1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Germanwings

Germanwings Germanwings Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1997
Firma Kısaltması
GWI
Firma Merkezi
Köln
IATA Kodu
4U
Çağrı Merkezi
+44 (871) 702 99 85
Uçak Sayısı
80
Firma Yorum Sayısı
26
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,6/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Germanwings Hakkında

Almanya'da kurulmuş olan havayolu şirketi genel merkezi Köln- Bonn Havaalanı'nda bulunmaktadır. İlk olarak Eurowings adıyla 1997 yılında kurulan şirket, Germanwings ismini 2002 yılından itibaren kullanmaya başlamıştır. Almanya'nın önde gelen havayolu şirketi Lutfhansa' ya aittir. Almanya içinde ve Avrupa çapında farklı noktalara uçuş hizmeti sağlamaktadır. 29 Airbus uçağı bulundurmaktadır. Toplam uçak filosu ise 80 olduğu bilinmektedir.

Avrupa'nın 66 noktasına sefer düzenleyen firma birçok alanda faaliyet göstermektedir. Büyüyen ve gelişen firmalar sıralamasında üst sıralarda bulunan şirket yolculara sunduğu hizmet kalitesi ve ucuz uçak seferleri ile adından sıça söz ettirmeyi başarıyor. Şirket esnek sefer saatleri, ucuz bilet seçenekleri ile geniş bir kitleye hitap etmeyi başarıyor.

Germanwings Online Check - in

Germanwings yolculuğunuzun her anında her türlü kolaylığı size sağlıyor. Uçağınızın kalkışından yaklaşık 72 saat önce check in işlemleri açılır ve uçağınızın kalkmasına 3 saat kala kapanır. Check in işlemlerini havaalanındaki gişelerden yaptırmak istemeniz halinde gerekli tüm belgelerin yanınızda olduğundan emin olmanız gerekiyor. Bu sayede kısa sürede işlemlerinizi yaptırma imkanı bulabilirsiniz. Check in işlemleri genel olarak uçuşlara göre değişmektedir.

 • Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Germanwings Hava Yolları online check in işlemleri sırasında yolculuk yapmak isteyenler istemeleri halinde seyahat edecekleri koltuk seçimini de online olarak yapabiliyor. Ayrıca yine check in işlemleriyle seyahat sırasında istediğiniz yemek, ikram ve içecek seçenekleri içinde sipariş oluşturabilirsiniz.

Germanwings Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Germanwings Hava Yolları, Avrupa'nın en ucuz havayolu unvanını alarak hizmet vermektedir. Uçuşlarınızda uygun fiyat seçeneklerinden yararlanmak istiyorsanız Germanwings havayolu şirketi bu istediğinizi yerine getiriyor. Sizi en uygun fiyat seçenekleri ile istediğiniz yere ulaştırıyor.
 2. Dünyanın en iyi yemek seçeneklerini sunan Germanwings havayolu firması sizi birçok noktaya oldukça taşırken lezzetli yemek menüleri sunuyor. Yurt dışı ve yut içi uçuşlarınız için en iyi yemek menülerini seçerek seyahatiniz sırasında lezzetli menülerde deneme fırsatı bulabilirsiniz.
 3. Germanwings Hava Yolu personelleri size kaliteli bir yolculuk geçirmeniz için size her imkanı sağlıyor. Yolcularına güler yüzlü ve anlayışlı bir şekilde yaklaşarak keyifli yolculuk geçirmesine yardımcı olan Germanwings havayolunu tercih ederek güzel vakit geçirebilirsiniz.
 4. Germanwings Hava Yolları ile seyahat eden yolcular Bumerang Clup ve Miles&More Loyalty parogarmları ile çalışarak size uçuş mili toplamanıza ve ücretsiz uçuşlara sahip olmanıza imkan sunar. Ayrıca anlaşmalı birçok kurumdan hediyeler kazanmanıza da yardımcı olur.
 5. Germanwings uçuşlarınızda sıkılmadan yolculuk yapabilmeniz için birçok farklı radyo kanalı ve film kanalı hizmeti sağlamaktadır. Rahat bir şekilde uçarken yolculuğun ne zaman bittiğini anlayamayacaksınız.
 6. Uzun yolculuklarınız için sıkılmadan seyahat etmeniz keyifli bir yolculuk geçirmeniz için uçak içinde her imkan düşünülmüş durumda birbirinden farklı menü seçenekleri, film ve dizi imkanları ve daha birçok seçenek yolcularına sunulmaktadır.
 7. Çok fazla bagajınız bulunuyorsa Germanwings havayolu şirketi tam size göre. Diğer birçok havayolundan daha fazla bagaj hakkını sunmaktadır.

