1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Erbil

Erbil Uçak Bileti

Erbil Para Birimi
Irak Dinarı (IQD)
Erbil Zaman Dilimi
GMT +3
Erbil Şehri En İyileri
Ekstrem Sporlar, Erbil Kalesi, Erbil Kebabı
Erbil Hava Durumu (8 Ağustos) 41°C Açık
Erbil Hava Durumu (9 Ağustos) 41°C Güneşli

En Ucuz Erbil Varışlı Uçak Seferleri

Ankara - Erbil
Pegasus
03 Eyl 2020
01 Eyl 2020
Antalya - Erbil
Pegasus
03 Eyl 2020
İstanbul - Erbil
Türk Hava Yolları
01 Eyl 2020
İzmir - Erbil
Pegasus
20 Ağu 2020
Kayseri - Erbil
Pegasus
01 Eyl 2020
Diyarbakır - Erbil
Türk Hava Yolları
16 Ağu 2020
Gaziantep - Erbil
Türk Hava Yolları
09 Ağu 2020
Mardin - Erbil
Pegasus
09 Ağu 2020
Batman - Erbil
Pegasus
09 Ağu 2020
14 Ağu 2020
Şırnak - Erbil
Türk Hava Yolları
31 Ağu 2020
Adana - Erbil
Türk Hava Yolları
10 Ağu 2020
Mumbai - Erbil
Fly Dubaı
22 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Erbil Kalkışlı Uçak Seferleri

Erbil - Gaziantep
Türk Hava Yolları
05 Eyl 2020
Erbil - Antalya
Pegasus
28 Ağu 2020
Erbil - Ankara
Pegasus
18 Ağu 2020
Erbil - Adana
Pegasus
01 Eyl 2020
05 Eyl 2020
Erbil - Diyarbakır
Türk Hava Yolları
02 Eyl 2020
Erbil - İzmir
Sun Express
30 Ağu 2020
Erbil - Alanya
Pegasus
12 Ağu 2020
18 Ağu 2020
Erbil - Şırnak
Türk Hava Yolları
16 Ağu 2020
Erbil - Amsterdam
Royal Jordanian Airline
08 Ağu 2020
22 Ağu 2020
Erbil - Saraybosna
Türk Hava Yolları
30 Ağu 2020
Erbil - Mumbai
Türk Hava Yolları
06 Eyl 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Erbil Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Erbil Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Erbil Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Erbil Havaalanları
Ülke Kodu
IQ
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Arapça
Toplu Taşıma Fiyatı
600 IQD
Yemek Fiyatı
2.000 IQD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
800 IQD

Erbil’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Ağustos
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Erbil uçak bileti ile şehre ziyaret ya da yolculuk için Erbil'e gitmek isteyenlerin, hangi ayda şehre gideceklerine dikkat etmeleri gerekir. Ilıman ve sıcak bir iklime sahip olan Erbil'e özellikle kış aylarında çok yağış düşmektedir. Erbil'de yaz ayları sıcak ve kurak geçtiğinden yıllık ortalama sıcaklığın 20 derece civarında olduğu gözlemlenir.

Şehri ziyaret etmek için bahar dönemlerine denk gelen Mart, Nisan, Eylül ve Ekim aylarının tercih edilmesi önerilmektedir. Bu aylarda şehir sıcakları ortalama seviyesinde olup, yağış miktarı da oldukça az olmaktadır.

Erbil Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Erbil uçak bileti ile seyahat eden yolcular, Musul Havaalanı'na iniş yaptıktan sonra çeşitli servis araçları ile şehir merkezine gidebilmektedirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 12.000 IQD

Havaalanından Erbil şehir merkezine gitmek için ilk tercih edilen ulaşım aracı otobüsler olmaktadır. Musul Havaalanı'ndan Erbil şehrinin farklı noktalarına 24 saat boyunca otobüs seferleri düzenlenmektedir. Musul Havaalanı'nın uluslararası bir havaalanı olması nedeniyle şehir merkezine gitmek için araç sıkıntısı yaşanmamaktadır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 200.000 IQD

