1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Iberia Iberia
Uçak Bileti

"Y mañana, te imaginas?"
Kuruluş Tarihi
1927
Firma Merkezi
Madrid
Firma Kısaltması
IBE
IATA Kodu
IB
Uçak Sayısı
81
Uçtuğu Şehir Sayısı
42
Çağrı Merkezi
Ort. Kullanıcı Puanı
4,8/5
Iberia

Iberia Popüler Uçak Seferleri

Paris - Madrid
Uçak Bileti
15 Kas 2019
Paris - Londra
Uçak Bileti
04 Kas 2019
Barselona - Londra
Uçak Bileti
16 Kas 2019
Barselona - Brüksel
Uçak Bileti
06 Kas 2019
Porto - Barselona
Uçak Bileti
11 Kas 2019
Barselona - Porto
Uçak Bileti
15 Kas 2019
Madrid - Granada
Uçak Bileti
03 Kas 2019
Nuremberg - Barselona
Uçak Bileti
23 Eki 2019
Barselona - Granada
Uçak Bileti
14 Kas 2019
Atina - Barselona
Uçak Bileti
23 Eki 2019
Marsilya - Barselona
Uçak Bileti
03 Kas 2019
Berlin - Roma
Uçak Bileti
02 Kas 2019
Sevilla - Dublin
Uçak Bileti
25 Eki 2019
Nantes - Atina
Uçak Bileti
14 Kas 2019
Paris - Köln
Uçak Bileti
18 Kas 2019
Marsilya - Porto
Uçak Bileti
03 Kas 2019
Granada - Paris
Uçak Bileti
02 Kas 2019
Vigo - Bologna
Uçak Bileti
03 Kas 2019
Caracas - İstanbul
Uçak Bileti
12 Kas 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Iberia Hakkında

Madrid merkezli olarak 1927 senesinde kurulmuş olan Iberia, İspanya'nın bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir. Iberia Group'un bir parçasıdır.

Iberia, birçok farklı havayolu şirketi ile de ortak çalışma yapmaktadır. İşbirliği içinde olduğu şirketler arasında; American Airlines, Qantas, British Airways, Avianca ve Grupo TACA sayılabilir.

Iberia, 1999 senesinde Oneworld ittifakının üyesi olmuştur.

Şirket, İspanya iç hatlarda ve dünyanın birçok noktasına dış hatlarda düzenli uçuşlar yapmaktadır.

Iberia Online Check - in

Iberia; check-in işlemleri için müşteri ihtiyaçlarına göre farklı seçenekler sunmaktadır. Havalimanında check-in yapmak isteyen yolcular, check-in işlemini otomatik yapan kiosklara yönelebilirler. Uçuşun yapılacağı noktaya göre uçuştan 1 ve 2 saat öncesinde kioskta hazır bulunmanız gerekecektir. Online check-in işlemi zaman kazanmak ve pratiklik açısından doğru bir tercih olacaktır. Bu işlem için sistem uçuş saatinden 24 saat önce açılır. Uçuş saatinden 1 saat öncesine dek online check-in işlemi yapılmış olmalıdır.

 • Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi Ve Yemek Siparişi

Iberia uçak bileti için online check-in işlemi sırasında, koltuk haritasından uygun olan koltuklardan koltuk seçimi yapılabilmektedir. Zengin yemek menüleri sunan şirket, uçuş tiplerine göre menü seçenekleri sunmaktadır. Bu menülere ulaşmak için şirketin internet sitesi ziyaret edilebilir.

Iberia Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Şirket; hem İspanya'nın, hem de dünyanın büyük ve güvenilir havayolu firmaları arasında yer almaktadır.
 2. Farklı sınıflarda uçma imkanı ve farklı bilet tipleri sunan şirket, ekonomik şartlarda uçuş yapma imkanları sunmaktadır.
 3. Şirketin filosundaki tüm uçaklarda, yolcuların konforları için her detay düşünülmüştür. Kısa uçuşlarda dahi yüksek konfor bulmak mümkündür.
 4. Iberia, tüm uçaklarında yolcularının eğlenmesi için elektronik donanımları tam olarak sunmaktadır.
 5. Şirketin uçuşlarında sunduğu menüler son derece geniştir. Akdeniz mutfağının birbirinden özel lezzetleri geniş menülerde ihtiyaçlara yönelik sunulmaktadır.
 6. Şirketin filosu sürekli yenilenmekte, genç bir filo kullanılmakta ve bakımlar konusunda hassasiyet gösterilmektedir.
 7. Iberia; hem yer hizmetlerinde, hem hava hizmetlerinde profesyonel personeli ile kusursuz bir hizmet vermesiyle tanınmaktadır.

