1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Djibouti Uçak Bileti

Djibouti Para Birimi
Cibuti Frangı (DJF)
Djibouti Zaman Dilimi
GMT +3
Djibouti Şehri En İyileri
Deniz Turzimi, Asal Gölü, Keçi Eti
Djibouti Hava Durumu (28 Mayıs) 36°C Açık
Djibouti Hava Durumu (29 Mayıs) 40°C Güneşli

En Ucuz Djibouti Varışlı Uçak Seferleri

20 Haz 2020
Oslo - Djibouti
Türk Hava Yolları
01 Haz 2020
Dubai - Djibouti
Ethiopian Airlines
31 May 2020
Londra - Djibouti
Türk Hava Yolları
14 Haz 2020
Kayseri - Djibouti
Türk Hava Yolları
29 May 2020
Ankara - Djibouti
Türk Hava Yolları
01 Haz 2020
Adana - Djibouti
Türk Hava Yolları
08 Haz 2020
Nairobi - Djibouti
Ethiopian Airlines
29 May 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Djibouti Kalkışlı Uçak Seferleri

Djibouti - İstanbul
Ethiopian Airlines
26 Haz 2020
Djibouti - Ankara
Türk Hava Yolları
26 Haz 2020
Djibouti - Oslo
Türk Hava Yolları
18 Haz 2020
Djibouti - Antananarivo
Türk Hava Yolları
03 Haz 2020
Djibouti - Londra
Türk Hava Yolları
12 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Djibouti Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Djibouti Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Djibouti Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
DJ
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Arapça-Fransızca
Toplu Taşıma Fiyatı
275 DJF
Yemek Fiyatı
1.875 DJF
Alkolsüz İçecek Fiyatı
100 DJF

Djibouti’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Aralık

Ucuz Djibouti uçak bileti ile seyahat etmiş olan gezginlerin dikkat etmesi icap eden ilk şey bu şehrin en çok hangi mevsimde ziyaret etmeye değer olduğudur. Esasında bu ülke her mevsim görülebilecek bir özelliğe sahiptir.

Ne de olsa ülkede daha ziyade çöl iklimi hakimdir ve hemen hemen yılın her zamanı sıcak ve kurak geçmektedir. Bu nedenle de gitmek için talebin en düşük seviyede bulunduğu kış mevsimi rahatlıkla tercih edilebilir.

Bu mevsimde gerçekleştirilmesi planlanan ziyaretlerde de muhakkak ki çarşamba ya da perşembe gibi hafta ortası günlerden yana tercih kullanılmalıdır.

Ne de olsa bu günler talebin yine en az olduğu günlerdir. Hal böyle olunca da son derece uygun fiyatlar üzerinden bilet satın alınması söz konusu

Djibouti Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Djibouti uçak bileti ile yolculuk yapmış olan gezginler bu şehirde çok da geniş ulaşım imkanlarına sahip olmayacaklardır. Ne de olsa Cibuti yoksul kabul edilebilecek bir ülkedir. Ancak buna karşın birden fazla ulaşım seçeneği mevcuttur.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 275 DJF

Havalimanı terminal binası dışından pek sık olmasa dahi otobüsler ile şehir merkezine ulaşılması söz konusu olabilmektedir. Ancak bu otobüslerin pek konforlu olmadığını ve hırsızlık gibi olaylara karşı da dikkatli olunması gerektiğini bilmek her zaman için yararlı olacaktır.
Taksi
Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek bir diğer ulaşım seçeneği ise taksidir. Taksi ulaşımı hem nispeten güvenli hem de hızlı olacaktır. Ancak taksilerde herhangi bir şekilde dolandırıcılık ve benzeri durum ile karşı karşıya kalınmasını önlemek maksadı ile her an temkinli olunmasında yarar vardır. Nihayetinde taksiler ile ulaşımın gece saatlerinde gündüz vakti olanın iki katı ücret ile yapıldığı da unutulmamalıdır.
Araç Kiralama
Djibouti havalimanında çok sayıda araç kiralama firması yer almaktadır. Bu ülkenin ve Djibouti şehrinin pek de ucuz bir şehir olduğu söylenemez. Hal böyle olunca da bu şehirde taksi ücretleri zaman zaman ciddi manada pahalı gelebilir. İşte bu duruma karşı da yapılması en makul olan şey araç kiralama hizmetinden istifade etmektir. Bu havalimanında ünlü markalara ait araç kiralama ofisleri de fazlasıyla yer almaktadır.

