1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
"The New Spirit Of Africa!"
Ethiopian Airlines

Ethiopian Airlines Ethiopian Airlines Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1945
Firma Kısaltması
ETH
Firma Merkezi
Addıs Ababa
IATA Kodu
ET
Uçtuğu Şehir Sayısı
65
Çağrı Merkezi
+251 116 65 66 66
Uçak Sayısı
98
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,8/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Ethiopian Airlines Popüler Uçak Seferleri

İstanbul - Cotonou
Uçak Bileti
06 Eki 2020
İstanbul - Zanzibar
Uçak Bileti
19 Eki 2020
İstanbul - Lomé
Uçak Bileti
03 Eki 2020
Conakry - İstanbul
Uçak Bileti
02 Eki 2020
Accra - İstanbul
Uçak Bileti
16 Eki 2020
İstanbul - Kinshasa
Uçak Bileti
26 Eyl 2020
İstanbul - Dakar
Uçak Bileti
09 Eki 2020
Lomé - İstanbul
Uçak Bileti
16 Eki 2020
Kinshasa - İstanbul
Uçak Bileti
14 Eki 2020
Maputo - İstanbul
Uçak Bileti
05 Eki 2020
İstanbul - Lusaka
Uçak Bileti
14 Eki 2020
Djibouti - İstanbul
Uçak Bileti
14 Eki 2020
27 Eyl 2020
Entebbe - Dubai
Uçak Bileti
26 Eyl 2020
Luanda - İstanbul
Uçak Bileti
07 Eki 2020
10 Eki 2020
Abidjan - Ankara
Uçak Bileti
09 Eki 2020
Accra - Ankara
Uçak Bileti
05 Eki 2020
02 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Ethiopian Airlines Hakkında

21 Aralık 1945 tarihinde kurulan Ethiopian Airlines, 1965 senesinde isim değişikliği yaparak bir yenilenme dönemine girmiştir. 1946 senesinde faaliyete geçmiş olan şirket, 1951 yılında uluslararası uçuşlarına başlamıştır.

Şirket, 1959 senesinden beri Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği üyesidir. 1968 senesinde Afrika Havayolları Birliği'ne (AFRAA) üye olmuştur. Son olarak Ethiopian Airlines, 2011 yılının Aralık ayında, Star Alliance ittifakına katılmıştır.

Şirketin genel merkezi, Addis Ababa'daki Bole Uluslararası Havalimanı'nda bulunuyor.

 Ethiopian Airlines, iç hatlarda ve dış hatlarda 125 noktaya yolcu taşıyor. Bunun yanı sıra, 44 noktaya da kargo hizmeti veriyor.

Kurulduğundan beri hızla büyümeye devam eden şirket, Afrika'nın en büyük havayolu şirketi olma unvanını taşıyor.

Ethiopian Airlines Online Check - in

Ethiopian Airlines uçuşları için gişelerde check-in yapmak isteyen yolcular için ilgili kontuarlar kalkıştan 3 saat önce açılır ve uçuş saatine 1 saat kala kapanır. Hem zamandan kazanmak, hem de havalimanlarındaki yoğunluktan ötürü uçuşları riske atmamak için online check-in işleminin tercih edilmesi önerilir. Online check-in işlemi, iç hat uçuşlarında, en geç uçuşa 45 dakika kala, dış hat uçuşlarında ise uçuşa 60 dakika kala tamamlanmış olmalıdır. Ethiopian Airlines, bazı noktalar için geçici olarak online check-in işlemini kabul etmemektedir. Bu sınırlı bölgeler için şirketin web sitesindeki listeyi inceleyebilirsiniz.

 • Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi Ve Yemek Siparişi

Ethiopian Airlines, online check-in işlemlerinde, gelişmiş özellikler sunmaktadır. İşlem sırasında koltuk seçimi yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra, yemek siparişi ve özel kişisel istekler için de bu işlem sırasında seçim yapılabilmektedir. Online check-in işlemi sırasında açılan ekrandan, yolcular özel isteklerini ve taleplerini dakikalar içerisinde belirleyebilirler. Cloud Nine ismi verilmiş olan hizmet sayesinde uçuş sırasında özel yemekler tercih edilebilir.

