Erbil Uçak Bileti

Erbil Hava Durumu
23 Ağustos
Bugün
Açık
39°C
24 Ağustos
Yarın
Güneşli
40°C
25 Ağustos
Pazar
Güneşli
42°C
Para Birimi
Irak Dinarı (IQD)
Zaman Dilimi
GMT +3
Erbil Şehri En İyileri
  • Ekstrem Sporlar
  • Erbil Kalesi
  • Erbil Kebabı
Erbil

En Ucuz Erbil Varışlı Uçak Seferleri

Diyarbakır - Erbil
Türk Hava Yolları
467,06 TL
08 Eyl 2019
Gaziantep - Erbil
Türk Hava Yolları
478,97 TL
11 Eyl 2019
Ankara - Erbil
Türk Hava Yolları
637,96 TL
29 Ağu 2019
Antalya - Erbil
Pegasus
833,00 TL
17 Eyl 2019
İstanbul - Erbil
Türk Hava Yolları
924,47 TL
10 Eyl 2019
Şırnak - Erbil
Türk Hava Yolları
1.073,06 TL
29 Ağu 2019
Adana - Erbil
Pegasus
1.153,95 TL
21 Eyl 2019
Mardin - Erbil
Türk Hava Yolları
1.241,70 TL
23 Ağu 2019
Şanlıurfa - Erbil
Türk Hava Yolları
1.289,35 TL
23 Ağu 2019
Kayseri - Erbil
Pegasus
1.343,95 TL
01 Eyl 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Erbil Kalkışlı Uçak Seferleri

Erbil - Gaziantep
Türk Hava Yolları
653,47 TL
11 Eyl 2019
Erbil - Diyarbakır
Türk Hava Yolları
753,94 TL
15 Eyl 2019
Erbil - Ankara
Pegasus
830,00 TL
13 Eyl 2019
Erbil - Antalya
Pegasus
844,00 TL
19 Eyl 2019
964,00 TL
19 Eyl 2019
Erbil - Adana
Pegasus
1.229,00 TL
17 Eyl 2019
Erbil - Alanya
Pegasus
1.349,00 TL
29 Ağu 2019
Erbil - Şırnak
Türk Hava Yolları
1.438,32 TL
26 Ağu 2019
Erbil - Dusseldorf
Atlasglobal
1.758,08 TL
04 Eyl 2019
Erbil - Lefkoşa
Atlasglobal
1.824,95 TL
28 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Erbil Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Erbil Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Erbil Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Erbil Havaalanları
Ülke Kodu
IQ
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Arapça
Toplu Taşıma Fiyatı
600 IQD
Yemek Fiyatı
2.000 IQD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
800 IQD

Erbil’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Ağustos
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Erbil uçak bileti ile şehre ziyaret ya da yolculuk için Erbil'e gitmek isteyenlerin, hangi ayda şehre gideceklerine dikkat etmeleri gerekir. Ilıman ve sıcak bir iklime sahip olan Erbil'e özellikle kış aylarında çok yağış düşmektedir. Erbil'de yaz ayları sıcak ve kurak geçtiğinden yıllık ortalama sıcaklığın 20 derece civarında olduğu gözlemlenir.

Şehri ziyaret etmek için bahar dönemlerine denk gelen Mart, Nisan, Eylül ve Ekim aylarının tercih edilmesi önerilmektedir. Bu aylarda şehir sıcakları ortalama seviyesinde olup, yağış miktarı da oldukça az olmaktadır.