Uluslararası Musul Havaalanı'nın hemen hemen yer noktasında taksi bulmak mümkündür. Özellikle toplu taşıma araçlarını tercih etmek istemeyenler havaalanındaki taksi hizmetlerinden yararlanabilmektedirler. Oldukça düşük ücretli bu taksiler, iç ve dış hatlar terminalinin giriş kısımlarında yoğunlaşmaktadırlar. Erbil şehrinin havaalanına uzak olması nedeniyle, taksiler tek ya da iki yolcu ile ulaşım sağlamamaktadır. Şehir merkezine gidebilmek için en az üç yolcunun bulunması gerekir. Taksiler oldukça modern ve konforludur. İniş yapan yolcuların isteklerine göre şehrin her noktasına ulaşım sağlayabilmektedirler.

Araç Kiralama

Musul Havaalanı'ndan şehir merkezine gitmek için en çok tercih edilen araçlardan biri de kiralanan özel araçlardır. Havaalanındaki araç kiralama ofislerinde çok sayıda son model araç bulmak mümkün olabilmektedir. Günlük ve saatlik olarak kiralanan bu araçlar, teminat evrakları hazırlandıktan sonra müşterilere teslim edilmektedir.

Erbil Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Erbil havayolu ulaşımı için tercih edilen en yakın havaalanı Musul Havaalanıdır. Erbil uçak biletlerinden yararlanarak havayolu üzerinden Ebril'e seyahat edenler ya da Erbil şehrinin farklı noktalarına gitmek isteyenler Musul Havaalanı'nı kullanmaktadırlar.

Musul Havaalanı'nın şehir merkezine uzaklığı tam olarak 73 kilometredir. Havaalanından şehir merkezine yaklaşık 1-1.5 saat arasında gidilebilir.

İç ve dış hatları bulunduran Musul Havaalanı'nda, büfeler, hediyelik eşya mağazaları, restoranlar, araç kiralama büroları, emanet ve kayıp eşya yerleri ve sağlık üniteleri yer almaktadır.

Musul Havaalanı'nda bulunan alışveriş merkezlerinde yöreye özgü el sanatları, halılar, hediyelik eşyalar, el yapımı dekorasyon malzemeleri bulunmaktadır. Ayrıca, uluslararası mutfağa sahip olan restaurantlarda bulunmaktadır.

Erbil’e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Erbil uçak bileti avantajlarından yarar sağlayarak Erbil'e gitmek için birçok sebep bulunmaktadır. Bunlardan birincisi, binlerce yıldır medeniyetlere ev sahipliği yapan
 2. Erbil'in tarihi yapıları ve tarihsel kalıntılarıdır. Erbil, bilhassa tarih turizmi yapan yabancıların büyük ilgisini çekmektedir.
 3. Erbil şehri ile özdeşleşen çok sayıda yöresel lezzet bulunur. Erbil'in meşhur et yemekleri ve dönerleri yerli ve yabancı turistlerin beğenerek tükettiği yemeklerdir.
 4. Erbil'in sembolü olan Erbil Kalesi, şehrin tam ortasında bulunmaktadır ve gelen tüm ziyaretçilere açıktır. Burayı ziyaret ederek fotoğraf çekip, tarihin kalıntıları incelemek mümkün olmaktadır.
 5. Farklı medeniyetin buluşma noktası olan Erbil, kültürel açıdan son derece zengindir. Birçok farklı medeniyete ait mimari yapılar, yeniden restore edilerek halka açık tutulmaktadır.

Erbil Hakkında

Son zamanlarda adı savaşlarla duyulsa da Irak, binlerce yıldır çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan bir ülkedir. Tarımın ilk yapıldığı yer Irak'tır. Ayrıca tarih kitaplarında sık sık karşılaşılan Mezopotamya bölgesinin bir bölümü de burada yer alır. Irak'ın kuzeyinde yer alan ve Irak denilince ilk akla gelen şehirlerden biri olan Erbil, bölgenin en büyük şehri ve stratejik olarak da en iyi konumda bulunan yeridir.

