1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Friendly Low Fares."

Jet2.com Jet2.com Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1983
Firma Kısaltması
Jet2
Firma Merkezi
Yeadon
IATA Kodu
LS
Çağrı Merkezi
+44 (20) 3059 83 36
Uçak Sayısı
85
Firma Yorum Sayısı
3
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,8/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Jet2.com Hakkında

Jet2.com adıyla da bilinen firma, Birleşik Krallık kaynaklı olan düşük maliyetli havayolu firmalarından birisidir. Firmanın ana üssü Leeds Bradford Uluslararası Havalimanı olarak belirlenmiştir ve dünyanın geneline bu üsten çıkışlı seferler yapılmaktadır. Birleşik Krallık'taki dördüncü büyük tarifeli havayolu şirketi olarak bilinmektedir.

Jet2 uçak bileti ile uçabileceğiniz 58 rota bulunmaktadır. Genellikle uçuşlar İspanya, Avrupa, Akdeniz ve Fransa odaklı olarak gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Birleşik Krallık'tan denizaşırı üsler olan bazı merkezlere de uçuş düzenlenmektedir. Uçuş ağlarının firma kapsamında giderek büyümesi sebebiyle, uçuş düzenlenen rotaların sayısı da giderek artmaktadır.

Jet2 uçak bileti fiyatları için rezervasyon yaptırmak istiyorsanız, tercih edebileceğiniz kanal Biletall.com olacaktır. Firmaya dair bilet satışlarını yapmasının yanı sıra, firmaya dair hemen hemen her uçuşa yer vermektedir. Bu yüzden gidilebilecek rotaların kapsamını görüntüleyebilmektesiniz.

Jet2'nin uçuşları genellikle tatil bölgelerine yapılmaktadır. Bu yüzden yapacağınız bir tatil planı için bu firmayı rahatlıkla seçebilirsiniz. Avrupa, Akdeniz, Fransa ve İspanya'ya giderken güvenli ve direkt uçuşlar yapabilirsiniz. Ayrıca günlük birçok sefer düzenlemesi ve düşük maliyetli olarak politikalar yürütmesi sebebiyle, tatil planlarınızın başlangıcında hüsrana uğramak zorunda kalmadan konforlu bir şekilde uçarsınız.

Jet2 uçak bileti rezervasyon ile yapılacak uçuşlar sizi varmak istediğiniz rotaya hızlı bir sefer ile ulaştıracaktır. Ayrıca Türkiye'de Antalya'ya, Bodrum'a ve İzmir'e gerçekleştirilen seferler sayesinde firmanın uçuşlarına yer bulmak ve yer ayırtmak oldukça kolaydır. Türkiye içerisinde de Antalya, Bodrum ve İzmir gibi lokasyonlara uçan firma, dünyanın dört bir yanından müşterilerini varış noktalarına konforlu bir şekilde taşımaktadır.

Jet2 en ucuz uçak bileti ile havayolunun ağ kapsamında olan rotalara uçabilirsiniz. Ayrıca Türkiye'de de üç ayrı rotaya sahip olan firma İzmir, Bodrum ve Antalya'ya seferler gerçekleştirmektedir. Bu yüzden firmanın Türkiye'de belli bir tanınmışlığı ve müşteri kitlesi bulunuyor. Uçak içi eğlencelerin sağladığı rahatlıkla birlikte hem konforlu bir uçuş yapabilirsiniz hem de uçuşlarınız emniyet içerisinde gerçekleşeceği için güvenle firmayı tercih edebilirsiniz.

Jet2.com Online Check - in

Jet2, internet üzerinden gerçekleştirilebilen check in işlemlerine yer vermektedir. Ayrıca vize ve pasaport gibi detaylara da sistem üzerinden ulaşabilmektesiniz.