Erbil Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Erbil uçak bileti ile seyahat eden yolcular, Musul Havaalanı'na iniş yaptıktan sonra çeşitli servis araçları ile şehir merkezine gidebilmektedirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 12.000 IQD

Havaalanından Erbil şehir merkezine gitmek için ilk tercih edilen ulaşım aracı otobüsler olmaktadır. Musul Havaalanı'ndan Erbil şehrinin farklı noktalarına 24 saat boyunca otobüs seferleri düzenlenmektedir. Musul Havaalanı'nın uluslararası bir havaalanı olması nedeniyle şehir merkezine gitmek için araç sıkıntısı yaşanmamaktadır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 200.000 IQD

Uluslararası Musul Havaalanı'nın hemen hemen yer noktasında taksi bulmak mümkündür. Özellikle toplu taşıma araçlarını tercih etmek istemeyenler havaalanındaki taksi hizmetlerinden yararlanabilmektedirler. Oldukça düşük ücretli bu taksiler, iç ve dış hatlar terminalinin giriş kısımlarında yoğunlaşmaktadırlar. Erbil şehrinin havaalanına uzak olması nedeniyle, taksiler tek ya da iki yolcu ile ulaşım sağlamamaktadır. Şehir merkezine gidebilmek için en az üç yolcunun bulunması gerekir. Taksiler oldukça modern ve konforludur. İniş yapan yolcuların isteklerine göre şehrin her noktasına ulaşım sağlayabilmektedirler.

Araç Kiralama

Musul Havaalanı'ndan şehir merkezine gitmek için en çok tercih edilen araçlardan biri de kiralanan özel araçlardır. Havaalanındaki araç kiralama ofislerinde çok sayıda son model araç bulmak mümkün olabilmektedir. Günlük ve saatlik olarak kiralanan bu araçlar, teminat evrakları hazırlandıktan sonra müşterilere teslim edilmektedir.

Erbil Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Erbil havayolu ulaşımı için tercih edilen en yakın havaalanı Musul Havaalanıdır. Erbil uçak biletlerinden yararlanarak havayolu üzerinden Ebril'e seyahat edenler ya da Erbil şehrinin farklı noktalarına gitmek isteyenler Musul Havaalanı'nı kullanmaktadırlar.

Musul Havaalanı'nın şehir merkezine uzaklığı tam olarak 73 kilometredir. Havaalanından şehir merkezine yaklaşık 1-1.5 saat arasında gidilebilir.

İç ve dış hatları bulunduran Musul Havaalanı'nda, büfeler, hediyelik eşya mağazaları, restoranlar, araç kiralama büroları, emanet ve kayıp eşya yerleri ve sağlık üniteleri yer almaktadır.

Musul Havaalanı'nda bulunan alışveriş merkezlerinde yöreye özgü el sanatları, halılar, hediyelik eşyalar, el yapımı dekorasyon malzemeleri bulunmaktadır. Ayrıca, uluslararası mutfağa sahip olan restaurantlarda bulunmaktadır.

Erbil’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Erbil uçak bileti avantajlarından yarar sağlayarak Erbil'e gitmek için birçok sebep bulunmaktadır. Bunlardan birincisi, binlerce yıldır medeniyetlere ev sahipliği yapan
  2. Erbil'in tarihi yapıları ve tarihsel kalıntılarıdır. Erbil, bilhassa tarih turizmi yapan yabancıların büyük ilgisini çekmektedir.
  3. Erbil şehri ile özdeşleşen çok sayıda yöresel lezzet bulunur. Erbil'in meşhur et yemekleri ve dönerleri yerli ve yabancı turistlerin beğenerek tükettiği yemeklerdir.
  4. Erbil'in sembolü olan Erbil Kalesi, şehrin tam ortasında bulunmaktadır ve gelen tüm ziyaretçilere açıktır. Burayı ziyaret ederek fotoğraf çekip, tarihin kalıntıları incelemek mümkün olmaktadır.
  5. Farklı medeniyetin buluşma noktası olan Erbil, kültürel açıdan son derece zengindir. Birçok farklı medeniyete ait mimari yapılar, yeniden restore edilerek halka açık tutulmaktadır.

Erbil Hakkında

Son zamanlarda adı savaşlarla duyulsa da Irak, binlerce yıldır çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan bir ülkedir. Tarımın ilk yapıldığı yer Irak'tır. Ayrıca tarih kitaplarında sık sık karşılaşılan Mezopotamya bölgesinin bir bölümü de burada yer alır. Irak'ın kuzeyinde yer alan ve Irak denilince ilk akla gelen şehirlerden biri olan Erbil, bölgenin en büyük şehri ve stratejik olarak da en iyi konumda bulunan yeridir.

