1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!

Kharkov Uçak Bileti

Kharkov Para Birimi
Grivna (UAH)
Kharkov Zaman Dilimi
GMT +2
Kharkov Şehri En İyileri
Sovyetler Tarihi, Annunciation Katedrali, Salos Çesnekom
Kharkov Hava Durumu (23 Ekim) 17°C Çoğunlukla Bulutlu
Kharkov Hava Durumu (24 Ekim) 15°C Bulutlu

En Ucuz Kharkov Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Kharkov
Türk Hava Yolları
04 Kas 2020
Diyarbakır - Kharkov
Türk Hava Yolları
15 Kas 2020
14 Kas 2020
10 Kas 2020
20 Kas 2020
Adana - Kharkov
Pegasus
10 Kas 2020
Van - Kharkov
Pegasus
03 Kas 2020
01 Kas 2020
Gaziantep - Kharkov
Türk Hava Yolları
15 Kas 2020
Milano - Kharkov
Ukraine International Airline
23 Eki 2020
26 Eki 2020
18 Kas 2020
Erbil - Kharkov
Pegasus
28 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Kharkov Kalkışlı Uçak Seferleri

Kharkov - İstanbul
Türk Hava Yolları
13 Kas 2020
Kharkov - Ankara
Türk Hava Yolları
02 Kas 2020
25 Eki 2020
20 Kas 2020
30 Eki 2020
07 Kas 2020
Kharkov - Hatay
Pegasus
13 Kas 2020
Kharkov - Adana
Pegasus
18 Kas 2020
10 Kas 2020
Kharkov - Konya
Türk Hava Yolları
28 Eki 2020
Kharkov - Diyarbakır
Türk Hava Yolları
01 Kas 2020
25 Eki 2020
24 Eki 2020
Kharkov - Lefkoşa
Belavia - Belarusian Airlines
21 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kharkov Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
UA
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Ukraynaca
Toplu Taşıma Fiyatı
10 UAH
Yemek Fiyatı
120 UAH
Alkolsüz İçecek Fiyatı
7 UAH

Kharkov’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Haziran
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Kharkov uçak bileti ile seyahat edenleri bilmesi gereken bir konuda, soğuk iklim kuşağında yer alan bir şehir olmasıdır. Kış ayları soğuk ve sert geçen şehirde, yaz ayları oldukça serin geçer. Nisandan sonra yumuşayan hava, Kharkov'a gelen misafirlerini bekler.

Kharkov Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kharkov uçak bileti seyahati yapan kişiler için şehir merkezine birçok ulaşım aracı bulunuyor.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 4 UAH

Belediye Otobüsleri, şehrin yaygın ulaşım ağına sahiptir. Havaalanından şehir merkezine ulaşım için sıkça kullanılan otobüsler, şehir merkezine ulaşımda; metroya aktarma sağlar. Kharkov belediye otobüslerinin tek yön kişi başı ücretleri 4 Grivnadır. Havaalanına Olan Uzaklık: 15 km Havaalanından Ortalama Süre: 25-30 dakika

Taksi

Ortalama Fiyatı: 100 UAH

Taksiler havaalanından şehir merkezine ulaşımda büyük rol oynarlar. En az otobüsler kadar kullanılan araçların şehir merkezine ulaşım bedelleri yaklaşık olarak 100 Grivnadır.

Metro

Kharkov Havalimanından, şehir merkezine ulaşımda en popüler araçlar, matruşka ile metroya aktarım ve Metro ile de şehir merkezine ulaşım. Havalimanından kalkan Matruskalar, Barbarosa Metro İstasyonuna ulaşım sağlarlar. Marşrutka, tek kişilik toplu taşıma ücreti: 4 Grivnadır.

Araç Kiralama

Havalimanı içerisinde hizmet veren araç kiralama firmaları, genellikle internet üzerinden anlaşma sağlanarak kiralanır. Yolcu havaalanına geldiğinde, kiraladığı araç havalimanı otoparkında bekler.

Kharkov Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Şehir merkezinden 15 km uzaklıkta olan havaalanı, uluslararası statüye sahip, Kharkov uçak bileti olanları için ülkenin en büyük havalimanlarında biridir. Gün de 20 uçuşa ev sahipliği yapan havalimanı önemli transfer merkezlerinden de biri olma özelliğine sahiptir. Şehrin güneydoğusunda yer alır.

