1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
"The Pride of Africa"
Kenya Airways

Kenya Airways Kenya Airways Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1977
Firma Kısaltması
KQA
Firma Merkezi
Nairobi
IATA Kodu
KQ
Uçtuğu Şehir Sayısı
14
Çağrı Merkezi
+254 (020) 642 20 00
Uçak Sayısı
46
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,8/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Kenya Airways Popüler Uçak Seferleri

Nairobi - Mombasa
Uçak Bileti
24 Eki 2020
Dubai - Daressalaam
Uçak Bileti
15 Kas 2020
Johannesburg - Lusaka
Uçak Bileti
17 Kas 2020
Dubai - Entebbe
Uçak Bileti
03 Kas 2020
Nairobi - Dubai
Uçak Bileti
05 Kas 2020
Dubai - Lagos
Uçak Bileti
03 Kas 2020
Harare - İstanbul
Uçak Bileti
13 Kas 2020
Accra - Lagos
Uçak Bileti
18 Kas 2020
Accra - Dubai
Uçak Bileti
09 Kas 2020
Dubai - Douala
Uçak Bileti
25 Eki 2020
Mombasa - İstanbul
Uçak Bileti
04 Kas 2020
Lusaka - İstanbul
Uçak Bileti
13 Kas 2020
Lagos - Dubai
Uçak Bileti
24 Eki 2020
Paris - Antananarivo
Uçak Bileti
12 Kas 2020
Lusaka - Kiev
Uçak Bileti
09 Kas 2020
20 Kas 2020
30 Eki 2020
New York - Melburn
Uçak Bileti
21 Kas 2020
Antananarivo - Adana
Uçak Bileti
11 Kas 2020
Antananarivo - İzmir
Uçak Bileti
11 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kenya Airways Hakkında

Kenya Airways, Nairobi'de bulunan Kenya'nın en önde gelen hava yolu şirketidir. 4 Şubat 1977'de faaliyete başladı ve Afrika'nın yanı sıra Nairobi'deki ana üssü olan Jomo Kenyatta Uluslararası Hava limanından Avrupa ve Hindistan'ın alt kıt'asındaki tarifeli hizmetleri işletiyor. Hava yolu, ilk Doğu Afrika Topluluğunun dağılmasından ve Doğu Afrika Hava yollarının ortadan kalkmasından sonra kuruldu.

2004 yılında şirket, Kenya Airways Cargoyu ve yerli iştiraki olan Flamingo Hava yollarını yeniden bünyesine kattı. 2006 yılı da dahil olmak üzere, Kenya Airways, yedi yıl boyunca beş kez, 'Yılın Hava yolu Havacılık Ödülü'nü kazandı. Dünyanın en büyük ikinci hava yolu şirketi olan SkyTeam, 2007 yılında Kenya Airways'i ilk resmi SkyTeam Associate Hava yollarından biri olarak kabul etti. 2008 yılında Stratejik planlama ve acil durum hazırlığı için Yılın Şirketi ödülünü ve aynı zamanda Yılın Müdürü ödülünü kazandı. Travel News & Lifestyle Dergisi, en iyi hava yolu olarak Kenya Airways'i seçti.

2005 yılında Kenya Airways, IASA (IATA Operasyonel Güvenlik Denetimi) güvenlik sertifikasını aldı. Son derece rekabetçi bir ortam söz konusu olduğunda, Kenya Airways bilgi toplama kapasitesini, küresel ortamın analizini ve yorumlanmasını daha hızlı ve doğru iş kararlarını almayı kolaylaştırmak için kilit rol olarak görüyor. Bu şekilde Kenya Airways, pazardaki fırsatlara, tehditlere ve zorluklara hızlı yanıt verme yeteneğini geliştirmeyi umuyor. Ayrıca, doğrudan erişim ve diğer taşıyıcılarla ittifaklar yoluyla ağının kar etmeye odaklanmasına devam ediyor.

Kenya Airways, sık uçan yolcu programı olan Flying Blue'nun şirket uçakları ile seyahat eden sadık müşterileri ödüllendiren bir ortaktır. Uçan Mavi nereye giderseniz gidin mil kazanmanızı kolaylaştırır. Flying Blue üyesi olarak, müşteriler global ağımızın avantajlarından faydalanırlar. Kazandığınız mil, çevrim içi hesabınıza yatırılır ve bunları, seçtiğiniz bir hedefe ve diğer harika tekliflere kadar ödül biletlerinde harcayabilirsiniz.