Ethiopian Airlines Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Ethiopian Airlines, Afrika Kıtası'nın en büyük havayolu şirketidir. Bu anlamda kendisini ve hizmetlerini son derece geliştirmiştir.
 2. Şirket, Cloud Nine isimli bir hizmet vermektedir. Business Class'ın bu şirketteki karşılığı Cloud Nine'dır. Bu hizmet, uçuşlarında zevkine göre yiyecek seçmek isteyen yolcular için mükemmel bir seçenektir. Ayrıca tıbbi veya dini nedenlerle yiyecek seçme zorunluluğu olan yolcular için de sorunsuz bir uçuş deneyimi sağlamaktadır.
 3. Sheba isimli uygulaması ile şirket, uçak içerisinde duty free alışveriş imkanı sunmaktadır. Hesaplı fiyatlarla, çok geniş bir ürün çeşitliliğinden alışveriş yapılabiliyor.
 4. Ethiopian Airlines, engelli ve yardıma ihtiyacı olan yolcuları için kolay ulaşılabilir hizmetler sunmaktadır.
 5. Şirket, uçuşlarında güncel filmleri seyretme, müzik dinleme ve video izleme imkanı sunuyor. Uçuş öncesi film seçimi şirketin internet sitesi üzerinden yapılabiliyor.
 6. Ethiopian Airlines, filosunu sürekli yenilemekte ve uçuşlarında güvenliğe çok önem vermektedir. Şirketin bir pilot okulu da bulunmaktadır. Kendi filosunu da tecrübesi ve yeteneği ispat edilmiş pilotlara emanet etmiştir.
 7. Havada olduğu kadar yer hizmetlerinde de müşterilerine konforlu seçenekler sunmaktadır.

Ethiopian Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Ethiopian Airlines, kaliteli hizmet anlayışı ile yolcularına bagaj hakları konusunda da ayrıcalıklı hizmetler veriyor.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Ethiopian Airlines, kendisini tercih eden yolcuları için check-in bagajı ve kabin bagajı olmak üzere iki farklı ücretsiz bagaj hakkı sunuyor.

Bagaj: Business Class (Cloud Nine) yolcularının dış hatlarda, her biri 32 kg. olmak üzere 2 adet veya her biri 23 kg. olmak üzere 3 adet ücretsiz bagaj hakları bulunur. İç hatlarda ise 30 kg. ücretsiz bagaj hakkı verilir. Economy Class yolcularının dış hatlarda her biri 23 kg. olmak üzere 2 adet, iç hatlarda ise 20 kg. ücretsiz bagaj hakları bulunur.

Kabin / El Bagajı: Business Class (Cloud Nine) yolcuları kabin içerisinde her biri maksimum 7 kg. olmak üzere 2 adet el bagajı taşıyabilirler. Economy Class yolcularının ise ücretsiz kabin bagajı hakları maksimum 7 kg. olacak şekilde 1 adettir.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: Fazla bagaj söz konusu olduğunda, Ethiopian Airlines, gidilecek noktaya ve fazla bagaj miktarına göre bir ücret belirleyecektir. Spor ekipmanlarında farklı ücretlendirmeler söz konusudur.

Yurtdışı: Yurtdışı uçuşlarında, gidilecek noktaya ve fazla bagaj miktarına göre fiyatlar uygulanır. Gidilecek ülkenin gümrük kurallarını ihlal eden bir durum yolcu tarafından oluşturulmuşsa, Ethiopian Airlines sorumluluk kabul etmez.

 • ABD Bagaj Kuralları

ABD uçuşları için Ethiopian Airlines, Business Class (Cloud Nine) yolcularına her biri maksimum 32 kg. olacak şekilde 2 adet ücretsiz bagaj hakkı tanır. Economy Class içinse bu sınır, her biri maksimum 23 kg. olacak şekilde 2 adettir. Herhangi bir hayvan eti, meyveler, sebzeler, bitkiler ve toprak gibi ürünlerin ABD'ye taşınması kesinlikle yasaktır. Bu ürünlerden herhangi biri ile ABD'ye seyahat eden yolculara ağır cezalar uygulanır. Ethiopian Airlines bu durumlarda sorumluluk kabul etmez.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Bagajın kayıp olması halinde, inilen havalimanında ilgili Kayıp Eşya Ofisi'ne başvurarak rapor tutturulmalıdır. Bu rapordaki referans numarası ile bagaj durumu takip edilebilir. Takip işlemi; çağrı merkezi, yerel Ethiopian Airlines ofisleri ve şirketin internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Kayıp bagajların maksimum 25 gün içerisinde bulunarak sahiplerine teslim edilmesi beklenir. 25 gün içerisinde bagajın bulunamaması halinde, şirketin internet sitesi üzerinden hak talebi formu doldurulabilir. Taşıma esnasında çizilmiş, ezilmiş ya da yüzeysel oyuklar oluşmuş bagajlarla ilgili şirket sorumluluk kabul etmemektedir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Ethiopian Airlines; yolcularının ve mürettebatının güvenliği için bazı bagaj kısıtlamaları getirmiştir. Bazı pil ve batarya tipleri uçaklara alınmaz. Bu pillerin listesi için şirketin internet sitesindeki listeyi inceleyiniz. Trionic evrak çantaları, çakmaklar, spreyler, oksijen, sıvı azot, yanıcı gazlar, aşındırıcı maddeler, etiyolojik ajanlar, havai fişekler, işaret fişekleri, patlayıcı maddeler, yanıcı sıvılar, yakıtlar, incelticiler, yangın söndürücüler, ağartma tozları, oksitleyici maddeler, zehirler, bulaşıcı özellikte maddeler, radyoaktif maddeler, mıknatıslanmış malzemeler ve IATA Tehlikeli Maddeler Yönetmeliği'nde listelenmiş eşyalar uçaklara hiçbir şekilde kabul edilmez.

