1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Travelling With Ellinair Airlines You Always Win!"

Ellinair Ellinair Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
2013
Firma Kısaltması
ELB
Firma Merkezi
Selanik
IATA Kodu
EL
Çağrı Merkezi
+30 (2311) 224 700
Uçak Sayısı
10
Firma Yorum Sayısı
1
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,6/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Ellinair Hakkında

Ellinair, Mounzenidis Grubu tarafından 2013 yılında Yunanistan’ın Selanik uluslararası havaalanında kurulmuştur. Filosunda bulunan 10 uçak ile uçuş nokta sayısını 20’den 2015 yılında 42’ye çıkarmıştır. Ellinair Havayolları şirketi Rusya’dan Yunanistan’a gelen turist sayısında artış yaşanmasından sonra kurulmuştur. 2014 yılında Global Dağıtım Sistemleri’ne dahil edilerek turizm acentelerine erişilebilirlik sağlanmıştır.

Ellinair Havayolları şirketi 2015 yılında Yunanistan’ın Selanik ve Atina şehirlerinden iç hatlar uçuşlarını başlatmıştır. Yunanistan’ın en yeni havayolu şirketlerinden birisi olan Ellinair Havayolları şirketi bünyesinde 10 adet uçak bulunmakta ve uçuşlarını bu uçaklar ile yapmaktadır. Selanik uluslararası havaalanı ve Atina uluslararası havaalanından direkt uçuşlar yapmaktadır. Korfu uluslararası ve Kandiye havaalanından ise uluslararası uçuşlar yapmaktadır.

Ellinair Airlines uçak bileti için satın alma ve rezervasyon işlemleri Biletall.com’dan yapılabilmektedir. Ülkemizden havayolu ile Yunanistan’a gitmek isteyen ve Ellinair firmasını tercih eden yolcular biletlerini Biletall.com’dan alabilmektedirler.

Ellinair Airlines uçak bileti fiyatları için Biletall.com’dan fiyat karşılaştırmalar yapabilir ve erken rezervasyonlar ile ucuz uçak biletine sahip olabilmektesiniz. Yeni şirketin yeni uçakları ile konforlu yolculuklar yapılabilmektedir.

Yunanistan Ulaştırma Bakanlığı’nca Ellinair Havayolları şirketinin tüm hizmetleri denetlenmekte, gerçekleştirilen uçuşların güvenlik seviyeleri artırılmaktadır.

Yunanistan yurt içi ve uluslararası uçuşları ile yolcu taşımaktadır. 2015 yılında uçuş noktası sayısını 5 üs ile 42 noktaya çıkarmıştır.

Ellinair Havayolları şirketine ait uçaklar ile rahat ve konforlu seyahatler yapabilmeniz için uçaklarda özel kabinler yeni sistemler ile donatılmıştır. Uluslararası yolcuklarda Ellinair Airlines uçak bileti rezervasyon işlemlerini gerçekleştiren yolcuları işlemleri sonucunda içecek, yiyecek, eğlence ve kişisel ihtiyaçlar karşılanarak konforlu yolculuklar yapabilmektedirler.

Yeni kurulmuş olan ve ulaşım ağı henüz istenilen genişliğe ulaşmayan firma, uçuş öncesi ve sonrasında yolcu taşıma işlemleri için kara ulaşım hizmetleri sunmaktadır. Selanik şehir yapısının sadeliği ile düzenli olarak ulaşım imkanı sunulmaktadır.

Henüz filosunda 10 uçak bulunduran Ellinair Havayolları Yunanistan’ın en düzenli hizmet veren havayolu şirketlerinden birisidir. Uçuş güzergahına göre uçak modellerini seferlere hazırlayarak, yolcuların rahatı ve konforu sağlanmaya çalışılmaktadır.