Jet2 uçak bileti fiyatları ile check in işlemlerinin 28 gün ile 5 saat arasında yapılması gerekmektedir. Bu nedenle ister Jet2'nin web sitesinden isterseniz de mobil uygulamayı indirerek bu işlemi yapabilme şansınız olacaktır. Mobil uygulamadan check in işlemi gerçekleştirirseniz, bu işlem için size sunulacak dosyayı telefonunuza indirmeli ve masaüstü platformlardan herhangi birinde yazdırmalısınız. Check in işlemleri ayrıca uçuştan 40 dakika öncesine kadar havaalanlarındaki bankolardan da yapılabilmektedir.

Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Jet2'nin önceden siparişle işleyen yemek servislerine yer verdiği görülmektedir. 7,5 Euro gibi bir ücret ödeyerek check in işlemleriniz sırasında sipariş verebilirsiniz. 10'dan fazla yetişkinler için yemek seçeneği ve 4 adet çocuk yemek seçeneklerine yer verilmektedir. Kalkıştan mutlaka 48 saat öncesinde siparişinizi oluşturmalısınız. Ayrıca koltuğunuzu ayırtma konusunda da check in işlemlerinden yararlanmayı ihmal etmemelisiniz.

Jet2.com Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Türkiye'yi de kapsayan seferler düzenlenmektedir.
 2. Emniyetli bir yolculuk yapmanız sağlanmaktadır.
 3. Günlük 200'den fazla sefer gerçekleştirilmektedir.
 4. Önceden sipariş verebildiğiniz uygun fiyatlı yetişkin ve çocuk yemekleri bulunmaktadır.
 5. Economy Class kabinleriyle uçarken, birinci sınıf yolcu muamelesi görürsünüz.
 6. Düşük maliyetleriyle konforlu bir uçuş sunmaktadır.
 7. Gidilebilecek 58 ayrı rotaya yer vermektedir.

Jet2.com Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Jet2, standart bagaj prosedürlerini uygulamaktadır ve belirtilen ölçümler her mevkideki yolcular için geçerlidir.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Kontrol edilen ücretsiz taşınabilecek bagajlarda ağırlık limiti 22 kg'dır. Ayrıca ekstra büyük boy bagajlar için 32 kg'lık bir ağırlık limiti bulunmaktadır.

KABİN/EL BAGAJI: El bagajlarının kişisel çanta veya evrak çantası gibi büyük olmayan çantaları kapsaması söz konusu olmaktadır. Buna göre el bagajının ağırlığı 10 kg'ı aşmamalı ve 56x45x25 santim ölçülerinde olmalıdır.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Jet2'nin bagajlarda ekstra taşınabilecek ağırlıklar konusundaki fiyat politikaları 12 GBP'den 70 GBP'ye kadar çıkabilmektedir. Parçalardaki kg başına fiyat uygulaması yapılmaktadır ve bir parçanın maksimum ağırlığı 32 kg'ı geçemez.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Jet2 firmasına kayıp veya hasarlı bagaj bildirimini iniş yapılan terminali terk etmeden önce yapmalısınız. Bu şekilde firma tarafından bir tutanak tutulmasını sağlayabilirsiniz. Kayıp bagajın 5 gün içerisinde bulunması halinde sizinle irtibata geçilecektir. Ancak 5 gün sonunda bulunamayan bagajlar Merkez Bagaj Hizmetleri tarafından işleme alınır. Hasarlı bagajlar konusunda da en geç 21 gün içerisinde bir hizmet alabilirsiniz.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Jet2'yle silah mühimmatları, ateşli silahlar, hoverboard, medikal ihtiyaçlar haricinde kuru buz gibi ürünler de taşınmamaktadır. Geri kalan çoğu ürün kabin bagajında veya kargo bölümünde taşınabilmektedir.

Jet2.com Yiyecek, İçecek ve İkram

Yiyecek ikramı olarak birçok çeşit ürüne yer verilmektedir, ayrıca Jet2 firmasının yetişkin ve çocuklara özel oluşturduğu menüleri check in işlemlerinde sipariş edebilirsiniz. Siparişlerinizi uçuştan 48 saat öncesine kadar vermeye dikkat etmelisiniz.

