1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Fly into tomorrow. Dream Skyward."
Japan Airlines

Japan Airlines Japan Airlines Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1951
Firma Kısaltması
JAL
Firma Merkezi
Tokyo
IATA Kodu
JL
Uçtuğu Şehir Sayısı
7
Çağrı Merkezi
+81 (3) 6733 30 62
Uçak Sayısı
162
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,9/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Japan Airlines Popüler Uçak Seferleri

Kumamoto - Bangkok
Uçak Bileti
31 Ağu 2020
Osaka - Seul
Uçak Bileti
22 Ağu 2020
Osaka - İstanbul
Uçak Bileti
02 Eyl 2020
Tokyo - Honolulu
Uçak Bileti
01 Eyl 2020
Nagoya - İstanbul
Uçak Bileti
14 Ağu 2020
Sapporo - Ankara
Uçak Bileti
31 Ağu 2020
Sapporo - İstanbul
Uçak Bileti
29 Ağu 2020
Sapporo - Singapur
Uçak Bileti
22 Ağu 2020
Tokyo - Gaziantep
Uçak Bileti
16 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Japan Airlines En Çok Sefer Yaptığı Ülkeler

Japan Airlines Hakkında

Japan Airlines, İkinci Dünya Savaşı sonrasında ülkenin kalkınması için oluşturulmuş bir hava yolu firmasıdır. Güvenilir bir hava yolu taşımacılığına ihtiyaç duyulduğu için Japon hükumeti tarafından oluşturulmuş bir firmadır. Japonya'nın büyümesi konusunda büyük bir etkisi bulunmuştur. 25 Ekim'de ise savaş sonrası Japonya'da ilk ülke içi uçuş hizmetleri gerçekleştirilmiştir. 1954 yılında ise yurt dışı uçuşları gerçekleştirilmiştir.

Yurt içi ve yurt dışı taşımacılığında Dünya markası haline gelmiştir. İlk yurt dışı uçuşu ise San Francisco'ya gerçekleştirilmiştir. Hong Kong, Bangkok ve Singapur'a da çeşitli yurt dışı uçuşları gerçekleştirilmiştir. Seattle ve Tokyo arasında kesintisiz uçuş gerçekleştirilmiştir. Uçak içerisinde oldukça konforlu bir yolculuk gerçekleştirilir. Yolcular için her türlü hizmet doğru şekilde verilir. Hem yolcuların ihtiyacı karşılanmaktadır hem de istekleri doğrultusunda hizmetler verilmektedir. Ayrıca uçak biletleri fiyatları da çok pahalı olmamaktadır.

Japan Airlines uçak bileti alabilmek için de başvurulacak en doğru firma Biletall.com olmaktadır. Biletall.com içerisinde Türkiye kanalından Japan Airlines firması için biletler yer almaktadır. Bu biletler kolaylıkla temin edilebilmektedir.

Japan Airlines uçak bileti fiyatları öğrenilmek istendiğinde Biletall.com'a başvurmak yeterli olacaktır. Burada bilet hakkında her bilgi kolaylıkla öğrenilebilmektedir. Hem fiyatları hem de saatleri konusunda ayrıntılı şekilde bilgi alınabilmektedir. Buna göre bilet kişiye uygun şekilde temin edilebilmektedir.

Japonya Hükumeti tarafından Japan Airlines düzenli şekilde denetim altına alınmaktadır. Firmanın vermiş olduğu hizmet, uçakların kalitesi tam olarak denetlenmektedir. Önemli bir durumdur. Japonya hükumeti uçuş konusunda kesinlikle titizdir, sorun olmadan uçuşların yapılması sağlanmaktadır.

Japan Airlines uzak mesafe uçuşlarında da tercih edilen bir firmadır. Yurt dışında birçok noktaya uçuş gerçekleştirilmektedir. Uygun fiyatlı bilet alınmak isteniyorsa da erken Japan Airlines uçak bileti rezervasyon işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Bunun için Biletall.com tercih edilecek bir seçenektir. En uygun ve ekonomik biletler Biletall.com'dan alınabilmektedir.

Ayrıca kara ulaşımları konusunda da hizmetler sunulmaktadır. Japan Airlines kullanılarak yapılan ulaşımlarda havaalanından şehir merkezine gidebilmek için firma, servis sağlamaktadır. Bu servisler ile kara ulaşımları da desteklenmektedir.