Yaşanan savaşlara rağmen konumunu koruyan ve savaştan uzak sade bir hayatı yaşanmaya devam ettiği Erbil şehrinin, savaşlardan çok etkilenen bir şehir olduğu söylenemez. Erbil, Kuzey Irak yönetiminin başkentidir ve nüfusunun büyük bölümünü kürtler oluşturur.

Erbil şehrinde çok sayıda AVM mevcuttur. Erbil delinince akla çarşaflı kadınlar ya da sürekli cübbeyle gezen erkekler gelse de, aslında durum böyle değildir. Şehrin birçok noktasında barlar, tekel bayileri, eğlence mekanları ve ortak kullanım alanları mevcuttur.

Erbil şehri, turizm gezileri için oldukça idealdir. Şehirde birçok tarihi yapı, kalıntılar, mimari yapılar ve doğal güzellikler bulunur.

Irak'ın en büyük şehri olan Erbil'de, Hıristiyan, Süryani, Keldani, Arap ve Türkmen nüfusları da yer almaktadır. Süleymaniye ile birlikte, Irak'ın metropol şehri olan Erbil, yaşam koşulları en iyi olan Ortadoğu şehirlerinden biridir.

Erbil Nerede?

Erbil Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
505 IQD
Taksi
2.400 IQD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Erbil'deki şehir içi ulaşımlarda otobüslerin çok olmadığı söylenebilir. Toplu taşıma araçlarına olan ilginin az olması nedeniyle, sınırlı sayıda otobüs firmaları bulunmaktadır. Bu firmalara ait otobüs sayısı da oldukça azdır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

LPG dışındaki yakıt fiyatlarının ucuz olması Erbil'de taksi ile taşımacılığını ön plana çıkarmıştır. Neredeyse her köşe başında bir taksi durağı bulmak mümkün. Taksilerin son model araçlardan oluşması da ayrıca dikkat çekicidir. Taksi ulaşımlarındaki tek sorun, taksimetre sisteminin yeteri kadar gelişmemiş olmasıdır. Bu nedenle, taksiye binmeden önce gidilecek yeri tarif edilmesi ve ücreti önceden konuşulması gerekmektedir.

Erbil Vize Şartları

Irak Vize İstiyor mu?
Hayır
Irak Vizesiz Kalınabilecek Süre
10 Gün
Irak Vize Detayları
Karayolu ile Irak’a seyahat etmek isteyenlerin Irak’ın dış temsilciklerinden vize almaları gerekiyor.

Erbil’de Gezilecek Yerler

Erbil Kalesi
Kültür Müzesi
Sami Abdurrahman Parkı
Family Mall - Bazaar
Erbil Kalesi

Erbil Kalesi, UNESCO tarafından 1973 yılında dünya mirası listesine alınmıştır. Şehrin en eski yapılarından biri olan Erbil Kalesi, Erbil şehrinin tam ortasında bulunmaktadır. Kalenin zirvesine çıkıldığında, Erbil şehrini tüm yönleriyle izlemek mümkün olabilmektedir. Kaleye gitmek için, dik bir yokuşun çıkılması gerekmektedir. Erbil Kalesinin çevresinde birçok yerleşim, restaurant ve büfeler hizmet vermektedir.

Kültür Müzesi

Kültür Müzesi, Erbil Kalesi'nin içinde bulunmaktadır. Kaleye ilk giriş yapılırken küçük bir miktar ücret alınmaktadır. Erbil Kalesi'nin giriş avlusunda bulunan Kültür Müzesi'nde, şehre ve yöreye ait yöresel kıyafetler, şapkalar, tarihi eşyalar ve el sanat ürünleri bulunmaktadır.

Sami Abdurrahman Parkı

Kurak bir şehir olan Erbil'in sıcak havasından ve kavurucu sıcağından uzaklaşmak için en ideal yer, Sami Abddurmahman Parkı'dır. Şehrin göbeğinde bulunan bu park, görsel açıdan bir şölen sunmaktadır. Sami Abdurrahman Parkı'nın çevresinde yeme içme olanaklarının sunulduğu cafeler ve Restaurantlar bulunmaktadır.

