1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Güney Afrika
Uçak Bileti

Nüfus
54 Milyon 160 Bin
Başkent
Pretoria, Bloemfonteion ve Cape Town
Para Birimi
Güney Afrika Rand (ZAR)
Zaman Dilimi
GMT +2
Telefon Kodu
+27
Resmi Dil
Afrikaanca
Ort. Yemek Fiyatı
25 TL
Ort. İçecek Fiyatı
5 TL
İstanbul - Pretoria, Bloemfonteion ve Cape Town Uçuş Süresi
11 Saat 20 Dk
İstanbul - Pretoria, Bloemfonteion ve Cape Town Uçuş Mesafesi
7.992 Km

En Ucuz Türkiye - Güney Afrika Uçak Seferleri

İstanbul - Johannesburg
Saudi Arabian Airlines
01 Ara 2019
Ankara - Johannesburg
Saudi Arabian Airlines
15 Ara 2019
İstanbul - Cape Town
Ethiopian Airlines
17 Ara 2019
Ankara - Cape Town
Qatar Airways
27 Kas 2019
İstanbul - Durban
Qatar Airways
10 Ara 2019
Konya - Cape Town
Türk Hava Yolları
29 Kas 2019
İzmir - Cape Town
Türk Hava Yolları
21 Kas 2019
Adana - Johannesburg
Türk Hava Yolları
21 Kas 2019
12 Ara 2019
Ordu - Johannesburg
Türk Hava Yolları
23 Kas 2019

En Ucuz Güney Afrika Kalkışlı Uçak Seferleri

17 Ara 2019
19 Ara 2019
Cape Town - İstanbul
Etihad Airways
26 Kas 2019
Johannesburg - Madrid
Etihad Airways
15 Ara 2019
Durban - İstanbul
Türk Hava Yolları
28 Kas 2019
Cape Town - Ankara
Qatar Airways
01 Ara 2019
Cape Town - İzmir
Qatar Airways
21 Kas 2019
Cape Town - Madrid
Ethiopian Airlines
18 Ara 2019
Johannesburg - Ankara
Qatar Airways
20 Ara 2019
Johannesburg - Adana
Qatar Airways
20 Ara 2019
Cape Town - Bakü
Türk Hava Yolları
18 Ara 2019
Johannesburg - İzmir
Qatar Airways
14 Ara 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Güney Afrika Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Güney Afrika Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Güney Afrika Cumhuriyeti'ne Nasıl Gidilir?

Düzenli olarak Güney Afrika Cumhuriyeti uçak bileti İstanbul havalimanlarından çeşitli hava yolu şirketlerinde bulunuyor. Ülkeye, havayolu ile seyahat etmek isteyenler için gereken Güney Afrika Cumhuriyeti uçak bileti havalimanına gitmeden Biletall.com'dan kolaylıkla alınabiliyor. Bu sayede Güney Afrika Cumhuriyeti uçak bileti rezervasyon işlemi de anında yapılıyor.

Atatürk Havalimanı’ndan, Güney Afrika’ya en çok uçuş yapan havayolu şirketleri arasında Qatar Airlines, Türk Hava Yolları, Lufthansa gibi çeşitli şirketler bulunuyor. Her gün ve yaklaşık her saat aktarmalı ve aktarmasız olarak uçuş bulmanız da mümkün oluyor. Seyahat edecek olan yolcular, özellikle en çok Türk Hava Yolları şirketini tercih ediyorlar. Bunun sebebi Güney Afrika Cumhuriyeti uçak bileti THY seçeneği daha güvenilir. Biletall.com’dan da Güney Afrika Cumhuriyeti Türkiye uçak bileti fiyatları sıralanarak bütçenize en uygun bileti alabilirsiniz.

Aynı zamanda Güney Afrika Cumhuriyeti uçak bileti Pegasus Biletall.com’dan da (uçuş saati, yeri, aktarmalı veya aktarmasız uçuş ve fiyatları) gibi ayrıntılı bilgiler elde edilebilir. Biletall.com’da Güney Afrika Cumhuriyeti Türkiye uçak saatleri doğru bir şekilde veriliyor.