Iberia Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Iberia, bagaj hakkı miktarları ile de yolcularına ayrıcalıklar sunuyor.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Iberia, yolcularına, check-in ve kabin bagajı olmak üzere iki farklı bagaj hakkı tanıyor.

Bagaj: Iberia; check-in bagaj için ücretsiz üst limiti 158 cm. ve 23 kg. olarak belirlemiştir. Business Class uçan yolcular, belirtilen ölçü ve kilolara kadar 2 bagaj hakkına sahiptir. Business Plus yolcular içinse 3 parçaya izin verilir. 32 kg. üzerinde olan bagajlar hiçbir şekilde kabul edilmez.

Kabin / El Bagajı: Kabin bagaj hakkı için maksimum ölçüler, 56 x 45 x 25 cm. olarak belirlenmiştir. Maksimum 10 kg. olan kabin bagajları kabul edilir. Business Plus sınıfında uçan yolcular için her biri maksimum 10 kg. olmak üzere 2 adet kabin bagajı hakkı verilir. Her bir yolcu, bir adet kol çantası veya laptop çantasını kabine alabilir.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: İç hatlarda, izin verilen 23 kg. miktarı aşan bagajlar için ekstra bagaj ücreti alınır. 23- 32 kg. arasındaki fazla miktarlar için sabit ücretler belirlenmiştir. Bu ücretler, gidilecek noktaya göre belirlendiğinden ötürü şirketin internet sitesinden kontrol edilmelidir. 32 kg.'ı aşan bagajlar kabul edilmez.

Yurtdışı: Dış hat uçuşlarında, izin verilen ücretsiz bagaj hakkı haricinde aşan miktar için 32 kg.'a kadar sabit ücretler belirlenmiştir. Gidilecek noktaya göre değişen bu sabit rakamları şirketin internet sitesinden öğrenmek mümkün. 32 kg. üzerindeki bagajlar kabul edilmez.

 • ABD Bagaj Kuralları

Iberia tarafından ABD'ye gerçekleştirilen uçuşlarda, Economy sınıf yolcular için kabin içi maksimum 10 kg., check-in için maksimum 23 kg. ücretsiz bagaj hakkı bulunur. Business Class için kabin içi 10 kg. ve check-in için 2 adet 23 kg. bagaj hakkı bulunur. Business Plus yolcular için kabinde her biri maksimum 10 kg. olmak üzere 2 adet, check-in için her biri 23 kg. olmak üzere 3 adet ücretsiz bagaj hakkı vardır. 23 kg.'ı aşan bagajlarda, 32 kg.'a kadar, gidilecek bölgeye göre değişen ücretler uygulanır. Şirketin internet sitesinden sorgulama yapılabilir. 32 kg. üzerinde olan bagajlar kabul edilmez.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Iberia; yolcularının bagajları konusunda yüksek hassasiyet göstermekte ve bagajları güvenli bir şekilde sahiplerine teslim etmektedir. Ancak; bagajla alakalı yaşanan herhangi bir sorunda, inilen havalimanında rapor tutturulması gereklidir. Kayıp bagaj durumunda, bu rapor ile kayıp bagajın takibi yapılabilir. Iberia, uluslararası bir sistemle çalıştığından hızlı bir şekilde bagajı bulacaktır. Genellikle 25 saat içerisinde kayıp bagaj bulunur ve sahibine teslim edilir. Tazminat gerektiren durumlarda, gerekli başvuru, rapor referans numarası ile yapılabilir.

 • Bagaj Kısıtlamaları

Iberia uçuşlarında; patlayıcı maddeler, yanıcı sıvılar, yanıcı katılar ve reaktifler, oksitleyici maddeler, organik peroksitler, zehirli maddeler, bulaşıcı maddeler, radyoaktif materyaller, aşındırıcılar, lityum piller, elektronik sigaralar, gazlar ve gaz tüpleri, sıvı oksijen sistemleri ve diğer tehlike arz eden maddeler uçağa kabul edilmez. Kabin içerisine; silahlar, silah türevleri, çarpıcı cihazlar, keskin nesneler, tamirat gereçleri, künt aletler ve patlayıcı maddeler kabul edilmez.

Iberia Yiyecek, İçecek ve İkram

Iberia; iç hat ve dış hat uçuşlarında, Akdeniz mutfağının eşsiz lezzetlerini yolcularına ikram olarak sunmaktadır.

 • Economy Class İkramlar

Iberia; Economy Class yolcuları için kısa ve uzun uçuşlarda Akdeniz mutfağının farklı lezzetlerini ikram eder. Premium Economy sınıfı yolcular içinse, menülerini kişiselleştirme şansı bulunmaktadır. Özel menü siparişleri için şirketin internet sitesi incelenebilir. Sıcak ve soğuk içecekler ücretsiz olarak sunulur.

