1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Karachi Uçak Bileti

21 Kasım
Bugün
Açık
28°C
22 Kasım
Yarın
Güneşli
28°C
23 Kasım
Cumartesi
Açık
28°C
Para Birimi
Pakistan Rupisi (PKR)
Zaman Dilimi
GMT +5
Karachi Şehri En İyileri
  • Ekstrem Sporlar
  • Clifton Beach
  • Biryani

En Ucuz Karachi Varışlı Uçak Seferleri

Cidde - Karachi
Gulf Air
27 Kas 2019
İstanbul - Karachi
Saudi Arabian Airlines
30 Kas 2019
Kiev - Karachi
Fly Dubaı
13 Ara 2019
Shiraz - Karachi
Fly Dubaı
23 Kas 2019
Adana - Karachi
Türk Hava Yolları
13 Ara 2019
Ankara - Karachi
Türk Hava Yolları
07 Ara 2019
Male - Karachi
Srilankan Airlines
21 Kas 2019
Frankfurt - Karachi
Saudi Arabian Airlines
22 Kas 2019
Münih - Karachi
Srilankan Airlines
23 Kas 2019
22 Kas 2019
Stockholm - Karachi
Qatar Airways
13 Ara 2019
Ağrı - Karachi
Türk Hava Yolları
19 Ara 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Karachi Kalkışlı Uçak Seferleri

Karachi - Tahran
Fly Dubaı
27 Kas 2019
Karachi - Male
Etihad Airways
27 Kas 2019
Karachi - İstanbul
Fly Dubaı
03 Ara 2019
Karachi - Ankara
Türk Hava Yolları
17 Ara 2019
Karachi - Adana
Oman Air
01 Ara 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Karachi Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Karachi Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Karachi Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Karachi Havaalanları
Ülke Kodu
PK
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Urduca-İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
2 PKR
Yemek Fiyatı
10 PKR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3 PKR

Karachi’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Haziran
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Ucuz Karachi uçak bileti kullanarak Karachi'ye gitmek isteyen kişilerin önem vermeleri gereken konulardan biri de yolculuk ve ziyaret için en iyi, en uygun ve en ucuz zamanın hangisi olduğunu bilmektir. Karachi şehrini özgürce dolaşmak ve şehrin tüm güzelliklerinden yararlanabilmek için en uygun mevsimin yaz mevsimi olduğunu söylemek doğru bir tespit olur. Kış sporları konusunda da gelişme aşamasında olan Karachi şehri, kış aylarında da yoğun turist çekebilmektedir. Şehirde kış sporlarının yapılabileceği birçok dağ mevcuttur. Kış sporu alanlarında, tesisler, restoranlar, oteller ve çeşitli tur firmaları bulunmaktadır.

Karachi Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Karachi uçak bileti ile şehre seyahat eden kişiler, Haydarabad Havalimanına iniş yaptıktan sonra şehir merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarını tercih edebilmektedirler

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 10 PKR

Karachi şehrine en yakın havalimanı olan Haydarabad Havalimanı'nın bilgilendirme panolarında, şehir merkezine hareket eden otobüs firmaları ve bu firmaların kalkış saatlerini belirten afişler asılıdır. Yaklaşık 2 saat süren otobüs yolculuğunun sonunda Karachi şehir merkezine ulaşılabilmektedir. Havalimanına iniş yapan yolcuların, ilk tercih ettikleri ulaşım aracı bu otobüslerdir.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 40 PKR

Haydarabad Havalimanı'nın dış hatlar ve iç hatlar terminalinde bulunan ticari taksiler, şehir merkezine daha konforlu seyahat etmek isteyenler için hizmet vermektedirler. Günün her saatinde kalkan bu taksiler sayesinde, oldukça düşük bir ücret ödeyerek şehrin her noktasına rahatlıkla seyahat etmek mümkün olabilmektedir. Karachi şehrindeki taksiler, isteyen yolcular için saatlik ve günlük olarak da hizmet vermektedir. Taksiler son derece modern olup, yolcuların rahatı için her imkana sahiptirler.
Araç Kiralama
İç hatlar ve dış hatlar terminallerinde hizmet veren araç kiralama ofislerinden, tercihe göre modern ve lüks araçları kiralanması mümkün olmaktadır. Şehir merkezine gitmek isteyen yolcular, bu ofislere giderek istedikleri aracı kiralayarak yolculuklarını tamamlayabilmektedirler.

Karachi Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Karachi havayolu ulaşımı için en çok tercih edilen havalimanı Haydarabat Havalimanı'dır. Bu havalimanının ilk tercih edilen havalimanı olmasının nedeni, Karachi şehrine en yakın konumda bulunmasındandır.