Japan Airlines en ucuz uçak bileti temin etmek isteyen kişilerin Biletall.com'a başvurması gerekmektedir. Çünkü bu yolla ucuz uçak biletleri, yapılan uçak bileti kampanyaları kolaylıkla öğrenilebilmektedir. Ödeme her türlü yolla yapılabilmektedir. Sadece siteye girerek bilet bilgileri konusunda da ayrıntılı bilgiler temin edilebilmektedir. Uçuş süresi, uçuş saatleri, inilecek havalimanı gibi bilgileri öğrenmek de oldukça kolaydır.

Japan Airlines Online Check - in

Check- in yapmak isteyen kişiler çok öncesinden check- in yapabilmektedir. Böylece stres yapmadan, yetişemem korkusu olmadan uçağa rahatlıkla gidilebilmektedir.

Japan Airlines uçak bileti fiyatları ise genelde ortalamadır. Ancak ayrıntılı bilgi edinmek isteyenler Biletall.com'a başvurabilmektedir. Check- in konusunda da bilgiler öğrenilebilmektedir.

 Online Check- in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Uçağa binmeden önce havalimanına gelmeden evden check- in yapma imkanı bulunmaktadır. Bu avantaj sayesinde havalimanında stres yaşamadan uçağa gidiş sağlanmaktadır. Uçuş gerçekleşmeden 24 saat önce bu online check - in işlemleri yapılabilmektedir. Sonrasında ise emin olmak için check- in kontrolleri yapılabilmektedir. Bu check- in ile yemek siparişi ya da içecek siparişi verilmemektedir. Uçağa bindikten sonra menü talebinde bulunabilir. Bu ayrıntılara dikkat edilmelidir.

Japan Airlines Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Japan Airlines, içerisinde kullanılan bütün uçaklar son modeldir. Son teknoloji ile oluşturulmuş uçaklardır.
 2. Yiyecek ve içecek servisi oldukça profesyonel şekilde gerçekleşmektedir.
 3. Uçuş planları doğru şekilde yapıldığı için uçuşlarda aksama, gecikme olmamaktadır.
 4. Aktarmasız uçuş yaptığı noktalar oldukça fazladır.
 5. Uçuş esnasında personelin ve yolcuların güvenilirliği sağlanır.
 6. Bilet için alınan ücret hiçbir zaman boşa gitmemektedir. Konforlu bir yolculuk sağlanmaktadır.
 7. Müşteri hizmetleri de oldukça ilgilidir.

Japan Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Standart bir bagaj hakkı ve ücretlendirme gerçekleştirilmektedir.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Ekonomi yolcularının 23 kg'ı, business yolcularının ise 32 kg'ı geçmemesi gerekmektedir.

KABİN/ EL BAGAJI: Ekonomi yolcuları el bagajını 5 kg, business yolcuları ise 8 kg şeklinde getirmelidir.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

YURTİÇİ: Yurt içinde ek bagaj durumu için 10 Dolar gibi bir fiyat talep edilebilmektedir.

YURTDIŞI: Yurt dışı uçuşlarında ise 70 Dolar talep edilebilmektedir. Ancak gidilecek yere göre ücrette değişiklikler oluşabilmektedir.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Birtakım sebeplerden dolayı bagajlarda sorunlar yaşanabilmektedir. Bagaj kayıp olabilir, hasarlı ya da eksik gelebilir ya da geç teslim edilebilir. Bu durumlar yaşandığı takdirde mutlaka müşteri hizmetlerine başvurmak gerekmektedir. Müşteri hizmetleri gerekli olan durumları sağlayabilmektedir. Hatta tutanak tutarak eksiksiz şekilde bagaj işlemleri sağlanmaktadır.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Bagaj kısıtlamaları birtakım sebeplerden dolayı yapılabilmektedir. Genelde can ve mal güvenliğini korumak için bu kısıtlamalar gerçekleştirilmektedir. Öncelikle bagajların ağırlıkları konusunda hassas olunmalıdır. Ekonomi sınıfındaki bagajlar için 23 kg, business sınıfındaki bagajlar için ise 32 kg olmasına önem verilmelidir. Sıvı kısıtlaması yapılmaktadır. Özellikle el bagajında sıvı sınırı geçilmemelidir. Biber gazı, elektroşok cihazları, işaret fişeği, zehirli malzemeler, termometreler bile uçağa alınmamaktadır. Bu kısıtlamalara mutlaka uyulmalıdır aksi takdirde kişi hem kendini hem de diğer yolcuları tehlikeye atmış olmaktadır.