Yaşanan savaşlara rağmen konumunu koruyan ve savaştan uzak sade bir hayatı yaşanmaya devam ettiği Erbil şehrinin, savaşlardan çok etkilenen bir şehir olduğu söylenemez. Erbil, Kuzey Irak yönetiminin başkentidir ve nüfusunun büyük bölümünü kürtler oluşturur.

Erbil şehrinde çok sayıda AVM mevcuttur. Erbil delinince akla çarşaflı kadınlar ya da sürekli cübbeyle gezen erkekler gelse de, aslında durum böyle değildir. Şehrin birçok noktasında barlar, tekel bayileri, eğlence mekanları ve ortak kullanım alanları mevcuttur.

Erbil şehri, turizm gezileri için oldukça idealdir. Şehirde birçok tarihi yapı, kalıntılar, mimari yapılar ve doğal güzellikler bulunur.

Irak'ın en büyük şehri olan Erbil'de, Hıristiyan, Süryani, Keldani, Arap ve Türkmen nüfusları da yer almaktadır. Süleymaniye ile birlikte, Irak'ın metropol şehri olan Erbil, yaşam koşulları en iyi olan Ortadoğu şehirlerinden biridir.

Erbil Nerede?

Erbil Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
505 IQD
Taksi
2.400 IQD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Erbil'deki şehir içi ulaşımlarda otobüslerin çok olmadığı söylenebilir. Toplu taşıma araçlarına olan ilginin az olması nedeniyle, sınırlı sayıda otobüs firmaları bulunmaktadır. Bu firmalara ait otobüs sayısı da oldukça azdır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

LPG dışındaki yakıt fiyatlarının ucuz olması Erbil'de taksi ile taşımacılığını ön plana çıkarmıştır. Neredeyse her köşe başında bir taksi durağı bulmak mümkün. Taksilerin son model araçlardan oluşması da ayrıca dikkat çekicidir. Taksi ulaşımlarındaki tek sorun, taksimetre sisteminin yeteri kadar gelişmemiş olmasıdır. Bu nedenle, taksiye binmeden önce gidilecek yeri tarif edilmesi ve ücreti önceden konuşulması gerekmektedir.

Erbil Vize Şartları

Irak Vize İstiyor mu?
Hayır
Irak Vizesiz Kalınabilecek Süre
10 Gün
Irak Vize Detayları
Karayolu ile Irak’a seyahat etmek isteyenlerin Irak’ın dış temsilciklerinden vize almaları gerekiyor.

Erbil’de Gezilecek Yerler

Erbil Kalesi
Kültür Müzesi
Sami Abdurrahman Parkı
Family Mall - Bazaar
Erbil Kalesi

Erbil Kalesi, UNESCO tarafından 1973 yılında dünya mirası listesine alınmıştır. Şehrin en eski yapılarından biri olan Erbil Kalesi, Erbil şehrinin tam ortasında bulunmaktadır. Kalenin zirvesine çıkıldığında, Erbil şehrini tüm yönleriyle izlemek mümkün olabilmektedir. Kaleye gitmek için, dik bir yokuşun çıkılması gerekmektedir. Erbil Kalesinin çevresinde birçok yerleşim, restaurant ve büfeler hizmet vermektedir.

Kültür Müzesi

Kültür Müzesi, Erbil Kalesi'nin içinde bulunmaktadır. Kaleye ilk giriş yapılırken küçük bir miktar ücret alınmaktadır. Erbil Kalesi'nin giriş avlusunda bulunan Kültür Müzesi'nde, şehre ve yöreye ait yöresel kıyafetler, şapkalar, tarihi eşyalar ve el sanat ürünleri bulunmaktadır.

Sami Abdurrahman Parkı

Kurak bir şehir olan Erbil'in sıcak havasından ve kavurucu sıcağından uzaklaşmak için en ideal yer, Sami Abddurmahman Parkı'dır. Şehrin göbeğinde bulunan bu park, görsel açıdan bir şölen sunmaktadır. Sami Abdurrahman Parkı'nın çevresinde yeme içme olanaklarının sunulduğu cafeler ve Restaurantlar bulunmaktadır.

