1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Kuala Lumpur

Kuala Lumpur Uçak Bileti

Kuala Lumpur Para Birimi
Malezya Ringiti (MYR)
Kuala Lumpur Zaman Dilimi
GMT +8
Kuala Lumpur Şehri En İyileri
Yöresel Tatlılar, Petronas İkiz Kuleleri, Nasi Lemak
Kuala Lumpur Hava Durumu (22 Ekim) 31°C Gök Gürültülü Fırtına
Kuala Lumpur Hava Durumu (23 Ekim) 30°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz Kuala Lumpur Varışlı Uçak Seferleri

Bangkok - Kuala Lumpur
Malındo Aırways
18 Kas 2020
Jakarta - Kuala Lumpur
Jetstar Asia
25 Eki 2020
Manila - Kuala Lumpur
Jetstar Asia
23 Eki 2020
Denpasar Bali - Kuala Lumpur
Garuda Indonesia
07 Kas 2020
Dubai - Kuala Lumpur
Türk Hava Yolları
16 Kas 2020
Adana - Kuala Lumpur
Türk Hava Yolları
02 Kas 2020
Gaziantep - Kuala Lumpur
Türk Hava Yolları
28 Eki 2020
Kayseri - Kuala Lumpur
Türk Hava Yolları
19 Kas 2020
Ankara - Kuala Lumpur
Türk Hava Yolları
08 Kas 2020
Beyrut - Kuala Lumpur
Türk Hava Yolları
16 Kas 2020
Tahran - Kuala Lumpur
Türk Hava Yolları
02 Kas 2020
İzmir - Kuala Lumpur
Türk Hava Yolları
22 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Kuala Lumpur Kalkışlı Uçak Seferleri

Kuala Lumpur - Singapur
Malındo Aırways
25 Eki 2020
Kuala Lumpur - Manila
Philippine Airlines
04 Kas 2020
Kuala Lumpur - İstanbul
Etihad Airways
22 Eki 2020
Kuala Lumpur - Jakarta
Malaysia Airlines
28 Eki 2020
Kuala Lumpur - Bangkok
Malaysia Airlines
28 Eki 2020
02 Kas 2020
04 Kas 2020
Kuala Lumpur - Gaziantep
Qatar Airways
08 Kas 2020
Kuala Lumpur - Conakry
Malaysia Airlines
06 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kuala Lumpur Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Kuala Lumpur Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Kuala Lumpur Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Kuala Lumpur Havaalanları
Ülke Kodu
MY
Priz Voltajı ve Tipi
240v
Resmi Dil
Malayca
Toplu Taşıma Fiyatı
3 MRY
Yemek Fiyatı
10 MRY
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2,32 MRY

Kuala Lumpur’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Kuala Lumpur uçak bileti kullanarak Kuala Lumpur'a gitmek isteyen turistlerin dikkat etmeleri gereken en mühim konulardan birisi seyahat ve ziyaret için en uyumlu zamanın hangisi olduğunu belirlemektir.

Normal koşullarda şehrin güzelliklerini yaşamak için en uygun mevsim ilkbahar aylarıdır. Sonbahar ve yaz aylarında yağmur yağışının çok olduğunu söylemek mümkündür. Bu yüzden yağmur sevmeyen bireylerin bu aylar içerisinde gitmemesi önerilir.

Kuala Lumpur Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kuala Lumpur uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 10 MRY

Havaalanı ile şehir merkezinin arasında hizmette bulunan KLIA Express 28 dakika duraklama yapmayarak direkt olarak Kuala Lumpur'un merkezine gitmektedir. Her 15 dakika içerisinde bir tren kalkmaktadır. Havalimanından ortalama süre: 5 dakika Havalimanından uzaklık: 2 km

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 10 MRY

Havalimanından Kuala Lumpur'ın merkezine bir saat otobüs yolculuğuyla ulaşılmaktadır. İlk otobüs saatinin 06.30, son otobüs saatinin ise 00.30 olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 10 MRY

Havalimanından kalkan Aerobus otobüsleriyle merkeze gidilebilir.

Taksi

havalimanından şehir merkezine gidecek bireyler, toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyip, daha rahat yolculuk yapmak istiyorlar ise taksi seçeneğini kullanabilirler. Havalimanından şehir merkezine ortalama taksi fiyatı: 20 Dolar

Kuala Lumpur Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Kuala Lumpur'da bulunan havayolu ulaşımı adına kullanılan havaalanı, Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı'dır. Kuala Lumpur uçak bileti fırsatlarından faydalanarak havayolu ile şehre yolculuk yapan yolcular ve değişik noktalara uçmayı isteyen yolcular, havalimanını kullanmaktadır.