Germanwings Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Germanwings bagaj hakkı ile de yolcularına ayrıcalıklı hizmetler sunuyor.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Germanwings, yolcuları için kabin ve teslim alınan bagaj hakkı olmak üzere iki farklı bagaj hakkı tanıyor.

Bagaj: Yolcular Germanwings ile gerçekleştirdikleri gerek yurtiçi, gerekse yurtdışı uçuşlarda Economy sınıfını tercih ettiklerinde 30 kg 1 bagaj hakkına sahiptir. Bavullarınız için ise 3 seçenekli sistem sunulmaktadır. Bunlar Smart, Best ve Basic olarak adlandırılmaktadır.

Kabin/El Bagajı: Germanwings kabin içinde ise Business sınıfı yolcularına 8 kg olmak koşulu ile 2 adet, Economy sınıfı yolcularına ise 1 adet 8 kg kapasiteli bagaj hakkı imkanı sunuyor.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: İç hatlarda bagaj hakkının aşılması durumunda her bir valiz için 30 Euro ücret talep edilmektedir.

Yurtdışı: Yurtdışı fazla bagaj ücretlendirmesi aynı şekilde 30 kg üzeri her bir valiz için 30 Euro ücret talep ediliyor.

 • ABD Bagaj Kuralları

Germanwinsg tarafından ABD'ye gerçekleştirilen seyahatlerde aynı şekilde 30 Kg üzere bagaj için 30 Euro talep edilmektedir.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Germanwings, yolcularının bagajlarını özenle şekilde taşınmaktadır. Ancak herhangi bir olumsuzluk durumunda yolcular bir sorun ile karşılaşmaları halinde kayıp eşya bürosuna başvurabiliyor.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Germanwings Seyahatlerin sırasında ilaç, laptop, mobil cihaz ve diğer önemli eşyalar için kısıtlama bulunmuyor. Bunlar dışında sivri uçlu cisimler, evcil hayvanlar ve zehirli olabilecek sıvıların taşınmasına izin verilmiyor.

Germanwings Yiyecek, İçecek ve İkram

Germanwings Hava Yolları yolcularına yiyecek, içecek ikramı anlamında çok fazla seçenek sunuyor. Seyahatleriniz sırasında her türlü içecek ikramı yapılıyor. Özel menü seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

 • Economy Class İkramlar

Germanwings Economy sınıfı yolcularına iç hat uçuşlarında farklı yemek seçenekleri bulabilir. Size çeşitli menülerden oluşan yemek seçenekleri sunuyor.

 • Business Class İkramlar

Business Class yolcuları için çok çeşitli yemek seçenekleri bulunuyor. Siparişinizi önceden vermeniz durumunda her türlü yemek seçimini yapabilirsiniz.

 • Özel Yemek Servisi

Germanwings Hava Yolları seyahatlerinde özel yemek siparişi veren yolcularının din, sağlık ve kültürel tercihleri göz önüne alınarak farklı seçenekler sunulmaktadır. Yemek seçeneklerini siz belirleyebiliyorsunuz.

Germanwings Airlines: Business Class

Germanwings Hava Yolları yolcularına farklı sınıflarda seyahat etme olanağı sunmakla birlikte Business Class sınıfındaki yolcularına istedikleri koltukları seçme hakkın sunuyor. Ön sıradaki koltukları seçerek uçaktan önce inme hakkına sahip olabilirsiniz.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Business Class sınıfındaki koltuklar yatar pozisyona getirilebiliyor. Ayrıca koltuklar arasındaki diz mesafesi de Business Class sınıfında daha fazladır.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Business Class sınıfındaki yolcular tüm yemek menülerinden yararlanma hakkına sahip olabiliyor. Lezzetli yemek seçenekleri Business Class yolcularına sunulmuş durumda.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

Germanwings Business Class yolcuları uçakların kalkmasını beklerken VIP Salonu avantajlarından yararlanabiliyor. Dilediğiniz dergi ve gazeteleri okuyarak vakit geçirebilirsiniz. Tüm bu seçenekler ücretsiz sunulmaktadır.

 • Diğer Özellikler

Bunların yanı sıra Business Class sınıfında yolculuk yapanlar bol seçenek yelpazesinden yararlanıyor. Ücretsiz radyo dileme, film izleme gibi seçeneklerden yararlanabilirsiniz.

Germanwings Hava Yolları: Miles and More

Germanwings Hava Yolları'nın farklı ve özel yolcu programı olan Bumerag Clup ve Miles&More Loyalty programı ile çalışıyor. Bu sayede ucuz uçuş imkanı yanı sıra uçuşlarınız sırasında mil toplama imkanı da yakalayabilirsiniz.

Ayrıca birçok avantaja da sahip olabilirsiniz. İndirim, hediye ve ücretsiz uçuş için tek yapmanız gereken karta sahip olmak ve kullanmak.