 Economy Class İkramlar

Farklı yemek çeşitlerinden tercih edebileceğiniz gibi, ikramlıklardan da alabilirsiniz. Firma tarafından sunulan birçok içecek de ücretsizdir. Menü sipariş edecekseniz fiyatların 7,5 Euro'dan başladığını bilmelisiniz.

 Business Class İkramlar

Jet2 uçuşlarının tamamı Economy Class olarak dizayn edilmiştir. Bu nedenle Business Class uçuşlar firmanın kapsamında bulunmamaktadır. Ancak Economy Class yolculukları hem en ucuz hem de en iyi uçuşları size sağlayacaktır. Standart koltuklarda seyahat ekstra rahattır ve alabileceğiniz yemek servisleri ile uçuş çok makul fiyatlara gerçekleştirilmektedir.

 Özel Yemek Servisi

Özel yemek servisleri, önceden sipariş oluşturarak alınabilmektedir. Fiyatlar hemen hemen her yemek için 7,5 Euro'dur ve hem lezzetli hem de doyurucu yemekler tatmış olursunuz. Ayrıca firmanın yetişkinlerin yanı sıra, çocuklara özel 4 farklı menüsü de bulunmaktadır.

Jet2: Business Class

Jet2'de Business Class uçuşları yapılmamaktadır.

 Koltuk Diz Mesafesi

Koltuklar standart özelliklere sahiptir, fakat bazı uçuşlarda ekstra yer sağlayan konforlu ve ekstra yer sağlayan seçeneklere yer vermesi söz konusu olmaktadır. Bu nedenle koltuğunuzu ayırtırken uçuşun ekstra mesafe barındırıp barındırmadığını kontrol etmelisiniz. Standart koltuklar 17 inç genişliktelerdir ve 30 inç mesafe sağlarlar.

 Yiyecek, İçecek ve İkram

Ücretsiz olarak alınabilecek içecek ve atıştırmalıklar firmada bulunmaktadır. Ayrıca farklı 11 yetişkin menüsüyle 4 farklı çocuk menüsüne yer verilmektedir. Uygun fiyatlara bu menülerden sipariş edebilirsiniz.

 CIP Salonu / CIP Lounge

Jet2 düşük maliyetli uçuşlara yer vermekte olduğu için Business Class seçeneği bulunmamaktadır. Bu yüzden özel salon imkanlarına da firma bünyesinde yer verilmemektedir.

Jet2.com Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Türkiye'ye de gerçekleştirilen uçuşlarla birlikte Jet2'nin destinasyon sayısı oldukça fazladır. Bu nedenle 50'den fazla rotaya Jet2'yle birlikte hem konforlu hem güvenli uçuşlar yapabilirsiniz. Uçuşların kapsamları Türkiye'yi de kapsadığı için İzmir, Bodrum ve Antalya'ya yapılan seferlere yer verilmektedir. Böylelikle Türkiye'den direkt uçuşlar yapabilirsiniz.

 Jet2 Seferleri

Günlük 200'den fazla seferin önemli bir planlama sonrasında oluşturulduğu Jet2 uçak seferleri bulabilirsiniz. Böylelikle uçuşlar hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Birçok uçuşun aktarmasız sağlanması ise hem zamandan tasarruf etmenizi sağlar hem de varılacak yere daha hızlı bir şekilde ulaşmış olursunuz.

 Jet2 Rezervasyon

Biletall.com'dan Jet2'nin düzenlediği seferlere dair bütün biletleri bulabilirsiniz. Ayrıca rotalara varış zamanları, uçuşun direk veya aktarmalı olduğu gibi bilgileri de sistemde kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

 Jet2 Bilet Al

Jet2'nin bütün biletleri Biletall.com'da bulunmaktadır. Güncel fiyatları bulabildiğiniz için tatilinizi hesaplı bir şekilde planlayabilirsiniz. Jet2'nin kendisi düşük maliyetli olduğundan, biletiniz erken dönemli rezervasyonlar dahilinde oldukça düşük fiyatlara sizin olacaktır.