Kuala Lumpur Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 45 km olduğu için havalimanından kent merkezine 1 ila 1 buçuk saat arasında bir süre içerisinde ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminale sahiptir. İç hatlar terminalinde yolcular için cafe, büfeler, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Aynı şekilde dış hatlar terminalinde de sayıları birer adet olmak üzere sağlık ünitesi, gazete büfesi, araç kiralama ofisi ve restoran bulunmaktadır.

Kuala Lumpur’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Kuala Lumpur uçak bileti avantajlarından faydalanarak Kuala Lumpur'a gitmek için en mühim nedenlerden birisi, oranın kültürel mekanlarını ziyaret etmektir.
 2. 1909 senesinde hizmete açılan Jamek Mescidi bin kişilik kapasitesi ile şahane bir görünüme sahiptir. 1965 senesinde halkın kullanımına açılan bu mescid, adını Arapça dilinde dua etmek için toplandığı manasına gelen Jamek'ten almıştır.
 3. 1897 senesinde Selengor Kralı olan Sultan Abdul tahtta iken inşa edilen Sultan Abdul Samad Binası, oldukça eski yapılardan sayılan bu yapının kesinlikle ziyaret edilmesi gerekir.
 4. Petronas İkiz Kuleleri, Kuala Lumpur'un en gösterişli mekanlarından sayılabilir. Kuala Lumpur'un manzarasını izlemek adına salıpazar arası 85 Ringit ödeyerek, kulelerin 360 metre yüksekliğinde olan terasından manzarayı seyretmek mümkün olacaktır.
 5. Appam tatlısı ve nasi lemak, Türk turistlerin damak tadına uygun olabilecek en iyi tatlar arasında yer almaktadır. Bu tatlıların tadılması önerilir.

Kuala Lumpur Hakkında

Kuala Lumpur, Malezya'da bulunan finans ve kültürün başkenti olarak sayılmaktadır. Malezya, federal sistem ile yönetilen ve iki tane başkenti olan bir ülkedir. Putraja adlı şehri, Malezya'nın idari başkenti olarak tanımlanmaktadır. Kuala Lumpur'un kelime anlamı, iki nehrin kesişmiş olduğu çamurlu kavşaktır. Kuala Lumpur, Malezya’da bulunan Malay Yarımadası'ndaki toprağı üzerinde yer alır.

Kuala Lumpur, dünya üzerindeki turizm ve finans sahasındaki en mühim kentlerden birisidir. 1980'li senelerden beri yapılan atılımlar sonucu bu kentin metropole dönüştürülmesi, Malezya açısından oldukça iyi olmuştur. Kuala Lumpur'da bulunan birçok etnik köken ve değişik kültürlü insanın toplu bir şekilde yaşaması çokça dilin konuşulmasına ve kentin değerinin artmasına neden olmuştur.

Kuala Lumpur, yalnızca finans piyasasındaki kuvvetinden değil, birden fazla kültüre ev sahipliği yapmasından ötürü gerçek bir metropol sahibi unvanını kazanmıştır.

Kuala Lumpur'un, oldukça farklı atmosferinden ötürü burayı gezen birçok turist oldukça hoşnut bir biçimde ayrılmaktadır. Yalnızca Asya kültürüne değil daha birçok kültüre ev sahipliği yaptığından, herkesin kendine özgü bir şeyler bulması mümkün ve kesindir.

Kuala Lumpur Nerede?

Kuala Lumpur Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3 MYR
Taksi
1,5 MYR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Kuala Lumpur'da en popüler şehir içi ulaşım aracı raylı sistemlerdir. Şehrin bütün merkezlerinden geçtiği için oldukça fazla tercih edilmektedir. Aynı zamanda diğer ulaşım araçlarına nazaran daha ekonomik olduğundan ötürü daha çok tercih edilmekte. Toplu taşıma araçları ile seyahat edilecek ise, Travel Card alınması doğru ve daha ekonomik olacaktır. Kartın bedeli 10 Ringittir. Kartın içerisini doldurmak için de ekstradan nakde ihtiyaç duyulabilir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehrin değişik noktalarına seferler düzenleyen otobüsler ile daha ekonomik yolculuk yapılabilir. Maddiyat açısından daha fazla bir ücrete sahip olsa dahi konfor manasında daha rahat olan taksi alternatifi de kullanılabilir.