Karachi Haydarabad Havalimanı'nın Karachi şehir merkezine uzaklığı 130 km civarındadır. Haydarabad Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek yaklaşık 2 saat sürebilmektedir.

Havalimanında dış hatlar ve iç hatlar terminali olmak üzere iki terminal bulunmaktadır. İç hatlar terminalinde kafe, restoran, araç kiralama ofisleri, emanet eşya büroları ve çeşitli sağlık üniteleri bulunmaktadır.

Haydarabad Havalimanının dış hatlar terminalinde de, araç kiralama ofisleri, sağlık üniteleri, çok sayıda restoran, kafe, döviz büroları, cami ve mescit bulunmaktadır.

Karachi’ye Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Karachi uçak bileti avantajlarından faydalanarak Karachi'ye gitmek için önemli nedenlerden biri de, şehrin Umman Denizi kıyısında bulunması nedeniyle, deniz ürünleri mutfağının oldukça gelişmiş olmasıdır.
  2. Karachi şehri ile bütünleşmiş olan deniz, özellikle karides, orkinos, ahtapot ve diğer balık türlerinin tamamında zengin bir mutfağa sahip olmasını sağlamıştır.
  3. Tarihin eski çağlarından beri işgal altında bulunan Karachi topraklarında, kalıntı miraslar ve tarihi yapılar oldukça fazladır. Bu özelliği sayesinde, her geçen gün şehri ziyaret eden turist sayısında belirgin artışlar yaşanmaktadır.
  4. Karachi ile özdeşleşmiş olan Macjid E-Tobaa Camii, turizm açısından görülmeye değer bir yapıdır.
  5. Müslüman nüfusun en fazla yaşadığı şehir olarak bilinen Karachi, etkinlik farklılık açısından da oldukça önemli bir konumda bulunmaktadır.

Karachi Hakkında

Karachi, Pakistan ülkesinde bulunun bir kenttir. Pakistan'ın eski başkenti olan Karachi şehri, Sind Eyaleti'nin yönetim merkezi konumundadır. Lahor şehri ile birlikte, Pakistan ülkesinin ticaret ve sanayi başkenti burasıdır. Şehirde bulunan limanların, şehrin ve ülkenin gelişimine katkısı büyüktür. Karachi, Umman Denizi'ne kıyısı olan tek şehirdir. Bu nedenle oldukça kalabalık ve canlı bir şehirdir.

Ülkenin en kalabalık şehri olan Karachi, dünyanın da en kalabalık şehirlerinden biridir. Pakistan ülke ekonomisinin bir parçası olan Karachi şehrinde başta ticaret ve sanayi olmak üzere, denizcilik, tekstil, eğlence, otomotiv, reklamcılık, moda, sanat ve tıbbi araştırma konularında oldukça ilerdedir.

Karachi, Yunan dönemlerinde Krokola ismi ile bilinmekteydi. Indus nehrinin denize döküldüğü bölgede kurulan şehir, ilk zamanlar bir köy konumundaydı. Ancak, 19. yüzyıldaki İngiliz sömürgecilik anlayışı, şehrin gelişmesine de önemli bir katkı sağlamıştır. 1947 yılında Pakistan'ın resmi başkenti ilan edilen Karachi, etnik çeşitliliğin en fazla yaşadığı şehirlerden biridir.

Karachi şehri, turizm açısından son derece gelişmiştir. Bereketli toprakları ve limanları ile dikkat çeken şehir, her geçen yıl daha fazla yabancı turist çeken bir duruma gelmiştir.

Karachi Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
20 PKR
Taksi
20 PKR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Karachi şehir içi ulaşımda oldukça gelişmiştir. Hemen her dakika toplu taşıma otobüsleri ve minibüsleri bulmak mümkündür. Ancak, yoğunluğun olduğu saatlerde otobüslerin çok kalabalık olması nedeniyle, taksiler de tercih edilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Karachi şehrinin en yoğun kullanılan ulaşım araçlarından biri de motosiklettir. Taksi konumundaki bu araçlar ile şehrin istenilen her noktasına gidilebilmektedir. Taksilerde taksimetre sistemlerinin gelişmemiş olması nedeniyle, turistlerden fazla ücret alınabilir. Bu nedenle, taksileri tercih etmek isteyenlerin ücretleri önceden konuşmalarında fayda vardır. Bunların yanı sıra, özel araç kiralama merkezlerinden istenilen marka ve modelde araç kiralama imkânı da bulunmaktadır. Şehrin yol tabelaları ve levhaları oldukça anlaşılır bir şekilde tasarlanmışlardır. Bu sayede, şehre yabancı olanlar bile istedikleri noktalara kolayca ulaşabilmektedirler.