Diğer yandan; bıçaklar, makaslar, kesici eşyalar, kamçılar, sersemletici ve çarpıcı silahlar, ateşli silahlar, spor amaçlı sopalar, dökülebilir akülü cihazlar, bebek arabaları, yerel yasalarla güvenlik tehlikesi sayılan maddeler kabin içerisine kabul edilmez. Aerosoller (saç spreyleri, parfümler, alkol içeren ilaçlar) parça başına 0.5 kg. ve toplam ağırlığa göre 2 kg.'yu aşmamalıdır.

Ethiopian Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Ethiopian Airlines, yolcularının konforu için tüm detayları düşünmüştür. Gerek kısa, gerekse uzun uçuşlarda birbirinden özel ikramları yolcularına sunmaktadır.

 • Economy Class İkramlar

Economy Class ile yolculuk eden yolculara, kısa uçuşlarda, hafif ve lezzetli atıştırmalıklar, soğuk ve sıcak içecekler sunulur. Uzun uçuşlarda, sıcak ve lezzetli yemekler sunulur. Yetişkinlere özel lezzetli menülerin yanı sıra, çocuk yolcular için de sevecekleri menüler servis edilir. Kabin içerisinde sıcak ve soğuk alkolsüz içecekler ücretsiz servis edilir.

 • Business Class İkramlar

Ethiopian Airlines, Business Class sınıfını Cloud Nine olarak isimlendirmiştir. Bu sınıfta seyahat eden yolcuları için çok sayıda ayrıcalıklı imkanlar sunar. Cloud Nine yolcuları, kısa ve uzun uçuşlarda, birçok menü seçeneğinden dilediği menüyü seçebilir. Yolculuk boyunca lezzetli hamur işleri ve taze meyveler servis edilir. Yolculara seçkin sıcak-soğuk içecekler ikram edilir. Tıbbi veya dini yönde özel menü istekleri olan yolcuların ihtiyaçlarına memnuniyetle cevap verir.

 • Özel Yemek Servisi

Ethiopian Airlines, yolcularının farklı istek ve ihtiyaçlarına memnuniyetle karşılık verir. Birinci sınıf bir mutfaktan çıkan üstün lezzet menüsü sunar. Bu menüden istenilen yemekler seçilebilir. Bunun yanı sıra dini inançlar nedeni ile farklı istekleri olan müşteriler sipariş verebilirler. Menüler arasında vejetaryen tercihleri için seçenekler bulunur. Diyabet, diyet ve farklı tıbbi ihtiyaçlar için özel siparişler alınır. Ayrıca çocuklar ve bebekler için de isteğe göre sipariş verilebilmektedir.

Ethiopian Airlines: Business Class

Ethiopian Airlines, yolcularının iki sınıfta uçmalarına imkan tanır. Economy Class ve Business Class olarak belirlenen tüm sınıflarda kaliteli bir hizmet verilir. Business Class, Cloud Nine olarak adlandırılmıştır ve hizmetleri ile son derece ayrıcalıklı bir sınıftır.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Cloud Nine sınıfında koltuk genişlikleri ve diz mesafeleri son derece geniştir. Koltuklarda kaliteli ekranlar ve eğlence sistemi bulunur. Yolculuk boyunca film izlenebilir, müzik dinlenebilir ve sesli kitap seçeneklerinden birinin tadı çıkarılabilir. Koltuklar istenildiği takdirde yatar vaziyete alınarak konforlu bir uyku sağlayacaktır.

