramlar tatmin edici olarak bilinmektedir.
 3. Business Class seçeneği son derece yüksek konfor vaat etmektedir.
 4. Ekonomi sınıfı konforu emsallerine göre yüksek bir seviyede bulunmaktadır.
 5. Seferlerde gecikmeler ile çok nadir karşılaşılmaktadır.
 6. Bagaj hakkı yeterli ölçüde tanınmaktadır.
 7. Uçakları güvenli ve rahattır.

Libyan Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Libya Hava Yolları tarafından uygulanmakta olan bagaj prosedürleri pek çok hava yolu firması ile benzerlik arz etmektedir.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Firma tarafından her yolcuya 30 kilogram bagaj hakkı tanınmaktadır.

KABİN/EL BAGAJI: Yolcuların birer adet kabin bagajı getirme hakları bulunmaktadır. Bu kabin bagajının ağırlığı ise 7 kilogramı geçmemelidir.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

YURTİÇİ: Yurtiçi uçuş yapılmamaktadır.

YURTDIŞI: Firma tarafından yalnızca ekstra bagajlardan ek ücret talep edileceği belirtilmektedir. Ancak firmanın internet üzerinde bir ağı bulunmadığından dolayı çağrı merkezinden fiyat alınması gerekmektedir. Öyle ki biniş kartları dahi elle yazılarak teslim edilebilmektedir.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Libya Hava Yolları, kayıp bagajlar ile ilgili uluslararası prosedürleri uygulamaktadır. Bunun için ilk olarak alandaki Libya Hava Yolları yetkilisi ile görüşülmesi gerekmektedir. Bunun ardından yetkili kimse bagajın aranmasını sağlamakta, bulunmaması halinde ise tutanak tutmak suretiyle yolcuya bir takip kodu takdim etmektedir. Hasarlı bagajların zararları ise aynı şekilde firma tarafından uluslar arası prosedürler uyarınca tazmin edilmektedir.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Bagajlarda söz konusu olan kısıtlamalar genel olarak yerleşik sivil havacılık gelenekleri ve uluslararası hukuki düzenlemeler ile sabittir. Bunlardan bir tanesi de Galaxy Note 7 telefonları hakkındadır. Galaxy Note 7 ile yolcuların Libyan Airlines uçaklarında seyahat etmesi mümkün olamamaktadır. Keza radyoaktif maddeler ile yanıcı ve patlayıcı materyaller de Libyan Airlines uçuşlarına kabul edilmek adına engel teşkil etmektedir. Nihayetinde kabin bagajında kesici ve delici aletlerin taşınmasının dikiş iğnesi de dahil olmak üzere taşınmasına müsaade edilmemekte ve bu gibi materyallere en son güvenlik noktasında firma yetkilileri tarafından el konulmaktadır.

 

Libyan Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Libyan Airlines yolcularına ücretsiz ikram seçenekleri sunmaktadır.

Economy Class İkramlar

Ekonomi sınıfında sunulmakta olan ikramlar, uçuş mesafesine göre değişkenlik arz etmektedir. Kısa mesafeli uçuşlarda atıştırmalık ve içecek çeşitleri; daha uzun mesafeli uçuşlarda ise sıcak ve soğuk yemek seçenekleri sunulmaktadır.

Business Class İkramlar

Business Class yolcularına özel yemek takımları ile sunulmakta olan yemekler, birden fazla seçenek imkanı ile mevcut olacaktır.

Özel Yemek Servisi

Libyan Airlines tarafından yolculara özel yemek seçenekleri sunulmamaktadır. Zira online talep imkanı herhangi bir şekilde mevcut değildir. Ancak yolcuların uçak içerisinde seçim yapabilmesi mümkün olabilmektedir.

Libyan Airlines: Business Class

Libyan Airlines yolcularına ekonomi sınıfının yanı sıra Business Class uçuş imkanı da sunmaktadır.

Koltuk Diz Mesafesi

Business Class koltuklarında koltuk mesafesi değişkendir. A320 tipi uçaklarda yatak halini alabilen koltuklar mevcut iken, kısa menzilli uçaklarda Business Class koltuk mesafesi yaklaşık olarak 18-20 inç arasında değişkenlik arz etmektedir.

Yiyecek, İçecek ve İkram

Business Class yolcularına özel yemek seçenekleri online olarak sunulmamaktadır. Zira hava yolu firmasına online check-in imkanı da mevcut değildir. Ancak uçak içerisinde sıcak ve soğuk yemek seçenekleri birden fazla seçenek ile sunulmaktadır.

CIP Salonu / CIP Lounge

Libyan Airlines firmasına ait özel bir lounge hizmeti mevcut değildir. Ancak uçulan noktalar arasında başta İstanbul Atatürk Havalimanı olmak üzere ücret mukabilinde girilmesi mümkün olan çok sayıda lounge mevcuttur.

 

Libyan Airlines Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Libyan Airways, Afriqiyah Airlines ile ortak olarak işletilmekte olan bir devlet hava yoludur. Bundan dolayı pek çok sefer ortak olarak icra edilmektedir. Bu firmaya ait biletler Biletall.com’dan son derece rahat ve aynı zamanda güvenilir olarak temin edilebilmektedir. Aynı zamanda en ucuz bilet fiyatları da daima Biletall.com’da bulunmaktadır.

Libyan Airlines Seferleri

Libyan Airlines, yıl boyu pek çok bölgeye sefer icra etmektedir. Aynı zamanda ait olduğu ülkede en yüksek hizmet kalitesine sahip olan hava yolu firması olarak tanınmaktadır. Seferlerin bir kısmı Ortadoğu, bir kısmı Afrika, bir kısmı ise Avrupa ve Asya’ya icra edilmektedir. Bu seferlerin saatleri ve bilet fiyatları Biletall.com’da belirtilmektedir. Libyan Airlines uçak seferleri son derece geniş seçenekler ile sunulmaktadır.