Germanwings Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Dünyanın kaliteli havayolu firmalarından olan Germanwings Hava Yolları bünyesinde her gün yüzlerce sefer düzenlenmektedir. Havayolu firması Afrika, Fas, Tel Aviv, Türkiye, Berlin gibi birçok ülkeye düzenli olarak seferler yapmaktadır.

 • Germanwings Seferleri: Germanwings Hava Yolları her gün çok sayıda uçak seferleri düzenleyerek havayolu ulaşımı konusunda profesyonel olarak hizmet vermektedir. Havayolu şirketi dünya üzerinde toplam 66 dan fazla noktaya düzenli olarak sefer düzenlemektedir.
 • Germanwings Rezervasyon: Germanwings Hava Yolları'na ait uçak seferlerinde biletlerinizi online olarak rezervasyon yapılabilirsiniz.
 • Germanwings Bilet Al: Havayolu firması tarafından düzenlenen uçak seferleriyle seyahat etmek için cep telefonlarınız ile evinizden rahatlıkla internet üzerinden online olarak bilet alma imkanına sahip olabilirsiniz.

Germanwings Bilet İptal/İade Prosedürü

Germanwings Hava Yolları'na ait olan uçak biletlerinin iptal ya da iade edilmesi gerektiği durumlarda havayolu firmasının çağrı merkezi ya da Biletall.com ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Havayolu firması Business Class biletlerinin iadesinde uçuş saatinden 1 gün önce ya da daha uzun sürede işlem yapılması durumunda %20 kesinti ile iade alır. Uçuşa 1-2 saat kala yapılan iade işlemlerinde ise %40 kesinti yapılıyor. Ancak tüm koşullarda yolculara servis ücreti iade edilmemektedir. Yurtdışı uçuşlar için iptal ve iade işlemi yapılmamakta,sadece vergi ücreti iade edilmektedir.

Economy Esnek biletlerinin iadesinde uçuş saatinden 12 saat ya da daha fazla zaman varken işlem yapıldığında ise %20 kesinti ile iade alınmaktadır. Uçuşa 1-2 saat varken yapılan iade ve iptal işlemlerinde ise %40 kesinti yapılmaktadır.

Germanwings Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Maksimum konfor sağlayan koltuklar özelliğine farklılık göstermektedir. Koltuklar oldukça rahat olup yatar pozisyona getirilerek yolculuk yapılmaktadır. Diz mesafesi de oldukça geniştir.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebek ve çocuklu ebeveynler çocukları için özel olarak koltuk seçimi yapabiliyor. Rahatlıkla uçuşlarınızı gerçekleştireceğiniz, Germanwings seferlerinde çocuklarınız için özel çocuk menüler sağlamaktadır.

 • Hamile Yolcular

28-35. hafta arasındaki dönemde olan hamile yolcular "uçakla seyahat edebilir " ibareli doktor raporu ile seyahat edebilmektedir. Bu şekilde yolculuk yapmak için gerekli olan belgeleri almanız halinde rahatlıkla uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta ve engelli olan yolcular ise uçuşlarına engel olmadığı taktirde uçma imkanına sahip olabiliyor.

 • Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanı olan yolcular diledikleri taktirde özel kutular ile hayvanlarını yanında taşıyabiliyor. Bunun için ekstra bir ücret ödemesi yapmanız gerekiyor.

 • Seyahat Sigortası

Germanwings Hava Yolları ile seyahat eden yolcular havayolu şirketinin anlaşmalı olduğu seyahat sigortasından yararlanarak daha kaliteli uçuşlar gerçekleştirebiliyor. Seyahat sigortası ile uçuş standartlarınızı yükseltebilirsiniz.

Germanwings Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Germanwings kaç yılında kuruldu?

  1997 yılında kurulmuştur.
 • Germanwings firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Köln şehrindedir.
 • Germanwings IATA kodu nedir?

  4U uluslar arası IATA kodudur.
 • Germanwings çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +44 (871) 702 99 85

Germanwings Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (59)
İyi (34)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%63
%37
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
93 Değerlendirme
G*** B***
8 Ağustos Perşembe
Ekonomi ile Business arasında nasıl bir fark var ekonomi de çok iyiydi bence.
Ö*** K***
23 Kasım Cuma
Seviglim ile tercih ettik onun seçimiydi iyiki de seçmiş diyorum
S*** S***
5 Ekim Cuma
Balayı tatilimizin ilk ayağı seyahatimiz yüzünden perişan oldu
Y*** G*** C***
29 Ağustos Çarşamba
Herşey güzeldi yurtdışı tatilimiz için tercih etmiştik hoşumuza gitti.
A*** M*** Y***
9 Ağustos Perşembe
Firma her zaman tercih ettiğim firmalar arasında ben çok memnun kalıyorum şahsen
2
26
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Germanwings sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Germanwings Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 14.08.2020 02:40:18 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531