Gün içinde yaklaşık olarak 100 adet Güney Afrika Cumhuriyeti Türkiye uçak seferleri bulunuyor.

Güney Afrika Vize Şartları Neler?

Güney Afrika Vize İstiyor mu?
Hayır
Güney Afrika Vizesiz Kalınabilecek Süre
30 Gün
Güney Afrika Vize Şartları

Türk vatandaşları Güney Afrika Cumhuriyeti'ne vizesiz girme hakkına sahipler, Güney Afrika Cumhuriyeti uçak bileti fiyatları da oldukça uygun oluyor.

Güney Afrika Cumhuriyeti Türk vatandaşlarından 30 güne kadar vize ücreti almamaktadırlar ve herhangi bir vize istememektedirler.

Güney Afrika Cumhuriyeti’ne Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Temmuz
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Doğa gezileri için kış mevsimi tercih edilirken festivaller için yaz ayları tercih ediliyor.

Güney Afrika Hakkında Bilgiler

Afrika kıtasının nüfus açısından en kalabalık bölgesidir. Safari turları, ulusal parkları en çok ziyaret edilen bölgeleri arasında yer alır.

Güney Afrika Cumhuriyeti Başkenti

Güney Afrika Cumhuriyeti 3 farklı başkente sahiptir. Pretoria, Bloemfonteion ve Cape Town.

Güney Afrika Cumhuriyeti Nüfusu – Güney Afrika Cumhuriyeti Resmi Dili

Güney Afrika Cumhuriyeti nüfusu 50 milyonun üzerindedir. Ülkenin 11 adet resmi dili vardır. Bunlar; Afrikaanca, Güney Ndebele dili, Güney Sotho dili, İngilizce, Kuzey Sotho dili, Swati dili, Tsonga dili, Tswana dili, Venda dili, Xhosa dili, Zuluca

Güney Afrika Cumhuriyeti Para Birimi

Güney Afrika Cumhuriyeti, Rand (ZAR) olarak kendi para birimini kullanır. Bizim para birimimiz yaklaşık 2 katıdır.

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Saat Kaç?

Güney Afrika Cumhuriyeti ile aramızda saat fark vardır. Güney Afrika Cumhuriyeti Türkiye saat farkı 1 saattir. Türkiye'de saat 23.00 iken Günay Afrika'da 22.00'dır.

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Ne Ucuz? Güney Afrika Cumhuriyeti'nden Gelirken Ne Getirilir?

Tahta süs eşyaları ve boncuklar oldukça ucuzdur. Özellikle pazarlık yapılması da gerekiyor. Sanat eserleri ve el işçiliği olan ürünler, sepetler, devekuşu yumurtaları, cüzdan, ayakkabı, kemer oldukça ucuz oluyor.

Güney Afrika Nerede?

Güney Afrika Cumhuriyeti’ne Uçmak İçin 5 Sebep

• Doğa Turları- Safhari
• Boulders Beach
• Gece Pazarları
• Güney Afrika Yemekleri
• Tarih
  1. Afrika'nın en büyük milli ve ulusal parkı olan Kruger her yıl binlerce safari meraklısına ev sahipliği yapıyor.
  2. Hem penguenler hem de plajın birleşimi; penguenler ile birlikte yüzme imkanı kazanıyorsunuz.
  3. El yapımı oymaların ve işlemlerin satıldığı bir pazar. Tamamen el yapımı sanatsal ürünler bulunuyor.
  4. Ülkede en çok et yemekleri tüketiliyor. Marcos African Pleace yemek yenmesi önerilen yerler arasında yer alıyor. Big Mac menü yaklaşık olarak 4-5 Euro arasında değişiyor.
  5. Buraya günlük olarak feribot turları vardır. Irkçılığı ortadan kaldırmak için yapılan mücadelenin bir müzesi niteliğindedir. Pek çok tarihi yapı bulunur. Cezaevi, kilise, deniz feneri gini pek çok yapıyı bir arada görmeniz de mümkün.

