1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Icelandair

Icelandair Icelandair Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1937
Firma Kısaltması
ICE
Firma Merkezi
Reykjavík
IATA Kodu
FI
Uçtuğu Şehir Sayısı
5
Çağrı Merkezi
+1 (800) 223 55 00
Uçak Sayısı
37
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,7/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Icelandair Popüler Uçak Seferleri

Reykjavík - Antalya
Uçak Bileti
23 Ağu 2020
Reykjavík - Ankara
Uçak Bileti
23 Ağu 2020
Reykjavík - Trabzon
Uçak Bileti
31 Ağu 2020
Toronto - Kopenhag
Uçak Bileti
25 Ağu 2020
San Diego - Londra
Uçak Bileti
28 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Icelandair En Çok Sefer Yaptığı Ülkeler

Icelandair Hakkında

1937'de Kuzey İzlanda'da Flugfélag Akureyrar isimli yeni bir havayolu kuruldu. Bu Icelandair'in başlangıcıydı. 1940 yılında, Flugfélag Akureyrar merkezini başkent Reykjavík'e taşıdı ve adını Flugfélag Íslands olarak değiştirdi. Şirket daha sonra uluslararası ticaret adı Icelandair'i kabul etti. Uluslararası rota ağındaki yolcular, 2009'da 1,3 milyon yolcudan 3,7 milyonun üzerine çıktı. 2017 yılında taşınan yolcu sayısının 4 milyona ulaştı ve 80’inci yılını kutladı. Yeni bin yılın başında, kargo bölümü, 2001 yılında açılan Keflavík'te bir yük elleçleme merkezinin inşaatına katılmak üzere yeni bir yan kuruluş oluşturdu. 2017 yılında, Icelandair Cargo, Avrupa ve Kuzey Amerika'da 50 nokta arasında uçabilen iki B757-200 kargo uçağını işletmeye devam etti.

2008 yılında, Icelandair filosunu yeniledi, yeni koltuklar yerleştirdi ve her yolcunun önündeki koltuk arkalığındaki dokunmatik ekran aracılığıyla yeni bir uçuş içi eğlence sistemi kurdu. Şirket uçakları, Ekonomi, Ekonomi Konforu ve Saga Sınıfı'nda üç hizmet sınıfı sunmaktadır. 2016 yılının başlarında yeni ve global bir pazarlama girişimi başlatıldı. Icelandair Stopover Buddy servisi, İzlanda'da bir mola veren ve aynı zamanda bir Icelandair çalışanı olan bir seyahat arkadaşı istemek için İzlanda'ya giden yolcular için izin verdi. Girişim The Daily Mail tarafından "2016 yılının en iyi pazarlaması" olarak adlandırıldı.

Müteakip yıllarda, şirketin rota ağına üç yeni varış noktası eklendi, bu da yolculara daha fazla seçenek sunuyor: Chicago, Montreal ve Aberdeen. Icelandair, Charles de Gaulle'ye uçmanın yanı sıra Paris Orly Uluslararası Havalimanı'na da hizmet vermeye başladı. Daha fazla destinasyon ve daha fazla seyahat için, Icelandair filosuna bir Boeing 767 geniş gövdeli jet ekledi. Havacılık öncüsü olarak, Icelandair, modern filosuna yeni uçaklar ekleyerek, daha fazla destinasyon ve popüler aktivite ile büyümeye devam ediyor. Bugün, şirket 20 Kuzey Amerika geçidi ve Avrupa'da 25'ten fazla şehre uçuyor.

Icelandair Online Check - in

Icelandair Hava Yolları'na ait uçak biletlerini almış olanlar, biletlerini kullanılır duruma geçirebilmek için online sitelerden veya hava alanındaki gişelerden check-in yaptırmaları ve bu işlemi şirketin koyduğu süre limitleri içinde gerçekleştirmesi gerekiyor. Online check-in işlemini yapmak için yolcunun soyadı ve biletin numarası yeterli olmaktadır.

 • Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Icelandair Hava Yolları yolcuları online check-in işlemleri esnasında isterlerse seyahat etmeyi arzu ettikleri koltuk seçimini de online olarak yapabilirler. Ayrıca, yine check-in işlemleri sırasında arzu ettikleri yemekleri, şirketin yemek menülerinden sipariş ederek ödemesini de yapabilmektedir.