Djibouti Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama

Djiobuti Havalimanı, şehre son derece yakın bir hava meydanıdır. Aynı zamanda son derece geniş bir uçuş ağına sahiptir. Öyle ki bu şehre Türkiye'den dahi haftanın belirli günlerinden direkt uçuşlar icra edilmektedir. Djibouti uçak yolculuğu yapıldıktan sonra ise sadece on beş dakikalık bir sürenin sonunda şehir merkezine ulaşılması mümkün olacaktır.

Buna ek olarak şehirdeki en modern yerlerin havalimanına yakın olan kısımlar olduğunu ifade etmekte de fayda vardır. Nihayetinde Djibouti Uluslararası Havalimanı son derece geniş bir hava meydanı olmak ile birlikte son derece de işlektir. Ayrıca pek çok imkanı da bünyesinde barındırır. İşte bu imkanlardan bir tanesi de lokantadır.

Yemek ihtiyaçlarını karşılamak adına yeterli miktarda işletme bu hava meydanı binası içerisinde mevcuttur. Buna ek olarak döviz bozdurmak için bürolar ve şehri içerisinde ulaşımı sağlamak maksadı ile araç kiralama ofisleri de yer almaktadır. Araç kiralama ofisleri, dünyanın pek çok yerinde bilindik firmalardan da meydana gelmektedir.

Djibouti’ye Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Dijibouti uçak bileti kullanan kişilerin bölgeye gelmek için birçok sebebi bulunuyor. Bu şehir, yaz turizmi için son derece uygun bir tatil yeridir. Nitekim otellerden pek çoğu da sahile yakın yerlere konumlanmıştır. Bu sayede denize girecek olan gezginler rahatlıkla bu isteklerini karşılayabilirler. Buna ek olarak bu şehirde yaz turizminin çok uzun sürmesi hatta hemen hemen bütün yıla yayılması da son derece cazip bir özelliktir. Bu şehirde çok sayıda ünlü plaj yer alır. Bu plajlardan girilen denizlerin suyunun da son derece temiz olması bu güzel şehri yaz turizmine meraklı olan gezginler açısından çok daha cazip hale getirmektedir. Buna ek olarak bu şehirde otellerin plajlara yakın olması da gezginlerin işlerini daha kolay hale getirmiştir.
 2. Bu şehirde esasında son derece zengin bir mutfak kültürü bulunmaktadır. Bu mutfak kültürü de ağırlıklı olarak et ürünlerinden meydana gelir. Buna ek olarak et ürünleriyle beraber pirinç pilavı da son derece yaygındır. Gerçi bu şehirde Etiyopya mutfağı ile Fransız mutfağı da hakimdir. Ancak buna rağmen bu yemekler de denemeye değerdir.
 3. Bu şehir çok da zengin bir ülkeye ait değildir. Hatta dünyadaki en fakir ülkeler arasında yer almaktadır. İşte bu ülkedeki yaşantı dahi başlı başına keşfedilmeye değerdir. Bu şehrin hemen her sokağında farklı farklı hayatlar keşfedilmeyi beklemektedir.
 4. Bu şehrin denizi ile birlikte doğası da son derece ilgi çekicidir. Gerçekten sadece Cibuti körfezi dahi başlı başına görülmeye değerdir.

Djibouti Hakkında

Djibouti ya da Türkçe ismi ile ifade etmek icap eder ise Cibuti, Afrika'da Kızıldeniz kıyısında yer alan bir şehirdir. Şehir aynı zamanda bir ülke ismi olarak da anılır. Gerçekten Cibuti'nin başkenti de ülke ile aynı ismi taşıyan Djibouti şehridir.

Şehir on dokuzuncu yüzyılın sonlarında Fransızlar tarafından kurulmuştur. Aynı zamanda şehir düzenli bir yapıya ve iki ayrı semte sahiptir. Bu semtlerden bir tanesine Afrika semti adı verilir iken bir diğerine ise Avrupa semti adı verilmiştir. Şehrin ikliminden bahsetmek icap ederse de son derece kurak olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır.

Ancak zaman zaman dağlık ve yüksek bölgelerine sık yağış düştüğüne şahit olunmaktadır. Bunun yanı sıra bu şehirde deniz turizmi de son derece elverişlidir. Ne de olsa sıcak bir iklim bulunur ve Kızıldeniz hemen şehrin yanı başındadır.

Nihayetinde belirtilmesi icap eder ki, Cibuti demir yolu ağı barındıran nadir Afrika şehirlerinden bir tanesidir. Bu sayede hem ülke içinde hem de ülke dışında ulaşım sağlanması söz konusu olabilmektedir. Ancak demir yolu ağı daha ziyade Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa ile Djibouti arasında hizmet vermektedir.

