1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Hatay

Hatay Uçak Bileti

Hatay Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Hatay Zaman Dilimi
GMT +3
Hatay Şehri En İyileri
Künefe, Titus Tüneli, Tepsi Kebabı
Hatay Hava Durumu (1 Temmuz) 31°C Parçalı Bulutlu
Hatay Hava Durumu (2 Temmuz) 35°C Güneşli

En Ucuz Hatay Yurtiçi Uçak Seferleri

İzmir - Hatay
Pegasus
20 Tem 2020
Ankara - Hatay
Anadolu Jet
05 Tem 2020
09 Tem 2020
Bodrum - Hatay
Pegasus
10 Tem 2020
Nevşehir - Hatay
Türk Hava Yolları
12 Tem 2020
Antalya - Hatay
Pegasus
07 Tem 2020
Kayseri - Hatay
Türk Hava Yolları
06 Tem 2020
Trabzon - Hatay
Türk Hava Yolları
05 Tem 2020
Adana - Hatay
Anadolu Jet
08 Tem 2020
Gaziantep - Hatay
Anadolu Jet
23 Tem 2020
Sivas - Hatay
Pegasus
07 Tem 2020
Malatya - Hatay
Türk Hava Yolları
22 Tem 2020
Erzurum - Hatay
Anadolu Jet
07 Tem 2020
Şanlıurfa - Hatay
Türk Hava Yolları
03 Tem 2020

En Ucuz Hatay Yurtdışı Uçak Seferleri

Beyrut - Hatay
Pegasus
18 Tem 2020
Köln - Hatay
Pegasus
10 Tem 2020
Hamburg - Hatay
Pegasus
24 Tem 2020
Berlin - Hatay
Türk Hava Yolları
16 Tem 2020
Kuveyt - Hatay
Pegasus
05 Tem 2020
Doha - Hatay
Pegasus
05 Tem 2020
Riyad - Hatay
Pegasus
09 Tem 2020
Cidde - Hatay
Pegasus
27 Tem 2020
Frankfurt - Hatay
Türk Hava Yolları
24 Tem 2020
Maskat - Hatay
Pegasus
27 Tem 2020
Dammam - Hatay
Pegasus
04 Tem 2020
Amsterdam - Hatay
Türk Hava Yolları
19 Tem 2020
Münih - Hatay
Sun Express
26 Tem 2020
Odessa - Hatay
Türk Hava Yolları
26 Tem 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Hatay Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Hatay Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Hatay Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2,50 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
5 TL

Hatay’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Cumartesi
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Hatay uçak bileti kullanıp, Hatay'a gitmek istemiş olan yolcuların dikkat etmeleri gerektiği en mühim konulardan birisi de seyahat için en uygun vaktin hangisi olduğunu saptamaktadır. Normal koşullarda şehrin güzelliklerini yaşamak için en uygun mevsim ilkbahar aylarıdır. Çok soğuk ve çok sıcak olmayan havası ile tarihi yerleri gezmek oldukça keyifli olacaktır.

Hatay Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Hatay uçak bileti ile yolculuk yapan yolcular havaalanından kent merkezine gidebilmek için değişik ulaşım vasıtalarından faydalanabilmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 50 TL

Havaalanından Hatay kent merkezine ulaşabilmek için seçilecek olan ulaşım vasıtalarından birisi Havaş otobüsleridir. Hatay Havaalanı'na inecek olan bütün uçuşlardan 40 dakika sonra havaalanından şehir merkezinin değişik noktalarına otobüs seferleri düzenlenmekte. Havaş otobüslerinin havaalanından kalkış saatleri ile alakalı detaylı bilgi alabilmek için havaalanının bilgilendirme panosu kontrol edilmelidir.

Minibüs

Ortalama Fiyatı: 2,50 TL

Pac ile havaalanından Hatay şehir merkezine gitmek isteyen yolcular Pac otobüslerinden faydalanarak da havaalanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 50 TL

Havaalanında şehir merkezine gidilmesi istenen toplu taşıma vasıtalarını kullanmak istemeyip daha rahat biçimde istediği noktaya girmek isteyen yolcular için en uygun alternatiflerden birisi de taksi olarak bilinir. Havaalanından günün her saati kalkıyor olan taksiler ile arzu edilen raddeye daha ufak ve konforlu biçimde ulaşım sağlanmaktadır.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilmiş olan ulaşım alternatiflerinin yanında havaalanına iniş yapmış olan yolcular dış ve iç hatlar terminali içerisinde bulunan araç kiralama firmalarından istedikleri hususiyetler içerisinde de araç ki

Hatay Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Hatay'a hava ulaşımı için kullanılacak olan havaalanı Hatay Havalimanı'dır. Hatay uçak bileti fırsatlarından faydalanarak hava yolu ile yolculuk yapan ve değişik noktalara uçmak isteyen yolcular havaalanını kullanmakta.