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin En Güzel Şehirleri

Biletall.com’dan kolaylıkla ulaşabileceğiniz Güney Afrika Cumhuriyeti en ucuz uçak bileti aramaları sonucunda, sizin için uygun uçak biletleri sayesinde Güney Afrika Cumhuriyeti’ni ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda Biletall.com’da ülke hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Cape Town

Cape Town'da özellikle Robben Adası mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri oluyor. Halkının samimi ve içten oluşu da turistlerin özellikle gözünden kaçmıyor. Yaklaşık 4 milyon nüfusu vardır ve Masa Dağı ile de oldukça ünlüdür. Afrika'nın en güzel liman kentlerinden biri unvanına sahip. Aynı zamanda da ülkenin başkentlerinden biri olan Cape Town oldukça samimi ve iyi halkı ile dikkatleri topluyor.

Boulders Beach

Hem penguenler hem de plajın birleşiminden oluşuyor. İnsanlar penguenler ile birlikte yüzme imkanı kazanıyor.

İki Okyanus Akvaryumu

Yetişkinler için ücreti 106 Rand’dır. 3 binden fazla deniz canlısını görebileceğiniz eşsiz ve oldukça büyük bir akvaryumdur. Dalmaya merakı olanlar için dalış bölümleri de mümkün oluyor. Pek çok canlı türünü beslenirken izleyebiliyorsunuz. Aynı zamanda da onlarla yüzme imkanını da buluyorsunuz.

Güney Afrika Cumhuriyeti’nde Gezilecek Yerler

Ülkeye, Güney Afrika Cumhuriyeti ucuz uçak bileti avantajları ile gelen misafirler, beklentilerinin çok üstünde bir ülkeyle karşılaşacaklar. Hem doğası hem festivalleri hem de tarihi yapısı ile oldukça farklı bir deneyim elde edeceksiniz.

Güney Afrika Cumhuriyeti Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Güney Afrika Cumhuriyeti deniz için de ziyaret edilebiliyor. Muazzam doğal güzelliklere sahip sahil ve plajları bulunuyor. Muizenberg, Cape Town, Boulders Beach, Ümit Burnu bunlar arasında yer alıyor.

Güney Afrika Cumhuriyeti Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Güney Afrika Cumhuriyeti özellikle gece pazarları ile oldukça ünlüdür. Bu pazarlarda pazarlık yaparak fiyatı 2 ya da 3 kat indirmek de mümkün oluyor. Genel olarak el sanatları ürünleri satılıyor. El yapımı cüzdan, kemer, ahşap işlemeler en çok alınan ürünler arasında. Deve kuşu yumurtası ve bu yumurtanın kabuğundan yapılan ürünler de çok fazla tercih ediliyor. Bunun yanı sıra boncuk ürünleri de oldukça dikkat ve ilgi çeken ürünler arasında. Bu boncuklardan yapılan kolyeler, bilezikler oldukça otantik ve aynı zamanda da sağlıklı.

Güney Afrika Cumhuriyeti Doğal Güzellikleri

Güney Afrika Cumhuriyeti neredeyse tüm sahilleri ile olağanüstü doğal güzelliklere sahiptir. Plajlarının yanı sıra doğal yaşam parkları, ülkenin doğal güzellikleri arasındadır. Kuş ve maymun parkı özellikle ziyaret edilmesi gereken yerler arasında gösteriliyor. Kışın seyahat edecek olanlar için safari turları oldukça büyük önem taşıyor. Oldukça farklı hayvan ırklarını bir arada ve doğal yaşam alanlarında görme imkanı elde ediyorsunuz.

Güney Afrika Cumhuriyeti Gezilecek Tarihi Yerler

Güney Afrika Cumhuriyeti doğa güzelliklerinin yanı sıra tarihi açıdan da oldukça önemli bir yere sahiptir. Örneğin Roben Adası ırkçılığı ortadan kaldırmak için yapılan mücadelenin bir müzesi olarak her yıl binlerce turist ağırlıyor. Bu adaya feribotlar aracılığı ile ulaşıyorsunuz. Pek çok tarihi yapı yer alıyor; ceza evi, kilise, deniz feneri bu yapıların hepsi bir arada bulunuyor. Dünya Miras Alanı listesinde de yer alıyor.