Kuala Lumpur Vize Şartları

Malezya Vize İstiyor mu?
Hayır
Malezya Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
Malezya Vize Detayları
Ticari amaçlı ya da öğrenci olarak Malezya’ya gitmek isteyen vatandaşların vize başvuruları yapmaları gerekmektedir.

Kuala Lumpur’da Gezilecek Yerler

Jamek Camisi
Petronas İkiz Kuleleri
Sunway Lagoon Tema Parkı
Batu Mağaraları
Merdeka Meydanı
Finans Merkezi: Petronas İkiz Kuleleri

Petronas İkiz Kuleleri, Kuala Lumpur'un en önemli finans merkezleri arasında yer almaktadır. Oldukça görkemli yapısı ile bilinen bu mekanın 260 metre yüksekliğinde bulunan terasına çıkıp, Kuala Lumpur'un manzarası izlenebilir.

İbadet İçin: Jamek Camisi

Adını Arapça'dan alan bu yapı, Kuala Lumpur'un en önemli ibadet merkezlerinin içerisinde yer almaktadır. Bin kişilik kapasitesi ile bilinen Jamek Camisi, Kuala Lumpur halkı tarafından en fazla gidilen ibadethanedir.

Kuala Lumpur'un Disneyland'ı: Sunway Lagoon Tema Parkı

Kuala Lumpur'da bulunan bu eğlence merkezinin ziyaret edilip, değişik maceralara atılmak oldukça keyifli olacaktır.

Büyüleyici: Batu Mağaraları

Kuala Lumpur'un 11 km kuzeyinde yer alan bu mağaralar, küçük ya da büyük mağaralardan oluşmaktadır. Hinduların en mühim ibadethanelerinden olan bu yerin muhteşemliği görülmelidir.

Bağımsızlık Meydanı: Merdeka Meydanı

Her kentte olduğu üzere Kuala Lumpur'un en mühim yeri meydanları sayılır. Merdeka Meydanı, bir diğer adı ile Bağımsızlık Meydanı Malezya'nın İngilizler'in himayesinden kurtulduğu, 31 Ağustos 1957 senesinde açılır. Bu mekanın da mutlaka ziyaret edilmesi gerekir.

Kuala Lumpur’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Nasi Lemak
Roti Canai
Appam Tatlısı
Char Siew
Aromalı Tavuk: Nasi Lemak

Asya'nın ehil olduğu damak tadının Türklere pek uymadığını belirtmek faydalı olabilir.Ancak Kuala Lumupur uçak bileti olanakları ile Malezya'ya gidildiği zaman, Türklerin damak tadına uyacak yemeklerden birisi de Nasi Lemak'tır. Bu yemek, kızartılmış aromalı tavuk, pilav ve çiğ sebzeler ile servis edilmektedir.

Değişik bir tat: Roti Canai Ekmeği

Bu yemek ise, marine edilen ve kızartılmış balık, et, yumurta, körü sosu ve peynir ile yapılan bir yemek çeşididir. Köri sosunun lezzeti ile birleşmesinden ötürü oldukça farklı olan bu tat, önerilen yemekler arasındadır.

Hindistan Cevizi Sütü İle: Appam Tatlısı

Hindistan cevizi sütü ile esmer şeker karışımı şeklinde yapılan bu tatlı türü Türklerin damak tadına uyacak olan tatlılar arasında bulunur.

Karamelize Et: Char Siew

Mangal üzerinde pişirilip, karamelize edilen bir et yemeği olan Char Siew yemek, iyi bir seçim olabilir.

Konaklama İçin Kuala Lumpur Otel Seçenekleri

Ucuz Kuala Lumpur uçak bileti ile gerek turistlik amacı, gerek iş amacı ile Malezya'ya giden ziyaretçiler konusunda da alternatiflere sahiptir.