Djibouti Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
50 DJF
Taksi
550 DJF/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Bu şehirde en popüler ulaşım aracı taksilerdir. Aynı zamanda taksiler vasıtası ile şehrin hemen her yerine hem hızlı hem de güvenli bir şekilde ulaşmak da mümkün olacaktır. Buna ek olarak taksiler gece saatlerinde iki katı fiyat talep etmektedirler. Bu husus da muhakkak göz önüne alınmalıdır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Bu şehirde tercih edilen diğer şehir içi ulaşım seçenekleri ise araç kiralama hizmetleri ve şehir içi otobüsler olarak sıralanabilir. Bunun yanı sıra bu şehir demir yolu bulunan nadir şehirlerden bir tanesi olduğundan dolayı da şehirde tren ile ulaşım sağlamak pek çok zaman mümkündür.

Djibouti Vize Şartları

Cibuti Vize İstiyor mu?
Evet
Cibuti Vize Detayları
Kapıda vize uygulanmaktadır. Ülkede kesin bir vize rejimi yönetmeliği olmaması sebebiyle, Cibuti Büyükelçiliklerinden seyahat öncesi vize başvurusunda bulunmanız sizin faydanıza olacaktır.

Djibouti’de Gezilecek Yerler

Asal Gölü
Abbe Gölü
Moucha Adası
Day Forest Milli Parkı
Asal Gölü

Bu ülke daha ziyade göllerin ağırlıkta olduğu doğal güzellikleri ile ön plana çıkar. İşte bu doğal güzelliklerden bir tanesi de Asal Gölü'dür. Aynı zamanda Asal Gölü, volkanik oluşumlu göller arasında yer almaktadır.

Abbe Gölü

Abbe gölü de sadece doğal güzelliği ile ön plana çıkmaz. Bu gölde aynı zamanda kuş gözlemciliği yapılması da mümkündür. İşte gözlemlenmesi mümkün olan kuşların başında ise flamingolar gelir. Gerçekten bu gölde fazlasıyla flamingo mevcuttur.

Moucha Adası

Yaklaşık 4000 kilometre karelik bir alana sahip bu ada da görülmeye değerdir. Her ne kadar bu adada havalimanı bulunmuyor da olsa deniz yolu vasıtası ile son derece rahat bir şekilde ulaşılması söz konusu olabilecektir.

Day Forest Milli Parkı

Bu milli park da 1939 yılından bu yana hizmettedir. Aynı zamanda son derece zengin bir bitki örtüsü de bulunmaktadır. Bu bitki örtüsü de hem temiz hava hem de doğal bir güzelliğin tadına doyum olmayan manzarası açısından muhakkak ki görülmeye değerdir.

Djibouti’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Keçi Eti
Etli Pilav
Tropikal Meyveler
Shiro Wat Keçi Eti

Djibouti, keçi etini en çok tüketmekte olan ülkeler arasında yer alır. İşte bu tüketim fazlalığından dolayı ülkede keçi yetiştiriciliği çok sık yapılmaktadır. Djibouti uçak bileti ile yolculuk yapmış olan gezginler pek çok zaman bu şehirde tadına bakılmış olan keçi etinin diğerlerinden çok daha farklı olduğunu ifade etmektedirler.

Etli Pilav

Bu şehirde son derece lezzetli etli pilavlar da yapılmaktadır. Hemen hemen her lokantada bulunması mümkün olan bu pilav sadece keçi eti ile yapılmaz. Buna ek olarak dana ve koyun etlerin ile de pilav yapılması pekala mümkündür.

Tropikal Meyveler

Bu şehir bulunduğu yerden dolayı tropikal meyve yetiştiriciliği yönünden de son derece elverişli bir yerde bulunmaktadır. Ancak bu meyvelerin fiyatlarının çok da uygun olduğu söylenemez.

Shiro Wat

Esasında bu yemek Etioypya mutfağına aittir. Ancak Cibuti'de de sıklıkla tercih edilir ve severek yenilir. Bu yemeği basit bir şekilde ifade etmek lazım gelir ise sebzeli bir yerel güveç denilebilir. Elbette içerisinde bir miktar et de yer alır.

Konaklama İçin Djibouti Otel Seçenekleri

Ucuz Dijibouti uçak bileti kullanarak şehre gelenlerin birçok çok otel ve konaklama seçeneği bulunmaktadır.