Güney Afrika Cumhuriyeti Gezi Rehberi

Gezilecek oldukça farklı mekanları bulunan Güney Afrika Cumhuriyeti'nde isterseniz doğa ile iç içe vakit geçirebiliyorsunuz isterseniz de tarihi mekanları geziyorsunuz. 11 adet uluslararası havalimanı olduğu için uçak ile seyahatlerde hiçbir sorun yaşamıyorsunuz. Güney Afrika'da gemilerle de seyahat edebiliyorsunuz özellikle Cape Town bunların başında yer alıyor. En çok sorulan sorular arasında Güney Afrika Cumhuriyeti Türkiye arası uçakla kaç saat sorusu bulunuyor, Güney Afrika Cumhuriyeti Türkiye uçuş süresi yaklaşık 12 saat sürmektedir.

Teleferik ile de ulaşım sağlayabileceğiniz yerler mümkün oluyor. Masa Dağı en çok ziyaret edilen alanlardan biri. Masa isminin verilmiş olma nedeni üstünün masa gibi düz bir şekilde olmasıdır. Daha çok teleferik ile çıkılan bir yerdir ve doğa güzelliği açısından muhteşemdir.

BazBus en çok tercih edilen seyahat seçeneklerinden biri oluyor. Tren ağı çok gelişmediği için genellikle BazBus kullanılıyor. Ekonomik minibüslere göre daha çok tercih edilme sebebi de güvenilir olması oluyor.

İki Okyanus Akvaryumu da oldukça dikkat çekiyor. Belirli bir ücret karşılığında içeri girebiliyorsunuz. Hint ve Atlantik Okyanuslarında yaşayan canlıları barındırdığı için 'İki Okyanus Akvaryumu' denmiştir. Her iki okyanusun canlısına da ev sahipliği yapıyor. 1995 yılında kurulmuştur. Galeriler, Deniz Yosunu Ormanı, Holcim Aktivite Alanı, Yırtıcılar Bölümü, Sappi Nehri Menderes Sergisi, ve Cape Fur Fok Sergisi olmak üzere 7 farklı bölümü bulunuyor. İsterseniz bu odacıklara dalış yapma imkanınız ve yırtıcı hayvanlar ile birlikte yüzmeniz de mümkün kılınıyor.

Ulusal parklara ulaşabilmek için araç kiralamanız öneriliyor. Araç kiralama fiyatları oldukça uygun olduğu için uzun süre yolda olacak kişiler genellikle araç kiralıyor. Kruger Ulusal Parkı Afrika'nın en büyük milli parklarından biri olma özelliğine sahiptir. UNESCO tarafından 1926 yılında ulusal park ünvanlını almıştır.

Şehir güvensiz olarak anılsa da aslında oldukça güvenilir sadece bilmediğiniz ara sokaklara girmemeniz öneriliyor. Yemeklerin de oldukça ucuz olması sebebi ile maddi açıdan da rahatlıkla gezebileceğiniz yerler arasında bulunuyor.

Güney Afrika Cumhuriyeti’nde Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Boerewors
Malva Puding
Snoek Balığı
Biltong

Mutfağı kendine özgü ve oldukça farklı olan ülkeye en ucuz Güney Afrika uçak bileti alarak gelenlerin, tatları damağında kalacak birçok geleneksel yemek çeşidi bulunuyor. Biletall.com ile Güney Afrika Cumhuriyeti Türkiye uçak bileti seçeneklerini rahatlıkla görebilirsiniz.

Kırmızı Etin Güzel Hali, Boerewors

Güney Afrika’da insanların en çok tükettiği yemeklerden biridir; boer çiftçi, wors ise sosis demektir. Sarmal yapısı ve baharatı ile sucuğu andırıyor.

Farklı Bir Tat, Malva puding

Bir Afrika’n tatlısı; kayısı marmelat ile pişirilen ıslak kekten oluşuyor. Bu kek sıcak krema ile birleşiyor ve efsane bir lezzet sunuyor.

Balığın Sosla Birleşimi; Snoek Balığı

Bu balık oldukça çok tüketiliyor. Genellikle kayısı marmelatlıyla dolduruluyor ve mangada pişiriliyor.