Icelandair Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Icelandair Hava Yolları, dünyanın güvenilir hava yolları arasında üst sıralarda hizmet vermektedir.
 2. Icelandair Hava Yolları, yurt içi ve yurt dışı uçuşlarında, bağlı olduğu grup ve iştirakleri ile dünyanın bir çok bölgesine, her gün uçuş yapabilmektedir.
 3. Icelandair Hava Yolunun yer hizmetlerinde ve kabinde görevlendirdiği personelin deneyimi ve yabancı dil bilme seviyesi sayesinde, yolcuların istekleri çok daha iyi bir şekilde karşılanmaktadır.
 4. Icelandair Hava Yolları aynı bölgelere uçan diğer hava yolları şirketlerinden daha ucuza uçuşlar yapmaktadır.
 5. Icelandair Hava Yollarının yolcularına yaptığı ikramlar ve özel yemek menüleri yolcular tarafından beğeni ile bahsedilmektedir.
 6. Havayolu şirketi yolcularının gişeleri ve bekleme salonları, konfor esasına dayan modern tarzda yeniden yapılandırılmıştır.
 7. Icelandair Hava Yolları zamanında kalkış ve süresinde varış oranlarının yüksekliği ile de çok tercih edilmektedir.

Icelandair Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

ICE yolcularına, sınıflarına ve uçuş noktalarına göre değişen ayrıcalıklı bagaj hakları tanımaktadır.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

ICE, şirket uçaklarını tercih eden yolcularına kabin/el bagajı ile bagaj adı altında iki bölümde hak tanımaktadır.

Bagaj: ICE bagaj hakkı olarak; Saga Premium ve Saga Premium Flex yolcularına 32 kg’a kadar 2 bagaj, Economy Comfort yolcularına 23 kg’a kadar 2 bagaj, Economy Flex ve Economy Standart yolcularına 23 kg’a kadar 1 bagaj, Saga Gold ve Saga Silver üyelerine el bagajı ağırlığında bir ilave bagaj, çocuklar ve bebekler için de ilave bir bagaj hakkı tanımaktadır. Bagajın toplam ölçüleri ise en fazla 157 cm. olacaktır.

Kabin/El Bagajı: ICE kabin içinde ise 55 x 40 x 20cm ölçülerinde; Saga Premium Flex ve Economy Comfort yolcularına 2 adet 10 kg’a kadar, Saga Premium, Economy Flex ve Economy Standard yolcularına 1 adet 10 kg’a kadar bagaj hakkı tanımaktadır. Ayrıca el çantası ve lap top çantası ile şemsiye gibi malzemelere de müsaade etmektedir.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: ICE, iç hatlarda bagaj aşım ücreti olarak kilo başına 50 $ ile 59 $ arasında ücret almaktadır.

Yurtdışı: ICE, dış hatlarda bagaj aşım ücreti olarak ise uçuş mesafesine bağlı olarak kilo başına 69 $ ile 95 $ arasında ücret talep etmektedir.

 • ABD Bagaj Kuralları

Ülke kuralları gereği, ABD hava limanlarından ayrılırken sadece 1 parça bagaj (1 aksesuarlı) bagaj kontrol noktasında taşıyabileceğinizi öngörmektedir. Bu TSA kısıtlamaları nedeniyle, Saga Premium Flex yolcuları ikinci taşıma bagajını bagaj bölmesine teslim etmelidir.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

ICE, yolcularının bagajlarında hasar tespit ettiklerinde bagaj bürosuna yazılı müracaat talep etmektedir. Onarım yapılamıyorsa 100 $ üst limitine kadar hasarlar hemen ödeniyor, daha fazlası için ise rapor düzenlendikten sonra yolcuya ödenmektedir. Gecikmeli teslim edin bagajlarda gecikme süresi oranında ücret yolcuya ödenmekte, 21 günde bulunamayan bagaj ise, şirketin sitesindeki eşya değeri tespit çizelgesinden hesaplama yapılarak, yolcu mutabakatı sonucunda toplam bagaj ücreti yolcunun banka hesabına yatırılmaktadır.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

ICE uçuşlarda bagajların içinde; patlayıcılar ve yakıcı maddeler ve cihazlar, cıva, asitler, alkaliler, civa ve ıslak hücreli piller, sıkıştırılmış gazlar, bakteriler ve virüsler, radyoaktif maddeler, hebisitler, arsenik ve siyanürler gibi zehirli maddeler, patlayıcılar ile yanıcı ve yakıcı maddeler ile her çeşit silahın taşınmasına izin vermemektedir.