 • Business Class İkramlar

Business Class yolcular için Iberia; özel gurme lezzetlerle dolu menüler hazırlamıştır. Bu menüler arasında isteğe göre seçim yapılabilir. Vejetaryen menülerin yanı sıra, dini ve tıbbi ihtiyaçlara yönelik de menüler bulunur. Sıcak ve soğuk içecek çeşitleri son derece çeşitlidir.

 • Özel Yemek Servisi

Iberia'nın sunduğu gurme yemek menüleri son derece geniş ve lezzetli seçeneklere sahiptir. Ancak şirket, yolcularının menülerini kişiselleştirmelerine izin vermektedir. Vejetaryen beslenenler için menüler vardır. Bunun yanı sıra dini tercihlere göre, tıbbi durumlara göre ve diyet gibi özel tercihlere göre kişiselleştirme yapmak mümkündür. Şirketin internet sitesinden geniş menüye erişim sağlanabilir.

Iberia: Business Class

Iberia; tüm sınıflarda uçan yolcularına konfor vaat ediyor. Bunun yanı sıra, Business Class ve Business Plus yolcuları için çok daha yüksek konforda şartlar sunulmaktadır.

 • Koltuk Siz Mesafesi

Business Class yolcuları için 74 cm.'lik bir diz mesafesi bulunur. Koltukların iç genişliği 43 cm.'dir. 3 sıra halinde olan koltuklarda, kişisel okuma ışığı mevcuttur. Uzun uçuşlarda ise Business Plus için 200 cm. yatak bulunur. Özel led ekran, gürültü önleyici kulaklıklar ve bireysel okuma ışığı bulunmaktadır.

 • Yiyecek, İçecek Ve İkram

Business Class ve Business Plus yolcuları, Akdeniz mutfağından seçkin yemek menüleri ile ağırlanırlar. Her türlü sıcak-soğuk içecek servisleri yapılır. Yemek menülerinde kişiselleştirme yapılabildiği gibi özel sipariş de verilebilmektedir.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

Iberia Business Class yolcuları, havalimanlarındaki özel salonlarda ağırlanırlar. Araç kiralama ve limuzin kiralama imkanlarından yararlanabilirler. Özel salonlarda, uçuş öncesi, uçuş sonrası ve aktarma beklerken zaman geçirebilirler. Bu salonlarda; duş, dinlenme, eğlence ve yemek imkanları bulunmaktadır.

 • Diğer Özellikler

Business Class yolcuları, koltuklarındaki elektronik donanımla uçuşları sırasında internete bağlanabilirler. Film ve video izleyebilir, müzik dinleyebilirler.

Iberia: Iberia Plus

Uçuşları için Iberia'yı tercih eden yolcular, daha avantajlı uçuşlar için Iberia Plus kart alabilirler. Bu kart sayesinde mil puanlar biriktirebilir ve bu puanları ücretsiz uçuş için kullanabilirler.

Bu puanlar, indirimler için de kullanılabilir. Iberia Plus kart sahipleri için bagaj hakkı, transfer, indirim ve kampanyalar gibi çok sayıda farklı avantajlar sunulmaktadır.

Iberia Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Eski ve köklü bir havayolu şirketi olan Iberia, her geçen gün genişleyen rota seçenekleri ile dünyanın birçok noktasına düzenli seferler sunmaktadır. Şirketin tüm uçuşları için online olarak bilet satın alma, check-in ve diğer işlemler yapılabilmektedir.

 • Iberia Seferleri: İspanya merkezli Iberia, İspanya içinde ve dışında çok sayıda noktaya seferler düzenliyor. 132 noktaya tarifeli uçuşları bulunan şirketin, uçtuğu nokta ve bölge sayısı her geçen gün artmaktadır.
 • Iberia Rezervasyon: Iberia, teknolojik gelişmeleri ve imkanları yakından takip edip, uygulamaktadır. Bu sayede, şirketin uçuşları için rezervasyon, bilet satın alma ve check-in işlemleri Biletall.com'dan  yapılabilmektedir.
 • Iberia Bilet Al: Iberia uçuşları için bilet satın almak son derece kolaydır. Online olarak Biletall.com sitesinden uçuşlar görüntülenebilir ve istenen bilet güvenle satın alınabilir. Bilet satın alma sonrasında, check-in işlemi de, belirlenen süreler dahilinde online yapılabilmektedir.

Iberia Bilet İptal/İade Prosedürü

Iberia, satın alınan biletlerin iptal edilmesi ve ücretin iade alınması için belirli kurallar dahilinde işlem yapmaktadır. Bazı noktalara yapılan uçuşlarda bilet iptalleri ve iade almak mümkün olmamaktadır. İptal edilebilen bir bilet söz konusu olduğunda, bölgeye göre değişen ve belirlenmiş saatler içinde iptalin gerçekleşmesi gerekir.