Japan Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Japan Airlines, yolcuları için ücretsiz şekilde yiyecek, içecek ve çeşitli ikramları sunmaktadır. Bu ikramlar farklılık gösterebilmektedir.

 Economy Class İkramlar

Ekonomi sınıfı için hazırlanan ikramlar arasında Japon ve Avrupa menüleri bulunmaktadır. Mevsime göre ve şefe göre menüler değişiklik gösterebilmektedir. Çoğu zaman pirinçli ve erişteli yiyecekler ekonomi sınıfında bulunmaktadır.

 Business Class İkramlar

Business Class da ikramlar konusunda zengin bir sınıftır. Yiyecek ve içecekler aynı şekilde hem Batı mutfağından hem de Japon mutfağından olabilmektedir. Ek olarak çeşitli meyveler ve kuru yemişler ikram olarak sunulmaktadır.

Özel Yemek Servisi

Özel yemek servisi içerisinde çeşitli içecekler bulunmaktadır. Kuru yemiş çeşitleri özel yemek servisleri içerisinde yer almaktadır.

Japan Airlines: Business Class

Japan Airlines içerisinde sunulan birçok hizmet bulunmaktadır. Yolcuların rahatlığı için yapılmaktadır.

 Koltuk Diz Mesafesi

Koltuk diz mesafesi 38 inçe kadar yükselebilmektedir. Rahat bir koltuk olduğu için ayak uzatılabilir, yaslanma konusunda da koltuklar oldukça rahattır. Japan Airlines konforlu bir yolculuk sunmaktadır.

 Yiyecek, İçecek ve İkram

Japan Airlines yiyecek, içecek ve ikram sunma konusunda profesyonel bir hava yolu şirketidir. Birçok farklı yiyecek ve içecek sunmaktadır. Ek ücret karşılığında bu menüler temin edilebilmektedir.

CIP Salonu/ CIP Lounge

CIP salonları Japan Airlines içerisinde Sakura Lounge olarak adlandırılmaktadır. Sakura, Japonya'ya ait özel bir çiçektir ve özel salonları Sakura Lounge olarak adlandırılmaktadır. Keyifli bir bekleme yaşamak isteyenlerin tercihi olabilmektedir.

Japan Airlines Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Yurt dışına birçok uçak seferleri düzenlenmektedir. Uzun uçak yolculukları için kullanılan uçaklar farklıdır ve hava durumuna göre güzergahta da farklılıklar olabilmektedir. Tek amaç daha sağlıklı ve güvenilir yolculuğu sağlamaktır. Eğer güvenilir bir uzun yol yolculuk geçirilmek isteniyorsa bunun için Biletall.com'a başvurmak yeterli olacaktır. Sonrasında uygun fiyatlı şekilde rezervasyon yaptırılabilmektedir.

 Japan Airlines Seferleri

Japan Airlines'ın sunmuş olduğu uçak seferlerini öğrenebilmek için Biletall.com'da araştırma yapmak yeterli olacaktır. Seferler konusunda her türlü ayrıntılı bilgi öğrenilebilmektedir. Japan Airlines uçak seferleri ile saatleri, uçuş süresi, inilecek havalimanı gibi birçok bilgi temin edilebilmektedir. Sonrasında ise kişi kendisine uygun bileti kolaylıkla satın alabilmektedir. Japan Airlines kullanarak güvenilir uçuşlar sağlanmaktadır.

 Japan Airlines Rezervasyon

Japan Airlines firmasından bilet rezervasyonları kolaylıkla yapılabilmektedir. Biletall.com yolu ile Türkiye'den bilet alma durumu daha kolay gerçekleştirilmektedir. İncelemeler yaptıktan sonra müşteri kendine uygun bileti görerek rezervasyonunu erkenden yaptırabilmektedir. Erken rezervasyonlar daha uygun fiyatlı olmaktadır.

Japan Airlines Bilet İptal/İade Prosedürü

Japan Airlines firması kullanılarak alınan biletlerde iptal, iade durumları söz konusu olabilmektedir. Eğer bir sorun yaşanmışsa bilet başka bir bilet ile değiştirilebilmektedir. Uçuş gerçekleşmeden önce iptal edilebilmekte ve iade edilebilmektedir. Ancak ücret tam olarak geri ödenmemektedir.