Libyan Airlines Rezervasyon

Uçak biletleri için rezervasyon yapılması için ilk olarak Biletall.com’un ziyaret edilmesi gerekmektedir. Rezervasyon ne kadar erken yapılacak olur ise bilet fiyatları da aynı oranda makul olmaktadır. Bu nedenle en makul fiyatlı bilet fiyatları, esnek tarihli yolculuklarda ve ileri tarihli seyahatlerde söz konusu olmaktadır.

Libyan Airlines Bilet Al

Libyan Airlines’tan bilet almak isteyen yolcuların Biletall.com’da yer almakta olan kampanyaları takip etmesi ve bu kampanyalardan istifade edebilmesi de mümkün olmaktadır. Bununla birlikte uçak biletleri yeni satışa açıldığında, başka bir deyiş ile ileri tarihlere yönelik uçak biletleri pek çok zaman çok daha ucuza satılmaktadır.

Libyan Airlines Bilet İptal/İade Prosedürü

Libyan Airlines, bilet iptali ve iadesi konusunda yolcularına belirli imkanlar tanımaktadır. Libyan Airlines tarafından kaynaklanan bir sorun bulunması, söz misali uçuş iptalleri ya da çok uzun süreli rötar durumlarında biletlerin kesintisiz iadesi sağlanmaktadır. Ancak yolcuların kendi mazeretlerinden kaynaklanmakta olan bir durum söz konusu olduğu zaman tarifelere göre değişkenlik söz konusu olmaktadır. Şayet bilet sigortalı değil ise ya da esnek bir tarife değil ise belirli kesintiler ödenmesi icap etmektedir.

Libyan Airlines Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Koltuklar, Libyan Airlies’ta genel olarak 15 inç ile 18 inç arasında değişkenlik arz etmektedir. A320 tipi uçaklarda bu koltuklar yatak haline de getirilebilecek kadar geniş aralıklara sahip olabilmektedir.

Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebekler ve küçük çocuklar, iki yaşından küçük olmaları durumunda ayrı bir koltuk rezervasyonu zorunlu olmaksızın aileleri ya da kendilerinden resmen sorumlu olan büyükleri ile uçuşa katılabilmektedirler. Ancak şüphesiz ki ayrı bir koltuk ayrılması da mümkün olabilmektedir. Bunun haricinde bebek yolcular iki yaşlarından büyük iseler muhakkak ayrı bir koltuk ayrılması gerekmektedir. Öte yandan aileleri ile seyahat etmekte olan bebek yolculara emniyet kemerleri ile can yelekleri kabin ekipleri tarafından temin edilmektedir.

Hamile Yolcular

Hamile yolcuların, hamileliklerinin kaçıncı ayında oldukları önem arz etmektedir. Şöyle ki, anne adayları hamileliklerinin yirmi sekizinci ve otuz beşinci haftalar arasında iseler uçağa biniş esnasında mutlak suretle uçuşa elverişlilik raporu ibraz etmeleri lazımdır. Bu raporlar doktor tarafından onaylanmadıkları takdirde geçersiz kabul edilmektedir. Bunun haricinde otuz beşinci haftalarını tamamlamış olan anne adaylarının herhangi bir şekilde uçuşa kabul edilmeleri de söz konusu olamamaktadır. Nihayetinde bu hususların tek çocuğa hamile olan yolcular açısından söz konusu olduğunu da belirtmek gerekmektedir.

Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta yolcular ile engelli yolculara özel hizmetler, ihtiyaç duymaları halinde sunulmaktadır. Ancak bu ek hizmetlerin mutlak suretle yolcular tarafından talep edilmesi gerekmektedir. Rezervasyon sırasında bu hizmetlerin talep edilmemesi halinde havalimanındaki formaliteler ve uçağa biniş ile uçaktan iniş esnasında hasta ve engelli yolculara kesintisiz destek sağlanmaktadır.

Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanlar için herhangi bir tavsiye ya da uyarı bulunmamaktadır. Ancak yolcular emin olmak üzere 444 34 97 numaralı yetkili satış acentesine telefon etmek suretiyle bilgi alabilmektedirler. Bu konu hakkında uluslararası düzenlemeler ve uyulması zorunlu olan kurallara göre, İngiltere kalkışlı ve varışlı uçuşlarda herhangi bir şekilde evcil hayvan taşınamamaktadır.

 Seyahat Sigortası

Seyahat sigortası konusunda yolcular zorunlu tutulmamaktadır. Ancak can ve mal güvenliğini garanti altına almak isteyen yolcuların bu sigortayı yaptırmaları gerekmektedir. Makul bir ücret karşılığında bu sigorta Libyan Airlines tarafından yapılabilmektedir.

 

Libyan Airlines Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Libyan Airlines kaç yılında kuruldu?

  1964 yılında kurulmuştur.
 • Libyan Airlines firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Tripoli şehrindedir.
 • Libyan Airlines IATA kodu nedir?

  LN uluslar arası IATA kodudur.
 • Libyan Airlines çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası 0 (212) 247 23 44

Libyan Airlines Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (74)
İyi (14)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%84
%16
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
88 Değerlendirme
B*** Ü***
8 Haziran Cumartesi
güler yüzlü hizmet
K*** R***
9 Ağustos Cuma
güzel hizmet vardı
2
2
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Libyan Airlines sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Libyan Airlines Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 12.08.2020 03:36:20 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=57800
/ True
57800