Family Mall

Family Mall, Erbil şehrinin bilinen en popüler alışveriş merkezlerinden biridir. Çocukların eğlenebilecekleri oyun parkları, kafeler, sinema salonu, restaurantla, yöresel lezzetlerin yapıldığı mekanlar ve uluslararası markalar bulunmaktadır.

Bazaar

Erbil şehrinin en hareketli yerinin Bazaar olarak tabir edilen yeri olduğu söylenebilir. Klasik pazar yerlerinden öte, şehir ile özdeşleşmiş tüm ürünlerin satışı burada yapılmaktadır. Yöresel kıyafet satışları, hediyelik eşyalar, takılar, el yapımı ürünler ve daha birçok ürünün satışı düşük fiyatlar ile burada yapılır. Erbil'in kapalı çarşısı olan Bazaar, şehir halkı tarafından "Qeyseri" olarak anılır.

Erbil’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Erbil Kebabı
Kileyçe
Küpe
Samak Mashwi bil-Summaq

Türkmen mutfağının da izlerini taşıyan Erbil'de her ağız tadına uygun yemekler bulunabilmektedir. Erbil yemeklerinin farkı, bol baharatlı ve yağlı olmasıdır. Erbil uçak bileti ile yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdikleri Erbil mutfağında, Türk damak tadına uygun yemeklerde yapılır.

Yöresel Bir Lezzet: Erbil Kebabı

Bilinen kebaplardan farklı olarak, Erbil kebabına patates de ilave edilmiştir. Kıyma, patates ve maydanostan oluşan bir harç hazırlanarak köfteye benzer şekiller verilip fırında ya da doğrudan tavaya konularak yağda pişirilir.

Erbilin Baklavası: Kileyçe

Türk mutfağındaki baklavaya benzeyen ve özellikle bayramlarda sık sık yapılan Kileyçe, Erbil'in en önemli tatlılarından biridir. Görünüm olarak da baklavayı andıran bu tatlının hamuru, baklava hamuru gibi açılarak içerisine susam, ceviz, hurma ve Hindistan cevizi konularak fırında pişirilir. Daha sonra şerbet ilave edilerek servis edilir.

Erbil'in Mumbar Dolması: Küpe

Türkiye'de Adana taraflarında yoğun olarak yapılan mumbar yemeğinin bir benzeri olan Küpe yemeği, bağırsak ve işkembenin temizlenerek içinin harç ile doldurulması suretiyle yapılır.

Fırında Balık: Samak Mashwi Bil-Summaq

Bu yemeğin ön önemli özelliği, balığın sumaklara sarılarak fırına verilmesidir. Normal şartlarda tandırda pişirilen bu yemek, tandırın olmadı yerlerde fırında da pişirilir.

Konaklama İçin Erbil Otel Seçenekleri

Ucuz Erbil uçak bileti ile şehre gelenleri birçok otel ve konaklama seçeneği bekliyor.

Cristal Erbil Hotel
Cristal Erbil Hotel, Erbil şehir merkezine 3.8 kilometre uzaklıktadır. Hotelde kapalı yüzme havuzu, spa merkezi, masaj salonu ve restaurant hizmeti sunulmaktadır. Her odada TV, dinlenme odaları, WiFi bağlantısı ve yürüyüş alanları bulunmaktadır. Hotelde konaklayan yabancı turistler için döviz büroları kurulmuştur. İsteyen konuklar, paralarını Irak Dinar'ı ile değiştirme hakkında sahiptirler.
100 Meter Road
Darin Plaza Hotel
Darin Plaza Hotel, Erbil'in Hawler Çarşısı'nda bulunmaktadır. Fitnes merkezi, sauna merkezi, kapalı yüzme havuzu ve özel masaj salonları ile hizmet vermektedir. Oldukça dekoratif süslemeler bulunduran Darin Plaza Hotel, açık büfe kahvaltı ve yöresel Erbil yemeklerine de ev sahipliği yapmaktadır.
60 Meter Street
Jouhayna Hotel
Erbil'in merkezinde yer alan bu otel, modern konaklama imkanları sunar. Havaalanına 10 dakikalık mesafede bulunan Jouhayna Hotel'i, yabancı turistlerin en çok rağbet gösterdikleri otellerden biridir. Erbil kalesine 20 dakikalık mesafede bulunur. Jouhayna Hotel'i, Erbil'in en düşük ve konforlu otellerinden biridir.
100 M. Street, International Airport Road. Kurdistan