Icelandair Yiyecek, İçecek ve İkram

Icelandair Hava Yolları, yolcularına uçuş bölgelerine ve uçuş sınıflarına göre çeşitliliği artan ayrıcalıklı ikramlarda bulunuyor.

 • Economy Class İkramlar

Icelandair Hava Yolları, Economy sınıfı yolcularına iç hat uçuşları için atıştırmalıklar, dış hat uçuşlarında ise uçuş süresine bağlı olarak kahvaltı ve yemekler ikram etmektedir.

 • Business Class İkramlar

Icelandair Hava Yolları, Business Class yolcularına iç hatlarda daha zengin atıştırmalıklar ve içecekler, dış hatlara yapılan uçuşlarda ise limitsiz yemek ve içecek ikramında bulunuyor.

 • Özel Yemek Servisi

Icelandair Hava Yollarının özel yemek servisinde ise; kurutulmuş meyve ve fındık ile yulaf ezmesi, yolculuk tutkusu salatası, diyet yemekleri, hamburgerle, vegan ve vejetaryen yemekleri, çocuk yemekleri, şeker, tuz ve yağı az olan yemekler gibi bir çok menü bulunmaktadır.

Icelandair : Business Class

Icelandair Hava Yolları Business class yolcularına ilave ayrıcalıklı hizmetler vermektedir.

Koltuk Diz Mesafesi

Özel özelliği olan Business Class sınıfındaki koltuklar 102 cm civarında geniş koltuk diz mesafesine sahiptir.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Business Class sınıfındaki yolcular yemek ikramlarını sıcak ve limitsiz olarak alabilmektedirler.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

ICE Business Class yolcuları için özel tasarladığı CIP salonlarında, duş almadan yemek ikramlarına kadar çok sayıda ayrıcalık sunmaktadır.

 • Diğer Özellikler

Business Class yolcuları kabinde internet hizmeti ve modern eğlence sistemlerinden faydalanırken, hava alanında transfer ve konaklama ile ilgili konularda da ayrıcalıklı hizmetlerden yararlanabiliyorlar.

Icelandair Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Dünyanın güvenilir ve kaliteli havayolu şirketlerinden olan Icelandair Hava Yolları kuzey Amerika ve Avrupa’da bir çok noktaya günlük seferler yapmaktadır.

 • ICE Seferleri: Icelandair Hava Yolları profesyonel kadrosu ve modern uçakları ile günde 130’un üzerinde düzenli sefer yapıyor.
 • ICE Rezervasyon: Icelandair Hava Yolları'nın uçuşları için Biletall.com'dan veya çağrı merkezinden rezervasyonlar çok kolay bir şekilde yapılabiliyor.
 • ICE Bilet Al: Icelandair Hava Yollarının uçuş biletleri, önceden online olarak alınarak, hava alanında daha rahat bir hizmet alınabilmektedir.

Icelandair Bilet İptal/İade Prosedürü

Icelandair Hava Yolları'na ait olan uçak biletlerini iptal ya da iade etmek isteyen yolcularına, belirli süreler dahilinde kolaylıklar tanınmaktadır. Bilet iptali esnasında, uçuşa kalan süre ve uçuş noktasına göre hesaplanan yasal kesintiler yapıldıktan sonra bilet ücreti yolcuya ödenmektedir. Özellikle yurt dışı uçuşlar için yapılan iptaller ile uçuş saatine 2 saat kalana kadar yapılan iptallerde bu kesintiler %40’lara kadar ulaşmaktadır. İptal işlemi şirket tarafından gerçekleşmiş ise yolcuya kesintisiz olarak bilet ücreti iade edilmekte, yeni bilet ve konaklama ihtiyacı için de yardımcı olunmakta ve öncelik tanınmaktadır.