Kharkov’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Kharkov uçak bileti ile seyahat eden kişilerin şehre gelmesi için birçok sebep bulunmaktadır. Dünyada alan genişliği ile ünlü sayılı meydanlardan biri olma özelliğine sahip Ploşka Svobodi, Ukrayna Sosyalist Sovyetler Cumhuriyet'i döneminde inşaatı biten meydan, şehrin en işlek alanlarından biridir. Şehir merkezi bu meydan etrafında toplanmıştır. Oteller, büyük mağazalar bu meydanın etrafında yer alır. Aynı zamanda resmi törenler de bu meydan da yapılır. Zaman zaman konser ve etkinliklere de ev sahipliği yapar.
 2. İlginç müzelerden biri olan bu mekan Ukrayna'da sadece Kharkov şehrinde bulunur. Ufoloji müzesi olarak da adlandırılan müzede, uzaydaki yaşam belirtilerine dair bilgiler, NASA tarafından çekilmiş olan görüntüler sergilenir. Müze de göktaşları da bulunur.İnsanlığın uzaya ilk çıkışı ve şu an gelinen noktaya kadar olan bilgiler, görseller ve yazılı panolarla anlatılmaya çalışılmış.
 3. Sanata önem veren Ukrayna'nın en eski müzelerindendir. Dünyaca ünlü heykeltraşların ve ressamların eserleri bu Müze de gösterime çıkartılmıştır. 20.000 kadar eser Kharkov Sanat Müzesinde sergilenir. Sanata ilgisi olanların, mutlaka görmesi gereken destinasyonlardan birisidir.
 4. Rusya İmparatorluğunun ve Sovyetler Birliği dönemlerine ait eserler şehrin sınırları içerisinde bulunur. 16 ve 17. Yüzyıldan kalma katedraller ile ünlü olan şehirde bir çok tarihi mekan bulunur.

Kharkov Hakkında

Kharkov, diğer adları ile Kharkiv ve Harkov, Ukrayna'nın en büyük ikinci şehridir. Başkent Kiev'den sonra en fazla nüfusa sahip, en gelişmiş şehridir. Ukrayna Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti'ne başkentlik yapmış şehir, silah sanayinin geliştiği en iyi sanayiye sahiptir. Bilim merkezleri ve kütüphaneleri ile ünlü şehrin nüfusu 1.450.000 civarındadır. Bu nüfusun büyük bir kısmı öğrencilerden oluşur. Ülkede 60'ın üzerinde bilim merkezi, 30 yüksek okul ve üniversite, 80'den fazla kütüphane bulunur. Sanayide önde olan şehir, taşımacılık ve ticarette de gelişmiş durumdadır. Metal sanayi özellikle şehrin en önemli ekonomik kaynağıdır.

Şehir meydanı oldukça büyük bir alana kurulmuştur. 119.000 metrekarelik alana sahip, Ploşka Svobodi (Özgürlük Meydanı) Avrupa'daki meydanlar arasında sekizinci, dünyadaki yeri ise on beşinci sıradadır. Bu sıralama alan büyüklüğü baz alınarak yapılmıştır.

Şehrin 1654 yılında kurulduğu bilinir.

Kharkov Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
5 UAH
Taksi
5,50 UAH
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehir içi ulaşım aracı olarak minibüsler en popüler araçların başında gelirler, yerel adı marştukra olan araçlar, 2.5 Grinav karşılığı seyahat imkanı sağlıyor. Otobüsler de hızlı şekilde ulaşım sağlayan diğer araçlardan biridir. Taksiler km hesabı ile çalışırlar km ücreti 10 Grinav olan taksiler genellikle havalimanı transferlerinde kullanılırlar.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Troleybüs adı verilen araçlar 23 güzergaha yolculuk yapar. Hem hızlı hem de uygun olan bu araçlar şehrin en popüler araçlarından biridir.

Kharkov Vize Şartları

Ukrayna Vize İstiyor mu?
Hayır
Ukrayna Vizesiz Kalınabilecek Süre
60 Gün
Ukrayna Vize Detayları
Pasaportunuz olmadan yeni çipli kimlik kartınız ile giriş-çıkış yapabilirsiniz. Ukrayna’da 60 günden fazla bir süre kalmayı planlıyorsanız vize almanız gerekmektedir.