Furama Bukit Bintang
Açık havuz, ortak kullanım sahalarında ücretsiz Wİ-Fİ, jakuzi gibi imkanları bulunan otel içerisinde rahatlamak oldukça keyifli olacaktır.
136, Jalan Changkat Thambi Dollah, Pudu, 55100 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Malezya
Traders Hotel Kuala Lumpur
Kuala Lumpur'un şehir merkezine oldukça yakın olan bu otel içerisinde, çatıda havuz, jakuzi, Türk hamamı gibi olanaklar tanınmaktadır. Odalar klimalı, TV'li ve ücretsiz Wİ Fİ erişimiyle donatılmıştır.
Persiaran KLCC, Kuala Lumpur City Centre, 50088 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Malezya
The Boulevard Hotel Kuala Lumpur
Lümuzin servisi ve tuzlu yüzme havuzu bulunan bu otel içerisinde deluxe olanaklar tanınmaktadır.
59, Lingkaran Syed Putra, Mid Valley City, 59200 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Malezya

Kuala Lumpur Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Kuala Lumpur 2.096,28 TL 26 Saat 15 Dakika
Samsun - Kuala Lumpur 3.124,13 TL 20 Saat
Adana - Kuala Lumpur 3.388,72 TL 18 Saat 20 Dakika
Sivas - Kuala Lumpur 3.466,21 TL 20 Saat 45 Dakika
Gaziantep - Kuala Lumpur 3.468,15 TL 22 Saat 5 Dakika
Kayseri - Kuala Lumpur 3.483,25 TL 34 Saat 20 Dakika
Ankara - Kuala Lumpur 3.488,29 TL 18 Saat 30 Dakika
Konya - Kuala Lumpur 3.552,57 TL 23 Saat 20 Dakika

Kuala Lumpur Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Kuala Lumpur uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Emirates, Malaysia Airlines, Oman Air, Pegasus, Qatar Airways, Türk Hava Yolları.
 • Kuala Lumpur yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Kuala Lumpur varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Bangkok - Kuala Lumpur olup, bilet fiyatı 408,58 TL'dir.
 • Kuala Lumpur şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Ekim ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Kuala Lumpur ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Ağustos Ayında Gidilebilecek En İyi Yurt Dışı Tatil Rotaları
Ağustos Ayında Gidilebilecek En İyi Yurt Dışı Tatil Rotaları
15 Ağustos 2017
Yurt dışında tatile gitmek, yeni yerler görüp, yeni insanlarla tanışmak çok zevkli bir iş olsa gerek. Ülkemizdeki çoğu tatil bölgesini çoktan gömüşseniz ve yurt dışı tecrübesi yaşamak istiyorsanız “Ya
Dünyanın En İlginç 9 Mağarası
Dünyanın En İlginç 9 Mağarası
12 Ağustos 2017
Birbirinden farklı özelliklere sahip mağaralar, yüz binlerce yıl öncesinden günümüze gelen muhteşem manzaralara ev sahipliği yapıyor. Yazımızı okuyunca mağara diyince zihninizde uyanan imge değişecek.
Çok Lüks 4 Tren Yolculuğu Rotası
Çok Lüks 4 Tren Yolculuğu Rotası
26 Şubat 2017
Dünyanın en keyifli yolculuk yöntemlerinden biri trenlerdir. Lüks yolculuk denilince insanların aklına her ne kadar cruise gemileri gelse de birçok cruise gemisi ile yapılan yolculukları geride bıraka
Her Dil Bir İnsan: Dünyada En Çok Konuşulan Diller
Her Dil Bir İnsan: Dünyada En Çok Konuşulan Diller
02 Kasım 2016
Dilin, dünya üzerinde yaşayan her insan için mücevher kadar değerli olduğunu düşünüyoruz. Çünkü anlaşabilmenin, duyguları ifade edebilmenin en sağlıklı yoludur. Tabii ki jestler ve mimikler bize eşlik

Kuala Lumpur Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (54)
İyi (31)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%64
%36
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
85 Değerlendirme
F*** S***
9 Eylül Pazar
Birbirinden farklı şehir ve sokak görmek gerçekten çok güzel
E*** G***
11 Ağustos Cumartesi
İnsana ders verebilecek yerlerden birisi halinize şükretmeyi öğreneceksiniz
E*** E***
9 Ağustos Perşembe
Tur ile giitmiştik, gerçekten çok güzeldi yolculukta tatilde
B*** M***
26 Haziran Salı
Gerçekten gezilesi yerler, biz çok keyif aldık kız arkadaşım ile birlikte
A*** S*** Ç***
6 Haziran Çarşamba
Annem ve babamı haftasonu tatili için göndermiştim güzel zaman geçirmişler
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kuala Lumpur Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 22.10.2020 03:01:59 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Kuala Lumpur, (Tümü)
KULT
MY

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961