Hatay Havalimanı'nın il merkezine olan uzaklığı 25 km olduğundan ötürü havaalanından kent merkezine 40 dakika gibi ufak bir zaman içerisinde ulaşım sağlanabilmektedir.

Havaalanı dış ve iç hatlar olmak üzere iki değişik terminale sahiptir. İç hatlar terminali içerisinde yolcular için cafe, büfeler bulunmakta.

Aynı biçimde dış hatlar terminali içerisinde de sayıları bir tane olmak üzere restoranlar bulunmakta.

Hatay’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Hatay uçak bileti avantajlarından yararlanarak Hatay'a gitmek için en önemli nedenlerden birisi yörenin geleneksel lezzeti olan künefedir.
 2. Şehir ile özdeşleşmiş lezzetlerden birisi de kağıt kebabıdır. Sadece mükemmel yemek için bile Hatay'a gidecek bir sebebiniz bulunmaktadır.
 3. Hatay'ın sembolü olan "Amanos Dağları" aynı zamanda mutlaka görülmesi gereken yerlerinden birisidir
 4. Hatay'ın Samandağ ilçesine bağlı olan Samandağ Denizi dünyanın ikinci uzun sahillerinden birisidir. Denize karşı balık-ekmek yemek oldukça keyif verecektir.
 5. Yöresel yemeklerin arasında; içli köfte, fellah köftesi, biberiye, sürk peyniri, zahter salatası gibi yemekler yer almaktadır.

Hatay Hakkında

Hatay, Akdeniz Bölgesi'nin doğu ucunda olan Lübnan ve Suriye dağlarının arasında bulunan El Bekaa Vadisi'ni içerisine alan Gor Çukurluğu'ndan oluşmuş olan bir sınır ilidir.

Kuzeyden güneybatıya uzanmış olan Nur Dağları bir diğer adı ile Amanos ve Kel Dağı ile Suriye platolarının arasında kalmış olan bu şehrin verimli topraklarına ehil olan Amik Ovası, batıda şerit şeklinde uzanmış olan bir kıyı ovasını oluşturmaktadır.

Şehrin başlıca akarsuları; Karasu, Afrin ve Asi nehirleridir. İki tanesi sulama amacı ile kullanılan baraj bulunmakta. Birisi karasu üzerinde kurulan, Tahtaköprü Barajı, diğeriyse Bohsin Çayı üzerinde kurulmuş olan Yarseli Barajı'dır.

Bitki örtüsü açısından Meşe, Ardıç, Kayın, Çınar, Kavak ağaçlarından oluşmuş olan genişçe ormanlık sahalarının dışında Defne, Kekik, Mersin ve Lavanta bitkileri ile kaplı olan makilik bulunur.

Oldukça renkli bir il olan Hatay'a gidildiği zaman halkın kendi içerisinde birbirlerine hangi kelimelerle hitap ettiklerini nasıl içten insanlar olduklarına tanıklık edebilmek mümkün olacaktır.

Hatay Fotoğraf Galerisi

Hatay Nerede?

Hatay Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,50 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Hatay içerisinde şehir içi ulaşımda kullanılan en asıl ulaşım belediye otobüsleridir. Şehrin bütün merkezlerine ayrı bir numaralara sahip olan belediye otobüsleri, 2,5 Lira gibi bir ücrete tabidir. Ancak bu yaşlı ve öğrencilere göre farklılık göstermektedir. Ayrıca kent kart adlı kart çıkarıp daha düşük ücret ödemek bireyler adına daha uygun olacaktır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehrin değişik noktalarına birçok sefer düzenleyen dolmuşlar ile beraber ekonomik bir biçimde yolculuk yapılabilmektedir. Parasal olarak da daha yüksek olsa dahi konfor manasında daha rahat taksi alternatifinin bulunduğu da belirtilmesi gerekir. Bu şekilde ulaşımda bulunmak mantıklı olacaktır.

Hatay’da Gezilecek Yerler

Palladium AVM
Primemall AVM
Arkeoloji Müzesi
St. Pierre Kilisesi
Titus Tüneli
Alışveriş mi? Primemall ve Palladium Alışveriş Merkezi, Uzun Çarşı

Alışveriş severler için Hatay'da birbirinden değişik alışveriş merkezi bulunmaktadır. Bu alışveriş merkezleri arasında yer alanı ise Primemall ve Palladium'dur. İçinde çok fazla mağaza yer alan bu alışveriş merkezlerinde doyasıya alışveriş yaparak, eğlenilebilir. Aynı zamanda ziyaretçi bireylerin içme ve yeme isteklerini karşılayacak mühim markalara ait olan restoran ve kafeler de bulunmaktadır. Primemall AVM'nin dışarısında bulunan eğlence mekanları ile heyecana heyecan katmak mümkün ve kesindir. Ayrıca Uzun Çarşı içerisinde gezerek, pazarlık yapıp her türlü şeyi en uygun fiyatlara almak kesindir.