Japan Airlines Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Japan Airlines içerisinde koltuklar oldukça konforludur. Ekonomi sınıfında 10- 22 inç arasında değişiklik bulunurken business sınıfında 38 inçe kadar çıkabilmektedir. Business sınıfı kullananlar için okuma ışığı gibi alternatifler de bulunmaktadır.

 Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebeklerin yolculuk yapabilmesi için en az 7 günlük olmaları gerekmektedir. Aksi takdirde doktor raporu ile uçağa alınmaktadır. Onun dışında 5 yaşına kadar çocuklar mutlaka aileleri ile seyahat edebilmektedir. Refakatçinin mutlaka bulunması gerekiyor. 5 yaşından büyük yolcularda ise ek ücret ile refakat durumu söz konusu olabilir. Japan Airlines firması bebek ve çocuk yolcular konusunda oldukça hassastır.

 Hamile Yolcular

Hamile yolcuların uçağa binme durumu oldukça önemlidir. Japan Airlines hamile yolcular için özel prosedürler uygulamaktadır. Hamile yolcuların 28. haftaya kadar binmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Ancak 28 ile 35. haftalar arasında uçağa binerken doktor raporunun olması gerekmektedir. Aksi takdirde hamile kişi uçağa alınmaz. 35. haftadan sonra ise kesinlikle uçak yolculuğu yapılması tavsiye edilmemektedir. Eğer kadınların hamilelik şüphesi varsa mutlaka öncesinde firmayı bu durumdan haberdar etmelidir. Ona göre uygun tedbirler alınabilmektedir.

 Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta ile engelli yolcuların uçağa binmeden önce Japan Airlines'ı bilgilendirmesi gerekmektedir. Sonrasında ise hasta ve engelli yolculara uygun ücretsiz hizmet verilmektedir. İhtiyaçları da eksiksiz şekilde sağlanmaktadır.

 Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanı bulunan kişilerin de uçağa binmesi için birtakım kurallar bulunmaktadır. Evcil hayvan sayısı ikiyi geçmemelidir ve toplamda 14 ile 40 kilo arasında olmalıdır. Kendi kutuları içerisinde olmalıdır, hem kendi hem de çevre sağlığı açısından önemlidir.

 Sağlık Sigortası

Eğer hem mal hem de can güvenliği sağlanmak isteniyorsa uçağa binmeden önce belli bir ücret karşılığı sağlık sigortası yapılabilmektedir.

Japan Airlines Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Kumamoto - Bangkok 2.745,91 TL 8 Saat 5 Dakika
Osaka - Seul 3.411,47 TL 19 Saat 35 Dakika
Osaka - İstanbul 3.733,84 TL 19 Saat 5 Dakika
Tokyo - Honolulu 3.804,07 TL 15 Saat
Nagoya - İstanbul 4.177,54 TL 21 Saat 25 Dakika
Sapporo - Ankara 4.877,17 TL 17 Saat 50 Dakika
Sapporo - İstanbul 5.348,27 TL 19 Saat 5 Dakika
Sapporo - Singapur 6.339,63 TL 27 Saat 30 Dakika
Tokyo - Gaziantep 27.554,49 TL 22 Saat 45 Dakika

Japan Airlines Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Japan Airlines uçak bileti ne kadar?

  Japan Airlines firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Kumamoto - Bangkok olup, bilet fiyatı 2.745,91 TL'dir.
 • Japan Airlines kaç yılında kuruldu?

  1951 yılında kurulmuştur.
 • Japan Airlines firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Tokyo şehrindedir.
 • Japan Airlines IATA kodu nedir?

  JL uluslar arası IATA kodudur.
 • Japan Airlines çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +81 (3) 6733 30 62

Japan Airlines Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (74)
İyi (6)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%93
%8
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
80 Değerlendirme
B*** H***
7 Temmuz Pazar
havalimanından başladı firmanın hizmeti
C*** Ş***
29 Eylül Pazar
tatile giderken tercih ettik
Ş*** E***
12 Nisan Cuma
verilen paraları hakediyor
2
3
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Japan Airlines sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Japan Airlines Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 14.08.2020 02:49:06 )

Sapporo, (Tümü)
SPKT
JP
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531