Farklı Bir Et Menüsü; Biltong

Biltong, Türkçe kuru et demek ve oldukça eski bir yemek buzdolabı olmadığı zamanlarda etlerin bozulmaması için tuzlanması gerekiyordu o zamanlardan günümüze kadar gelmiş bir lezzet. Et tamamen yağsız bir et genellikle antilop eti kullanıyor. Oldukça az yağ içeriyor ve protein açısında da yüksek bir besin niteliğinde.

Et Tüketmeyenler İçin; Chakalaka ve Pap

Soğuk olarak tüketilen bir yemektir. Soğan, domates, biber, havuç ve içinde bol miktarda baharatın karışımı bulunuyor Chakalka'nın içinde. Pap beyaz mısır unundan yapılan bir yiyecek.

Güney Afrika Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Cape Town - Johannesburg 485,51 TL 1 Saat 55 Dakika
Johannesburg - Cape Town 612,39 TL 2 Saat 5 Dakika
Lusaka - Johannesburg 1.209,11 TL 8 Saat 45 Dakika
İstanbul - Johannesburg 1.746,73 TL 17 Saat 5 Dakika
Ankara - Johannesburg 1.957,01 TL 18 Saat 45 Dakika
Yaounde - Cape Town 2.445,31 TL 22 Saat 20 Dakika
Mauritius - Johannesburg 2.481,88 TL 14 Saat 25 Dakika
Sofya - Cape Town 2.516,95 TL 17 Saat 35 Dakika
Antalya - Cape Town 2.544,13 TL 20 Saat 55 Dakika
İstanbul - Cape Town 2.703,54 TL 14 Saat 40 Dakika
İzmir - Johannesburg 2.797,65 TL 18 Saat 25 Dakika
Accra - Johannesburg 2.801,04 TL 12 Saat 35 Dakika
Moskova - Cape Town 2.844,85 TL 16 Saat 5 Dakika
Antalya - Johannesburg 2.962,64 TL 24 Saat

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Güney Afrika ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Dünyanın En Büyük Parkları ile Bu Şehirlerde Her Gün Bahar!
Dünyanın En Büyük Parkları ile Bu Şehirlerde Her Gün Bahar!
07 Haziran 2019
Baharın gelmesiyle insanın kendini dışarı atası geliyor. Yeşilliklerin içinde temiz havada öylesine oturmak istiyorsunuz. Bu yazımızda sizlere yılın her mevsimi baharmış gibi hissettiren dünyanın en b
Türkiye Kış Mevsimindeyken Yaz Tatili Yapabileceğiniz 10 Ülke
Türkiye Kış Mevsimindeyken Yaz Tatili Yapabileceğiniz 10 Ülke
05 Ocak 2019
Kışın seveni çok olduğu gibi sevmeyeni de çok fazla. Karların bembeyaz masalsı görüntü, sıcak çikolata alıp pencere kenarında manzaraya karşı içmek ve battaniye altında film izlemek size göre değilse
Baharda Gidebileceğiniz Renkli Şehirler
Baharda Gidebileceğiniz Renkli Şehirler
12 Nisan 2018
Her rengin farklı hisler uyandırdığını bir yerlerde okumuş veya duymuşsunuzdur; dahası, bu hisse mutlaka siz de kapılmışsınızdır. Mavi huzuru ve sakinliği hatırlatırken, yeşil rahatlığı yansıtır, sarı
En Yakın Zamanda Yaşamanız Gereken Seyahat Deneyimleri
En Yakın Zamanda Yaşamanız Gereken Seyahat Deneyimleri
27 Mart 2018
1) Afrika'daki Victoria Şelaleleri'nin kenarında bulunan Şeytan Havuzu'nda yüzün. Dünyanın en ünlü doğal harikaları arasında kabul edilen Afrika kıtasındaki Mosi-oa-Tunya yani bilinen adıyla Victoria

Güney Afrika Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

S*** B***
24 Eylül Salı
Port Elizabeth
gezilip görülecek bir ülke
R*** E***
20 Ağustos Salı
Port Elizabeth
çok güzel yerler
2
20
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Güney Afrika Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 21.11.2019 17:50:50 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Capetown, (CPT)
CPT
ZA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=95226
/
95226