Kharkov’da Gezilecek Yerler

Annunciation Katedrali
Kharkov Tarih Müzesi
Kharkov Hayvanat Bahçesi
Uspensky Katedrali
Shevchenko Parkı
Kharkov Tarih Müzesi

1920 yılında açılan müze, Ukrayna tarihine ait en değerli parçaların sergilendiği bir alandır. 250.000 den fazla değerli tarihi eserlerin sergilendiği müzede, arkelojik kazılardan elde edilen; ilkel dönem eserleri, feodalizm, kapitalizm ve sosyalist döneme ait tüm eserleri ayrı salonlarda sergilenir. Yabancı turistler tarafından fazlaca ilgi gören müze pazartesi günleri kapalıdır. Salı-pazar 09.30 17.30 saatleri arası ziyarete açıktır. Müze giriş ücreti 8 Grivnadır.

Kharkov Hayvanat Bahçesi

Shevchenko Parkı içerisinde yer alan hayvanat bahçesi, hem en eski hem de büyük hayvanat bahçesi olarak Ukrayna'nın ilkleri arasında yer alır. 22 Hektarlık alan üzerine 1862 yılında kurulan hayvanat bahçesinde 400'e yakın hayvan türü ve 7000 kadar canlı yaşar.

Uspensky Katedrali

Kharkov'un en eski katedralinden olan, Uspensky Katedrali, Annuncitation Katedralinin inşası bitenden önce Ortodokslar'ın ana kilisesi olma özelliğine sahipti. Mimarisinde Neo Klasik dönem özelliklerine rastlanır.

Shevchenko Parkı

Yeşil ve orman severlerin, gideceği en güzel alanlardan biri olan park, 1804'de inşasına başlanmış ve bir yıl içerisinde tamamlanmıştır. Bir üniversitenin de kurucusu ilan Vasiliy Karazin tarafından yapılmıştır. Hayvanat bahçesini de içine alan Shevchenko Parkında, her yıl bahar aylarında rengarenk çiçekler ile sergi düzenlenir.

Pokrovsky Manastırı

 1. Dünya Savaşı sırasında hasar gören yapı, Kharkov'un en eski yapısı olma özelliğine sahiptir. Mimarisi klasik, Ukrayna iç kubbeli kiliselere benzetilen yapı 16.yüzyıldan kalma bir yapıdır.

Kharkov’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Salos Çesnekom
Domaşnyaya Kolbasa
Borsch Çorbası
Deruni
Salos Çesnekom

Ukrayna ve Kharkov'da et ile yapılmış ürünler oldukça dikkat çeker. Kahvaltı ve yemeklerde hatta bazen öğle öğünlerinde de et ürünleri tüketilir. Salos bir çeşit et kullanılarak hazırlanan sandviçtir.

Domaşnyaya Kolbasa

Sucuk da Kharkov'da oldukça yaygın bir şekilde tüketilir. Kahvaltı mekanlarında menüde mutlaka olan yiyecektir.

Borsch Çorbası

Kereviz, pancar, sığır eti, sebzeler, soğan sarımsak gibi malzemelerle yapılan sulu yemektir. Oldukça sağlıklıdır.

Deruni

Patatesli mücver yemeği,

Golubtsi

Etli lahana sarması şeklinde yapılan yemek bizim geleneksel yemeklerimizden biraz farklı yapılır. Üçgen şeklinde sarılır. Pirinç ya da bulgur konulmaz.

Konaklama İçin Kharkov Otel Seçenekleri

Ucuz Kharkov uçak bileti ile seyahat edenler şehirde birçok otel ve konaklama seçeneklerinden faydalanabilirler.

Premier Palace Otel
Ucuz Kharkov uçak bileti kullananlar için şehir merkezinde yer alan otel, çatı katındaki spa merkezi ile dikkat çeker. Aynı zamanda çatı katında yer alan salonu ile şehir manzarasında oturma ve şehri seyre dalma imkanını misafirlerine ver otelin odaları lüks şekilde dizayn edilmiş. Klimalı odalarda, kuvvetli banyolar bulunur. 24 saat oda hizmeti vardır. Açık ve kapalı yüzme havuzu, ücretsiz otopark ve wi-fi ağı, çamaşır yıkama hizmeti gibi bir çok alanda hizmet verir.
Nezalezhnosti Avenue, 2, Kharkiv, Kharkiv Oblast, Ukrayna, 61000
Chichikov
Şehir merkezinde bulunan ve duraklara yürüme mesafesinde olan otel, Kharkiv Havalimanına özel araç ile 24 dakika kadar sürmektedir. Tramvay ve Metro duraklarına yakın, 5 yıldızlı oldukça lüks olan otelin odaları klimalı ve banyoludur. Temiz bir otel olarak bilinen otelde ücretsiz otopark hizmeti, çamaşır yıkama hizmeti, 24 saat oda servisi bulunur. Restoran ve barları yerel halk tarafından da tercih edilir. Otel yaz aylarında genellile dolu olur..
6/8 Gogolya str., Kharkiv, Ukrayna, 61000
Urartu Otel
Klasik tarzı ile dikkat çeken otel, Kharkov'un en işlek caddesinin üzerinde yer alır. Balkonlu odaları bulunan mekanda içeride sigara içmek yasaktır. Klima ve banyolu odaları, klasik mobilyaları ile ünlü olan otelde, bar, restoran spor salonu bulunur.
Klochkivska St, 259Б, Kharkiv, Kharkiv Oblast, Ukrayna, 61000