Bazı bilet tiplerinde ve bölgelerde, iptal işlemi sonrasında, iadelerde kesinti yapılabilmektedir. Bu kesintiler havalimanı vergileri ve ek hizmetlere göre değişiklik gösterebilmektedir.

Business Plus yolcuları iptal ve iade yapabilirler. Uçuş saatinde ve tarihinde değişiklik yapmak belirli kurallar dahilinde mümkün olmaktadır.

Iberia Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Iberia filosundaki tüm uçaklarda, konforlu koltuklar bulunur. Business Class yolcuları diz mesafesi daha geniş olan koltuklarda, elektronik donanımla eğlence eşliğinde yolculuk edebilirler. Uzun uçuşlarda, Business Plus yolcuları için 200 cm. yataklar sunulur.

 • Bebek Ve Çocuk Yolcular

Iberia uçuşlarında, 2 yaşın altındaki çocuklar bebek sınıfında değerlendirilir. 2 yaş altı bebekler kucakta yolculuk edeceklerse, bilet ücretinin %10'u ödenir. 2-11 yaş arasında olan çocuklar içinse çocuk indirimleri yapılmaktadır. Bebek ve çocuklarla uçabilmek için gerekli evraklar tam olarak bulundurulmalıdır.

 • Hamile Yolcular

Iberia; 28 haftadan erken olan hamilelikler için özel bir prosedür uygulamaz. Ancak hamile yolcuların, doktoruna danışmaları önerilir. 28 haftadan ileri olan hamilelikler için mutlaka "Uçmasında sakınca yoktur." ibaresi bulunan bir doktor raporu istenir. Bu raporun 7 haftadan eski olmaması gerekir. Gebelik komplikasyonu olan ve ikiz gebelik yaşayanlar için tıbbi form doldurulması şarttır.

 • Hasta Ve Engelli Yolcular

Iberia, hasta ve engelli yolcular için IATA anlaşmalarına uygun hizmetler sunar. Sedyeli ve tekerlekli sandalyeli yolcular için belirli uçaklarda kısıtlamalar bulunabilir. Bunun nedeni uçağın boyutudur. Bunun için bilet satın alma yapılmadan önce şirketin sitesinden gerekli bilgiler incelenmelidir. Engelli ve hasta yolcular için uçuş öncesi talep edilmesi halinde refakatçi hizmeti verilmektedir.

 • Evcil Hayvanlar

Iberia, evcil hayvanları IATA standartları dahilinde uçuşlarına kabul etmektedir. Gerekli kural ve yönetmelikler için şirketin internet sitesine göz atılabilir. 8 kg.'a kadar olan evcil hayvanların kabin içinde uçmasına izin verilir. 8 kg. üzeri evcil hayvanların bagajda yolculuk etmeleri gerekir. Uygulanan ücretler, gidilecek noktaya ve kiloya göre değişiklik gösterir. Gidilecek noktadan evcil hayvan yönetmeliklerine mutlaka bakılmalı ve bu anlamda önlem alınmalıdır. Gelincik ve türevi hayvanlar, Iberia uçaklarına kabul edilememektedir.

 • Seyahat Sigortası

Iberia ile yolculuk eden kişiler, istekleri doğrultusunda, uçuş öncesi, sonrası ve sırasında ortaya çıkabilecek aksiliklere karşı seyahat sigortası yaptırabilirler. Şirket anlaşmalı firma ile avantajlı fiyatlarla bu hizmeti sunmaktadır.

Iberia Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Valencia - İbiza 349,86 TL 45 Dakika
Paris - Madrid 364,69 TL 2 Saat 10 Dakika
İbiza - Valencia 366,01 TL 2 Saat 35 Dakika
Paris - Roma 418,64 TL 2 Saat
Paris - Londra 424,59 TL 5 Dakika
Barselona - Londra 425,15 TL 1 Saat 20 Dakika
Barselona - Brüksel 443,11 TL 2 Saat 15 Dakika
Porto - Barselona 445,78 TL 6 Saat 10 Dakika
Madrid - Viyana 445,90 TL 3 Saat
Bologna - Barselona 457,42 TL 1 Saat 45 Dakika

Iberia İle Seyahat Eden Yolcularımızın Yorumları

Çok İyi (18)
İyi (5)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%78
%22
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
23 Değerlendirme
M*** O***
2 Aralık Pazar
Biz beğendik şahsen gerçekten güzel bir yolculuk oldu
Y*** K***
30 Kasım Cuma
Uzun yolculuklar için asla önermiyorum
2
23
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Iberia sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Iberia Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 23.10.2019 09:36:53 )

Paris, (Tümü)
PART
FR
Londra, (Tümü)
LONT
GB

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=38189
/
38189