Kenya Airways Online Check - in

Kenya Hava Yollarının biletleri, satın alındıkları internet sitesinden kısa sürede check-in yapılabiliyor.

 • Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Kenya Hava Yolları, yolcularına online check-in esnasında koltuk seçimi ve yemek siparişi imkanı da sağlamaktadır.

Kenya Airways Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Kenya Hava Yolları, birçok bölgeye yaptığı uçuşlarda en ucuz fiyatı uygulamaktadır.
 2. Kenya Hava Yollarının filosundaki uçaklar en çok güvenli ve emniyetli sayılan firmalardan oluşmaktadır.
 3. Kenya Hava Yollarının, modernleştirdiği özel tasarım kabinler, uzun mesafeli uçuşlarda fark yaratmaktadır.
 4. Kenya Hava Yollarının tecrübeli kabin ve yer hizmetleri çalışanlarının tutum ve davranışları çok beğeniliyor.
 5. Kenya Hava Yollarının bekleme ve dinlenme yerleri hava alanlarından daha fazla imkana sahiptir.
 6. Kenya Hava Yollarının zamanında varış noktasına iniş oranının yüksekliği, dünyada üst sıralarda bulunuyor.
 7. Kenya Hava Yolları, zengin çeşitliliğe sahip ikramları ile de göz doldurmaktadır..

Kenya Airways Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Kenya Hava Yollarının yurt içi ve yurt dışı uçuşlarındaki bagaj hakkı uygulaması uçuş sınıflarına göre değişmektedir.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Kenya Hava Yolları, bagaj hakkı uygulamalarında, diğer şirketlerin uyguladığı kriterleri uygulamaktadır.

Bagaj: Kenya Hava Yolları, gidilecek ülkelere göre değişen bagaj hakları uygulamaktadır. Ülke içi uçuşlarda ekonomi sınıf için 1 parça ve 23 kg., Business class için ise 1 parça ve 32 kg. ücretsiz bagaja izin verirken, yurt dışı uçuşlarda bu oranlar, ekonomi sınıf yolcuları için 2 parça ve 23 kg., Business class yolcuları için ise 2 parça ve 32 kg. olarak uygulanmaktadır. Zorunlu bir standart olarak, bagajda kontrol edilen her parça, yolcunun adını, fiziksel adresini ve telefon numarasını dışarıda ve aynı zamanda içeride taşıyan bir isim etiketine sahip olacaktır. Cidde'den seyahat eden konukların bir şişe ücretsiz Kutsal Su (en fazla 5 Litre) taşımaları mümkündür. Sızıntıyı önlemek için şişe plastik bir örtü ile kapatılmalıdır. Özel şartlar veya izinler altında, motorlu tekerlekli sandalyeler ve özel spor ekipmanları 32 kilo ağırlığını geçmemek şartı ile bagaj hakkına ilave edilmektedir.

Kabin/El Bagajı: Kenya Hava Yolları, kabin ve el bagajı haklarını ekonomi sınıf için 1 parça ve 12 kg, Business class yolcuları için ise 1 parça ve 18 kg olarak uyguluyor. Bir yolcu koltuğuna oturtulmuş ve konforunu sağlamak için onaylanmış bir cihazla emniyete alınması gereken bebekler ve küçük çocuklar için kullanılan yolcu koltukları da el bagajı hakkına dahil edilmektedir. Ayrıca, el çantası, lap top ve kamera çantası ile duty free mağazalarından alınan ürünlerden en fazla iki tanesi de ücretsiz olarak taşınabilmektedir. Spor maksatlı gibi özel bagajlar için uygulanan kurallar şirketin sitesinde detaylı olarak bulunmaktadır.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: Kenya Hava Yolları, yurt içi uçuşları için, uyguladığı bagaj standartlarını aşan yolculardan 20 $ ile 40 $ arası kilo başına aşım ücreti alıyor.

Yurtdışı: Kenya Hava Yolları, yurt dışı uçuşlarda ise, bagaj hakkını ağırlık, ölçü ve ikisini aynı anda aşama durumuna ve seyahat edilen ülkelerin mesafesine göre kilo başına 40 $ ile 180 $ arasında aşım ücreti talep etmektedir.