Karachi Vize Şartları

Pakistan Vize İstiyor mu?
Evet
Pakistan Vize Süresi
30 Gün
Pakistan Vize Ücreti
170 USD
Pakistan Vize Detayları
Pakistan’ın Ankara’daki Büyükelçiliği veya İstanbul Başkonsolosluğu’na başvurarak vize başvurusu yapabilirsiniz, Pakistan’a yapacağınız seyahatin amacına uygun vize başvurusu yapılmalıdır. Vizenizin sonucu ortlama 7 günde açıklanır.

Karachi’de Gezilecek Yerler

Mezar-ı Kaid
CliftonBeach
MohattaPalace
Karachi Safari Park
Frere Hall
Mezar-ı Kaid

Pakistan ülkesinin kurucusu olan Muhammet Ali Cinnah adına yaptırılmış olan bu anıt mezar, Karachi şehrine manevi bir özellik katmaktadır. Şehrin en yüksek yapılarından biri olan Mezar-ı Kaid yapıtı, 1960 yılında tasarımına fiilen başlanan ve 1970 yılında tamamlanan en güzide yapılardan biridir. Oldukça modern bir yapıda inşa edilen bu yapı, Karachi şehrinin de sembollerinden biri haline gelmiştir. Karachi şehrinde mutlaka görülmesi gereke yerlerde biri ola Mezar-ı Kaid, beyaz renkleri hâkim olduğu bir tasarıma sahiptir.

Clifton Beach

Pakistan ülkesinin önemli kıyı şehirlerinden biri olan Karachi şehrindeki Clifton Beach noktası, kentin en çok ziyaretçi alan yerlerinden biridir. Yaz kış demeden binlerce turist ağırlayan Clifton Beach, çeşitli yemek etkinliklerinin ve eğlence aktivitelerinin yapıldığı en büyük sahillerden biridir.

Mohatta Palace

Karachi şehrinin en bilindik noktalarından biri olan Mohatta Palace, Ağa Ahmet Hüseyin tarafından tasarlanan ve 1927 yılında yapımı tamamlanan en önemli yapılardan biridir. Fıskiyeler, taş parantezler, desenli korkuluklar ve kubbeleri ile oldukça benzersiz olan bu saray, 25 yıl boyunca Mohatta ailesine de ev sahipliği yapmıştır.

Karachi Safari Park

148 dönümlük bir arazi üzerine 1970 yılında yapılmış olan bu park, şehrin sembollerinden biridir. Parkta bulunan kuğu gölünün yanı sıra isteyenlerin golf oynayabilecekleri alanların da bulunması, turizm açısından oldukça önemli olmaktadır.

Frere Hall

1865 yılında yapımı tamamlanan Frere Hall, Karachi şehrinin ikonik simgelerinden biridir. Şehrin en büyük kütüphanesine ev sahipliği yapan bu tarihi yapıda, el yazmaları, tarihi kalıntılar ve 70.000'den fazla eser bulunmaktadır.

National Museum of Pakistan

Pakistan Ulusal Müzesi, etnik kültürü en iyi yansıtan yapılardan biridir. 1950 yılında kullanıma açılan müze, tarihi paraların, eski kalıntıların ve arkeolojik bulguların halka açık sergilendiği bir yerdir.

Karachi’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Curry (Köri)
Biryani
Balti
Garam Masala
Garam Masala Curry (Köri)

Pakistan ülkesinin bilinen lezzetlerinden biri olan Curry yemeği, et ve sebze karışımlarından yapılmaktadır. Şehri ziyaret eden yabancı turistlerin en çok ilgi gösterdikleri yemeklerden biridir. Yerli halkında sofralarından hiç eksik etmedikleri Curry, Karachi mutfağının zenginin sembolü olarak nitelendirilmektedir.

Biryani

Biryani yemeği birçok ülkede aynı isimle anılsa da, Karachi'nin eşsiz baharatları sayesinde bambaşka bir lezzete dönüşmektedir. Et ile yapılan bu yemekte, bol miktarda yöresel baharatlar kullanılmaktadır.

Balti

Balti yemeği, Karachi şehrini ziyaret eden küçük büyük herkesin merakla tattıkları yemeklerden biridir. Tavuk eti ile hazırlanan bu yemek, görsel bir şov yapılarak sunulmaktadır.

Garam Masala

Garam Masala, Pakistan'ın benzersiz baharatlarına verilen genel bir tabirdir. Karachi halkı için yemeklerin görünüşleri çok önemlidir. Bu nedenle, bol baharat tercih ederek yemeklerin görsel açıdan zengin olmasını sağlarlar. Garam Masala da bölgenin en sevilen baharatlarını temsil etmektedir.