Jet2.com Bilet İptal/İade Prosedürü

Biletlerde isim ve bilgi değişikliği yapma konusunda 35 GBP'den başlayan fiyatlar ödenmelidir. Ayrıca Jet2'de bilet iadesi gerçekleştirmeniz söz konusu olmayacaktır. Kalkış ve varış havalimanları da değiştirilemeyen bilgilerin kapsamındadır. Bu yüzden rezervasyon işlemleri sırasında doğru rota tercihi yaptığınızdan emin olmalısınız.

Jet2.com Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Yalnızca Economy Class uçuşlar yapıldığı için koltuklar standarttır. Ayrıca müşteriler isterse ekstra yer imkanı sağlayan koltuklar ayırtılabilmektedir. Koltukların standart özellikleri 17 inç genişliklere ve 30 inç mesafeye yer vermektedir.

 Bebek ve Çocuk Yolcular

2 yaşından küçük çocuklarda bilet alma zorunluluğu bulunmamaktadır, ancak bu çocukların bir yetişkinin kucağında seyahat etmesi koşulu öne sürülmektedir. Firma kapsamında reşit olmayan küçük çocukların tek başına uçmasına izin verilmemektedir, bu nedenle yanlarında mutlaka bir yetişkinle seyahat etmeleri gerekmektedir.

 Hamile Yolcular

Bebek bekleyen bayanların tekli gebeliklerde 35. haftanın sonuna kadar ve çoğul gebeliklerde 33. haftanın sonuna kadar Jet2'yle seyahat edebilme imkanları vardır. Bu zamanları geçen günlerde firmayla uçmak söz konusu olmayacaktır. Ayrıca 27. haftanın sonunda bulunan hamile bayanların mutlaka doktor sertifikasını Jet2'ye sunmaları gerekmektedir.

 Hasta ve Engelli Yolcular

Engelli veya hasta yolcuların acil tıbbi gereksinimi bulunmadığı sürece Jet2'yle uçma hakları bulunmaktadır. Tekerlekli sandalye gibi hizmetler bu yolculara sağlanmaktadır. Ayrıca rehber köpekler de kabin içerisinde bir taşıyıcı çantada seyahat edebilmektedirler. Rezervasyon sırasında bu bilgilerin firmaya sunulması gerekmektedir.

 Evcil Hayvanlar

Rehber köpek taşınıyorsa, bu durumda köpeğin sertifikalarının firmaya sunulması gerekmektedir. Uluslararası uçuşlarda uygun düzenlemelerin yapılabilmesi için bu konuda firmayı bilgilendirmeniz gerekmektedir. Bu nedenle önceden bilgilendirmeyle firma tarafından evcil hayvan taşıması yapılabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

 Seyahat Sigortası

Seyahat sigortası paketi Jet2 tarafından müşterilere sunulmaktadır. Ancak tercih etmiyorsanız, almak durumunda değilsinizdir.

Jet2.com Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Jet2.com kaç yılında kuruldu?

  1983 yılında kurulmuştur.
 • Jet2.com firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Yeadon şehrindedir.
 • Jet2.com IATA kodu nedir?

  LS uluslar arası IATA kodudur.
 • Jet2.com çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +44 (20) 3059 83 36

Jet2.com Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (72)
İyi (17)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%81
%19
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
89 Değerlendirme
K*** Ç***
15 Mayıs Çarşamba
başarılarının devamını diliyorum
C*** K***
8 Ekim Salı
severek tercih ediyorum
N*** Ç***
16 Ekim Çarşamba
tahminimin üzerinde
2
3
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Jet2.com sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Jet2.com Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 14.08.2020 02:28:51 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531