Rusya’dan Yunanistan’a olan turist akımının artması sonucu kurulan Ellinair yeni model uçakları filosuna katarak büyümeye çalışmaktadır. Ellinair Airlines en ucuz uçak bileti satın alanlar havaalanlarında araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilmektedirler.

Ellinair Online Check - in

Ellinair ile seyahat edecek olan yolcular check-in işlemleri 24 saat öncesinden online olarak rahatlıkla yapılabilmektedir.

Online erken tarihlerde rezervasyon, Ellinair Airlines uçak bileti fiyatları ve koltuk seçimi, kabin içi inceleme, yiyecek ve içecek menüleri hakkında bilgiler alınabilmektedir.

 Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Ellinair havayolu şirketi ile uçuş yapabilmek için bilet satın alan yolcular, online check-in sistemi üzerinden yapılan check-in işlemleri sırasında koltuk seçimi yapılabilmektedir. Normal check-in işlemlerinde ise boş koltuk sıralamasına göre koltuk belirlemesi yapılmaktadır. Uluslararası uçuşlarda veya yurtiçi uçuşlarda uçak içerisinde boş koltuk bulunması durumunda kabin görevlilerine bilgi verilmek suretiyle boş koltuklar kullanılabilmektedir. Ellinair Havayolu şirketi yeni bir havayolu şirketi olduğu için yemek siparişi almamaktadır. Ancak tüm uçuşlarında yolcularına ücretsiz ikram servisleri yaparak çeşitli içecek ve yiyecekler sunulmaktadır.

Ellinair Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Turizm için kurulmuş konforlu bir firmadır.
 2. Yeni teknoloji ile kurulmuş ve yeni model uçakları ile güvenli uçuşlar sağlamaktadır.
 3. Direkt uçuşlar yapmaktadır.
 4. Business Class yolcularına ayrıcalıklı hizmetleri vardır.
 5. En iyi teknolojik sistemleri sayesinde uçuşlar zamanında yapılmaktadır.
 6. Tüm uçuşlarında eşsiz servis imkanı vardır.
 7. Son model uçaklar kullanmaktadır.

Ellinair Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Ellinair Airlines’da uluslararası standart bagaj sistemi uygulanmaktadır.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Ellinair Havayolları firmasında ücretsiz bagaj hakkı 20 Kg’dır. Kabin içi el bagajı hakkı ise 8 kg’dır.

KABİN/EL BAGAJI: El bagajı için belirlenen bagaj ölçüleri 55x40x20 cm olarak belirlenmiştir.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

YURTİÇİ: Yurtiçi uçuşlarda fazla bagaj ücreti kg başına 2 Euro’dur

YURTDIŞI: Ücretsiz bagaj hakkından fazla eşyası bulunan yolculardan uluslararası uçuşlarda fazla olan kg başına 5 Euro ücret alınmaktadır.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Uçuş sonrasında havaalanlarında bulunan yolcular eşyalarının hasar gördüğünü, kaybolduğunu, ya da eksik olarak teslim edilmesi durumlarında, havaalanından ayrılmadan Ellinair müşteri hizmetleri ile görüşülmelidir. Ellinair Havaalanı görevlileri eşyalarla ilgili olumsuz durumlar için tutanak tutularak araştırma işlemi başlatılır. Kayıp eşyalar için 30 gün içerisinde yanıt alınamaması durumunda görevliler yolcu ile irtibat kurmaktadır.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Ellinair Havayolları ile yapılacak yolculuklarda yolcu güvenliği için, kişilerin can güvenliğini tehlikeye sokabilecek her türlü, kesici, delici, yanıcı özelliği olan maddeler kesinlikle uçağa alınmamaktadır. Ellinair Havayolları hiçbir yolcusuna özel bagaj ambargosu uygulamamaktadır.

Ellinair Yiyecek, İçecek ve İkram

Ellinair Havayolları şirketinde ikram servisi yapılmakta, ancak check-in esnasında yemek siparişi yapılamamaktadır.