Family Mall

Family Mall, Erbil şehrinin bilinen en popüler alışveriş merkezlerinden biridir. Çocukların eğlenebilecekleri oyun parkları, kafeler, sinema salonu, restaurantla, yöresel lezzetlerin yapıldığı mekanlar ve uluslararası markalar bulunmaktadır.

Bazaar

Erbil şehrinin en hareketli yerinin Bazaar olarak tabir edilen yeri olduğu söylenebilir. Klasik pazar yerlerinden öte, şehir ile özdeşleşmiş tüm ürünlerin satışı burada yapılmaktadır. Yöresel kıyafet satışları, hediyelik eşyalar, takılar, el yapımı ürünler ve daha birçok ürünün satışı düşük fiyatlar ile burada yapılır. Erbil'in kapalı çarşısı olan Bazaar, şehir halkı tarafından "Qeyseri" olarak anılır.

Erbil’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Erbil Kebabı
Kileyçe
Küpe
Samak Mashwi bil-Summaq

Türkmen mutfağının da izlerini taşıyan Erbil'de her ağız tadına uygun yemekler bulunabilmektedir. Erbil yemeklerinin farkı, bol baharatlı ve yağlı olmasıdır. Erbil uçak bileti ile yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdikleri Erbil mutfağında, Türk damak tadına uygun yemeklerde yapılır.

Yöresel Bir Lezzet: Erbil Kebabı

Bilinen kebaplardan farklı olarak, Erbil kebabına patates de ilave edilmiştir. Kıyma, patates ve maydanostan oluşan bir harç hazırlanarak köfteye benzer şekiller verilip fırında ya da doğrudan tavaya konularak yağda pişirilir.

Erbilin Baklavası: Kileyçe

Türk mutfağındaki baklavaya benzeyen ve özellikle bayramlarda sık sık yapılan Kileyçe, Erbil'in en önemli tatlılarından biridir. Görünüm olarak da baklavayı andıran bu tatlının hamuru, baklava hamuru gibi açılarak içerisine susam, ceviz, hurma ve Hindistan cevizi konularak fırında pişirilir. Daha sonra şerbet ilave edilerek servis edilir.

Erbil'in Mumbar Dolması: Küpe

Türkiye'de Adana taraflarında yoğun olarak yapılan mumbar yemeğinin bir benzeri olan Küpe yemeği, bağırsak ve işkembenin temizlenerek içinin harç ile doldurulması suretiyle yapılır.

Fırında Balık: Samak Mashwi Bil-Summaq

Bu yemeğin ön önemli özelliği, balığın sumaklara sarılarak fırına verilmesidir. Normal şartlarda tandırda pişirilen bu yemek, tandırın olmadı yerlerde fırında da pişirilir.

Konaklama İçin Erbil Otel Seçenekleri

Ucuz Erbil uçak bileti ile şehre gelenleri birçok otel ve konaklama seçeneği bekliyor.

Cristal Erbil Hotel

Cristal Erbil Hotel, Erbil şehir merkezine 3.8 kilometre uzaklıktadır. Hotelde kapalı yüzme havuzu, spa merkezi, masaj salonu ve restaurant hizmeti sunulmaktadır. Her odada TV, dinlenme odaları, WiFi bağlantısı ve yürüyüş alanları bulunmaktadır. Hotelde konaklayan yabancı turistler için döviz büroları kurulmuştur. İsteyen konuklar, paralarını Irak Dinar'ı ile değiştirme hakkında sahiptirler.

100 Meter Road
Darin Plaza Hotel

Darin Plaza Hotel, Erbil'in Hawler Çarşısı'nda bulunmaktadır. Fitnes merkezi, sauna merkezi, kapalı yüzme havuzu ve özel masaj salonları ile hizmet vermektedir. Oldukça dekoratif süslemeler bulunduran Darin Plaza Hotel, açık büfe kahvaltı ve yöresel Erbil yemeklerine de ev sahipliği yapmaktadır.