Icelandair Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Icelandair Hava Yolları, son zamanlarda yenilediği kabinleri ile koltuklarını da en üst seviyede konfor sağlayacak özelliklerde ve uçuş esnasında eğlenceli zamanlar geçirmek için teknolojik donanımlar ile donatılmıştır.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Kişisel uçuş içi eğlence sisteminde, canlı aksiyon filmlerinden animasyonlu dizilere kadar her yaştan çocuk için çeşitli filmler ve TV şovlar bulunuyor. Çocuklara kulaklık da sağlanarak, gösterinin tadını çıkarabilmeleri sağlanmaktadır. Süt ve bebek mamasını ısıtmak için sıcak su her zaman hazırdır ve bebekler için yoğurt ve muz siparişi vermek de mümkündür. 2-11 yaş arası çocuklarla seyahat eden yolcular, çocuğun uçuş sırasında sandalyeye oturması halinde onaylı bir çocuk koltuğu getirebilir.

 • Hamile Yolcular

Icelandair Hava Yolları, AB standartlarına uygun olarak hamile yolcuların taşınmasına izin vermekte, 36. Haftadan sonra ise uçuş izni vermemektedir.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Icelandair Hava Yolları, bulaşıcı ve ateşli hastalığı olanlar ile ileri derecede sinir hastalığı olanların yolculuklarına izin vermemektedir. Engelli yolcular için ise bir çok seyahati kolaylaştıracak imkan sağlanmaktadır.

 • Evcil Hayvanlar

Icelandair'de taşınan tüm evcil hayvanlar, uçağın kargo alanındaki özel iklim kontrollü bir ulaşım alanında seyahat ederler. Her uçakta en fazla dört hayvan kasası taşınabilir. Bununla birlikte, iki hayvan hem küçük hem de aynı türdeyse bir sandığı paylaşabilir. Pit Bull Terrier, Staffordshire Bull Terrier, Tso Ino ve Dogo Argentino cinsi köpek ırkları nefes sorunları nedeniyle Icelandair uçuşlarında kabul edilmez.

 • Seyahat Sigortası

Icelandair Hava Yolları ile seyahat eden tüm yolcular, şirket tarafından anlaşmalı olduğu sigorta şirketleri vasıtası ile sigortalanmaktadır.

Icelandair Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Reykjavík - Antalya 2.451,53 TL 26 Saat
Reykjavík - Ankara 2.595,53 TL 26 Saat 40 Dakika
Reykjavík - Trabzon 3.013,94 TL 18 Saat 40 Dakika
Toronto - Kopenhag 5.154,37 TL 16 Saat
San Diego - Londra 8.321,31 TL 24 Saat 30 Dakika

Icelandair Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Icelandair uçak bileti ne kadar?

  Icelandair firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Reykjavík - Antalya olup, bilet fiyatı 2.451,53 TL'dir.
 • Icelandair kaç yılında kuruldu?

  1937 yılında kurulmuştur.
 • Icelandair firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Reykjavík şehrindedir.
 • Icelandair IATA kodu nedir?

  FI uluslar arası IATA kodudur.
 • Icelandair çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +1 (800) 223 55 00

Icelandair Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (69)
İyi (27)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%72
%28
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
96 Değerlendirme
E*** K***
20 Kasım Salı
Bayram tatili için tercih etmiştik, güzeldi personel güler yüzlü
G*** E***
8 Kasım Perşembe
İkramları biraz daha iyileştirmeleri gerekmekte onun dışında denenebilir
M*** G***
28 Ekim Pazar
Firma gerçekten kaliteli personel biraz daha güler yüzlü olabilir
A*** D***
25 Ekim Perşembe
Koridorlar biraz daha büyük olabilirdi ama güzeldi teşekkürler
İ*** Y*** T***
13 Ekim Cumartesi
Güzel ikramlar ve güler yüzlü personel herşey için teşekkürler.
2
25
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Icelandair sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Icelandair Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 14.08.2020 03:26:07 )

Toronto, (Tümü)
YTOT
CA
Kopenhag, (CPH)
CPH
DK

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531