 Economy Class İkramlar

Ellinair Havayolları şirketinin önceden yemek sipariş kabul sistemi yoktur. Ellinair’da yolculuk esnasında ücretsiz olarak çeşitli kahvaltılık yiyecek ve içecekler servis yapılmaktadır.

 Business Class İkramlar

Ellinair Havayolları şirketinden bilet alan Business Class yolcularına, özel içecek ve yiyecek ikram hizmetleri sunulmaktadır.

 Özel Yemek Servisi

Ellinair uçaklarında ücret karşılığında çeşitli özel içecekler servis edilmektedir. Servislerin ücretleri nakit olarak yapılmamakta, tüm ödemeler kredi kartı ile yapılabilmektedir.

Ellinair Airlines: Business Select

Ellinair Havayolları’nda Business Class bileti satın alan yolculara Business Select olarak hitap edilmektedir.

 Koltuk Diz Mesafesi

Ellinair Havayolları uçaklarında standart ve Business sınıf biletli yolcular için kullanılan koltuklarda diz mesafeleri standart ölçüler olan 79 cm ile 84 cm arasındadır.

 Yiyecek, İçecek ve İkram

Ellinair Havayolları Business biletli yolcularına özel içecek ikram servisleri yapmaktadır. İçecek tercihlerine göre çeşitleri değişmektedir.

CIP Salonu / CIP Lounge

Ellinair Havayolları sınıf farkı gözetmeden yolcularına havaalanlarında özel salon hizmeti vermemektedir. Özel salonlardan faydalanmak isteyen yolcular ücret karşılığında bu hizmetlerden faydalanabilirler.

Ellinair Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Yurtiçin ve yurtdışı uçuş seferleri bulunan Ellinair yolcularına çeşitli avantajlar sunmaktadır. Uçuş planlamaları, uçuş noktaları hava şartlarına göre değiştirilebilmektedir. Ellinair tüm şartları değerlendirerek, yolcu güvenliği ve konforu için her türlü tedbiri almaktadır. Yurtiçi ve yurtdışı 42 farkı noktaya uçuş gerçekleştirilmektedir.

 Ellinair Airlines Seferleri

Ellinair Havayolları uçak seferleri dönemsel olarak gidilecek yere göre saat belirlemesi yapılmaktadır. Ellinair Airlines uçak seferleri Yunanistan’da yurt için ve yurtdışı birçok nokta arasında yapılmaktadır. Uluslararası uçuşlar için gidilecek yer ile saat farkı durumlarına göre uçuş seferleri ayarlanmakta ve uçuşlar aksamadan yapılmaktadır.

 Ellinair Airlines Rezervasyon

Biletall.com’dan dünyanın her yerinde bulunan yolcular Ellinair Havayolları uçak biletleri için istedikleri tarihlerde rezervasyon yapabilmektedirler. Online olarak yapılan rezervasyon işlemleri sonucunda yolculara koltuk seçimi hakkı da verilmektedir. Her yolcu istediği koltuğu seçme imkanına bu sistem sayesinde hak kazanabilmektedir.

 Ellinair Airlines Bilet Al

Ellinair Havayolları üyesi olan yolcular online bilet alabilmekte ve indirimlerden faydalanabilmektedirler. Biletall.com’dan bilet fiyatları hakkında inceleme yapan yolcular, erken tarihlerde indirimli bilet satın alabilirler. Erken rezervasyonların birçok avantajı bulunmaktadır.

Ellinair Bilet İptal/İade Prosedürü

Ellinair Havayolları tüm yolcularına almış oldukları biletleri iptal etme ya da değiştirme hakkı vermektedir. Alınan biletler uçuş saatinden en az bir saat öncesine kadar değiştirilebilmekte ya da iptal edilebilmektedir.