Kharkov Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Kharkov 425,14 TL 2 Saat
Diyarbakır - Kharkov 597,04 TL 14 Saat 5 Dakika
Ankara - Kharkov 659,90 TL 10 Saat
Alanya - Kharkov 693,90 TL 8 Saat 15 Dakika
Dalaman - Kharkov 708,90 TL 5 Saat 35 Dakika
Antalya - Kharkov 712,90 TL 8 Saat
İzmir - Kharkov 748,90 TL 10 Saat 25 Dakika
Bodrum - Kharkov 810,90 TL 8 Saat 5 Dakika

Kharkov Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Kharkov uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Belavia - Belarusian Airlines, Klm, Pegasus, Türk Hava Yolları, Ukraine International Airline.
 • Kharkov yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Kharkov varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Kharkov olup, bilet fiyatı 425,14 TL'dir.
 • Kharkov şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Haziran ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Kharkov ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Muğla’da Gezilecek Yerler: Muğla’da Nereye Gidilir?
Muğla’da Gezilecek Yerler: Muğla’da Nereye Gidilir?
13 Ekim 2020
Ege bölgesinde bulunan ve Türkiye’nin en kalabalık 24. şehri olan Muğla, tatil yöreleri bakımından zengin bir ildir. Ortaca, Dalaman, Köyceğiz, Fethiye, Marmaris, Milas, Datça ve Bodrum bu şehrin ünlü
Nisan Ara Tatili Ne Zaman 2020?
Nisan Ara Tatili Ne Zaman 2020?
28 Şubat 2020
2020 yılının özellikle ilkokul öğrencileri tarafından en çok merak edilen soruları Sömestr Tatili ve “Nisan Ara Tatili ne zaman olacak?”. 2020 Nisan Ara Tatili, 6 Nisan – 12 Nisan tarihleri arasına de
2020 Yılbaşında Nerelere Gidebilirsiniz? (Yurt Dışı Öneriler)
2020 Yılbaşında Nerelere Gidebilirsiniz? (Yurt Dışı Öneriler)
06 Aralık 2019
Gelenekler ve alışkanlıklar değişebilir, değişmeyen tek şey yılbaşının dünyanın dört bir yanında sevinçle ve eğlenceli aktivitelerle kutlandığı! “Yılbaşı tatili için nereye gidilir?” derseniz size bir
Uludağ Kayak Merkezi
Uludağ Kayak Merkezi
13 Kasım 2019
Uludağ Kayak Merkezi Hakkında Bursa il sınırları içerisinde yer alan Uludağ kayak merkezi 2.543 metre yüksekliğe sahiptir. Oldukça yeterli rakıma sahip olan Uludağ, Türkiye’nin en popüler kayak m

Kharkov Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (68)
İyi (26)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%72
%28
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
94 Değerlendirme
G*** K***
24 Eylül Pazartesi
Beklentilerimi karşıladı mı derseniz, farklılık oldu deriim en fazla
M*** G***
9 Ağustos Perşembe
Moral motive etmek amaçlı gitmiştik herşey çok güzeldi teşekkür ederiz.
Ş*** K***
12 Temmuz Perşembe
Farklı bir haftasonu oldu bizim için muazzam güzellikler de yerler gördük
S*** M***
7 Temmuz Cumartesi
Devamlı üzerinden geçiyorduk bu hafta gitmek kısmet olacak inşallah.
K*** K*** S***
18 Ağustos Cumartesi
Birbirinden farklı yer ve sokak görmek bize iyi geldi
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kharkov Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 23.10.2020 03:04:27 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Harkov, (HRK)
HRK
UA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293