 • Yiyecek, İçecek Ve İkram

Cloud Nine sınıfında, 1. kalite bir mutfağın geniş menü seçenekleri sunulur ve özel siparişler kabul edilir. Birinci sınıf sıcak ve soğuk içecekler yolculuk boyunca servis edilir. Özel ihtiyaçlara cevap verilir.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

Ethiopian Airlines Cloud Nine yolcuları, havalimanlarındaki özel salonlarda ağırlanır. Uçak beklerken, aktarma beklerken, rötar durumlarında ve uçuş sonrasında, ayrıcalıklı hizmetlerden yararlanabilirler.

 • Diğer Özellikler

Cloud Nine (Business) sınıf yolcuları, yolculuk boyunca izleyecekleri filmleri uçuş öncesi şirketin internet sitesinden seçebilirler. Özel yemek siparişlerini ve özel hizmet taleplerini iletebilirler.

Ethiopian Airlines: Star Alliance

Ethiopian Airlines, Star Alliance üyesidir. Bu kartın ayrıcalıklarını, karta sahip olan müşterilerine sunmaktadır. Bu kart sayesinde, bilet sınıfı yükseltme yapılırken ödüller kazanılabilir.

Tüm uçuşlardan ödül puanlar kazanılır ve bu puanlar ücretsiz veya indirimli bilet alımını sağlayacaktır. Kart sahiplerine uçuşlarda ayrıcalıklar sunulmaktadır.

Ethiopian Airlines Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Afrika'nın en büyük havayolu şirketi ünvanına sahip olan Ethiopian Airlines, her gün birçok yurtiçi ve yurtdışı noktaya uçuşlar düzenlemektedir. Asya ve Avrupa'ya uçuşları bulunan şirket, ABD'ye de düzenli uçuşlar gerçekleştirmektedir.

 • Ethiopian Airlines Seferleri: Bulunduğu kıtanın lideri olan şirket, dünyanın dört bir yanına ve ABD'nin çeşitli bölgelerine uçuşlar düzenlemektedir. Filosu ve ulaştığı nokta sayısı ile her gün büyüme göstermektedir.
 • Ethiopian Airlines Rezervasyon: Ethiopian Airlines, verdiği hizmetleri her gün geliştiren bir şirket olarak, online hizmet kolaylıklarını da her gün geliştirmektedir. Şirketin uçuşları için rezervasyon işlemleri online olarak yapılabilmektedir.
 • Ethiopian Airlines Bilet Al: Ethiopian Airlines şirketine ait uçuşlar için bilet satın alım işlemi Biletall.com üzerinden online olarak yapılabilmektedir. Rezervasyon, ve satın alma işlemlerinin tamamı internet ile bilgisayar ve mobil cihazlar üzerinden yapılabilmektedir.

Ethiopian Airlines Bilet İptal/İade Prosedürü

ABD uçuşları için bilet satın alma işlemi yapıldıktan sonraki 24 saat içinde kesintisiz olarak bilet iptal ve iade gerçekleştirilebilir. Tam bir ücret iadesi alınabilmesi için uçuş tarihine 7 gün veya daha fazla bir zaman kalmış olmalıdır. Diğer uçuşların iptal ve iade koşulları, bilet tipine ve uçuş sınıfına göre değişiklik göstermektedir.

Örneğin promosyonlu biletlerde iade ve iptal söz konusu olmamaktadır. Bazı iade işlemlerinde vergi ve masraf kesintileri uygulanabilir.

Ethiopian Airlines Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Ethiopian Airlines, tüm yolcuları için maksimum konforu sağlayan ölçü ve özelliklerde koltuklar sunar. Cloud Nine sınıfında yolculuk edenler içinse çok sayıda ekstra koltuk özelliği eklenmiştir. Yolculuk boyunca keyifle vakit geçirilmesi hedeflenmiştir.

 • Bebek Ve Çocuk Yolcular

5 yaşından küçük çocuklar, yanlarında ebeveynlerinden biri olmadan uçuşlara kabul edilmezler. 5 yaşından büyük reşit olmayan çocuklar için mutlaka refakatçi istenmektedir. Talep edilmesi halinde Ethiopian Airlines, refakatçi desteği sağlamaktadır. Bu hizmeti almak için uçuştan önce talep formunun doldurulması veya şirketle iletişime geçilmesi gereklidir.