Erbil Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Erbil 734,90 TL 2 Saat
Antalya - Erbil 972,90 TL 2 Saat 10 Dakika
İstanbul - Erbil 989,35 TL 7 Saat 15 Dakika
İzmir - Erbil 1.114,90 TL 8 Saat 30 Dakika
Konya - Erbil 1.325,73 TL 7 Saat 50 Dakika
Kayseri - Erbil 1.328,65 TL 6 Saat 40 Dakika
Diyarbakır - Erbil 1.346,83 TL 5 Saat 30 Dakika
Elazığ - Erbil 1.364,13 TL 21 Saat 5 Dakika

Erbil Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Erbil uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Clickair, Egyptair, Pegasus, Qatar Airways, Sun Express, Türk Hava Yolları.
 • Erbil yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Erbil varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Ankara - Erbil olup, bilet fiyatı 734,90 TL'dir.
 • Erbil şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Ağustos ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Erbil ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Göbeklitepe Nerede? Göbekli Tepe’ye Nasıl Gidilir? Tüm Bilmeniz Gerekenler!
Göbeklitepe Nerede? Göbekli Tepe’ye Nasıl Gidilir? Tüm Bilmeniz Gerekenler!
03 Ocak 2020
Bu yazımızla Göbeklitepe Nerede, Nasıl Gidilir, Tarihi ve Hikayesi hakkında birçok bilgiyi birlikte inceleyeceğiz. İnsanlığın var oluşuyla başlayan süreçte, dünyanın dört bir yanında binlerce araştır
Ergan Kayak Merkezi
Ergan Kayak Merkezi
05 Kasım 2019
Ergan Kayak Merkezi Hakkında Erzincan ilinde bulunan Ergan Kayak Merkezi 12 ay boyunca farklı sportif faaliyetler ile yerli yabancı birçok turistlerin uğrak yerlerinden biri olmuştur. Munzur Sıra
30 Ağustos Zafer Bayramı'nda İstanbul'a Yakın Tatil Rotaları
30 Ağustos Zafer Bayramı'nda İstanbul'a Yakın Tatil Rotaları
29 Ağustos 2019
Tatil sevenler en küçük fırsatları bile muhteşem gezilere çevirebilirler. Bu Ağustos ayında güzel bir fırsatınız var. 30 Ağustos tatilini hafta sonu ile birleştirip güzel bir hafta sonu kaçamağı yapab
Seyahat Ederken İzleyebileceğiniz 10 Türk Filmi
Seyahat Ederken İzleyebileceğiniz 10 Türk Filmi
16 Mayıs 2016
Seyahat etmek ne sihirli şeydir, değil mi? Uzun uzun paragraflar okumadan, karmaşık terimleri çözmeye çalışmadan; sadece görme, tatma gibi duyularınızı kullanarak ufkunuzu katlayabilme imkânı sunar. H

Erbil Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (85)
İyi (5)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%94
%6
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
90 Değerlendirme
E*** E*** R***
28 Ekim Pazar
Bol bol resim çekilebileceğiniz biryer gerçekten keyifli ve güzeldi
B*** C***
22 Eylül Cumartesi
Gidip gezilesi yerler bu kadar keyifli yerler olamaz ya yeminle.
E*** M*** Y*** G***
14 Eylül Cuma
Erkek arkadaşım dalgıç ve buradaki dünyanın en büyük akvaryumunu görmeye gittik çok eğlendik
İ*** O*** B***
23 Haziran Cumartesi
Konuşsa neler anlatabilecek belki de , kesin gidin..
İ*** K***
14 Eylül Cuma
Karım ile birlikte bir daha ki ay buraya gidiyoruz
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Erbil Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 8.08.2020 05:13:46 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Erbil, (EBL)
EBL
IQ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=57800
/ True
57800