Comfort Hotel
Bu tesis, şehir merkezine yakın yerlerde hatta doğrudan doğruya şehir merkezinde konaklamak isteyenleri için birebirdir. Buna ek olarak bu tesis temiz olması bakımından da pek çok konuğun takdirini kazanmayı başarmıştır.
Palace Rainbow Down Town Center, Djibouti, Cibuti
Sheraton Djibouti
Bu tesis de şehir merkezinde yer alan bir diğer tesistir. Aynı zamanda bu tesiste beş yıldız konseptinde hizmet sunulmaktadır. Tesisin imkanları göz önüne alındığında ise gezginleri son derece memnun edeceğine dair şüphe yoktur.
Plateau de serpent, Plateau de Serpent, Cibuti
Djibouti Palace Kempinski
Bu şehri deniz turizmi için tercih etmiş olan gezginlere hizmet sunmakta olan bu tesis, lüks konsepttir ile hizmet sunmaktadır. Aynı zamanda bu tesiste lokanta da mevcuttur ve yemekler pek çok konuk tarafından beğenilmiştir. Nihayetinde bu tesisin kendine özel plajı da bulunmaktadır. Nihayetinde tesisin beş yıldıza sahip olduğu da ayrıca bilinmelidir.
Djibouti Palace Kempinski, Ilot Du Heron, Djibouti, Cibuti

Djibouti Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Djibouti 1.357,03 TL 16 Saat 5 Dakika
Kayseri - Djibouti 4.273,37 TL 9 Saat 25 Dakika
Ankara - Djibouti 4.290,51 TL 7 Saat 45 Dakika
Adana - Djibouti 4.426,53 TL 8 Saat 45 Dakika
Oslo - Djibouti 1.834,09 TL 10 Saat 45 Dakika
Dubai - Djibouti 2.044,12 TL 6 Saat 55 Dakika
Londra - Djibouti 4.233,54 TL 10 Saat 30 Dakika
Nairobi - Djibouti 5.790,35 TL 5 Saat 20 Dakika

Djibouti Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Djibouti uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Emirates, Ethiopian Airlines, Fly Dubaı, Türk Hava Yolları.
 • Djibouti yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Djibouti varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Djibouti olup, bilet fiyatı 1.357,03 TL'dir.
 • Djibouti şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Aralık ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Djibouti ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır?
Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır?
30 Mart 2020
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, ülkemizde de görülmeye başlandığında beri hem devlet tarafından hem de bireysel olarak birçok önlem hayata geçirildi. Virüsün yayılım hızını yavaşlatmak ve
Toros Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
Toros Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
16 Mart 2020
Kalkış Şehir: Adana Varış Şehir: Konya Rota Uzunluğu: 370 Km Yolculuk Süresi: 6 Saat Toros Ekspresi Nedir? Toros Ekspresi; Adana’dan başlayıp Konya’da biten tren güzergâhıdır. Toros Ekspresi tr
Hazarbaba Kayak Merkezi
Hazarbaba Kayak Merkezi
06 Kasım 2019
Hazarbaba Kayak Merkezi Hakkında Elazığ şehir merkezine 30 kilometre uzakta bulunan Hazarbaba Kayak Merkezi otel ve restoran hizmetleri sunmaktadır. Yaz aylarında gelenler için vazgeçilmez yerler
Artvin'de Gezilecek Yerler: Artvin'de Nereye Gidilir?
Artvin'de Gezilecek Yerler: Artvin'de Nereye Gidilir?
14 Ekim 2019
Karadeniz’de bulunan Artvin, yemyeşil görünümü ve muhteşem dağları ile Artvin gezisi planlayanları muhteşem bir tatile çağırıyor. Artvin’de gezilmesi gereken yerlere bir göz atmadan önce, Artvin’in h

Djibouti Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (64)
İyi (28)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%70
%30
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
92 Değerlendirme
İ*** T***
9 Kasım Cuma
Beğenerek gittiğim biryer, biz çok keyif aldık. Sevgilim çok mutlu oldu.
G*** E***
30 Haziran Cumartesi
Herşey çok güzeldi çokgüzel bir hafta geçirdik, biz memnun kaldık
S*** Y***
10 Haziran Pazar
Biz gittik fakat pek keyif alamadık gibi ama yine de güzeldi
M*** K***
6 Haziran Çarşamba
Güzel diiye bekledim ama olmadı,, kötü de değildi gerççi ama daha iyi olmasını beklerdim
M*** P***
19 Eylül Çarşamba
Bilim ve araştırma ruhunuz fazlaysa kesin buraya gidin
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Djibouti Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 28.05.2020 02:49:40 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Djibouti, (JIB)
JIB
DJ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678