 • Hamile Yolcular

Hamile yolcular 28 haftaya kadar doktor raporu ile kabul edilir. Doktor raporu 7 günden eski bir rapor olmamalıdır. 28 haftanın üzerinde olan, hamilelik komplikasyonları bulunan ve ikiz gebeliği olan kişiler için MEDIF tıbbi formu talep edilir. Aksi halde uçuşlara kabul edilmezler.

 • Hasta Ve Engelli Yolcular

Ethiopian Airlines, hasta ve engelli yolcuları belirli kurallar dahilinde uçuşlarına memnuniyetle kabul eder. Engelli yolcular için istenirse refakatçi hizmeti verilir. Sedyeli yolcular için ve bazı hastalıkların söz konusu olması halinde MEDIF tıbbi formunun doldurulması ve sunulması talep edilir. Engelli yolculara eşlik eden rehber köpekler ücretsiz olarak kabinde uçmak üzere kabul edilir.

 • Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanlar IATA kurallarına uyulduğu takdirde uçuşlara kabul edilir. Bunun için uçuş öncesinde, evcil hayvanın taşıma çantasının boyutu ve evcil hayvan içindeyken ağırlığı şirkete bildirilmelidir. Taşıma çantası ile birlikte maksimum 8 kg.'ya kadar olan evcil hayvanlar, kabinde uçabilirler. Bunun dışında olan evcil hayvanlar ise bagaj kısmında yolculuk edecektir. Taşıma çantasında IATA standartları kabul edilir. Aşı belgesi istenmektedir. Gidilecek noktanın evcil hayvanlara uygulamakta olduğu gümrük standartları, yolculuk öncesinde mutlaka öğrenilmelidir.

 • Seyahat Sigortası

Ethiopian Airlines, talep etmeleri halinde tüm yolcuları için seyahat sigortası yapmaktadır. Bazı uçuş sınıflarında bu sigorta belirli kapsamlarla standart olarak mevcuttur. Geniş kapsamlı sigortalar için havayolu şirketi ile iletişime geçilebilir. Anlaşmalı şirket vasıtası ile uygun koşullarda sigorta yapılmaktadır.

Ethiopian Airlines Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Dubai - Hartum 1.422,86 TL 9 Saat 20 Dakika
İstanbul - Cotonou 1.856,24 TL 27 Saat 35 Dakika
İstanbul - Zanzibar 1.970,38 TL 13 Saat 5 Dakika
Dubai - Nairobi 2.072,98 TL 7 Saat 30 Dakika
Kahire - Nairobi 2.085,69 TL 10 Saat 50 Dakika
İstanbul - Lomé 2.118,19 TL 27 Saat 25 Dakika
Conakry - İstanbul 2.177,53 TL 37 Saat
Johannesburg - Lusaka 2.222,45 TL 24 Saat 30 Dakika
Beyrut - Manila 2.300,35 TL 38 Saat 20 Dakika
Accra - İstanbul 2.334,57 TL 32 Saat 40 Dakika

Ethiopian Airlines Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Ethiopian Airlines uçak bileti ne kadar?

  Ethiopian Airlines firmasının popüler seferlerinden en ucuzu İstanbul - Cotonou olup, bilet fiyatı 1.856,24 TL'dir.
 • Ethiopian Airlines kaç yılında kuruldu?

  1945 yılında kurulmuştur.
 • Ethiopian Airlines firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Addıs Ababa şehrindedir.
 • Ethiopian Airlines IATA kodu nedir?

  ET uluslar arası IATA kodudur.
 • Ethiopian Airlines çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +251 116 65 66 66

Ethiopian Airlines Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (64)
İyi (18)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%78
%22
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
82 Değerlendirme
H*** A***
2 Aralık Pazar
Bence deneyin kaliteli bir firma , ikramlar güzel personel güler yüzlü
M*** K***
24 Kasım Cumartesi
Gerçekten kendi evimde gibi hissettim çok güzeldi teşekkürler.
E*** T***
8 Kasım Perşembe
Uçak geç geldi fakat aldığımız hizmet ödediğimiz paraya deydi
A*** P***
6 Kasım Salı
Gerçekten beklediğimin altında bir karşılama ve hizmet oldu.
Z*** T***
3 Kasım Cumartesi
Aile ziyareti için tercih etmiştim fiyatlar uygun gelmişti nedeni belli işte kalite.
2
26
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Ethiopian Airlines sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Ethiopian Airlines Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 26.09.2020 09:24:15 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Dakar, (Tümü)
DKRT
SN

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=19363
/ True
19363