Konaklama İçin Karachi Otel Seçenekleri

Ucuz Karachi uçak bileti ile gezi ya da iş maksatlı Karachi'ye gidenlerin konaklama için tercih edebilecekleri çok fazla sayıda seçenek bulunmaktadır.

Movenpick Hotel Karachi
Karachi şehrinin merkezinde yer alan bu otel, konukları için ücretsiz otopark hizmeti ve şehir içi ulaşımda ücretsiz servis imkânı sunmaktadır. 24 saat oda servisini bulunduğu otelde, uluslararası mutfaklara ait birçok yemek çeşidini bulmak mümkündür.
Club Road, Karachi
Pearl Continental Hotel Karachi
Karachi şehir merkezinde bulunan bu 5 yıldızlı otel, oldukça modern tesisleri de içerisinde bulundurmaktadır. Kapalı havuz, spa ve sauna merkezleri, 24 saat oda servisi ve ücretsiz servis olanakları ile oldukça kaliteli bir hizmet sunmaktadır.
Club Road P.O. Box 8513, Karachi
Marriott Karachi Hotel
Karachi şehrinin en önemli otellerinden biridir. Otelin havalimanına gitmek isteyen misafirleri için ücretsiz servisleri vardır. Zengin mutfağı, spor salonu, kapalı yüzme havuzu ve ücretsiz Wi Fi bağlantıları ile konuklarına lüks bir konaklama imkânı sunmaktadır.
9 Abdullah Haroon Road, Karachi

Karachi Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Cidde - Karachi 939,57 TL 19 Saat 20 Dakika
İstanbul - Karachi 1.755,82 TL 13 Saat 45 Dakika
Kiev - Karachi 1.924,21 TL 10 Saat 20 Dakika
Shiraz - Karachi 1.993,42 TL 11 Saat 25 Dakika
Adana - Karachi 2.077,59 TL 23 Saat 15 Dakika
Ankara - Karachi 2.271,14 TL 23 Saat 5 Dakika
Male - Karachi 2.448,58 TL 18 Saat 20 Dakika
Frankfurt - Karachi 2.786,94 TL 12 Saat 5 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Karachi ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Bartın'da Gezilecek Yerler: Bartın'da Nereye Gidilir?
Bartın'da Gezilecek Yerler: Bartın'da Nereye Gidilir?
11 Kasım 2019
Karadeniz bölgemizde bulunan Bartın, tarihi yerleri ve daha da önemlisi doğal güzellikleri ile birkaç günlük ziyaretinizi hak ediyor. İsterseniz, Bartın’da gezilmesi gereken yerleri incelemeden önce,
Burcunuza Göre Bavul Hazırlama Rehberi (İnfografik)
Burcunuza Göre Bavul Hazırlama Rehberi (İnfografik)
18 Ekim 2019
Her bir burcun ayrı bir dinamiği, karakter özelliği var. Dolayısıyla her burcun da iş halletme tarzı değişiyor. İşte burcunuza özel bavul hazırlama taktikleri. Koç Valizinizi hazırlarken k
Afyonkarahisar'da Gezilecek Yerler, Afyonkarahisar'da Nereye Gidilir?
Afyonkarahisar'da Gezilecek Yerler, Afyonkarahisar'da Nereye Gidilir?
04 Eylül 2019
Türkiye’nin Batı Anadolu ve İç Anadolu Bölgeleri’ni birleştiren Afyon, ülkemizin Termal Başkenti ve kaymağın ana vatanı olmak dışında birçok şey vaat ediyor. Afyon’da görülecek yer çok fazla! Afyon’d
Super Bowl Devre Arası Şovu Nedir? Bu Sene Kim Performans Sergileyecek?
Super Bowl Devre Arası Şovu Nedir? Bu Sene Kim Performans Sergileyecek?
14 Ocak 2019
Bugünkü konumuz Amerika’da büyük yankı uyandıran, her sene milyonlarca kişinin beklediği ve performansları internette milyonlarca kişi tarafından izlenen Super Bowl Devre Yarısı Şovları.  Peki Super B

Karachi Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (3)
İyi (3)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%50
%50
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,5
6 Değerlendirme
E*** K*** Y***
4 Kasım Pazar
Biz çok keyif aldık, gerçekten güzeldi ,herşey için teşekkür ederiz
G*** S***
30 Ekim Salı
Gerçekten güzel ve güvenilir bir şehir muhteşem ötesi
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Karachi Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 21.11.2019 20:06:33 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Karachi, (KHI)
KHI
PK

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=95226
/
95226