Birçok Tarihi Yapıyı Bulunduran Arkeoloji Müzesi

Hatay Arkeoloji Müzesi veya Antakya Arkeoloji Müzesi, antik dönemlere ait olan eserlerin sergilenmiş olduğu sanat müzesidir. 2014 senesi itibarıyla dünya çapındaki en önemli mozaik sergileme sahasına sahip müzedir.

St. Pierre Kilisesi

Hıristiyanların ilk kilisesi olarak bilinen bu kilise, gezilip görülmesi gereken tarihi yerler arasında yer almaktadır.

Simon Manastırı, Titus Tüneli ve Beşikli Mağara

Oldukça değişik yapılar ile yapılmış olan ve değişik çivi yazılarına sahip olan bu yerlerin ilgi çektiğini söylemek kesin ve mümkündür. Akılları karıştıran ve bu tür yapıların kesinlikle görülmesi gerekir.

Habib-i Neccar

Hatay Anadolu içerisinde ilk camisi olan Habib-i Neccar, kesinlikle gezilmesi gereken ve manzarasının görülmesi gereken yerlerden birisidir.

Hıdırbey Musa Ağacı

Oldukça garip bir geçmişe sahip olan Musa Ağacı, 2000 ile 3000 yıl arasında yaşamış olduğu öne sürülmektedir. Çok geniş bir çapı olan ağacın ziyaret edilmesi gerekir.

Hatay’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Künefe
İçli Köfte
Muhammara
Fellah Köftesi
Hatay Denince Akla Gelen İlk Lezzet: Künefe

Hatay denildiği zaman, akla gelen ilk yiyeceklerden birisi künefedir. Künefe, Hatay'a özgü olan şerbetli tatlılardan birisidir. Tel kadayıf, künefe peyniri ve şerbet birleşiminin bir araya gelmesi ile muhteşem tada dönüşen bir tatlı çeşididir.

İçli Köfte

İnce bulgur ile kıymanın birlikte yapılmasından ötürü şekil verilen ve haşlanması ile ıspanakla ya da kızartılması ile hazırlanan bir yemek çeşididir. Bu yemeğin tadına bakmadan Hatay'dan dönmek olmaz.

Fellah Köftesi

Yine ince bulgur ile yapılan ancak küçük bilyeler halinde hazırlanan bir yiyecek olan bu yemekte, sarımsaklı domates sosu ile servis edilmektedir.

Muhammara

Bayat ekmek içi ile hazırlanan bu yemek içerisinde salça, ceviz, baharat ve sarımsak konulmakta.

Tepsi Kebabı

Etin terbiye edilmesi ile beraber tepsi içerisinde pişirilmesiyle yapılmakta olan bir yemek çeşididir. Bu yemeği et severlerin çok beğeneceğini söylemek mümkündür.

Kağıt Kebabı

Kağıt kebabı aynı tepsi kebabında olduğu gibi yapılan ancak ekmek ile sarılıp öyle servis edilen bir yiyecektir. Bunu da et severlerin beğeneceğini söylemek mümkündür.

Konaklama İçin Hatay Otel Seçenekleri

Hatay'da herkesin cebine uygun olan geniş yelpaze içerisinde birçok otel bulunmaktadır.

Hatay Anemon Oteli
Odabaşı Mahallesi'nde olan Anemon Oteli, 5 yıldızlı otel arayan bireyler için en mühim alternatiflerden birisidir. İl merkezine yer alan otel, şehrin mühim noktalarından birisi olan otogara 4.5 km uzaklıktadır. Otel aynı zamanda havaalanına 28 km uzaklıktadır. Geniş hizmetleri ile beraber bilinen
Odabaşı Mahallesi, Atatürk Cd. No:114, 31030 Antakya/Hatay
Çankaya Konakları
Çankaya Konakları tarihi eser havası veren bu otel içerisindeki hizmetler oldukça iyidir. Şehir merkezine 0.5 km uzaklıkta olan bu otel, çarşıya yakın olup, havaalanına uzaklığı 25 km'dir.
Fevzi Çakmak Mahallesi, Kurtuluş Cd. No:14, 31000 Antakya/Hatay
Güngör Ottoman Palace
5 yıldızlı olan otellerden birisi olan Güngör Ottoman Palace Hatay Havalimanı'na 15 km mesafededir. Bu şekilde bu otele ulaşmak oldukça kolaydır. Üyelerine havuz gibi birçok güzel hizmet veren bu otelde kapalı havuz gibi hizmetlerde vardır.
Akçaova Mahallesi, Güngör Uydu Kent, 31000 Antakya/Hatay