 • ABD Bagaj Kuralları

Kenya Hava Yolları, ABD uçuşlarında ise, akıllı telefonlara, tablet ve laptoplara, klavyelere, harici hard disklere ve güç aktarma kablolarına el bagajı olarak, güç bataryası ve yedek bataryalara ise uçağın hiçbir bölümünde taşınmasına izin vermez.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Kenya Hava Yolları bagajına ulaşamayan yolculara ulaşıldığı anda adrese gecikme ücreti ile teslim, hiç ulaşılamaz ise bagajın muhteviyatı ile birlikte ödenmesi yöntemlerini uygulamaktadır. Bu ödemelerin gerçekleşmesi için bagaj fişi ve uçuş bileti ile kayıp bürosuna müracaat edilerek kayıp formunun doldurulması, iletişim adresi ve telefonu ile banka hesap numaralarının yetkiliye teslim edilmesi gerekmektedir. Hasarlı ve zarar görmüş bagajlarda ise onarımı mümkün değil ise yenisinin alınması usulü uygulanmaktadır.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Kenya Hava Yolları, yolcuların ve uçakların güvenliği için, yolcuların bazı maddeleri kontrol edilen veya el bagajında taşımasına izin vermemektedir, bunlardan bazıları; patlayıcılar, mühimmat, havai fişek ve işaret fişekleri, lityum piller veya piro teknik gibi ürünleri içeren güvenlik tipi kasalar ve kutular, bütan, propan, daha hafif yakıtlar veya sıkıştırılmış gazlar (yanıcı, yanıcı veya zehirli), ağartma tozu ve peroksitler gibi oksitleyici maddeler, boyalar ve yapıştırıcılar gibi yanıcı sıvılar, tahriş edici özellikleri olan topuz veya biber spreyleri, arsenik, siyanür veya haşere ilacı gibi zehirler, radyoaktif malzemeler, cıva gibi aşındırıcı malzemeler, uçuş sırasında, mıknatıslanmış, tahriş edici maddeler ve çakmaklar gibi malzemeler olarak sıralanmaktadır.

Kenya Airways Yiyecek, İçecek ve İkram

Kenya Hava Yolları, şirketlerini tercih eden yolcularına, uzun mesafeli uçuşlar için zengin seçeneklere sahip ikramlarda bulunuyor.

 

 • Economy Class İkramlar

Kenya Hava Yolları, Economy Class yolcuları için yurt içi uçuşlarında ikramda bulunmazken, yurt dışı uçuşlar için ise uçuş süresi ile bağlı olarak, yemekler ikram etmektedir.

 • Business Class İkramlar

Kenya Hava Yolları, Business class yolcularına özellikle uzun mesafeli uçuşlarda üç öğüne kadar yemek, içecek ve çeşitli ikramlarda bulunmaktadır.

 • Özel Yemek Servisi

Kenya Hava Yolları, özel yemek servisi kapsamında; yerel Kenya yemeklerinin yanı sıra, bir çok ülkenin meşhur yemekleri ile Vejetaryen, Bebek Maması, Çocuk, Diyabet, düşük kalorili ve yağlı yemekler gibi bir çok menü bulunuyor.

Kenya Hava Yolları: Business Class

Kenya Hava Yolları, Business Class yolcularına daha farklı ve konforlu hizmetler sunmaktadır.

 

 • Koltuk Diz Mesafesi

Kenya Hava Yolları Business Class yolcularının kabinlerinde bulunan koltuklar yatak olma özelliğine sahip özel imal edilmiş ürünlerden oluşmaktadır.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Kenya Hava Yolları Business Class yolcuları sıcak olarak sunulan yiyecek ve özel olarak hazırlanmış bölümdeki içecekleri ücretsiz olarak tüketmektedir.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

Kenya Hava Yollarının, konforu üst seviyede tutan CIP Salonu, Business class yolcuları için yeniden tasarlanmıştır.

 • Diğer Özellikler

Kenya Hava Yolları, Business class yolcularının transfer ve konaklama ihtiyaçlarında da yardımcı olmaktadır.

Kenya Airways Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Kenya Hava Yolları, dünyanın birçok noktasına oldukça uygun fiyatlara, tarifeli seferler yapmaktadır.

 • KQ Seferleri: Şirket iştirakleri ile günlük olarak 48 ülkeye 154 sefer yapmaktadır.
 • KQ Rezervasyon: Kenya Hava Yolları ile uçmak isteyen yolcular, planladıkları uçuş tarihine uygun rezervasyonlarını, mobil cihazlar ve bilgisayarlardan internet ortamında Biletall.com'dan gerçekleştirebilirler.
 • KQ Bilet Al: Kenya Hava Yolları biletleri için rezervasyon yaptıran veya rezervasyonsuz yolcular biletlerini de online olarak, Biletall.com'dan alabilirler.