60 Meter Street
Jouhayna Hotel

Erbil'in merkezinde yer alan bu otel, modern konaklama imkanları sunar. Havaalanına 10 dakikalık mesafede bulunan Jouhayna Hotel'i, yabancı turistlerin en çok rağbet gösterdikleri otellerden biridir. Erbil kalesine 20 dakikalık mesafede bulunur. Jouhayna Hotel'i, Erbil'in en düşük ve konforlu otellerinden biridir.

100 M. Street, International Airport Road. Kurdistan

Erbil Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ort. Sefer Süresi
Diyarbakır - Erbil 467,06 TL 1 sa 15 dk
Gaziantep - Erbil 478,97 TL 1 sa 25 dk
Ankara - Erbil 637,96 TL 3 sa 30 dk
Antalya - Erbil 833,00 TL 2 sa 10 dk
İstanbul - Erbil 924,47 TL 7 sa 5 dk
Şırnak - Erbil 1.073,06 TL 9 sa 15 dk
Hatay - Erbil 1.094,77 TL 20 sa 55 dk
Londra - Erbil 1.095,00 TL 11 sa 20 dk

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Erbil ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Sadece Biz Sevmiyoruz! Dünyaca Ünlü 5 Türk Lezzeti
Sadece Biz Sevmiyoruz! Dünyaca Ünlü 5 Türk Lezzeti
15 Mart 2019
Türk mutfağının oldukça zengin ve Türk yemeklerinin oldukça lezzetli olduğu tüm dünya tarafından bilinen bir gerçek. İster Asya’ya, ister Avrupa’ya, ister Amerika’ya gidin, herhangi bir Türk restoranı
Çocuklarla Seyahat Rehberi - Biletall Shop Seyahat İpuçları
Çocuklarla Seyahat Rehberi - Biletall Shop Seyahat İpuçları
28 Ocak 2019
 Özellikle küçük yaşlarda çocuğunuz varsa yolculuklar sizin için çekilmez hale gelebilir. Kimi zaman sıkılan ve yaramazlık yapmak isteyen, yolculuklarda büyüklere göre çok daha kolay hasta olab
Havayolu Firmaları Tarafından Sunulan En İyi 9 Uçak Yemeği
Havayolu Firmaları Tarafından Sunulan En İyi 9 Uçak Yemeği
24 Kasım 2018
11 Ekim 1919’dan bu yana uçaklarda yolculara yemek servis edilmektedir. Fakat yaklaşık 100 yıl geçmesine rağmen uçaklarda yenilen yemeklerin tadının farklı olmasına bir çözüm bulunamamıştır. Bu farklı
İstanbul Yeni Havalimanı ve Atatürk Havalimanı Arasındaki Farklar
İstanbul Yeni Havalimanı ve Atatürk Havalimanı Arasındaki Farklar
22 Kasım 2018
Yeni havaalanının açılışını duymayan kalmamıştır, biz de dünyanın en büyük havaalanı olması planlanan, dünyanın kültürel merkezlerinde biri olan İstanbul’un yeni havaalanını, yerine geçeceği Atatürk H

Erbil Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
%100
İyi (0)
%0
Orta (0)
%0
Kötü (0)
%0
Çok Kötü (0)
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Gerçekten güzel ağırlandık biz çok keyif aldık.
Bol bol resim çekilebileceğiniz biryer gerçekten keyifli ve güzeldi
Gidip gezilesi yerler bu kadar keyifli yerler olamaz ya yeminle.
Erkek arkadaşım dalgıç ve buradaki dünyanın en büyük akvaryumunu görmeye gittik çok eğlendik
Karım ile birlikte bir daha ki ay buraya gidiyoruz
Konuşsa neler anlatabilecek belki de , kesin gidin..
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Erbil Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.08.2019 20:48:13
İSTANBUL
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
ERBİL
Erbil, (EBL)
EBL
IQ
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=42194

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
/
42194