Ellinair Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Ellinair Havayolları filosunda bulunan uçaklar, uluslararası uçuş standartlarına göre yapıldığı için normal yolcular ile business yolcu koltukları arasında herhangi bir fark bulunmamaktadır. Koltuk genişlikleri 40 cm ile 45 cm arasında olmaktadır.

 Bebek ve Çocuk Yolcular

Ellinair Havayolları ile her yaşta insan rahatlıkla yolculuk yapabilmektedir. Çocuk ve bebek yolcular için belirlenen kurallar arasında, 5 ile 11 yaş arası çocuklar yalnızca velileri ile birlikte seyahat edebilirler. 12 yaşından büyük çocuklar ise velileri yanlarında olmadığı durumlarda firma tarafından belirlenen ücret karşılığında kabin görevlileri gözetimi altında yapılabilmektedir. Bu yolcuların uçuş esnasındaki tüm ihtiyaçları kabin görevlileri tarafında karşılanmaktadır. Bu hizmeti ile birçok insanın rahatlıkla seyahat etmesine imkan tanımaktadır.

 Hamile Yolcular

Hamile bayanların Ellinair Havayolları ile uçabilmeleri için, hamileliklerinin 28 ile 35. haftaları arasında bulundukları dönemlerde doktor raporu alarak, raporda uçağa binmesinde sakınca yoktur ibaresi bulunması durumunda uçağa binmelerine izin verilmektedir. Hamilelik haftası önemli olmadan, riskli durumlarda uçağa binmelerine izin verilmemektedir. Hamile olan yolcuların uçuş öncesinde mutlaka Ellinair havayolu şirketi görevlilerine bilgi vermeleri gerekmektedir. Yolcunun özel durumuna göre uçağın müsait olup olmadığı ya da özel bölüm olup olmadığı bilgisi verilmektedir.

 Hasta ve Engelli Yolcular

Yeni kurulmuş bulunan Ellinair Havayolları şirketi hasta ve engelli yolcular için bilgilendirme yapılması durumunda, bu yolculara ücretsiz olarak havaalanına ulaşım imkanları tanınmakta ve uçaklarda özel bölümler oluşturulmaktadır.

Evcil Hayvanlar

Ellinair Havayolları genellikle turizm için kurulmuş bir şirkettir ve turizm amaçlı uçuşlar planlamaktadır. Evcil hayvanların taşınması işlemlerinin yapılabilmesi için uçağa alınacak, evcil olan ve küçük kedi, köpek gibi hayvanların aşılanması durumunda uçağa alınmasına izin verilmektedir. evcil hayvan sahipleri hayvanları için özel taşıma kutuları bulundurmak zorundadır. Bu hayvanların taşıma kutularının ölçüleri ise 45x20x15 ebadında olmalıdır. Evcil hayvanların kabin içerisinde taşınmasına sadece yurtiçi uçuşlarda izin verilmekte yurtdışı uçuşlarda izin verilmemektedir. Her uçuş seferinde bir uçakta en fazla 6 evcil hayvanın taşınmasına izin verilmektedir. Genel olarak tüm evcil hayvanlar bagaj bölümündeki özel alanlarda taşınmaktadır.

 Seyahat Sigortası

Ellinair Havayolları şirketi tüm uçuşları öncesinde yolcularının can ve mal güvenlikleri için sigorta yaptırmaktadır. Yolculara sigorta şirketi ve sistemi seçme özgürlüğü verilmektedir.

Ellinair Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Ellinair kaç yılında kuruldu?

  2013 yılında kurulmuştur.
 • Ellinair firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Selanik şehrindedir.
 • Ellinair IATA kodu nedir?

  EL uluslar arası IATA kodudur.
 • Ellinair çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +30 (2311) 224 700

Ellinair Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (54)
İyi (37)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%59
%41
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
91 Değerlendirme
J*** G***
21 Mart Perşembe
yemek servisi çok güzeldi
2
1
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Ellinair sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Ellinair Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 14.08.2020 04:50:13 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531