Kenya Airways Bilet İptal/İade Prosedürü

Kenya Hava Yolları ile uçmak için bilet alıp, şahsi sebeplerden dolayı biletlerini iptal ettirmek isteyen yolcular, bu işlemlerini şirketin iptal süresi ve uçuş mesafesi ile yasal vergi kesintileri sonunda, bilet aldıkları site ve yerlerden iptal ettirebilirler. İptal şirket tarafından yapılırsa, hiçbir kesinti yapılmamaktadır.

Kenya Airways Diğer Önemli Bilgiler

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Kenya Hava Yolları, bebek ve çocuk yolcular için, standart emniyet kemerine bağlı bir uzatma emniyet kemeri kullandırmakta, koltuğu olmayan çocuklar ise ailelerinin kucaklarında kemerle bağlanmaktadır. Yalnız uçuş yapan çocuklara, refakat hizmeti de veren şirket, bebekler için ise mama gibi birçok ihtiyaca cevap verecek şekilde hazırlanmıştır.

 • Hamile Yolcular

Kenya Hava Yolları, 28 ile 32 haftalık hamileler için uçuş izni olan doktor raporu istenmekte ve tüm hamile yolcularının yolculuklarını 32 ile 36. haftalar arasında izin vermektedir.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Kenya Hava Yolları, bulaşıcı ve ateşli hastalıklara sahip yolculara uçuş izni vermemekle beraber, özellikle yürüme engelli yolcular için tekerlekli sandalye temin etmekte veya kendi araçlarına izin verilmekte, refakatçisi olmayan ileri derecede sinir hastalığı olanlara da uçuş izni vermemektedir.

 • Evcil Hayvanlar

Kenya Hava Yolları, kabinde refakatçi köpekler hariç evcil hayvanların taşınmasına izin vermemektedir.

 • Seyahat Sigortası

Kenya Hava Yolları, tüm yolcularına check in noktasından, iniş noktasına kadar, her türlü kaza ve yaralanma ile ilgili, bilet ücretleri dahilinde sigorta yapmaktadır

Kenya Airways Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Nairobi - Mombasa 377,97 TL 1 Saat
Dubai - Daressalaam 1.624,82 TL 18 Saat 20 Dakika
Johannesburg - Lusaka 1.628,98 TL 21 Saat 20 Dakika
Dubai - Entebbe 1.761,34 TL 26 Saat 55 Dakika
Nairobi - Dubai 2.265,46 TL 6 Saat 15 Dakika
Dubai - Lagos 2.357,16 TL 28 Saat 25 Dakika
Harare - İstanbul 2.542,58 TL 26 Saat 35 Dakika
Accra - Lagos 2.666,72 TL 23 Saat
Accra - Dubai 2.773,85 TL 26 Saat
Dubai - Douala 2.838,36 TL 27 Saat 20 Dakika

Kenya Airways Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Kenya Airways uçak bileti ne kadar?

  Kenya Airways firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Nairobi - Mombasa olup, bilet fiyatı 377,97 TL'dir.
 • Kenya Airways kaç yılında kuruldu?

  1977 yılında kurulmuştur.
 • Kenya Airways firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Nairobi şehrindedir.
 • Kenya Airways IATA kodu nedir?

  KQ uluslar arası IATA kodudur.
 • Kenya Airways çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +254 (020) 642 20 00

Kenya Airways Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (71)
İyi (15)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
86 Değerlendirme
A*** A***
14 Kasım Çarşamba
İkramlar güzel, içecekler taze sıkılmış meyve suları güzeldi teşekkürler
D*** Y***
10 Kasım Cumartesi
Gece uçuşunu tercih ediyorsanız bu firmayı seçmenizi önermem koltuklar rahatsız edici
S*** B***
28 Eylül Cuma
Hizmetleri çok iyi fakat personel biraz daha ilgili olabilir.
İ*** D***
20 Eylül Perşembe
İkramlar personel ve fiyatlandırma gerçekten çok güzel severek tercih ediyoruz
E*** U***
20 Ağustos Pazartesi
Herşey çok güzeldi teşekkürler fakat fiyatlar gereksiz pahalı
2
24
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Kenya Airways sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Kenya Airways Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 24.10.2020 02:40:05 )

Lusaka, (LUN)
LUN
ZM
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293