Hatay Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İzmir - Hatay 212,99 TL 1 Saat 35 Dakika
Ankara - Hatay 220,99 TL 1 Saat 15 Dakika
İstanbul - Hatay 227,99 TL 1 Saat 40 Dakika
Adıyaman - Hatay 295,83 TL 15 Saat 35 Dakika
Kastamonu - Hatay 310,92 TL 12 Saat 35 Dakika
Sinop - Hatay 310,92 TL 14 Saat 15 Dakika
Çanakkale - Hatay 310,92 TL 9 Saat 55 Dakika
Bodrum - Hatay 327,98 TL 13 Saat 25 Dakika

Hatay İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

09:00 8-9 Saat
Diyarbakır - Hatay
Otobüs Bileti
120 TL
İncele 02 Tem 2020
10:00 7-8 Saat
Kayseri - Hatay
Otobüs Bileti
110 TL
İncele 02 Tem 2020
14:00 14-16 Saat
İstanbul - Hatay
Otobüs Bileti
130 TL
İncele 02 Tem 2020
16:30 3-4 Saat
Adana - Hatay
Otobüs Bileti
60 TL
İncele 02 Tem 2020
16:30 4-5 Saat
Mersin - Hatay
Otobüs Bileti
80 TL
İncele 02 Tem 2020
22:30 3-4 Saat
Ankara - Hatay
Otobüs Bileti
95 TL
İncele 02 Tem 2020

Hatay Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Hatay uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Anadolu Jet, Egyptair, Pegasus, Qatar Airways, Sun Express, Türk Hava Yolları.
 • Hatay yurt içi uçak bileti ne kadar?

  Hatay varışlı popüler yurt içi uçak seferlerinden en ucuzu İzmir - Hatay olup, bilet fiyatı 212,99 TL'dir.
 • Hatay yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Hatay varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Beyrut - Hatay olup, bilet fiyatı 989,90 TL'dir.
 • Hatay şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Kasım ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Hatay ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Batman'da Gezilecek Yerler: Batman'da Nereye Gidilir?
Batman'da Gezilecek Yerler: Batman'da Nereye Gidilir?
28 Kasım 2019
Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve zengin bir tarihe sahip olan Batman, manastırları, kiliseleri ve doğal güzellikleri ile keyifli bir gezi vaat ediyor. Batman’da görülecek yer çok fazla! Batm
Balıkesir'de Gezilecek Yerler: Balıkesir'de Nereye Gidilir?
Balıkesir'de Gezilecek Yerler: Balıkesir'de Nereye Gidilir?
31 Ekim 2019
Eğer önünüzde Balıkesir planı varsa, kesinlikle birkaç gün ayırmanız lazım çünkü bu şehirde gezecek çok yer var! Balıkesir’da gezilmesi gereken yerleri saymadan önce, Balıkesir’ın haritadaki konumunu
Artvin'de Gezilecek Yerler: Artvin'de Nereye Gidilir?
Artvin'de Gezilecek Yerler: Artvin'de Nereye Gidilir?
14 Ekim 2019
Karadeniz’de bulunan Artvin, yemyeşil görünümü ve muhteşem dağları ile Artvin gezisi planlayanları muhteşem bir tatile çağırıyor. Artvin’de gezilmesi gereken yerlere bir göz atmadan önce, Artvin’in h
Okunması Gereken Dünyanın En İyi 22 Seyahat Kitabı
Okunması Gereken Dünyanın En İyi 22 Seyahat Kitabı
25 Eylül 2019
Seyahat etmek güzel, seyahat hakkında okumak ayrı güzel. Geçmişten günümüze seyahat hakkında, seyahat anıları hakkında bir sürü eser yazılmış. Bu yazımızda sizlere dünyanın en iyi 22 seyahat kitabında

Hatay Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (56)
İyi (36)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%61
%39
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
92 Değerlendirme
I*** Ö***
5 Ekim Cuma
Çok farklıydı gerçekten biz çok keyif aldık muhteşem bir yer
C*** G*** B***
26 Ağustos Pazar
Karım ile beraber gitmiştik ona doğumdan önce sürpriz yapmak istedim
G*** T***
6 Temmuz Cuma
Herşey çok güzeldi, güzel misafirperver bir ailenin yanında konakladım
B*** H***
15 Haziran Cuma
Her zaman bodrum, antalyaya gidilmez ya bu haftasonu hataydayız kısmetse
M*** A***
4 Haziran Pazartesi
gezilebilecek küçülk ama güzel şehirlerden biri
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Hatay Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 1.07.2020 03:33:40 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Hatay, (HTY)
HTY
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=20967
/ True
20967